مهاجرسرا
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: مهاجرت خانوادگی (https://www.mohajersara.org/forum/forum-30.html)
+---- موضوع: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی (/thread-4788.html)

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - الهه سابق - 2012-12-17

محمد عزیز، سوالتونو باید توی انجمن نامزدی مطرح میکردید. به هر حال، اصولا واسه ویزای ازدواجی نیازی به تهیه این مدارک نیست ولی خوب اگه باشه هم بد نیست، یه وقت دیدی گیر دادن.
واسه ایمیل باید از صفحاتی که ایمیل زدی یه پرینت اسکرین بگیری و همونو چاپ بگیری.
واسه تلفن که فکر کنم از پارس آنلاین نتونی پرینت بگیری، درعوض اگه خانومتون از اونجا بهتون زنگ میزنه، بگید ایشون پرینت تهیه کنه.
میتونید از الان تا زمان مصاحبه هم که چند ماهی وقت دارید، هفته ای 2-3 بار بدون کارت زنگ بزنید و پرینتشو از مخابرات بگیرید.
عکس هم که خیلی خوبه.
راستی اگه با اوووو و اسکایپ با خانومتون صحبت میکنید، چون توی این نرم افزارها امکان چت نوشتاری هم هست، از هیستوری چتتون میتونید پرینت بگیرید.
دوست عزیزمون آقای Acaro و بقیه دوستان انجمن ازوداجی این چیزارو خوب بلدن. به تاپیک زیر مراجعه کنید و سوالتونو بنویسید، اونا بهتر راهنمایی میکنن:
http://mohajersara.com/thread-1873.html

**راستی این پستتونو پاک کنید، بعد از اینکه پست منو دیدید، من به صفحه ویزای نامزدی منتقلش میکنم**

(2012-12-17 ساعت 09:52)bsbali نوشته:  سلام دوستان
یک سوال داشتم می خواستم بپرسم فایل ضمیمه که گذاشتم یک نمونه از نامه اپرو شدن کیس یا اگر نه می توانید یک نمونه نامه اپرو برای می بگذارید.
باتشکر
این نامه NVC هستش، نمونه نامه اپروو رو واستون میذارم[/code]

علی یعنی الان اگه پدر و مادرتون واستون اقدام کنن، انتظار شما برای ویزا بولتن کاهش پیدا میکنه؟ یعنی چقدر کاهش پیدا میکنه؟ درجا کارنت میشید یعنی؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - usamilad - 2012-12-18

(2012-11-23 ساعت 14:43)usamilad نوشته:  من یه سوال کمی تا قسمتی غیر عادی داشتم !

آیا تحویل 2 مدیکال از ترکیه و 1 مدیکال از کلینیک دوبی مشکلی ایجاد نمیکنه؟

دوستان اگه خاطرتون باشه یمدت پیش همچین سوالی رو مطرح کردم و 2 روز پیش هم از سفارت پرسیدیم که این ایمیل در جوابش اومد(16 دسامیر)

You must do the medical check in the country where your interview will be.

که یعنی نه نمیشه !

اما چند ساعت بعدش یه ایمیل خوشحال کننده واسمون اومد(17 دسامبر)

You need to submit a new medical report (panel physicians in UAE)and passport on any working Sunday or Tuesday at 2 pm.

دوستان یه همفکری کنید ببینید این یعنی چی ، بریم سفارت ؟؟ آخه هنوز تو سایت پیغاممون اینه بعد از 2 سال !

Your application for a U.S. immigrant visa is undergoing routine administrative processing. This processing can require from two weeks to several months. As soon as this processing is completed, the Embassy will post a message to this website with further instructions. Please continue to check this website on a regular basis for updates. There is no need for you to write, email, call or fax the Embassy with inqueries on the case, as that will not speed processing.

و تا همین هفته پیش هم در جواب ایمیل ما این رو میگفتند
please keep visiting our website.

______
حالا نظر اساتید چیـــه ؟؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - Blaze - 2012-12-18

میلاد جان شما ویزا بولتن را نگاه کن اگر طبق اون کارنت هستی در حال حاضر، خب برو سفارت...
در ضمن اگر کارنتی ممکنه سایتو دیر به دیر آپدیت کنن.
اگر شک داری هم که راهشو بلدی !!! بازم ایمیل بزن که کلیرنس کیس شما اومده یا نه ...

چون من وقتی با سفارت ایمیل میزدم اگر سوال نمی کردم نمی گفت کلیر شدی یا نه ، جوابو می داد و در انتها می گفت اگر شماره رو روی سایت دیدی بیا.

اگر سوال دقیق میشد که جواب می داد کلیر شدی یا نه ..

اینجوریه خلاصه

پررر ویزا باشی !!!

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - usamilad - 2012-12-18

مرسی از پاسخ شما BLAZE عزیز،

بله ما کارنت ِ دسامبر هستیم، فقط همین آپدیت نشدن پیغام سایت منو به شک انداخته، حق با شماست بهترین راه سوال درباره انجام شدن کلیر هست

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - dreamer60 - 2012-12-18

ميلاد جان من هم با نظر بليز عزيز موافقم . در ضمن ٢ حالت به ذهنم ميرسه
١- شما همراه با مديكال جديد تشريف ببرين سفارت و اونها بگن خوب از كليرنستون بيش از ٦ ماه گذشته و بايد دوباره اين مرحله طي بشه و .... وخلاصه مجبور شين براي بار سوم هم رنج سفر رو به جون بخريد و ....
٢- به صورت اتوماتيك وقتي كيستون مجددا" كارنت شده ، وضعيت پروندتون رو چك كنن و با توجه به انقضاي كليرنس خودشون به صورت خودجوش دوباره اين مرحله رو براي شما طي كنن و وقتي همه چيز حاضر شد بهتون اطلاع بدن كه الان ميتونيد با داشتن مديكال جديد تشريف بياريد براي ويزا ...
البته ذكر اين نكته لازمه كه با توجه به تجربه دوستان ، روال كلير شدن براي بار دوم به مراتب سريع تر پيش ميره ....
در كل من فكر ميكنم كه حالت دوم براي شما پيش بياد و تا اوايل فوريه ويزا رو گرفتين . ان شا... Smile

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - mohamadtj - 2012-12-20

(2012-12-17 ساعت 20:33)الهه سابق نوشته:  محمد عزیز، سوالتونو باید توی انجمن نامزدی مطرح میکردید. به هر حال، اصولا واسه ویزای ازدواجی نیازی به تهیه این مدارک نیست ولی خوب اگه باشه هم بد نیست، یه وقت دیدی گیر دادن.
واسه ایمیل باید از صفحاتی که ایمیل زدی یه پرینت اسکرین بگیری و همونو چاپ بگیری.
واسه تلفن که فکر کنم از پارس آنلاین نتونی پرینت بگیری، درعوض اگه خانومتون از اونجا بهتون زنگ میزنه، بگید ایشون پرینت تهیه کنه.
میتونید از الان تا زمان مصاحبه هم که چند ماهی وقت دارید، هفته ای 2-3 بار بدون کارت زنگ بزنید و پرینتشو از مخابرات بگیرید.
عکس هم که خیلی خوبه.
راستی اگه با اوووو و اسکایپ با خانومتون صحبت میکنید، چون توی این نرم افزارها امکان چت نوشتاری هم هست، از هیستوری چتتون میتونید پرینت بگیرید.
دوست عزیزمون آقای Acaro و بقیه دوستان انجمن ازوداجی این چیزارو خوب بلدن. به تاپیک زیر مراجعه کنید و سوالتونو بنویسید، اونا بهتر راهنمایی میکنن:
http://mohajersara.com/thread-1873.html

**راستی این پستتونو پاک کنید، بعد از اینکه پست منو دیدید، من به صفحه ویزای نامزدی منتقلش میکنم**

سلام، ممنون از این که جواب منو دادید. ولی چرا باید تو ویزای نامزدی بنویسم؟! من کیسم ازدواجی هست نه نامزدی برای همین اینجا نوشتم.
به هر حال ممنون از شما فقط در ادامه سوالم منظور از ایمیل باید متن ایمیل ها باشه یا همون فولدر کافیه؟
در مورد تلفن هم از سایت پارس آنلاین یه قسمتی داره که همه مشخصات تماس منو نوشته یعنی همینطوری ازش پرینت بگیرم قبوله؟ یا حتما باید مستقیم زنگ بزنم؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - الهه سابق - 2012-12-20

منظورم انجمن نامزدی و ازدواجه. اینجا کیس های خانوادگی هستن.
به هر حال، متن ایمیل ها رو باید ببرید و پرینت پارس آنلاین هم بگیرید. ولی واسه احتیاط چندتا تماس مستقیم هم داشته باشید و پرینت اونو هم ببرید.
به هر حال لینک انجمن نامزدی و ازدواج رو براتون میذارم، لطف کنید اگه باز هم سوالاتی داشتید اونجا مطرح کنید:
http://mohajersara.com/forum-32.html

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - dreamer60 - 2012-12-21

ياداوري مي كنم الهه خانم كتگوري f2a هم شامل ويزا هاي خانوادگي ميشه .
ويزاهاي ازدواج يا نامزدي : شامل افراديست كه همشرشون سيتيزن امريكا هستن و براي اينها هميشه ويزا موجوده ، يعني محدوديت نداره و به طبع پس قضيه جدول ويزا بولتين هم براي اين گروه بي كاربرده.
كتگوري F2A :شامل كساني كه همسرشون داراي گرين كارت امريكاست + فرزندان مجرد زير ٢١ سالشون ميشه ، كه در اين حالت چون تعداد ويزاهاي صادر شده در هر سال محدوديت داره پس بحث انتظار و ويزابولتن هم به ميون مي اد Smile

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - الهه سابق - 2012-12-21

درسته دریمر عزیز
از این جهت گفتم توی انجمن ازدواجی مطرح کنن بهتره، چون اینجا کسی در مورد پرینت ایمیل و چت و مدارکی برای اثبات حقیقی بودن رابطه، خبر نداره. و ایشون اگه سوالاشونو اونجا مطرح کنن، همه بچه ها جواب این سوالارو بلدن اونجا Smile

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - abdolreza - 2012-12-21

بچه ها ! نظر بدین لطفا ! میخوام بدونم اگر کسی تجربه مشابه داشته یا شنیده بتونه به من کمک کنه ! شاید احتیاج به کار اضافه ای باشه !
- همون جور که در امضای من میبینید من F2B هستم ، مادرم چند وقت پیش سرمونی CITIZEN شدن هم گذراند و citizen شد ، من نامه ای به NVC نوشتم و تقاضای UPGRADE شدن case ام شدم ، وقتی هم تماس گرفتم با NVC به من گفتن که ۴-۶ هفته طول میکشه تا case من upgrade بشه !
- نکته جالب اینه که من در کتگوری جدید یعنی F1 برای ماه ژانویه کورنت شدم ! من حدود دوماه پیش هم case ام complet شده . پرونده من هم آنکارا است .
- حالا با توجه به اینکه من تا ماه دیگه هم case ام کارنت میشه هم به کتگوری F1 میرم ! چه اتفاقی میوفته یعنی چقدر باید بعد از کارنت شدن صبر کنم که نامه مصاحبه ی من بیاد؟ از ترکیه کسی خبر داره ؟ شنیدم که خیلی از پرونده ها را میفرستند به ارمنستان ! آیا از وقتی شروع کردند به فرستادن پرونده ها به ارمنستان کسی در ترکیه مصاحبه داشته ؟ یا اینکه تقریبا همه پرونده ها به ارمنستان رفته ؟
-اصولا کسی هست که کورنت شده باشه و کلی صبر کرده باشه تا نامه مصاحبه اش بیاد ؟
* خلاصه کلی سؤال از این قبیل !

مرسی
روز و شبتان خوش
شب یلدای خوبی داشته باشید

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - الهه سابق - 2012-12-21

معمولا 2 ماه بعد از تکمیل مدارک باید نامه مصاحبه بیادش. حالا شما مدارکت تکمیله ولی هنوز کارنت نشدی، قائدتا باید 2 ماه بعد از کارنت شدنت نامت بیادش.
بچه هایی که همین اخیرا ترکیه رفتن، کم نبودن.
خوب متاسفانه پیش اومده که بچه ها نامه دعوت به صاحبشون دیر بیاد. مثل سعید و دریمر و اینا

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - dreamer60 - 2012-12-21

Abdolreza جان جوابتون رو اينجا دادم .

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - abdolreza - 2012-12-22

مرسی از جواب سریع و مفیدت Smile
- تکمیل شدن پرونده با مصاحبه در کتگوری های مختلف فرق میکنه ، من خودم وقتی پرونده ام تکمیل شد ، هنوز مادرم citizen نشده بود و وقتی زنگ زدم بهشون گفت به من که پرونده ات تکمیل شده ولی حداقل یک سال دیگه کارت طول میکشه چون کتگوری قبلی من F2b بود و priority date من هنوز یکسالی در آن کتگوری وقت میخواست حداقل !
-تو قسمت Visa bulletin این ماه که برای ژانویه آمده من در کتگوری F1 کورنت شدم ( visa bulletin همیشه یک ماه جلو تر میاد ، الان که دسامبر هستیم برای ژانویه آماده )
-چون هنوز جواب تغییر کتگوری نیامده ، من هنوز تو F1 نیستم که کورنت شده باشم !
- من فکر میکنم راهی جز صبر نداشته باشم ! کار خاصی هم نمیشه کرد !
-امیدوارم هرچه زودتر کار همه درس بشه ! و شرایطی پیش بیاید که اینقدر سخت نباشه رفتن !
باز هم ممنون