مهاجرسرا
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: مهاجرت خانوادگی (https://www.mohajersara.org/forum/forum-30.html)
+---- موضوع: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی (/thread-4788.html)

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - lottery_23 - 2013-05-03

دوستان كسى موردى كه من توى صفحه قبل پرسيدم رو نميدونست؟ Sad

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - nargesi - 2013-05-03

(2013-05-02 ساعت 14:05)lottery_23 نوشته:  سلام دوستان. سوالمو نمیدونستم کجا باید بپرسم. امیدوارم خیلی جای بی ربطی نباشه.
سوالم اینه که کسی بوده تا حالا که با اینکه کیسش از طریق خونوادش در جریان باشه بتونه ویزای دانشجویی بگیره؟ حتی یک مورد هم اگه کسی میدونه لطفا بگه. ممنون.

بعید به نظر میاد، چون تو فرمهای دانشجویی (اینطور که شنیدم) قسمتی هست که آیا براتون مهاجرتی تقاضا شده، فکر کنم پاسخ این قسمت مثبت باشه درخواست دانشجویی رو رد می کنن. بهرحال دانشجویی باید ثایت کنی قصد موندن تو امریکا رو نداره و این با پرونده مهاجرتی تناقض داره. بهتر دانشجویی به جاهای دیگه فکر کنه تا نوبت گرین کارتش بشه.

حالا نمی دونم کسی موردی سراغ داره که ویزای دانشجویی گرفته باشه در حالی که پرونده مهاجرتی داشته.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - abdolreza - 2013-05-03

(2013-05-03 ساعت 21:18)lottery_23 نوشته:  دوستان كسى موردى كه من توى صفحه قبل پرسيدم رو نميدونست؟ Sad

چند بار توضیح داده شده ،
کسی که کیس مهاجرتی داره ، وقتی تقاضا میده به این معنی است که میخواد برای همیشه در امریکا زندگی کنه
وقتی برای ویزا دانشجوئی اقدام میکنید ، به این معنا است که شما قصد تحصیل دارید و در پایان تحصیل به کشورتان بر میگردی. یعنی ویزای شما ویزای دانشجوئی است نه اقاماتی !
با یک استدلال ساده میگویند چون این دو مدل ویزا باهم یک هدف را ندارند مثل ویزا توریستی معمولا موافقت نمیکنند ، من ندیدم ولی شنیدم که در بعضی موارد با ویزا توریستی موافقت شده !
شما فقط میتونید از طریقه لاتاری اقدام کنید

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - lottery_23 - 2013-05-04

ممنون از توضيحاتتون دوستاى خوبم. خودم هم اين تناقض و اينها رو ميدونم كه متاسفانه نميشه. اما گفتم شاااااايد يك موردى كسى شنيده باشه كه دانشجويى گرفته با اين شرايط. توريستى هم اقدام كردم قبلاً و نشده. حتى موقعى براى توريستى اقدام كرده بودم كه هنوز برام درخواستى نشده بود براى گرين كارت. يعنى كيس مهاجرتى اى نداشتم. اما فقط به اين دليل كه خونوادم اونجا بودن منفى گرفتم.
مثل اينكه متأسفانه متأسفانه راهى نداره.
ممنون.
Sad

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - islet - 2013-05-04

با سلام به همه دوستان
من یه راهنمایی از شما میخواستم در مورد مهاجرتم.
اول یه توضیحی بدم: من 22 سالمه 2 ترمم مونده کارشناسیمو بگیرم سربازی هم نرفتم. برادرم 15 ساله که تو آمریکا زندگی میکنه و گرین کارت داره 5 ساله پیش هم امد ایران ازدواج کرد و همسرش رو هم برد انجا. برادرم هم یه بیزینس برا خودش داره که به رشته تحصیلی من نمیخوره.
سوال اول: من از کدوم راه برای رفتن وارد بشم ( خانوادگی و یا برای ارشد پذیرش بگیرم و تحصیلی اقدام کنم) میخوام هرچه زود تر برم.
لطفا راهنمایی کنید که کدوم راه بهتره و شرایطش به من میخوره و زمانه پرسه چقدر طول میکشه حدودا؟
ممنون از همه شما

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - lottery_23 - 2013-05-04

islet عزيز، از طريق برادرتون كه خيلى طول ميكشه. اگه ميخوايد زود بريد اين اصلاً راه سريعى نيست. از طريق ويزاى تحصيلى هم اگه با توجه به اينكه برادرتون اونجاست بهتون ويزا بدن و فكر نكنن ميخوايد بمونيد، پروسه ى طولانى اى نيست. آخرهاى درستون كه بود تافل بگيريد كه بعدش سريع بتونيد براى پذيرش اقدام كنيد.
در هر صورت براى گرفتن ويزاى تحصيلى، شما بايد آفيسر رو مجاب كنيد كه قصد موندن توى آمريكا رو نداريد. و حواستون باشه كه اگه ميخوايد از راه تحصيلى بريد يه وقت برادرتون براتون اقدام نكنن از طريق مهاجرت خانوادگى.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - amir2640 - 2013-05-04

(2013-05-04 ساعت 20:12)lottery_23 نوشته:  islet عزيز، از طريق برادرتون كه خيلى طول ميكشه. اگه ميخوايد زود بريد اين اصلاً راه سريعى نيست. از طريق ويزاى تحصيلى هم اگه با توجه به اينكه برادرتون اونجاست بهتون ويزا بدن و فكر نكنن ميخوايد بمونيد، پروسه ى طولانى اى نيست. آخرهاى درستون كه بود تافل بگيريد كه بعدش سريع بتونيد براى پذيرش اقدام كنيد.
در هر صورت براى گرفتن ويزاى تحصيلى، شما بايد آفيسر رو مجاب كنيد كه قصد موندن توى آمريكا رو نداريد. و حواستون باشه كه اگه ميخوايد از راه تحصيلى بريد يه وقت برادرتون براتون اقدام نكنن از طريق مهاجرت خانوادگى.

من مادرم و خواهرم ویزای توریستی یک بار گرفتن با وجود پروندشون و تمام خانواده مادریم که همگی اونجا سیتیزن بودن البته هزار یک مدرک برده بودن سفارت که ثابت کنند بر میگردن ولی هیچ کدومشو هون موقع افیسر نگاه نکرده بود و بهشون ویزا رو داده بود

در مورد ویزایه دانشجویی خیلی سخت گیری میشه چون قوانین مهاجرت امریکا این امکانو به شما میده که ویزاتو پس از مراحلی تبدیل به ویزایه کار کنید که یکی از اشناهایه من دقیقا همین کارو کرد خودش و خانومشون به همراه فرزند کوچکی که داشتن با ویزایه دانشجویی رفتن و بعد از چند ماه رفتن سر کار و ویزاشون تبدیل به ویزایه کاری شد و این همون چیزی هست که سفارت نگرانشه

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - lottery_23 - 2013-05-05

amir2640 عزيز، خداروشكر، از شانس خوبشون بوده. همه چيز به نظر آفيسر بستگى داره و اينكه فكر ميكنه برميگرديد يا نه.
يكى مثل من هم با كلى مدرك كه ثابت ميكرد برميگردم رفتم و منفى گرفتم.
ايشالا هميشه خوش شانس باشيد.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - سیامک ع - 2013-05-05

سلام دوستان
مادر من از طریق برادرم که سیتیزن آمریکاست اقدام گرین کارت کرده و تاریخ مصاحبه سفارت آمریکا در ابوظبی 1 ماه دیگه است من چند سوال دارم اگر کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم.
1- برای مادرم که 75 سالشه آیا باز واکسن ها الزامیست که دفترچه آن را تهیه کنیم ؟
2- آیا مادر من با سن 75سال و بازنشسته آموزش و پرورش هم شامل بک گراند چک میشه؟
3- آیا پس از مصاحبه پرونده گرین کارت را میدن یا بایستی برایم هتل تا بفرستند؟
ممنون میشم کسی اگر میدونه جواب سوالات من را بده

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - amirbadi - 2013-05-05

سلام دوستان روزتون بخیر. من یک سوال داشتم در مورد اینکه کسی که پدرش سیتیزن باشه و پسرش بالای 21 سال و مجرد باشه جزء کدام یک از زیر مجموعه ها FAMILY-SPONSORED قرار میگیره : F1 -F2A-F2B- F3- F4
سپاسگذارم.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - lottery_23 - 2013-05-05

(2013-05-05 ساعت 18:56)amirbadi نوشته:  سلام دوستان روزتون بخیر. من یک سوال داشتم در مورد اینکه کسی که پدرش سیتیزن باشه و پسرش بالای 21 سال و مجرد باشه جزء کدام یک از زیر مجموعه ها FAMILY-SPONSORED قرار میگیره : F1 -F2A-F2B- F3- F4
سپاسگذارم.

سلام Smile
فرزندان مجرد و بالاى ٢١ سال يك سيتيزن آمريكا در كتگورى F1 قرار ميگيرند.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - Nightsky007 - 2013-05-08

مراحل ویزااز طریق ازدواج دقیق چیه؟؟؟از اول کسی توضیح داده تو انجمن که چیکار باید انجام داد؟؟؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - mom - 2013-05-08

با سلام به همه دوستان گل
دوستان فرد سیتیزن می تواند برای برادر متاهل خود در اقدام کند؟
ممنونSmile

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - battosai - 2013-05-08

(2013-05-08 ساعت 00:20)mom نوشته:  با سلام به همه دوستان گل
دوستان فرد سیتیزن می تواند برای برادر متاهل خود در اقدام کند؟
ممنونSmile

بله میتواند اما 13 الی 14 سال طول میکشه ...

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - rezafc - 2013-05-09

من یک سوالی از دوستان داشتم.
حدودا 7 ماه میشه که به آمریکا امدم.می خواستم برای پدر و مادرم درخواست گرین کارت بدم.شرایط و مراحل کارش چه جوریه؟