مهاجرسرا
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: مهاجرت خانوادگی (https://www.mohajersara.org/forum/forum-30.html)
+---- موضوع: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی (/thread-4788.html)

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - sina_42002 - 2012-07-25

(2012-07-25 ساعت 03:19)abdolreza نوشته:  اگر چیزه دیگر در نامه ای که براتون اومده خواسته نشده ، امکانش هاست که چیزه دیگر لازم نباشه ، والی با توجه که چیزهائی که من در این جا و جاهای دیگه خواندم همیشه پیش آمده که چیزی را بخواهند که در نامه نیامده باشه ، پس من اگر جای شما بودم ، چیزهائی مثل مالیات کسی که شماره ساپورت میکنه ، در این دو سال جدید ، عدم خلافی اگر در خارج از ایران بودید ، و هرچیزی که تاریخش گذشته ، و یا تاریخ داشته ، خیلی مفید خواهد بود .

ممنون ولی من که تو مالزی بیشتر یک سال بودم رفتم اداره مهاجرت میگه بهم بین 3 تا 5 ماه طول میکشه که بهت عدم خلافی بدیم فقط! یعنی اگه بدون این خلافی برم دوباره برگه ابی میدن دسم؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - frozen mind - 2012-07-25

(2012-07-25 ساعت 03:04)sina_42002 نوشته:  سلام من حدوداً ۲ سال پیش مصاحبه شدم و ویزام هم تقریبا آماده بود که قضیه کارنت شدن پیش اومد حالا دوباره من کارنت شدم و سفارت از من مدیکال دوباره خواسته سوال من اینه که جز مدیکال مدرک دیگه ای‌ هم باید با خودم ببرم یا نه چون که ۲ سال گذشته تقریبا

سینای عزیز، لطفا اطلاعات بیشتری بدین، مثلا این که در چه گروهی هستین و کجا مصاحبه شدین.
وضعیت پرونده منم مثل شما بود. من آنکارا مصاحبه شدم. آنکارا در صفحه کلیرنس نوشته که افراد مثل من و شما هر وقت دوباره پرونده شون کارنت شد، باید فرم DS-230 جدید + مالیات جدید اسپانسر + مدیکال جدید براشون ببریم تا ویزا رو بدن.
گویا ابوظبی فقط مالیات جدید + مدیکال می خواد.

به هر حال، به عقیده من اگر قبلا عدم سوء پیشینه ارائه کردین این بار لازم نیست. ببینین خود سفارت از شما چی می خواد. می تونین یک بار دیگه ایمیل بزنین و دوباره بپرسین برای گرفتن ویزا چی لازمه.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - sina_42002 - 2012-07-25

فروزن مایند عزیز من پرونده f4 jan 2001هستم خانوادگی داشتم سرباز میشدم اومدم مالزی الان 2 ساله مالزی هسم مصاحبه هم داخل ابوظبی بود ایمیل که زدم گفتن مدیکال لازمه با پاسپورت ولی من از 2 سال پیش که برامون زده بودم ready to issue و بعدش ضایعمون کردن واسه کارنت شدن و 2 سال از عمرمون گذشت الان خیلی میترسم چون که الانم من دارم بلیط میگیرم ولی ممکنه سره همین سوء پیشینه دوباره همون اشو همون کاسه شه!

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - battosai - 2012-07-25

(2012-07-25 ساعت 03:54)elahenadafy2 نوشته:  حتما عکس جدید هم ببرید.
دوستان این قضیه مصاحبه شدن و ویزا نگرفتن و کارنت شدن مجدد رو من متوجه نمیشم. فروزن عزیز هم مساله شون مثل سینا بوده. میشه واسم توضیح بدید؟
مرسی

درود...
یه سری از بچه ها رفتن مصاحبه اما ویزا بولیتن عقب گرد کرد ...نتونستن ویزا بگیرن .... صبر کردن تا دوباره کارنت بشن... فروزن عزیز اگر اشتباه گفتم ...تصحیحش کن .... .

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - YASERIZADI - 2012-07-26

[font=Arial]سلام به همه دوستان

من نیازمند راهنمایی شما عزیزان هستم لطفا نظرات خود را برای بنده ارسال کنید تا در تصمیمگیری بتوانم از آنها بهره مند شوم...مدتی است تصمیم گرفته ام از طریق مهاجرت به آمریکا وضعیت بهتری را برای خود و مخصوصا همسر وفرزندم فراهم کنم...بنده دو راه برای مهاجرت دارم...اول از طریق ویزای تحصیلی وادامه تحصیل دوره دکترا در آمریکا ودوم از طریق برادرم که سیتی زن آمریکاست یا همان f4 خودمان...
راه اول بسیار برای من وقت گیر و هزینه بر و استرس زا و خسته کننده است...دوستان عزیز که متاهل و بچه دار هستند می دانند که با داشتن یک خانواده چقدر اخذ تافل و GRE و تهیه مدارک و گشتن در سایت دانشگاه ها جهت یافتن استاد سخت است تازه همه این زحمات به کنار...استرس اینکه آیا سفیر به شما و خانواده شما ویزا می دهد یا نه....تنها حسن این راه برای من این است که اگر بخواهد نتیجه بدهد زودتر از راه دوم نتیجه می دهد....ولی راه دوم فقط باید یک فرم پر کنم و 11 یا 13 سال در انتظار بنشینم.....
نمی دانم چه کنم....سر در گم شده ام....لطفا راهنمایی کنید....
با تشکر
[/font]

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - الهه سابق - 2012-07-26

دوست عزیز آخه اگه از طریق دانشجویی برید هم بعد از تموم شدن درستون باید برگردید. مگر اینکه اونجا به نحوی بتونید از طریق ویزای کاری بعد از چند سال گرین کارت بگیرید.
من اگه جای شما بودم هر سال لاتاری شرکت میکردم و درضمن خیالمم راحت بود که چندسال دیگه با F4 میرم.
ولی یه توصیه دوستانه، مهاجرت خیلی پروسه سخت و پیچیده ایه و اگه اینجا یه شغل نسبتا راضی کننده دارید و اوضاعتون تثبیت شده است، به نظر من واقعا در تصمیمتون واسه مهاجرت تجدید نظر کنید.
بارها گفتم بخدا خیلی از مهاجرین از زندگیشون راضی نیستن ولی روشون نمیشه برگردن ایران. شاید بگید پس چرا خودت داری مهاجرت میکنی. باید بگم من مجبورم بخاطر همسرم این کارو بکنم وگرنه نشستم دارم زندگیمو میکنم دیگه، برم آمریکا چکار؟
بارها گفتم، آمریکا واسه افراد خاصی خوبه، مثلا دانشمندا و مخترعا، هنرمندا، افراد خلاق و کلا هرکسی که ایده های بزرگی داره و توی مملکت خودش نمیتونه اونا رو عملی کنه وگرنه واسه افراد عادی مثل من چیز خاصی نداره اونجا.
باز تصمیم با خودتونه

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - battosai - 2012-07-26

(2012-07-26 ساعت 17:54)YASERIZADI نوشته:  

من نیازمند راهنمایی شما عزیزان هستم لطفا نظرات خود را برای بنده ارسال کنید تا در تصمیمگیری بتوانم از آنها بهره مند شوم...مدتی است تصمیم گرفته ام از طریق مهاجرت به آمریکا وضعیت بهتری را برای خود و مخصوصا همسر وفرزندم فراهم کنم...بنده دو راه برای مهاجرت دارم...اول از طریق ویزای تحصیلی وادامه تحصیل دوره دکترا در آمریکا ودوم از طریق برادرم که سیتی زن آمریکاست یا همان f4 خودمان...
راه اول بسیار برای من وقت گیر و هزینه بر و استرس زا و خسته کننده است...دوستان عزیز که متاهل و بچه دار هستند می دانند که با داشتن یک خانواده چقدر اخذ تافل و GRE و تهیه مدارک و گشتن در سایت دانشگاه ها جهت یافتن استاد سخت است تازه همه این زحمات به کنار...استرس اینکه آیا سفیر به شما و خانواده شما ویزا می دهد یا نه....تنها حسن این راه برای من این است که اگر بخواهد نتیجه بدهد زودتر از راه دوم نتیجه می دهد....ولی راه دوم فقط باید یک فرم پر کنم و 11 یا 13 سال در انتظار بنشینم.....
با تشکر
[/font]

درود به شما ... راه اول رو فراموش کنید دوست عزیز مخصوصا که شما متاهل هم هستین ... برای دکترا هم شما وقتی برید یک ضرب از دکترا شروع نمی کنید....خیلی سخته ... همونطوری که الهه خانوم گفتن شما میتونید از طریق برادر اقدام کنید f4 بعدش هر سال لاتاری شرکت کنید ... اما با آخر جمله های الهه خانوم مخالفم ... همین که شما برای خانواده خود ارزش قائل شدین و زندگی بهتر رو برای آنها میخواهید قابل تقدیر هست ...

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - maryam86 - 2012-07-26

با تشکر
[/font]

هیچکس نمی‌دونه ۱۱ یا ۱۳ سال دیگه چه اتفاق‌هایی میافته،شما هیچوقت نمیتونی‌ آینده رو پیشبینی‌ کنید،به نظر من اگه تصمیم رفتن جدی دارید از راهی‌ که کوتاهتره اقدام کنید۱۳ سال مدت کمی‌ نیست برای انتظار،بازم بستگی به این داره که چقدر براتون رفتن در اولویت هست،هر راهی‌ سختیهای خودشو داره و سختیهای امتحانا و غیره رو با این مقایسه کنید که ۱۳ سال دیگه سنّ شما بالاتر میره و دوباره از نو شروع کردن چقدر سخت تره.این نظر شخصی‌ من البته.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - YASERIZADI - 2012-07-27

با سلام به همه دستان مخصوصا علی آقا و الهه خانم...

من معتقدم اوضاع ایران از نظر فرهنگی-اجتماعی-سیاسی و اقتصادی شدیدا روبه افت و نزوله...به همین خاطر دوست ندارم بچه من مثل من از خاطرات زمان پدرش به نیکی یاد کنه دوست دارم زمانه اون بهتر از امروز باشه و قبطه 30 سال قبل را نخوره...ایران واسه همه زندگس سخت شده...چه پولدار چه فقیر چه دانشمند چه بی سواد...آمریکا هم به نظر من واسه همه بهتر از اینجاست مخصوصا دانشمندان ونخبگان...مشکل من این نیست که برم یا بمونم...من همین الانشم تو ایران وضعیت اسف بار و غم باری ندارم فقط دنبال بهتر کردن اوضاعم هستم...خودم هم دارمبه همین نتیجه می رسم که دانشجوی روش چندان مناسبی برای من نیست و همان F4 بهتر به درد من میخوره...
با تشکر

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - usamilad - 2012-07-28

با تشکر
[/font]

اگه شما واقعاً خواهان یک زندگی بهتر اونم در ایالات متحده هستید باید همه روش ها رو امتحان کنید و نا امید هم نشید، خود من احتمالآً جور بشه با خانواده ام تحت همین کنگوری F4 (اقدام عمو) پس از 12 سال ! تا مدتی دیگه بتونم راهی آمریکا شم

اما بهرحال تنها به این امید ننشستم و علاوه بر اینکه لاتاری سالیانه رو اسم مینویسم ، الان دارم شدیداً واسه GRE و TOEFL مطالعه میکنم ، دانشجوئی اونقدرها هم سخت نیست و به خانوادتون هم ویزا میدن ،
در مورد GRE و مکاتبه با استادها هم اینجا جای بحثش نیست و فقط اینو بگم که زیاد غول نیست !

توصیه من به شما اینه که برادرتون واستون پرونده باز کنه و از الان هم بشینید زبانتون رو بخونید و تا یکسال آینده امتحانای زبان رو بدید و لاتاری 2014 رو هم اسم بنویسید ، مطمئن باشید به خواستتون میرسید !

موفق باشید

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - YASERIZADI - 2012-07-28

(2012-07-28 ساعت 21:19)usamilad نوشته:  

با تشکر
[/font]

اگه شما واقعاً خواهان یک زندگی بهتر اونم در ایالات متحده هستید باید همه روش ها رو امتحان کنید و نا امید هم نشید، خود من احتمالآً جور بشه با خانواده ام تحت همین کنگوری F4 (اقدام عمو) پس از 12 سال ! تا مدتی دیگه بتونم راهی آمریکا شم

اما بهرحال تنها به این امید ننشستم و علاوه بر اینکه لاتاری سالیانه رو اسم مینویسم ، الان دارم شدیداً واسه GRE و TOEFL مطالعه میکنم ، دانشجوئی اونقدرها هم سخت نیست و به خانوادتون هم ویزا میدن ،
در مورد GRE و مکاتبه با استادها هم اینجا جای بحثش نیست و فقط اینو بگم که زیاد غول نیست !

توصیه من به شما اینه که برادرتون واستون پرونده باز کنه و از الان هم بشینید زبانتون رو بخونید و تا یکسال آینده امتحانای زبان رو بدید و لاتاری 2014 رو هم اسم بنویسید ، مطمئن باشید به خواستتون میرسید !

موفق باشید
------------------------------------------------------------------------------------
سلام میلاد جان

ممنون از جوابتون....باید به عرض برسانم اگه من از طریق برادرم وارد کلاس F4 واسه گرین کارت بشم دیگهنمیتونم واسه ویزای دانشجویی بشم...ویزای دانشجویی یعنی میخواهی برگردی ولی F4 یعنی میخواهی برنگردی...واین دوتا با هم در تناقض هستند...بنابراین یا F4 و لاتاری میتونم اقدام کنم یا دانشجویی...
نمیدونم چی کارکنم....
بای

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - YASERIZADI - 2012-07-29

سلام دوستان...من تازه وارد این مباحث مربوط به مهاجرت آمریکا شدم...شاید سوالم ساده و پیش پا افتاده باشه...به بزرگی خودتون ببخشید...
اگه میشه یکی از دوستان کلیه مراحل از ابتدای تقاضا تا ورود به آمریکا را (از طریق برادر سیتی زن) واسه من به ترتیب نام ببره و زمان تقریبی هرکدوم را هم بگه...مخصوصا بگید USCIS چیه؟ NVC چیه؟...البته خیلی خلاصه در حد یک خط کافیه...ممنون[/b][/size][/font]

-----------
یاسر عزیز، طبق مقررات مهاجرسرا لطفا با فونت معمولی بنویسید. متشکرم
Frozen Mind

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - usamilad - 2012-07-30

نقل قول:سلام میلاد جان

ممنون از جوابتون....باید به عرض برسانم اگه من از طریق برادرم وارد کلاس F4 واسه گرین کارت بشم دیگهنمیتونم واسه ویزای دانشجویی بشم...ویزای دانشجویی یعنی میخواهی برگردی ولی F4 یعنی میخواهی برنگردی...واین دوتا با هم در تناقض هستند...بنابراین یا F4 و لاتاری میتونم اقدام کنم یا دانشجویی...
نمیدونم چی کارکنم....
بای

مسئله شما همیشه یه مسئله بحث انگیز بوده تحت این عنوان
student visa while i-130 pending

وقتی شما درخواست ویزای دانشجوئی میکنید در فرم مربوطه از شما خواسته میشود ذکر کنید "آیا قبلا کسی از جانب شما برای ویزا درخواست داده است؟" پاسخ راست و حقیقت که درواقع مثبت ، به این سوال زمینه ساز مشکل و به احتمال زیاد رد ویزای دانشجوئی شما می شه، اما میشه یه جورائی بر عکس عمل کرد و ابتدا شما ویزای دانشجوئی رو بگیرید و بعدش براتون فرم I-130 رو پر کنند

در بین تمامی بحث های موجود در اینترنت بین اهل فن، این روش کارآمدترین ذکر شده ، اینجا پاسخ چندین وکیل رو میتونید ببینید

در حالتی که بر عکس عمل بشه، یعنی ابتدا پرونده مهاجرت و سپس ویزای دانشجوئی، شما در روز مصاحبه ویزای دانشجوئی باید دلایل محکم و متقنی برای آفیسر داشته باشید که یجوری بفهمونید قصد موندن و لنگر انداختن ندارید، که این هم احتمالش کم ذکر شده اما بعید هم نیست !

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - الهه سابق - 2012-07-30

(2012-07-29 ساعت 23:08)YASERIZADI نوشته:  [font=Arial]سلام دوستان...من تازه وارد این مباحث مربوط به مهاجرت آمریکا شدم...شاید سوالم ساده و پیش پا افتاده باشه...به بزرگی خودتون ببخشید...
اگه میشه یکی از دوستان کلیه مراحل از ابتدای تقاضا تا ورود به آمریکا را (از طریق برادر سیتی زن) واسه من به ترتیب نام ببره و زمان تقریبی هرکدوم را هم بگه...مخصوصا بگید USCIS چیه؟ NVC چیه؟...البته خیلی خلاصه در حد یک خط کافیه...ممنون
[/font]
ببین دوست عزیز. برادرتون که سیتیزن باشه میتونه برای شما و همسر و فرزندان شما درخواست بده. اگه الان هم مجردید بعدا همسر و فرزندانتون به کیس اضافه میشن. پروسه حدود 12، 13 سالی طول میکشه و کتگوری این نوع ویزا f4 هستش.
اول که برادرتون واستون اقدام میکنه، مدارک و فرمها رو به اداره مهاجرت (uscis) میفرستن. بعد از یه مدتی پروندتون approve میشه یعنی باهاش موافقت میشه و پروندتون میره NVC. NVC اداره ویزا هستش و وقتی پرونده رفت اونجا یه کیس نامبر بهش تعلق میگیره و میره تو نوبت. بعد از سالها پرونده current میشه و میگن بیاید فرمها رو پر کنیدو مدارک بفرستید و این چیزا. بعد که مدارک تکمیل شد اونا پرونده رو میفرستن سفارت و بعدش هم سفارت وقت مصاحبه تعیین میکنه.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - YASERIZADI - 2012-07-30

(2012-07-30 ساعت 02:29)elahenadafy2 نوشته:  ببین دوست عزیز. برادرتون که سیتیزن باشه میتونه برای شما و همسر و فرزندان شما درخواست بده. اگه الان هم مجردید بعدا همسر و فرزندانتون به کیس اضافه میشن. پروسه حدود 12، 13 سالی طول میکشه و کتگوری این نوع ویزا f4 هستش. ....

الهه خانم ممنون از پاسخ شما
priority date چیه؟ ویزا بولتن چیه؟ بعد از مصاحبه سفارت چی میشه؟ تست پزشکی چیه و کی باید بره؟ fbi check چیه؟ کی باید بره؟
لطفا تایم تقریبی هریک از این مراحل راهم ذکر کنید...
باتشکر