مهاجرسرا
ایالت ویرجینیا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: ایالت ویرجینیا (/thread-3718.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

RE: ایالت ویرجینیا - fatiiran - 2014-11-12

دوستان عزیز به یک همخانه خانم (بیستمنت یک اتاق خواب و سالن و اشپزخانه و... ) در منطقه فرفکس clifton مورد نیاز است در صورت لزوم پیام خصوصی بدهید .

RE: ایالت ویرجینیا - amiekin - 2014-11-13

(2014-09-02 ساعت 16:24)farsho نوشته:  دوست عزيز ميشه بگيد خانمتون كه گواهينامه گرفتند چه مداركي را بردندمن يك ماه است اومدم ويرجينيا سوشالم امده ولي گرين كارتم نيومده ترجمه گواهينامه هم دارم ميتونم گواهينامه بگيرم ممنون ميشم اگه سريع جوابم رو بدي چون خيلي احتياج به رانندگي كردن دارم

سلام
من کمتر از یکماهه که اومدم ویرجینیا و گواهینامه رو از دی ام وی استرلینگ گرفتم برای گرفتن گواهینامه دو عدد کارت شناسایی عکس دار ( من پاسپوررت و کارت سوشیالم رو دادم) و مدرکی جهت اثبات سکونت( من بانک استیت منت رو دادم) و اصل و ترجمه تایید شده گواهینامه رو گرفتن و امتحانش هم خیلی راحت بود (البته آیین نامه رو یکبار رد شدم و بار دوم همه رو پاس کردم) و یک کاغذ a4 به عنوان گواهینامه موقت میدن تا 10 روز هم ایشالا گواهینامتون میاد در منزل در ضمن من قبل از گرفتن گواهینامه , ماشینم رو هم خریدم و با گواهینامه بین المللی هم میشه تا 6 ماه رانندگی کرد

ویرجینیا - kids - 2014-11-29

سلام دوستان
اول اینکه ممنون از تمام مهاجرسرایی های عزیز به خاطر اطلاع رسانی خوبشون و کمک در کاربسیار سنگین مهاجرت.
من حدود دوسال هست که از طریق خانوادگی گرین کارتم را گرفته ام و تقاضای پاس سفید کردم .تابستون دوباره می آم تا اگر بشه برای دومین بار پاسپورت سفید بگیرم تا بازنشسته بشم و مهاجرت کنم.درضمن یک پسر 15 اله و یک دختر 14 ساله دارم .تقریباً اکثر پست ها رو مطالعه کردم برای زندگی بین ایروان،ویرجینیا و دالاس مردد هستم.از دوستان خواهش می کنم دراین زمینه کمی اطلاعات به من بدهند.مخصوصا اگر اشتباه نکنم مژگان جون از از کالیفرنیا اومدن به ویرجینیا.

RE: ویرجینیا - tarias - 2014-12-05

سلام دوستان ما در حال تحقیق برای مهاجرت به آمریکا هستیم میخواستم بدونم برای رشته مهندسی کشاورزی و اصلاح نباتات و نیز در زمینه بذر درایالت یا شهر شما امکان پیدا کردن کار هست؟ قبلا از لطف شما ممنونم

RE: ویرجینیا - roh - 2014-12-15

[quote='shayan seyfi' pid='547756' dateline='1410170886']
سلام به همه مخصوصا خانم ندا
من همه صفحات رو خوندم و به خیلی از سوالام رسیدم
من برنده لاتاری 2015 هستم و هنوز نیومدم و دارم تحقیق می کنم.
21 سالمه و دارم با مدرک دیپلم میام. به خاطر اینکه تنها اشنام تو آمریکا در falls church ویرجینیا هست اینجا رو انتخاب کردم
سوالاتم اینه:
برای تحصیل ابتدا صبر کنم instate بشم یا نه؟چرا؟
هزینه ی کالج بعد و قبل instate شدنم چقدر طول می کشه؟
حرفه ی خواستی ندارم. آیا می تونم کار پیدا کنم؟ از کار کردن نمی ترسم
کمترین هزینه ای که می شه واسه خونه که شرایط خوب داشته باشه چقدر هست؟
و آخرین سوال اینکه حدودا یکی مثل من چقدر هزینه داره در ماه (خوراک.مسکن.رفت و آمد)؟
از تک تکتون تشکر می کنم و امیدوارم جبران کنم
دوست عزیز. در مورد ادامه تحصیل باید بگم. در بیشتر کالج و یونیورسیتیهای دولتی فرق هزینه یک فرد instate با غیر اکثرا نصف میشود ولی بعضی دانشگاهها فرقی نمیکند. برای instate شدن هم باید یکسال در این state باشید.

RE: ویرجینیا - roh - 2014-12-24

سلام دوستان. من مدت کوتاهی رفتم ایران و دوباره برگشتم امریکا که بعد از برگشتنم ادرسم تغییر کرد. سوال من اینست که چون اذرسم را اداره مالیات نداره پس نمیتونه w 2را برایم ارسال کند.من حالا باید کجا بروم و چیکار کنم بتونم برگه w 2 را بگیرم؟ لطفا دوستانی که جواب سوالم را میدانند لطف کنند و راهنمایی بفرمایند. سپاسگزارم

RE: ویرجینیا - Neda - 2014-12-24

سلام. شما بايد اونجايي كه مار ميكردين اعلام كنيد كه آدرستون عوض شده و فرم رو براتون به آدرس جديد بفرستن. هخوشبختانه اوقت هست و سريع اقدام كنيد

RE: ویرجینیا - Mamadreza_z61 - 2015-01-10

سلام دوستان من تقريبا ٦ ماه كه در tysons corner , north of Virginia ساكن هستم و خوشحال مي شم بتونم سوالات دوستان را تا حدي كه اطلاع دارم پاسخ بدم .
قبل ازاينكه اينجا بيام اطلاعات خيلي كمي از اين منطقه به زبان فارسي بود لذا تصميم گرفتم اطلاعاتي كه تو اين مدت كسب كردم و دراختيار شمايي كه قصد مهاجرت به اين سمت امريكا داريد بگذارم

منطقه north of Virginia كه معروف است به Washington metropolitan area از چندين شهر و منطقه كوچك و بزرگ تشكيل شده
1.loudon county
2.fairfax county
3.Arlington
......

و چندين شهر مستقل
1.Alexandria
2.falls church
3.fairfax
4.Fredericksburg
5.Manassas

در واقع northern of Virginia به جز اتوبان با مترو هم به ايالت واشنگتن دي سي ومريلند در ارتباط هستش و بستگي به موقعيت جغرافيايي فاصله و مدت زمان تا دي سي متفاوت است
از اينجايي كه من هستم توسط اتوبان 495 بعد از گذر از روي پلي كه بروي رودخانه potomac river قرار داره به قسمت potomac ايالت مريلند وارد مي شيد
در واقع ميشه گفت حد فاصل ايالت دي سي و مريلند و شمال ويرجينيا رودخانه potomac هست.
از نظر اقتصادي اين قسمت ازايالت ويرجينيا قلب اقتصادي ويرجينيا است چرا كه اغلب شركت هاي تجاري و دولتي به خاطر نزديكي به دي سي در اين قسمت قرار دارد در حاليكه ايالت ويرجينيا از نظراقتصادي جزو ايالت هاي ورشكسته است

شغل درصد بيشتر كساني كه در اينجا ساكن هستن در دي سي هست به همين دليل صبح ها و عصر ها در اتوبان هاي اين منطقه ترافيك سنگين مشاهده مي كنيد.

از نظر فرودگاه ، ٢ فرودگاه بزرگ در اين منطقه قرار داره كه يكي در ايالت دي سي به نام Ronald Reagan Airport كه قابليت استفاده از مترو براي اين فرودگاه فراهم هست

فرودگاه بعدي Dulles Airport هست كه در نزديكي شهر Reston Virginia است كه تا اكنون دسترسي به صورت مستقيم بوسيله مترو با اين فرودگاه نيست (ولي تا اونجايي كه من اطلاع دارم توسط شاتل سرويس هايي به نزديك ترين ايستگاه مترو داره )

از نظر محيط زندگي و مخارج خيلي وابسته است به محل شما.

tysons corner در fairfax county مجموعه اي نوسازي است و جوان و شركت هاي بزرگ اقتصادي و البته داراي دو مال بزرگ و معروف به ناهم هاي Tysons corner center و Tysons Galleria درنتيجه قيمت اجاره مسكن در اين مناطق بالا است

مجموعه Mcleen در fairfax county هم جزو مناطق لوكس اين كانتي است و اغلب خانه هاي بزرگ با قيمت هاي نجومي تا 12 million دلاري
و از نظر اجاره هم باز بستگي به مكان تقريبا از ماهي ٢٠٠٠ دلار به بالا مي باشد ( البته باز تاكيد مي كنم بسته به موقعيت جغرافيايي ممكنه ارزون تر هم باشه)
در اين مجموعه ( من هنوز فرق شهر با مجموعه را در كانتي ها از نظر تعاريف شهر سازي امريكا نمي دونم لذا منظور ازمجموعه به طور مثال براي Mcleen جايي است به وسعت 64 كيلومتر مربع ) اغلب ديپلمات ها پزشكان و افراد بادرامد بالا زندگي مي كنند

كانتي Arlington هم كه از شمال غربي به Mcleen و از شرق به Dc و ازجنوب به Alexandria چسبيده پرجمعيت ترين كانتي است به وسعت 67 كيلومتر مربع
كه اغلب دستگاه ها دولتي و پيمانكاران دولتي دراين كانتي مستقر هستند
مركز شهراين كانتي مكاني است جوان و پر جنب و جوش .

اجاره هم دراين كانتي متغيير است آپارتمان از ١٨٠٠ تا ٥٠٠٠ دلار متغيير است و townhouse هم از ١٣٠٠ تا ٥٠٠٠ دلار .
كه مسلما هرچقدر به مركز شهر نزديك باشيد قيمت ها بيشتر مي شود

شهر falls church شهر است كه از نظرسطح فقر جزو كم فقرترين شهر هاي مستقل امريكا است ( منبع ويكي پديا)
و از غرب به tyson corner و از شرق هم به Arlington منتهي است
اجاره آپارتمان هم از ١٥٠٠ تا ٣٥٠٠ متغيير است

جهت اجاره كردن به چند مطلب دقت كنيد:

اجاره از كمپاني : در امريكا كمپاني هاي بزرگي هستند كه صاحب چندين ساختمان هستند و لذا قيمت هاي اون ها ثابت هست و جايي براي تخفيف كم هست منتها مي تونيد از مزايايي استفاده كنيد كه از نظر متغير بودن سياست كمپاني متفاوته مثلا كمپاني كليه قبوض شما را خودش مي پردازه ، كمپاني ديگه اي فقط مصرف اب مجاني است و ...
اجاره از مالك :
خوب اينجا شما با مالك طرف هستيد و جاي مذاكره باز هست و مي تونيد سر قيمت و امكانات با مالك مذاكره كنيد

و اما از نظر تحصيلي :

در اين منطقه community college هست به نام Nova كه ٥ شعبه دارد در جاهاي مختلف اين منطقه .

دانشگاه George mason در fairfax و دانشگاه ها معروف ايالت مريلند و دي سي.

از نظر مدارس متوسطه متاسفانه اطلاعات كافي ندارم.

ادامه دارد.......

RE: ویرجینیا - marco250 - 2015-01-10

(2015-01-10 ساعت 03:42)Mamadreza_z61 نوشته:  سلام دوستان من تقريبا ٦ ماه كه در tysons corner , north of Virginia ساكن هستم و خوشحال مي شم بتونم سوالات دوستان را تا حدي كه اطلاع دارم پاسخ بدم .
........
از نظر اقتصادي اين قسمت ازايالت ويرجينيا قلب اقتصادي ويرجينيا است چرا كه اغلب شركت هاي تجاري و دولتي به خاطر نزديكي به دي سي در اين قسمت قرار دارد در حاليكه ايالت ويرجينيا از نظراقتصادي جزو ايالت هاي ورشكسته است
....
ادامه دارد.......

اگه ممکنه منبع این حرفتان رو برام بفرستید.

ممنون

RE: ویرجینیا - Mamadreza_z61 - 2015-01-11

(2015-01-10 ساعت 23:08)marco250 نوشته:  
(2015-01-10 ساعت 03:42)Mamadreza_z61 نوشته:  سلام دوستان من تقريبا ٦ ماه كه در tysons corner , north of Virginia ساكن هستم و خوشحال مي شم بتونم سوالات دوستان را تا حدي كه اطلاع دارم پاسخ بدم .
........
....
ادامه دارد.......

ممنون

سلام

البته بهتر بود مینوشتم در پرتگاه اقتصادی است به دلیل کسری بودجه زیاد جزئیات در لینک زیر هست لطفآ مطا لعه کنید

http://www.washingtonpost.com/local/virginia-politics/mcauliffe-announces-budget-cuts-layoffs-to-address-revenue-shortfall/2014/10/15/e788c486-546e-11e4-892e-602188e70e9c_story.html

RE: ویرجینیا - marco250 - 2015-01-11

(2015-01-11 ساعت 09:28)Mamadreza_z61 نوشته:  
(2015-01-10 ساعت 23:08)marco250 نوشته:  
........
....
ادامه دارد.......

ممنون

سلام

البته بهتر بود مینوشتم در پرتگاه اقتصادی است به دلیل کسری بودجه زیاد جزئیات در لینک زیر هست لطفآ مطا لعه کنید

http://www.washingtonpost.com/local/virginia-politics/mcauliffe-announces-budget-cuts-layoffs-to-address-revenue-shortfall/2014/10/15/e788c486-546e-11e4-892e-602188e70e9c_story.html
ممنونم
ولی تا انجا که من متوجه شدم این لینک همانطور که اشاره کردید فقط به کسری بودجه اشاره کرده.
هر کسری بودجه ای که منجر به ورشکستگی نمی شه.

RE: ویرجینیا - Mamadreza_z61 - 2015-01-13

گرفتن گواهينامه:

جهت گرفتن گواهينامه لازمه كه با مدارك زير به Dmv مراجعه كنيد و ابتدا مرحله آيين نامه و بعد شهر را بگذرونيد
١) اجاره نامه محل سكونتتون
٢) اصل گواهي نامه ايران( اگر نداشته باشيد مدتي فكر مي كنم ٦ ماه به صورت موقت و با وجود همراهي كه گواهينامه امريكا را داره مي تونيد رانندگي كنيد پس بهتر اصلش را همراه داشته باشين يا براتون از ايران ارسال كنن)
٣) ترجمه شده توسط دفتر حفاظت منافع ايران ( من در ايران ترجمه رسمي كرده بودم ولي گفتن قبول نيست و بايد دفتر حفاظت منافع ترجمه و مهر كنه كه اينكار هم اگر صبح زود بريد دفتر حفاظت منافع ، ترجمه را تا ظهر و بعد از ظهر همان روز بهتون تحويل مي ده)
٣) پاسپورت
ابتدا امتحان ايين نامه را ميديد كه شامل دو قسمت ابتدا ١٠ تست علائم و تابلو ها كه نبايد هيچ اشتباهي داشته باشين تا به مرحله بعدي كه ٣٠ تا سوال هست وارد بشين كه اينجا مي تونيد تا ٥ تا غلط داشته باشين

امتحان جاده هستش پس از قبولي در آيين نامه كه مي تونيد همون روز انجام بديد يا روز بعد منتها هركس مسئول تهيه ماشين همراه با بيمه براي امتحان خودش هست ( البته اگر دسترسي به ماشين ندارين مي تونيد از مدارس تعليم رانندگي استفاده كنيد كه براي ١.٥ ساعت حدود ١٠٠ دلار مي گيرن)

بعد از ١٥ روز هم گواهينامه به ادرستون پست مي شود

ادامه

RE: ویرجینیا - Yashita - 2015-01-30

سلام
ما 5 روزه وارد امریکا شدیم، ارلینگتون تو هتل هستیم.
می خوایم خونه یک خوابه اجاره کنیم، ماشین بخریم... کسی هست راهنماییمون کنه.
من هستم و پسر 5 سالم با شوهرم اما شوهرم 2 هفته دیگه بر می گرده ایران.
ممنون میشم کسی بتونه کمکی بکنه

RE: ویرجینیا - artam2 - 2015-01-31

(2015-01-30 ساعت 23:46)Yashita نوشته:  سلام
ما 5 روزه وارد آمریکا شدیم، ارلینگتون تو هتل هستیم.
می خوایم خونه یک خوابه اجاره کنیم، ماشین بخریم... کسی هست راهنماییمون کنه.
من هستم و پسر 5 سالم با شوهرم اما شوهرم 2 هفته دیگه بر می گرده ایران.
ممنون میشم کسی بتونه کمکی بکنه

دوست عزيز شمارتون را در پيام خصوصي برام بفرستيد، ما هم در ويرجينيا هستيم ،شايد بتونم كمكي كنم

RE: ویرجینیا - artam2 - 2015-01-31

من به همه دوستان پيشنهاد ميكنم كه اگر از شهرهاي شلوغ ايران به آمريكا مياييد و كلا زنده بودن محل زندگي براتون اهميت داره ، به طور كل دور ويرجينيا را خط بكشيد و به هيچ عنوان اين طرف نياييد