مهاجرسرا
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-9.html)
+--- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-11.html)
+--- موضوع: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال (/thread-3349.html)

RE: کـــانـــادا: تاپیک جامع مهاجرت از طریق تخصص - ParsTrader - 2011-02-12

(2011-02-12 ساعت 18:56)MITA نوشته:  سلام من تکنسین برق هیتم واجدالشرایط کدامیک از این دو شغل هستم؟؟
7241 Electricians (Except Industrial & Power System)
7242 Industrial Electricians
سلام
تکنیسین برق هستید یعنی فوق دیپلم برق دارید یا خیر ؟ چون با مدرک فنی حرفه ایی نمی توان امتیاز لازم را کسب کرد مگر اینکه فامیلی شما یا همسرشما در کانادا داشته باشید
شما باید شغل خود را مشخص نمایید
شما در اینجا مشاغل کد 7241 را ببینید اگر شغل شما جزو این لیست است که می توانید برای این کد اقدام کنید
یا شغل شما جزو مشاغل کد 7242 اگر باشد می توانید برای این کد اقدام نمایید
امتیاز ها هم در پست اول توضیح داده شده کسانی که فوق دیپلم دارند 20امتیاز و برای مدرک فنی حرفه ایی 15 امتیاز میگیرند اگر کسی هر دوی ان را داشته باشد همان 20 امتیاز را می گیرد

RE: کـــانـــادا: تاپیک جامع مهاجرت از طریق تخصص - MITA - 2011-02-12

(2011-02-12 ساعت 19:35)ashkan58 نوشته:  
(2011-02-12 ساعت 18:56)MITA نوشته:  سلام من تکنسین برق هیتم واجدالشرایط کدامیک از این دو شغل هستم؟؟
7241 Electricians (Except Industrial & Power System)
7242 Industrial Electricians
سلام
تکنیسین برق هستید یعنی فوق دیپلم برق دارید یا خیر ؟ چون با مدرک فنی حرفه ایی نمی توان امتیاز لازم را کسب کرد مگر اینکه فامیلی شما یا همسرشما در کانادا داشته باشید
شما باید شغل خود را مشخص نمایید
شما در اینجا مشاغل کد 7241 را ببینید اگر شغل شما جزو این لیست است که می توانید برای این کد اقدام کنید
یا شغل شما جزو مشاغل کد 7242 اگر باشد می توانید برای این کد اقدام نمایید
امتیاز ها هم در پست اول توضیح داده شده کسانی که فوق دیپلم دارند 20امتیاز و برای مدرک فنی حرفه ایی 15 امتیاز میگیرند اگر کسی هر دوی ان را داشته باشد همان 20 امتیاز را می گیرد

من فوق دیپلم برق الکترونیک دارم

RE: کـــانـــادا: تاپیک جامع مهاجرت از طریق تخصص - MITA - 2011-02-15

اصولا پروسه مهاجرت مطابق با جدیدترین قوانین چگونه است؟اگر امکانش هست مختصری توضیح دهید

RE: کـــانـــادا: تاپیک جامع مهاجرت از طریق تخصص - R@mtin - 2011-02-18

سلام

من با خوندن پست های دیگه یک چیزهایی فهمیدم ولی برای اینکه مطمعن شم میخواستم سوالم رو مطرح کنم،
من مهندس صنایع-تولید صنعتی هستم و مثل اینکه در لیست مشاغل نیستم، چقدر ارزش ریسک داره که برم وقت بزارم برای گرفتن مدرک فنی حرفه ای برق یا لوله کشی یا آشپزی یا ...؟ یعنی احتمال حذف این رشته ها در آینده نزدیک هست یا نه؟ کدومش بهتره؟
بعد چون لیسانس من غیر مرتبطه آیا امتیاز مدرک لیسانس برای من منظور میشه؟

RE: کـــانـــادا: تاپیک جامع مهاجرت از طریق تخصص - MITA - 2011-02-18

ضمانت بانکی به ارزش 12000$ اصولا چگونه است؟و کدام مرحله بایست این مبلغ را در حساب بانکی داشت

RE: کـــانـــادا: تاپیک جامع مهاجرت از طریق تخصص - User - 2011-02-22

مرسی اشکان عزیز برای تصحیح ارسال بنده.

بله گمان بسیاری در ابتدا همین بود که ظرفیت ها ممکن است بزودی پر شود. اما آمار ارائه شده توسط CIC نشان داد که متاسفانه آب و تاب فراوان مهاجرت فقط نزد ایرانیان است و بس!

RE: کـــانـــادا: تاپیک جامع مهاجرت از طریق تخصص - MITA - 2011-02-22

(2011-02-21 ساعت 16:46)User نوشته:  
(2011-02-15 ساعت 00:38)MITA نوشته:  اصولا پروسه مهاجرت مطابق با جدیدترین قوانین چگونه است؟اگر امکانش هست مختصری توضیح دهید

موفق باشید

(2011-02-18 ساعت 14:45)R@mtin نوشته:  سلام

(2011-02-18 ساعت 16:00)MITA نوشته:  ضمانت بانکی به ارزش 12000$ اصولا چگونه است؟و کدام مرحله بایست این مبلغ را در حساب بانکی داشت

یعنی اینکه در یک بانک حسابی داشته باشید و به اندازه خواسته شده پول در آن قرار دهید. سپس از بانک بخواهید گواهی تمکن مالی برای شما صادر کنند.
مبلغ مورد نظر خداقل باید 24 ساعت در حساب شما بماند.
بانک های خصوصی در کمتر از نیم ساعت تمکن مالی را به زبان انگلیسی برای شما صادر می کنند. بانک های دولتی اما باید گواهی را از شعبه دریافت کرده و به شعبه بین الملل ببرید تا با زبان انگلیسی برای شما صادر کنند.
نیازی به ماندن طولانی مدت پول در حساب شما نیست. 24 ساعت کفایت می کند.
برای اطلاعات بیشتر می توانید به تالار لاتری سال 2011 - تاپیک مربوط به نداشتن اسپانسر و گواهی بانکی مراجعه کنید.

موفق باشید

من روز شنبه 1.12.89 با یه وکیل تو شیراز ملاقات داشتم ایشون گفت شما اگر این وجه ندارید از دوست آشنا یا بصورت قرض می گیرید و یه حسای کوتاه مدت در بانک باز می کنید بعد پول ایشان را برمیگردانید چیز مورد نظر درر این حساب گردش مالی است

وکیل به ما گفت ترجمه دانش نامه خودم و همسرم باید داشته باشم این در حالی که دو نفرمان به دانشگاه مراجعه کردیم و مال ماها تا 5 یا 6 ماه اینده آماده نیست اما من گواهینامه تحصیلات دارم که کلمه موقت در آن وجود ندارد و همسر گواهینامه موقت دارد بنظر شما ما بایست چیکار کنیم؟چون تصمیم دارم تا ظرف 10 روز آینده با وکیل قرارداد ببندم؟؟؟؟

RE: کـــانـــادا: تاپیک جامع مهاجرت از طریق تخصص - FARDA2012 - 2011-02-24

سلام من اپريل 2007 فايل نامبر گرفتم ( اسكيل وركر فدرال) مدارك آپديت اينهاست ؟
- ترجمه دانشنامه آخرين مقطع يا دو مقطع آخرزن و شوهر ( بايد ازدانشگاهها بگيريم يا دارالترجمه ها هم قبوله)
- اگر دانشنامه آماده نباشد گواهي موقت قبوله ؟
-ترجمه پروانه هاي اشتغال زن و شوهريا فقط متقاضي اصلي؟ ( فقط شغل فعلي يا شغلهاي قبلي ؟)
- تمكن مالي و موجودي زن و شوهر يافقط متقاضي اصلي؟( از تعاوني اعتبارها قبوله و بيش از يك حساب ميشه فرستاد ؟سند ملك يا قولنامه ملك ؟)
- عدم سو پيشينه
- ديگه چه مداركي بايد آماده كنم ؟
آخرين خبر از پرونده چي هست ؟ به چه تاريخي رسيدند؟
متشكر از پاسخ و توجه شما

RE: کـــانـــادا: تاپیک جامع مهاجرت از طریق تخصص - User - 2011-02-24

(2011-02-22 ساعت 18:17)MITA نوشته:  من روز شنبه 1.12.89 با یه وکیل تو شیراز ملاقات داشتم ایشون گفت شما اگر این وجه ندارید از دوست آشنا یا بصورت قرض می گیرید و یه حسای کوتاه مدت در بانک باز می کنید بعد پول ایشان را برمیگردانید چیز مورد نظر درر این حساب گردش مالی است

وکیل به ما گفت ترجمه دانش نامه خودم و همسرم باید داشته باشم این در حالی که دو نفرمان به دانشگاه مراجعه کردیم و مال ماها تا 5 یا 6 ماه اینده آماده نیست اما من گواهینامه تحصیلات دارم که کلمه موقت در آن وجود ندارد و همسر گواهینامه موقت دارد بنظر شما ما بایست چیکار کنیم؟چون تصمیم دارم تا ظرف 10 روز آینده با وکیل قرارداد ببندم؟؟؟؟

گواهینامه تحصیلات همان مدرک تحصیلی است. می توانید آن را ترجمه کنید.
بعضی از دارالترجمه ها مدارک موقت را هم ترجمه می کنند. بخصوص در شهرستان ها سختگیری زیادی وجود ندارد. به چند دارالترجمه مراجعه کنید.

RE: کـــانـــادا: تاپیک جامع مهاجرت از طریق تخصص - User - 2011-02-24

(2011-02-24 ساعت 10:11)FARDA2012 نوشته:  سلام من اپريل 2007 فايل نامبر گرفتم ( اسكيل وركر فدرال) مدارك آپديت اينهاست ؟
- ترجمه دانشنامه آخرين مقطع يا دو مقطع آخرزن و شوهر ( بايد ازدانشگاهها بگيريم يا دارالترجمه ها هم قبوله)
- اگر دانشنامه آماده نباشد گواهي موقت قبوله ؟
-ترجمه پروانه هاي اشتغال زن و شوهريا فقط متقاضي اصلي؟ ( فقط شغل فعلي يا شغلهاي قبلي ؟)
- تمكن مالي و موجودي زن و شوهر يافقط متقاضي اصلي؟( از تعاوني اعتبارها قبوله و بيش از يك حساب ميشه فرستاد ؟سند ملك يا قولنامه ملك ؟)
- عدم سو پيشينه
- ديگه چه مداركي بايد آماده كنم ؟
آخرين خبر از پرونده چي هست ؟ به چه تاريخي رسيدند؟
متشكر از پاسخ و توجه شما

دوست عزیز
بعد از تغیر نحوه رسیدگی به پرونده ها، به نظر می رسد تلاش اداره مهاجرت بر این است که پرونده های قدیمی را هر چه زودتر تعیین تکلیف کند. البته این نظر شخصی بنده است.

مدارک باید مربوط به هر دوی شما باشد:
همه مدارک تحصیلی هر دو. ترجمه شده توسط دار الترجمه (دانشگاه دارالترجمه نیست)

گواهی های شغلی ترجیحا هر دوی شما. ترجمه شده- شامل Main duty های کد شغلی شما. ترجمه شده فعلی و ترجیحا قبلی

تمکن مالی متقاضی اصلی کافیست. بهتر است بانک های دولتی یا خصوصی باشد. اسناد ملکی را هم شامل می شود. به شرط ترجمه

عدم سوء پیشنه برای هر دوی شما

در مورد زبان نیز اگر کارنامه IELTS شما اعتبار ندارد نظر شخصی بنده این است که از شما دوباره مدرک می خواهند.
بهتر است با یک وکیل هم مشورت کنید در مورد مدرک زبان
موفق باشید

چه مدارکی برای اثبات "business experience" داشتن لازم است؟ - post - 2011-02-25

چه مدارکی احتیاج هست که ثابت کند یکنفر "بیزنس من" است؟

من سالهای سال است که کارخانه دار هستم. چگونه میتوانم این را ثابت کنم؟ البته سند کارخانه دارم و جواز کار دو ساله هم دارم آیا همین کافی است؟ البته وکلا همیشه میگن همون چیزی که دار کافیست اما بعدا مدارکی میخواهند که اصلا در ایران رایج نیست. (مطابق آنچه من شنیده ام) و طرف را تلویحا وادار میکنند که مدرک تراشی کند که در نتیجه هم باعث اعصاب خراب شدن آدم میشود و هم پایه کار هم بر دروغ استوار میشود ووو...

RE: چه مدارکی برای اثبات "business experience" داشتن لازم است؟ - FARDA2012 - 2011-02-25

تغييرات جديد كه هفته گذشته اعلام شده
سقف امتياز زبان و ارتباط آن با شغل فر د يعني حتي اگر بالاتر از 67 باشي ولي امتياز زبان به سقف لازم برا شغلت نرسه بيچاره ايي
سن تا 49 سال ده امتياز داشت از آن به بعد كم ميشد ولي حالا 35 سال شده و سقف امتيازش 12 شده از 35 به بعد كم ميشه و در 50 سالگي از سن صفر مي گيري
اين دو شرط شامل من ميشه يعني من بيچاره شدم اگر قانونشون شامل 2007 ها هم بشه
هر كس خبري داره اعلام كنه از نگراني در بيايم متشكرم

RE: کـــانـــادا: تاپیک جامع مهاجرت از طریق تخصص - FARDA2012 - 2011-02-26

تغييرات جديد كه هفته گذشته اعلام شده
سقف امتياز زبان و ارتباط آن با شغل فر د يعني حتي اگر بالاتر از 67 باشي ولي امتياز زبان به سقف لازم برا شغلت نرسه بيچاره ايي
سن تا 49 سال ده امتياز داشت از آن به بعد كم ميشد ولي حالا 35 سال شده و سقف امتيازش 12 شده از 35 به بعد كم ميشه و در 50 سالگي از سن صفر مي گيري

RE: کـــانـــادا: تاپیک جامع مهاجرت از طریق تخصص - leienzio - 2011-02-26

سلام

راجع به پرداخت application fee پدرم visa credit card داره كه به طبع به دلار امريكا هستش

user عزيز جواب دادن كه ميشه اما از خود امريكا همون بانكي كه visa card رو داده پرسيدن گفتش نميشه چون كارت

به دلار امريكاس و شما ميخواين مقصد CIO دلار كانادا دريافت بشه.

اينكه من موندم چه كنم؟ايا بانك اشتباه كرده؟

حالا اگه خواستم از يه روش ديگه پول بفرستم چه كنم؟ مثلا money order و يا روش هاي ديگه.

لطفا راجع به اين روش ها هم توضيح بدين.

خيلي ممنونم

RE: کـــانـــادا: تاپیک جامع مهاجرت از طریق تخصص - Barman - 2011-02-27

(2011-02-26 ساعت 00:14)FARDA2012 نوشته:  تغييرات جديد كه هفته گذشته اعلام شده

فکر نمیکنم قانونشون عطف بماسبق بشه