مهاجرسرا
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: مهاجرت خانوادگی (https://www.mohajersara.org/forum/forum-30.html)
+---- موضوع: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی (/thread-4788.html)

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - amir2640 - 2013-06-21

(2013-06-21 ساعت 10:38)alisarvareharchiabi نوشته:  اگر پسرتون تا 7 سال دیگه بالای 21 میشه نه نمیتونید ببرینش اما زیر 21 میشه البته برادر شما برای خانوم و بچه شما اقدام کردن یا نه ؟

علی جان اگر پسرشون بالای 21 بشه شاید بتونن از قانون cspa استفاده کنند ظاهرا که به تازگی داره شامل همه میشه و خیلی از تبصرهاش رعایت نمیشه و جدیدا هم یکی از کاربرها به اسم teriole بابیش از 30 سال سن خوشبختانه شاملشون شد و دختر خاله من 2.5 پیش با اینکه 25 سالش بود به راحتی ویزاشو گرفت و من اصلا متوجه نمیشم با این وضعیت چرا این قانون شامل شما نشده Sad (با توجه به اینکه زمان کارنت شدن پرونده خانوادگیتون هم بعد از تصویب قانون بوده) ؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - Omidperfume - 2013-06-21

(2013-06-21 ساعت 18:41)amir2640 نوشته:  
(2013-06-21 ساعت 10:38)alisarvareharchiabi نوشته:  اگر پسرتون تا 7 سال دیگه بالای 21 میشه نه نمیتونید ببرینش اما زیر 21 میشه البته برادر شما برای خانوم و بچه شما اقدام کردن یا نه ؟

علی جان اگر پسرشون بالای 21 بشه شاید بتونن از قانون cspa استفاده کنند ظاهرا که به تازگی داره شامل همه میشه و خیلی از تبصرهاش رعایت نمیشه و جدیدا هم یکی از کاربرها به اسم teriole بابیش از 30 سال سن خوشبختانه شاملشون شد و دختر خاله من 2.5 پیش با اینکه 25 سالش بود به راحتی ویزاشو گرفت و من اصلا متوجه نمیشم با این وضعیت چرا این قانون شامل شما نشده Sad (با توجه به اینکه زمان کارنت شدن پرونده خانوادگیتون هم بعد از تصویب قانون بوده) ؟
دوستان عزيز:سال ٢٠٠٦ برادرم فقط براي من اقدام كرده و فكر نميكنم كه ايشون بتونه براي همسر و فرزندان من درخواست بده مگر همون درخواست شامل خانواده من هم بشه.من سال ٢٠٠٩ شماره پرونده اي در ابوظبي دريافت كردم و ديگه چيزي جز يه نامه كه گفته پرونده منتظر كارنت شدن نوبت ويزاست دستم نيست و فقط ميخوام وضعيت خانواده امو بدونم كه اگر كاري بايد بكنيم كه همزمان باشيم انجام بديم
صميمانه ازتون متشكرم

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - bsbali - 2013-06-21

امیر جان شناس ما باشد آسمان ها می تپد. این همه آدم گرفتند ولی به من علی نداند. واقعا خیلی خوشانسیم ماها.Sad

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - amir2640 - 2013-06-22

bsbali عزیز منهم فکر میکنم در حق افرادی مثل شما و علی جان خیلی خیلی بی انصافی شده شاید یه روزی این اتفاق برایه منهم بیفته .....

اما باید امیدوار بود دید نتیجه این قضیه age out چی میشه و دادگاه چه رایی میده امیدوارم هر اتفاقی که نهایتا قراره بفته به نفع همگیمون باشه Rolleyes

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - battosai - 2013-06-22

سلام آقا امیر شاید این افراد فاصله نوتیس دیتشون با کیس نامبرشون خیلی زیاد بود cspa تغییری نکرده مطمئن باش.

البته یه نکته بگم خود اسپانسر هم تو این قضیه میتونه یه کارایی بکنه مثلن به وکیله بگه آقا این افراد حتمن بیان اونوقت وکیلا با توجه به فرمول هایی میان این تاریخ رو یه کارایی میکنن من نمیدونم چیه . در هر صورت طبق قانون به ما تعلق نمیگرفت اما اگر اسپانسر ... بیخیال... Smile))) .

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - سیامک ع - 2013-06-23

(2013-06-22 ساعت 03:33)alisarvareharchiabi نوشته:  

سلام آقا امیر شاید این افراد فاصله نوتیس دیتشون با کیس نامبرشون خیلی زیاد بود cspa تغییری نکرده مطمئن باش.

البته یه نکته بگم خود اسپانسر هم تو این قضیه میتونه یه کارایی بکنه مثلن به وکیله بگه آقا این افراد حتمن بیان اونوقت وکیلا با توجه به فرمول هایی میان این تاریخ رو یه کارایی میکنن من نمیدونم چیه . در هر صورت طبق قانون به ما تعلق نمیگرفت اما اگر اسپانسر ... بیخیال... Smile))) .

دوستان عزیز من به این قضیه آگاهی کامل دارم. زیرا در ارتباط با پسر خودم هم همینطور است.
در ارتباط با اینکه وقتی نوبت مصاحبه شد آیا به بچه های بالای 21 سال تعلق میگیره یا خیر؟ باید بگه بستگی به این داره که از زمان درخواست تا نامه قبول شدن پرونده چه زمانی وقت گذشته است .مثلا" من 2001 فایل کردم ولی نامه قبولی پرونده در تاریخ 2009 اومده پس 8 سال وقت از دست رفته که این 8 سال را از سن بچه ها کم میکنند و اگر زمان مصاحبه بعد از کم شدن 8 سال هنوز فرزندان زیر 21 سال باشند به آنها تعلق خواهد گرفت.
موفق باشید

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - masmori - 2013-06-25

سلام خدمت اعضای محترم
برادر من که citizenاست سالها پبش برایم درخواست داده و ما

همه ی فرم ها را پر کردیم و حدود 400 تا 500 دلار هم پرداختیم.

در 19 فوریه 2010 نامه ای رسیده که درخواست I 131 ما پدیرفته شده و تا کنون
در مرحله ی Post-decision است.
اکنون پرسش من از حضور شما این است که تا کی پرونده به جریان می افته؟ وچطور تاریخ مصاحبه را پیش بینی می توان کرد؟
محل مصا حبه ابوظبی است.
با تشکر مسعود

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - سیامک ع - 2013-06-25

[quote='hooman18968' pid='363203' dateline='1371972283']
سیامک جان خدا خیرت بده ... یکی دو تا سوال دیگه می پرسم و خلاص ...
این لینک دومین نامه اس ... که تاریخ Approval Date که فرمودین همون 2011 هستش (اگه اشتباه نکنم)

1- اینجا هیچ اثری از اسم من نیست ... برای این که من هم همراه با پدرم با کمک قانون CSPA ویزا بگیرم باید حتما اسم من تو نامه قید شده باشه ؟ ... یا از همین الان من دیگه دنبال CSPA نباشم ؟
2- تاریخ مصاحبه با من 7 تا 10 سال فاصله داره ؟ یا با پدرم ؟ ... یعنی از الان تا 7 تا 10 سال دیگه به پدر من هم ویزا نمی دن ؟ ....
تا اینجایی که من متوجه شدم با توجه به تاریخ Approve نامه پدرم ... از سن من در روز مصاحبه فقط 7 سال کم میشه ؟ ... بیشتر نمیشه درسته ؟
3- ما به غیر از این دوتا نامه دیگه هیچ نامه ی دیگه ای نداریم ... آیا باید نامه ی دیگری تا الان داشته باشیم ؟‌
ممنونم از بردباریتون در جواب دادن سوالها

با سلام از اول شروع می کنم : اولا" همانطوریکه عرض کردم و شما نیز اشاره فرمودید تاریخ approval date شما 2011 است پس از تاریخ اقدام شما یعنی 2004 تا تاریخ 2011 ( البته روز و ماه هم مهم است) که تقریبا" 7 سال است در زمان مصاحبه از سن فرزندان کم میشود و در زمان مصاحبه پس از کسر این 7 سال اگر هنوز زیر 21 سال باشید به شخص مورد نظر نیز تعلق می گیرد.
جواب سوال 1) نامه ها معمولا" به اسم شخصی که درخواست کرده میاید ولی بایستی از پدرتون بپرسید و ایشان از برادرش در آمریکا بپرسند که آیا موقع درخواست در فرم ثبت نام اسامی همسر و بچه ها را اعلام کرده اند؟ و آیا شما تا به حال شناسنامه های خودتان را ترجمه کرده اید و برای عموی خودتان فرستاده اید؟ ولی اگر هم این کار را نکردند هیچ مشکلی نیست من هم زمان درخواست برادرم که آمریکاست برای من فقط اقدام کرده بود و برای همسر و فرزندان من اقدام نکرده بود یعنی اسامی را به اداره مهاجرت نفرستاده بود شما خیلی راحت می توانید شناسنامه ها را ترجمه کنید و بعد از تایید وزارت خارجه برای عموی خودتون در آمریکا بفرستید و ایشان با توجه به کیس نامبر شما نامه ای روی آن اضافه می کنند و برای اداره مهاجرت میفرستند و به همین راحتی شما هم به لیست اضافه میشوید و اگر اینکار را نکنید در زمان مصاحبه پدرتون به شما تعلق نخواهد گرفت.
جواب2) متاسفانه موردی که اشاره کردید فعلا" همنطور است شما میتوانید در سایت گوگل visa bulliten را جستجو کنید و بروید مثلا" به ماه بعدی جولای 2013 و بعدا" در آنجا خواهید دید که فعلا" پرونده های 22 می 2001 را بررسی میکنند و هر ماه این سایت به روز می شود و میتوانید روند پیشرفت آن را در ماه های بعد ببینید در یکسال گذشته هر ماه که میگذشت رین روند فقط 7 روز به جلو میرفت و مثلا" در 4 ماه گذشته برای کتگوری f4حتی 1 روز هم جلو نرفت و پیشرفتی نداشت ولی برای ماه جولای 21 روز جلو رفت روند خاصی نداره بستگی به شلوغی داره . من خودم سپتامبر 2001 هستم و امروز در سایت به پرونده های می 2001 بررسی میکنند یعنی با من 4 ماه فاصله داره ولی اگر هر ماه 7 روز جلو بره پس هر ماه 4 ماه طول میکشه یعنی مال من که فقط 4 ماه فاصله دارم 16 ماه دیگه زمان لازمه که پرونده های سپتامبر را بررسی کنند و نوبت برسه حالا شما که حدودا" 3 سال فاصلا دارید خودتان حساب کنید چند سال طول میکشه؟!!! البته همانطوریکه عرض کردم قانون آمریکا در حال عوض شدنه و تا 2 ماه دیگه تکلیف همه روشن میشه و انشااله که رو به مثبت میره و ممکنه این روند تندتر بشه و شما خیلی زودتر جواب بگیرید ولی فعلا" با این روند متاسفانه 7 سال هم برای شما خیلی با دید مثبت بود.
ج3) راجع به نامه ها شما نامه های زیادی را خواهید گرفت و فرم های بسیار زیاد دیگری را هم بایستی پر کنید البته اول به عمو شما خبر می دهند و هر نفر 88 دلار و 404 دلار( اگر گرانتر نشده باشد) خواهند گرفت و کلی مدارک دیگر که در زمانش خواهید دید ولی چیزی که الان مهمه اگر برای شما درخواست نشده و فقط برای پدرتون درخواست شده سریعا" شناسنامه ها ترجمه کنید و برای عمو تون بفرستید که ایشان هم برای اداره مهاجرت ارسال کنند و شما به لیست اضافه شوید و نامه های بعدی که از اداره مهاجرت خواهد آمد برای هر کدامتان و به اسم هر نفر خواهد آمد البته وقتی زمانش برسد.
امیدوارم کمکی کرده باشم. باز سوال داشتید بفرمائید من جواب خواهم داد.
موفق باشید.
سیامک ,

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - hooman18968 - 2013-06-25

سیامک جان .... ترکوندی ...
ایشا... این قانون زودتر تصویب بشه و روند پر سرعتتر بشه ....
سوالی نمونده عزیز ... همرو کامل جواب دادی ...
پیروز باشین

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - amir2640 - 2013-06-25

اقا سیامک اگر ایشون اون موقع که زیر 21 سنشون بوده اسمشون تویه لیست نبوده
نمیتونن الان این کارو انجام بدن چون بالایه 21 سالشونه و این مطلبی که شما میگید برایه همسر و فرزند زیر 21 شدنی هست

مدرک دیپلم - ronaldmog - 2013-06-26

سلام میخواستم بپرسم که اگر کسی مدرک دیپلم دبیرستان نداشته باشه و به امریکا بره در کدام دوره اموزشی را باید بخونه؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - سیامک ع - 2013-06-26

(2013-06-25 ساعت 21:15)amir2640 نوشته:  اقا سیامک اگر ایشون اون موقع که زیر 21 سنشون بوده اسمشون تویه لیست نبوده
نمیتونن الان این کارو انجام بدن چون بالایه 21 سالشونه و این مطلبی که شما میگید برایه همسر و فرزند زیر 21 شدنی هست

امیر خان کاملا" درست می فرمائید منظور من هم همین است و فکر نکنم ایشان در حال حاضر بالای 21 سال باشند .
از نکته سنجی شما ممنون

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - hooman18968 - 2013-06-26

(2013-06-26 ساعت 10:49)سیامک ع نوشته:  
(2013-06-25 ساعت 21:15)amir2640 نوشته:  اقا سیامک اگر ایشون اون موقع که زیر 21 سنشون بوده اسمشون تویه لیست نبوده

امیر خان کاملا" درست می فرمائید منظور من هم همین است و فکر نکنم ایشان در حال حاضر بالای 21 سال باشند .
از نکته سنجی شما ممنون

والا من که الان 27 سالمه Big Grin ...
ولی پدرم میگه اون موقع عموم ازمون خاست که شناسنامه های بچه ها رو ترجمه کنیم براش بفرستیم نمی دونم ولی فکر کنم اگه شناسنامه های مارو هم فرستادن پس احتمالا باید تو کیس پدرم باشم ؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - سیامک ع - 2013-06-27

(2013-06-26 ساعت 13:31)hooman18968 نوشته:  
(2013-06-26 ساعت 10:49)سیامک ع نوشته:  

از نکته سنجی شما ممنون

والا من که الان 27 سالمه Big Grin ...
ولی پدرم میگه اون موقع عموم ازمون خاست که شناسنامه های بچه ها رو ترجمه کنیم براش بفرستیم نمی دونم ولی فکر کنم اگه شناسنامه های مارو هم فرستادن پس احتمالا باید تو کیس پدرم باشم ؟

اگر اون موقع شناسنامه ها را ترجمه کردید و فرستادید پس حتما" همگی شما در پرونده هستید وگرنه عموی شما که شناسنامه ها را برای کلکسیون شخصی نمی خواستWink( شوخی بود)

جواب - ronaldmog - 2013-06-27

چرا کسی جواب سوال من رو نمیده؟ کجا باید سوال بپرسم؟؟؟؟؟؟؟؟