مهاجرسرا
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: دستور اجرایی "حفاظت از کشور در برابر ورود تروریست‌های خارجی به ایالات متحده" (https://www.mohajersara.org/forum/forum-150.html)
+--- انجمن: اعلام نظر و گفتگوی آزاد (https://www.mohajersara.org/forum/forum-156.html)
+--- موضوع: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا (/thread-7385.html)

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - tabangigs - 2017-03-06

(2017-03-05 ساعت 22:51)Alirezania نوشته:  
(2017-03-05 ساعت 20:38)farzadmohajer نوشته:  
(2017-03-05 ساعت 19:52)Alirezania نوشته:  من نمی خوام با شما بحث کنم ولی واقعا فکر می کنی اینا براشون مهمه که ما ویزا بگیریم یا نگیریم که اینو می گی؟؟؟ چرا باید کار لاتاریارو زودتر راه بندازن؟ تازه اونم یه آمریکایی برای یه ایرانی با این همه موج منفی

اگه مهم نبود که برنامه لاتاری رو کلا تعطیل میکردن ...
در ضمن کسانی که میرن برای مصاحبه ، قبلش کلی خرج کردن
مثل این کارمند های ایران بلا نسبت شما ، مردم آزار نیستند که ...
اگه براشون مهم نیست که ویزا بدن ، پس لاتاری رو کلا متوقف کنن

موج منفی نسبت به ایرانیا هم مربوط به طرفدار های ترامپه ...
کارمندانی که در سفارت کار میکنند ، معمولا اشخاص مهربونی هستند

خوب تعطیل می کنن به زودی....
من ۱۶ سال آمریکا زندگی می کنم و پزشک هستم شما یه سری اطلاعات به شدت غلط از آمریکا داری مثل اینکه بیشتر دانشمندا و دکترهای آمریکا ایرانی هستن یا اینکه آدمهای دلسوزی هستن. شما یه نگاه به یمن و سوریه و عراق بنداز بعد می بینی چقدر دلسوز هستن.
اینجا حتی یه سری جاهاش از ایران هم بدتره به طور نمونه بشدت پر‌از آدم های بیخانمان و گدا هستش. سیستم درمانی‌به شدت گرون و نا کار آمدی داره ( برای فقرا) اداره راهنمایی رانندگیش حتی از اداره راهنمایی زابل و زاهدان هم بدتره،  ایالت کالیفرنیا از شدت گرونی در حال انفجاره شما اینجا در شمال کالیفرنیا یه آپارتمان ۷۰ متری یه خوابه کنتر از ماهی ۲۰۰۰‌دلار گیر نمی یاری و اینکه مینیموم پولی که به کارگر می دن ساعتی ۱۰ دلار هستش .
حالا امیدوارم بیای اینجارو ببینی و بگی این آقا راست می گفت. از ایران خیلی بهتره ولی آدم اگر تو ایران پولدار باشه ایران بهشته . اینجا باید فقط جون بکنی و مالیات بدی درسته ماشین و خوب و خونه خوب ممکنه داشته باشی ولی استرس داری و اینکه وقت هیچ کار نداری.....
دیروز با یکی از پولدارای ایرانی صحبت میکردم که اینجا فقط ده تا کارخونه داره ۳ ماه رفته بود امریکا ببینه اگه خوبه اونجا ی بیزینس راه بندازه بره اونجا بهش گفتم امریکارو چطور دیدی؟ گفت جای زندگی نیست یک گداخونه بزرگه!! دیگه موندم چی بگم هیچی نگفتم

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - shahin.za - 2017-03-06

(2017-03-06 ساعت 00:26)shahin.za نوشته:  
(2017-03-06 ساعت 00:25)Scorsizi5374 نوشته:  
(2017-03-06 ساعت 00:12)Abisarab نوشته:  سلام دوستان. سوالم رو اینجا مطرح می کنم شاید زودتر جواب بگیرم. آزمایش آبله مرغان لازم هست برای مدیکال یا فقط برای تست انتی بادی باید آزمایش بدیم؟ منظورم این هست که برای مدیکال دبی از ما آزمایش آبله مرغان رو هم می خوان؟

شما اگه خود آبله مرغون هم جلو دکتره آنکارا نشون بدی بازم واکسنو میزنه و پولشو میگیره،خودتو خسته نکن

دوبی تست انتی بادی رو قبول می کنه حتما ببرین با خودتون

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Sudeh - 2017-03-06

(2017-03-05 ساعت 22:40)Scorsizi5374 نوشته:  یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ایران ۲۱:۳۸
خبر اول
ترامپ این هفته فرمان جدید تعلیق ویزا از جمله برای شهروندان ایران را امضا می‌کند

۳ ساعت پیش
فرمان اجرایی قبلی ترامپ برای لغو ویزای شهروندان هفت کشور مسلمان با اعتراضات گسترده ای مواجه شد.
فرمان اجرایی قبلی ترامپ برای لغو ویزای شهروندان هفت کشور مسلمان با اعتراضات گسترده ای مواجه شد.
اشتراک
مشاهده نظرات
رسانه های آمریکا می گویند دونالد ترامپ ابتدای این هفته کاری در آمریکا، یک نسخه جدید از فرمان اجرایی برای تعلیق ویزای سفر به آمریکا برای شهروندان برخی کشورهای مشخص از خاورمیانه و شمال آفریقا از جمله ایران را امضا می کند.

سی ان ان و اسوشیتدپرس روز یکشنبه ۱۵ اسفند گزارش دادند احتمالا امضای این فرمان اجرایی روز دوشنبه در وزارت امنیت داخلی آمریکا صورت بگیرد.

در حالی به دوشنبه برای امضای این فرمان اجرایی جدید پرزیدنت ترامپ اشاره شده که قرار بود این فرمان اجرایی جدید آقای ترامپ، چهارشنبه هفته پیش امضا شود. اما زمانی که سخنرانی او در کنگره با استقبال مواجه شد، او امضای این فرمان اجرایی را به تاخیر انداخت.

یک مقام ارشد دولت ترامپ به سی ان ان گفت پیشتر رکس تیلرسون وزیر خارجه، جیم متیس وزیر دفاع و هربرت ریموند مک مستر مشاور امنیت ملی کاخ سفید پیشتر خواستار حذف نام عراق از میان هفت کشور عمدتا مسلمان شده اند. گفته شده نام دیگر کشورها از جمله ایران، سوریه، لیبی، یمن، سودان و سومالی در این فهرست باقی خواهد ماند.

به نوشته اسوشیتدپرس، هنوز مشخص نیست پیشنهاد وزرا و مشاوران مورد تایید ترامپ قرار گرفته یا خیر.

من نفهمیدم بالاخره تکلیفمون چی میشه.
موندنی هستیم یا رفتنی!
اینکه بلافاصله بعد از فرمان اجرایی نمیشه صحت داره؟

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Scorsizi5374 - 2017-03-06

(2017-03-06 ساعت 00:28)shahin.za نوشته:  
(2017-03-06 ساعت 00:25)Scorsizi5374 نوشته:  شما اگه خود آبله مرغون هم جلو دکتره آنکارا نشون بدی بازم واکسنو میزنه و پولشو میگیره،خودتو خسته نکن

دوبی تست انتی بادی رو قبول می کنه حتما ببرین با خودتون

اگه دوبی قبول میکنه ببرین.البته از یه جای معتبر بگیرین مثل خود انستیتو پاستور،البته از نظر هزینه زیاد فرق نداره،با توجه به اینکه ممکنه نتیجه منفی بشه

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - raman_np - 2017-03-06

دوستانی که بیش تر مطلع هستند ! 1 - وقتی هنوز پرونده دادگاه اول بسته نشده و در واقع قاضی رابرت به وکلای ترامپ تا مارچ فرصت داده تا از ادعای دولت دفاع کنند دستور جدید چه معنی داره ؟ 2 - در دادگاه اول وکلای ترامپ نتوانستند که در مورد ادعای اینکه شهروندان این کشورها خطرناک هستند مستندی ارائه دهند دستور جدید چه معنی می تونه داشته باشه ؟؟؟؟؟؟؟ 3 - بر اساس رای دادگاه اول اقدامات ترامپ بر اساس ایمیل ها و سخنرانی ها در جریان انتخابات کاملا سلیقه ای و از روی نژادپرستی بوده و محکوم است . 4- بر اساس قانون اساسی کسی نمی تواند بر اساس رنگ و نژاد و مذهب و ...... مردم رو دسته بندی کنه . درسته که ما که امریکا نیستیم تحت پوشش قانون اساسی امریکا نیستیم ولی به نظر من این چیزی رو عوض نمی کنه برای بزرگترین مدعی دموکراسی در دنیا . وقتی به همه این ها فکر می کنم به نتیجه خاصی نمی رسم .

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Abisarab - 2017-03-06

(2017-03-06 ساعت 00:25)Scorsizi5374 نوشته:  
(2017-03-06 ساعت 00:12)Abisarab نوشته:  سلام دوستان. سوالم رو اینجا مطرح می کنم شاید زودتر جواب بگیرم. آزمایش آبله مرغان لازم هست برای مدیکال یا فقط برای تست انتی بادی باید آزمایش بدیم؟ منظورم این هست که برای مدیکال دبی از ما آزمایش آبله مرغان رو هم می خوان؟

شما اگه خود آبله مرغون هم جلو دکتره آنکارا نشون بدی بازم واکسنو میزنه و پولشو میگیره،خودتو خسته نکن
مصاحبه ما احتمالا ابوظبی هست

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Sasa-t - 2017-03-06

(2017-03-06 ساعت 00:27)tabangigs نوشته:  
(2017-03-05 ساعت 20:38)farzadmohajer نوشته:  اگه مهم نبود که برنامه لاتاری رو کلا تعطیل میکردن ...

من ۱۶ سال آمریکا زندگی می کنم و پزشک هستم شما یه سری اطلاعات به شدت غلط از آمریکا داری مثل اینکه بیشتر دانشمندا و دکترهای آمریکا ایرانی هستن یا اینکه آدمهای دلسوزی هستن. شما یه نگاه به یمن و سوریه و عراق بنداز بعد می بینی چقدر دلسوز هستن.
اینجا حتی یه سری جاهاش از ایران هم بدتره به طور نمونه بشدت پر‌از آدم های بیخانمان و گدا هستش. سیستم درمانی‌به شدت گرون و نا کار آمدی داره ( برای فقرا) اداره راهنمایی رانندگیش حتی از اداره راهنمایی زابل و زاهدان هم بدتره،  ایالت کالیفرنیا از شدت گرونی در حال انفجاره شما اینجا در شمال کالیفرنیا یه آپارتمان ۷۰ متری یه خوابه کنتر از ماهی ۲۰۰۰‌دلار گیر نمی یاری و اینکه مینیموم پولی که به کارگر می دن ساعتی ۱۰ دلار هستش .
حالا امیدوارم بیای اینجارو ببینی و بگی این آقا راست می گفت. از ایران خیلی بهتره ولی آدم اگر تو ایران پولدار باشه ایران بهشته . اینجا باید فقط جون بکنی و مالیات بدی درسته ماشین و خوب و خونه خوب ممکنه داشته باشی ولی استرس داری و اینکه وقت هیچ کار نداری.....
دیروز با یکی از پولدارای ایرانی صحبت میکردم که اینجا فقط ده تا کارخونه داره ۳ ماه رفته بود آمریکا ببینه اگه خوبه اونجا ی بیزینس راه بندازه بره اونجا بهش گفتم آمریکارو چطور دیدی؟ گفت جای زندگی نیست یک گداخونه بزرگه!! دیگه موندم چی بگم هیچی نگفتم

به حرف اینجور افراد اهمیتی ندین لطفا...

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Erebour - 2017-03-06

(2017-03-06 ساعت 00:44)Sasa-t نوشته:  
(2017-03-06 ساعت 00:27)tabangigs نوشته:  
(2017-03-05 ساعت 22:51)Alirezania نوشته:  خوب تعطیل می کنن به زودی....
دیروز با یکی از پولدارای ایرانی صحبت میکردم که اینجا فقط ده تا کارخونه داره ۳ ماه رفته بود آمریکا ببینه اگه خوبه اونجا ی بیزینس راه بندازه بره اونجا بهش گفتم آمریکارو چطور دیدی؟ گفت جای زندگی نیست یک گداخونه بزرگه!! دیگه موندم چی بگم هیچی نگفتم

وقتی میفهمم که بعضی ها در مورد آمریکا اینحوری میگن که گداخونه هست و اینا
با خودم فکر میکنم که خدایا ما این همه آشنا و فامیل تو انگلیس داریم با بهترین وضع زندگی ....پس چرا همون ها هم آرزوشونه برن آمریکا زندگی کنند!!!

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - POUA - 2017-03-06

(2017-03-06 ساعت 00:34)Abisarab نوشته:  
(2017-03-06 ساعت 00:25)Scorsizi5374 نوشته:  شما اگه خود آبله مرغون هم جلو دکتره آنکارا نشون بدی بازم واکسنو میزنه و پولشو میگیره،خودتو خسته نکن
مصاحبه ما احتمالا ابوظبی هست
سلام
ما هفته پیش ابوظبی مصاحبه داشتیم ، واسه مدیکال هم تست آبله مرغون رو تو ایران انجام دادیم و نتیجه این بود که بدنمون مصونیت داره دیگه واکسن رو به ما نزدن ، پیشنهاد میکنم شما هم این تست رو بدید.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - farzadmohajer - 2017-03-06

(2017-03-05 ساعت 20:38)farzadmohajer نوشته:  [quote='Alirezania' pid='745558' dateline='1488727342']

زندگی در آمریکا به شدت سخت و طاقت فرسا هست . حتی ممکنه باعث افسردگی بشه
اما آدم خیالش راحته که آیندش روشنه ... فوقش چند سال اونجا سختی میکشم و بعدش
دوباره میام ایران ... حداقل سیتیزن بشم شاید بعدا به درد خورد ...
البته فامیلمون اونجا کارخونه داره . گفته بیا اینجا برات کار سراغ دارم ...
نمیتونم زندگی تو اونجا رو کامل درک کنم ، اما میدونم روزای سختی در پیش دارم ...
مخصوصا اینکه باید خانوادم رو هم ترک کنم برای چند سال . با اینکه شدیدا عاطفی هستم

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Saeed rezaee - 2017-03-06

(2017-03-06 ساعت 00:32)raman_np نوشته:  دوستانی که بیش تر مطلع هستند ! 1 - وقتی هنوز پرونده دادگاه اول بسته نشده و در واقع قاضی رابرت به وکلای ترامپ تا مارچ فرصت داده تا از ادعای دولت دفاع کنند دستور جدید چه معنی داره ؟ 2 - در دادگاه اول وکلای ترامپ نتوانستند که در مورد ادعای اینکه شهروندان این کشورها خطرناک هستند مستندی ارائه دهند دستور جدید چه معنی می تونه داشته باشه ؟؟؟؟؟؟؟ 3 - بر اساس رای دادگاه اول اقدامات ترامپ بر اساس ایمیل ها و سخنرانی ها در جریان انتخابات کاملا سلیقه ای و از روی نژادپرستی بوده و محکوم است . 4- بر اساس قانون اساسی کسی نمی تواند بر اساس رنگ و نژاد و مذهب و ...... مردم رو دسته بندی کنه . درسته که ما که آمریکا نیستیم تحت پوشش قانون اساسی آمریکا نیستیم ولی به نظر من این چیزی رو عوض نمی کنه برای بزرگترین مدعی مردم سالاری در دنیا . وقتی به همه این ها فکر می کنم به نتیجه خاصی نمی رسم .

قانون جدید جایگزین اولی میشه و اولی باطل میشه. گواینکه همان اهداف را دنبال میکنه و به قول خودشونdual-trackهست

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - msr839 - 2017-03-06

(2017-03-06 ساعت 01:29)farzadmohajer نوشته:  
(2017-03-05 ساعت 20:38)farzadmohajer نوشته:  خوب تعطیل می کنن به زودی....

زندگی در آمریکا به شدت سخت و طاقت فرسا هست . حتی ممکنه باعث افسردگی بشه
اما آدم خیالش راحته که آیندش روشنه ... فوقش چند سال اونجا سختی میکشم و بعدش
دوباره میام ایران ... حداقل سیتیزن بشم شاید بعدا به درد خورد ...
البته فامیلمون اونجا کارخونه داره . گفته بیا اینجا برات کار سراغ دارم ...
نمیتونم زندگی تو اونجا رو کامل درک کنم ، اما میدونم روزای سختی در پیش دارم ...
مخصوصا اینکه باید خانوادم رو هم ترک کنم برای چند سال . با اینکه شدیدا عاطفی هستم

اميدوارم دوستاني كه وضعيت بدي در آمريكا دارن هر چه زودتر به مام ميهن برگردن و خودشون رو از اون وضعيت بد نجات بدن Big Grin

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Alirezania - 2017-03-06

(2017-03-05 ساعت 23:38)Saeed rezaee نوشته:  
(2017-03-05 ساعت 20:38)farzadmohajer نوشته:  اگه مهم نبود که برنامه لاتاری رو کلا تعطیل میکردن ...

من ۱۶ سال آمریکا زندگی می کنم و پزشک هستم شما یه سری اطلاعات به
.
اما و تا این اما خیلی حرفهای نزده هست مهمترین دلایل تنگ شدن عرصه های زندگی در شهرها و وضعیت آموزشی ، آلودگی هوای مراکزشهری واحساس نوعی تکرار و روزمره گی ست که آزارنده ست به اضافه ی دلایل شخصی که هرکی ممکنه برای خودش تعریف کنه
روراست می پرسم شما اگر خودتون یه پیشنهاد پردرآمداز اینجا بگیرید حاضرید برگردید و اینجا زندگی کنید؟

سوال خیلی سختیه!، من از زندگی اینجا ناراضی نیستم ولی اینجا ۸ صبح تا ۸ شب می رم سر کار وقتی میرسم خونه اینقدر خسته هستم که شام با خانومم می خورم و یکمی تلوزیون نگاه می کنیم و میریم میگیریم می خوابیم و روز بعد همین. شنبه و یک شنیه سر کار نمی رم که بیشتر میریم خونه دوستان یا پارکی سینمایی جایی. اینجا ۱۰ سال درس خوندم الان هم ۳۲ سالم هستش حقوق خیلی خوبی هم می گیرم که از میانگین در آمد خیلی بیشتره- ماشینهای خوبی دیریم ولی ماهی ۲۳۵۰ دلار برای یک خونه یه خوابه اجاره میدم  یه منطقه معمولی وسط شهر نه خیلی بالا نه خیلی پایین-ولی از طرفی دوستام تو ایران می بینم یا همین برادر خانومم که لاتاری برده وشغل آزاد داره آقا هروز مهمونی؛ هر روز مسافرت، شمال- کیش- یزد- اصفهان آنتالیا- تایلند- دوبی- هر شب بسات جوجه کباب براه البته من اینارو از روی عکسهای فیس بوم‌و اینستا گرام می گم و فکر می کنم‌خوشی تو ایران برای پولدارها بیشتره نه مول داره آنچنانی تازه مثلا ماهی ۷-۸ میلیون در آمد.
به ایران برگشتن هم زیاد فکر کردم ولی ۱۶ سال نبودم و نمی دونم میشه یا نه

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Kami R - 2017-03-06

(2017-03-06 ساعت 10:27)Alirezania نوشته:  
(2017-03-05 ساعت 23:38)Saeed rezaee نوشته:  
(2017-03-05 ساعت 22:51)Alirezania نوشته:  خوب تعطیل می کنن به زودی....
من ۱۶ سال آمریکا زندگی می کنم و پزشک هستم شما یه سری اطلاعات به
.
اما و تا این اما خیلی حرفهای نزده هست مهمترین دلایل تنگ شدن عرصه های زندگی در شهرها و وضعیت آموزشی ، آلودگی هوای مراکزشهری واحساس

سوال خیلی سختیه!، من از زندگی اینجا ناراضی نیستم ولی اینجا ۸ صبح تا ۸ شب می رم سر کار وقتی میرسم خونه اینقدر خسته هستم که شام با طرفی دوستام تو ایران می بینم یا همین برادر خانومم که لاتاری برده وشغل آزاد داره آقا هروز مهمونی؛ هر روز مسافرت، شمال- کیش- یزد- اصفهان آنتالیا- تایلند- دوبی- هر شب بسات جوجه کباب براه البته من اینارو از روی عکسهای فیس بوم‌و اینستا گرام می گم و فکر می کنم‌خوشی تو ایران برای پولدارها بیشتره نه مول داره آنچنانی تازه مثلا ماهی ۷-۸ میلیون در آمد.
به ایران برگشتن هم زیاد فکر کردم ولی ۱۶ سال نبودم و نمی دونم میشه یا نه

درود
چند نکته
1- زندگی واقعی(یعنی اونی که غالب مردم جهان دارن) همین کار کردن زیاد هست که احتمالا بعد دوران غارنشینی، توسط خود انسانها به خودشون تحمیل شد که البته خیلی هم چیز غیرقابل تحملی نسیت
2- واسه شما که 16 سال رفتی یه نکته بگم از ایران امروز، ایران رو اگه خواستی خوب بشناسی، وقتی یه بار تشریف اوردی برو دنبال یه کار اداری مثلا گرفتن مجوز نوسازی منزل پدری! اون وقت عمق حق خوری، فساد اداری و بی قانونی رو میبینی
3- اگه شما دو روز آخر هفته رو استراحت میکنی، اکثر مردم اینجا گیر در آوردن غذای روزانه و پوشاک بچه هاشونن که احتمالا یه فرد متوسط اونجا، این دغدغه رو نداره
4- بدی و خوبی هر دوطرف وجود داره، ولی پر واضح هست که برآیندش به سمت ترک کشور میچربه(متاسفانه)
5- هیچ وقت شده صبح بیدار شی و ببینی که یه تصمیم کلان و یه بی برنامه گی، دارایهاتو نصف کرده یا برنامه ریزی 4-5 سالتو نابود کرده(البته احتمالا با حضور این رییس جدید، شما هم همدرد ما میشی) Big Grin
خلاصه اینکه اونجا بهترین جای دنیا نیست ولی ثبات بیشتری داره ولی اینجا با شرایط موجود، دیگه گفتن نداره!!!!!)

در آخر، یکی از دوستان(فکر کنم آقای فرزاد) چند پست بالاتر گفته بود که توی امریکا خیال آدم از آینده اش راحت هست که باید عرض کنم اگر در دوران کارکردن برای بازنشستگی تکمیلی اقدام نکنی، بازنشستگی اول بدبختی هست توی آمریکا(خیلی با کشورهای اروپایی و بویژه اسکاندیناوی فرق داره) اینو از کسی که کل بعد انقلاب روز اونجا بوده شنیدم

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - tabangigs - 2017-03-06

(2017-03-06 ساعت 00:52)Erebour نوشته:  
(2017-03-06 ساعت 00:44)Sasa-t نوشته:  
(2017-03-06 ساعت 00:27)tabangigs نوشته:  دیروز با یکی از پولدارای ایرانی صحبت میکردم که اینجا فقط ده تا کارخونه داره ۳ ماه رفته بود آمریکا ببینه اگه خوبه اونجا ی بیزینس راه بندازه بره اونجا بهش گفتم آمریکارو چطور دیدی؟ گفت جای زندگی نیست یک گداخونه بزرگه!! دیگه موندم چی بگم هیچی نگفتم

وقتی میفهمم که بعضی ها در مورد آمریکا اینحوری میگن که گداخونه هست و اینا
با خودم فکر میکنم که خدایا ما این همه آشنا و فامیل تو انگلیس داریم با بهترین وضع زندگی ....پس چرا همون ها هم آرزوشونه برن آمریکا زندگی کنند!!!
من خودم امریکا زندگی نکردم تاحالا نمیتونم تا اونجارو از نزدیک ببینم چندسال زندگی کنم و با پوست و استخون درک کنم نظری بدم ولی فکر میکنم درباره خوب بودن امربکا خیلی بیش از حد تبلیغ و آعراق و بزرگنمایی میکنن افرادی هم که مثل ما از دور میبینن تصویر ی که از امریکا دارن برپایه تبلیغات و فیلم های هالیوودی هست با خیلی از افرادی که سالها امریکا زندگی کردن و سیتی زن هستن حرف زدم همه میگن امریکا اونجور که تو فیلمها میبینی نیست خیلی ایرانی میشناسم که سیتی زن امریکا هستن ولی سالهاست دارن ایران زندگی میکنن یا تو کشورهای عربی خلیج فارس نه اینکه امریکا بد باشه ولی اونجودی هم که ازش تعریف میکنن نیست بیشتر قضیه همون مرغ همسایه غازه هست اونی هم که انگلیس زندگی میکنه باز فکر میکنه امریکا بهتره چند وقت پیش به واسطه ی کاری با اقای جعفری جوزانی کارگردان مشهور ایرانی همصحبت شدم جالب بود نمیدونستم همسرش امریکایی هست و دخترش سحر هم از همون مادر امریکایی بدنیا اومده و از ۶ سالگی به بعد فارسی یاد گرفته تازه فهمیدم چرا همیشه فکر میکردم سحر جعفری جوزانی لهجه خاصی داره خلاصه اینکه ازش پرسیدم شما که شهروند امریکا هستین چرا ایران زندگی میکنی!؟! همه ارزشونه برن امریکا کلی سختی میکشن بعد شما سیتی زن هستی اومدی ایران؟!؟ گفت امریکا اونجوری که تبلیغ میکنن مملکت گل و بلبل نیست! امریکا فقط بدرد این میخوره یا بری اونجا درس بخونی با مدرک تحصیلی اونجا بری ی جا کار خوب پیدا کنی یا نهایت تا ۴۰ سالگی اونجا کار کنی ی پول جمع بیای ایران با درامد بالا تو امریکا با خرج‌ پایین تو ایران زندگی کنی! یا اینکه بیخیال دنیا باشی ادم عیاش باشی تو کلاب ها و مشروب فروشی های اونجا دنبال عیش و نوش باشی خیالت راحت باشه میای تو خیابون کسی دستگیرت نمیکنه ببره زندان و شلاق که اینا هم موقتیه همه تا وقتی جوونی میتونی دنبال اینا بری اخرش که چی!!؟ میگفت به امریکا میگن عمری کار ینی شما دایم باید کار کنی ی هفته کار نکنی خرج زندگیت عقب میفته زندگی تو امریکا عاریه ایه . مردم زندگیشونو پیش فروش میکنن ینی با اعتبارشون وام میگیرن قرض میگیرن خونه میخرن ماشین میگیرن حالا باید صبح تا شب کار کنن که پولی که پیش‌پیش قرض گرفتن بتونن پرداخت کنن که به مشکل نخورن به این مدل زندگی میگن زندگی اعتباری همش استرس داری اگه فردا مریض شم نتونم برم سر کار چی میشه پول از کجا بیارم؟ اگه کارفرما منو اخراج کنه چیکار کنم همش نگرانی و استرس داری اینجوری میشی ادم قالبی تو ی قالب مشخص زندگی میکنی بعد برا اینکه بقیه نگن داره سخت زندگی میکنه میره فلان دیزنی لند یا لب ساحل یا پل معروف سانفرانسیسکو یا مجسمه ازادی تو ی ماشین خوب عکس میگیره میزاره تو اینیستاگرام بقیه هم میبینن میگن خوشبحالش کاش ماهم میرفتیم امریکا . خلاصه اینکه نمیگم امریکا بد هست ولی میگم به اون خوبی که تو فیلم های هالیوود میبینی نیست تا نری اونجا با پوست و استخون لمس نکنی متوجه نمیشی مخصوصا تو دوره ترامپ که هر دفه هم ی مشکلی درست میکنه خلاصه اینکه شکمتونو صابون نزنین الان میرین امریکا وارد بهشت میشین! ی کشور ازاد و خوبه ولی بهشت نیست!