مهاجرسرا
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-9.html)
+--- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-11.html)
+--- موضوع: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال (/thread-3349.html)

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - fairy - 2014-09-24

(2014-09-13 ساعت 13:21)arash94 نوشته:  سلام بزرگان چنتا سوال دارم میشه منو یه راهنمایی کنید.
مهاجرت برای چه کسایی مناسبه ؟ و ایا کسایی که مهاجرت میکنن زندگی موفق تری نصبت به قبل دارن؟ حداقل هزینه برای 1 سال اقامت در کانادا که باید ببرم چقدر باید باشه؟
الان من 24 سالم هست لیسانس عمران دارم سربازیم معاف شدم و از نظر کاریم توی رشته خودم هسم فعلا و فعالیت میکنم . اگه بخوام ایلس بگیرمو از طریق تخصص مهاجرت کنم ایا از نظر درامد و زندگی اونجا بهتره؟ ایا تمام کسانی که رفتن اونجا الان راضین و پشیمون نیسن؟ بعد کسایی مث من که هیچ کسیو اونجا نمیشناسم و زبانمم فول نیست ایا دچار مشکل نمیشم از نظر کاریو زندگی ، و چوب خوریم به نظرتون چقدره؟ چقد طول میکشه اونجا زبانو فول شه ؟
ببخشید اگه سوالا زیاد شد ممنون میشم نظراتتونو بگین مخصوصن کسایی که اونجا هسن یا تجربه زندگو داشتن.

از نظر من مهاجرت برای کسانی مناسبه که یه سری دلیل های قوی و محکمی دارن برای ترک کردن کشورشون وگرنه کسانی که بدون برنامه و همین جوری مهاجرت می کنن معمولا موفق نمی شن. واقعا مهاجرت کردن برای همه خوب نیست و زیاد هم دیدیم افرادی رو که دست از پا درازتر برگشتن بعد هم می گن اونجا خوب نبود. در صورتی که واقعا اینجوری نیست اونا شرایط مهاجرت رو نداشتن پس لزوما هرکسی مهاجرت کنه شرایطش بهتر نمیشه. حداقل هزینه فک می کنم تقریبا 15000دلار هست. برای گرفتن آیلتس حداقل به 6 نیاز دارید که اگه در سطح اینترمدیت باشید گرفتن آیلتس 6 بین 6ماه تا 1سال زمان میبره، بازم بستگی به دانش قبلی فرد داره.شما تا زبانتون خوب نباشه نمی تونید برید و نمره ی 6 تقریبا یعنی می تونید گلیم خودتونو از آب بکشید بیرون. این سوالتون که اونجا کسی رو نمی شناسید و آیا به مشکل بر می خورید یا نه بستگی به خودتون داره.
موفق باشید.

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - behzad2013 - 2014-09-25

(2014-09-24 ساعت 18:13)fairy نوشته:  
(2014-09-13 ساعت 13:21)arash94 نوشته:  سلام بزرگان چنتا سوال دارم

از نظر من مهاجرت...
موفق باشید.

با سلام اگه ممکنه به سوال من جواب بدین.

http://www.mohajersara.com/thread-3349-post-534715.html#pid534715

پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - Frpy - 2014-09-27

با سلام
من و شوهرم ساكن ونكوور هستيم البته هنوز اقامت نداريم. من ليسانس رياضى رو از ايران دارم و يكى از گزينه هاى شغلى مى تونه معلمى باشه .
كسى اطلاعاتى راجع به شرايط معلمى و بازار كارش داره ؟

با سلام
من و شوهرم ساكن ونكوور هستيم البته هنوز اقامت نداريم. من ليسانس رياضى رو از ايران دارم و يكى از گزينه هاى شغلى مى تونه معلمى باشه .

با سلام

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - mm_toraby - 2014-09-28

3ـ تجربه كاري Experience : حداقل 9 حداكثر 15 امتياز:
9 امتياز براي یک سال تجربه کاری ، 11 امتیاز برای دو یا سه سال ، 13 امتیاز برای چهار تا پنج سال و 15 امتیاز برای شش سال

4ـ سن Age :حداقل صفر تا حداكثر 12 امتياز:
بین 18 تا 35 سال 12 امتياز
کسر 1 امتیاز برای هر سال بيشتر از 35

5ـ نامه پیشنهاد کاری LMO: حداقل 0 حداكثر 10 امتياز

6ـ قابليت تطبيق و سازگاري Adaptability : حداقل صفر، حداكثر 10 امتياز:
5 امتیاز برای مدرک زبان همسر با حداقل نمره ۴ در آزمون ایلتس
10 امتیاز برای یک سال تجربه کار متقاضی اصلی در کانادا
5 امتیاز برای حداقل دو سال تحصیل متقاضی اصلی در کانادا
5 امتیاز برای داشتن پیشنهاد کار
5 امتیاز برای اقامت یکی از اقوام نزدیک متقاضی یا همسرش در کانادا با شرط اینکه بالای ۱۸ سال باشند
(شامل والدین، فرزندان، مادربزرگ، پدربزرگ، نوه، خواهر یا برادر ناتنی، خواهر، برادر، خاله، عمه، عمو، دایی ( همه اینها تنی و ناتنی)، بچه های خواهر و برادر ناتنی، خواهرزاده، برادرزاده )

با سلام
با توجه به موارد بالا جهت کسب امتیاز برای مهاجرت به کانادا، آیا مواردی چون قابليت تطبيق و سازگاري Adaptability : حداقل صفر، حداكثر 10 امتياز به تمامی مهاجرین داده میشود یا خیر؟
با سپاس

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - Saber zeynabi - 2014-09-28

سلام.
جسارتا میشه راه های سیتیزن شدن کانادا رو از صفر تا صد بگین؟چون خیلی در هم هست نمیشه پیدا کرد.سوال دوم اینکه ارزان ترین راه برای سیتیزن شدن چیه؟من داشجوی ساختمان مقطع کاردانی هستم و رتبه 200 کشورو دارم.از طریق بورسیه و اینا هم راهی هست؟زبانم خوبه مشکل زبان ندارم فقط مشکل مالیه که تا حدود 5kو نهایتا 7kپول میخام هزینه کنم.واس رفتن و یه مدتی موندن اگه اوکی شد میتونم باز پول جور کنممرسی از راهنمایی پیشاپیش

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - fairy - 2014-09-29

(2014-09-28 ساعت 21:19)Saber zeynabi نوشته:  سلام.
جسارتا میشه راه های سیتیزن شدن کانادا رو از صفر تا صد بگین؟چون خیلی در هم هست نمیشه پیدا کرد.سوال دوم اینکه ارزان ترین راه برای سیتیزن شدن چیه؟من داشجوی ساختمان مقطع کاردانی هستم و رتبه 200 کشورو دارم.از طریق بورسیه و اینا هم راهی هست؟زبانم خوبه مشکل زبان ندارم فقط مشکل مالیه که تا حدود 5kو نهایتا 7kپول میخام هزینه کنم.واس رفتن و یه مدتی موندن اگه اوکی شد میتونم باز پول جور کنممرسی از راهنمایی پیشاپیش

قوانین سیتزنی داره عوض میشه.بورسیه در مقطع کارشناسی خیلی بعیده، برای مستر اگه نمره هاتون خوب باشه و همین طور نمره ی آیلتس 6.5 یا 7 آکادمیک ( بستگی به دانشگاه داره ) و نمره ی جی آر ای بالا می تونید بورسیه بگیرید البته بستگی به رشته هم داره چون به بعضی از رشته ها تو مقطع مستر تعلق نمیگیره.
من منظورتونو از 5 ک و 7 ک متوجه نشدم.

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - Saber zeynabi - 2014-09-29

ک=کیلو=1000

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ali diana - 2014-10-06

سلام
دوستان برای اقامت از طریق تخصص برای امتیاز بندی سابقه کار باید حتما بیمه داشته باشیم یا خیر؟؟ من پسر عمم اونجا هست..ایا 5 امتیاز اقوام رو میگیرم یا نه؟؟ در کل اگر امتیاز بالای 67 داشته باشی..شانس گرفتن اقامت چقدر هست؟؟

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ParsTrader - 2014-10-07

(2014-10-06 ساعت 23:55)ali diana نوشته:  سلام
دوستان برای اقامت از طریق تخصص برای امتیاز بندی سابقه کار باید حتما بیمه داشته باشیم یا خیر؟؟ من پسر عمم اونجا هست..ایا 5 امتیاز اقوام رو میگیرم یا نه؟؟ در کل اگر امتیاز بالای 67 داشته باشی..شانس گرفتن اقامت چقدر هست؟؟
داشتن بیمه الزامی نیست مگر اینکه افیسر درخواست کند . بستگس به شانس شما دارد .
اگر عمه شما اقامت کانادا دارند به شما 5 امتیاز تعلق میگیرد . اما پسر عمه امتیازی ندارد .
با ارزوی موفقیت برای همه

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - sohrabhghafari - 2014-10-28

سلام
من مدارکم رو برای فدرال اسکیلد ورکر 2014 پست کردم و در تاریخ 14 جولای به دست اداره مهاجرت کانادا رسیده ولی از آن موقع تا حالا (حدود سه ماه و نیم تا حالا) هیچ خبری نشده یعنی فایل نامبر برام ایمل نشده و هزینه بررسی مدارک هم از کردیت کارت معرفی شده شارژ نشده. آیا دیر نشده؟ کسی هست که فایل نامبر گرفته باشه؟ اگه هست مدارکش رو کی پست کرده؟
ممنون

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - saeedhot - 2014-10-31

با سلام خدمت دوستان گلم در سایت مهاجرسرا.من چند سالی هست کارامو برای رفتن روی برنامه ادامه میدم.اما الان واقعا نظرم به یکباره عوض شد و از استرالیا به کانادا عوض شد حالا از دوستان یه سوال داشتم که ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .من چون می خواستم از روش skill worker درخواست بدم رو نمرات و دانشگاه زیاد کار نکردم و بیخیال فقط تموم کردم. حالا یکی از وکلا پیشنهاد دادن که اگه تحصیلی بری بهتره الان اگر بخوام با معدل 12/50 در دوره مستر بخوام ادامه تحصیل بدم باید چیکار کنم آیا اصلا راهی داره تحصیلی برم؟ رو یه مقاله هم دارم کار میکنم شاید بشه ثبت کرد.
آیلتس دارم میخونم که امتحان بدم زبانم خوبه.
سن 24
مجرد
لیسانس نرم افزار دانشگاه آزاد
3 سال سابقه کار با بیمه
سربازی هم معاف

ممنون میشم دوستان یه راهنمایی داشته باشن بتونم یه انتخاب انجام بدم.چون فکرم همش درگیر شده. با تشکر

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ParsTrader - 2014-10-31

(2014-10-31 ساعت 12:03)saeedhot نوشته:  با سلام خدمت دوستان گلم در سایت مهاجرسرا.من چند سالی هست کارامو برای رفتن روی برنامه ادامه میدم.اما الان واقعا نظرم به یکباره عوض شد و از استرالیا به کانادا عوض شد حالا از دوستان یه سوال داشتم که ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .من چون می خواستم از روش skill worker درخواست بدم رو نمرات و دانشگاه زیاد کار نکردم و بیخیال فقط تموم کردم. حالا یکی از وکلا پیشنهاد دادن که اگه تحصیلی بری بهتره الان اگر بخوام با معدل 12/50 در دوره مستر بخوام ادامه تحصیل بدم باید چیکار کنم آیا اصلا راهی داره تحصیلی برم؟ رو یه مقاله هم دارم کار میکنم شاید بشه ثبت کرد.
سن 24
مجرد
3 سال سابقه کار با بیمه
سربازی هم معاف

ممنون میشم دوستان یه راهنمایی داشته باشن بتونم یه انتخاب انجام بدم.چون فکرم همش درگیر شده. با تشکر

با توجه به معدلی که دارید ان وکیل پیشنهاد بسیار بدی داده و معلومه چیزی بارش نیست. پیشنهادم گرفتن ایلتس 6 جنرال وبعد از ان اقدام برای مهاجرت تخصص است. بدون گرفتن ایلتس کاری نمی تونید کنید .

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - saeedhot - 2014-11-03

(2014-10-31 ساعت 13:27)ParsTrader نوشته:  
(2014-10-31 ساعت 12:03)saeedhot نوشته:  با سلام خدمت دوستان گلم در سایت مهاجرسرا.من چند سالی هست کارامو برای رفتن روی برنامه ادامه میدم.اما الان واقعا نظرم به یکباره عوض شد و از استرالیا به کانادا عوض شد حالا از دوستان یه سوال داشتم که ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .من چون می خواستم از روش skill worker درخواست بدم رو نمرات و دانشگاه زیاد کار نکردم و بیخیال فقط تموم کردم. حالا یکی از وکلا پیشنهاد دادن که اگه تحصیلی بری بهتره الان اگر بخوام با معدل 12/50 در دوره مستر بخوام ادامه تحصیل بدم باید چیکار کنم آیا اصلا راهی داره تحصیلی برم؟ رو یه مقاله هم دارم کار میکنم شاید بشه ثبت کرد.
سن 24
مجرد
3 سال سابقه کار با بیمه
سربازی هم معاف

با توجه به معدلی که دارید ان وکیل پیشنهاد بسیار بدی داده و معلومه چیزی بارش نیست. پیشنهادم گرفتن ایلتس 6 جنرال وبعد از ان اقدام برای مهاجرت تخصص است. بدون گرفتن ایلتس کاری نمی تونید کنید .

ممنون از جواب شما ...به نظر شما تحصیلی برای بعد از تحصیل کار بهتر گیر نمیاد؟؟؟یعنی با ویزای مهارت کار پیدا میشه با این شرایط؟؟ چون من هیچ کس رو اونجا ندارم گفتم شاید تحصیل من رو آشنا کنه با محیط ..البته من 8 تا مدرک شبکه هم دارم..mcse -ccna با تشکر

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - ParsTrader - 2014-11-03

(2014-11-03 ساعت 01:17)saeedhot نوشته:  
(2014-10-31 ساعت 13:27)ParsTrader نوشته:  
سن 24
مجرد
3 سال سابقه کار با بیمه
سربازی هم معاف

ممنون از جواب شما ...به نظر شما تحصیلی برای بعد از تحصیل کار بهتر گیر نمیاد؟؟؟یعنی با ویزای مهارت کار پیدا میشه با این شرایط؟؟ چون من هیچایوایرو اونجا ندارم گفتم شاید تحصیل من رو آشنا کنه با محیط ..البته من 8 تا مدرک شبکه هم دارم..mcse -ccna با تشکر
خوب می تونید از مهاجرت ادامه تحصیل بدید در این حالت شهریه تحصیل بسیار کمتر میشه . اگر در کار شبکه متخصص باشید نه صرف گرفتن مدرک و کار را کاملا بلد باشید و زبانتون خوب باشه بله امکان کار پیدا کردن بالاست.
البته انتخاب نهایی با خود شماست .
بدون گرفتن ایلتس کاری نمی تونید کنید .
با ارزوی موفقیت برای همه

RE: پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال - Fatehmiki - 2014-11-10

سلام بچه ها !
باباي من استاد دانشگاه ، ٢٠ سال سابقه كار داره ، دكترا داره ، فوق ليسانسشو از امريكا گرفته و دكتراشو از ژاپن و هر دو به زبان انگليسي چند تا هم كتاب از انگليسي به فارسي ترجمه كرده ، به انگليسي كاملا مسلطه ولي الان مدرك ايلتس نداره.
مادرم هم فوق ليسانس داره ، سابقه كار نداره ، زبانش در حد ايلتس ٦ هستش ، خواهر زادش هم كانادا هستش .
مشكل اصلي سن اونها هست كه پدرم ٦٣ و مادم ٥٣ سالشونه !
به نظرتون شانس دارن براشون اقدام كنيم !؟ سن بالا ٣٥ سال امتياز منفي داره؟