مهاجرسرا
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: مهاجرت خانوادگی (https://www.mohajersara.org/forum/forum-30.html)
+---- موضوع: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی (/thread-4788.html)

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - baaraan2015 - 2015-08-13

سلام دوستان ، من سيتيزن هستم و براى پدر و مادرم گرين كارد اپلاي كردم كه در پروسس هست. مي خواستم بپرسم آيا امكان داره پدر و مادرم براى ويزاي توريستي اقدام كنن. چون من باردارهستم و فكر مي كنم شايد تا زايمان من گرين كارد آنها درست نشود. درضمن پدرومادرم قبلا دوبار به أمريكا مسافرت داشته اند ٢٠١٠،٢٠١٢ و هربار با داشتن ويزاى ٦ ماهه فقط يكماه در آمريكا أقامت كردند. ممنون ميشم اگر كسي اطلاعاتي داره جواب بده.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - KingNothing - 2015-08-13

(2015-08-13 ساعت 21:22)baaraan2015 نوشته:  سلام دوستان ، من سيتيزن هستم و براى پدر و مادرم گرين كارد اپلاي كردم كه در پروسس هست. مي خواستم بپرسم آيا امكان داره پدر و مادرم براى ويزاي توريستي اقدام كنن. چون من باردارهستم و فكر مي كنم شايد تا زايمان من گرين كارد آنها درست نشود. درضمن پدرومادرم قبلا دوبار به أمريكا مسافرت داشته اند ٢٠١٠،٢٠١٢ و هربار با داشتن ويزاى ٦ ماهه فقط يكماه در آمريكا أقامت كردند. ممنون ميشم اگر كسي اطلاعاتي داره جواب بده.

ضرری نداره امتحان کنید. به تشخیص آفیسر بستگی داره. غالبا ویزا نمیدن و میگن پدر و مادر شما میان و آمریکا می مونند تا گرین کارتشون درست بشه. بعضی وقتها هم ویزا میدن...

پدر و مادرتون می تونند با آفیسر صحبت کنند. از نظر زمان انتظار، Adjustment of Status به صرفه نیست چون خارج از آمریکا خیلی سریعتر میشه مصاحبه کرد و وارد آمریکا شد. ولی این طرز تفکر تا وقتی صحیح هست که به کلیرنس طولانی نخورید.

دو دفعه وارد شدند و برگشتن و شما میتونید ادعا کنید والدینتون تعلق خاطری به آمریکا ندارند. هرچند آفیسر میتونه نتیجه گیری کنه که بودن شما در آمریکا و درخواست گرین کارت پدر و مادرتون نشانه تعلق خاطره!!

در بعضی کیس ها به یک نفر یا پدر یا مادر ویزا میدن ولی معمولا این کیس ها مربوط به زمانیه که پدر و مادر سنشون کم باشه و جوانند یا در ابتدای میانسالی می باشند.

پس نتیجه اینکه هیچ چیزی معلوم نیست ولی چیز زیادی از دست نمیدید. به جز سفر به امارات یا ترکیه یا ارمنستان... فراموش نکنید که اگر تقاضای ویزاشون رد شد باید حتما بعدا در فرم تقاضای مصاحبه گرین کارت اون رو منعکس کنید با تاریخ و دلیل...

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - baaraan2015 - 2015-08-14

سلام خیلی ممنون از جوابتون. شما می دونید Adjustment of Status چقدر طول می کشه؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - عسل.م - 2015-08-15

دوستان طبق ويزا بولتين من دو سال ديگه كارنت ميشم البته تقريبا، الان واسه پذيرش دانشجويي آمريكا هم اقدام كردم، بنظر شما چقد امكان داره صحبتم با آفيسر مبني بر اينكه "نزديك به كارنت شدنم هست و تا اتمام درسم خود شما بهم گرين كارد ميديد و احتياجي به قاچاقي موندن نيست و اينجوري مدركم مال كشوريه كه بعدا ميخام توش زندگي كنم و اين حرفا..." روش تاثير بذاره و ويزا رو بده؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - amirkho - 2015-08-15

(2015-07-13 ساعت 22:03)amirkho نوشته:  
(2015-07-13 ساعت 21:23)KingNothing نوشته:  
(2015-07-13 ساعت 16:31)amirkho نوشته:  سلام دوستان من يك سوال داشتم ممنون ميشم جواب بدين
ميخاستم تاريخ درست Approval بدونم من در ساله 2008 بوده و در ساله 2010 يك ميل اومد و در اون يك كيس بود با شماره wac شروع ميشه و گفته شما در ليست انتضار هستيد و كفته براى سوال كجا تماس بگيريم
و در سال ۲۰۱۲ يك ميل ديگه اومد كه كيس با npl شروع ميد و در مورد nvc نوشته كه كيس مارا در يافت كردن و اينجور چيز ها و در مورد ويزا بولتين طبق اين نامه ها Approval كدام سال ميشه ممنون از كمكتون

شما باید به فرم I-130 نگاه کنید و Receipt Date شما همون Priority Date خواهد بود که با توجه به کتگوری ویزاتون در VISA BULLETIN میتونید ببینید الان چه سالی رو دارن بررسی می کنند.

خيلى ممنون از پاسختون دوست عزيز من كاتگورى F4 هستم و pd date را ميدانم ولى ميخاهم بدونم كدام يك از اين تاريخ ها Approval هست كه براى حساب كردن قانون cspa نياز دارم اگر كسى ميدونه كدام بگه ممنون ميشم

شماره رسید رو که با WAC شروع میشه در سایت
https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do
بزنید و تاریخ اپرو شدن رو می تونید ببینید...
[/quote]
با سلام دوست عزيز من اين كا رو كردم و اين
error mide :the application recipt number entered is invalid please check your receipt number and try again
و من به جز اين ها يك دانه شماره ديگه هم دارم كه با ank شروع ميشه جز جز wac و npl دارم كه ان كه با ANK شروع ميشه جديد تره من تاريخ approval ميخوام و در اون ايميلى كه با NPL شروع ميشه اولين چيزى كه نوشته
your inquiry has been received at the national visa center
و در january 2012 فرستاده شده ايا اين تاريخ تاريخ approval ميباشد يا حتمان بايد انلاين چك كرد و ديد كدام تاريخ ميباشد ؟ خواهشن جواب بدين

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - مهسا20132013 - 2015-08-15

دوستا ن سلام
چند سئوال.ممنون می شم پاسخ بدین
فرم ds260 را فقط principle applicant باید پر کنه یا من و دخترم هم که همراه همسرمون هستیم هم جداگانه باید پر کنیم.
دوم این فرم I864 که پتیشنر باید پر کنه آنلاینه یا اینکه باید پرینت بگیره پر کنه بعد با اسناد و مدارک ما و خودش یکجا پست کنه؟ سوم تو قسمت choose agent همسر من به عنوان principle applicant نوشته شده و من و دخترم join to follow نوشتند در کنار همسرم وضعیت ارسال not started قرمزه است و در کنار اسم من و دخترم not available و طوسیه . وضعیت فیش ها هم همه برداخت شده است. این روال درسته؟ در کنار اسم من و دخترم قبلا not started بود. حالا not available . ببخشید سئوالام زیاد شد در ضمن f4 هستیم

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - battosai - 2015-08-15

(2015-08-15 ساعت 11:24)amirkho نوشته:  
(2015-07-13 ساعت 22:03)amirkho نوشته:  
(2015-07-13 ساعت 21:23)KingNothing نوشته:  
(2015-07-13 ساعت 16:31)amirkho نوشته:  سلام دوستان من يك سوال داشتم ممنون ميشم جواب بدين
ميخاستم تاريخ درست Approval بدونم من در ساله 2008 بوده و در ساله 2010 يك ميل اومد و در اون يك كيس بود با شماره wac شروع ميشه و گفته شما در ليست انتضار هستيد و كفته براى سوال كجا تماس بگيريم
و در سال ۲۰۱۲ يك ميل ديگه اومد كه كيس با npl شروع ميد و در مورد nvc نوشته كه كيس مارا در يافت كردن و اينجور چيز ها و در مورد ويزا بولتين طبق اين نامه ها Approval كدام سال ميشه ممنون از كمكتون

شما باید به فرم I-130 نگاه کنید و Receipt Date شما همون Priority Date خواهد بود که با توجه به کتگوری ویزاتون در VISA BULLETIN میتونید ببینید الان چه سالی رو دارن بررسی می کنند.

خيلى ممنون از پاسختون دوست عزيز من كاتگورى F4 هستم و pd date را ميدانم ولى ميخاهم بدونم كدام يك از اين تاريخ ها Approval هست كه براى حساب كردن قانون cspa نياز دارم اگر كسى ميدونه كدام بگه ممنون ميشم

شماره رسید رو که با WAC شروع میشه در سایت
https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do
بزنید و تاریخ اپرو شدن رو می تونید ببینید...
error mide :the application recipt number entered is invalid please check your receipt number and try again
و من به جز اين ها يك دانه شماره ديگه هم دارم كه با ank شروع ميشه جز جز wac و npl دارم كه ان كه با ANK شروع ميشه جديد تره من تاريخ approval ميخوام و در اون ايميلى كه با NPL شروع ميشه اولين چيزى كه نوشته
و در january ۲۰۱۲ فرستاده شده ايا اين تاريخ تاريخ approval ميباشد يا حتمان بايد انلاين چك كرد و ديد كدام تاريخ ميباشد ؟ خواهشن جواب بدين
[/quote]

مشکلی نیست شما کیس نامبر دارید فقط با حروف بزرگ اولش رو بزنید بعد به ترتیب اعداد رو

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - KingNothing - 2015-08-15

(2015-08-14 ساعت 21:33)baaraan2015 نوشته:  سلام خیلی ممنون از جوابتون. شما می دونید Adjustment of Status چقدر طول می کشه؟

تا اونجایی که من میدونم طولانیتر هست ولی با جست و جو در فروم می تونید ببینید کسانی که این کار رو کردن چقدر معطل شدند...

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - amirkho - 2015-08-15

error :the application recipt number entered is invalid please check your receipt number and try again
و در january ۲۰۱۲ فرستاده شده ايا اين تاريخ تاريخ approval ميباشد يا حتمان بايد انلاين چك كرد و ديد كدام تاريخ ميباشد ؟ خواهشن جواب بدين
[/quote]
مشکلی نیست شما کیس نامبر دارید فقط با حروف بزرگ اولش رو بزنید بعد به ترتیب اعداد رو
[/quote]
ممنون باوت راهنمايتون ولى باز هم نميگيرد اخرين كيسى كه دارم با ANk شروع ميشه من تاريخ approval ميخوام براى قانون cspa
و با ان اپديت كه سال ٢٠١٢ شد كه كيسم با NPL بود اولش اين پيام امده بود اي
ايا اين نامه اى كه امده با اين سخن با اين تاريخ كه فرستاده شده تاريخ approval هست يا خير ممنون

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - KingNothing - 2015-08-16

(2015-08-15 ساعت 15:09)amirkho نوشته:  با سلام دوست عزيز من اين كا رو كردم و اين
error :the application recipt number entered is invalid please check your receipt number and try again
[/quote]
ممنون باوت راهنمايتون ولى باز هم نميگيرد اخرين كيسى كه دارم با ANk شروع ميشه من تاريخ approval ميخوام براى قانون cspa
ايا اين نامه اى كه امده با اين سخن با اين تاريخ كه فرستاده شده تاريخ approval هست يا خير ممنون
[/quote]

آیا شما تغییر آدرسی دادید یا با ایمیگریشن تماسی داشته اید؟؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - amirkho - 2015-08-16

(2015-08-16 ساعت 08:35)KingNothing نوشته:  
(2015-08-15 ساعت 15:09)amirkho نوشته:  با سلام دوست عزيز من اين كا رو كردم و اين
[/quote]

[/quote]

بله دوست عزيز من حدود ١ماه پيش تغير ادرس را به NVC اصلاع دادم و ايميل زده شد كه ادرس را تغير داديم

(2015-08-16 ساعت 12:12)amirkho نوشته:  

[/quote]

بله دوست عزيز من حدود ١ماه پيش تغير ادرس را به NVC اصلاع دادم و ايميل زده شد كه ادرس را تغير داديم
[/quote]

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - KingNothing - 2015-08-16

(2015-08-16 ساعت 12:16)amirkho نوشته:  

[/quote]
[/quote]

به نظر میاد اون تاریخی که می بینید تاریخ عوض شدن سفارت یا آدرس در NVC باشه. می تونید به NVC تلفنی تماس بگیرید. اونها باید در رکوردهاشون زمان USCIS APPROVAL رو داشته باشند. از این جهت می گم تلفنی تماس بگیرید که اولا خیلی تاخیر می کنند تا جواب ایمیل رو بدند و دوم اینکه کلا NVC زیاد گیج میزنه...

(2015-08-16 ساعت 12:26)KingNothing نوشته:  
(2015-08-16 ساعت 12:16)amirkho نوشته:  
(2015-08-15 ساعت 15:09)amirkho نوشته:  

به نظر میاد اون تاریخی که می بینید تاریخ عوض شدن سفارت یا آدرس در NVC باشه. می تونید به NVC تلفنی تماس بگیرید. اونها باید در رکوردهاشون زمان USCIS APPROVAL رو داشته باشند. از این جهت می گم تلفنی تماس بگیرید که اولا خیلی تاخیر می کنند تا جواب ایمیل رو بدند و دوم اینکه کلا NVC زیاد گیج میزنه...

ممنون از كمكتون باهاشون تمام خواهم گرفت

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - Rbbb - 2015-08-16

RE: خلاصه وضعیت گروه F4
با سلام
دوستان ويزاى f4 به صورت سينگل هست؟ مشكل رفت و آمد دارند؟
مگر به اين گروه گرين كارت تعلق نميگيرد؟
ممنون ميشم پاسخ بدين