مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - shahin2737 - 2015-02-25

(2015-02-14 ساعت 13:16)mom نوشته:  سلام دوستان
دوستان حداکثر تا چند ماه پس از دریافت ویزا باید در خاک آمریکا باشیم؟
حداکثر6 ماه.که بستگی به تاریخ اتمام مدیکال شما دارد.

(2015-02-23 ساعت 14:31)member نوشته:  با سلام به دوستان عزیز، برای ویزای توریستی چه مدت قبل از مصاحبه باید گردش حساب بانکی و تمکن مالی رو از بانک بگیریم.
هر چه به روز مصاحبه نزدیکتر بهتر.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - member - 2015-02-27

سلام دوستان. میخواستم بدونم مدارکی که ترجمه میکنیم و میبریم سفارت آیا باید اصل مدارک که فارسی هست رو هم باید ببریم با خودمون ، مثل سند ملک و سپرده های بانکی و شناسنامه ها و .... و یاهمون ترجمه داراترجمه کافیه.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - vahid.vp - 2015-02-27

(2015-02-27 ساعت 01:57)member نوشته:  سلام دوستان. میخواستم بدونم مدارکی که ترجمه میکنیم و میبریم سفارت آیا باید اصل مدارک که فارسی هست رو هم باید ببریم با خودمون ، مثل سند ملک و سپرده های بانکی و شناسنامه ها و .... و یاهمون ترجمه داراترجمه کافیه.
ترجمه ها کفایت میکنه

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - member - 2015-03-01

با سلام به دوستان عریز مخصوصا آقا وحید که لطف میکنند و جواب میدهند. یک سوال داشتم برای دیدن فررندمان برای مصاحبه آیا فرزند ما باید برای ما دعوتنامه بنویسه. اگر جواب مثبته میشه لطف کنید و راهنمایی کنید که چکار باید بکنه چطوری باید اقدام کنه

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - vahid.vp - 2015-03-01

(2015-03-01 ساعت 02:28)member نوشته:  با سلام به دوستان عریز مخصوصا آقا وحید که لطف میکنند و جواب میدهند. یک سوال داشتم برای دیدن فررندمان برای مصاحبه آیا فرزند ما باید برای ما دعوتنامه بنویسه. اگر جواب مثبته میشه لطف کنید و راهنمایی کنید که چکار باید بکنه چطوری باید اقدام کنه
نیاز به دعوتنامه نیست . همین که هدف سفرتون رو بازید فرزندتون بگید کفایت میکنه . اونا خودشون اطلاعات فرزندتون رو دارند

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - majid9290 - 2015-03-02

با سلام برای ویزای توریستی (B2) باید مدارک رو زود تر وقت مصاحبه (ارمنستان )به سفارت پست کرد یا همراه خودمون ببریم و روز مصاحبه تحویل بدیم کفایت می کنه؟ و آیا اسپانسر از آمریکا لازمه؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - vahid.vp - 2015-03-03

(2015-03-02 ساعت 12:59)majid9290 نوشته:  با سلام برای ویزای توریستی (B2) باید مدارک رو زود تر وقت مصاحبه (ارمنستان )به سفارت پست کرد یا همراه خودمون ببریم و روز مصاحبه تحویل بدیم کفایت می کنه؟ و آیا اسپانسر از آمریکا لازمه؟
مدارک باید همراهتون باشه که در صورت نیاز به آفیسر نشون بدین . ویزای توریستی آمریکا نیاز به اسپانسر نداره

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - member - 2015-03-04

با سلام و آعاز روزی پر از شادی و تندرستی. دوستان بعد از وقت گرفتن از سفارت مورد نظر برای مصاحبه و گرفتن ایمیل تاییدیه از سفارت آیا باز هم قبل از مصاحبه، سفارت ایمیلی برای یادآوری زمان و وقت به ما میزنند ؟
و یک سوال دیگر وقتی مدارکو میدیم برای ترجمه برای مصاحبه اصل هیچ کدوم از مدارک رو نمیخوان فقط ترجمه کفایت میکنه. یعنی مثلا اصل شناسنامه اصل سند خونه و غیره رو نمیخوان ؟میخواستم ببینم که اگر لارم نیست بیخود مدارک اصل رو با خودمون نبریم یکهو گم و گور بشه.
ترجمه مدارک تحصیلی که برای ویزای توریستی لازم نیست؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - شایلی مهربان - 2015-03-04

سلام دوستان من عضو جدید هستم یک سوال داشتم پسر من دوازده ساله هست و گریین کارت آمریکا را داره آیا من میتونم از طریقی برم ببینمش (شانسی برای ویزا گرفتن دارم ) لطفا اگر کسی اطلاعات یا تجربه مشابه داره راهنمایی کنه ممنون

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - member - 2015-03-06

(2015-03-04 ساعت 11:55)member نوشته:  با سلام و آعاز روزی پر از شادی و تندرستی. دوستان بعد از وقت گرفتن از سفارت مورد نظر برای مصاحبه و گرفتن ایمیل تاییدیه از سفارت آیا باز هم قبل از مصاحبه، سفارت ایمیلی برای یادآوری زمان و وقت به ما میزنند ؟
و یک سوال دیگر وقتی مدارکو میدیم برای ترجمه برای مصاحبه اصل هیچ کدوم از مدارک رو نمیخوان فقط ترجمه کفایت میکنه. یعنی مثلا اصل شناسنامه اصل سند خونه و غیره رو نمیخوان ؟میخواستم ببینم که اگر لارم نیست بیخود مدارک اصل رو با خودمون نبریم یکهو گم و گور بشه.
سوالهام میدونم که زیاد شد ولی به امید خدا دیگه اگه جواب این ها رو بگیرم دیگه حله.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - vahid.vp - 2015-03-06

(2015-03-06 ساعت 09:46)member نوشته:  
(2015-03-04 ساعت 11:55)member نوشته:  با سلام و آعاز روزی پر از شادی و تندرستی. دوستان بعد از وقت گرفتن از سفارت مورد نظر برای مصاحبه و گرفتن ایمیل تاییدیه از سفارت آیا باز هم قبل از مصاحبه، سفارت ایمیلی برای یادآوری زمان و وقت به ما میزنند ؟
سوالهام میدونم که زیاد شد ولی به امید خدا دیگه اگه جواب این ها رو بگیرم دیگه حله.
1 - Big Grin
2 - اصل مدارک نیاز نیست
۳ - نه لازم نیست

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Ashley-167 - 2015-03-08

سلام
من بیست و هشت ساله و متاهل هستم
پدر و مادرم دو سال و نیم پیش از طریق لاتری به آمریکا مهاجرت کردند
خودم در ایران در یک سازمان ژاپنی بین المللی کار می کنم که قراردادم خارجی و حقوقم نسبتا خوبه.
منزل مسکونی به نام خودم دارم. موجودی حساب ریالی ام حدود دویست میلیون تومان و حساب ارزی حدود بیست هزار دلاره
تا حالا فقط به تایلند و ترکیه سفر داشتم(با همسرم) و ویزای شنگن ندارم.
می خواستم بدونم اگر واسه ویزای توریستی آمریکا به تنهایی و بدون همسرم اقدام کنم احتمال قبولی یا رد ویزا چقدر است.
و آیا می تونم از طریق سفارت عشق آباد اقدام کنم یا نه

ممنون میشم من رو راهنمایی کنین

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - yasaman1111 - 2015-03-13

سلام
پدر و مادر من گرين كارت امريكا دارن بنده دانشجوى دكترى هستم و اينجا با همسرم شركت مهندسى دارم و قرار دادهايى كه مدت زمان طولانى اى تا پايانشون مونده مثلا يك سالو نيمو به عنوان ناظر و طراح بايد اين قراردادهارو به سرانجام برسونيم ميخاستم ببينم از چه طريقى بايد براى يك سفر توريستى اقدام كنم و البته اينو بگم كه پدر من از ناحيه يك پا داراى مشكل شديدىهست كه نميتونه اين مسير بين امريكا و ايران رو زياد در رفتو امد باشه يعنى كلا نميتونه و شليد معلول جسمى محسوب بشه من چطور ميتونم براى گرفتن ويزاى توريستى به همراه همسرم اقدام كنم؟ ممكنه راهنمايى جامع بشم از ترتيب مراحل و شايدها و بايد ها،واقعا هم وقت ندارم براى خوندن تمام مطالب اين تاپيك. مرسى پيشاپيش

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - ایلیانا - 2015-03-14

(2015-03-13 ساعت 10:19)yasaman1111 نوشته:  سلام
پدر و مادر من گرين كارت امريكا دارن بنده دانشجوى دكترى هستم و اينجا با همسرم شركت مهندسى دارم و قرار دادهايى كه مدت زمان طولانى اى تا پايانشون مونده مثلا يك سالو نيمو به عنوان ناظر و طراح بايد اين قراردادهارو به سرانجام برسونيم ميخاستم ببينم از چه طريقى بايد براى يك سفر توريستى اقدام كنم و البته اينو بگم كه پدر من از ناحيه يك پا داراى مشكل شديدىهست كه نميتونه اين مسير بين امريكا و ايران رو زياد در رفتو امد باشه يعنى كلا نميتونه و شليد معلول جسمى محسوب بشه من چطور ميتونم براى گرفتن ويزاى توريستى به همراه همسرم اقدام كنم؟ ممكنه راهنمايى جامع بشم از ترتيب مراحل و شايدها و بايد ها،واقعا هم وقت ندارم براى خوندن تمام مطالب اين تاپيك. مرسى پيشاپيش
دوست عزیز اگر شما پرونده مهاجرت از طریق والدینتون دارید احتمال ویزای توریستی برای شما بسیار پایینه ا ما اگر پرونده ندارید باز هم احتمال دادن ویزا به هردوی شما کمه . پیشنهاد می کنم برای ریسک کمتر به تنهایی اقدام کنید . البته سابقه مسافرتهای خارجی و شنگن هم بسیار موثره .

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Rock - 2015-03-17

(2015-03-13 ساعت 10:19)yasaman1111 نوشته:  سلام

با سلام، دوست عزیز شما با مدارک لازم تشریف ببرید سفارت، مدارک هم عبارت است از پر کردن فرم DS-160، مدارک شناسایی و پاسپورت، مدارک تمکن مالی که میشه پرینت حساب یا گردش مالی 6 ماه گذشته به زبان انگلیسی، برای همسرتون هم کارت پایان خدمت حتما ببرید. ترجمه هم نمیخواد. وقت مصاحبه بگیرید و پولش را واریز کنید بعد هم تشریف ببرید برای مصاحبه. البته اگر مدارک کسبتون مثل جواز و قراردادهاش هم همراهتون باشه فقط برای اثبات حرفتون، اون هم در زمانی که فقط آفیسر درخواست کرد که مدارکی ارائه بدید برای اثبات به نظرم خوب میاد. صادق بودن مهترین بخش قضیه هست. هرگز به تنهایی اقدام نکنید که میفهمند و به همسر گرامیتان ویزا نمیدن. پس صادق باشید.
امیدوارم موفق باشید