مهاجرسرا
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: دستور اجرایی "حفاظت از کشور در برابر ورود تروریست‌های خارجی به ایالات متحده" (https://www.mohajersara.org/forum/forum-150.html)
+--- انجمن: اعلام نظر و گفتگوی آزاد (https://www.mohajersara.org/forum/forum-156.html)
+--- موضوع: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا (/thread-7385.html)

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - vanima - 2017-04-20

(2017-04-20 ساعت 14:58)fb2016 نوشته:  
(2017-04-20 ساعت 13:26)shahin.za نوشته:  سلام
بعد از دو هفته تحقیق و کمک یکی از دوستان از آمریکا کلیرنس ۹۰ درصد دوستان از تیر ماه یعنی ۲ ماه دیگه شروع میشه
دقیقا ۳ ماه در حال تعلیق صدور ویزا هستیم(از ۶ مارس که روند کلیرنس عوض شده)

ببخشيد ميشه بيشتر توضيح بدين؟؟ از كجا اين اطلاعات رو گرفتين؟؟

آخه به نظر هم مياد يه اتفاقي افتاده تو روندش
مگه ميشه هفته اي يكي دو نفر فقط كلير بشن
اينجوري با اين تعداد افرادي كه تو ليست هستيم چند سالي طول ميكشه با اين سرعت

اقا شاهين اگه تعليق هست پس اينايي كه سفارتا كلير كردن هرچند كم بوده ولي نشون ميده كه معلق نبوده درسته؟

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - shahin.za - 2017-04-20

(2017-04-20 ساعت 15:55)vanima نوشته:  
(2017-04-20 ساعت 14:58)fb2016 نوشته:  
(2017-04-20 ساعت 13:26)shahin.za نوشته:  سلام
بعد از دو هفته تحقیق و کمک یکی از دوستان از آمریکا کلیرنس ۹۰ درصد دوستان از تیر ماه یعنی ۲ ماه دیگه شروع میشه
دقیقا ۳ ماه در حال تعلیق صدور ویزا هستیم(از ۶ مارس که روند کلیرنس عوض شده)

ببخشيد ميشه بيشتر توضيح بدين؟؟ از كجا اين اطلاعات رو گرفتين؟؟

اقا شاهين اگه تعليق هست پس اينايي كه سفارتا كلير كردن هرچند كم بوده ولي نشون ميده كه معلق نبوده درسته؟

بله کسایی بودن که ویزا گرفتن ولی اکثریت به خاطر سخت تر شدن این روند در کلیرنس هستن که مربوط به دستور به سفارتهاست
منظور من این بود که بعد تیر ماه کلیر گروهی اکثریت کسانیکه در این مرحله هستن انجام میشه
این وضیعت شخت گیری بیشتر کیسهای لاتاری رو کلیرنسشو برده بالا ولی ویزاهای دیگه به جز لاتاری کلیرنس زمانش اکثرا زیاده

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - fb2016 - 2017-04-20

(2017-04-20 ساعت 16:07)shahin.za نوشته:  
(2017-04-20 ساعت 15:55)vanima نوشته:  
(2017-04-20 ساعت 14:58)fb2016 نوشته:  ببخشيد ميشه بيشتر توضيح بدين؟؟ از كجا اين اطلاعات رو گرفتين؟؟

بله کسایی بودن که ویزا گرفتن ولی اکثریت به خاطر سخت تر شدن این روند در کلیرنس هستن که مربوط به دستور به سفارتهاست
منظور من این بود که بعد تیر ماه کلیر گروهی اکثریت کسانیکه در این مرحله هستن انجام میشه
این وضیعت شخت گیری بیشتر کیسهای لاتاری رو کلیرنسشو برده بالا ولی ویزاهای دیگه به جز لاتاری کلیرنس زمانش اکثرا زیاده

يعني فقط ميخواستن سه ماه سختگيري كنند و بس؟! كه بعد از تيرماه دوباره اوكي شه؟؟

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - bhb32 - 2017-04-20

(2017-04-20 ساعت 16:14)fb2016 نوشته:  
(2017-04-20 ساعت 15:55)vanima نوشته:  اقا شاهين اگه تعليق هست پس اينايي كه سفارتا كلير كردن هرچند كم بوده ولي نشون ميده كه معلق نبوده درسته؟

بلاخره اين آقا يه جوري بايد خودشو ثابت ميكرد ديگ
فردا بش بگن تو كاري نكردي در خصوص مهاجرا
ميگه بريد وزارت امور خارجه امار در بياريد ببينيد
تو اين چند ماه چقدر ويزا كمتر صادر كردم

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Pooya - 2017-04-20

(2017-04-20 ساعت 16:14)fb2016 نوشته:  
(2017-04-20 ساعت 15:55)vanima نوشته:  اقا شاهين اگه تعليق هست پس اينايي كه سفارتا كلير كردن هرچند كم بوده ولي نشون ميده كه معلق نبوده درسته؟

از خبر های مربوط به دادگاه اینکه امروز 160 شرکت تکنولوژی از جمله گوگل فیسبوک مایکروسافت و... مخالفت خودشون رو با فرمان دوم مهاجرت در دادگاه به اصطلاح فایل کردند همچنین وکلای 17 ایالت از طرف دانشگاهها و مراکز تحقیقاتیشون اعلام کردند که دچار ضرر شدن بابت فرمان مهاجرت و اون رو در دادگاه فایل کردند.
شرکت های تکنولوژی در فرمان اول هم به طور گسترده مخالفت کردند اما برای فرمان دوم در ابتدا خیلی های مطرحشون سکوت کردند و مخالفتی ثبت نکردند و نسبت به فرمان اول افت حدود یک سومی داشتن از نظر تعداد و معروفاشون خودشون رو کنار کشیدن اما دیروز همگی باهم در دادگاه، حمایت از لغو فرمان رو ثبت کردند

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - mostafa2017 - 2017-04-22

چند خبر:

1- در واکنش به رای دادگاه هاوایی علیه دستور اجرایی 2، دادستان کل امریکا "جف سیزن" در اوایل هفته گفت از اینکه شنید یک قاضی در در یک جزیره در اقیانوس آرام مانع اجرایی شدن دستور رئیس جمهور شده شگفت زده شده. این صحبت دادستان کل با واکنشهای شدیدی در سطح کشور رو به رو شد. بسیاری به دادستان اصل جدابودن قوه مقننه و مجریه رو یادآوری کرده و برخی دیگر هم همچون سناتور هاوایی گفت که هاوایی بر اساس گوناگونی ملیتهای مختلف و مهاجران شکل گرفته و صحبت دادستان کل از روی نادانی است و این طرز فکر خطرناکه. از طرف دیگه، دادستان هاوایی هم که تیم او موفق شده بود مانع اجرایی شدن دستور اجرایی 2 بشه در برنامه CNN در شب گذشته گفت که "ما رئیس جمهور داریم، اما او پادشاه نیست". در واکنش به این سخنان، جف سیزن در مصاحبه جدیدی گفت که "من به ایالت هاوایی و یا قاضی اون بی احترامی نکردم. من فکر میکنم هاوایی جزیره ای عالی است و من حتا نوه ام در آنجا به دنیا اومده. اما باید به شما بگم. این مهمه که این نکته بیان بشه یک قاضی به تنهایی در بین 600-700 ناحیه قضایی دیگر در کشور تونسته با یک دستور، دستور اجرایی رئیس جمهور رو معلق کنه. دستوری که عمیقن من به قانونی بودن آن اطمینان دارم و برای محافظت از کشور در برابر حملات ت ر و ر ی س ت ی طراحی شده. به نظر من، این سخن دادستان کل هم به خوبی در دادگاه تجدید نظر علیه دستور اجرایی 2 به کار گرفته خواهد شد.
لینک خبر

2- همچنین، 163 شرکت فن آوری حمایت خودشونو از دستور دادگاه هاوایی با پیوستن به اون شکایت اعلام کردند.
لینک فایل pdf شکایت

3- وکلای 17 ایالت از طرف دانشگاه و مراکز تحقیقاتی و توریستیشون علیه دستور اجرایی 2 به دادگاه شکایت کردند.
لینک فایل pdf شکایت

4- اتحادیه آزادیهای مدنی امریکا یا ACLU، در پرونده ای جدید از دادگاه درخواست کرد تا به تعداد و اسامی دقیق افرادی که در دستور اجرایی 1 در 14 ایالت امریکا بازداشت و یا دیپورت شدند دسترسی داشته باشه.
لینک خبر

5- در پیروی از دادگاه ناحیه 4، وکلا از دادگاه ناحیه 9 هم درخواست کردند که دادگاه تجدید نظر با حضور همه قضات برگزار بشه. بر طبق آخرین خبر، دادگاه با این نظر مخالفت کرده  و اعلام کرد که دادگاه تجدید نظر با حضور سه قاضی برگزار خواهد شد (این احتمالش هست که همان 3 قاضی که در دادگاه تجدید نظر اول حکم دادند باز هم اینبار قضاوت رو به عهده بگیرند). اسامی سه قاضی اعلام نشده است.

[عکس: 1.jpg]

[عکس: 2.jpg]

پ.ن-1: چون خبر شماره 5 داغ و تازه بود، هنوز لینکشو آپلود نکردند و عکس حکم رو منتشر کردند. من هم همونو منتشر کردم.
پ.ن-2: خبر شماره 2 و 3 رو دوستان قبلن شیر کرده بودند، من فقط منبع خبر رو هم ذکر کردم.

انرژی مثبت یادتون نره

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - onasiss - 2017-04-22

مصطفي جان تو خيلي بزرگواري كه وقت ميزاري و خبرها رو دنبال و بعدش ترجمه ميكني و در اختيار همه عزيزان اين فورم ميگذاري
درود به شرفت برادر عزيز من
????????????????????

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - bhb32 - 2017-04-22

ایالت های آمریکا علیه ترامپ متحد شدند

ایسنا نوشت: دستور رئیس‌جمهور آمریکا برای ممنوعیت ورود شهروندا شش کشور مسلمان ماه آتی در یکی از دادگاه‌های استیناف این کشور برای دومین بار به چالش کشیده خواهد شد و این بار ایالت‌های جمهوری‌خواه بیشتری از این برنامه حمایت می‌کنند در حالی که دادستان‌ کل یکی از ایالت‌های دموکرات از مبارزه حقوقی اخیر انصراف داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، برخی کارشناسان حقوقی می‌گویند که اتحاد مجدد این ایالت‌ها می‌تواند نشانه‌ای باشد دال بر اینکه تغییرات ماه گذشته در دستور اجرایی اولیه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا این پرونده دولت را قدرتمندتر کرده است.

دادستان‌های کل 16 ایالت دموکرات و منطقه کلمبیا روز پنجشنبه شکایتی ارائه کرده و در آن از هاوایی در شکایتش برای مسدود کردن دستور اجرایی 6 مارس حمایت کردند؛ دستوری که دو قاضی فدرال پیش از اجرا آن را به حالت تعلیق درآوردند.

هاوایی و دیگر ایالت‌ها تاکید دارند که این ممنوعیت نقض قانون اساسی آمریکاست چراکه علیه مسلمانان تبعیض قائل می‌شود.

اما جاش شاپیرو، دادستان کل پنسیلوانیا که با دستور اولیه ترامپ که در تاریخ 27 ژانویه امضا شد مخالف بود به گزارش روز پنجشنبه که در دادگاه استیناف حوزه نهم در سانفرانسیسکو تنظیم شد، نپیوست.

وی در خصوص این تصمیمش هیچ اظهارنظری نکرده است. از سوی دیگر، تگزاس که به تنهایی از دستور اولیه ماه ژانویه حمایت کرده بود توانسته حمایت 14 ایالت جمهوری‌خواه را به دست آورده و تاکید دارد که این ممنوعیت در شکایت حقوقی تنظیم شده مورخ 10 آوریل پی گرفته شده است.

ایالت‌هایی که از دستور دولت حمایت می‌کنند تاکید دارند که رئیس‌جمهور اختیارات گسترده‌ای برای اجرای سیاست مهاجرت دارد و این ممنوعیت برای جلوگیری از حملات تروریستی لازم و ضروری است.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - arezoo dream - 2017-04-22

با سلام
خوب صف آرايي دمكراتها و جمهوري خواه ها كه طبيعيه...
بايد ديد نهايتا قانون چي ميگه و كدوم ادله ي قابل قبول تري ميارن...
مشخص شد كه چه مدت بعد از دادگاه نظر نهايي داده ميشه؟

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - shahin.za - 2017-04-22

سلام
قاضی چاکتان طی شکایتی که از طرف ایرانی امریکاییها و گروهی از مسلمانان انجام شده گفته شنیده در صدور ویزای ایرانیها بعد از فرمان ضد مهاجرتی مشکل بوجود اومده و روند یا بسیار کند شده یا کلن متوقف شده
همچنین این نگرانی مربوط به دستوراتیست که به سفارتخانه ها داده شده تا در مورد برخی مناطق اعمال بشه،این در حالیست که وکلای دولت گفتن این دستور هیچ تغییری در روند صدور ویزا نداشته،بعد دو ساعت چاکتان از هر دو طرف مدارکی مبنی بر تاثیرات جانبی این دستور خواسته که اولین دادگاهی است که بررسی عوارض این دستور شده
چاک ریدلر گفته این دستورهدفش ایرانیا نیست و مشکل با دولت ایران دارن ولی چاکتان گفته رییس جمهوری در تبلیغاتش از ممنوعیت ورود مسلمانان به وضوح صحبت کرده که نگرتن کنندست
وکیل دپارتمان حقوقی گفته شواهدی مبنی بر اینکه فرمان ضد مهاجرتی باعث تاخیر در صدورویزای ایرانیان شده وجود نداره
https://apnews.com/bdec3a2e5cc3469b819d0b7b0ec70705/Judge-seems-reluctant-to-issue-another-travel-ban-injunction

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - arezoo dream - 2017-04-22

اي كاش استيناف نهم هم با تمام قضات برگزار ميشد??
تحليل و پيش بيني دوستان صاحبنظر بخصوص آقاي مصطفي در كل چيه؟

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - mostafa2017 - 2017-04-23

(2017-04-22 ساعت 19:04)arezoo dream نوشته:  اي كاش استيناف نهم هم با تمام قضات برگزار ميشد??
تحليل و پيش بيني دوستان صاحبنظر بخصوص آقاي مصطفي در كل چيه؟

سلام
راستش یادمه چند وقت پیش مقاله ای میخوندم که نوشته بود به طور معمول اگه پرونده ای دوباره به دادگاه استیناف بره، برای بار دوم هم همان سه قاضی بار اول انتخاب میشن که اشاره ای به این موضوع داشت که ممکنه در حوزه 9 هم همان سه قاضی اول دوباره دادرسی رو به عهده بگیرن. حال باید منتظر ماند و دید که آیا از نظر دادگاه، دستور اجرایی 2 رو ادامه دستور 1 میدونه یا خیر؟ شاید این هم یک از دلایلی بود که دولت سعی میکرد پرونده دستور 1 رو ببنده و بگه دستور جدیدی رو صادر میکنه (احتمالن از بابت نگرانی برای این قضیه بوده)، هرچند موفق نشد که پرونده رو ببنده. اسامی قضات هم یک هفته قبل دادگاه یعنی در 8 ماه می مشخص میشه. حقیقتش با مرور اخبار و مقالات، روز به روز من بیشتر امیدوارم میشم به ختم به خیر شدن ماجرا، هرچند که مسیر سختی پیش رو است. گذروندن این روزها و شبها خیلی سخته، اما ما چاره ای نداریم جز صبر کردن و امید داشتن، که انسان هم به امید زنده است.

به خصوص اگه توجه کنیم که اگه این دستور اجرایی بشه، به احتمال بسیار زیاد ایران جزو کشورهایی خواهد بود که برای همیشه ازگرفتن ویزا محروم بشه. چون بعد 90 روز تعلیق دولت از کشورهای مورد تعلیق درخواست اطلاعات بیشتر رو خواهد کرد و چون ایران و امریکا رابطه دیپلماتیک ندارند به صورت اتوماتیک این قضیه ویزا کنسل میشه. این موضوع هم قبلن بیان شده و هم تو مقالات متعددی بهش پرداخته شده.  این رو نمیگم دوستان رو نگران کنم. این رو میگم که این رو بدونن احتمال این قضیه روز به روز ضعیفتر میشه، هرچند لابی پرقدرتی هم سعی داره که انواع محدودیتها رو برای ایرانیان و یا دولت ایران وضع کنه. اما یادتون نره که لابی پرقدرتی هم وجود داره که مخالف این دستور هست. اما با بالا گرفتن انواع اعتراضات درباره اکثر قریب به اتفاق دستورات دولت و همچنین دستور اجرایی 2، دولت هم مسیر سختی رو برای پیشبرد منویاتش داره. صف آرایی موافقان و مخالفان این دستور هم در برابر هم طبیعیه، هرچند مخالفان دستور، اندکی دست بالاتر رو تا الان داشتند. به طور نمونه دیروز در امریکا تظاهرات دانشمندان و دانش پژوهان علیه دستورات ضد مهاجرت و ضد علمی دولت بود. حالا اینجا مثل روال قبل یک سری خبر خوب/خبر هم با شما دوستان به اشتراک میگذارم:

- اعلام حمایت 165 عضو کنگره از رای دادگاه هاوایی و ابراز مخالفت با دستور اجرایی 2
متن فایل pdf شکایت

- اعلام حمایت و پیوستن انجمن وکلای امریکا به شکات علیه دستور اجرایی 2 در پرونده دادگاه هاوایی و اعلام غیرقانونی بودن این دستور
متن فایل pdf شکایت

- یکی از 8 قاضی دادگاه عالی در تابستان امسال بازنشسته میشه و به احتمال زیاد در تابستان، دولت قاضی دیگری رو برای جانشینی او معرفی خواهد کرد. هنوز اسم قاضی مورد نظر و دموکرات و یا جمهوری خواه بودن اون مشخص نشده
منبع خبر

انرژی مثبت یادتون نره

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - bhb32 - 2017-04-23

اظهار نظر تحقیرآمیز "جف سشنز" درباره ایالت هاوایی واکنش‌های گسترده‌ای را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشته است.

به گزارش رویترز؛ کاربران شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های تندی به اظهارات جف سشنز، دادستان کل آمریکا درباره هاوایی، پنجاهمین ایالت آمریکا نشان دادند. وی برای اشاره به ایالت هاوایی از عبارت تحقیرآمیز «یک جزیره در اقیانوس آرام» استفاده کرده بود.

کاربران توییتر با استفاده از هشتگ “#IslandinthePacific” کوشیدند سشنز را وادار کنند به خاطر بیاورد که هاوایی بخشی از آمریکاست، محل تولد باراک اوباما – رئیس‌جمهور اسبق آمریکا – است، و محلی است که "پرل هاربر" در آنجا واقع شده است.

سشنز چند روز پیش در یک برنامه تلویزیونی گفته بود: «شگفت‌زده شده ام که قاضی یک جزیره در اقیانوس آرام می‌تواند حکمی صادر کند تا مانع از دستیابی رئیس‌جمهور آمریکا به اختیار قانونی‌اش شود.»

منظور دادستان کل آمریکا، قاضی ایالت هاوایی بود که اجرای دومین فرمان مهاجرتی ترامپ را به دلیل تبعیض‌آمیز بودن آن در سراسر آمریکا معلق کرده است.

بنا بر اعلام شرکت "برند واچ" که تحولات شبکه‌های اجتماعی را رصد می‌کند، عبارت «جزیره در اقیانوس آرام» که سشنز از آن برای توصیف هاوایی استفاده کرد تاکنون بیش از 27 هزار بار در اینترنت درج شده است. حساب توییتر دفتر دادستانی ایالت هاوایی نیز تصویر قانونی را به اشتراک گذاشت که در سال 1959، هاوایی را به عنوان یکی از ایالت‌های آمریکا پذیرفت. این پیام، به پرمخاطب‌ترین توییت این دفتر تبدیل شده است.

چندین سناتور آمریکایی نیز با انتشار توییت‌هایی به اظهارات سشنز معترض شدند. یک کاربر هم در حساب توییتر خود نوشت: «واقعاً متعجب هستم که یک دادستان کل با اجدادی اهل انگلیس (که خودش یک جزیره است!) می‌تواند چنین فرد متعصب نادانی باشد.»

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - onasiss - 2017-04-23

مصطفي جان ٢ تا سوال
خبري رو درباره شكايت ايراني امريكايي ها رو دنبال كردي؟ چون شنيدم تو اون شكايت انگشت گذاشتن روي موضوع پروسه كليرنس ايراني ها و اينكه دولت به نوعي اين پروسه رو كند و يا متوقف كرده و از دادگاه خواسته بودند براي اين موضوع رأي صادر كند
سوال دوم من اين بود كه من شنيده بودم قضات دادگاه عالي مادام العمر هستند و بازنشسته نميشند ولي توي پست اخر شما از بازنشسته شدن يكي از اين قضات خبر دادي

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - mostafa2017 - 2017-04-23

(2017-04-23 ساعت 09:55)onasiss نوشته:  مصطفي جان ٢ تا سوال
خبري رو درباره شكايت ايراني امريكايي ها رو دنبال كردي؟ چون شنيدم تو اون شكايت انگشت گذاشتن روي موضوع پروسه كليرنس ايراني ها و اينكه دولت به نوعي اين پروسه رو كند و يا متوقف كرده و از دادگاه خواسته بودند براي اين موضوع رأي صادر كند
سوال دوم من اين بود كه من شنيده بودم قضات دادگاه عالي مادام العمر هستند و بازنشسته نميشند ولي توي پست اخر شما از بازنشسته شدن يكي از اين قضات خبر دادي

- خبری فعلن از اون دادگاه ندارم. اگه دوستان دیگه اطلاع داشتند خوشحال میشم اینجا به اشتراک بگذارند.
- درسته. اما شاید محدودیت سنی داشته باشند. نمیدونم راستش. توی مقاله هم صحبت بیشتری در این باره نشده. به احتمال زیاد در یکی دوماه آینده مقالات بیشتری بهش بپردازند. ولی اگه تابستون امسال بود (تو نیمه دوم اول مقاله گفته شده تابستون امسال، تو نیمه دوم مقاله گفته شده تابستون امسال یا سال بعد و هر دو از دو منبع مختلف)، حدسم اینه از الان باید روش صحبت میکردند. ولی خبر آنچنانی من تا حالا غیر این مقاله ندیدم.

انرژی مثبت یادتون نره