مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - s_1983 - 2013-08-14

دوست عزیز 92Diana شما احتیاج به هیچ آزانس و وکیلی ندارید اصلا و تمام کاراتون رو خودتون میتونید انجام بدید به بهترین شکل و فقط هزینه ی خود سفارت رو به حساب سفارت واریز میکنید با کردیت کارت و وقت مصاحبه هم بلیط و ویزای دوبی رو میگیرید و میرید دوبی 1 روز زودتر.و برای هتل در دبی هم به آزانسها پول 2برابر ندید و میتونید از سایت جهانی booing.com هتل موردنظر در دبی رو انتخاب کنید و رزرو کنید ولی ویزا و بلیط رو میتونید از آزانس بگیرید که 2هفته زودتر اقدام کنید ویزای دبی با هزینه ی کمتری بستتون میاد.پاسپورتتن حداقل از زمان روز مصاحبتون باید 6ماه اعتبار داشته باشهاگر قصد امتحان در آمریکا رو دارید این موضوع رو عنوان نکنید چون قصد شما سیاحت هست.درضمن در فرم دی اس 160 مکان اقامتتون رو منزل آشنایان ننویسید و اسم و آدرس یه هتل رو بنویسید.احتیاج به رزرو بلیط آمریکا و دعوتنامه هم ندارید چون معلون نیست ویزاتن چه زمانی به شما تعلق بگیره .اگر قصد گردش و تفریح در زمانی خاص رو دارید حداقل 2 تا 3 ماه زودتر از زمان تعیین شده برای سفرتون,وقت مصاحبه رو بگیرید.از همسرتون هم حتما مصاحبه میکنند در یک روز و باهم.مدارک لازمه رو ترجمه رسمی کنید و به تایید دارالترجمه دادگستری برسونید و همچنین وزرت امور خارجه(اینارو دیگه حتما میدونید چون سفر به کانادا داشتید).شرایطتتون نرمال هست.حساسیت زیاد به خرج ندید و بزارید روال عادی به خودش بگیره یعنی نه اعتماد به نفس زیاد و نه استرس زیاد.همه چی در حد نرمالاگه گردش حساب هم دارید ببرید.فکر نمیکنم چیز دیگه ای جا انداخته باشم ولی اگه سوالی داشتید من شمارمو براتون پیغام میذارم و در خدمتتون هستم.
موفق باشید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - s_1983 - 2013-08-14

(2013-08-14 ساعت 19:50)92Diana نوشته:  
(2013-08-14 ساعت 16:39)final destination نوشته:  سلام دوستان
من برای پدر و مادرم به سختی تونستم از سفارت آنکارا برای 1 مهر وقت مصاحبه بگیرم.ولی نمی خوام که زمستون بیان و اینجا به سختی بیفتن.ممکنه که تو مصاحبه از آفیسر بخوان که ویزاشونو برای برای 4 ماه بعد بزنه؟یعنی از آخر اسفند؟

سلام
با توجه به اينكه براي اكثر ايرانيا كليرانس ميخوان خودش ٣-٤ ماه طول ميكشه و همون بهمن - اسفند ويزا ميخوره كه اعتبارش هم ٤ ماهه.
دوست عزیز همینطور که دوستمون فرمودن اکثر ایرانیا کلیرنس میخورن و زمان کلیرنس مشخص نیست و به کیس طرف مربوطه.و خود ویزا هم زمان معینی اعتبار داره و خانوادتون میتونن همونجا عنوان کنن که برای بهار میخوان مسافرت کنن(بعنوان مثال) و اگه پرسیدن چرا الان اومدن میتونن بگن که شرایط مسافرت در زمستون براشون سخته طبق گفته ی شما.در کل حقیقت رو بگید و صداقت داشته باشید مطمئن باشید آفیسر درک میکنه و مابقی موضوع به مصاحبه مدارک و... برمیگرده که آرزوی موفقیت براتون دارم.
موفق باشید

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - buttinho - 2013-08-14

(2013-08-14 ساعت 19:50)92Diana نوشته:  
(2013-08-14 ساعت 16:39)final destination نوشته:  سلام دوستان
من برای پدر و مادرم به سختی تونستم از سفارت آنکارا برای 1 مهر وقت مصاحبه بگیرم.ولی نمی خوام که زمستون بیان و اینجا به سختی بیفتن.ممکنه که تو مصاحبه از آفیسر بخوان که ویزاشونو برای برای 4 ماه بعد بزنه؟یعنی از آخر اسفند؟

سلام
با توجه به اينكه براي اكثر ايرانيا كليرانس ميخوان خودش ٣-٤ ماه طول ميكشه و همون بهمن - اسفند ويزا ميخوره كه اعتبارش هم ٤ ماهه.

اگه کلیر هم نخورن مشکلی نیست. دایی من خرداد وقت داشت ویزا شد کلیر هم نخورد. فقط گفته بود ژانویه میخوام برم بهش گفته بود سایت را چک کن و مهر پاست را بفرست

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - PatMat - 2013-08-15

(2013-08-12 ساعت 07:50)jilibo نوشته:  
(2013-08-10 ساعت 20:14)mahdi nakhaee نوشته:  
(2013-08-09 ساعت 21:57)myangel نوشته:  آقا مهدی خوبه همه بیان مثل شما بگن چند روزه گذشته از مصاحبشون تا کمی استرسها و نگرانیها کم بشه
من یک بار ایمیل زدم گفتند که در حال بررسی هست
حالا به نظرتون بازم بزنم یا نه
از بقیه دوستان منتظر هم خواهش میکنم بیان و بگند چند روزه منتظر هستند

اصلا این قانون 221 جی یعنی چی که مارو بخاطرش معطل کردند

من دو بار ایمیل زدم جواب تکراری بود.
ا

سلام آره واقعا چقدر انتظار، چرا جوابا نمیاد!! مال من 4 ماه و نیم!!! میشه بقیه هم بگن چند روز شده باز یه ذره دلگرمیه!! این قانون چیه که ازش اسم بردید؟!

برا من ۷۲ روز شد از ملبورن اقدام کردم ، ۲ بر هم ایمیل زدم جواب درستی‌ ندادن.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - 92Diana - 2013-08-15

(2013-08-14 ساعت 23:38)s_1983 نوشته:  دوست عزیز 92Diana شما احتیاج به هیچ آزانس و وکیلی ندارید اصلا و تمام کاراتون رو خودتون میتونید انجام بدید به بهترین شکل و فقط هزینه ی خود سفارت رو به حساب سفارت واریز میکنید با کردیت کارت و وقت مصاحبه هم بلیط و ویزای دوبی رو میگیرید و میرید دوبی 1 روز زودتر.و برای هتل در دبی هم به آزانسها پول 2برابر ندید و میتونید از سایت جهانی booing.com هتل موردنظر در دبی رو انتخاب کنید و رزرو کنید ولی ویزا و بلیط رو میتونید از آزانس بگیرید که 2هفته زودتر اقدام کنید ویزای دبی با هزینه ی کمتری بستتون میاد.پاسپورتتن حداقل از زمان روز مصاحبتون باید 6ماه اعتبار داشته باشهاگر قصد امتحان در آمریکا رو دارید این موضوع رو عنوان نکنید چون قصد شما سیاحت هست.درضمن در فرم دی اس 160 مکان اقامتتون رو منزل آشنایان ننویسید و اسم و آدرس یه هتل رو بنویسید.احتیاج به رزرو بلیط آمریکا و دعوتنامه هم ندارید چون معلون نیست ویزاتن چه زمانی به شما تعلق بگیره .اگر قصد گردش و تفریح در زمانی خاص رو دارید حداقل 2 تا 3 ماه زودتر از زمان تعیین شده برای سفرتون,وقت مصاحبه رو بگیرید.از همسرتون هم حتما مصاحبه میکنند در یک روز و باهم.مدارک لازمه رو ترجمه رسمی کنید و به تایید دارالترجمه دادگستری برسونید و همچنین وزرت امور خارجه(اینارو دیگه حتما میدونید چون سفر به کانادا داشتید).شرایطتتون نرمال هست.حساسیت زیاد به خرج ندید و بزارید روال عادی به خودش بگیره یعنی نه اعتماد به نفس زیاد و نه استرس زیاد.همه چی در حد نرمالاگه گردش حساب هم دارید ببرید.فکر نمیکنم چیز دیگه ای جا انداخته باشم ولی اگه سوالی داشتید من شمارمو براتون پیغام میذارم و در خدمتتون هستم.
موفق باشید
دوست عزيز واقعا ممنونم.خيلي لطف كردين Smile

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - EBI1975 - 2013-08-17

I appeared for the VISA interview at Mumbai Consulate on 16th August, 2013 and was issued a 221g green asking me to email invitation in PDF format and a word document containing my detailed resume, research, position, purpose of visit, itinerary, funding travelers, and travel details .

i need a little help since i am applying for a tourist visa is invitation letter necessary for tourist visa?,second regarding research since i have not done any research project during my college ( i am a Pharmacist and MBA graduate) what should i submit?

Thanks in advance for your help.
i do have valid uk visa and several schengen visa and have indian resident visa (OCI card))
the officer just asked about my income and travel history and did not see any documents !!

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - vahid.vp - 2013-08-18

(2013-08-17 ساعت 12:30)EBI1975 نوشته:  I appeared for the VISA interview at Mumbai Consulate on 16th August, 2013 and was issued a 221g green asking me to email invitation in PDF format and a word document containing my detailed resume, research, position, purpose of visit, itinerary, funding travelers, and travel details .

i need a little help since i am applying for a tourist visa is invitation letter necessary for tourist visa?,second regarding research since i have not done any research project during my college ( i am a Pharmacist and MBA graduate) what should i submit?

Thanks in advance for your help.
i do have valid uk visa and several schengen visa and have indian resident visa (OCI card))
the officer just asked about my income and travel history and did not see any documents !!
According my experience they need to your resume about your education and your work experience so you have to send it to then ASAP

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - mina_s - 2013-08-19

سلام دوستان من از طریق این سایت برای مادرم فرم ds160 رو دارم پر می کنم.https://ceac.state.gov/GenNIV/
هنوز به صورت کامل پر نکردم، ولی وقتی امروز خواستم برم ادامه اش رو پر کنم وارد سایت نمی شود، من فقط شروع کردم به پر کردن فرم، آیا حساب کار بری چیزی جدای این است؟ من باردارم و می خوام مادرم بهمن ماه پیش من باشه، من انکارا رو انتخاب کردم که میگه وقت نداره آیا ممکنه تا آخر مهر وقت گیرم بیاد؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - mina_s - 2013-08-19

در ضمن من در فرم 160 نوشته ام که خودشان هزینه سفر را می دهند یعنی گزینه self رو انتخاب کردم، میتونم تو دعوت نامه بنویسم هزینه خورد و خوراک و بیمه و مسکنش را من میدم؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - myangel - 2013-08-21

(2013-08-15 ساعت 10:41)PatMat نوشته:  
(2013-08-09 ساعت 21:57)myangel نوشته:  آقا مهدی خوبه همه بیان مثل شما بگن چند روزه گذشته از مصاحبشون تا کمی استرسها و نگرانیها کم بشه

ا

سلام آره واقعا چقدر انتظار، چرا جوابا نمیاد!! مال من 4 ماه و نیم!!! میشه بقیه هم بگن چند روز شده باز یه ذره دلگرمیه!! این قانون چیه که ازش اسم بردید؟!

سلام به همه
اینجا چقدر ساکته
از دوستان کسی گلیر نشده ؟؟
فکر کنم خیلی ها 120 روز رو گذروندن
من که نشدم
JIBILIO شما چه خبر
به امید خبر های خوب

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - jilibo - 2013-08-21

(2013-08-21 ساعت 00:19)myangel نوشته:  

ا

سلام به همه
اینجا چقدر ساکته
من که نشدم
JIBILIO شما چه خبر
به امید خبر های خوب

سلام، نه متاسفانه هنوز خبری نیست.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - mahdi nakhaee - 2013-08-23

(2013-08-21 ساعت 05:58)jilibo نوشته:  
(2013-08-10 ساعت 20:14)mahdi nakhaee نوشته:  من دو بار ایمیل زدم جواب تکراری بود.
ا

سلام به همه
اینجا چقدر ساکته
من که نشدم
JIBILIO شما چه خبر
به امید خبر های خوب

برای من 152 روز گذشت(سفارت دبی)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - drhatami - 2013-08-23

(2013-08-19 ساعت 11:08)mina_s نوشته:  سلام دوستان من از طریق این سایت برای مادرم فرم ds160 رو دارم پر می کنم.https://ceac.state.gov/GenNIV/
هنوز به صورت کامل پر نکردم، ولی وقتی امروز خواستم برم ادامه اش رو پر کنم وارد سایت نمی شود، من فقط شروع کردم به پر کردن فرم، آیا حساب کار بری چیزی جدای این است؟ من باردارم و می خوام مادرم بهمن ماه پیش من باشه، من انکارا رو انتخاب کردم که میگه وقت نداره آیا ممکنه تا آخر مهر وقت گیرم بیاد؟
پاسخ: من برا ویزای j1 اقدام کردم کلی وقت تو ماه سپتامبر هست و وقتهای اکتبر هنوز باز نشده اصلا نگران نباش می تونی وقت بگیری. برا فرم ds-160 هم اصلا مشکلی نیست هر صفحه ای رو که نوشتی پایینش یه دکمه save هست بزن و اگه بعدا بخوای بری فرم رو کامل کنی هم به راحتی میشه دکمه retrive رو که در پایین همون صفحه اول هست بزن کد فرم ds-160 رو که همون اول بهت میده رو جایی save کن بر اساس همون دوباره می تونی به صفحه ات وارد بشی

(2013-08-10 ساعت 20:14)mahdi nakhaee نوشته:  من دو بار ایمیل زدم جواب تکراری بود.
ا

سلام به همه
اینجا چقدر ساکته
من که نشدم
JIBILIO شما چه خبر
به امید خبر های خوب

نگران نباشین کلیر میشین من دوستم بعد از 3 ماه از دبی جواب کلیرنش اومد

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - mahdi nakhaee - 2013-08-23

(2013-08-23 ساعت 08:01)drhatami نوشته:  
(2013-08-19 ساعت 11:08)mina_s نوشته:  سلام دوستان من از طریق این سایت برای مادرم فرم ds160 رو دارم پر می کنم.https://ceac.state.gov/GenNIV/
پاسخ: من برا ویزای j1 اقدام کردم کلی وقت تو ماه سپتامبر هست و وقتهای اکتبر هنوز باز نشده اصلا نگران نباش می تونی وقت بگیری. برا فرم ds-160 هم اصلا مشکلی نیست هر صفحه ای رو که نوشتی پایینش یه دکمه save هست بزن و اگه بعدا بخوای بری فرم رو کامل کنی هم به راحتی میشه دکمه retrive رو که در پایین همون صفحه اول هست بزن کد فرم ds-160 رو که همون اول بهت میده رو جایی save کن بر اساس همون دوباره می تونی به صفحه ات وارد بشی

(2013-08-12 ساعت 07:50)jilibo نوشته:  ا

سلام به همه
اینجا چقدر ساکته
من که نشدم
JIBILIO شما چه خبر
به امید خبر های خوب

ما 153 روز پیش کارت زرد از دبی گرفتیم.هنوز خبری نیست.ببخشید دوستتون کی کارت زرد گرفته؟و چه زمانی کلیرنس شده؟با تشکر.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - jilibo - 2013-08-26

(2013-08-23 ساعت 14:12)mahdi nakhaee نوشته:  
(2013-08-23 ساعت 08:01)drhatami نوشته:  

(2013-08-15 ساعت 10:41)PatMat نوشته:  برا من ۷۲ روز شد از ملبورن اقدام کردم ، ۲ بر هم ایمیل زدم جواب درستی‌ ندادن.

سلام به همه
اینجا چقدر ساکته
من که نشدم
JIBILIO شما چه خبر
به امید خبر های خوب

ما 153 روز پیش کارت زرد از دبی گرفتیم.هنوز خبری نیست.ببخشید دوستتون کی کارت زرد گرفته؟و چه زمانی کلیرنس شده؟با تشکر.
مال ما هم بیشتر از 150 روز گذشته، 3 ماه که خوبه! آقا مهدی اگه کلیر شدین به من خبر بدین، من هم به شما خبر می دم. ممنون