مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Kurosh_Salehi - 2013-02-18

(2013-02-17 ساعت 23:24)Last chance نوشته:  سلام به همه
دوستان لطف کنید و به من راهنمایی کنید. من 36 سال دارم و دارای مدرک مهندسی از ایران هستم. تا حالا امزیکا نرفتم اما 6 سال در قزاقستان با ویزا کاری زندگی و کار کرده ام و همسرم هم متولد آنجا است که دارای دو تابعیت ایران و قزاقستان می باشد وبا هم آنجا ازدواج کردیم و فرزندمان هم آنجا به دنیا آمده است. البته الان 2 سال است که ایران زندگی میکنیم. مدیر عامل یک شرکت بازرگانی هستم و سند مالکیت و حساب باکی قوی هم دارم سفر خارجی هم به روسیه و امارات داشته ایم.
خواهر من امسال لاتری قبول شده است و حدود 2 ماه دیگه مصاحبه داره. اما ما غیر از یک فامیل خیلی دور هیچ کس رو اونجا نداریم و من می خواستم با همسر و فرزندمان برای اولین سفر او همراهش برویم تا برای کارهای اولیه به او کمک کنم.
با این حساب شانس گرفتن ویزا چه مقدار است. آیابهتر است که اعلام کنیم به خاطر همراهی با خواهرم می خواهیم به آمریکا برویم. لطفا نظر خود را بفرمایید.
احتمال ويزا گرفتن برای همه خانواده خيلی کم هست و به احتمال زياد فقد به خود شما ويزا ميدن. در کل جدا از خواهرتون اقدام کنيد

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - سمانه777 - 2013-02-18

(2013-02-18 ساعت 15:37)sadegh59 نوشته:  
(2013-02-18 ساعت 15:29)سمانه777 نوشته:  
(2013-02-18 ساعت 15:05)sadegh59 نوشته:  دوستان یه سوال فوری
من 4-5 روز وقت دارم برای سفارت
کارت ملی باید ترجمه بشه یا نه(یعنی شناسنامه کافیه یا نه؟)
کارت ملی هم باید ترجمه بشه اما معمولا از کسی نخواستن . هزچی کامل تر باشید بهتره
مرسی سمانه خانم
منظورتون اینه که مهر دادگستری و وزارت خارجه هم باید بخوره؟
ویزایی که من دارم میگیرم که نمیخواد اخه اونا اصلا داگستری مارو قبول ندارند فکر میکنم برای شما هم نمیخواد مگه بقیه ترجمه هاتون رو مهر زدید؟ اگر اونارو زدید خب اینم بزنید اگر اونارو نزدید اینم نزنین

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Kurosh_Salehi - 2013-02-18

(2013-02-18 ساعت 17:00)سمانه777 نوشته:  
مرسی سمانه خانم
ویزایی که من دارم میگیرم که نمیخواد اخه اونا اصلا داگستری مارو قبول ندارند فکر میکنم برای شما هم نمیخواد مگه بقیه ترجمه هاتون رو مهر زدید؟ اگر اونارو زدید خب اینم بزنید اگر اونارو نزدید اینم نزنین
تمام مدارکتون رو مهر بزنيد من کسايی رو ديدم که افيسر بهشون گفته چرا مهر نداره و رجکتشون کرده. شايد اصلاً ندونن اين مهرا چی هست ولی خوب چشم افيسر به بودنشون بيشتر عادت کرده تا نبودنشون

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - mahyarforouzesh - 2013-02-18

(2013-02-18 ساعت 18:14)Kurosh_Salehi نوشته:  
(2013-02-18 ساعت 17:00)سمانه777 نوشته:  
مرسی سمانه خانم
تمام مدارکتون رو مهر بزنيد من کسايی رو ديدم که افيسر بهشون گفته چرا مهر نداره و رجکتشون کرده. شايد اصلاً ندونن اين مهرا چی هست ولی خوب چشم افيسر به بودنشون بيشتر عادت کرده تا نبودنشون
می شه خواهش کنم بگید کسانی که از سفارت های اروپا اقدام می کنند هم نیاز به زدن این مهر (مهر وزارت امور خارجه) هست یا نه؟ ممنون

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - negi - 2013-02-18

ربطی به سفارتی که اقدام می کنید نداره، مهم اینه که اونها بدونند مدارک شما از یه مرجع قانونی تایید شده.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - jilibo - 2013-02-20

سلام دوستان می خواستم سوال کنم پدر و مادر من می خوان برن مصاحبه. در مدارکشون شناسنامه یا مدرکی از برادرم هم لازمه که نشون بده آن ها یه فرزند در ایران دارند؟؟ ( البته برادر من بالای 21 سال) و اگر لازم هست چه مدارکی ؟ و باید مدارک برادر من ترجمه بشه و مهر دادگستری هم داشته باشه ؟؟؟ اگه کسی اطلاعاتی داره یک دنیا ممنون راهنمایی کنه.
سوال دوم اینه که به نظر اساتید پدر و مادر من چقدر شانس گرفتن ویزا دارند ( آن ها برای دیدن من میان به آمریکا و خرجشون رو خودشون میدن) و مدارک مالیه خوبی هم دارند؟؟؟ تو سفارت خوبه که بگن واسه دیدن من میان ؟؟ بازم یک دنیا ممنون

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - زهره - 2013-02-20

(2013-02-20 ساعت 08:08)jilibo نوشته:  سلام دوستان می خواستم سوال کنم پدر و مادر من می خوان برن مصاحبه. در مدارکشون شناسنامه یا مدرکی از برادرم هم لازمه که نشون بده آن ها یه فرزند در ایران دارند؟؟ ( البته برادر من بالای 21 سال) و اگر لازم هست چه مدارکی ؟ و باید مدارک برادر من ترجمه بشه و مهر دادگستری هم داشته باشه ؟؟؟ اگه کسی اطلاعاتی داره یک دنیا ممنون راهنمایی کنه.
سوال دوم اینه که به نظر اساتید پدر و مادر من چقدر شانس گرفتن ویزا دارند ( آن ها برای دیدن من میان به آمریکا و خرجشون رو خودشون میدن) و مدارک مالیه خوبی هم دارند؟؟؟ تو سفارت خوبه که بگن واسه دیدن من میان ؟؟ بازم یک دنیا ممنون

بله، از پدر و مادرتون میپرسن که چه تعداد فرزند دارن و کجا هستن ولی نیازی به مدرک نیست چون تو شناسنامه هست. وقتی فرزند و نوه تو ایران داشته باشند شانسشون بیشتر میشه.
شانسشون زیاد هست. حتما باید بگن که برای دیدن شما میان و شما هم یک دعوت نامه باید بهشون بدید که خطاب به سفارت باشه. وقتی فرم DS-160 رو براشون پر کنید اونجا هم سوال میشه فامیل درجه 1 دارن که شما میشید.
موفق باشید.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - mahdi nakhaee - 2013-02-20

سلام دوستان.آیا برای ویزای 2B برگه خلاصه هدف از سفر نیاز به ترجمه داره؟ با تشکر فراوان.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - الهه سابق - 2013-02-20

برگه خلاصه هدف از سفر که اصلا اجباری نیست ولی باید به انگلیسی باشه

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - rana_744 - 2013-02-20

الهه جان میشه نمونه این خلاص رو اکه دارید بفرستید.

در ضمن از طرف کنفرانس به من گفتن نگو که هتل و پرواز رزرو کردی چون نمیدونستی که بهت ویزا میدن یا نه ؟ منم تو فرم نوشتم پرواز رزو نذارم هتلم احتمالا برم این هتل که کنفرانس توش برگزتر میشه

(2013-02-20 ساعت 14:10)الهه سابق نوشته:  برگه خلاصه هدف از سفر که اصلا اجباری نیست ولی باید به انگلیسی باشه

الهه جان میشه نمونه این خلاص رو اکه دارید بفرستید.

در ضمن از طرف کنفرانس به من گفتن نگو که هتل و پرواز رزرو کردی چون نمیدونستی که بهت ویزا میدن یا نه ؟ منم تو فرم نوشتم پرواز رزو نذارم هتلم احتمالا برم این هتل که کنفرانس توش برگزار میشه

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - PRAGUE - 2013-02-20

(2013-02-09 ساعت 01:12)Mohammad MG نوشته:  
(2013-02-07 ساعت 13:30)Mohammad MG نوشته:  با درود

من لاتاری امسال ثبت نام کردم، برای توریستی میتونم اقدام کنم؟ اونا به دیتابیس لاتاری دسترسی ندارن که از نیت شوم من برای موندن آگاه بشن؟

با سپاس

یعنی واقن هیچکی منو دوست نداره؟ Sad
بله میتونید اقدام کنید و هیچ مشکلی نداره

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Nila raha - 2013-02-21

سلام تو رو خدا كمكم كنين دارم ديوونه ميشم............
من و شوهرم و دختر ٦ سالم ١٩ دسامبر رفتيم سفارت دبي براي توريستي.....آفيسر بهمون يه برگ زرد با يه شماره روش داد و گفت اين شماره رو تو اين سايت چك كنين و هر وقت أكي شد هر سه تا پاسپورتتونو بفرستين دبي. ما هم ١٢ فوريه ديديم اون شماره كلير شد و ويزا براي دبي گرفتيم و بليط خريديم شنبه ٢٣ فوريه تهران به دبي و جمعه ١ مارچ از دبي به لس آنجلس. تا اينكه چند ساعت پيش با يكي حرف ميزدم كه گفت يكي از آشناهاشون كه براي ويزاي پزشكي عمل پسرش ميخواست بره آمريكا به اتفاق دخترش يهو تو دبي براي مادر و پسر ويزا زدن تو پاس ولي براي دخترشون نزن اينو شنيدم دلم هري ريخت و سريع رفتم ايميل سفارت رو چك كردم 
ديدم براي شوهرم كه ايميل اومده بود همون كيس نامبري بود كه تو برگ زرد بود و آخرش ٠٠٠٤ بود، ايميل خودمو كه چك كردم ديدم برا منم يه كيس نامبر زده كه آخري ٠٠٠٢ هست در صورتي كه اصلا چنين كيس نامبري رو به من نداده بودن
من حدس زدم شايد دختر ٦ سالم هم يه كيس نامبر داشته باشه ٠٠٠٣ و اينو تو سايت چك كردم و ديدم وضعيتش مثل قبل از كلير شدن ماست و تو سايت واشنگتن هم كه چك كردم ديدم مثل ما كه از ١٩ دسامبر به ١١ فوريه آپديت داشتيم اون نداره و هر دو تا تاريخ ١٩ فوريه هست......... اين يعني چي ؟ من دارم ديونه ميشم، الان اواخر ماه هفتم بارداريمه و استرس داره منو خفه ميكنه، ما ٢ روز ديگه ميريم دبي اگه تو پاس بچه ويزا نزنن چي ميشه؟ 
يعني دخترم كلير نشد يا بچه ها كليرنس ندارن؟...... آليته هيچ كيس نامبري بهش ندادن، خوب به منم نداده بودن،
ما الان چيكار كنيم؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - الهه سابق - 2013-02-21

نیلا جان با توجه به اینکه از بچه ها انگشت نگاری نمیکنن پس حتما کلیرنس هم ندارن بچه ها. پس حتما ویزای سه نفرتون با هم صادر میشه. بازم فردا صبح زنگ بزن سفارت بپرس

الان توی خود سایت سفارت دبی دیدم فرزندان زیر 14 سال اصلا نیاز نیست روز مصاحبه همراه خانواده باشن و درصورت صدور ویزا برای پدر و مادر، بچه هم ویزا میگیره. البته این برای ایرانیا نیست و کلیه بچه های ایرانی باید توی مصاحبه حضور داشته باشن ولی مطمئنم کلیرنس شامل حالشون نمیشه. اونم بچه 6 ساله!!!!!

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - الهه سابق - 2013-02-21

یه جای دیگه نوشته بود فرندان زیر 7 سال، ولی توی سایت خود سفارت زده بود بچه های زیر 14 سال

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Nila raha - 2013-02-21

(2013-02-21 ساعت 04:47)الهه سابق نوشته:  یه جای دیگه نوشته بود فرندان زیر 7 سال، ولی توی سایت خود سفارت زده بود بچه های زیر 14 سال

پس به نظرتون ما بريم دبي؟ چون اگه به هر دليلي بچه ويزا نگيره ما بايد برگرديم ايران و بعدشم من و پدرش بدون بچه نميريم آمريكا، فقط خدا كمكم كنه.