مهاجرسرا
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-9.html)
+--- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-11.html)
+--- موضوع: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال (/thread-3349.html)

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - paradox1666 - 2010-09-12

(2010-09-11 ساعت 20:10)OMID_R نوشته:  
(2010-09-11 ساعت 03:31)paradox1666 نوشته:  سلام

دوستان اگر لطف کنن راهنمایی کنن ممنون میشم!

هدفم مهاجرت به کانادا هست و می خوام بدونم با شرایط زیر بهترین راه چگونه هست؟

4 سال اقامت امارات + سابقه کار (همسرم هم همچنین شرایط را دارند)
صاحب شرکتی ثبت شده در امارات بغییر از سابقه کار بالا که گفتم.
حساب بانکی گردش متوسط و خوبی داشته در 3-4 بانک مختلف
خودم و همسرم هم فوق دیپلم داریم
29 سال سن دارم و رشته تحصیلیم (فوق دیپلم) عمران بوده است و همسرم کامپیوتر
زبان انگلیسی هم متوسط یا خوبه

سفارت کانادا در ابوظبی چه کمکی به من می کند؟
پروسه کاری و زمانی من با کسی که در ایران هست چه فرقی دارد؟
سلام
با توجه به اینکه شما شهروند ایران هستین پروسه درخواست شما باید یا از طریق سفارت کانادا در تهران یا در Damascus سوریه انجام بشه ، البته بستگی به نوع درخواست شما داره (مثلا سرمایه گزاری یا skill worker)
در لینکهای زیر شما میتونید حدود اختیارات هر سه سفارت رو ببینید
http://www.cic.gc.ca/english/information/offices/missions/tehran.asp
http://www.cic.gc.ca/english/information/offices/missions/damascus.asp
http://www.cic.gc.ca/english/information/offices/missions/abu-dhabi.asp
در مورد پروسه بررسی پرونده، باز هم بستگی به نوع درخواست مهاجرت شما دارد ولی به نظر من سابقه اقامت شما در امارات هیچ امتیازی برای افزایش سرعت بررسی پرونده ندارد
ضمنا این لینک رو هم حتما بخونین ضرر نمیکنین
موفق باشید

با سلام و تشکر بخاطر وقتی که گذاشتین

ولی باید عرض کنم من در حال حاضر هم ساکن امارات هستم و هم اینکه کشور محل اقامتم را در پاسپورت از ایران به امارات تغییر داده ام

در این لینک هم بحثی بود که تصمیم گرفتم سوالاتی کنم که اطلاعات بیشتری بگیرم
لینک: http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1086

کلا گویا من کارم با ابوظبی می افته واسه همین گفتم که زمانش فرقی داره یا نه و اینکه می خوام از طریق تخصص هم اقدام کنم.

حالا با این تفاسیر اگر راهنمایی بیشتری کنید ممنون می شم!

ممنون

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - OMID_R - 2010-09-12

من لینکی که گذاشتین رو خوندم موضوع بحث در مورد اخذ ویزای تحصیلی بود که فکر کنم با توجه به گفته شما در مورد مهاجرت به کانادا کاملا متفاوت است
نقل قول:هدفم مهاجرت به کانادا هست و می خوام بدونم با شرایط زیر بهترین راه چگونه هست؟
به نظر من بر اساس بند 5 از فرم IMM 0008-GENERIC اولویت اصلی بر اساس کشوری است که شما در آن شهروند هستید و بعد کشوری که در آن اقامت دارید.
با اینحال برای کسب اطلاعات بیشتر من چک لیست مدارک سفارت کانادا در ابوظبی رو میزارم تا بیشتر مطالعه کنید.
http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/guides/E37146.pdf

اگر دقت کنید متوجه میشوید که سفارت ابوظبی فقط در دو کلاس استانی و نیروی متخصص کبک فعالیت میکند
ضمنا در بخش 4 از این راهنما ،در مورد پاسپورت معتبر راهنمایی کرده بخونین، امیدوارم شامل شما بشه.

(2010-09-12 ساعت 01:50)paradox1666 نوشته:  با سلام و تشکر بخاطر وقتی که گذاشتین
ولی باید عرض کنم من در حال حاضر هم ساکن امارات هستم و هم اینکه کشور محل اقامتم را در پاسپورت از ایران به امارات تغییر داده ام
در این لینک هم بحثی بود که تصمیم گرفتم سوالاتی کنم که اطلاعات بیشتری بگیرم
لینک: http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1086
کلا گویا من کارم با ابوظبی می افته واسه همین گفتم که زمانش فرقی داره یا نه و اینکه می خوام از طریق تخصص هم اقدام کنم.
حالا با این تفاسیر اگر راهنمایی بیشتری کنید ممنون می شم!
ممنون

ملیت قبلی - java - 2010-09-12

اگر به استرالیا یا کانادا یا آمریکا مهاجرت کنیم و سیتیزن شویم ملیت قبلی خود را از دست می دهیم؟ یعنی مدارک شامل شناسنامه گواهینامه رانندگی کارت ملی و ... بی اعتبار می شود؟ نمی توانیم از پاسپورت قبلی خود برای ورود طولانی به ایران استفاده کنیم؟

RE: ملیت قبلی - hanim - 2010-09-13

شما هر مليتي كه به وسيله مهاجرت پيدا كني مال خودت و بقيه كشور هاست از ديد جمهوري اسلامي موقع ورود به ايران هيچ كدوم از اون پاسپورت ها به درد نمي خوره و شما را به عنوان يك ايراني و فقط با پاسپورت ايراني راه مي دن و اگه بخواهيد از اون يكي پاسپورت ها استفاده كنيد بايد ويزاي ايران بگيرين كه خوب ايراني هستيد ديگه اين كار معني نداره. شما داخل خاك ايران ايراني هستي و همه اون مدارك معتبر!

(2010-09-12 ساعت 23:07)java نوشته:  اگر به استرالیا یا کانادا یا آمریکا مهاجرت کنیم و سیتیزن شویم ملیت قبلی خود را از دست می دهیم؟ یعنی مدارک شامل شناسنامه گواهینامه رانندگی کارت ملی و ... بی اعتبار می شود؟ نمی توانیم از پاسپورت قبلی خود برای ورود طولانی به ایران استفاده کنیم؟

RE: شرایط در کانادا چطوریه؟ - afsoun - 2010-09-13

شاید موضوع این مقاله و تیتر انتخاب شده برای آن، چندان موضوعیت نداشته باشد و در عین حال بدیهی به نظر برسد اما نکاتی است که بر اساس عقیده شخصی اینجانب لازم می دانم در این جا ذکر کنم:

شما به عنوان یک مهاجر که قصد مهاجرت از طریق کبک را دارید باید بدانید زبان اصلی و رسمی بیش از ۶۵ درصد مردم کانادا “انگلیسی” است و شما پس از طی مراحل مهاجرت و اخذ کارت اقامت دائم، می توانید در هر نقطه از خاک کانادا زندگی نمائید و این مستلزم دانستن حداقل مختصری از زبان انگلیسی است تا یک مهاجر بتواند در بدو ورود در خاک کانادا با اطرافیانش، همکارانش، طرفهای کاری و مشتریانش ارتباط لازم را برقرار نماید. این مسئله جزء لا ینفک کسانی است که قصد مهاجرت به کبک را دارند. پس بحث ما که این مختصر به چه میزان باشد، مطلبی است که هدف این مقاله را نشانه گرفته است.
شاید این برایتان سؤال باشد که در زمان مصاحبه شما اطلاعاتی را داده اید که نشان از آشنایی شما به زبان انگلیسی است و بر اساس آن در مصاحبه قبول شده اید و یا اینکه شما قصد مهاجرت به کبک دارید و زبان فرانسه اولویت شما بوده است، اما به عقیده اینجانب، شما (منظور اکثریت مهاجران ایرانی است) تنها به سؤالاتی پاسخ داده اید که آمادگی مواجهه با آن را داشته اید.
جدا از آسودگی خیال از مهاجرت به کانادا و روند موفقیت آمیز طی شده، مسئله پیش روی شما در بدو ورود به کانادا، انتخاب شغل و حتی یافتن یک شغل برای امرار معاش شماست که اگر نتوانید برای خود شغلی پیدا کنید، راه شما برگشت به جایی است که از آن مهاجرت کرده اید. این بدیهی است که در زمان قبولی در مصاحبه و اخذ کارت PR (اقامت دائم کانادا) به شما فقط اقامت داده اند و نه شغل و این وظیفه شما برای بقاست که برای خود شغلی برای امرار معاشتان پیدا کنید وگرنه مجبورید هزینه های بیش از دو برابری نسبت به ایران را با پس اندازتان که از ایران به همراه خود آورده اید، تأمین کنید.
پیدا نمودن شغل در کانادا در حیطه این مقاله نیست ولی این مقاله کارگشای انتخاب شغل شما در استان کبک است. وقتی شما بتوانید ثابت کنید که پس از آشنایی و تسلط به زبان فرانسه در حد معقول، به زبان انگلیسی هم در حد معقول تسلط دارید، درصد اعطای شغل با حقوق مناسب برای شما بیشتر خواهد بود و این موضوع را حتما در رزومه خود و در مصاحبه کاری خود بایستی نشان دهید. حال اینکه شما بایستی مقدمات آشنایی به این دو زبان را در خاک ایران طی نمائید تا مجبور نباشید بخش عمده ای از پس انداز تان را هزینه روزمره کنید.

امید است اهمیت این موضوع برای مهاجران استان کبک قابل درک باشد.

RE: ملیت قبلی - OMID_R - 2010-09-13

در تایید گفته دوست عزیزم دولت ایران مطابق مصوبه مجلس شورای اسلامی تابعیت دوگانه رو قبول ندارد و یک شهروند ایرانی اگر شهروند 100 تا کشور دیگه هم بشه از نظر دولت ایران فقط یک ایرانی است

(2010-09-13 ساعت 09:09)hanim نوشته:  شما هر مليتي كه به وسيله مهاجرت پيدا كني مال خودت و بقيه كشور هاست از ديد جمهوري اسلامي موقع ورود به ايران هيچ كدوم از اون پاسپورت ها به درد نمي خوره و شما را به عنوان يك ايراني و فقط با پاسپورت ايراني راه مي دن و اگه بخواهيد از اون يكي پاسپورت ها استفاده كنيد بايد ويزاي ايران بگيرين كه خوب ايراني هستيد ديگه اين كار معني نداره. شما داخل خاك ايران ايراني هستي و همه اون مدارك معتبر!

(2010-09-12 ساعت 23:07)java نوشته:  اگر به استرالیا یا کانادا یا آمریکا مهاجرت کنیم و سیتیزن شویم ملیت قبلی خود را از دست می دهیم؟ یعنی مدارک شامل شناسنامه گواهینامه رانندگی کارت ملی و ... بی اعتبار می شود؟ نمی توانیم از پاسپورت قبلی خود برای ورود طولانی به ایران استفاده کنیم؟

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - سمیرامیس - 2010-09-14

سلام
من فارغ التحصیل رشته شیمی کاربردی هستم و حدود 5 سال است که در یک شرکت بازرگانی چینی کار می کنم که در خصوص واردات و صادرات مواد شیمیایی می باشد. رشته شیمی در لیست استان کبک هست .امکانش هست من را در خصوص نامه کاری راهنمایی کنید. این که همین سابقه کاری برای من کافیست یا بهتر است سابقه کاری کاملا مرتبط به رشته شیمی تهیه کنم.
با تشکر

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - OMID_R - 2010-09-14

سلام
به نظر من فرقی نمیکنه شما توی چه شرکتی با چه ماهیتی کار میکنین ، اون چیزی که مهمه اینه که سابقه کاری شما با رشته تحصیلی تون مطابقت داشته باشه.
مثلا اگه شما از شرکتی که کار میکنین نامه سابقه کار بگرین که بعنوان مسئول قسمت کنترل کیفیت و آزمایشگاه مشغول به کار بودین ، میشه سابقه کار مرتبط
(2010-09-14 ساعت 10:03)سمیرامیس نوشته:  سلام
من فارغ التحصیل رشته شیمی کاربردی هستم و حدود 5 سال است که در یک شرکت بازرگانی چینی کار می کنم که در خصوص واردات و صادرات مواد شیمیایی می باشد. رشته شیمی در لیست استان کبک هست .امکانش هست من را در خصوص نامه کاری راهنمایی کنید. این که همین سابقه کاری برای من کافیست یا بهتر است سابقه کاری کاملا مرتبط به رشته شیمی تهیه کنم.
با تشکر

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - سمیرامیس - 2010-09-14

ممنون از پاسختون اقای امید.
مشکل اینجاست که فیلد کاری من فقط بازرگانیه و آزمایشگاه یا بخش کنترل کیفیت نداره. اما من میتونم از کسی بخوام که سابقه کاری مرتبط به رشتم برام تهیه کنه.پس به نظر شما حتما باید نامه کاری مرتبط به رشته باشه و صرف اینکه رشته در لیست هست کافی نیست؟

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - OMID_R - 2010-09-14

(2010-09-14 ساعت 10:18)سمیرامیس نوشته:  ممنون از پاسختون اقای امید.
مشکل اینجاست که فیلد کاری من فقط بازرگانیه و آزمایشگاه یا بخش کنترل کیفیت نداره. اما من میتونم از کسی بخوام که سابقه کاری مرتبط به رشتم برام تهیه کنه.پس به نظر شما حتما باید نامه کاری مرتبط به رشته باشه و صرف اینکه رشته در لیست هست کافی نیست؟
یا بطور کلی میشه گفت که رشته شما برای اقدام مهاجرت لازم هست ولی کافی نیست و حتما باید سابقه کاری مرتبط داشته باشین تا امتیاز لازم رو کسب کنین

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - User - 2010-09-17

satusa عزیز،
به خاطر وقتی که گذاشتید و نکات مهمی رو به این تاپیک اضافه کردید متشکرم.

در مورد ارسال مدارک: تمامی پرونده های مهاجرتی فدرال از تاریخ 27 فوریه 2008 به بعد باید برای تایید و انطباق با Ministerial Instructions به اداره مرکزی جذب Centralized Intake Office در در شهری به نام سیدنی، در Nova Scotia در کانادا ارسال شوند:
Centralized Intake Office for Federal Skilled Worker Applications in Sydney, Nova Scotia (Canada)

متن سایت اداره مهاجرت کانادا در این باره:
کد:
5. Submit your application

Mail your application and your fee to the Centralized Intake Office for Federal Skilled Worker Applications in Sydney, Nova Scotia (Canada). For more detailed information, including courier and mailing addresses, consult the federal skilled worker application package.

Do not submit your federal skilled worker application to the visa office responsible for your country of nationality or residence.

ویرایش فوق در ارسال اول این تاپیک اعمال شده است.
با تشکر از satusa عزیز

بعد از Medical Test - Barman - 2010-09-19

سلام. من آزمایش پزشکی رو انجام دادم و طبق گفته خودشون حداکثر تا 3-4 ماه باید ویزام بیاد. 2 تا سوال دارم:
1- تو سایتCIC نوشته PR CARD با پست میاد. یعنی مثل سابق اونو موقع ورود به کانادا نمیدن؟
2- چه وقت زمان خواهم داشت تا وارد کانادا بشم.... مثلا میشه یه ورود بخورم و بعد از یک سال برم مستقر بشم؟

نکته: من مقیم دوبی هستم و از امارات اقدام کردم... واسه همین فایلم لندن بود نه دمشق.

ممنون

After Medical Test - Barman - 2010-09-19

سلام. من آزمایش پزشکی رو انجام دادم و طبق گفته خودشون حداکثر تا 3-4 ماه باید ویزام بیاد. 2 تا سوال دارم:
1- تو سایتCIC نوشته PR CARD با پست میاد. یعنی مثل سابق اونو موقع ورود به کانادا نمیدن؟
2- چه وقت زمان خواهم داشت تا وارد کانادا بشم.... مثلا میشه یه ورود بخورم و بعد از یک سال برم مستقر بشم؟

نکته: من مقیم دوبی هستم و از امارات اقدام کردم... واسه همین فایلم لندن بود نه دمشق.

ممنون

RE: After Medical Test - User - 2010-09-19

(2010-09-19 ساعت 13:31)Barman نوشته:  سلام. من آزمایش پزشکی رو انجام دادم و طبق گفته خودشون حداکثر تا 3-4 ماه باید ویزام بیاد. 2 تا سوال دارم:

ممنون
درسته دوست عزیز
پی آر کارت رو با پست می فرستند به آدرسی که اعلام می کنید. در فرودگاه آدرس رو از شما می خواهند.
اعتبار ویزا از زمان مدیکال به مدت 9 ماه است است. به عبارتی از زمان انجام آزمایش های پزشکی 9 ماه فرصت خواهید داشت وارد کانادا شوید و پروسه 5 ساله اول رو شروع کنید.
شما می توانید هر زمان که مایل بودید به این کشور رفت و آمد داشته باشید. اما مدت زمان حضور شما در کانادا تعیین کننده زمان صدور پاسپورت کانادایی است. شما باید حداقل سه (؟) سال در مدت زمان 5 سال اول در کانادا حضور داشته باشید. خروج بیش از یک مدت زمان مشخص (شش ماه؟) ممکن است باعثبه تعویق افتادن سیتیزن شدن شما شود. و شما را وارد دوره 5 ساله دوم کند.
پیروز باشید

RE: تاپیک جامع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص - User - 2010-09-19

دوست عزیز
سوال شما در تاپیک پرسش و پاسخ جواب داده شده است.
طبق قوانین ارسال یک پست در دو تاپیک ممنوع است.