مهاجرسرا
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: مهاجرت خانوادگی (https://www.mohajersara.org/forum/forum-30.html)
+---- موضوع: پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی (/thread-4788.html)

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - nim - 2013-12-30

کسی نیست جواب سواله منو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام.من تازه عضو این سایت شدم.یه سوال داشتم اگه راهنماییم کنین ممنون میشم. یکی از دوستانام که متاهل بود و شوهرش تو امریکا بود واسش تقاضای ویزا میکنه و سال 2010 بهش ویزا میدن و این میره اونجا. بعد یک ماه از آمریکا برمیگرده ایران و دیگه نمیره امریکا. طول یک ماهی که
اونجا بوده واسه آی دی کارت و گرین کارت اقدام کرده ولی گرین کارتش تو اون یک ماه نیومد.بعد از این که برگشته تا الان نرفته امریکا و از شوهرش 2 ساله که طلاق گرفته و شوهره سابقشم الان 1ساله اومده ایران.الان اقدام کرده که دوباره بره خودش ولی به ایمیگریشن نمیگه که طلاق گرفته و مدارک جور کرده که چون مادرشو عمل کردن نیاز به مراقبت داشته و از دکتر هم نامه گرفته که مادرش نیاز به مراقبت داشته و یکی از دوستانشون واسش تو امریکا وکیل گرفته که کاراشو انجام بده.من میخوام بدونم با اینکه طلاق رسمی گرفته بهش بعده 4 سال ویزا میدن که بره یا نه؟

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - peyman1355 - 2013-12-31

درود بر دوستان گرامی

من حدودا 8 ماهه که به همراه خانواده ام به امریکا مهاجرت کردم (کیس ما لاتاری بوده و جزو برندگان 2013 بودیم)، الان قصد دارم برای مهاجرت مادرم اقدام کنم، اگر از دوستان کسی می تونه بنده رو راهنمایی کنه یا لینک خاصی رو معرفی کنه که بتونم از اون اطلاعات لازم رو کسب کنم یم دنیا ممنون میشم.

شادو تندرست و پیروز باشید.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - hooman_y - 2013-12-31

سلام
دوستان ما یک زوج دانشجو در آمریکا هستیم که یکی از ما دارای گرین کارت هست و حالا میخوایم برای نفر بعدی هم درخواست گرین کارت بدیم
سوال اولم اینه که کیس ما در گروه F2A قرار میگیره دیگه؟
و اینکه اگر ما همین ژانویه کارش رو شروع کنیم چقدر طول میکشه تا گرین‌کارت رو بگیریم؟
اگر کسی وکیل خوبی هم برای این کار میشناسه ممنون میشیم اگر معرفی کنه.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - frozen mind - 2013-12-31

(2013-12-29 ساعت 12:52)Siamak A نوشته:  با سلام به شما
ممکنه شما که سابقه و تجربه تون در خصوص سوال ها ی مهاجرت زیاده من را راهنمایی بفرمایید .
من امروز یکهو کمی نگران شدم . شاید سوالم کمی مسخره باشد ولی برای اطمینان خودم از شما می پرسم.
من هفته دیگر با خانواده ام در ابوظبی مصاحبه داریم . دختر من که 14 ساله است در پاسپورت مادرش است . آیا در این خصوص سفارت آمریکا ایرادی نخواهد گرفت که دخترم میبایست گذرنامه جدا داشته باشد ؟ در فرم های تکمیل شده و ارسال شده قبلی به nvcهم این مورد مشخص است.
میدونم نگرانی ام بی مورد است ولی باز از شما هم بشنوم خیالم راحت تر خواهد شد.
ممنون

سیامک عزیز شرمنده ام که سوال شما رو دیر دیدم و دیر پاسخ میدم.

چه عرض کنم، من تا به حال همچین موردی ندیده ام. الآن هم در ذهنم این سوال مطرحه که اگر دختر گل شما پاسپورت جداگانه ندارن، پس ویزای ایشونو کجا می چسبونن؟ قاعدتا باید توی پاسپورت مادرشون بچسبونن. حتما می دونین که به هر یک از افراد داخل پرونده یک ویزای مستقل با شماره ویزای مستقل تخصیص داده میشه.

به هر حال، به نظر من هیچ مشکلی وجود نداره و خیالتون راحت باشه. اگر مشکلی وجود داشت NVC به شما گوشزد می کرد.

وانگهی، چه انشاالله یکضرب ویزا بگیرید و چه وارد پروسه چک (کلیرنس) بشید، به محض برگشت از ابوظبی به ایران (با فرض این که یکسره از ابوظبی به ینگه دنیا پرواز نخواهید کرد) برای دریافت پاسپورت مستقل برای دخترتون اقدام کنین.
به فرض هم که ویزا رو یکضرب بگیرید، دخترتون می تونن پاسپورت جدید را با خودشون داشته باشن اما با همون ویزایی که براشون در پاسپورت مادرشون زده شده از ایران خارج بشن.
بعد از دریافت گرین کارد هم که دیگه ویزا برای رفت و آمد به دردشون نمی خوره، فقط در پاسپورت مادرشون می مونه برای حفظ سابقه.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - amir2640 - 2013-12-31

(2013-12-31 ساعت 06:56)peyman1355 نوشته:  درود بر دوستان گرامی

من حدودا 8 ماهه که به همراه خانواده ام به آمریکا مهاجرت کردم (کیس ما لاتاری بوده و جزو برندگان 2013 بودیم)، الان قصد دارم برای مهاجرت مادرم اقدام کنم، اگر از دوستان کسی می تونه بنده رو راهنمایی کنه یا لینک خاصی رو معرفی کنه که بتونم از اون اطلاعات لازم رو کسب کنم یم دنیا ممنون میشم.

شادو تندرست و پیروز باشید.

سلام

تا زمانی که شما سیتیزن نشدید نمیتونید برایه والدینتون درخواست گرین کارت بدید
و فقط ممکنه بتونید برایه ویزایه توریستی که حداکثر 6 ماه اعتبار داره براشون اقدام کنید.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - romance33 - 2013-12-31

(2013-12-31 ساعت 12:59)hooman_y نوشته:  سلام
دوستان ما یک زوج دانشجو در آمریکا هستیم که یکی از ما دارای گرین کارت هست و حالا میخوایم برای نفر بعدی هم درخواست گرین کارت بدیم
سوال اولم اینه که کیس ما در گروه F2A قرار میگیره دیگه؟
و اینکه اگر ما همین ژانویه کارش رو شروع کنیم چقدر طول میکشه تا گرین‌کارت رو بگیریم؟
اگر کسی وکیل خوبی هم برای این کار میشناسه ممنون میشیم اگر معرفی کنه.

سلام دوست عزیز.بله کیس شما میشه F2A.چون شما در آمریکا هستین خیلی زودتر از ما که ایران هستیم کارتون درست میشه برای بچه های اینجا الان حدود 1 ساله ولی برای شما فکر میکن که 6 ماه بشه چون مشکل سفارت رفتن رو ندارین.موفق باشین.

RE: - amjad - 2013-12-31

(2013-12-31 ساعت 18:28)amir2640 نوشته:  
من حدودا 8 ماهه که به همراه خانواده ام به آمریکا مهاجرت کردم (کیس ما لاتاری بوده و جزو برندگان 2013 بودیم)، الان قصد دارم برای مهاجرت مادرم اقدام کنم،
سلام
و فقط ممکنه بتونید برایه ویزایه توریستی که حداکثر 6 ماه اعتبار داره براشون اقدام کنید.
من فکر میکنم ایشون میتونن برای مادرشون اقدام کنند - لینک زیر رو مطالعه فرمائید - قسمت مهاجرت از طریق ضامن خانوادگی
https://usvisa-info.com/fa-tr/selfservice/us_immigrant_visas

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - Siamak A - 2014-01-01

(2013-12-31 ساعت 13:39)frozen mind نوشته:  
(2013-12-29 ساعت 12:52)Siamak A نوشته:  با سلام به شما
ممکنه شما که سابقه و تجربه تون در خصوص سوال ها ی مهاجرت زیاده من را راهنمایی بفرمایید .
من امروز یکهو کمی نگران شدم . شاید سوالم کمی مسخره باشد ولی برای اطمینان خودم از شما می پرسم.
من هفته دیگر با خانواده ام در ابوظبی مصاحبه داریم . دختر من که 14 ساله است در پاسپورت مادرش است . آیا در این خصوص سفارت آمریکا ایرادی نخواهد گرفت که دخترم میبایست گذرنامه جدا داشته باشد ؟ در فرم های تکمیل شده و ارسال شده قبلی به nvcهم این مورد مشخص است.
میدونم نگرانی ام بی مورد است ولی باز از شما هم بشنوم خیالم راحت تر خواهد شد.
ممنون

سیامک عزیز شرمنده ام که سوال شما رو دیر دیدم و دیر پاسخ میدم.

چه عرض کنم، من تا به حال همچین موردی ندیده ام. الآن هم در ذهنم این سوال مطرحه که اگر دختر گل شما پاسپورت جداگانه ندارن، پس ویزای ایشونو کجا می چسبونن؟ قاعدتا باید توی پاسپورت مادرشون بچسبونن. حتما می دونین که به هر یک از افراد داخل پرونده یک ویزای مستقل با شماره ویزای مستقل تخصیص داده میشه.

به هر حال، به نظر من هیچ مشکلی وجود نداره و خیالتون راحت باشه. اگر مشکلی وجود داشت NVC به شما گوشزد می کرد.

وانگهی، چه انشاالله یکضرب ویزا بگیرید و چه وارد پروسه چک (کلیرنس) بشید، به محض برگشت از ابوظبی به ایران (با فرض این که یکسره از ابوظبی به ینگه دنیا پرواز نخواهید کرد) برای دریافت پاسپورت مستقل برای دخترتون اقدام کنین.
به فرض هم که ویزا رو یکضرب بگیرید، دخترتون می تونن پاسپورت جدید را با خودشون داشته باشن اما با همون ویزایی که براشون در پاسپورت مادرشون زده شده از ایران خارج بشن.
بعد از دریافت گرین کارد هم که دیگه ویزا برای رفت و آمد به دردشون نمی خوره، فقط در پاسپورت مادرشون می مونه برای حفظ سابقه.
با سلام خیلی از راهنمایی شما ممنونم
دلیل اینکه من پاسپورت جداگانه برای دخترم نگرفتم این بود که پرونده ما یکبار در سال 2010 به جریان افتاده بود وnvc از ما مدارک خواسته بود و چون سابقه قبلی دخترم با پاسپورت مادرش بود حقیقتش ترسیدم که عوضش کنم.
حال امیدوارم که بعد از 13 سال صبر کردن برای این موضوع مشکلی پیش نیاد.
باز ممنون از شما
ضمنا" اگر کسی موردش مانند من بوده و پاسپورت همسر و دخترش یکی ست لطفا" اعلام کنه .
ممنون

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - alvan - 2014-01-01

سلام دوستان.با تبریک سال نو میلادی به تک تکتون،سوالی داشتم که ممنون میشم راهنماییم کنین.من الان دقیقا سی و هشت روزه که به امریکا اومدم،متاسفانه شوهر من جزو اون گروهی بود که با وجود کلیر شدن بهش ویزا نرسید و من با دو فرزندم به اینجا اومدم.هرچند که خیلی سخته ولی به لطف چندتا از دوستام فعلا مشغولم.سوال من در مورد همسرمه میدونم که وقتی گرین کارتم اومد باید برای او اقدام کنم ولی فقط میخوام بدونم که حتما باید وکیل بگیرم که پیگیره کاراش باشه چون دیروز که با یه وکیل صحبت کردم گفت که 2500 دلار میگیره که کارا رو انجام بده،حالا واقعا ضروریه گرقتن وکیل یا خودمم میتونم فرما رو پر کنم؟و اگه خودم میتونم دقیقا چه فرمهایی هست و به کجا باید بفرستم وتقریبا چقدر طول میکشه تا همسرم بیاد؟سوالام خیلی زیاد شد ببخشین ،مرسی از راهنمایتون.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - amjad - 2014-01-01

(2014-01-01 ساعت 08:41)alvan نوشته:  میخوام بدونم که حتما باید وکیل بگیرم که پیگیره کاراش باشه واقعا ضروریه گرقتن وکیل یا خودمم میتونم فرما رو پر کنم؟و اگه خودم میتونم دقیقا چه فرمهایی هست و به کجا باید بفرستم وتقریبا چقدر طول میکشه تا همسرم بیاد؟
نظر من اینه که شما به وکیل نیازی ندارین ، خودتون یه مهاجر تمام عیارین با کلی اطلاعات - شروع زندگی با فرزند و تنها در ینگه دنیا به مراتب سختر از شروع پروسه همسرتونه - اونو تونستید اینم میتونید -دوستان زیادی مثل شما هستند خوب پستهارو مطالعه کن از دانسته های یک وکیل بیشتر اینجا اطلاعات هست ، تا مطالعه نکنی کمک ما بدردت نمیخوره مثلا ما بگیم فرم I-130 نمیدونی چی هست و چرا باید پرش کنی!
فعلا از اینجا شروع کن همه در خدمتیم از دکتر پدی و romance33 غافل نشو -موفق باشید.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - romance33 - 2014-01-01

(2014-01-01 ساعت 13:19)amjad نوشته:  فعلا از اینجا شروع کن همه در خدمتیم از دکتر پدی و romance33 غافل نشو -موفق باشید.

دوست عزیزم شما به بنده خیلی لطف دارین.من در مقابل خیلی از دوستان خیلی کوچیکم ولی هر کاری از دستم بربیاد دینی هستش که به مهاجرسرا و دوستای خوب مجازیم ادا میکنم.بهروز و پیروز باشین.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - hooman_y - 2014-01-03

دوستان میشه یکی هزینه های دولتی برای کیس های F2A رو بگه؟ ما از چند وکیل پرسیدیم میگفتن یک 1500 تا اول، 420 تا برای Alien Relative Petition و 380 تا برای گرفتن اجازه کار. هزینه ی خود وکالت هم جدای از اینها و اونم 2500 دلار.
ممنون میشم بگید این هزینه ها درست و معقوله یا نه

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - romance33 - 2014-01-03

(2014-01-03 ساعت 01:31)hooman_y نوشته:  دوستان میشه یکی هزینه های دولتی برای کیس های F2A رو بگه؟ ما از چند وکیل پرسیدیم میگفتن یک 1500 تا اول، 420 تا برای Alien Relative Petition و 380 تا برای گرفتن اجازه کار. هزینه ی خود وکالت هم جدای از اینها و اونم 2500 دلار.
ممنون میشم بگید این هزینه ها درست و معقوله یا نه

دوست عزیز تو پیغام خصوصی خدمتتون گفتم.هزینه وکیل که جداگانه هستش ولی پرداخت های شما از ابتدا تا انتها برای پروسه مهاجرتتون به uscis و NVC به صورت 420$-88$- و230$ هستش.موفق باشین.

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - پدی - 2014-01-03

البته این یک مساله کاملا شخصی است.به تجربه نشان داده شده گرفتن وکیل واقعا لازم نیست.خود اداره مهاجرت به اندازه کافی راهنمایی میکنه.گاهی وکلا مسایل را پیچیده تر جلوه میدن واسترس افراد را بیشتر میکنند.مثلا در رابطه با اسپانسر هر وکیلی یه چیزی میگه.یکی میگه100000 دلار دیگری 60000 دلار و...دوستان با توجه به راهنمایی خود اداره مهاجرت قدم به قدم اقدام کنند بهتراست

RE: پرسش و پاسخ در مورد ویزاهای مهاجرت خانوادگی - amir2640 - 2014-01-04

(2013-12-31 ساعت 23:05)amjad نوشته:  
(2013-12-31 ساعت 18:28)amir2640 نوشته:  
من حدودا 8 ماهه که به همراه خانواده ام به آمریکا مهاجرت کردم (کیس ما لاتاری بوده و جزو برندگان 2013 بودیم)، الان قصد دارم برای مهاجرت مادرم اقدام کنم،
سلام
من فکر میکنم ایشون میتونن برای مادرشون اقدام کنند - لینک زیر رو مطالعه فرمائید - قسمت مهاجرت از طریق ضامن خانوادگی
https://usvisa-info.com/fa-tr/selfservice/us_immigrant_visas

سلام دوست عزیز

نخیر ایشون به هیچ وجه تا سیتیزن نشدن نمیتونند درخواست گیرین کارت برایه والدینشون بدن و فقط میتونند همونطور که در پست قبلیم هم گفتم دعوتنامه بفرستن که اون دیگه میشه ویزایه توریستی ...

پیشنهاد میکنم تایپیک راهنمایه جامع اخذ گرین کارت خانوادگی رو که هستی بانو گرامی نوشتن و کاملا قابل استناد هست رو مطالع فرمایید