مهاجرسرا
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: مهاجرت خانوادگی (https://www.mohajersara.org/forum/forum-30.html)
+---- موضوع: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی (/thread-4788.html)

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - Pargosha - 2016-05-01

سلام دوستان عزیز آیا پدر و مادری که ستیزن هستن برای فرزندشون و همسرش همزمان میتونن تقاضای
گرین کارت کنن ؟ چقدر زمان میبره ؟ و مرسی اگه
پاسخ بدین .

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - milad_magnet - 2016-05-01

(2016-04-29 ساعت 15:55)ایلیانا نوشته:  مادر منم از طریق گرین کارت برای ما اقدام کردن و الان دارن سیتیزن می شن ولی ما قصد داریم توی همون کتگوری f2b باقی بمونیم . منتها ایشون می خوان بعد از سیتیزن شدن برگردن و ایران زندگی کنن می خواستم ببینم برای من و خواهرم مشکلی پیش میاد اگر ایشون برگردن ؟

قبل از مصاحبه از شما اولین چیزی که بخوان مدارک دامیسیله (اثبات اقامت پتیشنر) و افیسر راجع به اینکه مادر شما الان کجاست میپرسه و مدارک میخواد اثبات نشه و نباشن داخل امریکا دچار مشکل میشوید

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - milad_magnet - 2016-05-01

(2016-04-30 ساعت 13:39)storagemeter نوشته:  منظورم این بود که وضعیت مالیاتی مشخص داشته باشند.
راجع به این موضوع من یک توضیح مختصری میدم شاید به کار عزیزان بیاد
اگر پتیشنر درامد نداشته باشه واقعا , مشکلی پیش نمیاد سفارت از شما یک نامه تایپ شده به همراه امضا اصلی (یعنی کپی نباشه ) از پتیشنر میخواد که در چند خط توضیح باید بدن دلیل اینکه مالیات پرداخت نکردن چیه (به طور مثال چون در امدی نداشتن و سن و سال و ...) همین

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - alireza88 - 2016-05-01

دوستان سلام
یک سوال داشتم اگر پتیشنیر مقیم آمریکا باشه و در زمان مصاحبه برای یک سفر کوتاه مثلا 10 روزه به ایران آمده باشه آیا برای متقاضی گرین کارت مشکل ایجاد میشه

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - battosai - 2016-05-01

(2016-05-01 ساعت 23:12)alireza88 نوشته:  دوستان سلام
یک سوال داشتم اگر پتیشنیر مقیم آمریکا باشه و در زمان مصاحبه برای یک سفر کوتاه مثلا 10 روزه به ایران آمده باشه آیا برای متقاضی گرین کارت مشکل ایجاد میشه

خیر مشکلی نیست .

(2016-05-01 ساعت 21:07)Pargosha نوشته:  سلام دوستان عزیز آیا پدر و مادری که ستیزن هستن برای فرزندشون و همسرش همزمان میتونن تقاضای
گرین کارت کنن ؟ چقدر زمان میبره ؟ و مرسی اگه
پاسخ بدین .

بله میتونن اگر اون فرد مجرد باشه 8 سال طول میکشه اگر آن فرد متاهل باشه 11 الی 12 سال . به همراه همسرشون

(2016-05-01 ساعت 23:01)milad_magnet نوشته:  
(2016-04-30 ساعت 13:39)storagemeter نوشته:  منظورم این بود که وضعیت مالیاتی مشخص داشته باشند.
راجع به این موضوع من یک توضیح مختصری میدم شاید به کار عزیزان بیاد
اگر پتیشنر درامد نداشته باشه واقعا , مشکلی پیش نمیاد سفارت از شما یک نامه تایپ شده به همراه امضا اصلی (یعنی کپی نباشه ) از پتیشنر میخواد که در چند خط توضیح باید بدن دلیل اینکه مالیات پرداخت نکردن چیه (به طور مثال چون در امدی نداشتن و سن و سال و ...) همین

درود به شما آقا میلاد خیلی مخلصیم .

(2016-04-20 ساعت 19:19)farnoush.gh نوشته:  سلام دوستان عزیز
امیدوارم حال همگی خوب باشه..
ی سوالی دارم که امیدوارم بتونید کمکم کنید.
عموی من که سیتیزن آمریکا هستند واسه پدرم برای گرین کارت اقدام کردند..حالا این بماند که سالیان درازی طول میکشه، ی چیزی شنیدم که نمیدونم چقدر صحت داره و میخواستم از شما بپرسم،ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.
شنیدم اگه کسی واستون برای گرین کارت اقدام کرده باشه و شما هم از طریق دیگه ای واسه یو اس اقدام کنید( توریستی و...) دیگه پروسه گرین کارتتون از طریق خانوادگی منتفی میشه!!!
راسته؟

پروسه ویزا منتفی نمیشه بلکه ویزای توریستی و تحصیلی به شما نمیدن .

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - milad_magnet - 2016-05-02

(2016-05-01 ساعت 23:45)battosai نوشته:  
راجع به این موضوع من یک توضیح مختصری میدم  شاید به کار عزیزان بیاد
اگر پتیشنر درامد نداشته باشه واقعا , مشکلی پیش نمیاد  سفارت از شما یک نامه تایپ شده به همراه امضا اصلی (یعنی کپی نباشه ) از پتیشنر میخواد که در چند خط توضیح باید بدن دلیل اینکه مالیات پرداخت نکردن چیه (به طور مثال چون در امدی نداشتن و سن و سال و ...) همین

درود به شما آقا میلاد خیلی مخلصیم .

چاکریم عزیز , شما استاد ما هستی
متاسفانه یک سری از دوستان به غلط عزیزان مهاجرسرایی را تشویق به پرداخت مالیات + فایل کردن تکس ریترن و دردسر برای پتیشنر میکنن این موضوع در تاپیکی دیگر یکبار مطرح شد و من عین متن ارسال شده از سفارت رو اینجا آپلود کردم و خودم به شخصه تجربه این موضوع را داشتم در مصاحبه , البته نا گفته نماند ما به توضیه NVC که گفته بود لازم نیست پتیشنر وقتی کار نمیکنه و در آمد نداره تکس فایل کنه و این نوشته امضا شده کفایت میکنه فایل نکردیم

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - babak.n - 2016-05-02

(2016-05-02 ساعت 02:16)milad_magnet نوشته:  

متاسفانه یک سری از دوستان به غلط عزیزان مهاجرسرایی را تشویق به پرداخت مالیات + فایل کردن تکس ریترن و دردسر برای پتیشنر میکنن این موضوع در تاپیکی دیگر یکبار مطرح شد و من عین متن ارسال شده از سفارت رو اینجا آپلود کردم و خودم به شخصه تجربه این موضوع را داشتم در مصاحبه , البته نا گفته نماند ما به توضیه NVC که گفته بود لازم نیست پتیشنر وقتی کار نمیکنه و در آمد نداره تکس فایل کنه و این نوشته امضا شده کفایت میکنه فایل نکردیم

درود بر شما فکر نمیکنید دلیل AP خوردن طولانی مدت شما میتونه همین موضوع باشه ؟ احتمال هست دیگه ! کسی چه میدونه . !

این کشور ، کشوریه که بر اساس مالیات اداره میشه ، پس فایل کردنش مهمه .
اگر هم درامدی وجود نداشته باشه ، از شما مالیاتی به زور نمیگیرن !!!

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - milad_magnet - 2016-05-02

(2016-05-02 ساعت 05:55)babak.n نوشته:  
(2016-05-02 ساعت 02:16)milad_magnet نوشته:  چاکریم عزیز , شما استاد ما هستی

درود بر شما  فکر نمیکنید دلیل AP خوردن طولانی مدت شما میتونه همین موضوع باشه ؟  احتمال هست دیگه ! کسی چه میدونه . !

من منبع حرفم اپراتور خوده NVC بوده و ایمیل سفارت البته قبلا این بحث مطرح شد و من متن ایمیل را آپلودش کردم یادم نیست کدوم تاپیک بود حالا اگر فرصت بشه براتون آپلود میکنم اینجا
کسی که شامل AP شده واجد شرایط ویزا بوده و از این مراحل گذر کرده ولی تحت قسمت 221 G باید مرحله اداری یا اف بی ای چک را طی کنه
AP چه ربطی به تکس پتیشنر داره ؟! شما میشه دلیل این صحبت یا منبع را مطرح کنید ؟ یکی از دوستان با من مصاحبه داشت اونم دقیقا مثل من همان برگه تایپ شده و امضا شده توسط پتیشنر را ارائه داد ولی با توجه به اینکه معاف از خدمت سربازی بود یکضرب گرفت

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - battosai - 2016-05-03

(2016-05-02 ساعت 05:55)babak.n نوشته:  
(2016-05-02 ساعت 02:16)milad_magnet نوشته:  

درود بر شما فکر نمیکنید دلیل AP خوردن طولانی مدت شما میتونه همین موضوع باشه ؟ احتمال هست دیگه ! کسی چه میدونه . !

سلام آقا بابک عزیز آقا میلاد درست میگن مهمترین نکته سن پتیشنر هست خیلی ها فرم مالیاتی رو پر نمیکنن اگر سن پتیشنر زیاد باشه . در نهایت با کو اسپانسر همه مسائل حل میشه .

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - amir_esp - 2016-05-04

با سلام

من اسمم تو لاتاری 2017 در اومد. Big Grin
فقط اینکه 3 ماه پیش welcome letter برام اومد (F2B) و در حال آماده کردن مدارکم برای nvc بودم. از قراری من تازگی ها نامزد کردم و منتظر تموم شدن کار که به صورت رسمی عقد کنم که پرونده بسته نشه.
حالا با توجه به قبولیم امکان این هست که از طریق پرونده لاتاری و ازدواج رسمی بتونم همزمان کار هردومون درست بشه ؟

با تشکر

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - battosai - 2016-05-04

(2016-05-04 ساعت 09:25)amir_esp نوشته:  با سلام

من اسمم تو لاتاری 2017 در اومد. Big Grin
فقط اینکه 3 ماه پیش welcome letter برام اومد (F2B) و در حال آماده کردن مدارکم برای nvc بودم. از قراری من تازگی ها نامزد کردم و منتظر تموم شدن کار که به صورت رسمی عقد کنم که پرونده بسته نشه.
حالا با توجه به قبولیم امکان این هست که از طریق پرونده لاتاری و ازدواج رسمی بتونم همزمان کار هردومون درست بشه ؟

با تشکر

تبریک اما به نظرم نظر شخصیم رو میگم پرونده f2b خودت رو خراب نکن یه سال پیش خیلی ها لاتاری برنده شدن اما دیدین که چی شد اصن سفارت هم نخواستشون جا موندن . اینا همه حدس و گمان هست منتها من بودم ریسک نمیکردم پروسه لاتاری هم 6 ماه تا 1 سال طول میکشه پرونده مهاجرت خودتو به نظرم منتفی نکن . تبریک دوست عزیز .

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - KingNothing - 2016-05-04

دوستان! من 24 فوریه وارد آمریکا شدم. توی مرز آفیسر بهم گفت تا 6 ماه پیگیر گرین کارتت نشو (اگه نیومد) و هنوز نیومده... دیروز زنگ زدم اداره مهاجرت، گفتند که سیستم صدور کارت مشکل پیدا کرده و درحال حاضر مدت زمان انتظار 210 روز هست... خواستم یه خبری داده باشم بهتون و هم اینکه بپرسم کسی توی این فاصله وارد آمریکا شده و گرین کارتش رو گرفته باشه؟؟