مهاجرسرا
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-26.html)
+--- موضوع: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک (/thread-6013.html)

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - viva usa - 2013-09-28

(2013-09-28 ساعت 14:42)amir1365 نوشته:  آقا کسی سوال منو میتونه جواب بده؟
"آیا یه موزیسین که کارش تدریس موسیقی به صورت خصوصیه میتونه ویزای خود اشتغالی آمریکا بگیره" ؟
اصلا آمریکا ویزای خوداشتغالی داره برای این مورد؟

سلام
این تاپیک برای ویزای توریستی هست. اگه بروید به قسمت ویزای کار راحتر می تونید به جوابتون برسید. ولی تا اونجا که من اطلاع دارم ویزایی که شما به دنبال گرفتن آن هستید ویزای کاری محسوب میشه که اونم گرفتنش خیییییییییییییلی سخت هست و فقط برای برخی مشاغل خاص که در امریکا ، کارفرما قادر به تامین نیروی مورد نظر خودش نباشه می تونه از خارج از امریکا نیروی خودش رو تامین کنه. و فکر نمیکنم عمراً برای این جور کارا ویزا صادر شودBig Grin

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - Mandm - 2013-09-28

(2013-09-27 ساعت 23:12)viva usa نوشته:  سلام دوستان
دوست من در آمریکا که آمریکایی اصل هست و شغل خوبی هم داره بهم گفته برای ویزای توریستی اقدام کنم. گفته تمام مخارج سفر رو خودش قبول میکنه. حالا میخوام بدونم چقدر شانس اکی شدن ویزا دارم؟
گردش حساب قربونش برم اصلاً ندارم ولی اگه بخوام میتونم به بابابم بگم سند خونه رو بنامم کنه.شاغل هم نیستم.
با توجه به اینکه در طول مدت اقامت تمام هزینه ها به پای ایشون است آیا اصلا نیاز هست که اثبات کنم وضع مالیم خوب است ؟ برای اثبات برگشتن به ایران آیا یک سند خونه کفایت میکنه؟
از تک تک عزیزان که کمک میکنند متشکرم
شما بايد ثابت كنيد كه وابستگي مالي شغلي و فاميلي در ايران داريد اين كه دوستتون خرجتون رو بده اتفاقا دليل خوبي نيست چون نشون ميده شما نمي توانيد از پس مخارج خودتون بر بيايد، در ضمن اگه سند به نام شما بشه تاريخش مشخص هست كه باز خوب نيست و مي فهمند شما بخاطر سفارت اين انتقال رو انجام داديد،

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - amir1365 - 2013-09-28

سلام.ممنون از پاسخ قبلیتون.
من میخواستم یه سوال راجع به ویزای کار بپرسم و اون سوالو توی یه "نوشته ی جدید" ایجاد کنم ولی مثل اینکه این سایت اجازه نمیده !.
حالا میخوام اینو بپرسم که این شرکتهایی که مربوط به ویزای توریستی و ویزای کار هستن چطور ممکنه که بتونن برای ویزای کار , یه کارفرما برای موکلشون پیدا کنن یا برای صدور ویزای توریستی بیان کارای کنسولی و دعوتنامه ای را انجام بدن.
بهتر نیست آدم اول با ویزای توریستی بره اریکا و همونجا بتونه خودش یه کارفرما پیدا کنه و بعدش مجوز کار بگیره؟

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - viva usa - 2013-09-29

(2013-09-28 ساعت 19:03)amir1365 نوشته:  سلام.ممنون از پاسخ قبلیتون.
من میخواستم یه سوال راجع به ویزای کار بپرسم و اون سوالو توی یه "نوشته ی جدید" ایجاد کنم ولی مثل اینکه این سایت اجازه نمیده !.
حالا میخوام اینو بپرسم که این شرکتهایی که مربوط به ویزای توریستی و ویزای کار هستن چطور ممکنه که بتونن برای ویزای کار , یه کارفرما برای موکلشون پیدا کنن یا برای صدور ویزای توریستی بیان کارای کنسولی و دعوتنامه ای را انجام بدن.
بهتر نیست آدم اول با ویزای توریستی بره اریکا و همونجا بتونه خودش یه کارفرما پیدا کنه و بعدش مجوز کار بگیره؟

دوست عزیز لطفاً سوالتون رو تو بخش ویزای کار بپرسید. شما تازه عضو شدید و امکان ایجاد تاپیک ندارید لطفاً قوانین سایت رو مطالعه بفرمایید.اینکه به صورت
توریستی برید امریکا و کار پبدا کنید ایده خوبی هست(برای ویزای توریستس نیاز به وکیل نیست این سایت رو خوب بخونید مشکلتون حل میشه) ولی یادتون باشه کارفرمای امریکایی شما باید بسیار بسیار بسیییییار تلاش کنه و یک وکیل استخدام کنه که کارهای ویزای کار شما را اکی کند و شما باید ثابت کنی دارای یک مهارت خاص و منحصر به فرد هستید که اون کارفرما جنین لطفی در حق شما بکنه.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - H-K - 2013-09-29

سلام دوستان
ما الان 8 ماه که آمریکا هستم و گرین کارت داریم و میخواهیم واسه مادر خانم و برادر خانمم اقدام کنیم فرم های ds160 هم پر کردیم جداگانه برای دو نفر؟؟برادر خانمم هم 25 سالش است لطف میکنید به من بگید چه مدارکی لازم دارم واسه سفارت؟؟آیا کسی با گرین کارت ((مثل ما<کمتر از یکسال))تونسته ویزا رو برای خانوادش بگیره؟؟خانمم حامله هست و ما میخوایم که مادر خانمم حداقل اینجا باشه موقع زایمان؟؟آیا مطرح کردن این قضیه تو سفارت تاثیری داره؟؟و میتونم نامه از دکترش بگیرم که تو سفارت نشون بدن و این به ما کمکی میکنه یا نه؟؟
ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه...

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - User - 2013-09-29

یک سری مدارک هم می توانید تحت عنوان Supportive documents بدهید دست مدرتان ببرد سفارت.
می توانید مستقیم برای سفارت هم بفرستید:
من اینها را فرستادم:
-فرم I-134 اسپانسر
-دعوت نامه خطاب به افیسر که در اون قید م یکنی همه مخارج میهمان به عهده شماست.
-فرم مالیات سال قبل 1040
- دوتا فیش حقوقی اخرم
- یک نامه از محل کار Employment verification letter
- یک گواهی از حساب بانکی.
- یگ نسخه از همان برگه ای که بارکد رویش است و تاییدنامه ثبت فرم DS-160 است.
یک نسخه از دعوت نامه به همراه لیست مدارکی که به سفارت فرستاده اید به دست مادرتان بدهید (ایمیل کنید) تا هنگام مصاحبه نشان دهد.

اینکه حامله هستید و دوست دارید مادرتان کنارتان باشد می تواند دلیل خوبی باشد برای دادن ویزا به مادرتان. در دعوت نامه باید بنویسید که سفر ایشان برای استحکام ارتباط خانوادگی است و مادرم می خواهد کنار من باشد هنگام تولد نوه اش.
همینطور در نامه قید کنید که همه بستگان مادرتان در ایران زندگی م یکنند و مادرتان دلایل خوبی برای برگستن به ایران ظرف مهدت انقضای ویزا دارد. باید به افیسر اطمینان بدهید که مادرتان قبل از انقضای ویزا به ایران بازخواهد گشت.

اگر کمک خواستید بگویید.

(2013-09-29 ساعت 23:16)H-K نوشته:  سلام دوستان
ما الان 8 ماه که آمریکا هستم و گرین کارت داریم و میخواهیم واسه مادر خانم و برادر خانمم اقدام کنیم فرم های ds160 هم پر کردیم جداگانه برای دو نفر؟؟برادر خانمم هم 25 سالش است لطف میکنید به من بگید چه مدارکی لازم دارم واسه سفارت؟؟آیا کسی با گرین کارت ((مثل ما<کمتر از یکسال))تونسته ویزا رو برای خانوادش بگیره؟؟خانمم حامله هست و ما میخوایم که مادر خانمم حداقل اینجا باشه موقع زایمان؟؟آیا مطرح کردن این قضیه تو سفارت تاثیری داره؟؟و میتونم نامه از دکترش بگیرم که تو سفارت نشون بدن و این به ما کمکی میکنه یا نه؟؟
ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه...

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - myangel - 2013-10-02

دوستان عزیزی که کلیر شدن لطفا اعلام کنند

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - lilistar - 2013-10-02

سلام دوستان
من يه سوال داشتم چه جوري ميشه از روي شماره هايي كه روي برگهاي زرد داده اند فهميد كه كدوم فرد كلير شده . چون اصلا اسم يا شماره پاس يا چيزي غير از شماره خود سفارت روي برگه زرد نيست و نمي دونيم يكي از دو نفر كه كلير شده كدام است ( زن يا شوهر ) . مرسي

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - jilibo - 2013-10-02

(2013-10-02 ساعت 17:24)lilistar نوشته:  سلام دوستان
من يه سوال داشتم چه جوري ميشه از روي شماره هايي كه روي برگهاي زرد داده اند فهميد كه كدوم فرد كلير شده . چون اصلا اسم يا شماره پاس يا چيزي غير از شماره خود سفارت روي برگه زرد نيست و نمي دونيم يكي از دو نفر كه كلير شده كدام است ( زن يا شوهر ) . مرسي

ایمیل بزنید از سفارت بپرسید.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - myangel - 2013-10-02

دوست عزیز احتمالا شما باید چهارتا فرم دی اس 160 پر کرده باشیددر نتیجه شماره ای که روی فرم فوق هست طبیتا باید روی برگ زرد توسط آفیسر درج شده باشه یعنی شمار چهار تا شماره از طریق فرم 160 گرفتید و همون شماره ها رو روی برگ زرد آفیسر نوشته که به راحتی قابل تطبیق هست
حالا اگر بدلیل اینکه کیستون خانوادگی هست آفیسر یکی از شماره های 160 رو روی برگ زرد نوشته و بهتون داده این به معنی اینست که با اعلام اون شماره همه خانواده کلیر شده اند.
درآخر توصیه میکنم برای اخذ جواب قابل اطمینان در خصوص کیستون به سفارت ایمیل بزنید و موردتون رو سوال کنید.
منم یک سوال دارم اینطور که تو امضاتون هست تاریخ مصاحبتون 3 فروردین 92 بوده یعنی بیش از هفت ماه منتظر کلیر شدن بودید ؟؟ اگر اینطور هست ما هم امیدوار میشیمو جوش الکی نمیزنیم

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - mahdi nakhaee - 2013-10-03

از سایت زیر چک کنید:
https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx?eQs=WwjqOlbeRYzCYubaSQI+RA== شما کی و کجا مصاحبه داشتید؟با تشکر

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - lilistar - 2013-10-03

(2013-10-02 ساعت 23:31)myangel نوشته:  

دوست عزیز احتمالا شما باید چهارتا فرم دی اس 160 پر کرده باشیددر نتیجه شماره ای که روی فرم فوق هست طبیتا باید روی برگ زرد توسط آفیسر درج شده باشه یعنی شمار چهار تا شماره از طریق فرم 160 گرفتید و همون شماره ها رو روی برگ زرد آفیسر نوشته که به راحتی قابل تطبیق هست
حالا اگر بدلیل اینکه کیستون خانوادگی هست آفیسر یکی از شماره های 160 رو روی برگ زرد نوشته و بهتون داده این به معنی اینست که با اعلام اون شماره همه خانواده کلیر شده اند.
درآخر توصیه میکنم برای اخذ جواب قابل اطمینان در خصوص کیستون به سفارت ایمیل بزنید و موردتون رو سوال کنید.
منم یک سوال دارم اینطور که تو امضاتون هست تاریخ مصاحبتون 3 فروردین 92 بوده یعنی بیش از هفت ماه منتظر کلیر شدن بودید ؟؟ اگر اینطور هست ما هم امیدوار میشیمو جوش الکی نمیزنیم
سلام . اون چيزي كه تو امضام هست مربوط به كيس لاتاري است كه 4نفر بودند و اواخر اسفند مصاحبه داشتند و الان هم خوشبختانه ويزا گرفتند و جا نمودند . ولي سوالم در مورد يك زن و شوهر است كه حدود 9 ماه پيش براي ويزاي توريستي اقدام كردند ( از طريق دوبي ) و تازه ديروز يكي شون كلير شده . اميدوارم شما هم بزودي كلير شويد . خيلي ممنون از راهنمايي تون . Shy

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - User - 2013-10-05

به جای همه اینها فقط یک مدرک تمکن مالی از بانک آن هم دست کم بیست هزار دلار کافی بود نشان می دادید همین.
در ضمن شما باید توضیح می دادید که به چه دلایلی قصد دارید برگردید. تنها نکته مهم در ویزای توریستی اینه که بتوانید ثابت کنید برخواهید گشت. شما چون دارید با همسرتان می روید سفر شانس ویزایتان خیل یکم میشود.

(2013-08-26 ساعت 15:25)پادتنش نوشته:  سلام به همه ی اساتید.
1-من وقت سفارتم برای اواخر سپتامبر گرفتم. موقعی که داشتم فرم ds-160 رو پر می کردم نوشتم که مدیر عامل شرکت خوذه هستم از تاریخ 2009 تا به حال با پرسنل بیمه شده 5 نفر. و در آمد ماهیانه ام رو هم 8 میلیون تومان در ماه زذم. (منتها مسئله اینه که من غیر از این کار مدرس نرم افزارهای تخصصی و همچنین مولف کتاب تخصص در زمینه رشته کاریم هم هستم و از اونجا هم منبع درآمد دارم و همچنین در حال ساخت یه کارخانه نان صنعتی هم هستم که فقط وصل برقش مونده تا تموم بشه ولی هیچ کدوم از این ها رو غیر از شرکتم ننوشتم .) ممکنه مشکل پیش بیاد؟
2- ذر ضمن من با همسرم و پسر 3 ساله ام اقدام کرذم خوذم و همسرم هم 31 سالمونه- من شینگن ندارم و لی همسرم 7 سال پیش شینگن(فرانسه) رو توی پاس قبلیش داره
3- گردش 6 ماه من تقزیبا توی 2 تا حساب جاری که دارم هر کدوم 60 یا 70 ملیون تومان هست و گردش حساب جاری شرکت هم حدودا 46 ملیون تومان هست که می تونم زیادش هم بکنم.
5-سند منزل 1 عدد- سند دفتر شرکت 1 عدد -سند ویلا 1 شمال عدد و سند زمین کارخانه(هنوز پایان کار نگرفتم) 1 عدد.
6-مدارک شرکت رو کامل با اخرین تغییرات ترجمه کردم به همراه جواز تاسیس از وزارت صنایع و معادن+ترجمه دفترچه پرسنل(5 نفر)+گواهی پرداخت مودیان مالیاتی+ iso 9001 + جواز احداث کارخانه نان صنعتی از وزرات صنایع و معادن.(همه همراه با ترجمه) - در ضمن تخصص شرکت من در زمینه امور مهندسی سازه های سنیگین فلزی و ساختمان های نفت و گاز که فکر نکنم حساس باشه.
7-من یک فامیل حتی خیلی ذور در آمریکا و هیچ کجای دنیا به غیر از ایران ندارم
خانم هم فامیل نزدیک در آمریکا نداره و لی یک فامیل خیلی دور داره که البته خیلی سرشناس و جزو چهره های ماندگار آمریکا (احتمالا کتاب هاشو خوندین)
8-من از خدمت معاف شدم (معافیت موارد خاص)
*** قصدم واقعا برگشتن حداقل ایندفعه اگه ویزا بدن می خوام تفرح درست و حسابی بکنم و یه بررسی از اوضاع زندگی و واقعیت آمریکا بکنم اگه خوب بود دوباره با امادگی برگردم.
با توجه به موارد با لا و سوال اولم و سایر توضیحات درصد ویزا گرفتنمون چقدر و اگه چیز دیگه ای به فکرتون میرسه که میتونه راهنماییمون بکنه و اونجا بگم ممنون میشم اگه دریغ نکنین.
یک دنیا تشکر از راهنماییهای خوبتون.

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - User - 2013-10-05

(2013-09-02 ساعت 12:22)Mifa نوشته:  لطف مي كنين ادرس سايتي كه بايد واسه انكارا وقت مصاحبه بگيرم ازش رو در اختيارم بذارين؟مرسي

https://usvisa-info.com/

RE: کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک - taha845 - 2013-10-07

سلام

من هفنه پیش ویزای توریستی از دبی گرفتم بدون FBI check

کسی از عزیزان می داند چه مدت زمان دارم تا پاسپورت را به EMPOST تحویل بدم ؟

با تشکز