مهاجرسرا
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: مهاجرت خانوادگی (https://www.mohajersara.org/forum/forum-30.html)
+---- موضوع: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی (/thread-4788.html)

RE: F4 - battosai - 2013-07-21

به این تایپیک مراجعه کنید http://mohajersara.com/thread-4788-page-53.html اگر جوابتون رو نگرفتین سوالتون رو مطرح کنید . (پست موقت )

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - gholigholombe - 2013-07-21

سلام دوستان. من 21 سالمه و دانشجو هستم. 2تا برادرام سیتیزن هستن و پدر و مادرمم گرین کارت دارن. منم یک ماه و نیم پیش رفتم سفارت اما به این دلیل که قبلا در بچگی گرین کارت داشتم و آمریکا بودم اف بی ای چک خوردم بهم گفتن بین 1 تا 3 ماه دیگه صدام میکنن. من چون مشکل خروج از کشور دارم خیلی نگران هستم چون سنوات تحصیلیمم رو به اتمام هست! حالا میخواستم ببینم ممکنه بیشتر از این مدتی که بهم گفتن طول بکشه؟!

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - gholigholombe - 2013-07-21

سلام دوستان. من 21 سالمه و دانشجو هستم. 2تا برادرام سیتیزن هستن و پدر و مادرمم گرین کارت دارن. منم یک ماه و نیم پیش رفتم سفارت اما به این دلیل که قبلا در بچگی گرین کارت داشتم و آمریکا بودم اف بی ای چک خوردم بهم گفتن بین 1 تا 3 ماه دیگه صدام میکنن. من چون مشکل خروج از کشور دارم خیلی نگران هستم چون سنوات تحصیلیمم رو به اتمام هست! حالا میخواستم ببینم ممکنه بیشتر از این مدتی که بهم گفتن طول بکشه؟!

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - سیامک ع - 2013-07-22

(2013-07-21 ساعت 23:27)gholigholombe نوشته:  سلام دوستان. من 21 سالمه و دانشجو هستم. 2تا برادرام سیتیزن هستن و پدر و مادرمم گرین کارت دارن. منم یک ماه و نیم پیش رفتم سفارت اما به این دلیل که قبلا در بچگی گرین کارت داشتم و آمریکا بودم اف بی ای چک خوردم بهم گفتن بین 1 تا 3 ماه دیگه صدام میکنن. من چون مشکل خروج از کشور دارم خیلی نگران هستم چون سنوات تحصیلیمم رو به اتمام هست! حالا میخواستم ببینم ممکنه بیشتر از این مدتی که بهم گفتن طول بکشه؟!

سلام دوست عزیز
همانطوریکه حتما" می دونی fbi چک را هیچکی نمیتونه حدس بزنه من مورد هایی را میشناسم که 3 هفته ای جواب گرفتن و مورد هایی بوده که 1 سال هم طول می کشه ولی به طور نرمال 2 ماه جواب میدن ( البته نه همیشه) در مورد دانشجو بودن هم میتونی کمی واحد ها را کمتر برداری تا جواب بیاد و حتما" هم میدونی در سال 1بار می تونی با پرداخت 15 میلیون از ایران خارج بشی . از آنجائیکه وقتی ویزا آماده بود حتما" لازم نیست که خودت بری از سفارت بگیری و میتونه هر کسی بره و حتی بعضی از آزانس های هواپیمایی با نوشتن قرارداد و با هزینه ناچیز 500 هزار تومان اینکار را به جای شما انجام میدن و شما میتونید بعد از دریافت ویزا تا 6 ماه ( معمولا") به آمریکا بروید.
موفق باشید

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - gole pooneh - 2013-07-22

با‌سلام‌‌به‌همه‌دوستان
اگر green cardداشته‌باشی‌میشه‌برای‌پدر‌و‌مادر‌اقدام‌کرد‌یا‌باید‌حتما‌ citizenباشی

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - romance33 - 2013-07-22

(2013-07-22 ساعت 21:01)gole pooneh نوشته:  با‌سلام‌‌به‌همه‌دوستان
اگر green cardداشته‌باشی‌میشه‌برای‌پدر‌و‌مادر‌اقدام‌کرد‌یا‌باید‌حتما‌ citizenباشی

هیچ فرد گرین کارتی نمیتونه واسه پدر مادرش تقاضای گرین کارت کنه.فقط میتونه به عنوان توریست اونها رو دعوت کنه که در اون صورت ویزای 6 ماهه میگیرن.پس باید سیتیزن باشی.موفق باشی دوست عزیز.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - سیامک ع - 2013-07-24

سلام البته بقیه دوستان جواب شما را دادن ولی من هم یکمی بهش اضافه می کنم:
کسی که گرین کارت داره باید بعد از 4 سال و 9 ماه بعد تقاضای سیتی زن شیپ کنه (البته اگر در طول این مدت 28 ماه متناوب در آمریکا بوده باشه و رفتن به خارج از آمریکا از 6 ماه تجاوز نکرده باشه) بعد از تقاصای سیتی زن شیپی چند ماه بعد برای امتحان ستی زن شیپی بره و اگر قبول شد بعد از 2 ماه بایستی مراسم سوگند خوردن را انجام بده و بعد از اینکه مفتخر به دریافت سیتی زن شد برای والدین ( پدر و مادر ) میتونه اقدام کنه البته بایستی حداقل درآمد سالینه 20% بالای خط فقر آمریکا یعنی حدود 147 هزار دلار در سال باشه و مالیات های 3 ساله آخر را کاملا" پرداخت کرده باشه و بعد از زیر 1 سال مصاحبه برای پدر و مادر انجام میشه . ضمنا" برای برادر و خواهر هم میتونه اقدام کنه که فعلا" زیر 18 سال طول میکشه . البته با قوانین جدیدی که داره تصویب میشه کتگوریf4 ( برای برادر و خواهر) در حال حذف شدنه. ( نتیجه با گرین کارت کسی نمی تونه برای پدر و مادر اقدام کنه )
امیدوارم اطلاعات من برای شما کافی بوده باشه.
موفق باشید

F4 - Homeyra12 - 2013-07-24

سلام به اقا نيماي گل .شنيدم از قديمي هاي سايت هستي . موفق باشي وتندرست .من يك سوال از خدمتتون دارم واون اينه كه اول كيس نامبر من نوشته frn2009. اين يعني چي؟ ازدو نفر پرسيدم ولي جواب نگرفتم .ممنون ميشم اگه جواب بدهيد

RE: F4 - bsbali - 2013-07-24

سلام
دوست عزیز خواهشمند است برای هر سوال یک موضوع جدید ایجاد نکنید. شما برای این سوال دو موضوع جدید ایجاد کرده اید که نیاز به ایجاد آن نبوده است. سوال خود در این زمینه می بایست در صفحه پرسش و پاسخ در مورد ویزای خانوادگی بیان می کردید. از مدیران خواهشمند است این دو سوال به این بخش منتقل کرده و این دو موضوع جدید را حذف کنند. افزایش موضوعات موجب پراکندگی مطالب خواهد شد.
در ضمن در مورد سوال شما FRN یعنی کیس شما در فرانکفورت آلمان می باشد و در زمان مصاحبه می بایست به سفارت آمریکا در فرانکفورت مراجعه کنید و یا به NVC نامه بزنید و درخواست دهید محل سفارت به یک کشور دیگر منتقل کنند ، 2009 همان سالی است که کیس نامبر برای شما صادر شده است و به شما اعلام شده است.
در ضمن برای آگاهی از مخفف ابتدای کیس نامبرها دوستان می توانند به لینک ذیل مراجعه کنند :
http://travel.state.gov/visa/immigrants/info/info_3734.html
باتشکر

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - shahabjafari - 2013-07-26

(2013-07-24 ساعت 10:59)سیامک ع نوشته:  

کسی که گرین کارت داره باید بعد از 4 سال و 9 ماه بعد تقاضای سیتی زن شیپ کنه (البته اگر در طول این مدت 28 ماه متناوب در آمریکا بوده باشه و رفتن به خارج از آمریکا از 6 ماه تجاوز نکرده باشه) بعد از تقاصای سیتی زن شیپی چند ماه بعد برای امتحان ستی زن شیپی بره و اگر قبول شد بعد از 2 ماه بایستی مراسم سوگند خوردن را انجام بده و بعد از اینکه مفتخر به دریافت سیتی زن شد برای والدین ( پدر و مادر ) میتونه اقدام کنه البته بایستی حداقل درآمد سالینه 20% بالای خط فقر آمریکا یعنی حدود 147 هزار دلار در سال باشه و مالیات های 3 ساله آخر را کاملا" پرداخت کرده باشه و بعد از زیر 1 سال مصاحبه برای پدر و مادر انجام میشه . ضمنا" برای برادر و خواهر هم میتونه اقدام کنه که فعلا" زیر 18 سال طول میکشه . البته با قوانین جدیدی که داره تصویب میشه کتگوریf4 ( برای برادر و خواهر) در حال حذف شدنه. ( نتیجه با گرین کارت کسی نمی تونه برای پدر و مادر اقدام کنه )
موفق باشید
س
سیامک جان
18 سال کجا بود با توجه به روند ویزا بولتن الان شاید بشه 13 سال نه دیگه 18 سال

RE: F4 - dreamer60 - 2013-07-26

(2013-07-24 ساعت 14:49)bsbali نوشته:  سلام
دوست عزیز خواهشمند است برای هر سوال یک موضوع جدید ایجاد نکنید. شما برای این سوال دو موضوع جدید ایجاد کرده اید که نیاز به ایجاد آن نبوده است. سوال خود در این زمینه می بایست در صفحه پرسش و پاسخ در مورد ویزای خانوادگی بیان می کردید. از مدیران خواهشمند است این دو سوال به این بخش منتقل کرده و این دو موضوع جدید را حذف کنند. افزایش موضوعات موجب پراکندگی مطالب خواهد شد.
Bsbali عزيز ظاهراً كماكان تاپيك هاي مهاجرت خانوادگي از نبود مديران فعال رنج ميبره و .....
در هر صورت در اين شرايط خود اعضا هستن كه بايد نظم رو بيشتر رعايت كنن .....
از دقتي كه دارين به اين مساله ، كمال تشكر رو دارم

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - bsbali - 2013-07-26

(2013-07-18 ساعت 01:45)dreamer60 نوشته:  والا من در زماني كه منتظر نامه مصاحبم بودم به nvc ايميل زدم و اونها هم ايميل من رو چندروز بعد از اينكه نامه به دستم رسيده بود جواب دادن .

سلام
دوستان هنوز بعد از 14 روز جواب ایمیل من توسط NVC داده نشده است. در ایمیل از آنها درخواست اعلام کیس نامبر را در صورت صدور کرده بودم ولی هنوز جوابی نداده اند. به نظر شما مجدد ایمیل را ارسال کنم؟!!
باتشکر

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - bsbali - 2013-07-26

(2013-07-26 ساعت 10:12)bsbali نوشته:  
(2013-07-18 ساعت 01:45)dreamer60 نوشته:  والا من در زماني كه منتظر نامه مصاحبم بودم به nvc ايميل زدم و اونها هم ايميل من رو چندروز بعد از اينكه نامه به دستم رسيده بود جواب دادن .

سلام
دوستان هنوز بعد از 14 روز جواب ایمیل من توسط NVC داده نشده است. در ایمیل از آنها درخواست اعلام کیس نامبر را در صورت صدور کرده بودم ولی هنوز جوابی نداده اند. به نظر شما مجدد ایمیل را ارسال کنم؟!!
باتشکر

دوستان كسي نبود يك نظري بدهد؟!!!

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - dreamer60 - 2013-07-27

به نظر من صبر كنين چون تازه ٢ هفته گذشته و از طرف ديگه شما گفتين (( اگه)) كيس نامبر جديدي هست بهتون اطلاع بدن ....
ولي اگه خيلي نگرانيت ميتونين باز هم ايميل بزنين .... يادمه اون موقع ها من و فروزن مدام به nvc و سفارت ايميل ميزديم و خلاصه كچلشون Smile كرده بوديم ولي نهايتا ويزامون رو هم گرفتيم و هيچ جا هم براي ارسال ايميل هاي متوالي بازخواست نشديم... در هر صورت اونهايي كه در اين ادارات كار ميكنن وظيفه اصليشون پاسخ گويي به همين سوالاته

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - سیامک ع - 2013-07-27

(2013-07-26 ساعت 01:00)shahabjafari نوشته:  
(2013-07-24 ساعت 10:59)سیامک ع نوشته:  

موفق باشید
س
سیامک جان
18 سال کجا بود با توجه به روند ویزا بولتن الان شاید بشه 13 سال نه دیگه 18 سال
با سلام
دوست عزیز اگر یادتون باشه غیر از ماه گذشته که ویزا بلوتین 1 ماه به جلو رفت در 5 ماه گذشته ویزا بلوتین یا ثابت بود و اصلا" پیشروی نداشت و یا هر ماه فقط 7 روز به جلو می رفت یعنی بایستی 4 ماه می گذشت تا 1 ماه جلو بره و به عبارتی برای اینکه 1 سال به جلو بره میبایست 3 سال منتظر بود . البته در ماه گذشته خوشبختانه 1 ماه جلو رفت و شما درست میگید اگر هر ماه ویزا بلوتین هم 1 ماه بره جلو و عقب گرد هم نداشته باشه همان 13 سال طول میکشه ولی واقعه بینانه نگاه کنیم همان 18 سال میشه .
البته همانطوریکه عرض کردم چه 13 سال و چه 18 سال فعلا" که با این قوانین جدید که در حال تصویبه کتگوری f4 کاملا" حذف میشه و فقط کسانی در این کتگوری باقی می مانند که اپروال خود را دریافت کرده اند( تازه با نظر خوشبینانه اگر نگاه کنیم)
به هر حال شخصا" که امیدوارم تمامی دوستان در این کتگوری با قوانینی جدید در کوتاه ترین مدت کلیرنس بشوند.
موفق باشید