مهاجرسرا
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: مهاجرت خانوادگی (https://www.mohajersara.org/forum/forum-30.html)
+---- موضوع: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی (/thread-4788.html)

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - azb2003 - 2016-07-03

(2016-07-03 ساعت 02:49)amir2640 نوشته:  
(2016-07-03 ساعت 02:08)azb2003 نوشته:  
(2016-07-03 ساعت 00:36)amir2640 نوشته:  سلام دوستان.

ميخواستم بپرسم كه ايا كسي ميدونه كه اگر كسي كه در پرونده درخواست شده ي اصلي هست ( principal applicant ) مشكلي از نظر افيسرها نداشته باشه و اف بي اي چك هم نخوره ولي مثلا يكي ديگه كه در پرونده درخواست شده ي اصلي نيست شامل پروسه ي اف بي اي چك بشه ، ايا به اون درخواست شده ي اصلي پرونده و بقيه اعضايي كه مشكل ندارن ويزا ميدن ؟.
و يا اينكه همه ي اعضااي كه در يك پرونده هستن بايد صبر كنن تا اون كسي كه شامل اف بي اي چك شده و درخواست شده ي اصلي هم نيست كلير بشه و بعد ويزاشونو بگيرن ؟
ممنون.
سلام خیر نفر اصلی میتونه ویزای یک ضربشو بگیره و اگر هم نخواد میتونه صبر کنه با همراهش که کلیرنس خورده بگیره

ممنون.
خوب بعضي وقتها ممكنه كه پروسه كلير شدن بيش از ٦ ماه طول بكشه ، در اين صورت ويزاي درخواست شده ي اصلي باطل نميشه اگه بخواد صبر كنه ؟
و اينكه درخواست شده ي اصلي ميتونه ويزا بگيره حتي اگه مثلا همسرش اف بي اي چك بوخوره فقط در مورد كيس هاي لاتاري صادق هست يا همه ي كيس ها ؟
الان دقیقا مثل ما روز مصاحبه به من و بچه هام گفت یک ضرب میدم اما همسرم checkخورد ما هم فکر کردیم 3 ماه بیشتر طول نمیکشه وشاید ما صبر کنیم ویزای همسرمو زودتر بدن اما اشتتباه کردیم بعد از 4 ماه خبری نشد دیگه برای اینکه باز مجبور نشیم دوباره بریم مدیکال و هزینه های اضافی ندیم تصمیم گرفتیم که ویزاهامونو بگیریم و من خودم نفر اصلی هستم در ضمن ما میتونستیم تا نزدیک یک سال صبر کنیم اما باید میرفتیم مدیکال دوباره و دیدم اوضاع هم نابسامان شاید قانونشون هم عوض شد بهتره زودتر ویزاهای داده رو گرفت اگر نظر منو بخواهید نباید ویزای یکضربو پس داد شخص همراه هم بالاخره بعدا ملحق میشه موفق باشید

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - alireza88 - 2016-07-04

دوستان سلام
می خواستم بدونم برای معرفی ptt چکار باید بکنیم . فرم خاصی داره
ممنون

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - shervin0o0o - 2016-07-05

با سلام
یه سوال داشتم ما خانوادگی اقدام کردیم و یه خانواده 4 نفره هستیم (2فرزند پسر) مادربزرگم برای ما اقدام کرده ,و الان زمان مصاحبه برای ما اومده حدود 1 ماه دیگه باید ارمنستان باشیم
اما برادر من در حال گذروندن خدمت سربازی و بهمن خدمتش تموم میشه.
سوال من اینه که ما اگه بدون برادرم بریم ریجکت میشیم ؟؟ یا اون میتونه بعدا بره برای مصاحبه؟؟ (اسم اون هم برای زمان مصاحبه اومده)
یا بهتر اینه زمان مصاحبه رو عقب بندازیم ؟؟؟
ممنون میشم من رو راهنمایی کنید

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - Roxanaloghavi - 2016-07-07

با سلام و تشکر از سایت خوبتون .من پروندم مهاجرت از طریق ازدواج هست cr1.در ماه مارچ در ابوظبی مصاحبه شدم و آفیسر گفتن همه چیز اکی هست فقط کلیرنس دادن گفتن سایت و چک کنم .الان با همسرم به مشکل خوردم آیا ایشون می تونه بدون هیچ دلیل قانونی پرونده من رو کنسل کنه؟

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - ps5 - 2016-07-08

(2016-07-05 ساعت 14:27)shervin0o0o نوشته:  با سلام
یه سوال داشتم ما خانوادگی اقدام کردیم و یه خانواده 4 نفره هستیم (2فرزند پسر) مادربزرگم برای ما اقدام کرده ,و الان زمان مصاحبه برای ما اومده حدود 1 ماه دیگه باید ارمنستان باشیم
سوال من اینه که ما اگه بدون برادرم بریم ریجکت میشیم ؟؟ یا اون میتونه بعدا بره برای مصاحبه؟؟ (اسم اون هم برای زمان مصاحبه اومده)

بهتره به سفارتی که دارید میرید ایمیل بزنید و بهشون بگید برادرتون یه مشکلی داره که الان نمیتونه بیاد و خودشون بهتون میگن چکار کنید.

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - m_vaziran - 2016-07-08

(2016-07-08 ساعت 03:00)ps5 نوشته:  
(2016-07-05 ساعت 14:27)shervin0o0o نوشته:  با سلام

بهتره به سفارتی که دارید میرید ایمیل بزنید و بهشون بگید برادرتون یه مشکلی داره که الان نمیتونه بیاد و خودشون بهتون میگن چکار کنید.

من هم موافقم نهايتاً شما ميريد مصاحبه و ايشون بعداً ميرن !

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - khatarnak - 2016-07-08

سلام دوستان یک سوالی داشتم خواستم بدونم اگر فرزندی سرپرست مادر خودرا داشته باشد و بالای 20 سال سن داشته باشد می تواند بعد از قبولی لاتاری

مادر خودرا نیز به امریکا ببرد ؟؟؟

مادر بالای 59 سال سند دارد

در حالی که فرزند مجرد باشد ممنون میشم راهنمایی فرمایید

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - fafaa - 2016-07-09

سلام ،
من با ویزای دانشجویی و پدر و مادرم و برادرم با گرین کارت آمریکا هستیم (همه با همراه هم وارد آمریکا شدیم). من 23 سالمه و مجردم و در حال حاضر سال اول فوق لیسانس هستم و تا وقتی درس بخونم می تونم آمریکا بمونم با همون ویزای دانشجویی. می خواستم راهنماییم کنین که الان پدر مادرم برای گرین کارت من اقدام کنن یا منتظر بمونم تا سیتیزن بشن. خیلی ممنون می شم اگه راهنماییم کنین.

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - amir2640 - 2016-07-09

(2016-07-09 ساعت 01:56)fafaa نوشته:  سلام ،
من با ویزای دانشجویی و پدر و مادرم و برادرم با گرین کارت آمریکا هستیم (همه با همراه هم وارد آمریکا شدیم). من 23 سالمه و مجردم و در حال حاضر سال اول فوق لیسانس هستم و تا وقتی درس بخونم می تونم آمریکا بمونم با همون ویزای دانشجویی. می خواستم راهنماییم کنین که الان پدر مادرم برای گرین کارت من اقدام کنن یا منتظر بمونم تا سیتیزن بشن. خیلی ممنون می شم اگه راهنماییم کنین.

سلام.
اگه الان براتون اقدام كنن بهتره. بعد از سيتيزن شدن پدر و مادرتون هم كتگوريتونو عوض ميكنن ولي پي دي تون كه تقربيا همون تاريخي هست كه براتون درخواست شده ثابت ميمونه. ( بنابراين هرچه زودتر اقدام كنيد كه هرچه پي دي شما زودتر باشه بهتره و زودتر نوبتتون ميشه … ).

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - nargesi - 2016-07-12

(2016-07-08 ساعت 18:12)khatarnak نوشته:  سلام دوستان  یک سوالی  داشتم  خواستم  بدونم  اگر  فرزندی  سرپرست  مادر خودرا  داشته  باشد  و بالای  20 سال  سن  داشته باشد  می تواند  بعد از  قبولی  لاتاری  

مادر خودرا نیز  به آمریکا  ببرد  ؟؟؟

در حالی که فرزند  مجرد  باشد  ممنون  میشم  راهنمایی فرمایید

سلام
بعید می دونم همچین چیزی بشه. وقتی سیتیزن شدید می تونید اقدام کنید اما قبلش مگر اینکه مادرتون شرایط خیلی خاصی داشته باشن و از نظر انسانی باید پیش شما باشن می تونید با وکیل صحبت کنید در غیر اونصورت ویزای خاصی نیست مگر توریستی که خب اونم اگر نشون ندن وابستگی کافی به ایران دارن رد می شن. اما وقتی سیتیزن شدید می تونید مهاجرتی براشون اقدام کنید.

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - amir2640 - 2016-07-15

(2016-07-13 ساعت 03:24)Yas11 نوشته:  سلام دوستان.
من الان تازه اومدم تو مهاجرسرا.  یک سوال داشتم. من خودم سیتیزن هستم و برای پدرم چند ماه میشه که فرم ها را فرستادم اما غیر از نامه رسید مدارک , هیچ خبری نشد دیگه. جایی نتونستم توی موضوع های اینجا به جواب سوالم برسم. کلا این پروسه از اول تا آخرش چه کارایی باید انجام بدم و هر کدوم چقدر طول میکشه.
با تشکر.

سلام

دوست گرامی بهتره به تایپیک راهنمای جامع گرین کارت خانوادگی مراجعه کنید.
اونجا تقریبا از صفر تا صد کار رو توضیح داده ....

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - alex_sam - 2016-07-16

من یه سوال داشتم . میخوام ببینم کسی تا حالا از طریق ویزای EB3 اقدام کرده که کارش درست بشه و بتونه بره؟

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - khatarnak - 2016-07-23

(2016-07-12 ساعت 23:12)nargesi نوشته:  
(2016-07-08 ساعت 18:12)khatarnak نوشته:  سلام دوستان  یک سوالی  داشتم  خواستم  بدونم  اگر  فرزندی  سرپرست  مادر خودرا  داشته  باشد  و بالای  20 سال  سن  داشته باشد  می تواند  بعد از  قبولی  لاتاری  

سلام
بعید می دونم همچین چیزی بشه. وقتی سیتیزن شدید می تونید اقدام کنید اما قبلش مگر اینکه مادرتون شرایط خیلی خاصی داشته باشن و از نظر انسانی باید پیش شما باشن می تونید با وکیل صحبت کنید در غیر اونصورت ویزای خاصی نیست مگر توریستی که خب اونم اگر نشون ندن وابستگی کافی به ایران دارن رد می شن. اما وقتی سیتیزن شدید می تونید مهاجرتی براشون اقدام کنید.
تشکر عزیز بله فکر کنم باید همینکارو انجام داد

بازم تشکر

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - peidaye penhan - 2016-07-23

(2016-07-23 ساعت 05:59)khatarnak نوشته:  
(2016-07-12 ساعت 23:12)nargesi نوشته:  

سلام
تشکر  عزیز  بله  فکر کنم  باید  همینکارو  انجام داد  

بازم تشکر

سلام دوست عزیز بله شما به محض دریافت گرین کارت میتونی مدارک بدی که مادرتون تحت تکفل شما هستند حتی اگر همین الان باهاشون مکاتبه کنی شاید جواب بگیری.

RE: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - dr.fatima - 2016-07-29

دوست
عزيز سلام
بنده هم پست از ١١ ماه سرانجام كلير شدم

بنده چند تا سوال داشتم
اولا سايت جديدي كه جهت پيك اپ توسط سفارت ابوظبي راه اندازي شده
ايا به درد ديگه اي به جز تعيين محل پست پيك اپ ميخوره؟
ايا هنگام مراجعه به سفارت جهت تحويل مديكال مجدد نياز به تعيين محل پست وجود داره؟
اگر بخوام مثل شما مستقيما از سفارت برامون پيك اپ كنند نياز هست سايت رو تكميل كنيم؟
ايا نياز هست كه حتما خودمون جهت تحويل مدارك پزشكي به سفارت مراجعه كنيم؟
من اول قصد داشتم صبح به دبي رفته و پس از انجام مديكال مجدد شب به ايران بازگردم و تحويل جواب مديكال و پيك اپ رو به خانوم م. بسپارم
ولي ايشون گفتند ممكنه خودت لازم باشي يا مدرك ديگه اي ازت بخواند و يك شب بمون بعد برو

ايا به جز مدارك ذكر شده در سايت سفارت ابوظبي چيز ديگه اي لازم هست( به من گفته شده فقط مديكال)
اگر من روز شنبه جهت مديكال بيام چقدر احتمال داره جواب مديكال رو همون روز يا حداكثر فردا صبح اول صبح به بنده تحويل بدند؟
ايا اگر برم داخل سفارت يكشنبه و مديكال رو تحويل بدم ولي بخوام پاسپورت رو اون روز تحويل ندم و يكي ٢ روز ديگه پاسپورت رو دوباره بيارند سفارت برام و به سفارت تحويل بدند ( ميخوام با پاسپورتم برگردم ايران و پيك اپ رو برام كس ديگه اي انجام بده ) امكانش هست؟!
خودمم گيج شدم?