مهاجرسرا
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: مهاجرت خانوادگی (https://www.mohajersara.org/forum/forum-30.html)
+---- موضوع: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی (/thread-4788.html)

پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - milad_magnet - 2016-02-16

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - رضا - ک - 2016-02-16

سلام دوستان

من چند تا سوال در مورد مدارک مالی (FORM I-864) و CIVIL DOCUMENTS دارم. ممنون میشم کمکم کنید.
از آنجاییکه اسپانسر من خواهرمه ولی پتیشنر پدرم هستن که فرم I-130   رو برای من  پر کردن،آیا خواهرم باید فرم I-864 EZ  رو تکمیل کنه یا I-864 ؟  ضمنا آیا مدارک CIVIL DOCUMENTS غیر از ترجمه شناسنامه، معافیت ، عکس ، پاسپورت، و عدم سوئپیشینه چیز دیگری هم لازمه؟

پیشاپیش از کمک همه دوستان تشکر میکنم

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - رضا - ک - 2016-02-16

(2016-02-16 ساعت 17:08)milad_magnet نوشته:  
(2016-02-15 ساعت 19:53)رضا - ک نوشته:  
(2016-02-14 ساعت 18:36)milad_magnet نوشته:  سلام 
1. مشکلی نداره دوست عزیز مادر شما دو عدد نامه مینویسه که به دلیل اینکه در امد نداره مالیات پرداخت نکرده طی این مدت امضا میکنن +تاریخ  یکی را برای nvc میفرستن یکی برای روز مصاحبه   اصلش را برای شما میفرستن باز تاکید میکنم اصل نامه با امضا را میخواهد
 2. بعد شما به کو اسپانسر میگی برات i864 پر کنه به همراه w2 و ... کپی گذرنامه یا گرین کارت کو اسپانسر و همسرش هم روز مصاحبه میخواهند از شما 
3. هیچ مشکلی ندارد اگر کو اسپانسر شما در الاسکا باشه یا کالیفرنیا و هر ایالت دیگر فقط درامد ایشان باید پوشش بده شما را طبق جدول
سلام میلاد عزیز

من جواب شما رو زیر این پست خوندم و چون وضعیت مشابهی دارم میخاستم بپرسم آیا فرمت خاصی برای نامه عدم پرداخت مالیات پتیشنر وجود داره؟ و اینکه co sponser باید فرم i864 رو پر کنه یا i864EZ؟

ممنون میشم راهنماییم کنین

فرمت خواستي نداره اينجانب .... تاريخ توضيح راجع به اينكه چرا ماليات ندادن مثلا چون شاغل نبودن و در امد نداشتن طي اين مدت و .... امضا يه كپي از گرين كارتم ضميمه

ممنونم از پاسخ. البته متوجه شدم که پدر و مادر سیتیزن من در واقع زیر مالیات خواهرم بوده اند و در فرمهای مالیاتی خواهرم اسمشون ثبت شده.

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - طناز12 - 2016-02-21

با سلام به همه ی دوستان مهاجرسرایی

مادر یکی از دوستان من که حدود 80 سال سن داره و گرین کارت هم داشتند، یک ماه پیش تاریخ انقضا گرین کارتشون تمام شده (سه روز گذشته بوده ) که باید قبل از اون به امریکا برمی گشتند که نرفتند،و گفتند باید دوباره ویزا بگیرند، ایشون به سفارت ترکیه مراجعه می کنند و سفارت دوباره درخواست کننده رو می فرسته برای کارهای مدیکال ؛ که انجام میدن و برمیگردن ایران، بهشون گفتند که باید منتظر وقت مصاحبه باشند، حالا سفارت برای اول مارچ یعنی هفته ی اینده بهشون وقت مصاحبه داده ، اما فرم DS260 رو که باید ان لاین پر کنند هنوز براشون فعال نیست، فرزند شون هم که در امریکاست به سفارت ایمیل زده ، گفتند بله می دونیم سایت مشکل داره و باید صبر کنید
حالا از دوستان عزیزی که در جریان پرونده های خانوادگی هستند خواهش می کنم که اگه اطلاعی دارند پاسخ بدهند

بهترین کار براشون چیه؟!

و اگه در تاریخ مشخص شده مراجعه نکنند و درخواست وقت جدید بدهند چه اتفاقی می افته؟

و اگه بخواهند پرونده رو ترنسفر کنند به کشور هند (چون مسافرت در پیش دارند) چقدر زمان بر هست؟

ممنون اگه زود جواب بدید

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - baaraan2015 - 2016-02-22

سلام دوستان

پدر و مادر مصاحبه گرین کارد در ارمنستان داشتن ، آفیسر نقص مدرک زده. مادرم ازش میپرسه آیا به ما کلیرنس هم خورده میگه نه فقط مدارک ناقص را برای ما بفرستین. ولی‌ بهشون برگه AP میده و در اون همون مدارک ناقصی را علامت می‌زنه. مدارک مورد نظر را تهیه کردیم و ایمیل کردیم، گفتن با ایمیل قبول نمی‌کنیم و باید اینجا در دراپ باکس بندازین. حالا نمی‌دونیم چی‌ کار کنیم، می‌ترسیم برن مدارک را ببرن و دوباره بگن باید منتظر باشین اسمتون در سایت بیاد چون AP را علامت زده. واز طرف دیگه اگه AP نخورده باشه واقعا شاید هیچوقت اسم در سایت نیاد. لطفا دوستان راهنمایی کنن. ممنون.

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - battosai - 2016-02-22

شما حتمن برید و نواقص پرونده رو ببرید کامل کنید . شماره به شما ندادن که بگن چک کنید تو سایت هر موقع شمارتون اومد بیایید ویزاتون رو بگیرید ؟ احتمالن بعد از بردن نواقص با ایمیل به شما اطلاع میدن . زیاد نگران نباشین ایمیل ها جواب داده میشه .

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - KingNothing - 2016-02-22

(2016-02-22 ساعت 12:02)baaraan2015 نوشته:  سلام دوستان

پدر و مادر مصاحبه گرین کارد در ارمنستان داشتن ، آفیسر نقص مدرک زده. مادرم ازش میپرسه آیا به ما کلیرنس هم خورده میگه نه فقط مدارک ناقص را برای ما بفرستین. ولی‌ بهشون برگه AP میده و در اون همون مدارک ناقصی را علامت می‌زنه. مدارک مورد نظر را تهیه کردیم و ایمیل کردیم، گفتن با ایمیل قبول نمی‌کنیم و باید اینجا در دراپ باکس بندازین. حالا نمی‌دونیم چی‌ کار کنیم، می‌ترسیم برن مدارک را ببرن و دوباره بگن باید منتظر باشین اسمتون در سایت بیاد چون AP را علامت زده. واز طرف دیگه اگه AP نخورده باشه واقعا شاید هیچوقت اسم در سایت نیاد. لطفا دوستان راهنمایی  کنن. ممنون.

نقص پرونده رو AP میزنند در برگه. آفیسر به من گفت چون هیچ گزینه دیگه ای تو کاغذ ندارن Smile) جای گزینه های دیگه چک میزنن. کیس منهم مشابه شما بود هرچند ممکنه یک کلیرنس کوچولو بخورید. من یکماه معطل شدم ولی خب یک ماه کجا دوستان عزیز ما که یکسال معطل شدند کجا... این کلیرنس کوچولو برای اینه که درستی مدارک شما رو چک کنند...

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - ariairani - 2016-03-01

با سلام. من 6 ماه پیش ازم دوباره ترجمه مدرک خواستند فرستادم nvc .روز مصاحبه برام زدن 13 apr . که 8 ماه میگذره از ترجمه مدارکم. آیا ترجمه جدید لازمه ببرم؟ تغییری در شناسنامه و مدارکم به وجود نیومده..
در نامه نوشتند updated tax document و اینها.. من برای 2013 و 2014 رو فرستادم.. آیا تا 13 apr شخصی که من رو ساپورت کرده باید مدارک tax2015 رو بهم بده؟ اصلا چه ماهی وقت tax دادن سال گذشتست؟ آیا من باید تمام مدارک مالیاتی که ایشون فرستادت سفارت رو دوباره ببرم با خودم؟ یعنی بگم برای من هم بفرستند؟ ممنونم میشم پاسخ بدین

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - ghoghnos - 2016-03-01

سلام دوستان . من یک هفته ای هست از طریق ویزای نامزدی اومذم امریکا - آتلانتا هستم ایالت جورجیا
خدا رو شکر شرائطم اوکی و استیبل هست . از دوستانی که جدید الورود به اتلانتا یا قدیمی ها خوشحال میشم باهم در ارتباط باشیم و اگر اینجا کاری داشت که از دست من بر اومد در خدمتم

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - alireza88 - 2016-03-01

(2016-02-05 ساعت 15:10)milad_magnet نوشته:  
(2016-02-04 ساعت 01:00)amir2640 نوشته:  
(2016-02-03 ساعت 14:37)shahram es نوشته:  سلام

نامه مصاحبه من دیشب ارسال شد به تاریخ ۱۰ فروردین ساعت ۸ صبح .
امیدارم برای بقیه دوستان هم که منتظر هستند به زودی ارسال شود .

دعام کنید

با سپاس
تبریک میگم شهرام جان
 و امیدوارم که سایر مراحل رو هم ایشالا به خوبی پشت سر بذارید

شما جزو عزیزان قدیمی این سایت هستی فکر نمیکنم دیگه زمان زیادی مانده باشه , کی مصاحبه رفتن و یک ضرب گرفنتو ببینیم امیر عزیز ؟

سلام تبریک
میشه بفرمایید کتگوری شما چیه و تاریخ pd شما کی بوده

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - shahram es - 2016-03-02

(2016-03-01 ساعت 23:23)alireza88 نوشته:  
(2016-02-04 ساعت 01:00)amir2640 نوشته:  تبریک میگم شهرام جان

شما جزو عزیزان قدیمی این سایت هستی فکر نمیکنم دیگه زمان زیادی مانده باشه , کی مصاحبه رفتن و یک ضرب گرفنتو ببینیم امیر عزیز ؟

سلام تبریک
میشه بفرمایید  کتگوری شما چیه و تاریخ pd شما کی بوده

با سلام

۹ اکست ۲۰۰۴ کتگوری F3

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - shahram es - 2016-03-02

(2016-02-04 ساعت 01:00)amir2640 نوشته:  تبریک میگم شهرام جان

سلام تبریک

با سلام

۹ اکست ۲۰۰۴ کتگوری F3

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - alireza88 - 2016-03-02

(2016-03-02 ساعت 15:22)shahram es نوشته:  
(2016-02-05 ساعت 15:10)milad_magnet نوشته:  شما جزو عزیزان قدیمی این سایت هستی فکر نمیکنم دیگه زمان زیادی مانده باشه , کی مصاحبه رفتن و یک ضرب گرفنتو ببینیم امیر عزیز ؟

سلام تبریک

با سلام

۹ اکست ۲۰۰۴ کتگوری F3

سلام
با توجه به تاریخهای که شما نوشتید فاصله زیادی بین تائید مدارک و وقت مصاحبه بوده ، آیا نقص مدارک داشتید یا تا کارنت شدن شما صبر کردند؟

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - zall - 2016-03-02

(2016-02-16 ساعت 19:50)رضا - ک نوشته:  
(2016-02-16 ساعت 17:08)milad_magnet نوشته:  
(2016-02-15 ساعت 19:53)رضا - ک نوشته:  سلام میلاد عزیز

من جواب شما رو زیر این پست خوندم و چون وضعیت مشابهی دارم میخاستم بپرسم آیا فرمت خاصی برای نامه عدم پرداخت مالیات پتیشنر وجود داره؟ و اینکه co sponser باید فرم i864 رو پر کنه یا i864EZ؟

ممنون میشم راهنماییم کنین

فرمت خواستي نداره اينجانب .... تاريخ توضيح راجع به اينكه چرا ماليات ندادن مثلا چون شاغل نبودن و در امد نداشتن طي اين مدت و .... امضا يه كپي از گرين كارتم ضميمه

ممنونم از پاسخ. البته متوجه شدم که پدر و مادر سیتیزن من در واقع زیر مالیات خواهرم بوده اند و در فرمهای مالیاتی خواهرم اسمشون ثبت شده.

شما اگر انستراكشن ًI.864. رو بخونيد به صراحت نوشته پتيشنر حتي اگر توانايي مالي براي ساپورت متقاضي رو نداشته باشه و بيكار باشه بايد حتما i864 رو پر كنه و ميتونه از دو تا joint sponsor استفاده كنه . مادر شما نيازي به نوشتن نامه و توضيح علت ندادن ماليات نداره، ميتونيد به فرم i864. Tax2015 رو اتچ كنيد.

پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - milad_magnet - 2016-03-03

(2016-03-02 ساعت 23:51)zall نوشته:  
(2016-02-16 ساعت 19:50)رضا - ک نوشته:  
(2016-02-16 ساعت 17:08)milad_magnet نوشته:  فرمت خواستي نداره اينجانب .... تاريخ توضيح راجع به اينكه چرا ماليات ندادن مثلا چون شاغل نبودن و در امد نداشتن طي اين مدت و .... امضا يه كپي از گرين كارتم ضميمه

شما اگر انستراكشن ًI.864. رو بخونيد به صراحت نوشته پتيشنر حتي اگر توانايي مالي براي ساپورت متقاضي رو نداشته باشه و بيكار باشه بايد حتما i864 رو پر كنه و ميتونه از دو تا joint sponsor استفاده كنه . مادر شما نيازي به نوشتن نامه و توضيح علت ندادن ماليات نداره، ميتونيد به فرم i864. Tax2015 رو اتچ كنيد.

وقتي در امد نداشته باشند احتياجي به پر كردن فرم تكس نيست و نامه دستي براي كار شما كافيه به شخصه نامه دستي دادم به چند نفر هم گفتم دشتي دادن و همه چيز خوب پيش رفت ، حالا شما ببين نوشتن يك نامه دستي چند خطي و امضا سخت تره با پر كردن و فايل كردن تكس ٢٠١٥، در ضمن دوست عزيز در نامه دعوت به مصاحبه سفارت ان كا را به صراحت ميگه اگر تكش نداريد نامه دستي بياوريد ، لطفا اطلاعات غلط ندهيد به هيچ عنوان بايد و حتم وجود نداره كه اگر تكس ندادن فرم اي ٨٦٤ پر كنن با ....