مهاجرسرا
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: مهاجرت خانوادگی (https://www.mohajersara.org/forum/forum-30.html)
+---- موضوع: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی (/thread-4788.html)

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - hosseinkht - 2015-08-07

(2015-07-28 ساعت 11:33)KingNothing نوشته:  
(2015-07-28 ساعت 09:28)برسام٤ نوشته:  خيلى ممنونم از پاسخ دوستان،موضوع اينه كه من همينجا خوندم يكى از دوستان بعد از٨سال انتظار متوجه شده كه اصلا اپروو نشده بوده به اين دليل من اين سوال رو كردم چون اگه اپروو نشه يه كيس مسلما براى مصاحبه دعوت نميشه ،از من و همسرم كه گذشت ولى من اگر همون سال ٢٠٢٤كارنت نشم پسرم مشمول سربازى ميشه و بردنش برام سخت ميشه ،خيلى متشكرم از لطفتون

معمولا F4 اپرو شدنش طولانی هست ولی به طور میانگین ۴-۱ سال برای اپرو شدن وقت بگذارید (بسته به کیس). شما می تونید از سایت USCIS چک کنید که کیس در چه وضعه... بعد از ۴ سال و اگر دیدید دارید به کارنت شدن نزدیک میشید می تونید به USCIS تماس بگیرید. من به همه توصیه می کنم که حتما ایمیلتون رو بهشون بدید هم USCIS و خصوصا NVC.

خیلی کمکتون می کنه اینطوری. همون روزی که نامه جدیدی صادر میشه بهتون ایمیل می کنند. پست آمریکا خیلی منظم نیست (حداقل در مقایسه با پست کشوری مثل انگلستان) و بعضی وقتها در اروپا هم نامه ها با یک ماه تاخیر می رسه، ایران که جای خود داره...

ضمن اینکه اگه مدت زمان اپرو شدن طولانی باشه در CSPA به نفع اونهایی میشه که در حدود 21 سالگی هستند پس اونقدر ها هم بد نیست.
سلام دوست عزيز
من هم F4 هستم.
سال 2004 برادرم برام اقدام کرد و در سال 2009 درخواست approve شد.
یعنی حدود 5 سال طول کشید. بنابراین هنوز دیر نشده. از همون سایتی که دوستان معرفی کردند میتونید وضعیت کیستون را مطلع شید و از نگرانی در بیایید.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - KingNothing - 2015-08-08

(2015-08-07 ساعت 16:37)Alireza-bani نوشته:  با عرض سلام و خسته نباشيد
يه سوال ازتون داشتم كاتاگوريه ما اف ٣ است.سن من بالاي ٢١ سال بود كه قانون cspa شامل حالم شد.ما تمام پرونده هاي خودمو پدرو مادرمو داديم داخل همراه فرم ٢٦٠ و ساپرت مالي حالا دارن nvc بررسي ميكن كه اگه مشكلي نباشه پروندهارو بفرستن آنكارا براي وقت سفارت.فقط يه مشكلي پيش اومد.من سپاه خدمت كردم و كسريه بسيج درست كردم و ٤ ماه از خدمتم كم شد.اما هيچ مسئوليتي در بسيج نداشتم فقط به منظور كسريش بود.حالا از nvc يه ايميل اومد با اين متن
Please submit a photocopy of the applicant's official military records.
مي خواتم بدونم منظورشون چيه؟كپي كارت پايان خدمتو ميخوان با ترجمش يا اينكه يك نامه از جايي كه خدمت كردم كه بنويسن من فقط در اين اورگان خدمت اجباريمو بوقروندم.اين دوميو يك وكيل گفته.آخه من به حرفش شك دارم اونا نامه رو قبول ندارن و فقط كارت پايان خدمتو قبول دارن

اولا تبریک میگم که بدلیل CSPA میتونید به همراه خانواده به آمریکا برید. خیلی از ماها چون بالای 21 سال بودیم نتونستیم از ایران خارج بشیم.

شما زمانی که فرم 260 رو پر کردید بهشون گفتید خدمت سربازی رفتید ولی هیچ مدرکی از خدمت شما ندارند اگرچه از شما خواسته بودند براشون ارسال کنید.

شما کارت پایان خدمتتون رو ترجمه رسمی کنید به همراه اصلش داشته باشید. اگر با پست خواستند؛ ترجمه رو پست کنید. اگر روز مصاحبه خواستند با خودتون ببرید ولی برای اطمینان در هر صورت یک نسخه از ترجمه و اصلش رو روز مصاحبه همراه داشته باشید.

اگر یک نامه هم داشته باشید که توضیح بده از کی تا کی خدمت کردید شاید بد نباشه ولی توضیحات اضافه و بی دلیل ندید... اونها نه علاقه ای دارند بدونند شما از چه ارگانی به چه ارگانی رفتید و چقدر کسری خدمت گرفتید و عضو فعال بودید یا نبودید و نه این توضیحات جز تاخیر انداختن در کلیرنس شما فایده دیگه ای داره.

کل یک کشور ترجمه کارت پایان خدمت رو می برند و این نباید مساله ای باشه مگر اینکه در مورد خاص مدارک بیشتری بخوان...

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - Alireza-bani - 2015-08-08

مرسي از اينكه وقت گذاشتيو جوابمو دادي
فقط پدر من كه مادر بزرگم براش تقاضا داد و ما زير پوشش اون هستيم حالا ٦٢ سالش.و كارت پايان خدمتش مال زمان شاهنشاهي.اون موقع معاف شد.آيا براي خروج از ايران به كارت پايان خدمتش گير ميدن و بايد از اين هوشمندا بگيره.و آيا موقع مصاحبه كارت پايان خدمت از اونم ميخوان.چون سنش بالاي ٦٠ سال؟
مرسسي از تمام زحمات شما و بچه ها
راستي از همه بچه هاي مهاجر سرا تشكر داشتم چون با راهنمايي هاي اين بچه ها من به قانون cspa پي بردم و باعث شد اين قانون كه هيچ اطلاعاتي در بارش نداشتم شامل حالم بشه.مرسي از همه شماها.انشاالا هر چه زودتر كار تك تك شماها درست بشه

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - عسل.م - 2015-08-08

(2015-08-08 ساعت 01:54)Alireza-bani نوشته:  مرسي از اينكه وقت گذاشتيو جوابمو دادي
فقط پدر من كه مادر بزرگم براش تقاضا داد و ما زير پوشش اون هستيم حالا ٦٢ سالش.و كارت پايان خدمتش مال زمان شاهنشاهي.اون موقع معاف شد.آيا براي خروج از ايران به كارت پايان خدمتش گير ميدن و بايد از اين هوشمندا بگيره.و آيا موقع مصاحبه كارت پايان خدمت از اونم ميخوان.چون سنش بالاي ٦٠ سال؟
راستي از همه بچه هاي مهاجر سرا تشكر داشتم چون با راهنمايي هاي اين بچه ها من به قانون cspa پي بردم و باعث شد اين قانون كه هيچ اطلاعاتي در بارش نداشتم شامل حالم بشه.مرسي از همه شماها.انشاالا هر چه زودتر كار تك تك شماها درست بشه

كارت پايان خدمت رو از تمام افراد با هر سني ميخواهند،پدر منم 73 سالشون بود و پايان خدمت قديمي و ازشون خواستن.
يه سوال داشتم، شما كه اينقد به بسيج ارادت داشتيد كه فعال شديد و بسيج هم اونقد از عملكردتون راضي بوده كه 4ماه از خدمتي كه بقيه افراد تو سرما و گرما بايد برن رو واستون كم كرده چرا مثه ما كفار ميخواهيد جلاي وطن كنيد؟
همينجا بمونيد و استفاده كنيد خوب...

(2015-08-08 ساعت 01:54)Alireza-bani نوشته:  مرسي از اينكه وقت گذاشتيو جوابمو دادي

اگر معاف شدند احتمالا در فرم 260 گفتند که خدمت سربازی انجام ندادند و احتمالا ازشون مدرکی نمیخوان ولی برای احتیاط بد نیست ترجمه کارت معافی همراهشون باشه.

در مورد اداره گذرنامه در ایران متاسفانه اطلاعی ندارم و بهتره از خودشون بپرسید. شاید این دفترهای پلیس+10 بتونند کمکتون کنند.

موفق باشید...

پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - milad_magnet - 2015-08-08

اسلام دوست عزيز به سلامتي باعث خوشحالي ماست كه شامل شما شده ، پدر شما به خاطر سنش احتياج به تعويض كارت پايان خدمت نداره و ميتونه گذرنامه بگيره

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - مهسا20132013 - 2015-08-08

سلام دوستان
ممنون می شم اگه پاسخ سئوالات منو بدین .تومدارکی که برای nvc پس از پرداخت iv fee باید ارسال کنیم آیا گواهی عدم سو پیشینه هم نیازه؟ چون اعتبار در ایران سه ماهست. ایا به انگلیسی هم امکان صدورش هست یا باید ترجمه کنیم. دوم ایا applicant هم باید مدارک مالی خودش رو(اعم از دارایی و غیره) بفرستد یا مدارک مالی و مالیاتی پتیشنر کافیه؟؟؟ سوم ترجمه کارت ملی هم نیازه علاوه بر شناسنامه.
امیدوارم هرچه سریعتر همتون ویزاهاتون رو بگیرید دوستان .موفق باشید

پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - milad_magnet - 2015-08-08

(2015-08-08 ساعت 12:06)مهسا20132013 نوشته:  سلام دوستان
ممنون می شم اگه پاسخ سئوالات منو بدین .تومدارکی که برای nvc پس از پرداخت iv fee باید ارسال کنیم آیا گواهی عدم سو پیشینه هم نیازه؟ چون اعتبار در ایران سه ماهست. ایا به انگلیسی هم امکان صدورش هست یا باید ترجمه کنیم. دوم ایا applicant هم باید مدارک مالی خودش رو(اعم از دارایی و غیره) بفرستد یا مدارک مالی و مالیاتی پتیشنر کافیه؟؟؟ سوم ترجمه کارت ملی هم نیازه علاوه بر شناسنامه.

سلام ،
١.من با توجه به اينكه دوستان كفتند نياز نيست گواهي عزم سو پيشينه را گرفتم و ترجمه كردم و به همراه ديگر مدارك فرستادم ، امكان صدورش به انگليسي نيست و بايد به دارالترجمه بدهيد
٢. بله خود اپليكنت هم ميتونه تمكن ماليش رو ثابت كنه و اكثر دوستان اين كار را انجام ميدن

*نكته * در رابطه با تمكن مالي بهتر است دوستان از طريق بانك پسارگاد اقدام كنند چون هم خصوصي هست هم به زبان انگليسي خيلي كامل و مرتب تمكن مالي رو صادر ميكنه

٣.كارت ملى ترجمه و فرستادنش ضرري نداري ميتونيد روز مصاحبه ترجمه و اصلش را ببريد كه خيالتون راحت باشه ، البته خود من براي نشنال ويزا سنتر هم فرستادم
در ضمن دوستاني كه كتگوري F2B يا F1 هستن و از طريق مادر برايشان اقدام شده دقت داشته باشن ترجمه شناسنامه پتيشنر فراموش نشه و روز مصاحبه هم همراه داشته باشن كه نسبت مادر و فرزندي را اثبات كند

(2015-08-08 ساعت 12:23)milad_magnet نوشته:  

سلام ،
١.من با توجه به اينكه دوستان كفتند نياز نيست گواهي عزم سو پيشينه را گرفتم و ترجمه كردم و به همراه ديگر مدارك فرستادم ، امكان صدورش به انگليسي نيست و بايد به دارالترجمه بدهيد
٢. بله خود اپليكنت هم ميتونه تمكن ماليش رو ثابت كنه و اكثر دوستان اين كار را انجام ميدن

*نكته * در رابطه با تمكن مالي بهتر است دوستان از طريق بانك پسارگاد اقدام كنند چون هم خصوصي هست هم به زبان انگليسي خيلي كامل و مرتب تمكن مالي رو صادر ميكنه

٣.كارت ملى ترجمه و فرستادنش ضرري نداري ميتونيد روز مصاحبه ترجمه و اصلش را ببريد كه خيالتون راحت باشه ، البته خود من براي نشنال ويزا سنتر هم فرستادم
در ضمن دوستاني كه كتگوري F2B يا F1 هستن و از طريق مادر برايشان اقدام شده دقت داشته باشن ترجمه شناسنامه پتيشنر فراموش نشه و روز مصاحبه هم همراه داشته باشن كه نسبت مادر و فرزندي را اثبات كند

از پاسخ شما بسیار سپاسگزارم . یه سئوال دیگه ارسال مدارک مالی اپلیکنت اجباریه با اختیاری؟ اگه نفرستیم مشکلی پیش میاد. کارت ملی همسر بنده اعتبارش ت=نوشته تا 4 94 والان باطل حساب می شه ولی تلویزیون اعلام کرده یک سال دیگه تمدید کرده واین کارتها هنوز اعتبار دارند.ایا باید اقدام خاصی انجام دهیم . چون ان وی سی به مدرک مدون توجه داره نه کلام

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - Alireza-bani - 2015-08-08

(2015-08-08 ساعت 08:11)عسل.م نوشته:  

كارت پايان خدمت رو از تمام افراد با هر سني ميخواهند،پدر منم 73 سالشون بود و پايان خدمت قديمي و ازشون خواستن.
يه سوال داشتم، شما كه اينقد به بسيج ارادت داشتيد كه فعال شديد و بسيج هم اونقد از عملكردتون راضي بوده كه ۴ماه از خدمتي كه بقيه افراد تو سرما و گرما بايد برن رو واستون كم كرده چرا مثه ما كفار ميخواهيد جلاي وطن كنيد؟
همينجا بمونيد و استفاده كنيد خوب...

مرسي از راهنمايي همه دوستان
فقط ميگم در جريان باشين من همين كارتيم كه برامون صادر كردن دورهي دانشگام بود يكي بود پول گرفت ازم ٢٠٠ تومان منو ٤ ماه از زندگي انداخت جلو.اولين كسيم كه تو فاميل عضو همچين گروهي شد من بودن.اينو گفتم كه فكر نكوني بسيجييم.فقط براي اينكه براي اينا كمتر خدمت كونم دنبال كسري بودم.شما نگران نباشين اگه مثل اونا بودم فكر رفتن نبودم.خوب نيست كسيو نشناخته در بارش قضاوت كنين

(2015-08-08 ساعت 12:36)مهسا20132013 نوشته:  
(2015-08-08 ساعت 12:23)milad_magnet نوشته:  

سلام ،

از پاسخ شما بسیار سپاسگزارم . یه سئوال دیگه ارسال مدارک مالی اپلیکنت اجباریه با اختیاری؟ اگه نفرستیم مشکلی پیش میاد. کارت ملی همسر بنده اعتبارش ت=نوشته تا ۴ 94 والان باطل حساب می شه ولی تلویزیون اعلام کرده یک سال دیگه تمدید کرده واین کارتها هنوز اعتبار دارند.ایا باید اقدام خاصی انجام دهیم . چون ان وی سی به مدرک مدون توجه داره نه کلام

ترجمه شناسنامه رو ببرید. به نظر من اجباری در بردن ترجمه کارت ملی نیست. شما باید رابطتون رو با پتیشنر ثابت کنید که معمولا از طریق شناسنامه اثبات میشه. بردن کارت ملی برای محکم کاریه. ببرید سفارت اگر پرسید چرا باطل شده بهشون توضیح میدید. اینها در سفارت های اطراف ایران روزی دهها کیس مشابه شما دارند و از شما دقیقتر می دونند کارت ملی ایران تا چه تاریخی تمدید اعتبار شده و امثال اینها...

اگر منظورتون از اپلیکنت همون بنفیشنری و خانواده اش هست، معمولا نیازی نیست مگر اینکه شما خودتون خودتون رو ساپرت مالی کرده باشید... هرچیزی بخوان میگن لازم دارند...

چک لیست میفرستند و میگن بفرستید NVC یا بیارید سفارت.

(2015-08-08 ساعت 13:35)KingNothing نوشته:  
(2015-08-08 ساعت 12:36)مهسا20132013 نوشته:  
(2015-08-08 ساعت 12:23)milad_magnet نوشته:  [quote='مهسا20132013' pid='645946' dateline='1439019389']
سلام دوستان
[/quotممنون مستر کینگ .

سلام ،

از پاسخ شما بسیار سپاسگزارم . یه سئوال دیگه ارسال مدارک مالی اپلیکنت اجباریه با اختیاری؟ اگه نفرستیم مشکلی پیش میاد. کارت ملی همسر بنده اعتبارش ت=نوشته تا ۴ 94 والان باطل حساب می شه ولی تلویزیون اعلام کرده یک سال دیگه تمدید کرده واین کارتها هنوز اعتبار دارند.ایا باید اقدام خاصی انجام دهیم . چون ان وی سی به مدرک مدون توجه داره نه کلام

ترجمه شناسنامه رو ببرید. به نظر من اجباری در بردن ترجمه کارت ملی نیست. شما باید رابطتون رو با پتیشنر ثابت کنید که معمولا از طریق شناسنامه اثبات میشه. بردن کارت ملی برای محکم کاریه. ببرید سفارت اگر پرسید چرا باطل شده بهشون توضیح میدید. اینها در سفارت های اطراف ایران روزی دهها کیس مشابه شما دارند و از شما دقیقتر می دونند کارت ملی ایران تا چه تاریخی تمدید ارتباط شده و امثال اینها...

اگر منظورتون از اپلیکنت همون بنفیشنری و خانواده اش هست، معمولا نیازی نیست مگر اینکه شما خودتون خودتون رو ساپرت مالی کرده باشید... هرچیزی بخوان میگن لازم دارند...

چک لیست میفرستند و میگن بفرستید NVC یا بیارید سفارت.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - Alireza-bani - 2015-08-09

مهاجرسرا
خطایی رخ داده است برای فعال سازی پیام خصوصی نیاز به 25 پست در مهاجر سرا دارید
Other things to try:

Search www.mohajersara.com:

Salam be hame kasi midoone chera payame khososie man injoori shode chizi miferestam ino mige bem.
Ye bacheha grooh soal dare azam harchi miferestam javabesho nemire barash.
Amir2640 man bara emailet peigham dadam onjaro chek kon.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - amir2640 - 2015-08-09

(2015-08-09 ساعت 00:50)Alireza-bani نوشته:  مهاجرسرا
خطایی رخ داده است برای فعال سازی پیام خصوصی نیاز به 25 پست در مهاجر سرا دارید
Other things to try:

Search www.mohajersara.com:

Salam be hame kasi midoone chera payame khososie man injoori shode chizi miferestam ino mige bem.
Ye bacheha grooh soal dare azam harchi miferestam javabesho nemire barash.
Amir2640 man bara emailet peigham dadam onjaro chek kon.

سلام دوست عزیز

( متاسفانه من ایمیل یا پیام خصوصی از سوی شما دریافت نکردم. من ایمیلمو براتون فرستادم لطفا، اگه میشه مستقیما به اون بفرستید.)
ممنون

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - مهسا20132013 - 2015-08-12

دوستا ن سلام
چند سئوال.ممنون می شم پاسخ بدین
فرم ds260 را فقط principle applicant باید پر کنه یا من و دخترم هم که همراه همسرمون هستیم هم جداگانه باید پر کنیم.
دوم این فرم I864 که پتیشنر باید پر کنه آنلاینه یا اینکه باید پرینت بگیره پر کنه بعد با اسناد و مدارک ما و خودش یکجا پست کنه؟ سوم تو قسمت choose agent همسر من به عنوان principle applicant نوشته شده و من و دخترم join to follow نوشتند در کنار همسرم وضعیت ارسال not started قرمزه است و در کنار اسم من و دخترم not available و طوسیه . وضعیت فیش ها هم همه برداخت شده است. این روال درسته؟ در کنار اسم من و دخترم قبلا not started بود. حالا not available . ببخشید سئوالام زیاد شد در ضمن f4 هستیم