مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - goleman10 - 2012-04-04

چه قدرپول میخواهد؟Big Grin

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Kurosh_Salehi - 2012-04-04

(2012-04-04 ساعت 19:05)goleman10 نوشته:  چه قدرپول میخواهد؟Big Grin
چی چقدر پول ميخواهد ؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - rezavfx - 2012-04-05

سلام
تاريخ مصاحبه 2 Apr براي ويزاي توريستي همراه با همسرم اقدام كرده بودم ، نتيجه خوشبختانه مثبت بود.
مصاحبه كننده خوش برخورد بود و سوالهاي منطقي و درستي ميپرسيد ، فقط پرينت حسابهاي من رو ديد (كه البته خيلي خوب بود) و روزنامه رسمي شركتم را و چند تا سوال ديگه پرسيد و نهايتا گفت شما براي ورود به امريكا مشكلي نداريد و حتي گفت احتياج به چك كردن (برگ زرد) هم نيست .
اون طور كه من ديدم اگر كسي مداركش خوب بود و از نظر لباس پوشيدن و صحبت كردن معقول بودند ، ويزا مي گرفتند.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Kurosh_Salehi - 2012-04-06

(2012-04-05 ساعت 21:53)rezavfx نوشته:  سلام
تاريخ مصاحبه 2 Apr براي ويزاي توريستي همراه با همسرم اقدام كرده بودم ، نتيجه خوشبختانه مثبت بود.
مصاحبه كننده خوش برخورد بود و سوالهاي منطقي و درستي ميپرسيد ، فقط پرينت حسابهاي من رو ديد (كه البته خيلي خوب بود) و روزنامه رسمي شركتم را و چند تا سوال ديگه پرسيد و نهايتا گفت شما براي ورود به امريكا مشكلي نداريد و حتي گفت احتياج به چك كردن (برگ زرد) هم نيست .
اون طور كه من ديدم اگر كسي مداركش خوب بود و از نظر لباس پوشيدن و صحبت كردن معقول بودند ، ويزا مي گرفتند.
ميشه شما از شرايط خودتون بگيد ؟ مدارکتون چی بود ؟ چند سالتون هست ؟ چندتا ويزا شينگن داشتين ؟ کدوم سفارت رفتين برای مصاحبه ؟ کسی رو امريکا داريد يا نه و پرسيد برای چی ميخوايد بريد چی جواب دادين شما ؟ در کل يه گزارش از مصاحبتون بديد که به درد همه بخوره . مرسی

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - shahyad - 2012-04-06

سلام 2 سووال داشتم ایا میشه کسی با ویزای توریستی بره امریکا بعد اونجا کلاس زبان ثبت نام کنه و ویزای تحصیلی بگیره؟ یا ویزای کار بگیره؟ سووال 2 اینکه شرایط ویزای توریستی چیه و مدت اعتبارش از زمان صدور چند ماهه؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - rezavfx - 2012-04-06

(2012-04-06 ساعت 01:29)Kurosh_Salehi نوشته:  
(2012-04-05 ساعت 21:53)rezavfx نوشته:  سلام
ميشه شما از شرايط خودتون بگيد ؟ مدارکتون چی بود ؟ چند سالتون هست ؟ چندتا ويزا شينگن داشتين ؟ کدوم سفارت رفتين برای مصاحبه ؟ کسی رو امريکا داريد يا نه و پرسيد برای چی ميخوايد بريد چی جواب دادين شما ؟ در کل يه گزارش از مصاحبتون بديد که به درد همه بخوره . مرسی
از طريق سفارت امريكا در دبي اقدام كردم ،من تو يك كارخونه خصوصي شريكم و مديرش هم هستم و ٣٥ سالمه .يك ويزاي شينگن هم داشتم كه البته ٥ تا از كشورهاي اروپا را با همون يك باررفته بودم .مدارك شركت و پرينت حساب هام و سند خونه همرام بود .صبح زود ساعت ٥:٣٠ جلوي سفارت بودم و ٣ نفر زود تر از من امده بودند ولي دقيقا از روي نوبت صدا نكردند يعني بعضي ها كه ديرتر اومده بودند زود تر از من مصاحبه شدند و فكر ميكنم كلا صبح زود رفتن بهتره و در نتيجه مصاحبه ميتونه كمي تاثير داشته باشه .افيسر امريكايي بعد از سلام و خوش آمد گويي پرسيد براي چي ميخواهيد آمريكا بريد ؟ گفتم خاله من امريكا زندگي ميكنه و ما رو دعوت كرده به منزلش و قراره تو مدت يك ماهي كه ما اونجاهستيم مرخصي بگيره و ما را در ديدن جاهاي توريستي و زيبا را تو امريكا همراهي كنه ولي دعوت نامه از من نخواست (دعوت نامه داشتم) بعد پرسيد كارم چيه در ايران ؟ من هم توضيح دادم البته چندتاسوال زيركانه هم درمورد كارم پرسيد كه اگر من راستش را نگفته بودم مشخص ميشد و پرينت حساب ها رو خواست من ٢ تا پرينت از حسابهاي شخصيم و ١ پرينت شركتم را نشون دادم بعدش در مورد سربازي سوال كرد من هم گفتم در زمان من سربازي را ميشد خريد و من هم خريدم و معافي دارم و بعد روزنامه رسمي را خواست (البته بهش نشون دادم كه مدارك بيشتر هم دارم ولي نخواست ) بعد هم با همسرم صحبت كرد پرسيد اون هم اقوامي در امريكا داره يانه ؟ و كارش در ايران چيه ؟ ولي ديگه مدرك جديدي نخواست . در كل ادم خوش برخورد و زيركي بود نهايتا گفت شما براي ورود به امريكا مشكلي نداريد و چك هم لازم نيست بشيد (برگه زرد) .
نكاتي كه مهمه (به غير ازمدارك) از نظر من :
- لباس مناسب بپوشيد و ترجيحا كت يا كت و شلوار باشه.
- به هيچ عنوان خيلي به شيشه نزديك نشين يا با صداي بلند صحبت نكنيد ، بلنگوها و ميكروفون ها خوب تنظيم شدند.
- لبخند به لب داشته باشيد و با اعتماد به نفس صحبت كنيد
- ديدم كه آفيسرها قبل از مصاحبه زير چشمي ايراني هاي كه نشسته بودند و منتظر بودند را زير نظر داشتند پس مراقب رفتارتون وقتي هنوز منتظر هستيد باشيد.
- پرينت مالي كه ارتباط مستقيمي با نوع كار شما داره براشون مهمه.
- اولين سوال اينكه : چرا به امريكا سفر ميكنيد ؟ جواب مختصر ولي مفيد و شفاف خيلي كمك ميكنه به شما

به اميد موفقيت همه دوستان

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - mar308 - 2012-04-09

سلام دوستان
اگر کسی آژانس معتبر میشناسه برای وقت گرفتن از سفارت در آنکارا لطفا به من پیغام بده ,من از یه آژانس مسافرتی قیمت گرفتم گفت 340$ با اینکه خودم پین کد را دارم ,به نظرم رقمش نجومی بود

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - ramin_akbari1 - 2012-04-14

دوستان من الان در آنکارا هستم.
پاسپورت من با ویزا قرار بوده از طریق UPS امروز بیاد اما نیومده و انگار یک سایتی هست که میشه توش چک کرد الان کجاست.
لینک سایت را میخواستم.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - vroom - 2012-04-14

(2012-04-14 ساعت 14:13)ramin_akbari1 نوشته:  دوستان من الان در آنکارا هستم.
پاسپورت من با ویزا قرار بوده از طریق UPS امروز بیاد اما نیومده و انگار یک سایتی هست که میشه توش چک کرد الان کجاست.
لینک سایت را میخواستم.

سلام دوست عزیزSmile
تبریک میگم بهتونWink
خدمت شما:
ups.com.tr

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - یاشار و ماری - 2012-04-28

سلام به همه دوستان عزیز
من یه سوال داشتم که در واقع درخواست ارزیابی است.

پدر من به زودی مصاحبه داره.
با داشتن مدارک زیر ،چه چیز دیگری رو پیشنهاد میکنید با خودش ببره؟
- اصل و ترجمه آخرین حکم استخدام
- سند تولد دختر من. --- پدر من میخواد برای دیدن دختر من بیاد اینجا
- سند مطب و خونه و آپارتمان با ترجمه
- نامه ای که من نوشتم و ازش درخواست کردم که بیاد اینجا بچه من رو ببینه
- کانفرمیشن نامبر بارکد
- نامه وقت سفارت

کدوم یک از مدارک زیر لازمه یا پیشنهاد میشه؟

فرم Affidavit of support با توجه به اینکه ما کار نداریم و شماره مالیاتی و اینها نداریم.
- بلیط رزور شده رفت و برگشت برای آمریکا
- بیمه نامه مسافرتی با توجه به اینکه توی فرم 160 نوشته که حدودا جولای میاد و ننوشته که برنامه دقیق برای سفر داره.
- نامه مانده حساب بانکی

خواهش میکنم که هر چه زودتر جواب من رو بدین. خیلی نگرانم و خوندن بیش از حد تاپیک ها اعصاب من رو به هم ریخته. و کلی من رو دچار شک و تردید کرده.

از همتون متشکرم.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - الفی - 2012-04-28

من الان مادرم 2 تا خونه داره . خودم هم لیسانسه هستم و معاملات ملکی توی ایران دارم . می خواستم بدونم بهم ویزا توریستی می دن ؟ Big Grin

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Kurosh_Salehi - 2012-04-29

(2012-04-28 ساعت 18:05)الفی نوشته:  من الان مادرم 2 تا خونه داره . خودم هم لیسانسه هستم و معاملات ملکی توی ایران دارم . می خواستم بدونم بهم ویزا توریستی می دن ؟ Big Grin
شما ويزا شينگن داريد ؟ چند سالتون هست ؟ مجرد يا متهل ؟ آقا يا خانوم ؟ فاميل نزديک امريکا داريد ؟

RE: ویزای توریستی - یاسمن امامی - 2012-05-01

(2012-04-02 ساعت 20:28)Kurosh_Salehi نوشته:  
(2012-04-02 ساعت 19:16)shnaz نوشته:  سلام دوستای عزیز.من اکثر صفحات تاپیکا رو خوندم.ولی باز میترسم خودم اقدام کنم .میترسم rejectشم.شرایطم بد نیست 28 سال،متاهل،حساب بانکی 100 میلیون،شاغل،نمدونم سند ملکی لازمه یا نه؟چون میترسیدم با 1 آژانس ک اعزام دانشجو میکنه حرف زدم گفت کلا 15 میلیون میگیره 3 ،4 ماهه واسم ویزای توریستی امریکا رو میگیره! اول واسم شینگن میگیره بعد امریکا.گفت بیشتر پولم بعد از گرفتن ویزا میگیره.حالا نمیدونم راست میگه یا نه.خودشون میگن تضمینیه.به نظرتون قیمتی ک میگه منطقیه یا خیلی کمه و میگه نیازیم به سفر اروپا نیست فقط ویزاشو داشته باشم کافیه.یه جای دیگه میگفت 70 میلیون میگیره این کارو میکنه.نه به اون کمی نه به این زیادی.خودمم میترسم اقدام کنم نکنه ریجکت شم.اگه کسی میتونه ممنون میشم راهنمایی کنه.
دوست عزيز واقعاً 2 تا اژانس ها به شما دروغ گفتن . اصلاً اين طور و اين قيمت ها نيست و به نظر من اگر کسی رو اونجا نداريد به هيچ عنوان خودتون اقدام نکنيد ،

اژانس های هواپیمایی این کار رو میتونن انجام بدن(تعداد محدوذی که با وکیل کار میکنند) اما قیمت ها اینایی نیست که بهتون دادن ومراحلشم اینجوری نیست....شما دقیقا چه مدارکی دارید , و به چه قصدی میخواین برین؟ تنها یا با همسرتون؟؟؟ چه مدت میخواین بمونین..... اطلاعات کاملتون رو به من بدید تا درست بتونم راهنماییتون کنم!!

ویزای توریستی برای یک شخص ایرانی - farshad_karkoo - 2012-05-18

من سیتیزن آمریکا هستم آیا می توانم برای همسرم که ایرانی هست ویزای توریستی ۱ماهه بگیرم که به همراه من به آمریکا بیاید
در این زمینه من را راهنمایی کنید با تشکر

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - الفی - 2012-05-27

(2012-04-29 ساعت 13:35)Kurosh_Salehi نوشته:  
(2012-04-28 ساعت 18:05)الفی نوشته:  من الان مادرم 2 تا خونه داره . خودم هم لیسانسه هستم و معاملات ملکی توی ایران دارم . می خواستم بدونم بهم ویزا توریستی می دن ؟ Big Grin
شما ويزا شينگن داريد ؟ چند سالتون هست ؟ مجرد يا متهل ؟ آقا يا خانوم ؟ فاميل نزديک امريکا داريد ؟

اوکی گرفتم چی می گی Big Grin
من مجردم 27 سالمه . مذکر . فامیل نزدیک توی آمریکا دارم اما ترجیح می دم از طریق اونا اقدامی نکنم .