مهاجرسرا
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-9.html)
+--- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-11.html)
+--- موضوع: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال (/thread-3349.html)

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - worldforex - 2013-08-10

دوستان یکی جواب منم بده....... پست 675

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - برکه - 2013-08-12

سلام
سوالی داشتم .با توجه به اعتصاب کارکنان سفارت کانادا آیا کسی اینجا هست یا کسی رو میشناسید که pass request شده باشه در حین دوران اعتصاب؟ من مدیکالمو 5 ماه پیش دادم با توجه به اینکه میگن اعتصابات حالا حالاها ادامه داره و اعتبار مدیکال هم 1 سال بیشتر نیست یه کم نگرانم.اگه کسی اطلاعاتی داره بده ممنون میشم.

(2013-08-10 ساعت 10:57)worldforex نوشته:  دوستان یکی جواب منم بده....... پست 675

در بعضی از سایت ها یه سری فرم ارزیابی رایگان وجود داره که پر میکنید و جوابتونو میدن که آیا شما واجد شرایط هستین یا نه...اگر گوگل کنید به راحتی پیدا میشه.موفق باشید.Smile

(2013-08-10 ساعت 00:03)nora نوشته:  
(2013-07-18 ساعت 19:56)Hejrat نوشته:  دوستان سلام
امتیازاتی که از جدول موجود در سایت مهاجرت رسمی دیدم برای خودم با ۴۰ سال سن و مدارک لیسانس و فوق لیسانس و دکترا عمران از معتبرترین دانشگاه ایران و مدرک آیلتس ۶ حدود ۵ امتیاز کم داره. اگر آیلتس ۷ در هر چهار باند داشته باشم باز یک امتیاز کم میاد. یعنی میشه ۶۶. من آیلتس ۷ ندارم. مشکل کم شدن امتیاز مربوط به سن است متاسفانه. بدبختانه فرانسه هم اصلا نمیدانم. مایه سپاس خواهد بود اگر دوستانی که در این زمینه تجربه دارن راهنمایی کنند.
یادم رفت بگم: من نه فامیلی در کانادا دارم نه آنجا کار کردم و نه در حال حاضر پیشنهاد کاری دارم.هیچکدام. جدول را که نگاه میکردم میدیدم دکترا داشتن چندان مزیت محسوب نمیشه در مقابل سن و سال. به عبارت دیگه اگر با لیسانس و در جوانی اقدام میکردم شانس بیشتری داشتم. درسته؟
منتظر پاسخ شما هستم.
سپاس

خانم شما هم اگر ایلتس داشته باشد امتیاز شما اضافه خواهد شد.

در بعضی از سایت ها یه سری فرم ارزیابی رایگان وجود داره که پر میکنید و جوابتونو میدن که آیا شما واجد شرایط هستین یا نه...اگر گوگل کنید به راحتی پیدا میشه.موفق باشید.Smile

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - Hejrat - 2013-08-19

سلام
از همه دوستانی که محبت می کنند و با کارشناسی و دانش بقیه را راهنمایی می کنند ممنون هستم. یک سوال نسبتا فوری برام پیش آمده که می خواستم مطرح کنم. لطفا کسانی که اطلاع دقیق دارند خصوصا کسانی که تجربه در امر مهاجرت دارند لطف کنند و جواب بدهند.

فرض کنید موارد زیر کاملا صحیح هستند:
1. من حداقل 67 امتیاز لازم را مطابق آنچه که در جدول به نشانی زیر داده شده است بدست آورده باشم:
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/apply-factors.asp

2. تخصص من بین تخصص های مندرج در نشانی ذیل هم وجود داشته باشد:
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/apply-who-instructions.asp?expand=jobs#jobs

سوال:
اگر به جدول ارایه شده در نشانی ذیل مراجعه کنید:
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/complete-applications.asp

خواهید دید که فرضا اگر رشته من کد 2131 باشد تا این لحظه 34 پرونده کامل از مجموع حداکثر 300 پرونده قابل قبول دریافت شده است.
1. آیا این به معنی آن است که 34 نفر فایل نامبر دریافت کرده اند و هنوز خیل عظیمی از متقاضیان - که مدارک خود را ارسال کرده اند - در نوبت رسیدگی و دریافت فایل نامبر هستند؟
2. یا اینکه کلا 34 پرونده دریافت شده است؟!!!

اگر مورد 1 صحیح باشد باید نتیجه گرفت که عملا بعد از گذشت تنها 4 ماه ، ظرفیت تکمیل شده و حتی اگر مدارک خود را بفرستید در صف رسیدگی قرار می گیرید و قبل از شما آن 300 نفر که امتیاز حداقل را آورده اند فایل نامبر دریافت می کنند و عملا شما موفق به دریافت فایل نامبر نمی شوید. آیا این برداشت صحیح است؟ توضیح اینکه متنی که در صفحه فوق به زبان انگلیسی آمده است اتفاقا روی این برداشت صحه می گذارد:

Note: Due to the large number of applications we get, we cannot check that each one is complete on the same day it gets to the office. The numbers on this page are updated at least once a week, but are only a guide. There is no guarantee that an application sent in now will fall within the cap by the time it gets to the Centralized Intake Office

اگر مورد 2 صحیح باشد آیا یعنی تا این لحظه از سرتاسر جهان تنها 34 نفر واجد شرایط هستند و هنوز باقیمانده تا 300 نفر و هنوز احتمال انتخاب شدن وجود دارد؟!!

از پاسخ دقیق که خواهید داد پیشاپیش سپاسگزاری می کنم

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ParsTrader - 2013-08-19

(2013-08-19 ساعت 12:48)Hejrat نوشته:  سلام
از همه دوستانی که محبت می کنند و با کارشناسی و دانش بقیه را راهنمایی می کنند ممنون هستم. یک سوال نسبتا فوری برام پیش آمده که می خواستم مطرح کنم. لطفا کسانی که اطلاع دقیق دارند خصوصا کسانی که تجربه در امر مهاجرت دارند لطف کنند و جواب بدهند.

1. من حداقل 67 امتیاز لازم را مطابق آنچه که در جدول به نشانی زیر داده شده است بدست آورده باشم:

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/apply-who-instructions.asp?expand=jobs#jobs

سوال:

خواهید دید که فرضا اگر رشته من کد 2131 باشد تا این لحظه 34 پرونده کامل از مجموع حداکثر 300 پرونده قابل قبول دریافت شده است.
1. آیا این به معنی آن است که 34 نفر فایل نامبر دریافت کرده اند و هنوز خیل عظیمی از متقاضیان - که مدارک خود را ارسال کرده اند - در نوبت رسیدگی و دریافت فایل نامبر هستند؟

اگر مورد 1 صحیح باشد باید نتیجه گرفت که عملا بعد از گذشت تنها 4 ماه ، ظرفیت تکمیل شده و حتی اگر مدارک خود را بفرستید در صف رسیدگی قرار می گیرید و قبل از شما آن 300 نفر که امتیاز حداقل را آورده اند فایل نامبر دریافت می کنند و عملا شما موفق به دریافت فایل نامبر نمی شوید. آیا این برداشت صحیح است؟ توضیح اینکه متنی که در صفحه فوق به زبان انگلیسی آمده است اتفاقا روی این برداشت صحه می گذارد:

Note: Due to the large number of applications we get, we cannot check that each one is complete on the same day it gets to the office. The numbers on this page are updated at least once a week, but are only a guide. There is no guarantee that an application sent in now will fall within the cap by the time it gets to the Centralized Intake Office

اگر مورد 2 صحیح باشد آیا یعنی تا این لحظه از سرتاسر جهان تنها 34 نفر واجد شرایط هستند و هنوز باقیمانده تا 300 نفر و هنوز احتمال انتخاب شدن وجود دارد؟!!

سلام
همون مورد اول درست است یعنی تا الان تعدادی پرونده فرستاده شده است که تاکنون 34 تای ان تایید شده است .
اما بعید می دونم رشته ایی که تا حالا فقط 34 تا تایید شده داره مثلا 300 پرونده در صف انتظار داشته باشه . یادم هست سری اول هم که ظرفیت 1000 رشته بود خیلی از وکلا بازار گرمی میکردند که تمام رشته ها ظرف کمتر از 3 ماه پر خواهد شد. اما عملا فقط 6 یا 7 رشته ظرف یکسال پر شدو بقیه رشته ها اصلا هیچ وقت به 1000 نرسیدند و اکثر زیر 300 پرونده داشتند.
به هر حال اگر از من می شنویدبرای رشته هایی که تاکنون کمتر از 100 پرونده تکشیل شده است می توان اپلای کرد و دیر نشده است.
با ارزوی موفقیت برای همه

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - Hejrat - 2013-08-20

(2013-08-19 ساعت 20:06)ParsTrader نوشته:  
(2013-08-19 ساعت 12:48)Hejrat نوشته:  سلام

سوال:

سلام
همون مورد اول درست است یعنی تا الان تعدادی پرونده فرستاده شده است که تاکنون 34 تای ان تایید شده است .
اما بعید می دونم رشته ایی که تا حالا فقط 34 تا تایید شده داره مثلا 300 پرونده در صف انتظار داشته باشه . یادم هست سری اول هم که ظرفیت 1000 رشته بود خیلی از وکلا بازار گرمی میکردند که تمام رشته ها ظرف کمتر از 3 ماه پر خواهد شد. اما عملا فقط 6 یا 7 رشته ظرف یکسال پر شدو بقیه رشته ها اصلا هیچ وقت به 1000 نرسیدند و اکثر زیر 300 پرونده داشتند.
به هر حال اگر از من می شنویدبرای رشته هایی که تاکنون کمتر از 100 پرونده تکشیل شده است می توان اپلای کرد و دیر نشده است.
با ارزوی موفقیت برای همه

ضمن تشکر از پاسخ شما
صبح که این پست را میدادم تعداد 34 پرونده بود. الان که در واقع اولین روز کاری اداره مهاجرت تمام شده - با توجه به اینکه هفته به هفته به روز رسانی میشه - تعداد شده 40.این یعنی ۶ پرونده در طول یک هفته. از ۴ می تا الان حدود ۱۵ هفته گذشته. یعنی به طور متوسط هر هفته ۲.۶ پرونده. اما در هفته گذشته یکدفعه شده ۶ پرونده. اگر فرض کنیم منحنی یکنواخت رشد کرده باشه متاسفانه تنها معنیش اینه که هر چه زمان جلوتر میره نرخ رشد تعداد پرونده های مذکور زیادتر میشه. مثلا ممکنه تا هفته بعد این تعداد به ۵۰ برسه. مگر اینکه تغییرات زمانی پرونده ها کاهش داشته باشه (امیدوارم)

خواهشمندم راهنمایی کنید:
۱. دوستان کسی میدونه سال گذشته هم ۳۰۰ تا بوده یا نه؟ و اینکه ۳۰۰ تا اکثرا پر میشد؟ مشکل دیگه اینه که کل پرونده ها ۵۰۰۰ تا خواهد بود وکل رشته ها ۲۴ تا. یعنی امکان نداره که همه رشته ها ۳۰۰ تایی بشوند. به نظر میرسه وقتی تعداد به ۵۰۰۰ برسه دیگه سقف ۳۰۰ کنترل کننده نخواهد بود. تا الان ۹۹۷ پرونده پذیرفته شده. یعنی ۲۰ درصد برای حدود ۴ ما.

۲. آیا اطلاع دارید که امتیازها مرتب شده و سپس پرونده های هر امتیاز بررسی میشه؟ یعنی اگر کسی امتیاز ۸۰ بیاره ولی دیرتر از کسی که امتیاز ۶۷ آورده تحویل بده) و یک ظرفیت بیشتر نمانده باشه امتیاز ۸۰ انتخاب میشه؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - manis - 2013-08-21

دوستان یه سوال دارم
کسی می دونه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اگه بخوام اقدام کنم
با چه نرخ دلاری باید دارایی ها رو تبدیل کنم که ببینم سرمایه ام قابل قبول هست یا نه
من بین نرخ دولتیو نرخ بازار آزاد و نرخ مبادلاتی موندم

(2013-08-21 ساعت 11:09)ParsTrader نوشته:  
(2013-08-21 ساعت 10:57)manis نوشته:  دوستان یه سوال دارم
با چه نرخ دلاری باید دارایی ها رو تبدیل کنم که ببینم سرمایه ام قابل قبول هست یا نه
سلام
در حال حاظر کانادا بر اساس نرخ مبادلاتی ( حدود 2500 تومن ) این تبدیل را انجام می دهد.
با ارزوی موفقیت برای همه

ممنون از پاسخ سریع شما

و آیا می دونید پروسه سرمایه گذاری برای ایالت منیتوبا چقدر زمان میبره و یا حتی کسی رو می شناسید از طریق منیتوبا مهاجرت کرده باشه یا در حال اقدام باشه؟؟؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ParsTrader - 2013-08-21

(2013-08-21 ساعت 10:57)manis نوشته:  دوستان یه سوال دارم
سلام
در حال حاظر کانادا بر اساس نرخ مبادلاتی ( حدود 2500 تومن ) این تبدیل را انجام می دهد.
برای مانیتوبا از طریق کارافرینی حدود 1 تا 1.5 سال طول میکشه .من فردی را می شناختم که 2 سال پیش اقدام کرد و حدود 14 ماه طول کشید.
با ارزوی موفقیت برای همه

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - zahra jon - 2013-08-26

سلام من پرستارم و قصد مهاجرت به کانادا رو از طریق کبک دارم کسی میدونه خبرهایی که در سایتها در مورد احتمال ممنوعیت حجاب در این ایالت هست حقیقت داره یا نه ؟ و اگر این احتمال هست من تا کی باید منتظر اعلام ارزشهای جدید کبک باشم ؟ درحال حاضر به پرستار محجبه اونجا کار میدن یا نه ؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - abbas41 - 2013-08-28

(2013-08-26 ساعت 22:38)zahra jon نوشته:  سلام من پرستارم و قصد مهاجرت به کانادا رو از طریق کبک دارم کسی میدونه خبرهایی که در سایتها در مورد احتمال ممنوعیت حجاب در این ایالت هست حقیقت داره یا نه ؟ و اگر این احتمال هست من تا کی باید منتظر اعلام ارزشهای جدید کبک باشم ؟ درحال حاضر به پرستار محجبه اونجا کار میدن یا نه ؟

سلام ...
شما اگر تمام مدارک کامل باشه سه سال طول میکشه برسی کانادا اونجا که رفتی اگر تونستی توی رشته خودت کار پیدا کنی بعد با کارفرما سر حجاب میتونی صحبت کنی .... .... دوستان اگر اطلاعاتی دارن این دوستمونو راهنمایی کنن...Shy

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - zahra jon - 2013-08-28

(2013-08-28 ساعت 14:00)abbas41 نوشته:  
(2013-08-26 ساعت 22:38)zahra jon نوشته:  سلام من پرستارم و قصد مهاجرت به کانادا رو از طریق کبک دارم کسی میدونه خبرهایی که در سایتها در مورد احتمال ممنوعیت حجاب در این ایالت هست حقیقت داره یا نه ؟ و اگر این احتمال هست من تا کی باید منتظر اعلام ارزشهای جدید کبک باشم ؟ درحال حاضر به پرستار محجبه اونجا کار میدن یا نه ؟

سلام ...
شما اگر تمام مدارک کامل باشه سه سال طول میکشه برسی کانادا اونجا که رفتی اگر تونستی توی رشته خودت کار پیدا کنی بعد با کارفرما سر حجاب میتونی صحبت کنی .... .... دوستان اگر اطلاعاتی دارن این دوستمونو راهنمایی کنن...Shy

دوست محترم اگر از میزان نیاز کبک به پرستار اطلاع داشته باشید متوجه میشوید که یافتن کار در این رشته کار سختی نیست فقط باید امتحان رجیستری را قبول شوید و تا رسیدن به آن مراحلی دارد حتما توانایی این کار را در خود میبینم ولی من نمیخواهم در صورت وجود منع حجاب در کانادا به قول شما {سه سال} وقتم را به هدر دهم لطفا دوستانی که در کانادا زندگی میکنند و اطلاع دارند بدون غرض ورزی جواب دهند اعتقادات هر کس برایش قابل احترام است با تشکر از کمک شما

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - sh.m - 2013-09-01

با سلام :
من برای مهاجرت دارم اقدام میکنم و وکیل هم ندارم .دو سوال برام پیش اومده و امیدوارم دوستان منو راهنمایی کنن:

1- من برادرم در مونترال ، کبک زندگی میکنه ،با توجه به اینکه من برای فدرال دارم اقدام میکنم آیا من 5 امتیاز مزبوط به داشتن خویشاوند رو دریافت میکنم؟

2- در زمینه حساب بانکی و proof of fund من باید 17000 دلار تو حسابم پول باشه.مبنای محاسبه نرخ دلار چی هستش یعنی دقیقا چند میلیون باید تو حساب پول باشه و اینکه از جه مدت قبل باید این پول تو حساب مونده باشه؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ParsTrader - 2013-09-01

(2013-09-01 ساعت 14:42)sh.m نوشته:  با سلام :
من برای مهاجرت دارم اقدام میکنم و وکیل هم ندارم .دو سوال برام پیش اومده و امیدوارم دوستان منو راهنمایی کنن:

1- من برادرم در مونترال ، کبک زندگی میکنه ،با توجه به اینکه من برای فدرال دارم اقدام میکنم آیا من 5 امتیاز مزبوط به داشتن خویشاوند رو دریافت میکنم؟

2- در زمینه حساب بانکی و proof of fund من باید 17000 دلار تو حسابم پول باشه.مبنای محاسبه نرخ دلار چی هستش یعنی دقیقا چند میلیون باید تو حساب پول باشه و اینکه از جه مدت قبل باید این پول تو حساب مونده باشه؟
سلام
1-بله شما 5 امتیاز را دریافت می کنید.
2-در حال حاظر کانادا دلار را براساس نرخ مبادلاتی یعنی 2500 تومان محاسبه می کنند .
با ارزوی موفقیت برای همه

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - maroka - 2013-09-10

سلام من پروسه مهاجرت از طریق فدرال با شغل آشپزی رو طی کردم ، تمام مراحل رو پشت سر گذاشتم حتی آیلتس هم گرفتم، اما بعد از گذشت یکسال که منتظر مدیکال بودم اتفاق غیر منتظره ای برایم پیش آمد که پرونده من همین طور معلق مانده و اگر پیگیری نکنم به زودی بسته خواهد شد، می خواستم ببینم که کسی در اینجا می تواند به من کمک کند. من واقعا زحمت کشیدم تا به این جا رسیدم اما این مسئله باعث شده که پرونده من بلاتکلیف بماند حتی نمی دانم چطوری باید پیگیری کنم.