مهاجرسرا
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-9.html)
+--- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-11.html)
+--- موضوع: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال (/thread-3349.html)

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ParsTrader - 2013-04-22

سلام
بالاخره پس از ماهها انتظار لیست مشاغل مورد نیاز فدرال کانادا اعلام شد .
نکات مهم این لیست عبارتند از :
جمعا ۲۴ رشته معرفی شده است؛
در هر رشته تنها ۳۰۰ پرونده برای سال مهاجرتی آینده که از ۴ می ۲۰۱۳ آغاز می‌شود پذیرش خواهد شد؛
جمعا ۵۰۰۰ پرونده برای این سال مهاجرتی پذیرفته می‌شود پس احتمال دارد در برخی رشته‌ها قبل از رسیدن به سقف ۳۰۰ پرونده، برنامه بسته شود؛

عناوین این مشاغل و کد آنها به شرح زیر می باشد

Eligible occupations (with their corresponding ۲۰۱۱ National Occupation Classification code):
۰۲۱۱ Engineering managers
۱۱۱۲ Financial and investment analysts
۲۱۱۳ Geoscientists and oceanographers
۲۱۳۱ Civil engineers
۲۱۳۲ Mechanical engineers
۲۱۳۴ Chemical engineers
۲۱۴۳ Mining engineers
۲۱۴۴ Geological engineers
۲۱۴۵ Petroleum engineers
۲۱۴۶ Aerospace engineers
۲۱۴۷ Computer engineers (except software engineers/designers)
۲۱۵۴ Land surveyors
۲۱۷۴ Computer programmers and interactive media developers
۲۲۴۳ Industrial instrument technicians and mechanics
۲۲۶۳ Inspectors in public and environmental health and occupational health and safety
۳۱۴۱ Audiologists and speech-language pathologists
۳۱۴۲ Physiotherapists
۳۱۴۳ Occupational Therapists
۳۲۱۱ Medical laboratory technologists
۳۲۱۲ Medical laboratory technicians and pathologists' assistants
۳۲۱۴ Respiratory therapists, clinical perfusionists and cardiopulmonary technologists
۳۲۱۵ Medical radiation technologists
۳۲۱۶ Medical sonographers
۳۲۱۷ Cardiology technicians and electrophysiological diagnostic technologists, n.e.c. (not elsewhere classified)

با وارد کردن کد چهار رقمی هر رشته در قسمت پایین این سایت می توانید اطلاعات بیشتری در مورد رشته های مورد نیاز کانادا بدست اورید
با ارزوی موفقیت برای همه

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - Calgary - 2013-04-29

با سلام: کسانی که جدیدا با قوانین جدید اقدام کردید برای کانادا money orderرو از ایران چطور میشه تهیه کرد کسی اطلاعاتی توی این زمینه داره؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - AfaMtiImaR - 2013-05-02

سلام دوستان . من 24 ساله مدرک کارشناسی مهندسی پلیمر از دانشگاه امیرکبیر و همسرم هم مدرک کارشناسی ارشد همین رشته در همین دانشگاه رو داره . من خیلی تو مباحث مهاجرت وارد نیستم و گفتم چندتا سوال از شما بپرسم . ما میخوایم وقتی تو ایران هستیم دنبال شغل مرتبط به رشتمون تو کانادا بگردیم و وقتی شغل ok شد برای مهاجرت اقدام کنیم . الآن داریم رو زبان کار میکنیم و هر دو در زمینه رشته تحصیلیمون مشغول کار هستیم . آیا این کار شدنیه که بتونیم با اطمینان مهاجرت کنیم و استرسی برای آینده شغلی نداشته باشیم ؟؟؟ در غیر اینصورت شما پیشنهادی برای ما ندارید ؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - gbtm - 2013-05-03

(2013-04-22 ساعت 20:50)ParsTrader نوشته:  سلام
در هر رشته تنها ۳۰۰ پرونده برای سال مهاجرتی آینده که از ۴ می ۲۰۱۳ آغاز می‌شود پذیرش خواهد شد؛
جمعا ۵۰۰۰ پرونده برای این سال مهاجرتی پذیرفته می‌شود پس احتمال دارد در برخی رشته‌ها قبل از رسیدن به سقف ۳۰۰ پرونده، برنامه بسته شود؛

Eligible occupations (with their corresponding ۲۰۱۱ National Occupation Classification code):
۲۱۳۱ Civil engineers
۲۱۳۴ Chemical engineers
۲۱۴۳ Mining engineers
۲۱۴۵ Petroleum engineers
۲۱۴۶ Aerospace engineers
۲۱۵۴ Land surveyors
۲۲۶۳ Inspectors in public and environmental health and occupational health and safety
۳۱۴۲ Physiotherapists
۳۲۱۴ Respiratory therapists, clinical perfusionists and cardiopulmonary technologists
۳۲۱۷ Cardiology technicians and electrophysiological diagnostic technologists, n.e.c. (not elsewhere classified)

با وارد کردن کد چهار رقمی هر رشته در قسمت پایین این سایت می توانید اطلاعات بیشتری در مورد رشته های مورد نیاز کانادا بدست اورید
با ارزوی موفقیت برای همه

توضیح تکمیلی اینکه حداقل امتیاز 67 امتیاز میباشد.

http://www.cic.gc.ca/english/department/media/backgrounders/2013/2013-04-18.asp

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/apply-who.asp

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - tenese - 2013-05-16

افرادی که از طریق Skilled worker به کانادا مهاجرت می کنند اگر یکبار در کانادا لند کنند، هر وقت بخوان کی تونن از کانادا خارج بشن و هر وقت که بخوان می تونن بر گردن؟؟؟ اقامتشون با طل نمی شه؟؟ نباید مدت زمان مشخصی اونجا باشن؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ParsTrader - 2013-05-16

(2013-05-02 ساعت 11:50)AfaMtiImaR نوشته:  سلام دوستان . من 24 ساله مدرک کارشناسی مهندسی پلیمر از دانشگاه امیرکبیر و همسرم هم مدرک کارشناسی ارشد همین رشته در همین دانشگاه رو داره . من خیلی تو مباحث مهاجرت وارد نیستم و گفتم چندتا سوال از شما بپرسم . ما میخوایم وقتی تو ایران هستیم دنبال شغل مرتبط به رشتمون تو کانادا بگردیم و وقتی شغل ok شد برای مهاجرت اقدام کنیم . الآن داریم رو زبان کار میکنیم و هر دو در زمینه رشته تحصیلیمون مشغول کار هستیم . آیا این کار شدنیه که بتونیم با اطمینان مهاجرت کنیم و استرسی برای آینده شغلی نداشته باشیم ؟؟؟ در غیر اینصورت شما پیشنهادی برای ما ندارید ؟
سلام
منظورتون اینه که از ایران تو کانادا کار گیر بیارید بعد از دو سال تشریف ببرید کانادا سرکارتون ؟؟!!!
برای گرفتن کار حتما باید در کانادا حضور داشته باشید و چندین مصاحبه بروید و تست مدیکال و .... بعد تازه می تونید سرکار برید تازه الان خیلی از افرادی که کانادا هستند هم هنوز نتونستند شغل مرتبط گیر بیارند .
به نظر من بهتره در مورد مهاجرت بیشتر مطالعه کنید و با چشم باز برای کانادا اقدام کنید .

(2013-05-16 ساعت 16:01)tenese نوشته:  افرادی که از طریق Skilled worker به کانادا مهاجرت می کنند اگر یکبار در کانادا لند کنند، هر وقت بخوان کی تونن از کانادا خارج بشن و هر وقت که بخوان می تونن بر گردن؟؟؟ اقامتشون با طل نمی شه؟؟ نباید مدت زمان مشخصی اونجا باشن؟
سلام
شما در 5 سال باید حداقل 2 سال در کانادا زندگی کنید تا اقامت شما باطل نشود .
با ارزوی موفقیت برای همه

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - 123shirin - 2013-05-17

سلام
رشته مهندسی عمران داشتن پروانه اشتغال (بدون بیمه است)سابقه کاری حساب نمی شه؟در ضمن من سال 83 و 84 پروانه اشتغال نداشتم با مهندس همراه کار می کردم و چند پروژه نظارت و محاسبه کردم ولی با مهر ایشان بوده (بازم بیمه ای در کار نبوده)اینها سابقه کار محسوب می شه؟اگر هست من چه مدارکی رو دقیقا باید جور کنم؟و سوال دیگه اینکه من مدارکم رو مجموعا تا اول شهریور بفرستم دیر می شه؟ چون مدرک زبان خودم و همسرم مرداد حاضره

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - Majidm - 2013-05-20

سلام دوستان
من ۲ تا سوال در مورد مهاجرت به کانادا داشتم.
۱. برادر من تو امریکا زندگی می کنه، اگر پرینت حساب بانکی برادرم رو واسه سفارت کانادا بفرستم قبول می کنند؟ در چه صورتی امکانش هست که از حساب یه نفر دیگه استفاده کنیم. اگه برادرم وکالت رسمی بده که پول واسه من هست می شه؟
۲. مدارک تحصیلی را می تونیم خودمون بفرستیم یا حتماً دانشگاه باید بفرسته؟ دانشگاههای ایران یا وزارت علوم چنین کاری می کنه؟ فکر نکنم!
خیلی ممنون از کمک و راهنمایی
مجید

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - abbas41 - 2013-05-20

Rolleyes
(2013-05-20 ساعت 19:44)Majidm نوشته:  سلام دوستان
من ۲ تا سوال در مورد مهاجرت به کانادا داشتم.
۱. برادر من تو آمریکا زندگی می کنه، اگر پرینت حساب بانکی برادرم رو واسه سفارت کانادا بفرستم قبول می کنند؟ در چه صورتی امکانش هست که از حساب یه نفر دیگه استفاده کنیم. اگه برادرم وکالت رسمی بده که پول واسه من هست می شه؟
۲. مدارک تحصیلی را می تونیم خودمون بفرستیم یا حتماً دانشگاه باید بفرسته؟ دانشگاههای ایران یا وزارت علوم چنین کاری می کنه؟ فکر نکنم!
خیلی ممنون از کمک و راهنمایی
مجید

سلام مجید جان
درجواب سوال اول شما باید بگم قسمت دومش درسته...وکالت رسمی
2.مدرک تحصیلی شما باید در دارترجمه رسمی باید ترجمه بشه اگر لازم باشه خودشون مهر رسمی میزنند.برای اطمینان بیشتر و اگاهی از قوانین سال 2013باوکیل امور مهاجرت مشورت کنید ..

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - sarah1980 - 2013-05-22

سلام دوستان
من دو روز پیش مدیکال ام اومد. من چند ماه پیش نامزد کردم و قصد داشتیم تابستون امسال ازدواج کنیم. حالا که مدیکال من اومده بهتره که قبل از ارسال مدارک این مرحله ازدواج کنیم و مدارک همسرم رو هم بفرستم یا بعد از صدور ویزا ازدواج کنیم؟ اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.

RE: مهاجرت و صدها علامت سوال بی پاسخ ؟؟... - saralanian - 2013-05-26

(2009-05-09 ساعت 10:58)nejatimonfared نوشته:  سلام
از طریق مهاجرت به کانادا فدرال متخصصین فایل نامبرم 15 اردیبهشت 88 آمد مدرک دکترا الکترونیک را یک سال گرفته و مدرک موقت غیر قابل ترجمه دارم آیا می شود گواهی موقت مدرک تحصیلی دکترا را فعلا بفرستم ؟

آقا این ها رو ول کن
شما به من بگو دکترای الکترونیک رو چطوری یک ساله گرفتی
دم شما گرم
خیلی کارتون درسته

RE: مهاجرت و صدها علامت سوال بی پاسخ ؟؟... - reyhaneh_h - 2013-05-29

(2013-05-26 ساعت 15:38)saralanian نوشته:  
(2009-05-09 ساعت 10:58)nejatimonfared نوشته:  سلام
از طریق مهاجرت به کانادا فدرال متخصصین فایل نامبرم 15 اردیبهشت 88 آمد مدرک دکترا الکترونیک را یک سال گرفته و مدرک موقت غیر قابل ترجمه دارم آیا می شود گواهی موقت مدرک تحصیلی دکترا را فعلا بفرستم ؟

آقا این ها رو ول کن
شما به من بگو دکترای الکترونیک رو چطوری یک ساله گرفتی
دم شما گرم
خیلی کارتون درسته

احتمالا منظورشون این بوده که: مدرک دکترا الکترونیک را یک سال است که گرفته ...

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - رها* - 2013-05-29

سلام میشه کمی در مورد مهاجرت به کانادا و شرایط لازم و هزینه آن و اینکه حالا رفتیم و وقتی رسیدیم باید اونجا چه طوری خودمون رو جمع و جور کنیم و ..... توضیح بدید؟من 24 سالمه و مهندسی صنایع خوندم

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - Asal707 - 2013-05-31

۲۱۳۱ Civil engineers
۲۱۳۴ Chemical engineers
۲۱۴۳ Mining engineers
۲۱۴۵ Petroleum engineers
۲۱۴۶ Aerospace engineers
۲۱۵۴ Land surveyors
۳۱۴۲ Physiotherapists

با ارزوی موفقیت برای همه

سلام
رشته من این تو هست
البته من کارشناسی ناپیوسته شهید بهشتی خوندم که فوق دیپلم رو گرفتم(معدل بد ، دانشجو سربه هوا) ولی ترم آخر لیسانس رو پاس نکردم و 2سال بیشتر از ترک تحصیلم گذشت و فقط تونستم ریز نمرات لیسانس رو بگیرم(دانشجو متواری).هر دو مقطع هم در شهید بهشتی خوندم
occupational health and safety
سابقه کاری ندارم و نمیدونم میشه یه جوری یه کاریش کرد یا نمیشه.
انگلیسی ام عالیه و فرانسه ضعیف ولی میتونم متوسطش کنم
حالا میخوام بپرسم میشه سابقه کار رو یه کاریش کرد؟!!
یعنی پرس و جو میکنن و اف بی آی چک میخورم lol
در ضمن این لیست واسه لیسانسه هاست یا من هم که ترم آخر رو پاس نکردم مشمولش میشم.
کیس من یه کمی اگه و اما داره واسه همین میخوام اگه زحمتی نیست کسی راهنمایی کنه لطفن
همسر هم ندارم

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ParsTrader - 2013-05-31

(2013-05-31 ساعت 14:36)Asal707 نوشته:  

۲۱۳۱ Civil engineers
۲۱۳۴ Chemical engineers
۲۱۴۳ Mining engineers
۲۱۴۵ Petroleum engineers
۲۱۴۶ Aerospace engineers
۲۱۵۴ Land surveyors
۳۱۴۲ Physiotherapists

با ارزوی موفقیت برای همه

سلام
رشته من این تو هست
البته من کارشناسی ناپیوسته شهید بهشتی خوندم که فوق دیپلم رو گرفتم(معدل بد ، دانشجو سربه هوا) ولی ترم آخر لیسانس رو پاس نکردم و 2سال بیشتر از ترک تحصیلم گذشت و فقط تونستم ریز نمرات لیسانس رو بگیرم(دانشجو متواری).هر دو مقطع هم در شهید بهشتی خوندم
occupational health and safety
سابقه کاری ندارم و نمیدونم میشه یه جوری یه کاریش کرد یا نمیشه.
انگلیسی ام عالیه و فرانسه ضعیف ولی میتونم متوسطش کنم
حالا میخوام بپرسم میشه سابقه کار رو یه کاریش کرد؟!!
یعنی پرس و جو میکنن و اف بی آی چک میخورم lol
در ضمن این لیست واسه لیسانسه هاست یا من هم که ترم آخر رو پاس نکردم مشمولش میشم.
کیس من یه کمی اگه و اما داره واسه همین میخوام اگه زحمتی نیست کسی راهنمایی کنه لطفن
همسر هم ندارم
سلام
برای ادامه تحصیل مخصوصا برای دوره های فوق و دکترا معمولا دانشگاهها شرط سنی ندارند . اما ممکن است ویزا ندهند .
پیشنهادم این است که فعلا شما در ایران دوباره ادامه تحصیل بدید و لیسانس خود را با معدل بالای 15 بگیرید . سپس برای فوق لیسانس کانادا اقدام کنید و از این طریق اقامت بگیرید این راه اسانترین و بهترین راه برای گرفتن اقامت است.
با ارزوی موفقیت برای همه