مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - s_1983 - 2014-12-29

اينو يادم رفت بگم كه واسه مدارك شغلي فيش حقوقيمو كه حقوقو بيمه و ... توش نوشته شده بسه؟يا قراردادو كارتو اينارو هم ميخواد؟تو فيش همه چي نوشته شدس

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - alireza_guitar - 2014-12-29

سلام دوستان
امروز ما رفتیم سفارت(28دسامبر ساعت 1)
توریستی. من و خانمم همزمان و باهم ریجکت شدیم.
95% افراد که توریستی بودن اکی شدن غیر از ما.
البته تقریبا میدونستیم.ولی میخواستم شانسمو امتحان کنم.
ما سال 2012 پرونده مهاجرتی داریم بخاطر همین بود ریجکتیمون (احتمال زیاد)
شغلم کارمند رسمی بانک.
هیچی از مدارکم رو نگاه نکرد.
جالب این بود که وقتی از پیش آفیسر اومدم چون لبخند داشتم و ناراحت نبودم یه خانواده بهمون گفت چی شد؟؟؟
ما هم گفتیم ریجکت شدیم بعد اون خانم آقاهه بلند گفتن: مبااااارکه!!!!!
ما هم گفتیم رییییییجکت شدیمااااا ! خلاصه قصه ی ما بسر رسید
یه سری جزییات و تجربیات کوچیک هست که در ادامه بعدا بهتون میگم.
فقط اینکه یکی از کارای خوبم توی این سفر انتخاب هتل بود که روبرو سفارت بود. Hotel best.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Mina milad - 2014-12-30

سلام دوستان . من فرد مطمعنی رو میخام که برامون ویزای توریستی بگیره که بریم آلمان . شما کسی رو میشناسید؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - mom - 2014-12-30

(2014-12-30 ساعت 11:13)Mina milad نوشته:  سلام دوستان . من فرد مطمعنی رو میخام که برامون ویزای توریستی بگیره که بریم آلمان . شما کسی رو میشناسید؟

دوست عزیز شما باید سوالتون را در بخش اروپا مطرح کنید این تاپیک مربوط به ویزای غیر مهاجرتی امریکا است

RE:سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - feidom30 - 2014-12-30

(2014-12-29 ساعت 22:32)alireza_guitar نوشته:  سلام دوستان
شغلم کارمند رسمی بانک.
جالب این بود که وقتی از پیش آفیسر اومدم چون لبخند داشتم و ناراحت نبودم یه خانواده بهمون گفت چی شد؟؟؟
ما هم گفتیم ریجکت شدیم بعد اون خانم آقاهه بلند گفتن: مبااااارکه!!!!!
ما هم گفتیم رییییییجکت شدیمااااا ! خلاصه قصه ی ما بسر رسید
یه سری جزییات و تجربیات کوچیک هست که در ادامه بعدا بهتون میگم.
فقط اینکه یکی از کارای خوبم توی این سفر انتخاب هتل بود که روبرو سفارت بود. Hotel best.

من هم در پرونده ام ریجکت توریستی آمریکا را دارم. ابتدا فرد ناراحت نتیجه و هزینه های بر باد رفته است ولی در کمال تعجب به فاصله کوتاهی یک حس آرامش جایگزین آن میشود. این نکته که میداند سعی خودش را کرده و دیگر از این ذهن خورهء دائمی که توریستی اقدام کند شاید ویزا بگیرد رها شده، انسان را سبک می کند و با یک فاصلهء کوتاهی آماده امتحان کردن گزینه های دیگر میشود.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - alireza_guitar - 2014-12-30

(2014-12-30 ساعت 14:32)feidom30 نوشته:  
(2014-12-29 ساعت 22:32)alireza_guitar نوشته:  سلام دوستان
شغلم کارمند رسمی بانک.
جالب این بود که وقتی از پیش آفیسر اومدم چون لبخند داشتم و ناراحت نبودم...[/color]

من هم در پرونده ام ریجکت توریستی آمریکا را دارم. ابتدا فرد ناراحت نتیجه و هزینه های بر باد رفته است ولی در کمال تعجب به فاصله کوتاهی یک حس آرامش جایگزین آن میشود...
یعنی وااااقعا درست گفتی. از وقتی که از سفارت اومدیم بیرون سبکه سبک شدم، دیگه دنبالش نیستم... فقط از مسافرتمون لذت بردیم.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - mom - 2014-12-31

علیرضا خان پس اگر امکان دارد تجربیاتی که فرمودید را در اختیار ما هم قرار بدهید!ممنون از لطف شما که ما را سریعا از نتیجه مصاحبه با خبر کردید!

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - s_1983 - 2015-01-01

سلام دوستان.ميخواستم بدونم بستانكار بدهكاري (credit,debit) كه مينويسن دقيقا چه معني ميده و واسه گردش هم بالانس نوشته كه كمتر از بستانكارو بدهكاره و من متوجه نميشم يعني چي؟يه سوال ديگه كه هر ميزان موجودي چندبرابر بايد گردش حساب داشته باشه كه بگيم گردش حساب خوبي داريم؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - s_1983 - 2015-01-01

اينم يادم اومد بپرسم كه من تاريخ گردشمو 5ماه ديگه زدم اول تير و چندوقت ديگه هم مصاحبمه.بنظرتون تاريخو زودتر بزنمو برم يا همون خوبه؟منظور فاصله ي 5ماهه بين مصاحبه و تاريخ رفت رو ميگم.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - alireza_guitar - 2015-01-01

تجربه های کوچکه من
اگر در زمستان اینترویو دارید حتما هتلتون نزدیک سفارت باشه.
هتل هایی که دقیقا بر بلوار اتاتورک هستن از سکوت زیادی برخوردارن. اما هتل هایی که در کوچه های پشتی خیابان اتاتورک هستن به علت کلاب ها و... در شب ممکنه صداشون بیاد.
میرید سفارت حتما یه نوشیدنیه شیرین ببرید با خودتون ( دم در به نگهبان نشون بدید اون هم میگه تست کنید و داخل ببرید )
داخل سفارت( انکارا ) اسباب بازی برای بچه ها موجود هست.
حتما با خودتون چتر ببرید( زمستان )
چند نفر آدم وجود دارن که میگن ما توی سفارت آشنا داریم و کارانون رو زودتر اکی میکنن و.... اصلا و اصلا بهشون اطلاعات ندید! یکی اومد به من گفت: من از همه اطلاعات دارم و حتی میدونم شما برای چه کاری اومدید ! منم گفتم پس شما میدونید ما برای دانشجویی اومدیم با افتخااار گفت بله!!!! ( منم پوز خند زدم و تاییدش کردم... در صورتی که ما توریستی بودیم!!!! )
پرواز های ماهان خیلی خوبه...روزهای یشنبه سهشینبه پنجشنبه و جمعه رفت و برگشت داره.
در انکارا گدا هم هست!
احتمال 90% بهتون میگه کفشاتون رو دربیارید و همچنین کمربندهاتون رو... پس خانوم ها کفش راحت بپوشید!
برای تبدیل دلار به لیر فقط و فقط داخل شهر به مغازه هایی که نوشته Dovis بروید و انجا چنج کنید. الان هم ( نزدیک سال نو امروز 11-10-1393) اگه 100 دلار بدید 231 لیر میگیرید.
چیزای دیگه یادم اومد بهتون میگم...
یا حق♡♥♡♥♡♥

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - alireza_guitar - 2015-01-01

(2015-01-01 ساعت 00:04)s_1983 نوشته:  سلام دوستان.ميخواستم بدونم بستانكار بدهكاري (credit,debit) كه مينويسن دقيقا چه معني ميده و واسه گردش هم بالانس نوشته كه كمتر از بستانكارو بدهكاره و من متوجه نميشم يعني چي؟يه سوال ديگه كه هر ميزان موجودي چندبرابر بايد گردش حساب داشته باشه كه بگيم گردش حساب خوبي داريم؟

بدهکار بستانکار یعنی پولی که به حساب شما امده و پولی که از حساب شما خارج شده لوزومی هم نداره یکسان باشه. میانگین مانده حساب هم به پول کلی که در طی اون تاریخ مثلا اول فروردین تا به امروز در حساب شما بوده و کم نشده میگن. و مانده حساب روز هم که معلومه.
خود من گردش حساب یکسالم ( حساب جاری حقوقیم) 67 میلیون بود اما مانده میانگین 120 هزار تومن! و مانده ی اخرین لحظه 52 میلیون. اما از اونجایی که خودم بانکی ام 120 هزار تومن رو کردم 36 میلیون!!! در کل که اصلا از ما برگه حساب هم نخوواست.!
برای اون ها فقط زمان باز کردن حساب بعد گردش اون حساب و مانده ی آخرین لحظه حساب شما براشون مهمه....همین.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - mom - 2015-01-02

مرسی علیرضا خان.توضیخاتتون خیلی مفید بود به نظرم. مخصوصا اشاره به نوشیدنی شیرین;-)
اگر لطف کنید و در باره هتل هم توضیحاتی بدهید ممنون میشم.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - alireza_guitar - 2015-01-02

(2015-01-02 ساعت 11:50)mom نوشته:  مرسی علیرضا خان.توضیخاتتون خیلی مفید بود به نظرم. مخصوصا اشاره به نوشیدنی شیرین;-)
اگر لطف کنید و در باره هتل هم توضیحاتی بدهید ممنون میشم.

خواهش میکنن.
اولا کسانی که مثل من آنکارا میرن برای کارای سفارت، فکر و ذکرشون کارای اداری هست نه تفریح. اما یه مکان مناسب و تمیز و ساکت هم جزو اولویت ها به حساب میاد.
هتل هایی که از طرف هر آژانسی معرفی میشه، اولین چیزی که از طرف آژانس ها میشنوید اینکه میگن: فلان هتل تا سفارت 5 دقیقه راه هست!!!! در صورتی که برید توی نقشه ببینید متوجه میشید!
هتل best که دقیقا روبروی سفارت امریکا هست، یه هتل با قدمت تقریبا 40 سال؛ تمیز، اینترنت پرسرعت مجانی، صبحانه و دارای کارکنان مودب هستند. اما وسایل ها مثل مبلمان و تخت مشخص هست که قدیمی هست، اما خراب یا کثیف نیستند. خیابان های انکارا پستی بلندی زیادی داره ( مثل شانه ی تخم مرغ ) سربالایی و سرپایی زیاد داره. پس نزدیکیه هتل به سفارت خیلی مهمه مخصوصا در زمستان!!
آب گرم و سیستم تحویه هم مناسب بود.
ولی به شما پیشنهاد میکنم که از اینترنت سرچ کنید و ببینید به هتلتون آفر خورده یا نه!
( چون اکه افر خورده باشه احتمال زیاد آژانس به شما نمیگه و همون قیمت همیشگیو ازتون میگیره )

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Aydan - 2015-01-02

سلام و خسته نباشيد
ما ويزاي امريكا رو گرفتيم، من و همسرم و فرزندمون. ابتدا من و فرزندم ميريم يكماه بعد همسرم مياد
الان يه سوال دارم:
ايرلاين الاتحاد و قطر يه آپشن دارن كه چك نهايي و صدور ويزا رو تو ابوظبي انجام ميدن( از پرسنل خود سفارت امريكا) و وقتي برسيم امريكا از گيت ديگه وارد ميشيم و چمدون رو بر ميداريم و ميريم! حالا من موندم با اين پروازها برم و اين چك اخر رو تو ابوظبي بشم يا برم همون امريكا چك اخر رو رد كنم!
كسي چيزي ميدونه؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Aydan - 2015-01-02

لطفا اگه كسي اطلاعات موثق داره راهنماييم كنه ما واقعااا گيج شديم
و اينكه من از يكي شنيدم كه ويزاي امريكا بمنزله ورود به امريكا نيست شايد تو فرودگاه گير بدن و برگردونن!!!!!!
يعني چي؟!! كسي باز چيزي ميدونه؟