مهاجرسرا
ایالت ویرجینیا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: ایالت ویرجینیا (/thread-3718.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

RE: ایالت ویرجینیا - honey62 - 2014-07-15

(2014-07-15 ساعت 00:58)Yashita نوشته:  من و پسر ٤ سالم تا يكماه ديگه ميايم ويرجينيا، شوهر من کار خوبی تو ایران داره ، مدیره آی تی در یک شرکت فرانسوی هستش، خود منم مدیر منابع انسانی هستم که 4 ماهه تقریبا استعفا دادم، تصمیم گرفتیم اول من و پسرم بریم چون هیچ ت******** از آمریکا نداریم شاید نخواستیم بمونیم حداقل شوهرم کارش رو از دست نده.من و پسرم داریم از طریق ویزای کار میایم که اونجا وکیل قراره تبدیلش بکنه به اقامت

اما اطلاعات مورد نیاز من:
1- با قبول اینکه نمیشه برای همه یه نسخه پیچید اما ایا از آمریکا و شرایطش راضی هستید اگه آره چرا ؟ نه چرا؟

2- تو ارلینگتون، واشینگتن، الکساندریا و حومه من یه اپارتمان تمیز مبله یک خوابه بخوام چقدر اجاره اشه تقریبا؟

3-ماشین کارکرده که حداقل یکسال کار کنه و منو نبره تعمیرگاه چقدره؟

4- هزینه ی ماهیانه یعنی خورد و خوراک چقدره تقریبا، برای یه زن و یه بچه.

5- پسر من 4 سال و نیمه اشه ، فکر کنم بایدمهد کودک بره اونجا، آیا هزینه ای باید بدم؟ چقدر؟ چند ساعت نگهش می دارن؟

6- هزینه ی اب ، برق، گاز ، تلفن، بنزین تقریبا چقدره؟

من خيلي ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد چون وااقعا احتياج دارم

سلام، پیشاپیش ورودتون رو خوشامد میگم. بعضی از سوالتون رو جوابشو میدونم بقیه رو دوستان یاری کنن.

1- اگه نظر شخصی من رو بپرسین من میگم زندگی خیلی سخت تر از ایرانه ولی من راضی هستم. برای شما این رضایت بستگی به این داره که از چه شرایطی به چه شرایطی میرسید، طبیعتا اگه یه زندگی راحت و مرفه توی ایران داشتید در بدو ورود به اینجا به شدت ناراضی خواهید بود. در کنار مسائل کاری و سختی های معمول زندگی باید با مشکل زبان و دلتنگی هم کنار بیاد. برای اطلاعات بیشتر توصیه میکنم پیچ میزان رضایت از امریکا توی همین سایت رو بخونین
2- ما توی الکساندریا زندگی میکنیم و یه آپارتمان یه خوابه از 1500 شروع میشه، خرج یوتیلیتی رو هم باید اضافه کنید. اگه میخواین صرفه جویی کنید بهتره سراغ بیسمنت ها برید، که حدود 100 دلار اجاره اش میشه و همه مخارج با صاحبخونه است
3- ماشین جون سخت اگه بخواین باید تویوتا کرولا بگیرید، هزینه تعمیرش پایینه و براتون حالا حالاها کار میکنه، حداقل پولی که باید بذارید 5000 تاست،تا 8000تا البته اگه شانس بیارید و ماشین خوبی گیرتون بیاد، هزینه بنزین هم تقریبا هفته ای 30 دلار
4- خرج خورد و خوراک رو تقریبا ماهی 150 دلار به بالا حساب کنید. بستگی داره از کجا خرید کنید و چقدر هزینه سرولباس داشته باشید. اینجا اگه بخواین صرفه جویی کنید هر چیزی رو باید از یه جایی بگیرید، یه جا سبزیجاتش ارزونه یه جا کنسرو هاش، یه جا پوشاکش خلاصه چند ماهی گیج میزنین. اگه میخواین بیرون هم غذا بخورید هزینه اون رو هم اضافه کنید. یه ساندویچ از 6 یا 7 دلار شروع میشه

اینا اطلاعات من بود، امیدوارم موفق باشید

RE: ایالت ویرجینیا - Yashita - 2014-07-15

هاني خيلي ممنون، راستش ما وضعمون نسبتا خوبه، خونه از خودمون نداريم اما خوب زندگي ميكنيم بيشتر اميدواريمون رو تخصص و رزومه ي قويي كاري هست كه من ٤ سالش تو شركت بينالمللي بوده شوهرم ٨ سالش اميدواريم كه ٣-٤ لول پايين تر حداقل، اما تو نخصصمون كار پيدا كنيم.و اينكه براي داشتن زندگي بهتر با شرايط خوب، كه در حال حاضر تو ايران نيست و اينده ي پسرم، ميخوايم مهاجرت كنيم.
بيسمنت چه جورين؟ من تو سايت زيبو و رنتا و رنت تو الكساندريا خونه ٩٠٠ دلار يا ١٢٠٠ خيلي خوشگل ديدم جريانشون چيه پس اونا؟
منظورتون از يوتيليتي چه چيزايي هستش؟

RE: ایالت ویرجینیا - peidaye penhan - 2014-07-19

(2012-09-14 ساعت 09:06)marjan59 نوشته:  سلام کامیلای عزیز
من خیلی خوشحال میشم بتونم بهتون کمک کنم براتون پیغام هم دادم
من ۱ ساله در ویرجینیا زندگی میکنم به همراهه همسرم و پسره ۴ ساله ام
توی این مدت خیلی از ندا خانوم کمک گرفتم که میتونم بگم بهترین دوستمه اینجا و هر چی از زحماتشون بگم کم گفتم و منم واقعن خوشحال میشم اگه بتونم به کسی کمک کنم .
بازم از ندای عزیزم و همسر محترمشون تشکر میکنم .

سلام مرجان جان
میشه یه سری اطلاعات راجع به زندگی در ویرجینیا به ما بدید.ممنون از لطفتان

RE: ایالت ویرجینیا - ronmony - 2014-07-20

(2014-07-12 ساعت 15:41)samankhan1 نوشته:  سلام دوستان .ایا کسی که گرین کارت دارد باید عوارض خروج را بپردازد؟
خیر گرین کارت را بجای عوارض خروج ارائه دهید
شش ماه پیش ما همین کار را کردیم ایراد نگرفتند.

RE: ایالت ویرجینیا - farsho - 2014-07-23

سلام خواهش ميكنم يكي به من جواب بده من وپسر١٥ساله ام ده روز ديگه مييام ويرجينيا فاير فكس سنترويل لاوندرميس ميخوام درمورد دبيرستانهاو كلاسهاي زبان دراين منطقه بدونم درضمن من ايران دبير هستم وليسانس اقتصاد دارم اولين وبهترين كاري كه ميتونم اونجا گير بيارم چيه. ممنون ميشم اگه يكي راهنماييم كنه واسترسم كمتر بشه

RE: ایالت ویرجینیا - mosaferusa - 2014-07-25

سلام
تو شمال ویرجینیا یا دی سی کلاس زبان رایگان یا ارزون قیمت واسه تازه واردها پیدا میشه؟اگه نزدیک ویینا viennaباشه که بهتر؟
با سپاس فراوان

RE: ایالت ویرجینیا - mosaferusa - 2014-07-25

راستی به تازه واردهای لاتاری این بیمه جدید که بهش میگن "اباما کر" تعلق میگیره؟
کلا اگه بدونید چه امکانات یا تسهیلاتی شامل حال لاتاریها میشه؟ بیمه؟ آموزش زبان؟معافیت از مالیات؟رانندگی با گواهینامه ترجمه شده از ایران تا سه ماه؟دوره یا کلاسهایی واسه آشنایی تازه وارد ها با آمریکا یا ایالت ویرجینیا؟ مراکز کار یابی رایگان؟ ترجمه یا مترجم رایگان؟...
در مورد استرالیا میدونم که این چیزهارو به تازه واردها ارائه میدن

RE: ایالت ویرجینیا - samankhan1 - 2014-07-27

(2014-07-20 ساعت 02:29)ronmony نوشته:  [quote='samankhan1' pid='521993' dateline='1405163474']
سلام دوستان .ایا کسی که گرین کارت دارد باید عوارض خروج را بپردازد؟
خیر گرین کارت را بجای عوارض خروج ارائه دهید
شش ماه پیش ما همین کار را کردیم ایراد نگرفتند.
سلام دستتون درد نکنه اما دیر به من جواب دادین من پرداخت کرده بودم و اومدم.

RE: ایالت ویرجینیا - honey62 - 2014-07-27

(2014-07-25 ساعت 13:20)mosaferusa نوشته:  راستی به تازه واردهای لاتاری این بیمه جدید که بهش میگن "اباما کر" تعلق میگیره؟
کلا اگه بدونید چه امکانات یا تسهیلاتی شامل حال لاتاریها میشه؟ بیمه؟ آموزش زبان؟معافیت از مالیات؟رانندگی با گواهینامه ترجمه شده از ایران تا سه ماه؟دوره یا کلاسهایی واسه آشنایی تازه وارد ها با آمریکا یا ایالت ویرجینیا؟ مراکز کار یابی رایگان؟ ترجمه یا مترجم رایگان؟...

سلام دوست عزیز، متاسفم که بهتون بگم از این چیزهای مجانی تو آمریکا خبری نیست.
بیمه اوباما شامل کسایی میشه که 9 ماه ویرجینیا اقامت کرده باشند، ولی اگه بیمارستان هایی که برای افراد کم درآمد هست برین، باهتون مصاحبه میکنن و یه کارت بهتون میدن که فکر کنم هزینه دکترتون میشه 20 دلار باهاش، البته شامل دندون پزشکی نمیشه. آموزش زبان رو توی Public school ها برین خیلی ارزون میشه و کلاس هاشم خوبه، توی کلیسا ها مجانیه ولی سطحش خیلی پایینه. رانندگی رو نمیدونم. اگه سرکار برین از حقوقتون مالیات کم میشه ولی اگه آخر سال حساب کنن ببینن درآمدتون کم بوده پولی رو که دادین بهتون میدن البته یه درصدی ش رو بستگی به درآمدتون داره. مراکز کاریابی به اون شکلی که ایران بوده نیست، من فقط یکی رو برای کامپیوتر میشناسم. مترجم رایگان هم باید همیشه یکی از دوستاتون که زبانش خوبه همراهتون ببرید.

RE: ایالت ویرجینیا - mosaferusa - 2014-07-31

(2014-07-27 ساعت 06:21)honey62 نوشته:  [quote='mosaferusa' pid='526623' dateline='1406278238']

بیمه اوباما شامل کسایی میشه که 9 ماه ویرجینیا اقامت کرده باشند، ولی اگه بیمارستان هایی که برای افراد کم درآمد هست برین، باهتون مصاحبه میکنن و یه کارت بهتون میدن که فکر کنم هزینه دکترتون میشه 20 دلار باهاش، البته شامل دندون پزشکی نمیشه. آموزش زبان رو توی Public school ها برین خیلی ارزون میشه و کلاس هاشم خوبه، توی کلیسا ها مجانیه ولی سطحش خیلی پایینه. رانندگی رو نمیدونم. اگه سرکار برین از حقوقتون مالیات کم میشه ولی اگه آخر سال حساب کنن ببینن درآمدتون کم بوده پولی رو که دادین بهتون میدن البته یه درصدی ش رو بستگی به درآمدتون داره. مراکز کاریابی به اون شکلی که ایران بوده نیست، من فقط یکی رو برای کامپیوتر میشناسم. مترجم رایگان هم باید همیشه یکی از دوستاتون که زبانش خوبه همراهتون ببرید

ممنون از جوابتون
اگه بدونید در مورد ارزیابی مدارک دانشگاهی چی؟ کجا باید این کاررو انجام بدیم؟و ایا این کار کمکی واسه کار پیدا کردن میکنه؟

RE: ایالت ویرجینیا - honey62 - 2014-08-01

(2014-07-31 ساعت 11:38)mosaferusa نوشته:  
(2014-07-27 ساعت 06:21)honey62 نوشته:  [quote='mosaferusa' pid='526623' dateline='1406278238']

بیمه اوباما شامل کسایی میشه که 9 ماه ویرجینیا اقامت کرده باشند، ولی اگه بیمارستان هایی که برای افراد کم درآمد هست برین، باهتون مصاحبه میکنن و یه کارت بهتون میدن که فکر کنم هزینه دکترتون میشه 20 دلار باهاش، البته شامل دندون پزشکی نمیشه. آموزش زبان رو توی Public school ها برین خیلی ارزون میشه و کلاس هاشم خوبه، توی کلیسا ها مجانیه ولی سطحش خیلی پایینه. رانندگی رو نمیدونم. اگه سرکار برین از حقوقتون مالیات کم میشه ولی اگه آخر سال حساب کنن ببینن درآمدتون کم بوده پولی رو که دادین بهتون میدن البته یه درصدی ش رو بستگی به درآمدتون داره. مراکز کاریابی به اون شکلی که ایران بوده نیست، من فقط یکی رو برای کامپیوتر میشناسم. مترجم رایگان هم باید همیشه یکی از دوستاتون که زبانش خوبه همراهتون ببرید

ممنون از جوابتون
اگه بدونید در مورد ارزیابی مدارک دانشگاهی چی؟ کجا باید این کاررو انجام بدیم؟و ایا این کار کمکی واسه کار پیدا کردن میکنه؟

برای ارزیابی مدرک اول باید ببینین مدرکتون رو به کجا میخواین بدین، بعد ببینین اونا چه جایی رو واسه ارزیابی مدرکتون قبول دارن برین همون جا ارزیابی کنید. مثلا دوست من میخواست بره تدریس کنه رفت از اونجایی که میخواست تدریس کنه آدرس چندتا سایت رو گرفت بعد هم اینترنتی مدارک رو براشون فرستاد فکرکنم یه دو هفته طول کشید، 90 دلار هم هزینه اش شد. پس اول تحقیق کنید که بیخودی پولتون هدر نره

RE: ایالت ویرجینیا - kage.omid - 2014-08-04

دوستان ساكن در ويرجينيا اگه ممكنه منو راهنمايي كنين
من بين ويرجينيا (Fairfax)و لاس وگاس گير كردم توي كدوم يكي از اين شهرها برم
توي ويرجينيا يه آشنا داريم كه اعلام آمادگي كرده كمكم ميكنه تا جا بيفتم ولي هزينه زندگي و خونه خيلي بالاست و كارهم ميگن زياده.آيا با ماهي 1300 يا 1400 تا دخل خرج آدم با هم ميخونه؟
توي لاس وگاس هزينه زندگي و خونه فوق العاده پايين و كار هم اوضاعش معمولي هست ولي كسي رو توي وگاس ندارم
منم يه پسر 26 ساله مجردم حالا به نظرتون بهترين تصميم چيه؟ضمنا تحصيلات بالا و سابقه كار هم توي ايران نداشتم
يه چندتا نظر هم توي سايتهايي كه يه شهر رو نقد و بررسي ميكنند ديدم براتون ميذارم ببينيد شما چقدر با اين نظرات موافقيد

The DC Metropolitan area has some of the worst traffic in the country. If you're considering moving to this area, be sure to move as close to your workplace as possible. Road conditions are very bad; road construction (especially on major highways) is continual; road capacity is extremely lacking; mass transportation, while available in many areas during rush hours, is poorly run, expensive, unreliable and crumbling from lack of maintenance; and local governments' ability to respond to weather and other emergencies is non-existent. Non-rush hour traffic is also extremely heavy making the expression, "You can't get there from here," very relevant.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I grew up in Fairfax and finally left after 25 years! Yes, there are many jobs and things to do. It's only about 25 mins to Washington DC so you have access to tons of culture, museums, etc. Fairfax itself is way overpriced. Housing prices are outrageous. There is construction everywhere and the congestion is awful. Drivers are super aggressive so if you don't plan on speeding everywhere you go, be prepared to be run off the road. The people are rude and unfriendly. Also, the immigrant population is high, especially Asians. I felt like I lived in Korea after awhile! THe weather isn't bad if you don't mind hot, hazy summers. Spring and fall are nice. Winters are relatively mild and measurable snow is rare.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

The Good Points: Clean, good schools (or so I've heard, I don't have kids) Mixed between Repubs and Dems, but almost universal disdain for the Bush Admin. New homes, lots of malls, churches, afterschool activities, bars, restaurants, etc etc. If you want arts, culture and museums, you can't do any better except for NYC. Crime? Some theft, but very low. Any homicides here are usually because of some nutcase. Unemployment almost non-existent. It is almost impossible not to have a job in Northern Virginia. Transportation is good, you've got buses all over. However there's only a smattering of train stops in the area. They were good for 10 years ago, but as population grew outward, you might spend an hour in traffic just getting to the train station, depending on where you live. The Bad: TRAFFIC. If you can live near your job, you really might want to think about it. HIGH RENTS/HOME PRICES: You will pay minimum $1200 for a 1-bedroom. Houses are starting at $900,000 and that's for a fixer-upper. TAXES: As more people move here, more services are demanded. Fact of live. IMMIGRANTS: Yes, there are tons of illegal immigrants in the area. PEOPLE: Stuck-up, pompous, often rude, and can't drive. WEATHER: Only good months are April and September - October. Hot, sticky and humid in summer, and winter cold gets cold. I'm leaving in Sept but secure in the knowledge that if I need to, I can come back and find a job tomorrow.
.

RE: ایالت ویرجینیا - hamed1286 - 2014-08-05

بنظرتون برای شروع زندگی در کنار واشینگتون ویرجینیا بهتره یا مریلند !؟

RE: ایالت ویرجینیا - hamed1286 - 2014-08-05

آشنایی در ویرجینا ( فیرفکس) داریم که میگن بتازگی برای یکی از اقوامشون که لاتاری برنده شده بودند بعد از ۴ ماه تونستند دی وی بگیرند...
این دوستمون میگن جدیدا در این ایالت برای آزمون رانندگی علاوه بر سوشیال مدرک لیزینگ معتبر اقامت ۳ ۴ ماهه لازمه

آیا این گفته معتبره !؟

چیزی که من میدونستم اینه که : ما بعد از دریافت سوشیال میتونیم بریم آزمون رانندگی بدیم و گواهینامه و آی دیمونو دریافت کنیم و بعدش میریم ماشینمون رو با بیمه مناسب می خریم....

اینکه گفتند جدیدا این قانون داره اجرا میشه منو نگران کرده
کسی اطلاعاتی در این زمینه داره !؟!؟!؟!

ممنون میشم راهنمایی کنید

RE: ایالت ویرجینیا - honey62 - 2014-08-08

(2014-08-05 ساعت 08:18)hamed1286 نوشته:  آشنایی در ویرجینا ( فیرفکس) داریم که میگن بتازگی برای یکی از اقوامشون که لاتاری برنده شده بودند بعد از ۴ ماه تونستند دی وی بگیرند...
این دوستمون میگن جدیدا در این ایالت برای آزمون رانندگی علاوه بر سوشیال مدرک لیزینگ معتبر اقامت ۳ ۴ ماهه لازمه

آیا این گفته معتبره !؟

چیزی که من میدونستم اینه که : ما بعد از دریافت سوشیال میتونیم بریم آزمون رانندگی بدیم و گواهینامه و آی دیمونو دریافت کنیم و بعدش میریم ماشینمون رو با بیمه مناسب می خریم....

اینکه گفتند جدیدا این قانون داره اجرا میشه منو نگران کرده
کسی اطلاعاتی در این زمینه داره !؟!؟!؟!

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام، دوست من همین یه ماه پیش رفت گواهینامه گرفت. کسی ازش مدرک لیزینگ نخواست. اگه بعد از این یه ماه قانون عوض شده باشه رو نمیدونم