مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - hassan8ir - 2011-09-01

ممنون از پاسخ شما، من سفرم را برای تعطیلات عید می خواهم تنظیم کنم.

1) کی باید اقدام کنم.
2) وقت ویزا رو خودم باید بگیریم یا آژانس باید این کار رو انجام بده، من ترجیح میدم خودم تمامی کارهام رو هندل کنم.
3) مدارکم باید ترجمه بشوند؟
4) شما که در این زمینه تجربه دارید اگر نکته خاص دیگری هم فکر می کنید بدردم بخوره، ممنونتون میشم در این زمینه من رو راهنمایی کنید.

با سپاس فراوان
(2011-09-01 ساعت 12:16)negi نوشته:  
(2011-09-01 ساعت 02:34)hassan8ir نوشته:  سلام،
من هیچ تجربه ای در زمینه ویزای آمریکا ندارم قبل از پرسیدن سوالات می خواستم بدونم با توجه به شرایطم و تجربه دوستان احتمال اینکه به من ویزا بدهند چقدر هست من فقط یه بیست روزی برای یک سفر توریستی می خوام برم آمریکا. و اما شرایط من:

1) مجرد هستم.
2) 29 سال دارم.
3) حدود 9-10 سال پیش لاتاری شرکت کردم.
4) 3تا ویزای شنگن دارم و چهارمی هم مولتی هست.
5) کارم صادرات مواد غذایی هست و شرکای تجاری در پنج قاره دارم از جمله کانادا که می تونم نامه اثبات همکاری از اونها بگیریم.
6) یک سند ملکی در ایران و قرارداد خرید ملک در دبی رو دارم.
7) گواهی بانکی صد میلیون می تونم بدم.
8) تا حالا به 12 کشور سفر داشته ام.
6) 3تا کارمند دارم و بیمه براشون به اسم من رد میشه.

نظر شما چیه؟ 3 مورد اول من رو نگران کرده.

دوست عزیز من پارسال با داشتن سه تا مورد اولیه شما ویزا گرفتم. به نظر من شرایط خوبی دارید و به احتمال زیاد ویزا رو می گیرید. فقط الآن مشکل تر از ویزا گرفتن، وقت مصاحبه گرفتن هست که امیدوارم موفق باشید.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2011-09-01

(2011-09-01 ساعت 13:12)hassan8ir نوشته:  ممنون از پاسخ شما، من سفرم را برای تعطیلات عید می خواهم تنظیم کنم.

1) کی باید اقدام کنم.
2) وقت ویزا رو خودم باید بگیریم یا آژانس باید این کار رو انجام بده، من ترجیح میدم خودم تمامی کارهام رو هندل کنم.
3) مدارکم باید ترجمه بشوند؟
4) شما که در این زمینه تجربه دارید اگر نکته خاص دیگری هم فکر می کنید بدردم بخوره، ممنونتون میشم در این زمینه من رو راهنمایی کنید.

با سپاس فراوان
(2011-09-01 ساعت 12:16)negi نوشته:  
(2011-09-01 ساعت 02:34)hassan8ir نوشته:  سلام،
من هیچ تجربه ای در زمینه ویزای آمریکا ندارم قبل از پرسیدن سوالات می خواستم بدونم با توجه به شرایطم و تجربه دوستان احتمال اینکه به من ویزا بدهند چقدر هست من فقط یه بیست روزی برای یک سفر توریستی می خوام برم آمریکا. و اما شرایط من:

1) مجرد هستم.
2) 29 سال دارم.
3) حدود 9-10 سال پیش لاتاری شرکت کردم.
4) 3تا ویزای شنگن دارم و چهارمی هم مولتی هست.
5) کارم صادرات مواد غذایی هست و شرکای تجاری در پنج قاره دارم از جمله کانادا که می تونم نامه اثبات همکاری از اونها بگیریم.
6) یک سند ملکی در ایران و قرارداد خرید ملک در دبی رو دارم.
7) گواهی بانکی صد میلیون می تونم بدم.
8) تا حالا به 12 کشور سفر داشته ام.
6) 3تا کارمند دارم و بیمه براشون به اسم من رد میشه.

نظر شما چیه؟ 3 مورد اول من رو نگران کرده.

دوست عزیز من پارسال با داشتن سه تا مورد اولیه شما ویزا گرفتم. به نظر من شرایط خوبی دارید و به احتمال زیاد ویزا رو می گیرید. فقط الآن مشکل تر از ویزا گرفتن، وقت مصاحبه گرفتن هست که امیدوارم موفق باشید.
در مورد وقت گرفتن مخصوصا اگر بخواین از دبی اقدام کنید فقط به آژانسهای بسپارید چون اونها مجال نمیدند کسی خودش وقت بگیره Smile در مورد مدارک هم بلی ترجمه باید بشه و فکر کنم ۲ ماه قبل از سفرتون برای وقت اقدام کنید کافی باشه. یه چرخی توی این فروم بزنید اطلاعات خوبی بدست می یارید. 

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - saeid6812 - 2011-09-02

سلام
من هفته دیگه در کابل برای ویزای توریستی مصاحبه دارم .بعضی دوستان گفتند که باید فرم پر شدهds-160 رو با خودمون ببریم.منظور از این فرم همان تاییدیه ای است که پس از پر کردن فرم و ارسال ان سفارت به ما میده ؟ ضمنا عکس 5*5 برای این فرم لازمه؟(چون فرم تایید شده خودش عکس داره پس قضیه عکس چیه) ضمنا اگه ممکنه بصورت تیتروار مدارک لازم رو بگید تا خیالم از لحاظ مدارک راحت بشه
با تشکر از دوستان

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - soluk - 2011-09-03

با سلام خدمت دوستان گرامی

اگر امکان دارد راهنمایی فرمایید آیا اژانس خاصی را برای گرفتن وقت سفارت از آنکارا می شناسید؟

ممنون میشم که با پیغام خصوصی اطلاع دهید.

باز هم ممنون

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2011-09-03

(2011-09-02 ساعت 16:19)saeid6812 نوشته:  سلام
من هفته دیگه در کابل برای ویزای توریستی مصاحبه دارم .بعضی دوستان گفتند که باید فرم پر شدهds-160 رو با خودمون ببریم.منظور از این فرم همان تاییدیه ای است که پس از پر کردن فرم و ارسال ان سفارت به ما میده ؟ ضمنا عکس 5*5 برای این فرم لازمه؟(چون فرم تایید شده خودش عکس داره پس قضیه عکس چیه) ضمنا اگه ممکنه بصورت تیتروار مدارک لازم رو بگید تا خیالم از لحاظ مدارک راحت بشه
با تشکر از دوستان

همون تاییدیه و بارکدی که دارید باید ببرید سفارت.اگر اون فرم عکستون رو قبول کرده کافیه اگر نه با خودتون عکس ببرید سفارت. در مورد مدارک هم هر چیزی که به ذهنتون می رسه با خودتون ببرید که خیالتون راحت باشه. هر چیزی اعم از مدارک کاری مالی خانوادگی و شناسایی
آیا شما بار اولتون هست که اقدام می کنید؟ ممنون می شم بعد از مصاحبه نتیجه رو اینجا برای ما بنویسید.
موفق باشید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - nhzgroup - 2011-09-06

سلام به همه
من یه سوالی داشتم . میخواستم ببینم من الان از سفارت افغانستان وقت گرفتم .آیا امکانش هست اونا تغییر بدم . اگه هست چطوری؟

باید دوباره فرم پر کنم؟Rolleyes

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2011-09-07

(2011-09-06 ساعت 20:41)nhzgroup نوشته:  سلام به همه
من یه سوالی داشتم . میخواستم ببینم من الان از سفارت افغانستان وقت گرفتم .آیا امکانش هست اونا تغییر بدم . اگه هست چطوری؟

باید دوباره فرم پر کنم؟Rolleyes

بله، در همون صفحه وقت گیری یک گزینه داره Change/cancel که می تونید تغییر بدید.

موفق باشید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - saeid6812 - 2011-09-08

[

همون تاییدیه و بارکدی که دارید باید ببرید سفارت.اگر اون فرم عکستون رو قبول کرده کافیه اگر نه با خودتون عکس ببرید سفارت. در مورد مدارک هم هر چیزی که به ذهنتون می رسه با خودتون ببرید که خیالتون راحت باشه. هر چیزی اعم از مدارک کاری مالی خانوادگی و شناسایی
آیا شما بار اولتون هست که اقدام می کنید؟ ممنون می شم بعد از مصاحبه نتیجه رو اینجا برای ما بنویسید.
موفق باشید
[/quote]
سلام
من و سه نفر از دوستان با مدارک قوی برای مصاحبه به کابل رفتیم اما متاسفانه با بهانه های ابکی افیسر رد شدیم در حالی که همان روز تعدادی افغانی و روسی وخارجی تایید شدن و برگ قرمز رو گرفتند(اصلا به مدارکمون نگاه هم نکرد و فقط با چند سوال پرسیدن از ما گفت که تشخیص من اینه که شما پس از ورود به امریکا بر نمیگردید)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Esmaeil Taghipour - 2011-09-08

سلام به همه دوستان :لطفا اگر درمورد دعوتنامه Beta کسی اطلاعات دارد متشکر میشوم ان را در اختیار بنده قرار بدهد.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - احمد نعمت الهی - 2011-09-10

با سلام . لطفا راهنمایی بفرمائید چگونه خودم میتوانم وقت سفارت آمریکا در دبی را بگیرم
ضمنا طریقه دریافت بارکد وپرکردن فرم 160 را کاملا میدانم متشکرم

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - hosein3000 - 2011-09-11

با سلام خدمت دوستان گرامی
قبل از همه چیز می خوام از همه دوستانی که تو این تاپیک مطلب نوشتن تشکر و قدردانی کنم چون واقعا اطلاعات من با خوندن مطالب یبا رفت ولی باز چند تا سوال که نتونستم جواب مناسبی پیدا کنم برام باقی مونده
من 28 سال سن دارم و کارشناس عمران هستم که البته حدود 1 ماهه بیکار شدم !!! ملکی به نام خودم ندارم و حساب بانکی هم زور بزنم حدود 8 -9 میلیون تومن بیشتر نمی شه متاهل هستم و همسرم هم کارمند پیمانی هستش.خیلی دلم می خواد برم امریکا با هر روشی که خواستم برم دیدم نمیتونم یعنی شرایطشو ندارم به نظر شما می تونم با این شرایط ویزای توریستی بگیرم؟(پول زیادی ندارم و سندی هم به نام ندارم)
و یه سوال دیگه تو سایت https://evisaforms.state.gov نتونستم اسم ترکیه رو برای وقت پیدا کنم چون تا جایی که اطلاع دارم انکارا و استانبول هم سفارت و هم کنسول داره . ایا برای ترکیه ادرس دیگری وجود داره برای وقت گرفتن؟؟راستش من پارسال بیش از 10 بار رفتم ترکیه جلو سفارت هم رفتم ولی جرات گرفتن وقت رو هم به دلیل اینکه نه کسی رو دارم برای دادن دعوتنامه و نه پشتیان مالی دارم نداشتم.خلاصه می خوام هر طور شده ویزای توریستی رو بگیرم
یکی از دوستان تو توضیحات نوشته بود که باید بلیط هواپیما و اینا رو هم اماده داشته باشیم . خوب اگه بلیط گرفتیم و ویزا ندادن چی؟
از دوستان خواهش می کنم اگه راه حلی برای اینکه من بتونم ویزا رو بگیرم دارن بفرماین چون واقعا چند ساله که بکلی فکرم رو مشغول کرده
مرسی

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - shahriar1985 - 2011-09-12

با سلام

من ساکن ترکیه هستم و خانمم اهل کشور ترکیه است.خانمم سرمهماندار ترکیش ایرلاینه و میتونه از شرکتش برام blue paper بگیره.

خانمم ویزای مولتی پل 10 ساله آمریکا داره و به دلیل شغلش و همچنین تعطیلات مرتب به آمریکا سفر میکنه.
3 دانگ از آپارتمان ترکیه به نام من هست.

من ویزای شینگن ندارم و توی 5 سال گذشته چین تایلند هندوستان امارات و ترکیه بودم.به نظرتون با پاسپورت ایرانی و اقامت یکساله ترکیه میتونم برای ویزای توریستی اقدام کنم.
برای تعطیلات 20 روز میخواهیم بریم و برگردیم به نظر شما ویزا صادر میشه؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Esmaeil Taghipour - 2011-09-13

دوستان بسیا گرامی سلام ایا در مورد دعوتنامه Beta می توانید مرا راهنمایی نماید ؟ سپازگزارم

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - rt101 - 2011-09-13

سلام دوستان من چند سوال بسيار فوری داشتم چون تاريخ مصاحبم 28 سپتامبره از لندن

اول در مورد شرايطم يک توضيحی بدم...من travel document انگلستان رو دارم و الان دانشجو هستم و بورسيه يک کمپانی هستم
دو هفته برای تفريح و ديدن دوستی ميخوام آمريکا برم...حتی بليط هواپيما گرفتم يا هتل و پرواز برای چند روز سفر تفريحی به وگاس book کردم برای خودم و دوستم...تقريبا 8 روز هم مهمان دوستم هستم...دوستم گرين کارت داره و اونجا دانشجوست و برای من دعوت نآمه اي هم نفرستاده چون فکر نميکرديم لازم باشه ..البته بعنوان يک دانشجو فکر نکنم گردش مالی خوبی هم داشته باشه گرچه ساپورت بسيار خوبی از خانواده از ايران داره

سوال های من اينهاست
1- آيا با توجه به اينکه من travel document انگلستان رو دارم باز کريديت چک ميخورم...اگه بله آيا دوستی با اين شرايط اقدام کرده؟...چقدر براش طول کشيده تا بياد
2-من هم فرم ها رو برای ويزای B2 پرد کردم و وقت سفارت هم گرفتم اما چه مدارک ديگه اي لازمه نشون بدم که طرف رو قانع کنه من برميگردم...حساب بانکی يا نآمه از دانشگاه يا....در ضمن حساب من در 3 ماه گذشته خيلی متغير بوده ...يه موقع 100 پوند بوده يه موقع 5000 پوند ...آيا ممکنه اين مشکل ساز بشه برای من...البته من ميتونم از نآمه دانشگاه بگيرم که بورسيه هستم
و سوال پايانی آيا لازمه که دوست من در آمريکا چيزی برای من بفرسته که نشون بده من رو ميشناسه و منتظر منه

من 28 سپتامبر وقت سفارتمه و 3 ماه ديگه هم پروازمه ..ممنون ميشم از دوستان هر کس که اطلاعاتی داره من رو راهنمايی کنه که با دست پر برم

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2011-09-14

(2011-09-13 ساعت 03:15)rt101 نوشته:  سلام دوستان من چند سوال بسيار فوری داشتم چون تاريخ مصاحبم 28 سپتامبره از لندن

اول در مورد شرايطم يک توضيحی بدم...من travel document انگلستان رو دارم و الان دانشجو هستم و بورسيه يک کمپانی هستم
دو هفته برای تفريح و ديدن دوستی ميخوام آمريکا برم...حتی بليط هواپيما گرفتم يا هتل و پرواز برای چند روز سفر تفريحی به وگاس book کردم برای خودم و دوستم...تقريبا 8 روز هم مهمان دوستم هستم...دوستم گرين کارت داره و اونجا دانشجوست و برای من دعوت نآمه اي هم نفرستاده چون فکر نميکرديم لازم باشه ..البته بعنوان يک دانشجو فکر نکنم گردش مالی خوبی هم داشته باشه گرچه ساپورت بسيار خوبی از خانواده از ايران داره

سوال های من اينهاست
1- آيا با توجه به اينکه من travel document انگلستان رو دارم باز کريديت چک ميخورم...اگه بله آيا دوستی با اين شرايط اقدام کرده؟...چقدر براش طول کشيده تا بياد
2-من هم فرم ها رو برای ويزای B2 پرد کردم و وقت سفارت هم گرفتم اما چه مدارک ديگه اي لازمه نشون بدم که طرف رو قانع کنه من برميگردم...حساب بانکی يا نآمه از دانشگاه يا....در ضمن حساب من در 3 ماه گذشته خيلی متغير بوده ...يه موقع 100 پوند بوده يه موقع 5000 پوند ...آيا ممکنه اين مشکل ساز بشه برای من...البته من ميتونم از نآمه دانشگاه بگيرم که بورسيه هستم
و سوال پايانی آيا لازمه که دوست من در آمريکا چيزی برای من بفرسته که نشون بده من رو ميشناسه و منتظر منه

من 28 سپتامبر وقت سفارتمه و 3 ماه ديگه هم پروازمه ..ممنون ميشم از دوستان هر کس که اطلاعاتی داره من رو راهنمايی کنه که با دست پر برم

دوست عزیز، در چنین شرایطی پیشنهاد من اینه که هر مدرکی که به ذهنتون می رسه که می تونه آفیسر رو برای برگشتن شما از آمریکا قانع کنه همراهتون ببرید. شما به دعوتنامه نیازی ندارید ولی حساب بانکی باید بیشتر از 5000 پوند باشه. چیزی حدود 25 تا 30 هزار دلار. نامه از دانشگاه می تونه کمک خوبی باشه بهتون. اگه جاب آفر هم داشته باشید که فبها!

موفق باشید

(2011-09-12 ساعت 03:23)shahriar1985 نوشته:  با سلام

من ساکن ترکیه هستم و خانمم اهل کشور ترکیه است.خانمم سرمهماندار ترکیش ایرلاینه و میتونه از شرکتش برام blue paper بگیره.

خانمم ویزای مولتی پل 10 ساله آمریکا داره و به دلیل شغلش و همچنین تعطیلات مرتب به آمریکا سفر میکنه.
3 دانگ از آپارتمان ترکیه به نام من هست.

من ویزای شینگن ندارم و توی 5 سال گذشته چین تایلند هندوستان امارات و ترکیه بودم.به نظرتون با پاسپورت ایرانی و اقامت یکساله ترکیه میتونم برای ویزای توریستی اقدام کنم.
برای تعطیلات 20 روز میخواهیم بریم و برگردیم به نظر شما ویزا صادر میشه؟

شرایط خانمتون خیلی می تونه به گرفتن ویزا کمکتون کنه. فقط اینکه شینگن ندارید شاید بهانه ای دست آفیسر بده. نامه از محل کار و حساب بانکی قوی با گردش 6 ماهه و هر مدرکی که فکر می کنید نشون می ده که شما به ترکیه بر می گردید.

موفق باشید