مهاجرسرا
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: دستور اجرایی "حفاظت از کشور در برابر ورود تروریست‌های خارجی به ایالات متحده" (https://www.mohajersara.org/forum/forum-150.html)
+--- انجمن: اعلام نظر و گفتگوی آزاد (https://www.mohajersara.org/forum/forum-156.html)
+--- موضوع: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا (/thread-7385.html)

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - shahin.za - 2017-03-06

با سلام
دوستان این دستور جدید فعلان صادر نشده و به گزارش واشینگتن پست قراره بره کنکره تا تصویب بشه با اینکه پیچیدگی قوانین خاص خودش رو داره
فعلا معلام نیست نگران نباشید
همنطور که قبلا گفتم این دستور عملی نخواهد شد به دلایلی که تو پست قبلی عرض کردم و کاملا یک دستور سیاسی تبلیغاتی هست تا سیاست عملی
فعلا هیچی معلوم نیست اصلا امیدتون رو از دست ندین

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - nikniknik - 2017-03-06

امضا کرد الان.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Pooya - 2017-03-06

(2017-03-06 ساعت 20:44)shahin.za نوشته:  با سلام
دوستان این دستور جدید فعلان صادر نشده و به گزارش واشینگتن پست قراره بره کنکره تا تصویب بشه با اینکه پیچیدگی قوانین خاص خودش رو داره
همنطور که قبلا گفتم این دستور عملی نخواهد شد به دلایلی که تو پست قبلی عرض کردم و کاملا یک دستور سیاسی  تبلیغاتی هست تا سیاست عملی

میشه لینک بدید.. خبری از تصویب کنگره و این حرفا نیست. اصلا ماهیت حکم اجرایی عدم نیاز به نظر کنگره ست.
به نظر میاد اونجوری که ما انتظار داریم یه سری کتگوری ها از این فرمان جدا شن وجود نداره و مورد به مورد در صورت اضطرار شرایط ممکنه بررسی شه. یعنی در حدی که بخواد رسانه ای شه مثل داستان اون بچه که بخاطر عمل جراحی نمیتونست بیاد . در این حد ممکنه بخواد جدا سازی کنن. اگه کسی در مورد کیسای لاتاری چیزی پیدا کرد خبر بده.

خلاصه چیزی که من دستم اومد اینه که هیچ ویزایی صادر نمیشه از خانوادگی گرفته تا لاتاری و دیدار .. فقط کسی که ویزا داره میتونه بره اگر نه تا سه ماه همه چیز تعطیله

(2017-03-06 ساعت 19:37)minaz00 نوشته:  
(2017-03-06 ساعت 19:32)farzadmohajer نوشته:  چه نوع ویزا هایی در قانون اساسی ذکر شده ؟؟؟

دوستان اطلاع دارند ؟؟

همه ویزاها قانونیه.. بستگی به کرم اقای ترامپ داره بقیه ش که کیارو صلاح بدونه جدا کنه.

ویزاهای خانوادگی و نامزدی و حتی لاتاری جز اصل هستن ولی توریستی یا دانشجویی نه، اما با دلایل کافی تاکید می کنم کافی میشه تغییر ایجاد کرد که تا حالا فقط در مورد دانشجویی در زمان کارتر اتفاق افتاد که اونم به خاطر برنامه سفارت امریکا در تهران بود، اوباما سعی در کنسل لاتاری داشت که نذاشتن،بعضی از نمایندگان دمکرات حتی قبلا خواسته بودن ظرفیت لاتاری رو دوبرابر کنن که بازم تصویب نشد
در واقع دست بردن تو این قوانین کار بسیار بسیار بسیار مشکلی هست

(2017-03-06 ساعت 21:04)minaz00 نوشته:  
(2017-03-06 ساعت 20:44)shahin.za نوشته:  با سلام
همنطور که قبلا گفتم این دستور عملی نخواهد شد به دلایلی که تو پست قبلی عرض کردم و کاملا یک دستور سیاسی  تبلیغاتی هست تا سیاست عملی

میشه لینک بدید.. خبری از تصویب کنگره و این حرفا نیست. اصلا ماهیت حکم اجرایی عدم نیاز به نظر کنگره ست.
به نظر میاد اونجوری که ما انتظار داریم یه سری کتگوری ها از این فرمان جدا شن وجود نداره و مورد به مورد در صورت اضطرار شرایط ممکنه بررسی شه. یعنی در حدی که بخواد رسانه ای شه مثل داستان اون بچه که بخاطر عمل جراحی نمیتونست بیاد . در این حد ممکنه بخواد جدا سازی کنن.  اگه کسی در مورد کیسای لاتاری چیزی پیدا کرد خبر بده.
صفحه اول واشینگتن پست رو ببینید زیر عکس ترامپ که خبر اول هست رو بخونید سواد من میگه نوشته میره کنگره

(2017-03-06 ساعت 21:09)shahin.za نوشته:  
(2017-03-06 ساعت 19:37)minaz00 نوشته:  
(2017-03-06 ساعت 19:32)farzadmohajer نوشته:  چه نوع ویزا هایی در قانون اساسی ذکر شده ؟؟؟

دوستان اطلاع دارند ؟؟

همه ویزاها قانونیه.. بستگی به کرم اقای ترامپ داره بقیه ش که کیارو صلاح بدونه جدا کنه.

ویزاهای خانوادگی و نامزدی و حتی لاتاری جز اصل هستن ولی توریستی یا دانشجویی نه، اما با دلایل کافی تاکید می کنم کافی میشه تغییر ایجاد کرد که تا حالا فقط در مورد دانشجویی در زمان کارتر اتفاق افتاد که اونم به خاطر برنامه سفارت آمریکا در تهران بود، اوباما سعی در کنسل لاتاری داشت که نذاشتن،بعضی از نمایندگان دمکرات حتی قبلا خواسته بودن ظرفیت لاتاری رو دوبرابر کنن که بازم تصویب نشد

حکم امضا شده و این کار سخت انجام شد و تموم شد . اینکه این ویزا ها جز اصل هستند درست ..اصل بزرگتر اینه که قانون میگه بر حسب ملیت نمیشه ورود رو ممنوع کرد اما رییس جمهور همه این هارو برده زیر سوال . حالا دیگه فقط دادگاه ها میتونند کاری کنند که با این لابی هایی که این مدت انجام دادند دادگاه لغو نخواهد کرد و این سه ماه رو باید صبر کرد

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - bah90 - 2017-03-06

UUPresident Donald Trump signed a revamped version of his botched travel ban on Monday, hoping that tweaks to the executive order will withstand the all-but-certain legal challenges the policy stands to face.

(2017-03-06 ساعت 21:18)minaz00 نوشته:  
(2017-03-06 ساعت 21:09)shahin.za نوشته:  
(2017-03-06 ساعت 19:37)minaz00 نوشته:  همه ویزاها قانونیه.. بستگی به کرم اقای ترامپ داره بقیه ش که کیارو صلاح بدونه جدا کنه.

ویزاهای خانوادگی و نامزدی و حتی لاتاری جز اصل هستن ولی توریستی یا دانشجویی نه، اما با دلایل کافی تاکید می کنم کافی میشه تغییر ایجاد کرد که تا حالا فقط در مورد دانشجویی در زمان کارتر اتفاق افتاد که اونم به خاطر برنامه سفارت آمریکا در تهران بود، اوباما سعی در کنسل لاتاری داشت که نذاشتن،بعضی از نمایندگان دمکرات حتی قبلا خواسته بودن ظرفیت لاتاری رو دوبرابر کنن که بازم تصویب نشد

حکم امضا شده و این کار سخت انجام شد و تموم شد . اینکه این ویزا ها جز اصل هستند درست ..اصل بزرگتر اینه که قانون میگه بر حسب ملیت نمیشه ورود رو ممنوع کرد اما رییس جمهور همه این هارو برده زیر سوال . حالا دیگه فقط دادگاه ها میتونند کاری کنند که با این لابی هایی که این مدت انجام دادند دادگاه لغو نخواهد کرد و این سه ماه رو باید صبر کرد
دوست عزیز امضا شدن به معنای اجرا منظورمه که قطعی بش،هنوز قطعی نشده و امکان داره نایید نشه

(2017-03-06 ساعت 21:25)shahin.za نوشته:  
(2017-03-06 ساعت 21:18)minaz00 نوشته:  
(2017-03-06 ساعت 21:09)shahin.za نوشته:  ویزاهای خانوادگی و نامزدی و حتی لاتاری جز اصل هستن ولی توریستی یا دانشجویی نه، اما با دلایل کافی تاکید می کنم کافی میشه تغییر ایجاد کرد که تا حالا فقط در مورد دانشجویی در زمان کارتر اتفاق افتاد که اونم به خاطر برنامه سفارت آمریکا در تهران بود، اوباما سعی در کنسل لاتاری داشت که نذاشتن،بعضی از نمایندگان دمکرات حتی قبلا خواسته بودن ظرفیت لاتاری رو دوبرابر کنن که بازم تصویب نشد

دوست عزیز امضا شدن به معنای اجرا منظورمه که قطعی بش،هنوز قطعی نشده و امکان داره نایید نشه

تایید جایی برای اجرا لازم نیست این رو با قطعیت میگم .. فقط حکم دادگاه میتونه لغوش کنه و تایید برای اجرا لازم نداره . از ده روز دیگه اجرایی میشه بدون شک. این حرفی که شما میزنی برداشت غلط هست از خبریه که خوندی.. کنگره هیچ دخالتی نداره برای تایید.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Moh.Bahrami1989 - 2017-03-06

واقعا حالم خوب نیست ولی وجدانا یه نیگاه به خودمون بندازیم...

یعنی فکر کنین ما که خودمون برنده لاتاری 2017 هستیم رو هواییم ...

بعد یعنی واقعا فکر کنین طرف دیگه کجای کاره که تو امضاش میگه برنده لاتاری 2018 و داره چنان موشکافانه عمر گرانبها رو تو فروم فدای پیشرفت میهن میکنه که ادم نمیدونه تو سر خودش بزنه یا اهنگ ملوانان ملوانان رو گوش بده..

خداییش خیلی کلامون پس معرکه اس ما تو این مملکت...

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - farhadb - 2017-03-06

سلام دوستان، سوال من اینکه صادر نکردن ویزا ۱۰ روز دیگه شروع می‌شه، آیا شامل قبل این 10 روز ویزا گرفت؟ کیس نامبرم درومد بد از یه سال ap و پاسپورتمو ۴ روز دیگه می‌خوام بدم سفارت ارمنستان واسه گرفتن ویزا ، هنوزم ویزا صادر می‌شه قبل ۱۶ مارس یا نه؟ از کجا می‌شه سوال کرد؟

(2017-03-06 ساعت 21:31)minaz00 نوشته:  
(2017-03-06 ساعت 21:25)shahin.za نوشته:  
(2017-03-06 ساعت 21:18)minaz00 نوشته:  حکم امضا شده و این کار سخت انجام شد و تموم شد . اینکه این ویزا ها جز اصل هستند درست ..اصل بزرگتر اینه که قانون میگه بر حسب ملیت نمیشه ورود رو ممنوع کرد اما رییس جمهور همه این هارو برده زیر سوال . حالا دیگه فقط دادگاه ها میتونند کاری کنند که با این لابی هایی که این مدت انجام دادند دادگاه لغو نخواهد کرد و این سه ماه رو باید صبر کرد

تایید جایی برای اجرا لازم نیست این رو با قطعیت میگم .. فقط حکم دادگاه میتونه لغوش کنه و تایید برای اجرا لازم نداره . از ده روز دیگه اجرایی میشه بدون شک. این حرفی که شما میزنی برداشت غلط هست از خبریه که خوندی.. کنگره هیچ دخالتی نداره برای تایید.

احتمالا شما درست می فرمایین اما متن رو ترجمه کنین نظر من اینکه میره کنگره ، و اینکه دادگاه می تونه کنسلش کنه بله می تونه ولی فعلا دستور اجرایی نشده و معلوم هم نیست اجرایی بشه

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Scorsizi5374 - 2017-03-06

Farsi VOA:
???
فرمان جدید ترامپ برای ممنوعیت سفر به آمریکا صادر شد؛ عراق خارج شد، ایران در لیست است
http://ir.voanews.com/a/us-trump-travel-ban/3751394.html?nocache=1

فرمان جدید #ترامپ شامل حال دارندگان گرین_کارت از شش کشور عمدتا مسلمان نمی شود.

براساس فرمان اجرایی جدید #ترامپ، کسانی که #ویزا دارند می توانند به آمریکا بیایند اما ویزای جدیدی تا ۹۰ روز صادر نمی شود.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - Alirezania - 2017-03-06

خوب صادر شد متاسفم برای هممون