مهاجرسرا
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: مهاجرت خانوادگی (https://www.mohajersara.org/forum/forum-30.html)
+---- موضوع: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی (/thread-4788.html)

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - KingNothing - 2015-10-27

(2015-10-27 ساعت 11:53)milad_magnet نوشته:  
(2015-10-27 ساعت 07:25)Amrika نوشته:  سلام
آخه مگه میشه برای ویزای مهاجرتی F2B سفارت از شما مدارک املاک پدرتون رو بخواد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من که واقعا گیج شدم

(2015-10-26 ساعت 03:27)KingNothing نوشته:  دوستان...

سفارت از من سندی خواسته که املاک پدرم رو نشون بدم. ما ترجمه رسمی سند رو داریم و نامه ای که ارزش ملک رو نشون میده با ترجمه رسمی به انگلیسی.

کسی اطلاع داره که آیا سفارت اصل سند به زبون فارسی رو هم میخواد؟ یا همون ترجمه رسمی (که کپی سند به فارسی رو داره) کافیه؟؟

چون برای من خیلی مشکله که اصل سند رو به سفارت ببرم...
حتما پدرشون پتیشنر هستن البته بازم عجیبه , شاید روال کار سفارت لندن اینطوره , این مورد شما کینگ یکم خاصه فکر می کنم ما نظر ندیم بهتره از سفارت یا یه وکیل سوال کن

درسته... پدرم پتیشنر هستند و عموی من کو اسپانسر. ما گفتیم پدر درآمد زیادی در آمریکا نداره ولی املاک در ایران داره. ضمن اینکه عموم تونسته کاور کنه اما همین که گفتیم املاک داره باعث شده از ما مدرکش رو بخوان.

ضمن اینکه از خواهرم در یک کیس جداگانه، صورتحساب بانکی پدرم رو خواستند به جای سند املاک... حالا فکرش رو بکنید که اصل سند رو از ایران تا لندن برای سفارت چطوری باید ببرم...

پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - milad_magnet - 2015-10-27

(2015-10-27 ساعت 11:58)KingNothing نوشته:  
(2015-10-27 ساعت 11:53)milad_magnet نوشته:  
(2015-10-27 ساعت 07:25)Amrika نوشته:  سلام
آخه مگه میشه برای ویزای مهاجرتی F2B سفارت از شما مدارک املاک پدرتون رو بخواد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من که واقعا گیج شدم

(2015-10-26 ساعت 03:27)KingNothing نوشته:  دوستان...

سفارت از من سندی خواسته که املاک پدرم رو نشون بدم. ما ترجمه رسمی سند رو داریم و نامه ای که ارزش ملک رو نشون میده با ترجمه رسمی به انگلیسی.

کسی اطلاع داره که آیا سفارت اصل سند به زبون فارسی رو هم میخواد؟ یا همون ترجمه رسمی (که کپی سند به فارسی رو داره) کافیه؟؟

چون برای من خیلی مشکله که اصل سند رو به سفارت ببرم...
حتما پدرشون پتیشنر هستن البته بازم عجیبه , شاید روال کار سفارت لندن اینطوره , این مورد شما کینگ یکم خاصه فکر می کنم ما نظر ندیم بهتره از سفارت یا یه وکیل سوال کن

درسته... پدرم پتیشنر هستند و عموی من کو اسپانسر. ما گفتیم پدر درآمد زیادی در آمریکا نداره ولی املاک در ایران داره. ضمن اینکه عموم تونسته کاور کنه اما همین که گفتیم املاک داره باعث شده از ما مدرکش رو بخوان.

ضمن اینکه از خواهرم در یک کیس جداگانه، صورتحساب بانکی پدرم رو خواستند به جای سند املاک... حالا فکرش رو بکنید که اصل سند رو از ایران تا لندن برای سفارت چطوری باید ببرم...

وقتي كه كو اسپانسر كاور ميكنه كيس شمارو اصلا نبايد مطرح ميكردي موضوع املاك را ، حالا دو ماه وقت داري يك بررسي كن اگر اصل مدرك را خواستن از طريق پست DHL يا TNT براي شما ارسال كنن از ايران بين ٥ تا ٧ روز بعد ميرسه به دستت تو لندن

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - مهسا20132013 - 2015-10-27

کیس f4 هستیم ماه june . دوماهه که مدارک را برای nvc فرستادیم اما هنوز کم و کسری را اعلام نکردند و نامه completed هم دریافت نکردیم ماه پیش تماس گرفتیم گفتند سرمون شلوغه یه ماهه دیگه اضافه می شه .حالا ماهه دوم هم امروز تمام می شه و هنوز خبری نیست .حقیقت دلنگرانم . فقط همون اول یه نامه زدن که مدارک رو دریافت کردیم. به نظرشما چی شده؟

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - Amrika - 2015-10-27

با سلام
خب با توجه به اینکه یک ماه هست تماس نگرفتین، تماس بگیرین و پیگیری کنین
ولی دلنگران نباشین
در بدترین حالت، کسری مدرک دارین که سه سوته درست میشه
که البته امیدوارم همه چیز اکی باشه و خبر کامپلیت رو از اپراتور بشنوین
موفق باشین

(2015-10-27 ساعت 15:22)مهسا20132013 نوشته:  کیس f4 هستیم ماه june . دوماهه که مدارک را برای nvc فرستادیم اما هنوز کم و کسری را اعلام نکردند و نامه completed هم دریافت نکردیم ماه پیش تماس گرفتیم گفتند سرمون شلوغه یه ماهه دیگه اضافه می شه .حالا ماهه دوم هم امروز تمام می شه و هنوز خبری نیست .حقیقت دلنگرانم . فقط همون اول یه نامه زدن که مدارک رو دریافت کردیم. به نظرشما چی شده؟

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - KingNothing - 2015-10-28

(2015-10-27 ساعت 22:08)Amrika نوشته:  با سلام
خب با توجه به اینکه یک ماه هست تماس نگرفتین، تماس بگیرین و پیگیری کنین
ولی دلنگران نباشین
در بدترین حالت، کسری مدرک دارین که سه سوته درست میشه
که البته امیدوارم همه چیز اکی باشه و خبر کامپلیت رو از اپراتور بشنوین
موفق باشین

(2015-10-27 ساعت 15:22)مهسا20132013 نوشته:  کیس f4 هستیم ماه june . دوماهه که مدارک را برای nvc فرستادیم اما هنوز کم و کسری را اعلام نکردند و نامه completed هم دریافت نکردیم ماه پیش تماس گرفتیم گفتند سرمون شلوغه یه ماهه دیگه اضافه می شه .حالا ماهه دوم هم امروز تمام می شه و هنوز خبری نیست .حقیقت دلنگرانم . فقط همون اول یه نامه زدن که مدارک رو دریافت کردیم. به نظرشما چی شده؟

نگران نباشید... کیس من 5 ماه طول کشید ...

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - Alireza-bani - 2015-10-29

Salam negaran nabash ziad.
Hanooz be sharayete man naresidio ishalaah ham ke naresi choon kheili azab avare entezare bikhood.
Ma parvandeharo dadim dakhel manam faramosh kardam karte payan khedmatamo bedam dakhel.bade 2mah bem email zadan ke agha naghesi dario tarjome karte payan khedmateto beferest baramon.manam ferestadam barashon ye email zadan ke agha madraket be dastemon resido 30 rooz tool mikeshe ta baresish konimo behet javab bedim ama say mikonim ke zoodtar javab bedim.hala in 30 rozeshon shoode 67 rooz ke hanooz email nazadan ke agha parvandat kamele ya na.zang be nvc ham chand rooz pish zadim operatore mige Eeeeee hanooz naimade bayad mimad ta halao man ye note mizaram bara supervaizeresh ke omad male shomaro barasi koone.ama ma dige email nemidim ke parvandaton kamele dige betoon tarikhe sefarato midim.ama hes mikoonam ya hichi halish naboode ya mikhaste dast besaram koone.choon hamchin chizi nemishe ke email kamel shodane parvandero nadan va tarikhe sefarato elam konan ye dafe.ama az on tamasemon hodode 12rooz gozashte hanooz chizi elam nakardan.

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - BSH - 2015-10-29

دوستان میشه در زمینه کسی که با یه مرد آمریکایی ازدواج کرده و الان از طریق آن شخص می خواد برای خوانواده اش در خواست گرین کارت کنه چقدر زمان میبره تا پروسه اش انجام بشه توضیح بدین؟

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - battosai - 2015-10-29

(2015-10-29 ساعت 13:20)BSH نوشته:  دوستان میشه در زمینه کسی که با یه مرد آمریکایی ازدواج کرده و الان از طریق آن شخص می خواد برای خوانواده اش در خواست گرین کارت کنه چقدر زمان میبره تا پروسه اش انجام بشه توضیح بدین؟

خانوم سیتیزن بشن میتونن برای مادر و پدرشون اقدام کنن . که زمان حداکثر 1 سال طول میکشه ولی اگر برای برادر یا خواهرشون اقدام کنن 14 سال طول میکشه .

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - poriyak - 2015-10-29

(2015-10-13 ساعت 23:46)pouyasanat نوشته:  سلام آیا کسی که برای لاتاری ثبت نام کرده،مشکلی برای گرفتن ویزای توریستی پیش میاد؟

بعید می دونم مسئله ای پیش بیاد اما حواستون باشه که در مورد توریستی باید اونها رو قانع کنید که به ایران برخواهید گشت.

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - goliii - 2015-10-31

سلام به همه دوستان من برنده تالاری پارسال هستم که الان امریکا هستم میخواستم بدونم که حالا با داشتن گرین کارت میتونم واسه پدر و مادرم درخواست گرین کارت بدم یا فقط میتونم دعوت نامه واسشون بفرستم؟

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - baaraan2015 - 2015-10-31

دوست عزیز شما زمانی‌ که سیتیزن شدید میتوانید برای پدر و مادرتون گرین کارت اپلای کنید.

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - مهسا20132013 - 2015-10-31

(2015-10-29 ساعت 01:01)Alireza-bani نوشته:  

Hanooz be sharayete man naresidio ishalaah ham ke naresi choon kheili azab avare entezare bikhood.
Ma parvandeharo dadim dakhel manam faramosh kardam karte payan khedmatamo bedam dakhel.bade 2mah bem email zadan ke agha naghesi dario tarjome karte payan khedmateto beferest baramon.manam ferestadam barashon ye email zadan ke agha madraket be dastemon resido 30 rooz tool mikeshe ta baresish konimo behet javab bedim ama say mikonim ke zoodtar javab bedim.hala in 30 rozeshon shoode 67 rooz ke hanooz email nazadan ke agha parvandat kamele ya na.zang be nvc ham chand rooz pish zadim operatore mige Eeeeee hanooz naimade bayad mimad ta halao man ye note mizaram bara supervaizeresh ke omad male shomaro barasi koone.ama ma dige email nemidim ke parvandaton kamele dige betoon tarikhe sefarato midim.ama hes mikoonam ya hichi halish naboode ya mikhaste dast besaram koone.choon hamchin chizi nemishe ke email kamel shodane parvandero nadan va tarikhe sefarato elam konan ye dafe.ama az on tamasemon hodode 12rooz gozashte hanooz chizi elam nakardan.
ان شالله هرچه زودتر نامتون میاد .

بالاخره بعد از 62 روز nvc منت بر سرما گذاشتند و نامه دادند و البته کپی شناسنامه
پتیشنر جانمان کم بوده که گفتند برایمان ارسال کنید البته دو اپشن گذاشتند یکی در روز مصاحبه تحویل دهید و یکی اینکه با کاور شیتی که براتون گذاشتیم ارسال کنید اما در ادامه نامه نوشته ما شما را هلد گذاشتیم تا مدرک را ارسال کنید بعداز 30 روز که بررسی محدد کردیم برای مرحله بعدی به شما اطلاع می دهیم.
آنوقت اسمی از مدرکی که خودمان فراموش کردیم بگذاریم(گواهی عدم سوپیشینه کانادای همسر) را اصلا بهش اشاره نکردند.
یه سئوال دارم مگه همراه مدارک پتیشنر مدارک اپلیکنت را هم چک نمی کنند؟ چرا از ما گواهی عدم سوپیشینه کانادا را نخواستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نقل قول این ارسال در پاسخ نقل قول این ارسال گزارش این ارسال به یک مدیر

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - Alireza-bani - 2015-10-31

(2015-10-31 ساعت 09:13)مهسا20132013 نوشته:  
(2015-10-29 ساعت 01:01)Alireza-bani نوشته:  

پتیشنر جانمان کم بوده که گفتند برایمان ارسال کنید البته دو اپشن گذاشتند یکی در روز مصاحبه تحویل دهید و یکی اینکه با کاور شیتی که براتون گذاشتیم ارسال کنید اما در ادامه نامه نوشته ما شما را هلد گذاشتیم تا مدرک را ارسال کنید بعداز 30 روز که بررسی محدد کردیم برای مرحله بعدی به شما اطلاع می دهیم.
آنوقت اسمی از مدرکی که خودمان فراموش کردیم بگذاریم(گواهی عدم سوپیشینه کانادای همسر) را اصلا بهش اشاره نکردند.
یه سئوال دارم مگه همراه مدارک پتیشنر مدارک اپلیکنت را هم چک نمی کنند؟ چرا از ما گواهی عدم سوپیشینه کانادا را نخواستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نقل قول این ارسال در پاسخ نقل قول این ارسال گزارش این ارسال به یک مدیر

Ishalah choon vaghean az entezar khaste shoodam.age az man mishnavid ke shooma begid man copy shenasnamero miaram ba khodam safaerat.choon ma ham bade 2mah ke baresi kardan taze email zadan ke copy karte payan khedmateto ba tarjomash mikhaim.ma ham eshtebah kardim ferestadim barashono goftan ke 30 rooze betoon khabar midim ke hala shoode 69 rooz ke hanoozam khabar nadadan.
Shoma age emkan hast baratoon name sooe pishinero begirin ba khodetoon bebarin sefarat ke age oficer azatoon khast behesh bedin.age nabarino onja oficer azatoon khast behetoon fbi check mizanan ke berin barashoon biarin.
Ma yeki az doostan katogorie f3 bood mesle maa pedareshoon chand sal pish english dars mikhoond.az ona ham harfi nazade boodan ke agha name sooe pishi beferestin baramon.vaghty raftan sefarate turkie oficere fahmide bood onja dars khoonde bood gooft name soe pishinat koo ona ham nadashtan.be dokhtaresho zanesh yek zarb viza dadan ama be khoodesh fbi check khoord va goftan baramon bayad biari.ke hamin masale baes shood 3 mah karesh biofte aghab ta vizasho bedan

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - baaraan2015 - 2015-10-31

(2015-10-31 ساعت 09:13)مهسا20132013 نوشته:  
(2015-10-29 ساعت 01:01)Alireza-bani نوشته:  [quote='مهسا20132013' pid='676373' dateline='1445943162']
کیس f4 هستیم ماه june . دوماهه که مدارک را برای nvc فرستادیم اما هنوز کم و کسری را اعلام نکردند و نامه completed هم دریافت نکردیم ماه پیش تماس گرفتیم گفتند سرمون شلوغه یه ماهه دیگه اضافه می شه .حالا ماهه دوم هم امروز تمام می شه و هنوز خبری نیست .حقیقت دلنگرانم . فقط همون اول یه نامه زدن که مدارک رو دریافت کردیم. به نظرشما چی شده؟

دوست عزیز Mahsa20132013 لطفا از ارسال پست‌های تکراری در ۲-۳ تاپیک بپرهیزید.

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - mehrdad.agha - 2015-11-01

دوستان سلام؛ حدود چند هفته ی پیش من از ان وی سی ای میلی دریافت کردم که در مورد نقص مدارک قید کرده بود در صورت حضور در امارات باید گواهی سو پیشینه از پلیس اون جا بگیرم و همسرم هم براشون ای میل زده که من تا به حال به امارات سفر نکرده ام. اما با وجود این که یک ماه و نیم ای میل زده هنوز جوابی به ما ندادند. چه کاری باید انجام بدیم؟ ممنون از راهنمایی تون-----

دوستان عزیز من هم به مشکل مشابه دوست عزیزمان در بالا برخورد کردم . ما هم تا حالا اقامتی در امارات نداشتیم فقط ۸ سال پیش یک سفر توریستی سه روزه داشتیم. در ضمن گواهی سو پیشینه ایران را فرستادیم . ولی تلفنی به پتیشنر مان گفتنددر مدارک ارسالی وجود ندارد و تلفنی گفتند از امارات سو پیشینه بیاورید.. حالا نمیدانیم چکار کنیم کسی هست به ما راهنمایی کنه ضمنا دوستان مشابه در آنکارا هم از آنجا گواهی عدم سو پیشینه خواستند.