مهاجرسرا
راهنمای ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+--- موضوع: راهنمای ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا (/thread-11.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

RE: راهنمای ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا - reza6966 - 2012-10-19

(2012-10-18 ساعت 01:23)hoseinma نوشته:  چند سوال برم در مورد لاتاری گرین کارت پیش اومده ممنون می شم کسی کمکم کنه :
1- قسمت آدرس رو چطور پر کنم؟ (اونجا که می گه in care of منظور چی هست می دونم که انتخابیه که پر کنم ولی اگه بخوام پر کنم چی باید بنویسم ؟ تفاوت آدرس لاین 1 با آدرس لاین 2 در چی هست چجوری این قسمت رو پر کنم اگه با یک مثال توضیح بدین ممنون می شم. پستال کد چی وارد کنم ؟ (کدپستی خونه رو وارد کنم یا شهر رو ؟ )
2- من الان دانشجوی دکتری سال آخر هستم سربازی هم نرفتم، اگز خداد بخواد برنده شم سربازیم چی می شه؟ باید برم؟ اگه برم ویزام باطل می شه ؟
3- الان که دانشجو هستم، بعد از برنده شدن از من مدرک بخوان مدرک اصلی می خوان؟ مدرک اصلی رو می دونم حداقل تا چهار سال دیگه دستم نمی رسه ممنون که کمکم کنین

سوال اول : معنیش : برسد به دستِ .... شما مثلا باید بنوسی MR AHMADI یا ALI AHMADI
کد پستی 10 رقمی خونه رو وارد کنید
آدرس هم مثلا :
UNIT 4, Second Floor, No 12 , sub#3 on the left
.shahid faghihi Alley Valiasr St
وضعیت شما جوریه که آمادگی کامل برای مهاجرت ندارید
شما اگر قبول بشید , مشکل خروج از کشور هم دارید , باید صحبت کنید که آیا مشکل خروج حل میشود ؟؟!!!

RE: راهنمای ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا - naser-iran - 2012-10-19

دوستان ممنون ولی این به چه معنی

RE: راهنمای ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا - reza6966 - 2012-10-19

(2012-10-19 ساعت 22:10)naser-iran نوشته:  دوستان ممنون ولی این به چه معنی

یعنی :

اگر کشور محل تولد شما امکان شرکت در قرعه کشی را دارد YES را انتخاب کنید و با قسمت بعدی کاری نداشته باشید
قسمت 6 رو YES باید بزنید اگر در ایران متولد شدید و قسمت 7 رو هم کاری نداشته باشید

RE: راهنمای ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا - naser-iran - 2012-10-19

خب حالا ایران مگه این امکان رو نداره که باید NO بزنم

RE: راهنمای ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا - reza6966 - 2012-10-20

(2012-10-19 ساعت 23:57)naser-iran نوشته:  خب حالا ایران مگه این امکان رو نداره که باید NO بزنم

دوست گلم باید YES بزنید
توضیحات در این باره چندین بار همین امروز توی پست ها نوشتم
شما چون در ایران متولد شدید و ایران هم جزء اون کشور هاست , باید yes بزنید و سپس بخش 7 رو کاری نداشته باشید

بازم سوالی بود من در خدمتم

(2012-10-15 ساعت 17:18)الناز ابراهیمی نوشته:  سلام.. من شنیدم که عکس باید حداکثر مال 6ماه پیش باشه.. درسته؟ توی توضیحاتی که خود سایت US گذاشته به همچین چیزی اشاره نکرده.. یعنی میتونم از عکس پارسال استفاده کنم؟

سلام دوست عزیز

عکس باید حداقل مال 6 ماه پیش باشه
حالا اگر عکس پارسال , پسپیارسال می خواید استفاده کنید میل خودتونه
قانون این بود که عکس حداقل مال 6 ماه پیش باشه

RE: راهنمای ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا - moon_warden - 2012-10-20

ببخشید من دیپلم رشته کامپیوتر هستم و دانشکده فنی چمران رشت قبول شدم و ثبت نام کردم , کدم گزینه رو بزنم؟

من با این مدرک میتونم بگیرم ویزا رو؟
واجد شرایطم؟

(2012-10-20 ساعت 01:57)moon_warden نوشته:  ببخشید من دیپلم رشته کامپیوتر هستم و دانشکده فنی چمران رشت قبول شدم و ثبت نام کردم , کدم گزینه رو بزنم؟

من با این مدرک میتونم بگیرم ویزا رو؟
واجد شرایطم؟

دوست عزیز یکمی توی این فروم جستجو کنید , همه چیز رو پیدا می کنیدا ... هم باعث می شه پروسه ثبت نام رو خوب متوجه بشید و دچار اشتباه نشید و هم درک درستی از مهاجرت و شرایط آن به شما می دهد

بهر حال اگر دیپلم 12 ساله دارید واجد شرایط میشید اما شرایط خروج از کشور و ...

RE: راهنمای ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا - naser-iran - 2012-10-20

ممنون دوست عزیز
خب یعنی ایران امکان شرکت در قرعه کشی رو داره ولی کشور های مثل چین و کانادا و... این امکان رو ندارن حالا اگه اومدیم وقبول شدم برای رفتن واسه مصاحبه باید چیکار کرد باید تو همین فرم اسم کشور خاصی مثل تریکه رو نوشت یا این میمونه واسه مرحله بعد(بعد این که قرعه کشی رو بردم)

(2012-10-20 ساعت 10:09)naser-iran نوشته:  ممنون دوست عزیز
خب یعنی ایران امکان شرکت در قرعه کشی رو داره ولی کشور های مثل چین و کانادا و... این امکان رو ندارن حالا اگه اومدیم وقبول شدم برای رفتن واسه مصاحبه باید چیکار کرد باید تو همین فرم اسم کشور خاصی مثل تریکه رو نوشت یا این میمونه واسه مرحله بعد(بعد این که قرعه کشی رو بردم)

دوست عزیز , فعلا همین فرم رو پر کنید
به تاپیک های مربوط (گرین کارت 2013) سری بزنید , اونجا بچه ها از روند کارشون توضیح دادند

البته من توصیه می کنم دوستانی ثبت نام کنند که واقعا شرایط مهاجرت رو داشته باشند

شرایطش چه جوری
ممنون میشم توضیع بدین چون امشب میخوام ثبت نام کنم
درضمن ایا مدرک تحصیلی تو روند قرعه کشی تاثیر داره چون من الان ترم 3 حسابداریم و مشکل پایان خدمت ندارم و متاهل ودارای یک فرزندم
شرایط واسه من چه جوریه وایا اگه امسال قبول نشم میتونم سال دیگه هم شرکت کنم

(2012-10-20 ساعت 18:06)naser-iran نوشته:  شرایطش چه جوری
ممنون میشم توضیع بدین چون امشب میخوام ثبت نام کنم
درضمن ایا مدرک تحصیلی تو روند قرعه کشی تاثیر داره چون من الان ترم 3 حسابداریم و مشکل پایان خدمت ندارم و متاهل ودارای یک فرزندم
شرایط واسه من چه جوریه وایا اگه امسال قبول نشم میتونم سال دیگه هم شرکت کنم

سوابق کاری و تحصیلی شما , ربطی به پروسه قرعه کشی نداره
لاتاری هر سال مستقل از پارسال و سال بعد خواهد بود

دوست من ممنون از راهنمایاتون ویه سوال دیگه اینکه ایا برادر 17 سالم میتونه شرکت کنه
و ایا درمحله بعد که قبول شدم ایا هذینه داره یا نه واگه هذینه داره چنده هذینه اش

(2012-10-20 ساعت 18:27)naser-iran نوشته:  دوست من ممنون از راهنمایاتون ویه سوال دیگه اینکه ایا برادر 17 سالم میتونه شرکت کنه
و ایا درمحله بعد که قبول شدم ایا هذینه داره یا نه واگه هذینه داره چنده هذینه اش

نه دوست عزیز

افرادی که میخواهند در این لاتاری شرکت کنند باید حداقل دو شرط زیر را داشته باشند:
سن 18 سال به بالا داشته باشند.
مدرک دیپلم یا بالاتر داشته باشند.
نقل قول:در صورتیکه زیر دیپلم هستند، بایستی دو سال سابقه کار تخصصی طی 5 سال اخیر داشته باشند. عنوان شغلی تخصصی شما بایستی منطبق با شرایط اداره کار ایالات متحده باشد. این شغل ها در شبکه اطلاعات شغلی آمریکا در Zone های مختلف دسته بندی شده اند و تخصص شما بایستی در Zone 4-5 باشد.

افراد زیر 18 سال نمیتوانند به تنهایی در لاتاری شرکت کنند.

هزینه ها :
عکس
ترجمه مدارک
داشتن میزان موجودی در بانک به مقدار حداقل مبلغ 18900 د ل ا ر
داشتن اسپانسر در آ م ر ی ک ا (معمولا افراد متاهل ازشون می خوان)
ارسال مدارک به KCC به وسیله پست
آزمایش ها و واکسن و دکتر معتمد سفارت ...
سفر به یکی از کشور های اطراف برای حضور در سفارت (آنکارا , ایروان , ابوظبی) هتل / بلیط هواپیما و ...
330 د ل ا ر هزینه صدور ویزا
و ...
این مخارج برای هر نفر در نظر بگیرید (حداقل ِ حداقل فکر می کنم 1500 د ل ا ر )
هزینه اش در امضاء دوستان 2013 میتونید ببینید

دوستان من تمام مراحل رو رفتم ولی بعد از زدن گذینه Cantinuدر صفحه دوم بعد گذشتن 15 دقیقه هنوز صفحه سفیده چیکارکنم

الان تقریبا شده نیم ساعت مرورگرم Opera هستش اگه ببندمش و از اول شروع کنم چی میشه مشکلی داره