مهاجرسرا
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-9.html)
+--- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-11.html)
+--- موضوع: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال (/thread-3349.html)

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - lale - 2010-08-19

(2010-08-12 ساعت 13:38)User نوشته:  
(2010-08-11 ساعت 16:43)bobby نوشته:  در گرفتن امتیاز آیا رفتن سربازی جزو سابقه بیمه و کار حساب میشه ؟؟ایا 2نفر ( زن وشوهر ) برای رفتن هر دو باید آیلتس رو داشته باشند ؟؟؟

سربازی به منزله سابقه کار حساب می شود. اگر 1- در پنج سال اخیر اتفاق افتاده باشد، 2- سربازی شما متناسب با رشته تحصیلی و شغل شما باشد. به عنوان مثال اگر یک بیولوژیست در بیمارستان و در آزمایشگاه تشخیص طبی سربازی را گذرانده باشد جزو سوابق کار محسوب می شود. ناگفته پیداست که رسته و محل خدمت سربازی روی کارت پایان خدمت مشخص است. که در مورد مثال بالا روی کارت رسته خدمتی را اینطور می نویسند: بهداشت و درمان.

در مورد بیمه سربازی زیاد سختگیری نیست. اصولا بیمه را تا برای مشاغل آزاد و خویش فرما درخواست می کنند. (از روی تجربه: کیس هایی کار دولتی را هیچگاه ندیده ام که درخوات بیمه کنند. اما مشاغل آزاد را چند نمونه دیده ام که درخواست سوابق پرداخت بیمه می کنند.)

مدرک زبان نیز فقط برای متقاضی اصلی درخواست می شود. چه IELTS و چه TEF.
(2010-08-11 ساعت 18:55)Abraham نوشته:  سلام دوستان
من الان در یکی از دانشگاه های اروپا مشغول تحصیل هستم در مقطع کارشناسی ارشد. یک ماهه که وارد سوئد شدم و اقامت چهارده ماهه دارم.
مدارکم را باید به آفیس لندن بفرستم یا دمشق؟
اگه من اقامت یک ساله داشته باشم کافیه که از لندن اقدام کنم یا این که باید حتماً یک سال سوئد بوده باشم تا بتونم از لندن اقدام کنم؟

4. Determine where you must submit your application.

You must submit your application to the correct visa office. That is the visa office that serves your country of nationality or the country where you have been legally admitted for at least one year.

با تشکر از همه ی شما دوستان عزیز

مطابق با همین بند، شما که اقامت 14 ماهه دارید (هر چند هنوز یک ماه است وارد سوئد شده اید) می توانید مدارک خود را به سفارت کانادا در لندن ارسال کنید.
این بند تصریح می کندکه: ... کشور ملیت شما (ایران) یا کشوری که در آن به صورت قانونی حداقل برای یک سال مجوز اقامت دارید.

بنابراین شما می توانید برای هر دو سفارت مدارک را ارسال کنید. اما ساده تر سفارت کانادا در لندن است.

او مرد از خود گذشتن به خاطر ایران بود. یادش گرامی باد؟؟؟مصدق؟

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - User - 2010-08-21

(2010-08-19 ساعت 23:01)PIANIST نوشته:  سلام دوستان

آیا اگر کسی بتونه اقامت کانادا رو بگیره میتونه سایر اعضاء خانواده اش رو ( البته درجه1 ) , رو هم به کانادا ببره و برای اونها هم اقامت بگیره؟

هر فردی که بتواند اقامت دائم کانادا را دریافت کند همزمان می تواند برای افراد خانواده خود (درجه 1) درخواست اقامت کند.

اینکه فرد کارت اقامت را دریافت کند سپس قصد داشته باشد برای دیگر افراد درجه اول خانواده اقدام کند، متاسفانه اطلاعات من در این مورد ناقص است و نمی توانم کمکی کنم. اجازه دهید شاید بعدا بتوان کمکی کنم در این زمینه.

RE: اطلاعات در مورد مهاجرت به کبک - zeiton - 2010-08-22

من مداركم آماده است و فرمهامو پر كردم كسي هست كه بشه باهاش مداركم و فرمهامو چك كنم؟ممنون

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - PIANIST - 2010-08-24

(2010-08-21 ساعت 18:34)User نوشته:  [quote='PIANIST' pid='70364' dateline='1282242702']
متاسفانه اطلاعات من در این مورد ناقص است و نمی توانم کمکی کنم. اجازه دهید شاید بعدا بتوان کمکی کنم در این زمینه.

خیلی ممنون دوست عزیز. بنده منتظر اطلاعات تکمیلی شما خواهم ماند.

با تشکر.

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - hellor - 2010-08-25

سلام دوستان
من شنیدم برای ویزای مهاجرت می شه هزینه را به حساب سفارت کانادا در ایران واریز کنیم.
میشه لطفا صحت این مطلب را تایید کنید

سلام دوستان
من تازه عضو شدم و اطلاعاتم ناقصه
میشه لطفا به من بگید در اولین مرحله فرمها و رسید پول را باید به سوریه بفرستم یا سیدنی کانادا
و اینکه آیا یکی از دوستانم در کانادا میتونه واریز پول را انجام بده؟ مشکلی نداره؟

با تشکر

بازم سلام
خودم جوابو پیدا کردم.
دیگه از سفارت کانادا در ایران نمیشه پولو فرستاد.

http://www.canadainternational.gc.ca/syria-syrie/visas/fees-frais.aspx?lang=eng

The Embassies of Canada in Amman and Tehran no longer accept payment of fees for applications being processed in Damascus.

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - User - 2010-08-26

(2010-08-24 ساعت 16:19)PIANIST نوشته:  
(2010-08-21 ساعت 18:34)User نوشته:  [quote='PIANIST' pid='70364' dateline='1282242702']
متاسفانه اطلاعات من در این مورد ناقص است و نمی توانم کمکی کنم. اجازه دهید شاید بعدا بتوان کمکی کنم در این زمینه.
با تشکر.

سلام مجدد،
برخلاف آمریکا که موردی به نام مهاجرت خانوادگی وجود داره، کانادا قانون مهاجرت خانوادگی را ندارد. به عبارتی شما نمی توانید برای اقوام درجه یک درخواست اقامت کنید.
اما در مورد همسر: اگر یک نفر اقامت کانادا را داشته باشد، باید حداقل یک سال اقامت در کانادا داشته باشد سپس می تواند درخواست اقامت برای همسرش بکند. این هم از مواردی بود که برای یکی از آشنایان پیش آمده بود که شخصا از یکی از سفارت های کانادا پرسیده بود.

(2010-08-25 ساعت 15:24)hellor نوشته:  سلام دوستان
من شنیدم برای ویزای مهاجرت می شه هزینه را به حساب سفارت کانادا در ایران واریز کنیم.
میشه لطفا صحت این مطلب را تایید کنید
قبلا این کار امکان پذیر بود. (تا سال 2009) اما لان باید دست به دامن صرافی ها شد یا با کارت های اعتباری.
(2010-08-25 ساعت 15:54)hellor نوشته:  سلام دوستان
من تازه عضو شدم و اطلاعاتم ناقصه
میشه لطفا به من بگید در اولین مرحله فرمها و رسید پول را باید به سوریه بفرستم یا سیدنی کانادا
و اینکه آیا یکی از دوستانم در کانادا میتونه واریز پول را انجام بده؟ مشکلی نداره؟
با تشکر

اینکه به چه سفارتی مدارک را ارسال کنید بسته به این است که شما ملیت چه کشوری را دارید و اگر در کشوری غیر از کشور وطن زندگی می کنید باید خداقل به مدت یک سال اجازه اقامت قانونی در آن کشور را داشته باشید تا بتوانید مدارک را به سفارت کانادا در آن کشور (یا سفارتی که امور مهاجرتی کانادا را در آن منطقه انجام می دهد) ارسال کنید. در این صورت دو گذینه خواهید داشت: یا دمشق یا سفارت مسئول امور مهاجرتی کانادا در آن منطقه .

(2010-08-25 ساعت 16:21)hellor نوشته:  بازم سلام
خودم جوابو پیدا کردم.
دیگه از سفارت کانادا در ایران نمیشه پولو فرستاد.

http://www.canadainternational.gc.ca/syria-syrie/visas/fees-frais.aspx?lang=eng

The Embassies of Canada in Amman and Tehran no longer accept payment of fees for applications being processed in Damascus.

موفق باشید

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - PIANIST - 2010-08-27

(2010-08-21 ساعت 18:34)User نوشته:  
(2010-08-19 ساعت 23:01)PIANIST نوشته:  متاسفانه اطلاعات من در این مورد ناقص است و نمی توانم کمکی کنم. اجازه دهید شاید بعدا بتوان کمکی کنم در این زمینه.
با تشکر.

سلام مجدد،
برخلاف آمریکا که موردی به نام مهاجرت خانوادگی وجود داره، کانادا قانون مهاجرت خانوادگی را ندارد. به عبارتی شما نمی توانید برای اقوام درجه یک درخواست اقامت کنید.
اما در مورد همسر: اگر یک نفر اقامت کانادا را داشته باشد، باید حداقل یک سال اقامت در کانادا داشته باشد سپس می تواند درخواست اقامت برای همسرش بکند. این هم از مواردی بود که برای یکی از آشنایان پیش آمده بود که شخصا از یکی از سفارت های کانادا پرسیده بود.

موفق باشید
[/quote]

اگر امکان این کار وجود نداره. آیا امکان قیومیت وجود داره. یعنی مثلا من بتونم برم کانادا و اقامت بگیرم و بعد مثلا برای بردار یا خواهرم که میخاد اقامت کانادا بگیره و اومده اونجا قیوم بشم تا وقتی که اقامتشو بگیره.

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - OMID_R - 2010-08-27

(2010-08-27 ساعت 15:11)PIANIST نوشته:  
(2010-08-21 ساعت 18:34)User نوشته:  
(2010-08-19 ساعت 23:01)PIANIST نوشته:  متاسفانه اطلاعات من در این مورد ناقص است و نمی توانم کمکی کنم. اجازه دهید شاید بعدا بتوان کمکی کنم در این زمینه.
با تشکر.

سلام مجدد،

موفق باشید

اگر امکان این کار وجود نداره. آیا امکان قیومیت وجود داره. یعنی مثلا من بتونم برم کانادا و اقامت بگیرم و بعد مثلا برای بردار یا خواهرم که میخاد اقامت کانادا بگیره و اومده اونجا قیوم بشم تا وقتی که اقامتشو بگیره.

به نظر من
اگر شما بتونید برای اعضاء خانوادتون از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد کاری بگیرید و بر اساس اون از اداره منابع انسانی و توسعه اجتماعی کانادا HRSDC تاییدیه بازار کار LMO رو بگیرین، میتونن اقامت موقت رو داشته باشند
زیر گروههای خاصی هم هست که نیاز به تایید LMO نداره که لینکشو براتون میزارم خودتون مطالعه کنید
http://www.cic.gc.ca/english/work/apply-who-special.asp
البته اینا منوط به اینکه که واجد شرایط برای بازار کار کانادا باشند

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - bobby - 2010-08-28

سلام
در مورد سابقه کار .. اونا چه جوری میتونن از بین مدارک سابقه کار بفهمن که مدرکی که ارائه دادیم جعلی نیست ؟؟؟؟ میشه در مورد سابقه کار یکم توضیح بدبد ؟؟؟

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - User - 2010-08-28

(2010-08-28 ساعت 16:23)bobby نوشته:  سلام
در مورد سابقه کار .. اونا چه جوری میتونن از بین مدارک سابقه کار بفهمن که مدرکی که ارائه دادیم جعلی نیست ؟؟؟؟ میشه در مورد سابقه کار یکم توضیح بدبد ؟؟؟

سلام
معمولا مدارک ارسالی به سفارت دارای یک مشخصه هستند که آنها را معتبر می کند:
مدارک اصلی دارای سربرگ، مهر، لوگو، آدرس، شماره تلفن و آدرس می باشند.
مدارک ترجمه شده دارای سربرگ رسمی مترجم رسمی دادگستری، مهر مترجم رسمی و مهر وزارت دادگستری که تایید کننده مهر مترجم رسمی است.

هر مدرکی با این خصوصیات برای سفارتخانه ها یک مدرک معتبر به حساب می آید.
در موارد بسیار نادر ممکن است از فرد متقاضی درخواست کنند مدارک بیشتری فراهم کند. بخصوص در مورد شغل متقاضی. در اینگونه موارد در مورد مهاجران به کبک کار به مصاحبه دوم می کشد. و در مورد مهاجران فدرال از شخص دعوت به مصاحبه به عمل می آید.

نکته اصلی اینجاست که معمولا در بررسی مدارک اصل بر صحت و اصالت مدارک است مگر آنکه خلاف آن ثابت شود. و زمانی که به اصالت یک مدرک شک کنند، ابتدا مدارک و شواهد بیشتر درخواست می کنند، اگر قانع کننده نباشد پرونده را مردود می کنند.

موفق باشید

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - amir 777 - 2010-08-28

سلام پدر من تکنسین رادیوگرافی هست یعنی جزو اون 30 شغل مهاجرت کانادا میخواستم ببینم ما برای درخواست اقامت باید چه کار کنیم

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - OMID_R - 2010-08-28

(2010-08-28 ساعت 18:46)amir 777 نوشته:  سلام پدر من تکنسین رادیوگرافی هست یعنی جزو اون 30 شغل مهاجرت کانادا میخواستم ببینم ما برای درخواست اقامت باید چه کار کنیم
سلام
دوست عزیز تو لینک زیر میتونید جواب سوالتونو پیدا کنین
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2966&page=1
با تشکر از user عزیز

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - bobby - 2010-08-29

بازم تشکر از بابت جواب دادن به سوالات
یه سوال دیگه من مثلا من دائیم تو کانادا یه رستوران داره الانم دیگه شهروند کاناداس دیگه ..مثلا ایشون میتونه به من یه offer بده که امتیاز پیشنهاد کار رو داشته باشم ؟؟؟ مثلا من که حسابدارم به عنوام حسابدار رستورانش به من پیشنهاد کار بده !!! امیدوارم منظورم رو رسونده باشم ...
یه سوال دیگه در مورد زبان ...
همون جور که میدونید در مدرک زبان آیلتس چیزی به نام قبولی نداریم .. آیا بر اساس نمره ای که در امتحان آیلتس میگیریم امتیاز میدن ؟؟؟؟مثلا من نمرم 4.5 باشه تو هر 4 مهارت ؟؟؟ چه امتیازی میگیرم ؟؟؟
ممنون. بابک