مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - hassan8ir - 2013-04-03

(2013-04-03 ساعت 01:04)r_ent نوشته:  کسی میدونه کسانی که برای ویزای توریستی اقدام میکنن و اف بی آی چک میخورن (سفارت ارمنستان) معمولاً چند روزه کلیر میشن؟؟
تاپیک کلیرنس فعالی برای ویزاهای توریستی نداریم؟
کسی از بچه ها اخیرا مصاحبه نداشته که کلیر شده باشه؟

من که 27 ژانویه مصاحبه داشتم در دبی و هنوز کلیر نشدم. دوتا ایمیل زدم به سفارت و دیروز یکیش رو جواب دادند که گفتند ما نمی تونیم دقیقا به شما بگیم کی کلیر میشید و تنها می تونید سایت رو چک کنید. البته یه طورایی هم بد نشد قرار بود تعطیلات عید برم که نشد و بجاش گرفتم کلی خوابیدم تو این تعطیلات. Wink

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - alireza92 - 2013-04-03

سلام دوستان
ببخشید که نتوستم کل تاپیک و بخونم ، یه راهنمایی می خواستم اگه این لطف رو به من بکنین مدیونتون میشم
من برای لاتاری نوشتم ، ولی به اون اصلاً اطمینانی نیست که برنده بشم واسه همین می خوام ار طریق توریستی برم واسه 1 ماه و اصلاً هم قصد موندن ندارم
اشنا هم داریم واسه ی دعوت نامه ولی خیلی دور هستن
به دلیل اینکه وسط درس و دانشگاه هستم می تونم ثابت کنم که بر می گردم و نمی مونم
21 سالمه ، دانشجو ام و ترجیحاً با مادرم می خوام اقدام کنم
می شه لطف کنین مراحل و مدارک مورد نیاز به طور خلاصه بگین که بیافتم دنبالش
یکی ار دوستان تو دلم و خالی کرد که نمی تونی بگیری توریستی و ....
ممنون

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Judy Abbott 13 - 2013-04-03

سلام بچه ها من یه مطلبی میخواستم بگم و اینکه دوستان زیادی پیغام میدن که میخوایم وکیل بگیریم نظرتون چیه؟
ببینید بچه ها مصاحبه و گرفتن ویزا کاری نیست که بخواید وکیل بگیرید، وکیل کاری نمیتونه بکنه فقط پول میگیره و کاری که خودتون خیلی راحت انجام میدید رو انجام میده، پر کردن فرم هست که خودتون به راحتی میتونید انجام بدید، جمع آوری مدرکه که شما خودتون مدارک رو میتونید آماده کنید، چرا کاری که خودتون راحتر با در دست داشتن مدارک میتونید انجام بدید رو انجام نمیدید و پول خرج میکنید تازه خودتونو به دردسر هم میندازید، چون مدارکی که در دست دارید رو باید تحویل وکیل بدید و این خودش زمان بر هست ، تازه هی زنگ میزنن که فلان چیز رو هم بیار فلان کار رو هم بکن ،
و نکته ی مهمه دیگه که من امروز تو پیغام خصوصی هم به یکی از دوستان گفتم ، این افرادی که پول میگیرن که واستون کار انجام بدن ۹۹ درصدشون کلاهبردارن ، یکی از دوستان هم امروز اسم یکیشونو گفت من دوست ندارم اینجا بگم ، هر کس خواست خصوصی بهش میگم کیه، من با یکیشون تماس گرفتم که ببینم چی میگن، ببینید چی گفتن
خانم من ۵۰۰ دلار میگیرم، فرما رو واستون پر میکنم و وقت سفارت واستون میگیرم و تضمین میکنم که ویزا بگیرید و پول سفارت به عهده خودتون یعنی چقدر شد ۶۶۵ دلار ،حالا شما به من بگید این کارها که ایشون گفتن ۵۰۰ دلار هزینه لازم داره،؟؟!!! پر کردن فرم آنلاین هست و رایگان، گرفتن وقت سفارت آنلاین و ۱۶۵ دلار پول رو الان کشورهای آنکارا و ارمنستان و ابوظبی اول پول رو دریافت میکنند و بعد وقت رو میدن که این ۱۶۵ دلار رو همه باید پرداخت کنند ، حالا نیاز هست پول خرج کنید ؟!! مصاحبه رو هم که خودتون داخل سفارت با آفیسر دارید ، ایشون چی رو واستون تضمین میکنن؟!! گول این حرفا رو نخورید دوستان ، و پول بیخود ندین دستشون
بحث دیگه ویزای دانشجویی بود ۵۰۰۰ دلار میگیرم و ویزاتونو تحویل میدم دستتون، جویا شدم که خوب چه جوریه ،کلی حرف زد بعد نامزدیو توضیح داد که ۵۰۰۰۰ دلار میگیرم و خلاصه چرت و پرت و کاملا غیر قانونی، البته اینارو مجانی مشاوره نمیده ها ولی منم کارمو بلد بودم از زیز زبونش کشیدم بیرون، بعد اواخر گفت شماره حساب میدم ۴۰۰ دلار بریز بقیه رو بگم!!
این نرخا دقیقا واسه دسامبر ۲۰۱۱ بود خدا میدونه الان چند میگه، خلاصه دوستان لطفاً خواهشاً وحتماً کارهاتونو خودتون انجام بدید و گول این آدمارو نخورید
ببخشید طولانی شد دوستان

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - mreza_ce - 2013-04-03

سلام دوستان

پدر و مادر من لاتاری بردن، ولی به نظر نمیاد که بتونند تنها برن آمریکا.
به نظرتون به من ویزای توریستی میدن که همراهشون برای بار اول برم آمریکا؟ چون می خوام تنها بدون همسرم برم و بر گردم.

مرسی

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - الهه سابق - 2013-04-03

صد در صد با حرف جودی ابوت موافقم و نمیدونم چرا خیلیا مساله به این واضحی رو متوجه نمیشن؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Judy Abbott 13 - 2013-04-03

(2013-04-03 ساعت 18:42)mreza_ce نوشته:  سلام دوستان

به نظرتون به من ویزای توریستی میدن که همراهشون برای بار اول برم آمریکا؟ چون می خوام تنها بدون همسرم برم و بر گردم.

مرسی
من فکر میکنم هیچ کاری نشد نداره،
پدر و مادرتون کاراشونو انجام بدن و ویزاشونو بگیرن ، شماهم اقدام کنید توریستی.اگر ویزا دادن که چه بهتر ، اگه ندادن چیزی رو از دست ندادین ، ایشالله پدر مادرتون هم به تنهایی میتونن برن ،فقط یه سوال داشتم آیا پدر مادرتون تنها میتونن اونجا زندگی کنن، ؟ گفتین تنهایی نمیتونن برن ،این سوال به ذهنم رسید،

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - r91 - 2013-04-04

سلام به دوستان و مدیران محترم ،
انطوری که من اینجا میبینم بیشتر مسائل بصورت پرسش و پاسخ مطرح شده هر چند اطلاعات خوبی تو اونها پیدا کردم اما پراکنده هستش به سایتهای دولتی خودشون هم که مراجعه میکنیم فقط کلیات و فرمها هستش که کافی نیست.میبینید که همین الان هم توی تاپیکهایی مثل لاتاری ،یه دونه انتظار برای کارنت شدن یا کلیرنس (که اصلاً هیچ کاری هم نمیشه انجام داد!)خودش چند صفحه شده.القصه آیا امکان داره بصورت خلاصه (اما به ریز)مراحل لازم برای گرفتن ویزای توریستی رو (مثل چگونگی ارسال دعوتنامه ، میزان تاثیر دعوتنامه ، میزان تاثیر اسپانسر و مدت زمانهای انتظار برای مراحل مختلف و ... رو بفرمایید یا اینکه فایل خاصی هست که کسی قبلاً زحمتش رو کشیده باشه و جمع آوری کرده باشه؟ هرچند میدونم وقت گیره اما ممنون میشم ازتون.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Judy Abbott 13 - 2013-04-04

(2013-04-04 ساعت 10:48)r91 نوشته:  سلام به دوستان و مدیران محترم ،
انطوری که من اینجا میبینم بیشتر مسائل بصورت پرسش و پاسخ مطرح شده هر چند اطلاعات خوبی تو اونها پیدا کردم اما پراکنده هستش به سایتهای دولتی خودشون هم که مراجعه میکنیم فقط کلیات و فرمها هستش که کافی نیست.میبینید که همین الان هم توی تاپیکهایی مثل لاتاری ،یه دونه انتظار برای کارنت شدن یا کلیرنس (که اصلاً هیچ کاری هم نمیشه انجام داد!)خودش چند صفحه شده.القصه آیا امکان داره بصورت خلاصه (اما به ریز)مراحل لازم برای گرفتن ویزای توریستی رو (مثل چگونگی ارسال دعوتنامه ، میزان تاثیر دعوتنامه ، میزان تاثیر اسپانسر و مدت زمانهای انتظار برای مراحل مختلف و ... رو بفرمایید یا اینکه فایل خاصی هست که کسی قبلاً زحمتش رو کشیده باشه و جمع آوری کرده باشه؟ هرچند میدونم وقت گیره اما ممنون میشم ازتون.
سلام
به نظر خود من بیشتر اطلاعات از طریق سوال و جواب بدست میاد چرا که ممکنه یه سری چیزا به ذهن من یا شما نرسه ولی ممکنه به فکر کس دیگه ای برسه و با پرسیدن و جواب دادن دیگران ما هم مطلع شیم،
حالا بریم سر اصل مطلب
سفر به امریکا:
۱-از طریق تورها و با هزینه ی زیاد
۲-از طریق دعوتنامه ی خانواده
روش اول با صرف هزینه زیاد در مدت کوتاه مثلا ۲۰ روز انجام میشه ، یعنی تو ۲۰ روز یه سری از ایالتها رو میگردین و بر میگردین، دوست من سال ۲۰۱۰ با تور رفت از طریق دبی هزینه ی سفرش ۱۵ میلیون شد، ۵-۶ ایالت مهم و تفریحی رفتن، همه ی کارارو خودشون انجام دادن فقط شما مدارک تهیه میکنید
روش دوم که اگه فامیلی دارین اونجا میتونین اقدام کنین ، والا نمیدونم چطور توضیح بدم ، آخه چیز خاصی نداره یه فرم پر کردنه
شما باید یه فرم پر کنید به نام ds-160 به صورت آنلاین
در قسمت اول سوال اولشون اگه اشتباه نکنم در مورد سفارت هست که کدوم سفارت، و شما باید تصمیم بگیرید که کجا میخواید برید
بعد از پر کردن فرم شما باید وقت سفارت بگیرید ،آنکارا ، ارمنستان و ابوظبی از طریق csc هست این سه مورد میتونی فارسی مصاحبه کنی جاهای دیگه هم میشه رفت و میتونی از سایت اصلی سیستم وقت دهی رو ببینی و وقت بگیری
دیگه نمیدونم چی باید بگم شما مشکلت کجاس بپرس من یا دوستان راهنمایی کنیم
اسپانسر هم اگه خودتون تمکن مالی دارین نیازی نیس

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - الهه سابق - 2013-04-04

البته اصلا اجباری نیست که فرد فامیل یا آشنایی داشته باشه تا بتونه خودش واسه ویزای توریستی اقدام کنه

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - mreza_ce - 2013-04-05

(2013-04-03 ساعت 20:24)Judy Abbott 13 نوشته:  

مرسی
پدر و مادرتون کاراشونو انجام بدن و ویزاشونو بگیرن ، شماهم اقدام کنید توریستی.اگر ویزا دادن که چه بهتر ، اگه ندادن چیزی رو از دست ندادین ، ایشالله پدر مادرتون هم به تنهایی میتونن برن ،فقط یه سوال داشتم آیا پدر مادرتون تنها میتونن اونجا زندگی کنن، ؟ گفتین تنهایی نمیتونن برن ،این سوال به ذهنم رسید،

خیلی ممنون از راهنماییتون
پدرو مادرم کاراشون تمامه، کلیر شدند و فقط باید بریم آنکارا برای گرفتن ویزاها. واسه همین من فکر کردم که وقتی میریم آنکارا من یه مصاحبه برای درخواست ویزای توریستی برم (اگه بشه تو این فرصت کم ؟)

- شنیدم که اگه درخواست ویزا بدی و ریجکت بشه، این تو پروندت میمونه و خیلی خوب نیست اگر یک بار دیگه بخوای بری. درسته این؟

- در مورد سوالتون باید بگم که والا می تونند زندگی کنند ولی برای بار اول و اینکه جایی مستقر بشند یکم براشون سخته.

مرسی

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Judy Abbott 13 - 2013-04-05

(2013-04-05 ساعت 00:42)mreza_ce نوشته:  
(2013-04-03 ساعت 20:24)Judy Abbott 13 نوشته:  

مرسی

خیلی ممنون از راهنماییتون
پدرو مادرم کاراشون تمامه، کلیر شدند و فقط باید بریم آنکارا برای گرفتن ویزاها. واسه همین من فکر کردم که وقتی میریم آنکارا من یه مصاحبه برای درخواست ویزای توریستی برم (اگه بشه تو این فرصت کم ؟)

- شنیدم که اگه درخواست ویزا بدی و ریجکت بشه، این تو پروندت میمونه و خیلی خوب نیست اگر یک بار دیگه بخوای بری. درسته این؟

- در مورد سوالتون باید بگم که والا می تونند زندگی کنند ولی برای بار اول و اینکه جایی مستقر بشند یکم براشون سخته.

مرسی

خواهش میکنم دوست عزیز
ویزای پدر و مادرتون هم مبارک ایشالله به سلامتی ، بله حق با شماس بار اول یکم سخته
در مورد ریجکتی, بله اگه اقدام کنید وریجکت بشید خدایی نکرده ، هر بار که فرم پر کنید یکی از سوالا اینه که قبلا اقدام کردی،؟ ریجکت شدی یا ویزا گرفتی؟
نمیدونم خودتون تصمیم بگیرید یا دل به دریا بزنید و برید یا که دیگه نه

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - persian_viper - 2013-04-05

سلام دوستان راستش من می‌خوام توریستی برم، اما چون شرایطم یه جوری که فکر نمیکنم ویزا بدن، یه نقش‌های دارم، من ۲۴ سالمه، تازه از دانشگاه فارغ تحصیل شدم، هیچ سند و ملکی‌ هم ندارم، پول آنچنانی و زیاد هم ندارم، برنامم اینه که برم دوبی‌ یه مدت مشغول به کار بشم، و سعی‌ کنم یه کار مناسب اونجا گیر بیارم، و یه سفر شنگن برم ( البته اگه بتونم ویزاشو بگیرم Wink ) . فکر می‌کنم اگه تو یه کشور معتبر تری مثل دوبی‌ یه کار قابل قبول داشته باشم، اون کار باعث بشه دلیل موجهی برای برگشت من به دوبی‌ بشه و بهم ویزا بدن، ضمن اینکه یه سفر شنگن هم شاید کمک کنه. به نظرتون ممکنه بهم ویزا بدن؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - الهه سابق - 2013-04-05

اگه شینگن بگیرید و یا اگه بتونید توی دبی کار پیدا کنید صد البته که شانستون خیلی بالاتر میره. در هر حال باید حتما کاری بکنید که نشون بده شما بخاطر یه چیزی از آمریکا برخواهید گشت. حالا اون چیز میتونه کار در دبی باشه یا در ایران

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - r91 - 2013-04-05

(2013-04-04 ساعت 14:46)Judy Abbott 13 نوشته:  
(2013-04-04 ساعت 10:48)r91 نوشته:  سلام به دوستان و مدیران محترم ،
سلام
به نظر خود من بیشتر اطلاعات از طریق سوال و جواب بدست میاد چرا که ممکنه یه سری چیزا به ذهن من یا شما نرسه ولی ممکنه به فکر کس دیگه ای برسه و با پرسیدن و جواب دادن دیگران ما هم مطلع شیم،
حالا بریم سر اصل مطلب
سفر به آمریکا:
۱-از طریق تورها و با هزینه ی زیاد
۲-از طریق دعوتنامه ی خانواده
روش اول با صرف هزینه زیاد در مدت کوتاه مثلا ۲۰ روز انجام میشه ، یعنی تو ۲۰ روز یه سری از ایالتها رو میگردین و بر میگردین، دوست من سال ۲۰۱۰ با تور رفت از طریق دبی هزینه ی سفرش ۱۵ میلیون شد، ۵-۶ ایالت مهم و تفریحی رفتن، همه ی کارارو خودشون انجام دادن فقط شما مدارک تهیه میکنید
روش دوم که اگه فامیلی دارین اونجا میتونین اقدام کنین ، والا نمیدونم چطور توضیح بدم ، آخه چیز خاصی نداره یه فرم پر کردنه
شما باید یه فرم پر کنید به نام ds-160 به صورت آنلاین
در قسمت اول سوال اولشون اگه اشتباه نکنم در مورد سفارت هست که کدوم سفارت، و شما باید تصمیم بگیرید که کجا میخواید برید
بعد از پر کردن فرم شما باید وقت سفارت بگیرید ،آنکارا ، ارمنستان و ابوظبی از طریق csc هست این سه مورد میتونی فارسی مصاحبه کنی جاهای دیگه هم میشه رفت و میتونی از سایت اصلی سیستم وقت دهی رو ببینی و وقت بگیری
دیگه نمیدونم چی باید بگم شما مشکلت کجاس بپرس من یا دوستان راهنمایی کنیم
اسپانسر هم اگه خودتون تمکن مالی دارین نیازی نیس

خیلی از کمکتون ممنونم.واقعاً آدم میمونه با این همه مسولیت پذیری کسانی که اینجا هستن که نمونه کوچکی از تمام مردم عزیز ایرانه و تاسف میخوره از اینکه چرا باید اوضاع یه جوری بشه که این جوونهای نازنین و مسولیت پذیر دلشون بخواد برن یه جای دیگه
القصه...
توی سایتشون گفته انتخاب نوع ویزای درخواستی خیلی مهمه.یکی از انواع ویزا رو نوشتهexchange visitorکه نفهمیدم چیه و میترسم مال ما همین باشه!به هر حال فکرم رو مشغول کرده چون برای یکی از بستگان انجام میدم و نمیخوام کارش رو خراب کنم.(چند وقت پیش برای یه دوستی تو سفارت نروژ ثبت نام کردم و یه اشتباهی کردم!دیگه نمیخوام تکرار بشهWink )

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - persian_viper - 2013-04-05

خیلی ممنونم که جواب دادید، من پیدا کردن کار تو یه کشور دیگه، و سفر شنگن داشتن، نهایت کاری که می‌تونم بکنم، چون گفتم که تازه فارغ تحصیل شدم و ۲۴ سالمه، خوب واضحه که نمیتونم به این زودی‌ها برای خودم ملکی‌ بخرم که سندشو ببرم سفارت، و این مساله که مجرد هستم هم هست، بعضی‌ وقتها نا امید میشم از گرفتن ویزا، خواستم با شما مطرح کنم ببینم چند درصد احتمال داره که بگیرم،

من از یکی‌ از دوستام که آمریکاست شنیدم که دختر خالش که ۲۸ سالش بوده، مجرد، و تو فیزیوتراپی تو تهران مشغول به کار بوده ، ساله پیش تونسته به راحتی‌ از سفارت عمان ویزا بگیره، دوست منم همش به من میگه برو از سفارت آمریکا در عمان ویزا بگیر، به ۲ دلیل، چون دختر خاله مجرد خودش تونسته به راحتی‌ ویزا بگیره، و اینکه میگفت چون سفارت آمریکا در دوبی‌ متقاضی زیاد داره، و از طرفی‌ این سفارت ها اجازه صدور تعداد محدودی ویزا در ماه رو دارن ، به خاطره همین خیلی‌ هارو رد می‌کنن، اما عمان چون خلوت تره، دستشون هو تو صدور ویزا بازتره.
کسی از عمان خبر داره؟