مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Reyz - 2012-12-23

من به اين شماره زنگ ميزنم.ميگه فقط با ايميل ارتباط برقرار كنيد.اميدوارم مشكلمونو يه جوري حل كنن ديگه .دعا كنيد ديگه!

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - الهه سابق - 2012-12-23

مطمئن باش مشکلی نمیاد. امکان نداره این همه آدمو توی سفارت یه لنگه پا نگه دارن
صد در صد توی سفارت ازتون میگیرن. الان دبی هستی شما یا هنوز نرفتی؟

فردا صبح پروازمهSad
ميترسم تو سفارت بگن كه اصلاً نميشه و اين همه رفتنم تا اونجا الكي باشهSad

يعني ميگين تا روز مصاحبه كار خاصي نكنم و اگه جواب ايميلمو ندادن به اميد اين كه اونجا ازمون بگيرن پاشم برم؟

نه بابا مگه میشه؟ روزی حدود 200 نفر واسه مصاحبه میرن سفارت دبی! 200 نفر خیلیه ها! اینهمه آدمو که نمیتونن بگن برید خونه هاتون تا بعد. مطمئن باشه. شما مطمئنی توی این مدت زنگی، ایمیلی، چیزی ازشون دریافت نکردی؟ شاید بهت زنگ زدن و شما متوجه نشدی

به اون آدرسی که گفتم ایمیل زدی؟ اگه زده باشی امروز جوابتو میدنا

مرسي از قوت قلبتون،حتماً همين طوره كه ميگين!!!ولي نه زنگ داشتم نه ايميل،ا شايد تو spam رفته،الان چك ميكنم

چك كردم چيزي نيمده!ان شالله امروز فردا جواب ايميلمو ميدن ديگه.اخه اينا كه نبايد اينقدر بي حساب كتاب باشن كه،تعجب ميكنم

بله ايميل زدم.واقعاً ممنون

جوابمو دادن الهه جان!گفتن اين هفته همه رو تو سفارت cash ميگيرن،هزار بار ممنون

خداروشکر Smile

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - s_1983 - 2012-12-24

با سلام
من تازه عضو شدم ولی 3 ماه شاید بیشتر از همین تایپیک ها برای ویزای توریستی تونستم اطلاعات جمع کنم تا بتونم اقدام کنم. ولی قبل اقدام میخوام شرایطمو بنویسم و دوستانی که تجربه ی بیشتری دارند منو راهنمایی کنن.
30 سالمه.بخاطر اشتغال به تحصیل که ترم آخر هم هستم این ترمو برای امتحان نمیرم تا یه ترم دیگه واسم بمونه-سند خونه بنام مادرم دارم-گردش مالی که تا اسفند ماه امسال 3 ماهه میشه و موجودیه 45 میلیوم(میتونم کمو زیاد کنم و لی نمیخوام شک برانگیز شه)-البته از حساب پس اندازم به جاری همون بانک واریز کردم اصل پول رو و با همو جاری کار میکنم-شغل آزاد دارم بدون جواز(تدریس) ولی بیمه ی خویش فرما کردم خودمو-تمکن مالی هم میگیرم-بیمه ی مسافرت و رزرو هتل میکنم-کارت معافیت پزشکی(چشم)-دعوتنامه بصورت نامه از فامیل(بودنش بهتر از بنودشه)-مدارک فوت خواهرم که چند سال پیش فوت کرده و الان تک فرزندم و سن پدر و مادرم زیر60 هستند که پدرم سکته ی خفیف داشتن-عضو دوچرخه سواران هستم که بهار ماسبقه داریم(به احتمال زیاد)-نامه ی شرح دلایل سفر و دلایل برگشتم به وطن-رضایتنامه ی پدر(اگر لازم بوئ-مگه بچه امSad ).
ممنون میشم کمکم کنین که شانسم چقدره از در آنکارا-میدونم به دلایلی چون آفیسر هم مربوطه ولی میخوام شانسمو بدونم چون بعد کریسمس میخوام وقت بگیرم.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - الهه سابق - 2012-12-24

خوب راستش چون شما مجردید میتونه واسه آفیسر این شبهه رو ایجاد کنه که ممکنه برنگردید ایران.
شینگن هم که ندارید. رک و راست بگم شانستون خیلی بالا نیست. البته ممکنه تک فرزند بودن و بیماری پدرتون کمکی بکنه. ولی به شرطی که آفیسر اصلا مدارکتونو نگاه کنه.
مدارک بیمه خویش فرما رو هم ببرید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - s_1983 - 2012-12-24

حتما و ممنونم بابت راهنماییتون.به نطرتون چطور میتونم شانسمو بالاتر ببرم؟اکه نامه ی شرح سفرم و تاریخ و مکان رزرو هتل و اگه بتونم رزرو بلیط رفت و برگشت و اینکه دلایل بازگشتمو تو همون نامه ی نصف آ4 توضیح بدم(واسه اینکه شاید اجازه توضیح نده به دلیل کمبود وقت) و دلایلی از قبیل مراقبت از پدر بیمار همراه با مدارک مربوطه و ادامه ی ترم تحصیلیم در ایران و همون بیمه ای که شما گفتید رو ببرم میتونه کمکی کنه؟با اگه نه که چکار کنم که بتونم مطمدنتر برم(به غیر از شینگن)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - mahyarforouzesh - 2012-12-24

سلام
دوستان من و همسرم قصد داریم برای ویزای توریستی آمریکا از سفارت فرانکفورت اقدام کنیم. مدارکمون هم تقریبا کامله یعنی سند خونه ، حساب بانکی در حدود 110 میلیون تومان و هر دو شاغلیم در ایران. فقط مشکل اینه که من تا حالا از ایران خارج نشدم و این اولین باره که قصد خروج دارم به نظرتون این ممکنه در اخذ ویزای امریکا مشکل ساز بشه؟ مثلا بگن چرا برای اولین بار می خوای بری امریکا چرا یه کشور دیگه نمی ری.ضمن اینکه تا 10 روزه دیگه ویزای شینگنم آماده می شه. در ضمن لطف کنید بگید چه سوالاتی می پرسن و به نظرتون این سفارت خوبی برای ماست یا نه؟ من و همسرم 28 ساله هستیم و فرزند هم نداریم. مدرک تحصیلی من فوق لیسانس زبان انگلیسیه.
ممنون می شم اگه جواب منو بدید

سلام
دوستان من و همسرم قصد داریم برای ویزای توریستی آمریکا از سفارت فرانکفورت اقدام کنیم. مدارکمون هم تقریبا کامله یعنی سند خونه ، حساب بانکی در حدود 110 میلیون تومان و هر دو شاغلیم در ایران. فقط مشکل اینه که من تا حالا از ایران خارج نشدم و این اولین باره که قصد خروج دارم به نظرتون این ممکنه در اخذ ویزای امریکا مشکل ساز بشه؟ مثلا بگن چرا برای اولین بار می خوای بری امریکا چرا یه کشور دیگه نمی ری.ضمن اینکه تا 10 روزه دیگه ویزای شینگنم آماده می شه. در ضمن لطف کنید بگید چه سوالاتی می پرسن و به نظرتون این سفارت خوبی برای ماست یا نه؟ من و همسرم 28 ساله هستیم و فرزند هم نداریم. مدرک تحصیلی من فوق لیسانس زبان انگلیسیه.

(2012-12-24 ساعت 01:45)s_1983 نوشته:  حتما و ممنونم بابت راهنماییتون.به نطرتون چطور میتونم شانسمو بالاتر ببرم؟اکه نامه ی شرح سفرم و تاریخ و مکان رزرو هتل و اگه بتونم رزرو بلیط رفت و برگشت و اینکه دلایل بازگشتمو تو همون نامه ی نصف آ4 توضیح بدم(واسه اینکه شاید اجازه توضیح نده به دلیل کمبود وقت) و دلایلی از قبیل مراقبت از پدر بیمار همراه با مدارک مربوطه و ادامه ی ترم تحصیلیم در ایران و همون بیمه ای که شما گفتید رو ببرم میتونه کمکی کنه؟با اگه نه که چکار کنم که بتونم مطمدنتر برم(به غیر از شینگن)
این چیزایی که گفتید همه میبرن، ولی فقط بعضیا ویزا میگیرن. اگه شینگن هم ندارید، حداقل چندتا سفر خارجی باید داشته باشید.
اگه میشد یه جوری یه گواهی درست کنید که سرپرستی پدرتون با شماست، شانستون خیلی بالا میرفت، اما بعید میدونم بشه چنین گواهی تهیه کرد.
اصولا به افراد زیر ویزا تعلق میگیره:
1- افرادی که سنی ازشون گذشته و توی ایران زن و بچه دارن ولی میخوان تنها سفر کنن و قطعا بخاطر خانوادشون بر میگردن
2- افرادی که شینگن دارن یا سفرهای خارجی متعدد دارن
4- افرادی که اینجا مثلا فرض کن کارخونه دارن و نشون میده نه تنها درآمدشون خوبه، بلکه بخاطر اون کارخونه برخواهند گشت
دعوت نامه داشتن از یه لحاظ هایی خوبه ولی همیشه هم خوب نیست چون نشون دهنده اینه که فرد کسیو توی آمریکا داره و اون شخص این فردو میتونه ساپورت کنه و ممکنه فرد به ایران برنگرده

البته گواهی اشتغال به تحصیل داشتن هم خوبه

(2012-12-24 ساعت 03:42)mahyarforouzesh نوشته:  سلام
دوستان من و همسرم قصد داریم برای ویزای توریستی آمریکا از سفارت فرانکفورت اقدام کنیم. مدارکمون هم تقریبا کامله یعنی سند خونه ، حساب بانکی در حدود 110 میلیون تومان و هر دو شاغلیم در ایران. فقط مشکل اینه که من تا حالا از ایران خارج نشدم و این اولین باره که قصد خروج دارم به نظرتون این ممکنه در اخذ ویزای آمریکا مشکل ساز بشه؟ مثلا بگن چرا برای اولین بار می خوای بری آمریکا چرا یه کشور دیگه نمی ری.ضمن اینکه تا 10 روزه دیگه ویزای شینگنم آماده می شه. در ضمن لطف کنید بگید چه سوالاتی می پرسن و به نظرتون این سفارت خوبی برای ماست یا نه؟ من و همسرم 28 ساله هستیم و فرزند هم نداریم. مدرک تحصیلی من فوق لیسانس زبان انگلیسیه.

سلام
دوستان من و همسرم قصد داریم برای ویزای توریستی آمریکا از سفارت فرانکفورت اقدام کنیم. مدارکمون هم تقریبا کامله یعنی سند خونه ، حساب بانکی در حدود 110 میلیون تومان و هر دو شاغلیم در ایران. فقط مشکل اینه که من تا حالا از ایران خارج نشدم و این اولین باره که قصد خروج دارم به نظرتون این ممکنه در اخذ ویزای آمریکا مشکل ساز بشه؟ مثلا بگن چرا برای اولین بار می خوای بری آمریکا چرا یه کشور دیگه نمی ری.ضمن اینکه تا 10 روزه دیگه ویزای شینگنم آماده می شه. در ضمن لطف کنید بگید چه سوالاتی می پرسن و به نظرتون این سفارت خوبی برای ماست یا نه؟ من و همسرم 28 ساله هستیم و فرزند هم نداریم. مدرک تحصیلی من فوق لیسانس زبان انگلیسیه.
مطمئنا عدم خروج شما از ایران شبهه برانگیزه. یه مساله دیگه هم اینه که شما دونفری دارید اقدام میکنید که این شانسو میاره پایین. درضمن با این شرایط ویزای شینگن شاید خیلی هم بکار شما نیاد. چون شما با همین شینگن دارید میرید آلمان که اونجا مصاحبه بشید. مگر اینکه قصد دیگه ای از اروپا رفتن داشته باشید که در اینصورت باید واسه آفیسر توضیح بدید و به شرطی که قبول کنه ازتون
اصلا میتونید بگید قصد جهانگردی دارید و میخواهید بعد از گشت و گذار توی اروپا یه سر هم برید آمریکا رو ببینید. اگه اینو بگید بهتره دعوت نامه ارائه ندید.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Kurosh_Salehi - 2012-12-24

(2012-12-24 ساعت 03:42)mahyarforouzesh نوشته:  سلام

سلام
دوست عزيز داشتن ويزا شينگن خيلی کمک در گرفتن ويزا ميکنه ولی به شرطی که شما وارده کشور های شينگن بشيد و برگرديد ، برای افيسر شينگن داشتن شما مهم نيست ، مهم اين هست که شما مهر خروج از شينگن رو داشته باشيد ، به نظر من شما يه سفر به اروپا بريد بعد برگرديد ايران بعد از دوبی يا ترکيه اقدام کنيد ، احتمال گرفتن ويزا برای زن و شوهر خيلی کم هست و اگر بخوان ويزا بدن به يه نفرتون ويزا ميدن

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - mahyarforouzesh - 2012-12-24

ممنون از پاسختون .
اگه می شه بگید چه سوالاتی ممکنه ازم بپرسن که بتونم خودمو آماده کنم و آیا به نظرتون سفارت خوبی رو با توجه به شرایطم انتخاب کردم؟
با سپاس

فرانکفورت خوبه
اول از همه که هدف از سفرو میپرسن. بعد اینکه مدارک مالی رو میبینن. بعد راجع به شغل میپرسه و اینکه چه سفرهای خارجی داشتید. سوالای عمومی اینا هستن. معمولا همینارو میپرسن چون مصاحبه خیلی کوتاهه