مهاجرسرا
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: دستور اجرایی "حفاظت از کشور در برابر ورود تروریست‌های خارجی به ایالات متحده" (https://www.mohajersara.org/forum/forum-150.html)
+--- انجمن: اعلام نظر و گفتگوی آزاد (https://www.mohajersara.org/forum/forum-156.html)
+--- موضوع: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا (/thread-7385.html)

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - Alirezania - 2017-02-22

(2017-02-22 ساعت 10:34)raman_np نوشته:  
(2017-02-22 ساعت 08:25)Alirezania نوشته:  
(2017-02-22 ساعت 03:24)farzadmohajer نوشته:  من اصلا از امید دادن یا ندادن صحبت نمی کنم ... اون که بحثش جداست ...
اصلا موضوع حرفم سر ویزا گرفتن و رفتن به آمریکا نیست ...
من میگم چرا آمریکا باید به چنین روزی بیوفته که یک احمق در راس سیاستش قرار بگیره
چرا تو این حکم هایی که میده ۱٪ منطق وجود نداره ...

اصلا فرض می کنیم که یک سال گذشته و همه ی ما در ایران ماندگار شدیم . باید همچین
شخصی در آمریکا حکمرانی کنه ؟؟؟؟ دنیا تا کی باید در خطر باشه ؟؟؟ منظور من اینه ...

به هیچ وجه موضوع حرفم ویزا نیست چون خیلی خیلی از چشمم افتاده تو این مدت ...

این چیزی که شما می بینی و درک‌می‌کنی ولی مردم‌آمریکا یه عده آدم بیشعور و نفهم‌هستن که اصلا نمی دونن ایران کجا هستش. اون چیزی که شما در مورد سومالی و سودان می بینی که با شتر می رن این ور و اونور و اینکه تو چادر زندگی می کنن یه جا وسط بیابون دقیقا آمریکایی ها ایران اونطوری می بینن !!! زیاد انتظار نداشته باش که فکر کنن ایران جای آبادی هستش و برج میلاد داره و اتوبان داره و این چیزا، در ضمن کل دنیا الان علیه ایران هستن شما تو کنفرانس مونیخ همه به ایران حمله کردن حتی یک کشور نیست بگه ایران دوست ماست بخاطر اینکه کل منطقه رو ریختیم به هم. همه جا جنگ راه انداختیم همه جا صلاح صادر می کنیم در حالی که مرم کشور خودمون تو بدبختی و فلاکت قوطه ورن.
زیاد فکر نکن ایران جای خوبیه از نقطه نظر یه آمریکایی ببین. حتی اسم ایران نمی تونه درست تلفض کنه من واقعا برای خودمون متعصفم که به این روز فلاکت افتادیم ???

دوست عزیز . من فکر نمی کنم که در مورد مردم آمریکا اینگونه الفاظی که شما استفاده کردید درست باشه !!! اتفاقا مردم آمریکا نشون دادن که چقدر انسان های شریفی هستن . همین مردم بودن که دستور اول رو قبول نکردن و ایستادگی کردن ! از خودمون سوال کنیم اگر ما آمریکایی بودیم برای یک جماعت دیگه ( مسلمان ها ) با این همه گندی که زدن چه کار می کردیم ؟ از وقتمون می زدیم بریم اعتراض کنیم به خاطر اونها !!! قاضی رابرت هم یک آمریکایه مگه نیست ؟ به نظر من اشکال کار در خود ماست . اون موقع که ویروس ابولا در افریقا جان مردم را می گرفت و همه وحشت کرده بودن کی بود که داوطلبانه می رفت افریقا برای درمان ؟ من و شما که نبودیم . همین دکتر و پرستارهای آمریکایی بودن و البته اروپا . به من و شما میلیون دلار هم می دادن نمی رفتیم . اگر اونا از کشور من و شما اطلاعاتی ندارن و فکر می کنن که ما تو چادر زندگی می کنیم تقصیر خود ماست نه اونا .به هر حال من با سیاست کاری ندارم منظورم آمریکاست! ولی در مورد مردم به نظر من صحیح نیست که اینجوری قضاوت کنیم . در هر صورت این نظر منه و اعتراض بنده رو به بزرگواری خودتون ببخشید .

حق به شما میدم ولی آمریکا کشوری هستش تشکیل شده از ۲۰۰ ملیت کلا سفید پوست های آنریکا مثل ترامپ و اطرافیانشون بهشون میگن گردن قرمز red neck هیچی از دنیا نمی دونن آبجوشون و تلوزیونشون به راه باشه همین حالا ان شالله قسمت بشه زودتر بیاین اینجا بعد متوجه منظور من میشید

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - Ali--usa - 2017-02-22

(2017-02-22 ساعت 10:03)vanima نوشته:  
(2017-02-22 ساعت 09:14)Ali--usa نوشته:  دوستان بارها توی پستهایی که زدم از همه خواستم که اولا ناامید نشوند ، دوما واقع گرا باشند ، سوما برای رسیدن به سوالهاشون دست به دامن اصغر و تقی و نقی نشوند و سراغ سورسهای معتبر و یا افراد مطلع بروند.
دیشب هم سوالی رو که داشتم از Brit Simon  پرسیدم و ایشون هم بعد از 6 دقیقه پاسخ داد و به صراحت و قاطعیت تمام گفت " نه "

February 21, 2017 at 7:26 pm

Dear Simon,
I needed to ask you a question. I’m one of the lottory winners of 2017 and I live in Iran. As u know, due to the president’s order regarding the visa ban for the residents of 7 countries, we won’t have the right to travel to the US but no one is sure about what is going to happen about the interviews and the whole process, I mean nothing is clear for the moment. Would it be possible that everything gets ok and the most important thing that I wanted to ask: if he passed the law not to issue any visas for us till 90 days,would it be possible for the US embassay to expand the process of the lottory winners of this year from the 30th. September to the 30th. December (90 days).

BritSimon
February 21, 2017 at 7:32 pm

Right now, you are not under a ban. As I mention in the update, I believe there is a further action coming, but I don’t know the impact. It is IMPOSSIBLE to extend past September 30th.

سوالم در مورد Expand شدن 30 سپتامبر بود که ایشون گفت اصلا امکان نداره !

ببخشي britsimon كي هستن؟

ایشون یک فرد مطلع هستند که در زمینه مبحث مهاجرت به آمریکا و علی الخصوص لاتاری چندین سال هست که افراد رو راهنمایی میکنن
britsimon

(2017-02-22 ساعت 10:43)shayan_yg نوشته:  حکم‌جدید در راه ۴ ماه ویزا ها و وقت سفارت لغو خواهد شد چه مسخره شد برنامه های من

هیییییچی دیگه ( با همون گویش درین درین ) یک ماه هم که اینور به هدر رفت ، 4 ماه هم که از اون ور
از اولشم که هی پشت هم برای کیسهای لاتاری ایران Exeption گذاشتن !!
فک کنم آخر لاتاری 2017 از ایران 10 نفر هم ویزا بهشون نرسه

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - shayan_yg - 2017-02-22

(2017-02-22 ساعت 11:09)Ali--usa نوشته:  
(2017-02-22 ساعت 09:14)Ali--usa نوشته:  دوستان بارها توی پستهایی که زدم از همه خواستم که اولا ناامید نشوند ، دوما واقع گرا باشند ، سوما برای رسیدن به سوالهاشون دست به دامن اصغر و تقی و نقی نشوند و سراغ سورسهای معتبر و یا افراد مطلع بروند.
دیشب هم سوالی رو که داشتم از Brit Simon  پرسیدم و ایشون هم بعد از 6 دقیقه پاسخ داد و به صراحت و قاطعیت تمام گفت " نه "

Dear Simon,
I needed to ask you a question. I’m one of the lottory winners of 2017 and I live in Iran. As u know, due to the president’s order regarding the visa ban for the residents of 7 countries, we won’t have the right to travel to the US but no one is sure about what is going to happen about the interviews and the whole process, I mean nothing is clear for the moment. Would it be possible that everything gets ok and the most important thing that I wanted to ask: if he passed the law not to issue any visas for us till 90 days,would it be possible for the US embassay to expand the process of the lottory winners of this year from the 30th. September to the 30th. December (90 days).

BritSimon

Right now, you are not under a ban. As I mention in the update, I believe there is a further action coming, but I don’t know the impact. It is IMPOSSIBLE to extend past September 30th.

ببخشي britsimon كي هستن؟

ایشون یک فرد مطلع هستند که در زمینه مبحث مهاجرت به آمریکا و علی الخصوص لاتاری چندین سال هست که افراد رو راهنمایی میکنن
britsimon

(2017-02-22 ساعت 10:43)shayan_yg نوشته:  حکم‌جدید در راه ۴ ماه ویزا ها و وقت سفارت لغو خواهد شد چه مسخره شد برنامه های من

هیییییچی دیگه ( با همون گویش درین درین ) یک ماه هم که اینور به هدر رفت ، 4 ماه هم که از اون ور

کیس من ادواج ir1

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - HamidHu - 2017-02-22

Hokme jadid 4 mahe??

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - farzadmohajer - 2017-02-22

Dear Simon,

BritSimon

ببخشي britsimon كي هستن؟

britsimon

این ۴ ماه رو بگید از کجا اومده ممنون میشم ...
۹۰ روز ۳ ماهه ...

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - shayan_yg - 2017-02-22

(2017-02-22 ساعت 13:42)farzadmohajer نوشته:  
(2017-02-22 ساعت 10:03)vanima نوشته:  ببخشي britsimon كي هستن؟

britsimon

۹۰ روز ۳ ماهه ...

پیش نویس قانون جدید به زودی اعلام میشه درخواست ویزا ۱۲۰ روز و ورود ۹۰ روز بقیه مواردش مثل قانون اولیست اصلا همه برنامه هام ریخت بهم

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - fb2016 - 2017-02-22

(2017-02-22 ساعت 13:48)shayan_yg نوشته:  
(2017-02-22 ساعت 11:09)Ali--usa نوشته:  ایشون یک فرد مطلع هستند که در زمینه مبحث مهاجرت به آمریکا و علی الخصوص لاتاری چندین سال هست که افراد رو راهنمایی میکنن
britsimon

۹۰ روز ۳ ماهه ...

پیش نویس قانون جدید به زودی اعلام میشه درخواست ویزا ۱۲۰ روز و ورود ۹۰ روز بقیه مواردش مثل قانون اولیست اصلا همه برنامه هام ریخت بهم

منبع اين حرفتونو بگيد

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - Sasa-t - 2017-02-22

بچه ها سایت سی ان ان خبری گذاشته که خوندنش خالی از لطف نیست که لینکش رو می زارم ... پاراگراف اخرش خیلی جالب نوشته که گفتم اینجا بزارم.

Going forward, a new order could also only apply to people who are not yet in the visa process. The new order may apply to all seven nations originally named and could retain a ban on the entry of Syrian refugees, a source on Capitol Hill said.

نویسنده این مطلب در آخر دو تا حدس زده که میگه: دستور جدید ممکنه شامل افرادی بشه که هنوز در پروسه ویزا قرار نگرفتن. (یعنی ممکنه اونایی که تو پروسه گرفتن ویزا هستن از قانون جدید ترامپ مستثنی بشن]

حدس دومش رو هم که همه می دونیم شامل تمام اون هفت کشوری بشه که قبلا رسما اسمشون اومده و ادامه ممنوعیت ورود پناهندگان سوری.

لینک خبر: http://edition.cnn.com/2017/02/22/politics/donald-trump-immigration-ban-stakes/index.html

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - farzadmohajer - 2017-02-22

(2017-02-22 ساعت 11:09)Ali--usa نوشته:  ایشون یک فرد مطلع هستند که در زمینه مبحث مهاجرت به آمریکا و علی الخصوص لاتاری چندین سال هست که افراد رو راهنمایی میکنن
britsimon

۹۰ روز ۳ ماهه ...

اون ۱۲۰ روز مربوط به پناهندگان میشه ... قانون قبلی هم همینطور بود .
مدت ۹۰ روز برای ما هست .

(2017-02-22 ساعت 13:56)Sasa-t نوشته:  بچه ها سایت سی ان ان خبری گذاشته که خوندنش خالی از لطف نیست که لینکش رو می زارم ... پاراگراف اخرش خیلی جالب نوشته که گفتم اینجا بزارم.

Going forward, a new order could also only apply to people who are not yet in the visa process. The new order may apply to all seven nations originally named and could retain a ban on the entry of Syrian refugees, a source on Capitol Hill said.

نویسنده این مطلب در آخر دو تا حدس زده که میگه: دستور جدید ممکنه شامل افرادی بشه که هنوز در پروسه ویزا قرار نگرفتن. (یعنی ممکنه اونایی که تو پروسه گرفتن ویزا هستن از قانون جدید ترامپ مستثنی بشن]  

حدس دومش رو هم که همه می دونیم شامل تمام اون هفت کشوری بشه که قبلا رسما اسمشون اومده و ادامه ممنوعیت ورود پناهندگان سوری.

لینک خبر: http://edition.cnn.com/2017/02/22/politics/donald-trump-immigration-ban-stakes/index.html
یعنی مثلا من که هنوز نامه دومم نیومده ؟؟
بررسی فرم ۲۶۰ هم شاملش میشه ؟؟

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - Sasa-t - 2017-02-22

(2017-02-22 ساعت 14:02)farzadmohajer نوشته:  
(2017-02-22 ساعت 13:56)Sasa-t نوشته:  بچه ها سایت سی ان ان خبری گذاشته که خوندنش خالی از لطف نیست که لینکش رو می زارم ... پاراگراف اخرش خیلی جالب نوشته که گفتم اینجا بزارم.

جواب سوالاتت رو نمی دونم انشالله که شاملش بشه. این پاراگراف آخر جمع بندی و حدس نویسنده است که با توجه به حرف های یک منبع در واشنگتن زده شده. اما خودشون هم گفتن که می دونن به احتمال زیاد باز هم جنجال بشه و کار به دادگاه برسه برای همین این دفعه پیش نویسی را اماده دارن می کنن که بتونن در دادگاه ازش دفاع کنن و پیروز بیان بیرون چون به گفته این مقاله این اخرین بخت دولت ترامپ برای این مورد ممنوعیت مهاجرتی هستش.

(2017-02-22 ساعت 14:14)Sasa-t نوشته:  

جواب سوالاتت رو نمی دونم انشالله که شاملش بشه. این پاراگراف آخر جمع بندی و حدس نویسنده است که با توجه به حرف های یک منبع در واشنگتن زده شده. اما خودشون هم گفتن که می دونن به احتمال زیاد باز هم جنجال بشه و کار به دادگاه برسه برای همین این دفعه پیش نویسی را اماده دارن می کنن که بتونن در دادگاه ازش دفاع کنن و  پیروز بیان بیرون چون به گفته این مقاله این اخرین بخت دولت ترامپ برای این مورد ممنوعیت مهاجرتی هستش.
منم احتمال زیادی میدم که دوباره یه قاضی متوقفش کنه ...
چون بار قبل هم وقتی یه قاضی گرین کارتی ها و ویزادار هارو از اجرای حکم معاف کرد ،
دو روز بعدش توسط جیمز روبارت کلا متوقف شد . چون هنوز صدور ویزا انجام نمیشد .
اگه این حکم دوباره اجرا بشه ، خیلی از پناهندگان اسیر میشن ... بازم تظاهرات و ...
در ضمن ماهیت این حکم مزحکه چون اصلی ترین کشورهای تروریستی تو این لیست نیستن ...
پس بدون شک مورد انتقاد قاضی ها و در آخر ، دادگاه خواهد شد .
من منتظر جنجال های بعدیش هستم ...
چون میدونم حکم جالبی نخواهیم دید ...

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - Pooya - 2017-02-22

britsimon

۹۰ روز ۳ ماهه ...

چیزی به اسم محدویت درخواست ویزا وجود نداره. محدودیت سفر هست که به مدت 90 روز اعمال میشه که تو این مدت روند صدور ویزا متوقف میشه. با این قانونی که شما صادر کردی از روز 90 تا 120 قراره چه اتفاقی بیوفته وقتی ورود ازاد شه و عملا ویزایی صادر نشه که مردم باهاش ورود کنن. به طور کلی کسایی که قبلا ویزا داشتن احتمالا از محدودیت قانون قبل مستثنی شدن و منعی ندارن . اون 120 روزی که شما میگی احتمالا مربوط به ورود پناهجویان سوریه ایه.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - Pooya - 2017-02-22

اگه این اتفاق بیوفته که فرایند صدور ویزا برای کسایی که وارد پروسه شدن متوقف نشه برای ماهایی که نامه دوم رو نگرفتیم حتی اگه شامل فرمان بشیم هم خوبه چون در حالت عادی هم این سه ماه فقط کار کسایی که نامه دومشون اومده و وارد فرایند شدن راه میوفته و وقتی دوره تموم شه کسی از برنامه عقب نمیوفته و روند ادامه پیدا میکنه. ( که من چشمم اب نمیخوره اینجوری شه که اگه بشه همون معجزه ایه که هممون منتظرشیم) . اما اگر هم نشد دوستان لاتاری ناامید نشید تجربه نشون داده که ap و بررسی سوابق رو سفارت با اولویت بررسی میکنه مثلا برای دانشجویان که باید به ترم جدید برسن یک ماهه نتیجه رو اعلام میکنند و برای توریست ها که سفر خیلی اضطراری ندارن زمان بر تر میشه . کیس های ازدواجی هم اگه طولانی میشه سیاستشون هست که زمان ببره ببینن رابطه جدیه یا نه. کلا حرفم اینه که این چک های طولانی مدت اتفاق نمیوفته اگه زمان محدود باشه پس خیلی ناامید نباشید.

RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - victor2017 - 2017-02-22

دوستان سلام

من صبح ساعت ٩ رفتم سفارت ابوظبي براي انگشت نگاري

گفتن برو ٢ بيا

با كلي استرس الان از در سفارت اومدم بيرون

اول كه پرونده گم شده بود

بعد دونفر بهم پاسكاري كردن منو

تا نهايتا يكي كه وارد بود و فارسي هم بلد بود گفت

فردا شايد حاضر شه بره ايمپست

گفتم بيام اينجا بزرگواري مي كنين به خودم بدين

گفت فيفتي فيفتيه ولي بيا

شد كه ميگيري نشد كه از دبي فرداش مي گيري

و گذرناممو نگه داشت براي صدور ويزا

......

حالا نكته جالب براي بروبچه هاي منتظر ap ... امروز همزمان با من يه خانوم و آقا

كلير شدن و رفتن براي صدور ويزا

يه خانوم مسن هم براي مادرش درخواست داده بود مي گفت جمعه بليط داريم

گفتن مي رسونيم تا اون موقع ويزاشونو.

يعني سفارت خيلي خيلي عليرغم بي درو پيكريش داره سعي ميكنه كار راه بندازه

من نديدم كسي كه يه خواهشي ازشون بكنه ولي جواب رد بدن بهش

فقط يه آقاي مسني بود كه زن جوون گرفته بود توي مدارك ساپورت ماليش يكم گير داده بودن

بهش...

سفارت كلا توسط ١٠ تا خانوم اداره مي شه.. بجز آفيسرها... البته ابوظبي كه من رفتمو ميگم....

همشونم خوش اخلاق و كار راه انداز

من تا فردا مي مونم اين هتل الافت بقل سفارت شبي هم ٥٠٠ تومنه لامصب ولي ميكيرم ويزارو ميام تهران

جمع ميكنم و پرواز بسمت زن و بچه

آرزوي موفقيت براي همه دارم

حالا حالاها توي مهاجرسرا هستم كه جواب لطف قديمي ها ، مخصوصا يامي عزيز رو به سايرين بدم

از اين دست به اون دست بقول امضا يامي

يا حق