مهاجرسرا
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: مهاجرت خانوادگی (https://www.mohajersara.org/forum/forum-30.html)
+---- موضوع: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی (/thread-4788.html)

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - amir_esp - 2016-02-01

(2016-01-31 ساعت 06:15)milad_magnet نوشته:  
(2016-01-30 ساعت 00:32)amir_esp نوشته:  سلام وقت بخیر

مادر من سال 2010 فرم I-130 رو پر کردن. هفته قبل با NVC صحبت کردم گفتن از ماه آینده باید Visa Process رو شروع کنی. باتوجه به اینکه هنوز مادرم سیتیزن نشدن آیا مشکلی در روند پرونده من ایجاد میکنه ؟ و آیا برای اسپانسر بودن ایشون رای من نیاز به سیتیزن شدن دارند ؟ آیا این امکان هست کسی دیگر هم غیر از ایشون اسپانسر من بشه ؟

با تشکر

١.سيتيزن نشدن ايشان هيچ مشكلي ايجاد نميكند .
٢.كسي كه گرين كارت داره هم ميتونه اسپانسر بشه
٣ بله اگر احتياج داشتيد به تنهايي و يا در كنار مادرتون ميتوانيد از كو اسپانسر co sponsor استفادن نماييد

سپاسگزارم از وقتی که اختصاص میدید و به تمام سوالات اعضا جواب میدید.
در مورد انتخاب agent همانطور که مستحضر هستید انتخاب های متعددی وجود داره ، حالا با توجه به این انتخاب ها آیا از نظرشما انتخاب خود شخص یا petitioner با ... چه فرقی داره و کدوم بهتره برای انتخاب ؟

ممنون

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - مهسا20132013 - 2016-02-01

Amrika
(2016-01-31 ساعت 17:57)سلام این نامه غیر از نامه کامپلیت هست؟چون من نشنیدم که نامه ای با این مضمون واسه کسی اومده باشه که منتظر وقت سفارت باشه azb2003 نوشته:  سلام دوستان من کارنت شدم و 2هفته قبل از nvc ایمیلی امد که منتظر وقت سفارت در انکارا باشید فکر میکنید چقدر طول میکشه ؟من الان برای زدن واکسن ها اقدام کنم ؟ ایا کارت ملی هم ترجمه باید باشه؟ مرسی که وقت میزارید

دوست عزیز
 خوب تقریبا به پایان راه رسیدید  البته اگه گرفتار اف بی ای چک نشید. القصه شما واسه واکسنات سریع اقدام کن. بعد از کارنت شدن حداکثر تا دو ماه بعد  سفارت محبت می کنه به شما وقت می ده که معمولا یک ماه تا 40 روز بعد ترش می شه.   موفق باشی

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - azb2003 - 2016-02-01

(2016-01-31 ساعت 21:39)milad_magnet نوشته:  
(2016-01-31 ساعت 17:57)azb2003 نوشته:  سلام دوستان من کارنت شدم و 2هفته قبل از nvc ایمیلی امد که منتظر وقت سفارت در انکارا باشید فکر میکنید چقدر طول میکشه ؟من الان برای زدن واکسن ها اقدام کنم ؟ ایا کارت ملی هم ترجمه باید باشه؟ مرسی که وقت میزارید

تاريخ مصاحبه را نميشه تخمين زد ولي قطعا به زودي مشخص ميشه ، كارت ملي را اصلا نياز نيست ترجمه كني ولي براي اطمينان با خودت ببر روز مصاحبه  ، هرچه سريع تر هم براي واكسن ها اقدام كن

با تشکر از پاسختان. سوال دیگری نیز داشتم : اگر تاریخ ترجمه مدارک مربوط به سالهای گذشته باشد اشکالی پیش می آید؟

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - Amrika - 2016-02-01

سلام
جواب سوال اول رو که نمیدونم ولی در مورد سوال دوم شما من جواب میدم
دارالترجمه ها میتونن شناسنامه و کارت ملی رو یکجا و در یک سند ترجمه کنن و هزینه یک سند هم باید بگیرن
پس شما میتونین شناسنامه و کارت ملی رو در یک سند ترجمه کنین
این مطلب رو یکی از مترجمین رسمی بهم گفت' pid='691304' dateline='1454264215']
(2016-01-31 ساعت 17:57)سلام این نامه غیر از نامه کامپلیت هست؟چون من نشنیدم که نامه ای با این مضمون واسه کسی اومده باشه که منتظر وقت سفارت باشه azb2003 نوشته:  سلام دوستان من کارنت شدم و 2هفته قبل از nvc ایمیلی امد که منتظر وقت سفارت در انکارا باشید فکر میکنید چقدر طول میکشه ؟من الان برای زدن واکسن ها اقدام کنم ؟ ایا کارت ملی هم ترجمه باید باشه؟ مرسی که وقت میزارید

[/quote]

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - wdgco - 2016-02-02

با سلام لطفا من رو راهنمایی کنید با توجه به اطلاعات زیر در چه مرحله ای هستم( لازم به ذکراست مرحله صبر رو می دونم) (:

کتگوری F4 اقدام از طریق خواهر سال 2010
24 دسامبر 2014 اولین نامه با شماره پرونده : WAC 10##########
29 سپتامبر 2015 نامه ای آمد که در اون خواسته شده آدرس دقیقم رو اعلام کنم (...old or bad mailing address)
و همچنین کیس نامبر من رو هم اعلام کردن ANK2014#######
ما آدرس پستی دقیق رو هم ارسال کردیم و حالا باید چه اتفاقی ؟

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - milad_magnet - 2016-02-02

(2016-02-02 ساعت 11:57)wdgco نوشته:  با سلام  لطفا من رو راهنمایی کنید با توجه به اطلاعات زیر در چه مرحله ای هستم( لازم به ذکراست مرحله صبر رو می دونم) (:

29 سپتامبر 2015 نامه ای آمد که در اون خواسته شده آدرس دقیقم رو اعلام کنم (...old or bad mailing address)

باز هم باید صبر کنی حدودا شش تا هشت سال , بعدش یک ولکام لتر برات میاد فرم هارو پر میکنی (نمیدونم تا ان موقع ds260 باشه یا نه ولی الان این فرم را باید پر کرد ) و ایجنت انتخاب میکنی و هزینه های لازمه را پرداخت (325 دلار + 120 دلار ) و به همراه مدارک اسپانسر و ... ارسال میکنی برای nvc و کامپلیت میشی و چند ماه بعدش که کارنت شدی وفت مصاحبه بهت میدن و میری برای مصاحبه

پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - milad_magnet - 2016-02-03

(2016-02-03 ساعت 01:41)مهسا20132013 نوشته:  دوستان سلام
می شه لطفا اگه پاسخ سئوالای منو می دونید زحمت بکشید و بگید
کتگوری f4 ایم امروز نامه مصاحبمون اومد تقریبا 1 ماه دگه انکارا وقت دادن . .یک دنیا هم مدارک خواستن وفقط مدارک فوت پدر پدربزرگم را درخواست نکردن. از ما یعنی من همسرم و بچه 7 ساله من عدم سوپیشینه از ترکیه خواستن و ایران. ما اصلا ترکیه نبودیم.ان وی سی هم از ما نخواسته بود. 1
حالا باید چیکار کنیم؟؟؟؟ چه جوری و به کجا باید اطلاع بدیم که ما ترکیه نبودیم. 2-
بعد مگه واسه بچه هفت ساله عدم سوپیشینه می شه تهیه کرد؟؟؟؟
3- همسرم چند سال کانادا بوده ازش گواهی سو پیشینه نخواستن حتی ان وی سی هم نخواسته سفارت هم اشاره ای نکرده ایا باید تهیه کنه؟
4- کی باید وقت از دکتر ترکیه گرفت تو چه سایتی؟
چند روز زودتر باید ترکیه باشیم؟
می دونم سئوالام زیاد .ببخشید .

با سلام خانم مهسا
١.سو پيشينه تركيه اصلا لازم نيست و يك چيز پيش فرض هست در نامه دعوت به مصاحبه براي انكارا و جلوي ان يك حرف انگليسي هست كه اگر در متن نامه چك كنيد متوجه ميشويد كه نياز نيست و فكر خود را مشغول نكنيد
٢.فكر نميكنم براي بچه نياز باشه مگر اينكه به صورت جدا تاكيد شده باشد كه بعيده
٣. بستگي داره چند سال پيش كانادا بودن ايشان و اينكه اگر ببريد خيلي بهتره و احتمالا لازم ميشه ممكنه افيسر نخواد با توجه به اينكه ان وي سي نخواسته اما اگر بخواد نقص مدرك ميخوره همسرتون و بايد دوباره مدارك بده به سفارت و مشكله ، شما كلي وقت داشتيد بايد تهيه ميكرديد دوستاني درهمين سايت بودن كه از استراليا و مالزي و چندين كشور ديگر سو پيشينه تهيه كردن و به افيسر ارائه دادن
٤. از اينجا ميتوانيد وقت بگيريد براي دكتر
http://www.doctorun.com/en/make-an-appointment
در حد اقل دو روزه كاري ( تعطيلي شنبه و يكشنبه روز كاري حساب نميشه ) قبل مصاحبه وقت دكتر بگيريد چون انجام ازمايشات خودش يك صبح تا ظهر طول داره جواب انها رو هم فردا عصر به شما ميدهند و حد اقل سه روزه كاري قبل از مصاحبه تركيه باشيد ذكر كردم حد اقل دليلشم اينه بستگي داره مصاحبه شما چند شنبه هست
روز و تازيخ مصاحبه را اينجا بنويس كامل راهنماييت ميكنم

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - mrb - 2016-02-03

(2016-02-03 ساعت 03:22)milad_magnet نوشته:  
(2016-02-03 ساعت 01:41)مهسا20132013 نوشته:  دوستان سلام
می شه لطفا اگه پاسخ سئوالای منو می دونید زحمت بکشید و بگید
کتگوری f4 ایم امروز نامه مصاحبمون اومد تقریبا 1 ماه دگه انکارا وقت دادن . .یک دنیا هم مدارک خواستن وفقط مدارک فوت پدر پدربزرگم را درخواست نکردن. از ما یعنی من همسرم و بچه 7 ساله من عدم سوپیشینه از ترکیه خواستن و ایران. ما اصلا ترکیه نبودیم.ان وی سی هم از ما نخواسته بود. 1
حالا باید چیکار کنیم؟؟؟؟ چه جوری و به کجا باید اطلاع بدیم که ما ترکیه نبودیم. 2-
بعد مگه واسه بچه هفت ساله عدم سوپیشینه می شه تهیه کرد؟؟؟؟
3- همسرم چند سال کانادا بوده ازش گواهی سو پیشینه نخواستن حتی ان وی سی هم نخواسته سفارت هم اشاره ای نکرده ایا باید تهیه کنه؟
4- کی باید وقت از دکتر ترکیه گرفت تو چه سایتی؟
چند روز زودتر باید ترکیه باشیم؟
می دونم سئوالام زیاد .ببخشید .

با سلام خانم مهسا
١.سو پيشينه تركيه اصلا لازم نيست و يك چيز پيش فرض هست در نامه دعوت به مصاحبه براي انكارا و جلوي ان يك حرف انگليسي هست كه اگر در متن نامه چك كنيد متوجه ميشويد كه نياز نيست و فكر خود را مشغول نكنيد
٢.فكر نميكنم براي بچه نياز باشه مگر اينكه به صورت جدا تاكيد شده باشد كه بعيده
٣. بستگي داره چند سال پيش كانادا بودن ايشان و اينكه اگر ببريد خيلي بهتره و احتمالا لازم ميشه ممكنه افيسر نخواد با توجه به اينكه ان وي سي نخواسته اما اگر بخواد نقص مدرك ميخوره همسرتون و بايد دوباره مدارك بده به سفارت و مشكله ، شما كلي وقت داشتيد بايد تهيه ميكرديد دوستاني درهمين سايت بودن كه از استراليا و مالزي و چندين كشور ديگر سو پيشينه تهيه كردن و به افيسر ارائه دادن
٤. از اينجا ميتوانيد وقت بگيريد براي دكتر
http://www.doctorun.com/en/make-an-appointment
در حد اقل دو روزه كاري ( تعطيلي شنبه و يكشنبه روز كاري حساب نميشه ) قبل مصاحبه وقت دكتر بگيريد چون انجام ازمايشات خودش يك صبح تا ظهر طول داره جواب انها رو هم فردا عصر به شما ميدهند  و حد اقل سه روزه كاري  قبل از مصاحبه تركيه باشيد ذكر كردم حد اقل دليلشم اينه بستگي داره مصاحبه شما چند شنبه هست
روز و تازيخ مصاحبه را اينجا بنويس كامل راهنماييت ميكنم

دوست عزیز ممنون از شما
من هم با خانواده در مارچ مصاحبه دارم . سه شنبه . دو فرزند پسر 13 و 9 سال . اگر پنجشنبه صبح با پرواز ماهان برم و همان روز
حدود ظهر وقت دکتر بگیرم ( سایت دکتر تا قبل از یکماه مانده به وقت سفارت وقت نمی ده ) می تونم کار مدیکال را تمام کنم.

پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - milad_magnet - 2016-02-03

برنامه ريزي خيلي خوب و مطمئني كرديد شما احتمالا شنبه مدارك مديكال را تحويل ميگيريد و به همه كار ميرسيد (خريد و گشت و مصاحبه ) اما در خصوص بچه ها مديكال تا انجا كه شنيدم ولي متاسفانه تجربه ندارم يكم متفاوته سايت دكتر را مطالعه كنيد در اين خصوص

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - shahram es - 2016-02-03

سلام

نامه مصاحبه من دیشب ارسال شد به تاریخ ۱۰ فروردین ساعت ۸ صبح .
امیدارم برای بقیه دوستان هم که منتظر هستند به زودی ارسال شود .

دعام کنید

با سپاس

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - wdgco - 2016-02-03

(2016-02-02 ساعت 16:11)milad_magnet نوشته:  
(2016-02-02 ساعت 11:57)wdgco نوشته:  با سلام  لطفا من رو راهنمایی کنید با توجه به اطلاعات زیر در چه مرحله ای هستم( لازم به ذکراست مرحله صبر رو می دونم) (:

باز هم باید صبر کنی حدودا شش تا هشت سال , بعدش یک ولکام لتر برات میاد فرم هارو پر میکنی (نمیدونم تا ان موقع ds260 باشه یا نه  ولی الان این فرم را باید پر کرد )  و ایجنت انتخاب میکنی و هزینه های لازمه را پرداخت (325 دلار + 120 دلار ) و به همراه مدارک اسپانسر و ... ارسال میکنی برای nvc و کامپلیت میشی و چند ماه بعدش که کارنت شدی وفت مصاحبه بهت میدن و میری برای مصاحبه
متشکر و ممنون از لطف شما

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - Amrika - 2016-02-03

(2016-02-03 ساعت 14:46)با سلام و تبریک فراوان و آرزوی موفقیت. شما چه تاریخی کارنت شدین؟ shahram es نوشته:  با سلام

نامه مصاحبه من دیشب برام ارسال شد به تاریخ ۱۰ فروردین .

دوستان دعام کنید

امیدوارم نامه تمامی دوستان هم به زودی اسال شود .

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - shahram es - 2016-02-03

(2016-02-03 ساعت 21:24)Amrika نوشته:  
(2016-02-03 ساعت 14:46)با سلام و تبریک فراوان و آرزوی موفقیت. شما چه تاریخی کارنت شدین؟ shahram es نوشته:  با سلام

نامه مصاحبه من دیشب برام ارسال شد به تاریخ ۱۰ فروردین .

دوستان دعام کنید

امیدوارم نامه تمامی دوستان هم به زودی اسال شود .

با سپاس من ٩ اگست ٢٠٠٤ بودم ويزا بولتن فبريه كارنت شدم

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - amir2640 - 2016-02-04

(2016-02-03 ساعت 14:37)shahram es نوشته:  سلام

نامه مصاحبه من دیشب ارسال شد به تاریخ ۱۰ فروردین ساعت ۸ صبح .
امیدارم برای بقیه دوستان هم که منتظر هستند به زودی ارسال شود .

دعام کنید

با سپاس
تبریک میگم شهرام جان
 و امیدوارم که سایر مراحل رو هم ایشالا به خوبی پشت سر بذارید

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - amir_esp - 2016-02-05

با سلام و عرض ادب

دیشب NVC Welcome Letter برای من تو کتگوری F2B اومد. همونطور که میدونید اولین مرحله انتخاب Agent هستش. به نظر شما با توجه به اینکه انتخاب ای متعددی وجود داره مثل خود شخص و ... بهترین انتخاب برای این قسمت کدوم هستش ؟ عموما آیا فرقی دارن ؟