مهاجرسرا
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: مهاجرت خانوادگی (https://www.mohajersara.org/forum/forum-30.html)
+---- موضوع: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی (/thread-4788.html)

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - الهه سابق - 2012-08-11

(2012-08-11 ساعت 15:44)ardalan1991 نوشته:  پرونده ماه جون 2010 رفته انکارا
از جون 2010 تا حالا توی سفارته و هنوز بهتون وقت ندادن؟!!!! خوب زنگ نزدید بپرسید چرا وقت نمیدن؟!!!!

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - gladiator - 2012-08-22

با سلام خدمت همگی دوستان . در ارتبات با فرم 3032-ds ميخواستم بدونم که ما که در آمريکا سکونت داريم و برای فاميل درجه يکمون آقدام کرديم و نامه
ی هم از nvc دريافت کرديم که فرم 3032-ds توش هست ولی بايد امزا بشه توست خاهرم در ايران هالا ميخوام بدونم کسی راجه به اين فرم ميتونه اتلاتی به من بده چون اين فرم بسوّرت آن لاين هم هست منتها در بالای اون گفته که بايد بارکد زده بشه و اين واسم سوال شده ؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - الهه سابق - 2012-08-22

(2012-08-22 ساعت 19:19)gladiator نوشته:  با سلام خدمت همگی دوستان . در ارتبات با فرم 3032-ds ميخواستم بدونم که ما که در آمريکا سکونت داريم و برای فاميل درجه يکمون آقدام کرديم و نامه
ی هم از nvc دريافت کرديم که فرم 3032-ds توش هست ولی بايد امزا بشه توست خاهرم در ايران هالا ميخوام بدونم کسی راجه به اين فرم ميتونه اتلاتی به من بده چون اين فرم بسوّرت آن لاين هم هست منتها در بالای اون گفته که بايد بارکد زده بشه و اين واسم سوال شده ؟
دوست عزیز
این فرمو خود NVC واستون پست میکنه و بارکد پروندتون روی فرم درج شده و آنلاین نیست و دستی باید پر بشه. این فرم در واقع نماینده فرد متقاضی ویزا رو معرفی میکنه. شما میتونید خودتون یا هر شخص دیگه ایو بعنوان نماینده فامیلتون معرفی کنید که بعد از معرفی نماینده، همه نامه ها واسه نماینده پست میشه. همین

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - abdolreza - 2012-08-22

(2012-08-22 ساعت 19:19)gladiator نوشته:  با سلام خدمت همگی دوستان . در ارتبات با فرم 3032-ds ميخواستم بدونم که ما که در آمريکا سکونت داريم و برای فاميل درجه يکمون آقدام کرديم و نامه

D - 3032 را هم میتوانید به صورت E - mail بفرستید ، برای ما آمد و ما هم بصورت E - میل فرستادیم و هم به صورت پستی ، وقتی هم که من با NVC تماس گرفتم آنجا از من سوال کردن به کدوم صورت D - 3032 را فرستادیم و من گفتم E mail و جواب داد به من که خیلی خوبه ،
باید از خواهرتون بخواهید که امضای شان را برای شما با اسکن بفرستن و شما آن را روی فرم بزارید ، این کاری که من خودم کردم ، و برای برادرم فرستادم در امریکا. در سایت NVC نوشته که چه چیز های را میتوانید به صورت ا-میل بفرستید ، منتها فرم شما باید بارکد داشته باشه ، برای همین آن فرمی که برای شما فرستادند را پر کنید .
در ضمن جواب تایدیه فرم ما هم آمد D - 3032 پس مشکلی نبود !

در ضمن با NVC تماس بگیرید و E -MAIL خودتان را براشون بگید که تمامی این فرمها را براتون E - mail کند از این پس ، ( با این کار کارتان ساری تر پیش خواهد رفت

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - MahsaM - 2012-09-10

سلام دوستان
یه سوال دارم . برای گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج شرط سنی برای زوج هست یا نه ؟
و اینکه حداقل چقدر زمان میبره ؟
بین گرفتن گرین کارت تا سیتیزنی چند سال فاصله هست ؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - battosai - 2012-09-10

سلام

1.خیر نیست .

2. 9 ماه یا 1 سال فکر کنم اینو زیاد مطمئن نیستم ...دوستان کمک کنن...

3. شما در 5 سال باید 6 ماه و 1 روز در آمریکا باشید به عبارتی 5 سال ...

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - MahsaM - 2012-09-10

(2012-09-10 ساعت 16:25)alisarvareharchiabi نوشته:  سلام

1.خیر نیست .

2. 9 ماه یا 1 سال فکر کنم اینو زیاد مطمئن نیستم ...دوستان کمک کنن...

3. شما در 5 سال باید 6 ماه و 1 روز در آمریکا باشید به عبارتی 5 سال ...

ممنون دوست عزیز
یعنی حداقل 5 سال از گرین کارت باید بگذره برای سیتیزنی درسته ؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - abdolreza - 2012-09-10

۱- شرایط سنی خاصی نداره ، کسی که شما باهاش ازدواج میکنید باید حداقل ۱۸ سالش, اگه citizen است .
۲- میزان طول کشیدنش ، بستگی به جائی داره که همسر شما برای شما فرم پور میکنه ، ۶ماه تا یک سال اگر همسرتان citizen باشه و ۲ تا ۳ سال اگر همسرتان green card داشته باشه .
۳- اگر شما با یک citizen ازدواج کنید ، ۳ سال طول خواهد کشید منتها کسی که باهاش ازدواج کردین هم باید حداقل سه سال از citizen شدنش بگذره ، و در غیر این صورت حداقل ۵ سال که از این ۵ سال باید ۳۰ ماه آخر را به صورت فیزیکی در امریکا بوده باشید. و خروج بیشتر از ۶ ماه هم در یک سال نداشته باشید ، در ضمن یک سال به معنی یک سال میلادی نیست به معنی یک سال از تاریخ صدور greec card شماست .
* شما میتوانید ۹۰ روز قبل از رسیدن به ۵ یا ۳ سال اقدام کنید . یعنی سه ماه قبل از حداقل زمان لازم .

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - صدف65 - 2012-09-10

سلام دوستان. در تاریخ 6 April 2010 از طرف مادربزرگم که سیتیزن هستن برای مادر من اقدام شده و case type هست : I-130 -petition for alien relative
به سایت uscis که مراجعه می کنیم وضعیت رو اینجوری می نویسه: Post Decision Activity

On June 3, 2010, we mailed you a notice that we have approved this I130 IMMIGRANT PETITION FOR RELATIVE, FIANCE(E), OR ORPHAN. Please follow any instructions on the notice. If you move before you receive the notice, call customer service at 1-800-375-5283.

حالا سوال من این هست که این وضعیت یعنی چی و مادر من تا مرحله دریافت ویزا چقدر فاصله داره؟خیلی ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - nora - 2012-09-11

(2012-09-10 ساعت 23:38)صدف65 نوشته:  سلام دوستان. در تاریخ 6 April 2010 از طرف مادربزرگم که سیتیزن هستن برای مادر من اقدام شده و case type هست : I-130 -petition for alien relative
به سایت uscis که مراجعه می کنیم وضعیت رو اینجوری می نویسه: Post Decision Activity

On June 3, 2010, we mailed you a notice that we have approved this I130 IMMIGRANT PETITION FOR RELATIVE, FIANCE(E), OR ORPHAN. Please follow any instructions on the notice. If you move before you receive the notice, call customer service at 1-800-375-5283.

حالا سوال من این هست که این وضعیت یعنی چی و مادر من تا مرحله دریافت ویزا چقدر فاصله داره؟خیلی ممنون میشم اگر راهنماییم کنید
در تاریخ سه جون 2010 نامه ی برای شما فرستاده شده که کیس شما مورد قبول.و تصمیم برای شما پست شده است.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - abdolreza - 2012-09-11

(2012-09-10 ساعت 23:38)صدف65 نوشته:  سلام دوستان. در تاریخ 6 April 2010 از طرف مادربزرگم که سیتیزن هستن برای مادر من اقدام شده و case type هست : I-130 -petition for alien relative

شما نامه ای دریافت خواهید کرد ( همون جور که در میلی که به شما دادن نوشته ) این نامه i 797 NOTICE OF ACTION نام داره ، و در آن نوشته که case شما قبول شده و به NVC فرستاده شده و باید منتظره باقی مراحل باشید . در این نامه شما یک RECEIPT NUMEBR دریافت میکنید ، و یک PRIORITY DATE ، با توجه به گروهی ( کتگوری ) که مادر شما در اون قرار میگیره این PD ( PRIORITY DATE به شما نشون میده که پرونده تان کی وقت مصاحبه پیدا خواهد کرد .
حالا اگر مادر متاهل باشند ، شما در کتگوری F 3 قرار میگیرید این به این معنی که از زمان PD شما باید حدودا ۱۰ تا ۱۱ سال صبر کنید تا موقع مصاحبه برسه . اگر مادر شما متاهل نیستند ، آنوقت ایشون در در کتگوری F 1 قرار میگیرند و و باید از زمان PD حدود ۷-۸ سال صبر کنند تا تاریخ مصاحبه ایشون برسه .
پس این PD خیلی مهم است و اون را پیدا کنید در آن نامه که به دستتون خواهد رسید و به خاطر بسپارید.
در این جا شما در قسمت مهاجرت خانوادگی در همین سایت مطالب کاملی در مورد مدل مهاجرت و توضیحات کامل در مورد CASE تان میتونید پیدا کنید .

شما اگر هنوز این نامه را دریافت نکردید ، من پیشنهاد میکنم با شماره ای که به شما دادند ، تماس بگیرید و درخواست فرستادن دوباره این نامه را بکنید ،
PD در این نامه خیلی مهم است ، چون خیلی وقتا مثلا کسی در ۲۰۰۴ یا ۲۰۰۵ اقدام میکنه و این نامه در ۲۰۱۰ قبول میشه ، PD شما همان تاریخی است که در نامه آماده نه تاریخه قبولی تقاضا شما .

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - MahsaM - 2012-09-11

یه سوال دیگه اینکه
دایی من سیتیزن امریکا هستش و وضعیت مالی مناسبی داره
چه شرایطی لازمه برای اینکه دایی ام برای مامانم (که 55 سالشون هست) درخواست گرین کارت بده ؟
چه مدت از زمان درخواست تا گرفتن نتیجه زمان میبره و چقدر احتمال جواب منفی هستش ؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - battosai - 2012-09-11

سلام ....

دایی برای مادر اقدام کنن 12 سال طول میکشه ... احتمال منفی کم هست اگر دایی شما پیگیر پرونده باشه و ...

مدارک - آرتیمیس - 2012-09-13

سلام .ما 27 سپتامبر 2012 آنکارا مصاحبه داریم . آیا اونجا ترجمه کارت پایان خدمت همسرم رو می خوان یا نه؟ یه سوال دیگه میخواستم منو راهنمایی کنید که اگر کسی مثل من دبیر آموزش و پرورش باشه دادن ویزاش طول میکشه و باید از طرف اف بی آی چک بشه یا مشکلی نداره ؟ ممنون از دوستان بعد از برگشتن از ترکیه نکته های قابل توجه رو باستون مینویسم .

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - الهه سابق - 2012-09-13

تا جایی که من میدونم کارت پایان خدمتو میخوان دوست عزیز. کلا شغلهای دولتی شامل FBI چک میشن و حتی کسایی که جای خصوصی هم کار میکردن fbi خوردن. کسایی که یکضرب ویزا میگیرن تعدادشون زیاد نیست. نگران نباشید. بالاخره همیشه باید یکی دو ماه واسه fbi درنظر بگیرید. حالا بعضیا کمتر بعضیا بیشتر.