مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Acaro - 2012-11-12

(2012-11-12 ساعت 21:30)golvakhi نوشته:  اینا رو میدونم ، مدرک خاصی به نظرتون نمی رسه؟
من واقعا قصد سفر دارم، تاجیکستان و ترکمنستان مصاحبه گر فارسی زبان دارند؟

دوست من زبان رسمی تاجیکستان فارسی است پس حتما آفیسر برای مصاحبه به زبان فارسی هست.
تنها تفاوت با ایران استفاده از الفبای روسی به جای عربی در نوشتن است

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - golvakhi - 2012-11-12

(2012-11-12 ساعت 21:34)Acaro نوشته:  
(2012-11-12 ساعت 21:30)golvakhi نوشته:  اینا رو میدونم ، مدرک خاصی به نظرتون نمی رسه؟
من واقعا قصد سفر دارم، تاجیکستان و ترکمنستان مصاحبه گر فارسی زبان دارند؟

دوست من زبان رسمی تاجیکستان فارسی است پس حتما آفیسر برای مصاحبه به زبان فارسی هست.
تنها تفاوت با ایران استفاده از الفبای روسی به جای عربی در نوشتن است

خوب خیلی خوب شد ، نگفتین مدارک خاصی به نظرتون نمیاد که ردیفش کنم؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - الهه سابق - 2012-11-12

ولی حتما قبل از گرفتن وقت سفارت از این کشورها، بهشون ایمیل بزنید و بپرسید که ایرانیارو مصاحبه میکنن یا نه

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - golvakhi - 2012-11-12

(2012-11-12 ساعت 21:46)elahenadafy2 نوشته:  ولی حتما قبل از گرفتن وقت سفارت از این کشورها، بهشون ایمیل بزنید و بپرسید که ایرانیارو مصاحبه میکنن یا نه

حتما که این کار رو میکنم! مرسی از توجهتون

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2012-11-16

(2012-11-11 ساعت 23:07)golvakhi نوشته:  
(2012-11-11 ساعت 20:20)dreamer60 نوشته:  اقا اشكان بهتره به صورت تكي اقدام كنيد ،

مدارکم کافیه یا باز هم باید مدارک جور کنم، صرفا برای دیدن بستگان و سنجیدن محیط میرم که بعد از کارشناسی برای ارشد برم آمریکا میخوام محیط رو ببینم اگر مناسب دیدم اقدام کنم برای دانشجویی ، نظر شما چیه 2ترم بیشتر از درسم نمونده
به نظرم شما از الان (اگر نمرات خوبی دارید) دنبال یه دانشگاه برای ارشد بگردد و بدون هیچ منتی ویزای دانشجویی بگیرید.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - golvakhi - 2012-11-16

(2012-11-16 ساعت 07:10)negi نوشته:  
(2012-11-11 ساعت 23:07)golvakhi نوشته:  
(2012-11-11 ساعت 20:20)dreamer60 نوشته:  اقا اشكان بهتره به صورت تكي اقدام كنيد ،

مدارکم کافیه یا باز هم باید مدارک جور کنم، صرفا برای دیدن بستگان و سنجیدن محیط میرم که بعد از کارشناسی برای ارشد برم آمریکا میخوام محیط رو ببینم اگر مناسب دیدم اقدام کنم برای دانشجویی ، نظر شما چیه 2ترم بیشتر از درسم نمونده
به نظرم شما از الان (اگر نمرات خوبی دارید) دنبال یه دانشگاه برای ارشد بگردد و بدون هیچ منتی ویزای دانشجویی بگیرید.

میخوام اول برم ببینم چطوری اونجا بعدا اقدام کنم اومدیمو خوشم نیومد فرصت از دست ندم اینطوری! مرسی از راهنماییتون :ایکس

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - lotfali.zadeh - 2012-11-16

چندین صفحه خوندم ولی بازهم متوجه نشدم و برام سوال موند تا اینجا مطرح کنم و جواب بگیرم

میدونم که ویزای توریستی شانسی ولی شخصی متاهل با داشتن مدارک خوب و مناسب (اعم از ملک و گردش مالی،ویزای شنگن و ....) به همراه همسر و فرزندش میتونه ویزای توریستی بدون داشتن دعوت نامه بگیره یا اصلا به هیچ عنوان به زوج جوان با فرزند ویزاری توریستی داده نمیشه؟

قبلا از لطف شما ممنونم

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - الهه سابق - 2012-11-17

همه چی بستگی به پیشینه شخص داره. یکی از دوستان من 3 سال پیش با همسر و فرزندش توریستی گرفت. علتش هم این بود که چندین بار شینگن گرفته بود و خودش و همسرش هر دو توی ایران شرکت داشتن و درآمد خیلی خوبی داشتن

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - pjafari1981 - 2012-11-17

من ۲ ماه گرین کارت گرفتم،میرم کالج

می‌خوام برای نامزدم دعوتنامه بدم ولی‌ میگن نگیم نامزدیم بهتره

می‌شه راهنمائم کنین؟ قابلیت دعوتنامه دادنو دارم اصلا؟

اونم ایران همه چی‌ داره که اثبات کنه می‌خواد برگرد

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - kiwi - 2012-11-17

سلام، 2تا سوال داشتم:

1- توی سایت سفارت، قسمت مدارک لازم برای ویزای توریستی ، دعوتنامه رو نگفته که لازمه . داشتنش اصلا چه اهمیتی داره؟ نشون دهنده چیه؟

2- افراد دارای معاف کفالت در خدمت سربازی، اگر فقط کارت معافیتشونو ترجمه کنن ببرن کافیه یا مدارک دیگه ای هم لازمه که نشون بدن کفالت مادر یا پدرشونو به عهده دارن؟

اولا که اصلا نگید که نامزد هستید چون به هیچ وجه ویزا نمیدن و اگه بفهمن نامزد هستید، صد در صد میگن از طریق ویزای نامزدی باید بیان.
اگه فامیل یا دوست دیگه ای دارن، اونها واسشون دعوت نامه بفرستن.

در جواب سوال دوست بعدی باید بگم دعوتنامه جزو ملزومات نیست و فقط نشون دهنده اینه که شخص واسه دیدن یه دوست یا قوم و خویشش داره میره. در صورتیکه اگه شخص دعوتنامه هم نداشته باشه ولی واجد شرایط دریافت ویزا باشه، حتما ویزا بهش میدن و هدف شخص از رفتن به آمریکا که نباید فقط دیدن اقوام باشه، بلکه ممکنه فرد فقط واسه هدف توریستی بخواد بره و مثلا بخواد بره وگاس یا فلوریدا که خیلی هم متداوله
منظور من اینه که نداشتن دعوت نامه نقطه ضعف نیست و عوامل خیلی مهمتری توی دادن یا ندادن ویزا سهیمن

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - dreamer60 - 2012-11-17

الاهه خانم مگه با داشتن گرين كارت ميشه براي ويزاي نامزدي اقدام كرد؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Acaro - 2012-11-17

(2012-11-17 ساعت 14:44)dreamer60 نوشته:  الاهه خانم مگه با داشتن گرين كارت ميشه براي ويزاي نامزدي اقدام كرد؟
فکر می کنم برای ویزای نامزدی نمی شود اقدام کرد فقط برای همسر ٫ فرزندان مجرد.
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=75783e4d77d73210VgnVCM100000082ca60aRCRD&vgnextchannel=75783e4d77d73210VgnVCM100000082ca60aRCRD

وای من حواسم به اون قسمتش نبود که گفته بودن گرین کارتی هستن.
بله، شخص گرین کارتی نمیتونه واسه نامزدش اقدام کنه. ولی اگه نامزد ایشون توی سفارت بگه که ما نامزد هستیم، بازم احتمال ویزا گرفتن خیلی کم میشه. چون آفیسر پیش خودش حساب میکنه که حتما ایشون با ویزای توریستی میره اونجا و ازدواج میکنه و موندگار میشه

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2012-11-18

(2012-11-17 ساعت 12:20)kiwi نوشته:  سلام، 2تا سوال داشتم:

1- توی سایت سفارت، قسمت مدارک لازم برای ویزای توریستی ، دعوتنامه رو نگفته که لازمه . داشتنش اصلا چه اهمیتی داره؟ نشون دهنده چیه؟

2- افراد دارای معاف کفالت در خدمت سربازی، اگر فقط کارت معافیتشونو ترجمه کنن ببرن کافیه یا مدارک دیگه ای هم لازمه که نشون بدن کفالت مادر یا پدرشونو به عهده دارن؟
دعوتنامه زمانی ضرورت پیدا می کنه که شما توی فرم ۱۶۰ بنویسید که مخارج سفر شما رو شخص دعوت کننده می دند که شامل اسکان و غذا و هزینه های پزشکی می شه که در اینصورت علاوه بر دعوتنامه باید مدارک مالی و مالیاتی ایشون رو هم همراتون ببرید.
در مورد کارت سربازی، کارت معافیت کافیه و وقتی که آفیسر پرسید چرا معاف شدید می تونید توضیح بدید که کفالت والدین رو به عهده دارید.
موفق باشید