مهاجرسرا
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-9.html)
+--- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-11.html)
+--- موضوع: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال (/thread-3349.html)

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ParsTrader - 2013-07-15

(2013-07-15 ساعت 13:03)m30 نوشته:  سلام من مدرک بهیاری و تکنیسین دارویی
از سازمان نظام پرستاری دارم میخواستم بدونم برای مهاجرت به کانادا قابل استفاده هست ؟ ممنون میشم جوابمو بدین
سلام
در لیست جدید فدرال که اصلا رشته پرستاری نیست . اما اگر این رشته در لیست هم بود باز هم نمی تونستید اقدام کنید .
البته کبک رشته پرستاری در منزل را می گیرد که اگر مدرک شما قابل انطباق باشد می توانید برای کبک اقدام کنید که البته شرط ان داشتن مدرک زبان فرانسه در سطح B2 است که گرفتنش اسان نیست .
با ارزوی موفقیت برای همه

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - alireza92 - 2013-07-17

سلام دوستان ، من تقريباً به همه ي تاپيك هاي مختلف سر زده بودم جز كانادا
يه سوالي كلي داشتم ، وضعيت اقامت كانادا براي دندونپزشك تازه فارق التحصيل شده با نهايت يه سال سابقه كار چجوريه
مستقيم ميشه اقامت گرفت يا براي تخصص اقدام كرد
امتحانات و سطح زبان مورد نياز
يه توضيح كلي ممنون ميشم بدين
و اينكه بهتره تخصص ايران اقدام كنيم يا اونجا
من واقعاً نسبت به امريكا و انگليس نا اميد شدم

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - mohammad1980 - 2013-07-18

درود دوستان
من 25 سالمه و دارم کاردانی کامپیوتر دانشگاه دولتی میخونم . متاهل هستم . خانومم مهندسی نرم افزار از دانشگاه آزاد داره.
زبان انگلیسیمون بد نیست اما مدرک نداریم و داریم میخونیم . من شغلم وبمستری هست و در حالا حاظر ماهیانه 3000 به بالا درآمد دارم. و هر جا هم که اینترنت باشه میتونم به کارم ادامه بدم. مدرک خاصی در مورد شغلم ندارم البته . اما می تونم بگیرم اگر نیاز باشه؟ میخواستم بدونم آیا هیچ راهی وجود داره برای مهاجرت به کانادا ؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ParsTrader - 2013-07-18

(2013-07-17 ساعت 13:11)alireza92 نوشته:  سلام دوستان ، من تقريباً به همه ي تاپيك هاي مختلف سر زده بودم جز كانادا
يه سوالي كلي داشتم ، وضعيت اقامت كانادا براي دندونپزشك تازه فارق التحصيل شده با نهايت يه سال سابقه كار چجوريه
مستقيم ميشه اقامت گرفت يا براي تخصص اقدام كرد
امتحانات و سطح زبان مورد نياز
يه توضيح كلي ممنون ميشم بدين
و اينكه بهتره تخصص ايران اقدام كنيم يا اونجا
من واقعاً نسبت به امريكا و انگليس نا اميد شدم
سلام
الان کانادا که رشته شما را نمی گیره اما می تونید برای استرالیا اقدام کنید . که البته باید ایلتس 7در هر 4 باند بگیرید تا بتونید برای استرالیا اقدام کنید . البته برای رجیستر شدن در استرالیا باید حدود 2 سال در استرالیا درس بخونید که کار مشکلی است . یکی از افرادی که می شناختم چند سال مجبور شد در اشپزخانه رشتوران کار کنه تا بتونه در استرالیا رجیستر بشه تازه بنده خدا در این مدت خونه اش در ایران را هم فروخت . البته ایشون متاهل بود و یک فرزند هم داشت.

(2013-07-18 ساعت 18:28)mohammad1980 نوشته:  درود دوستان
من 25 سالمه و دارم کاردانی کامپیوتر دانشگاه دولتی میخونم . متاهل هستم . خانومم مهندسی نرم افزار از دانشگاه آزاد داره.
زبان انگلیسیمون بد نیست اما مدرک نداریم و داریم میخونیم . من شغلم وبمستری هست و در حالا حاظر ماهیانه 3000 به بالا درآمد دارم. و هر جا هم که اینترنت باشه میتونم به کارم ادامه بدم. مدرک خاصی در مورد شغلم ندارم البته . اما می تونم بگیرم اگر نیاز باشه؟ میخواستم بدونم آیا هیچ راهی وجود داره برای مهاجرت به کانادا ؟
اگر خانومتون سابقه کار داشته باشه می تونید برای کانادا اقدام کنید به شرطی که خانومتون اول ایلتس 6 در هر 4 قسمت را بگیرند
با ارزوی موفقیت برای همه

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - Hejrat - 2013-07-18

دوستان سلام
امتیازاتی که از جدول موجود در سایت مهاجرت رسمی دیدم برای خودم با ۴۰ سال سن و مدارک لیسانس و فوق لیسانس و دکترا عمران از معتبرترین دانشگاه ایران و مدرک آیلتس ۶ حدود ۵ امتیاز کم داره. اگر آیلتس ۷ در هر چهار باند داشته باشم باز یک امتیاز کم میاد. یعنی میشه ۶۶. من آیلتس ۷ ندارم. مشکل کم شدن امتیاز مربوط به سن است متاسفانه. بدبختانه فرانسه هم اصلا نمیدانم. مایه سپاس خواهد بود اگر دوستانی که در این زمینه تجربه دارن راهنمایی کنند.
یادم رفت بگم: من نه فامیلی در کانادا دارم نه آنجا کار کردم و نه در حال حاضر پیشنهاد کاری دارم.هیچکدام. جدول را که نگاه میکردم میدیدم دکترا داشتن چندان مزیت محسوب نمیشه در مقابل سن و سال. به عبارت دیگه اگر با لیسانس و در جوانی اقدام میکردم شانس بیشتری داشتم. درسته؟
منتظر پاسخ شما هستم.
سپاس

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - mohammad1980 - 2013-07-19

(2013-07-19 ساعت 03:32)ParsTrader نوشته:  اگر خانومتون سابقه کار داشته باشه می تونید برای کانادا اقدام کنید به شرطی که خانومتون اول ایلتس 6 در هر 4 قسمت را بگیرند
با ارزوی موفقیت برای همه

با درود و سپاس از شما دوست گرامی
سوالی پیش اومد که گفتم خدمتتون عرض کنم. آیا سابقه خانومم باید در رابطه با مهندسی نرم افزار کامپیوتر باشه؟ چند سال سابقه نیاز هست؟ میشه بفرمایید از چه طریقی باید اقدام کرد؟ منظورم از کدوم روش ؟ سپاسگذار میشم اگر راهنمایی بفرمایید
با سپاس

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ParsTrader - 2013-07-19

(2013-07-19 ساعت 03:32). نوشته:  دوستان سلام
امتیازاتی که از جدول موجود در سایت مهاجرت رسمی دیدم برای خودم با ۴۰ سال سن و مدارک لیسانس و فوق لیسانس و دکترا عمران از معتبرترین دانشگاه ایران و مدرک آیلتس ۶ حدود ۵ امتیاز کم داره. اگر آیلتس ۷ در هر چهار باند داشته باشم باز یک امتیاز کم میاد. یعنی میشه ۶۶. من آیلتس ۷ ندارم. مشکل کم شدن امتیاز مربوط به سن است متاسفانه. بدبختانه فرانسه هم اصلا نمیدانم. مایه سپاس خواهد بود اگر دوستانی که در این زمینه تجربه دارن راهنمایی کنند.
یادم رفت بگم: من نه فامیلی در کانادا دارم نه آنجا کار کردم و نه در حال حاضر پیشنهاد کاری دارم.هیچکدام. جدول را که نگاه میکردم میدیدم دکترا داشتن چندان مزیت محسوب نمیشه در مقابل سن و سال. به عبارت دیگه اگر با لیسانس و در جوانی اقدام میکردم شانس بیشتری داشتم. درسته؟
منتظر پاسخ شما هستم.
سپاس
سلام
لطفا امتیازات خود را یکبار دیگه از طریق تاپیک کـــانـــادا: تاپیک جامع مهاجرت از طریق تخصص حساب کنید .اگر شما ایلتس 6.5 در هر 4 باند داشته باشید و متاهل باشید و همسر شما هم مدرک ایلتس 5.5 داشته باشند شما 5 امتیاز برای مدرک همسرتون دریافت می کنید و می توانید امتیاز لازم را کسب کنید
البته همه اینها به شرطی است که شما همین امسال ایلتس 6.5 را بگیرید.

(2013-07-19 ساعت 03:32)mohammad1980 نوشته:  

اگر خانومتون سابقه کار داشته باشه می تونید برای کانادا اقدام کنید به شرطی که خانومتون اول ایلتس 6 در هر 4 قسمت را بگیرند
با ارزوی موفقیت برای همه

با درود و سپاس از شما دوست گرامی
سوالی پیش اومد که گفتم خدمتتون عرض کنم. آیا سابقه خانومم باید در رابطه با مهندسی نرم افزار کامپیوتر باشه؟ چند سال سابقه نیاز هست؟ میشه بفرمایید از چه طریقی باید اقدام کرد؟ منظورم از کدوم روش ؟ سپاسگذار میشم اگر راهنمایی بفرمایید
با سپاس
سلام
بله حتما باید همسر شما حداقل 2 سال سابقه کار مزتبط با رشته خودشون داشته باشند .شما از طریق مهاجرت تخصص برای کانادا می توانید اقامت دائم بگیرید.
البته قبل از هر چیز همسر شما باید ایلتس 6 در هر 4 قسمت بگیرند که گرفتن ان برای فردی که تازه شروع به خواندن زبان میکنه حداقل یکسال طول میکشه .

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - farnosh*m - 2013-07-19

سلام و خسته نباشید.
من وهمسرم قصد مهاجرت به استرالیا یا کانادا را داریم میخواستیم بدونیم آیا ما شرایط را داریم و اینکه برای چه ویزایی بهتره.من 26 سالمه فارغ التحصیل مدیریت هتلداری کارشناسی با معدل 18/80 و 2 سال سابقه کار مرتبط ودارای آیلتس 6/5 و آشنا به زبان فرانسه.همسرم 32 ساله دیپلم و دارای شغل آزاد وسرمایه مالی ما حدود1000000000t میباشد. با تشکر از راهنمایی شما!

لطفا راهنماییم کنید!!!!!!!!!!!
چرا هیچکس اینجا نیست جواب بده,??????!!!!!!!!!

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - hamidiza - 2013-07-23

سلام
من 22 سالمه،دانشجوی ترم 6 مهندسی موادم،یه ساله دارم زبان میخونم و تا آخر سال ایشاالله IELTS رو میگیرم
مشکل مالی نداریم و میخوام برای مهاجرت کانادا اقدام کنم،از دوستان این تاپیک کسی هس که راهنماییم کنه؟
قصدم خوندن ارشد مدریت مالی تو کاناداس
اما نمیدونم ویزای تحصیلی بگیرم یا دنبال مهاجرت باشم؟کدومش بهتره و سریعتر؟
میخوام سریع اقدام کنم که بعد لیسانس تو اون مدتی که وقت دارم از کشور خارج شم،برم{از نظر مشمولی و سربازی}
اونجاهم فامیل داریم،اما درجه یک نیستن
ممنون میشم راهنماییم کنید

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - rouzbeh_ziafati - 2013-07-26

سلام
دوستان من این شرایط رو دارم
به نظرتون اگر اقدام کنم می تونیم اقامت بگیرم برای کار
مهندس کامپیوتر هستم
4 سال سابقه کاری دارم
البته معدل دانشگاهیم 13.83 هست
همسرم لیسانس فیزیک هست و خانه دار
یه پسر چند ماهه دارم
عموم شهروند کانادا هست
آیلتس دارم می خونم که 6.5 بگیرم

البته رفتم به این آدرس
http://www.form.services.micc.gouv.qc.ca/epi/index.jsp?languageCode=en
برای اقامت در کبک ، فرمش رو پرکردم البته بعضی چیزاشو نفهمیدم و همینطوری پر کردم آخرش گفت که حدنصاب رو نمی رسونی !

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - persiian - 2013-08-08

دوستان عزيز ديدم كسي جوابگوي سوالات نيست گفتم شايد اين به درد بخوره
جدول محاسبه امتياز رو ميگزارم كه بتونيد براي فدرال امتيازتون رو محاسبه كنيد اما چند نكته
١ قبل از اقدام حتما نياز داريد به ايلتس جنرال كه همه اسكيل ها ٦ به بالا باشه
٢ حتما يه سال سابقه كار مرتبط در ٥ سال اخير
٣ قبل از اقدام مدارك تحصيلي توسط سازمانهايي كه در سايت مهاجرت اعلام شده تاييد بشود

کسانی که از تاریخ 4/5/2013 و به بعد اقدام می کنند، اگر مدارک آن ها با شرایط جدید مطابقت نداشته باشد، مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

فهرست جدید مشاغل مورد نیاز فدرال سال 2013:

مدیران مهندسی
تحلیل گران مالی و سرمایه گذاری
علوم دریایی و زمینی
مهندسین عمران
مهندسین مکانیک
مهندسین شیمی
مهندسین معدن
مهندسین زمین شناسی و اکتشافات معدن
مهندسین نفت
مهندسین هوا فضا
مهندسین کامپیوتر ( به جز مهندسین نرم افزار/ طراحان)
نقشه برداران زمین
برنامه نویسان کامپیوتر و توسعه دهندگان رسانه های تعاملی
مکانیک و تکنسین ابزارهای صنعتی
بازرسان سلامت عمومی و محیط زیست، و سلامت و امنیت شغلی
متخصصین سنجش شنوایی و آسیب شناسان گفتاری
فیزیوتراپ ها
کار درمانی
متخصصین آزمایشگاه پزشکی
تکنسین آزمایشگاه پزشکی و دستیاران آسیب شناسی
تنفس درمانی، تزریقات بالینی و متخصصین قلب
متخصصین پرتو پزشکی
سونوگرافی پزشکی
تکنسین های قلب و عروق
فاکتور های امتیازبندی :

فاکتور امتیاز بندی امتیاز
تحصیلات ۲۵ امتیاز
دانش زبان انگلیسی و/یا فرانسه ۲۸ امتیاز
سابقه کار ۱۵ امتیاز
سن ۱۲ امتیاز
پیشنهاد کار در کانادا ۱۰ امتیاز
قابلیت انطباق ۱۰ امتیاز
مجموع ۱۰۰ امتیاز
امتیاز قبولی ۶۷ امتیاز
1 : تحصیلات

1 : تحصیلات

یکی دیگر از تغییرات مهمی که از تاریخ 4/5/2013 اجرا خواهد شد، ارزیابی مدارک تحصیلی (ECA) می باشد. اگر متقاضیانی که می خواهند مدارک تحصیلی خارجی خود را ارسال کنند، می توانند ارزیابی مدارک خود را قبل از تاریخ 4/5/2013 انجام دهند. با این حال، متقاضیان، دیگر شرایط ذکر شده، مانند پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی و یا اقدام از طریق PhD و یا مشاغل مورد نیاز، و کسب حداقل امتیاز لازم در آزمون زبان را مد نظر داشته باشند. متقاضیانی که مدارک تحصیلی کانادایی دارند احتیاجی به ارزیابی مدارک ندارند مگر به منظور حمایت از فرم تقاضایشان.

ارزیابی مدارک تحصیلی مشخص می کند که مدارک تحصیلی خارجی معتبر و معادل با مدرک کانادا می باشد یا خیر.

از تاریخ 17/4/2013، وزیر مهاجرت 4 سازمان را به منظور ارزیابی مدارک تحصیلی مشخص کرده اند. سازمان های دیگری نیز در آینده توسط CIC معرفی خواهد شد.

سازمان ها عبارتند از:

Comparative Education Service: University of Toronto School of Continuing Studies;
International Credential Assessment Service of Canada;
World Education Services; and,
Medical Council of Canada.
مقطع تحصیلات امتیاز
دکترا PHD
۲۵ امتیاز
کارشناسی ارشد
۲۳ امتیاز
کارشناسی ناپیوسته
۲۲ امتیاز
کارشناسی پیوسته
۲۱ امتیاز
کاردانی ۱۹ امتیاز
یکسال بعد از دیپلم

2 : دانش زبان

آزمون CELPIP: حداقل امتیاز 4 در هر یک از مهارت های گفتاری، شنیداری، نوشتاری و خواندن.

آزمون IELTS: حداقل امتیاز 6 در هر یک از مهارت های گفتاری، شنیداری، نوشتاری و خواندن.

آزمون TEF: حداقل امتیاز 206 در مهارت خواندن، 248 در مهارت شنیداری و 309 در مهارت های گفتاری و نوشتاری.

زبان انگلیسی :

مهارت گفتاری
مهارت شنیداری
مهارت خواندن مهارت نوشتن امتیاز
CLB 7 IELTS 6 IELTS 6 IELTS 6 IELTS 6 4
CLB 8 IELTS 6.5 IELTS 7.5 IELTS 6.5 IELTS 6.5 5
CLB 9 9.0 - 7.0 IELTS
9.0 - 8.0 IELTS
9.0- 7.0 IELTS
9.0 - 7.0 IELTS
6
زبان فرانسه :

مهارت گفتاری
مهارت شنیداری
مهارت خواندن مهارت نوشتن امتیاز
TEF Basic
309 248 206 309 4

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - persiian - 2013-08-08

3 : سابقه کار

حداقل 1 سال تجربۀ کاری در یکی از 24 مشاغل مورد نیاز الزامی میباشد .
سابقه کار امتیاز
۶ سال یا بیشتر ۱۵ امتیاز
۴ سال ۱۳ امتیاز
۲ سال ۱۱ امتیاز
۱ سال ۹ امتیاز
4 : سن

سن امتیاز
۱۸ تا ۳۵ ۱۲
۳۶ ۱۱
۳۷ ۱۰
۳۸ ۹
۳۹ ۸
۴۰ ۷
۴۱ ۶
۴۲ ۵
۴۳ ۴
۴۴ ۳
۴۵ ۲
۴۶ ۱
۴۷ یا بیشتر ۰

5 : پیشنهاد کار

پیشنهاد کار در کانادا امتیاز
پیشنهاد کار تائید شده توسط HRSDC ۱۰ امتیاز
شما یک پیشنهاد کار دائمی از همان کارفرمائی که مشغول به کار هستید ( بدون تائید HRSDC ) ۱۰ امتیاز
6 : انطباق پذیری

قابلیت انطباق امتیاز
کار قبلی در کانادا برای متقاضی اصلی ۱۰ امتیاز
تحصیلات قبلی در کانادا برای متقاضی اصلی ۵ امتیاز
تحصیلات قبلی در کانادا برای همسر ۵ امتیاز
سابقه کاری قبلی در کانادا برای همسر ۵ امتیاز
پیشنهاد کار در کانادا ۵ امتیاز
اقوام درجه اول داخل کانادا (۱۸ سال به بالا) ۵ امتیاز
سطح زبان همسر (CLB 4) ۵ امتیاز

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - worldforex - 2013-08-08

سلام دوستان
لطفا راهنمایی بفرمائید...

وضعیت تاهل : متاهل و یک فرزند 2 ساله (همسرم دیپلم کامپیوتر داره )
مدرک تحصیلی : دیپلم عکاسی دیجیتال کارودانش دارم که تازه گرفتم + (چندین مدرک مایکروسافت دارم )
شغل : طراح وب سایت و آشنایی کامل به سخت افزار و نرم افزار و شبکه
سابقه کار : 15 سال بدون بیمه
زبان انگلیسی : متوسط بدون مدرک

و اما سوال من :
1- آیا بنده واجد شرایط هستم برای مهاجرت به کانادا؟
2- اگر هستم میشه بفرمایید آیا با دیپلم هم میتونم اقدام کنم با توجه به مدارک مایکروسافتی که دارم؟
3- با توجه به اینکه سابقه کار با بیمه ندارم آیا فقط سابقه کار در یک شرکت در سربرگ و فیش حقوقی میتونه کافی باشه؟
4- چه زمانی باید درخواست بدم برای مهاجرت ؟ قبل از گرفتن آیلتس یا بعد از گرفتن آن؟
5- اگر واجد شرایط برای کانادا نبودم اما برای کبک بودم باید هم آیلتس بگیرم و هم زبان فرانسه ؟

با تشکربسیار از شما بابت وقتی که برای پاسخ میزارین
و همینطور اینکه تجربیات با ارزشتون که در اختیار امثالی مثل بنده قرار میدین
امیدوارم همیشه موفق باشید

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - sajedeh - 2013-08-08

سلام برنامه کانادا در مورد مشاغل فنی و حرفه ای چی شد شرایطش چیه

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - nora - 2013-08-10

(2013-07-18 ساعت 19:56)Hejrat نوشته:  دوستان سلام
منتظر پاسخ شما هستم.
سپاس

خانم شما هم اگر ایلتس داشته باشد امتیاز شما اضافه خواهد شد.