مهاجرسرا
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: مهاجرت خانوادگی (https://www.mohajersara.org/forum/forum-30.html)
+---- موضوع: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی (/thread-4788.html)

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - مهسا20132013 - 2015-07-26

(2015-07-26 ساعت 13:59)shahram es نوشته:  [quote='مهسا20132013' pid='640993' dateline='1437899605']
دوستان عزیز لطفا کمک کنید
16 روز پیش پتیشنر ما 120 دلار خودش را واریز کرد .اما درهمان قسمت که واریز پول خودش بود اسم ما(۳ نفر) هم بود اما باکس ما فعال نیود که تیک بزنه و هزینه ما رو هم پرداخت کنه بنابر این فقط 120 دلار پتیشنر پرداخت شد . بعد از چند روز در قسمت pay fee کلمه paid برای پتیشنر ثبت شد ولی اسم ما سه نفر از لیست pay feeحذف شد در صورتیکه هیچگونه پرداختی واسه ما صورت نگرفته است. از طرفی در قسمت انتخاب ایجنت اسم پتیشنر و ما (۳نفر) هنوز هست [جمله pay now در مقابل اسم هر سه نفر ما هست اما وقتی روش کلیک می کنیم دوباره وارد pay fee می شیم و اونجا فقط اسم پتیشنر هست که 120 تا را پرداخت کرده اسم ما نیست. پتیشنر تماس گرفته گفتند 15 روز طول می کشه تا ایجنت تایید بشه بعد برید مرحله بعد . در حالی که خیلی از دوستان مرحله انتخاب ایجنت و واریز وجه رو باهم انجام دادند و حتی تو سایتشون هم گفتند با هم پرداخت کنید پس چرا به نظرتون فقط قسمت پتیشنر فعال بوده ولی باکس ما بسته بوده؟ چکار کنیم. ایا 120 تا فقط مخصوص پتیشنر هست؟ 325 دلار مخصوص ماست. درضمن f4 هستیم گیج شدم خواهشا کمک کنید.
[/quote
دوست عزیز اصلا دلتون شور نزنه به زودی اسم شما هم فعال میشود و ۳ تا ۳۲۵ دلار را باید پرداخت کنید حتی شاید بیشتر از ۱۵ روز هم به طول بی انجامه پس نگران نباشید .
دوست عزیز ممنون از دلگرمی که دادی .یعنی این روال به نظر شما منطقیه؟ ایا واسه شما هم همینطور بود ؟؟؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - KingNothing - 2015-07-26

(2015-07-26 ساعت 15:07)مهسا20132013 نوشته:  
(2015-07-26 ساعت 13:59)shahram es نوشته:  [quote='مهسا20132013' pid='640993' dateline='1437899605']
دوستان عزیز لطفا کمک کنید
16 روز پیش پتیشنر ما 120 دلار خودش را واریز کرد .اما درهمان قسمت که واریز پول خودش بود اسم ما(۳ نفر) هم بود اما باکس ما فعال نیود که تیک بزنه و هزینه ما رو هم پرداخت کنه بنابر این فقط 120 دلار پتیشنر پرداخت شد . بعد از چند روز در قسمت pay fee کلمه paid برای پتیشنر ثبت شد ولی اسم ما سه نفر از لیست pay feeحذف شد در صورتیکه هیچگونه پرداختی واسه ما صورت نگرفته است. از طرفی در قسمت انتخاب ایجنت اسم پتیشنر و ما (۳نفر) هنوز هست [جمله pay now در مقابل اسم هر سه نفر ما هست اما وقتی روش کلیک می کنیم دوباره وارد pay fee می شیم و اونجا فقط اسم پتیشنر هست که 120 تا را پرداخت کرده اسم ما نیست. پتیشنر تماس گرفته گفتند 15 روز طول می کشه تا ایجنت تایید بشه بعد برید مرحله بعد . در حالی که خیلی از دوستان مرحله انتخاب ایجنت و واریز وجه رو باهم انجام دادند و حتی تو سایتشون هم گفتند با هم پرداخت کنید پس چرا به نظرتون فقط قسمت پتیشنر فعال بوده ولی باکس ما بسته بوده؟ چکار کنیم. ایا 120 تا فقط مخصوص پتیشنر هست؟ 325 دلار مخصوص ماست. درضمن f4 هستیم گیج شدم خواهشا کمک کنید.
[/quote
دوست عزیز اصلا دلتون شور نزنه به زودی اسم شما هم فعال میشود و ۳ تا ۳۲۵ دلار را باید پرداخت کنید حتی شاید بیشتر از ۱۵ روز هم به طول بی انجامه پس نگران نباشید .
دوست عزیز ممنون از دلگرمی که دادی .یعنی این روال به نظر شما منطقیه؟ ایا واسه شما هم همینطور بود ؟؟؟

این روال منطقی نیست از این نظر که خودشون میگن تا دوهفته بهتون جواب میدن ولی برای خیلی ها پیش اومده که مدت زمان انتظار خیلی طولانیتر بوده. در مورد کیس من ترتیب ها همه بهم ریخت چون سایت CEAC مشکل پیدا کرده بود. اگر تا یک ماه و نیم خبری ازشون نشد میتونی به NVC تلفنی تماس بگیری ولی کلا این تاخیر ها طبیعی هست...

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - adl - 2015-07-26

سلام دوستان. سوال من در مورد برادر زیر ۲۱ سالم هست. مادر من ماه می ۲۰۱۵ ویزای گرین کارتشونو گرفتن و بدرم هنوز در مرحله بک کراند چک هست. زمانیه من براشون اقدام کردم برادرم سرباز بود و پاس نداشت . الانکه پاس داره چطور میشه براش اقدام کرد

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - KingNothing - 2015-07-26

(2015-07-26 ساعت 21:06)adl نوشته:  سلام دوستان. سوال من در مورد برادر زیر ۲۱ سالم هست. مادر من ماه می ۲۰۱۵ ویزای گرین کارتشونو گرفتن و بدرم هنوز در مرحله بک کراند چک هست. زمانیه من براشون اقدام کردم برادرم سرباز بود و پاس نداشت . الانکه پاس داره چطور میشه براش اقدام کرد

امیدوارم که کیس رو نبسته باشند. در اولین فرصت با NVC و سفارت تماس بگیرید و بهشون اطلاع بدید... شاید هنوز دیر نشده باشه. یک روز هم یک روزه...

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - مهسا20132013 - 2015-07-27

دوستان سلام
ببخشید من زیاد سئوال می کنم .
مدارکی که باید برای NVC ارسال کنیم( بعد از دریافت NVC WELCOME LETTER ) بابد با مدارک مالی و.. پتیشنر یک جا ارسال شود یا پتیشنر مدارک خودش را جداگانه و قبل از مدارک ما باید ارسال کند .(گروه F4
با تشکر از محببتون

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - برسام٤ - 2015-07-27

سلام دوستان
من تو اين تاپيك تازه واردم و متاسفانه اطلاعاتم خيلى كمه،چند تا سوال دارم ممنون ميشم بهم كمك كنيد،من كتيگوريf4هستم و به تازگي سال٢٠١٢پرونده تشكيل دادم ميخواستم بدونم اپرووال لتر براي اين گروه چه موقع مياد معمولا؟چون بعد از ٣سال هيچ نامه اي به غير از رسيد اوليه برامون نيومده،خواهرم هم كتيگوريf2b هستش و دسامبر ٢٠١٤تشكيل پرونده داده بعد از ٧ماه اپرووال لتر خواهرم اومده،به نظرم خيلى زود اپرو شده خوشبختانه.اين ميتونه نشونه اين باشه كه اين كتيگوري در حال سرعت گرفتن هستش؟با اطلاعات ويزا بولتن هنوز ٦سال به كارنت شدن خواهرم مونده ولي چرا اينقدر نامش زود اومده؟پيشاپيش مرسي از پاسختون

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - battosai - 2015-07-27

اپرووال لتر زیاد مهم نیست یعنی مهم هست اما خب نامه ای نیست که به شما بگه برید الان . متغییر هست تو اف 4 اغلب دیر نامه رو میدن شانسیه الان تنها کاری که باید انجام بدین صبر هست . 2024 کارنت میشین امید که سریعتر باشه .

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - مهسا20132013 - 2015-07-27

دوستان سلام
مدارکی که باید برای NVC ارسال کنیم( بعد از دریافت NVC WELCOME LETTER ) بابد با مدارک مالی و.. پتیشنر یک جا ارسال شود یا پتیشنر مدارک خودش را جداگانه و قبل از مدارک ما باید ارسال کند .(گروه F4
با تشکر از محببتون

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - asrainman - 2015-07-27

(2015-07-27 ساعت 13:56)برسام٤ نوشته:  سلام دوستان
من تو اين تاپيك تازه واردم و متاسفانه اطلاعاتم خيلى كمه،چند تا سوال دارم ممنون ميشم بهم كمك كنيد،من كتيگوريf4هستم و به تازگي سال٢٠١٢پرونده تشكيل دادم ميخواستم بدونم اپرووال لتر براي اين گروه چه موقع مياد معمولا؟چون بعد از ٣سال هيچ نامه اي به غير از رسيد اوليه برامون نيومده،خواهرم هم كتيگوريf2b هستش و دسامبر ٢٠١٤تشكيل پرونده داده بعد از ٧ماه اپرووال لتر خواهرم اومده،به نظرم خيلى زود اپرو شده خوشبختانه.اين ميتونه نشونه اين باشه كه اين كتيگوري در حال سرعت گرفتن هستش؟با اطلاعات ويزا بولتن هنوز ٦سال به كارنت شدن خواهرم مونده ولي چرا اينقدر نامش زود اومده؟پيشاپيش مرسي از پاسختون

كلا زمان زياد مشخصي براي رسيد نامه ها وجود نداره مخصوصا زماني كه پرونده در uscis هست و اين تفاوت در رسيدن نامه ها چند دليل ميتونه داشته باشه:
1-ترافيك موجود در هر كتگوري در هر مقطع زماني.
2-ايالت و مكاني كه ازش اقدام شده ،مثلا بين 4 آفيس كه در كل آمريكا اين اقدامات رو بررسي ميكنن، كاليفرنيا از بقيه شلوغ تره..
ولي كلا اين زود رسيدن و دير رسيدن نامه ها تاثيري در زمان كارنت شدن شما نداره، هستند دوستاني كه 3 سال تا كارنت شدن فاصله دارن اما هنوز كيس نامبر nvc نرسيده ، از جمله خود بنده..

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - KingNothing - 2015-07-27

(2015-07-27 ساعت 14:17)مهسا20132013 نوشته:  دوستان سلام
با تشکر از محببتون

خودشون میگن جدا بفرستید... من چون خیلی طول کشید تا IV FEE رو آزاد کنند (دو ماه) مجبور شدم با هم بفرستم ولی همه وکیل ها میگن پله پله برید بهتره...

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - برسام٤ - 2015-07-28

خيلى ممنونم از پاسخ دوستان،موضوع اينه كه من همينجا خوندم يكى از دوستان بعد از٨سال انتظار متوجه شده كه اصلا اپروو نشده بوده به اين دليل من اين سوال رو كردم چون اگه اپروو نشه يه كيس مسلما براى مصاحبه دعوت نميشه ،از من و همسرم كه گذشت ولى من اگر همون سال ٢٠٢٤كارنت نشم پسرم مشمول سربازى ميشه و بردنش برام سخت ميشه ،خيلى متشكرم از لطفتون

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - KingNothing - 2015-07-28

(2015-07-28 ساعت 09:28)برسام٤ نوشته:  خيلى ممنونم از پاسخ دوستان،موضوع اينه كه من همينجا خوندم يكى از دوستان بعد از٨سال انتظار متوجه شده كه اصلا اپروو نشده بوده به اين دليل من اين سوال رو كردم چون اگه اپروو نشه يه كيس مسلما براى مصاحبه دعوت نميشه ،از من و همسرم كه گذشت ولى من اگر همون سال ٢٠٢٤كارنت نشم پسرم مشمول سربازى ميشه و بردنش برام سخت ميشه ،خيلى متشكرم از لطفتون

معمولا F4 اپرو شدنش طولانی هست ولی به طور میانگین 4-1 سال برای اپرو شدن وقت بگذارید (بسته به کیس). شما می تونید از سایت USCIS چک کنید که کیس در چه وضعه... بعد از 4 سال و اگر دیدید دارید به کارنت شدن نزدیک میشید می تونید به USCIS تماس بگیرید. من به همه توصیه می کنم که حتما ایمیلتون رو بهشون بدید هم USCIS و خصوصا NVC.

خیلی کمکتون می کنه اینطوری. همون روزی که نامه جدیدی صادر میشه بهتون ایمیل می کنند. پست آمریکا خیلی منظم نیست (حداقل در مقایسه با پست کشوری مثل انگلستان) و بعضی وقتها در اروپا هم نامه ها با یک ماه تاخیر می رسه، ایران که جای خود داره...

ضمن اینکه اگه مدت زمان اپرو شدن طولانی باشه در CSPA به نفع اونهایی میشه که در حدود 21 سالگی هستند پس اونقدر ها هم بد نیست.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - Alisalimi - 2015-08-05

دوستان کسی اطلاع دارد کدام PTT در آنکارا شنبه ها هم بازه؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - viva_2015 - 2015-08-06

(2015-07-26 ساعت 14:49)عسل.م نوشته:  درود به همه دوستاي خوبم.
بچه ها من تازه عضو شدم،يه سوال داشتم.
من 2005 واسم اقدام شد از طريق f4 اما تا الان كيس نامبري بهم ندادن، بعضي از دوستان نظرشون اينه كه به nvc نامه بزنم، اين اي-ميل بايد حاوي چه اطلاعات و چه متني باشه.
مرسي
با سلام
باید ایمیل شما حاوی اطلاعات زیر باشد
NVC case number or USCIS receipt number
Petitioner's name
Petitioner's date of birth
Principal Applicant's name
Principal Applicant's date of birth
priority date

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - Alireza-bani - 2015-08-07

با عرض سلام و خسته نباشيد
يه سوال ازتون داشتم كاتاگوريه ما اف ٣ است.سن من بالاي ٢١ سال بود كه قانون cspa شامل حالم شد.ما تمام پرونده هاي خودمو پدرو مادرمو داديم داخل همراه فرم ٢٦٠ و ساپرت مالي حالا دارن nvc بررسي ميكن كه اگه مشكلي نباشه پروندهارو بفرستن آنكارا براي وقت سفارت.فقط يه مشكلي پيش اومد.من سپاه خدمت كردم و كسريه بسيج درست كردم و ٤ ماه از خدمتم كم شد.اما هيچ مسئوليتي در بسيج نداشتم فقط به منظور كسريش بود.حالا از nvc يه ايميل اومد با اين متن
Please submit a photocopy of the applicant's official military records.
مي خواتم بدونم منظورشون چيه؟كپي كارت پايان خدمتو ميخوان با ترجمش يا اينكه يك نامه از جايي كه خدمت كردم كه بنويسن من فقط در اين اورگان خدمت اجباريمو گوزروندم.اين دوميو يك وكيل گفته.آخه من به حرفش شك دارم اونا نامه رو قبول ندارن و فقط كارت پايان خدمتو قبول دارن