مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2010-08-27

(2010-08-26 ساعت 17:33)fairwall نوشته:  سلام منم دست اخر دالاس رو انتخاب کردم-واسه اوایل 2011انشاالاه اونجام-اوضا کار و مسکن چهطوری-بازم مرسیییی دارین همتوووووونن

سلام دوستان
به سلامتی انشالله
ابتدا باید از فروشگاه ها شروع کنید که به نظر من برای شروع خوبه و مسکن هم بسته به متراژ و منطقه هست که در منطقه خوب ۱ خوابه حدود ۶۵۰-۷۰۰$ هست البته این مبلغ شروعش هست و از این مبلغ شروع میشه به بالا
کاری ، کمکی ، سوالی بود در خدمتم
موفق باشید
(2010-08-26 ساعت 18:39)free_free نوشته:  مهدیس خانم یه جایی خوندم بیشتر آمار رستوران ها در آمریکا به نسبت جمعیت در دالاس هستش ، چیزی در این مورد شنیدید یا نه؟

اگه اینجوری باشه اونجا بایستی کار تو رستوران ها زیاد باشه

سلام دوست عزیز
درسته ، اینجا رستوران زیاد هست من نشنیدم ولی طبق دیده حرف میزنم
بله رستوران زیاد هست و توی رستوران هم کار پیدا میشه اگه کار کن باشیم ( البته ببخشید اینطوری گفتم )
و شنیدم حقوقش هم خوبه و یکسری از رستوران ها ۲۴ ساعته هستن
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - free_free - 2010-08-27

(2010-08-27 ساعت 01:21)maxsupermax نوشته:  
سلام دوستان
من ی کاری تحقیق کوچک روی مدار جغرافیایی کره زمین (کمر بندکره زمین) انجام دادم و توی موقعیت جفرافیایی بین 30تا 40 درجه که رینج آب و هوایی آن شبیه به مرکز و شمال ایران هست به نکاتی پی بردم.
مثلا زیر خط 34 درجه که شهرهای ایالت تگزاس واقع شدن برابری داره با کرمان و جنوب اصفان و خوزستان (البته وضعیت کوهها در نواحی مختلف تاثیرگذاره)
حالا به عقیده شما می توان برحسب این شاخصه ها آب
و هوای مناطق متجانس در امریکا رو بحث و بررسی کرد؟

اگر چه عرض جغرافیایی عامل موثری در آب . هوا هست ولی جریانات آب و هوایی، جریانات اقیانوسی، رشته کو ها، فاصله تا دریا، میزان تابش آفتاب و .... تاثیر زیادی در آب و هوای یک منطقه دارند.
بعنوان مثال می توان از جزیره انگلیس نام ببریم که با وجود واقع شدن در عرض های شمالی بالا دارای آب و هوای معتدل اقیانوسی می باشد.

RE: زندگی و کار در دالاس - fairwall - 2010-08-27

یه جال خوب اگه بخای roomate بشی 400$در میات-قسمتای خوب و متوسطش کجان-امنیتش بهتر جاهای دیگس یا کمتر-مرسیی داری-تشکررررررر

RE: زندگی و کار در دالاس - alphabeta - 2010-08-28

من قيمتها رو به صورت اينترنتي بررسي كردم، به نظر نمياد خونه مشترك گرفتن، خيلي هم صرفه جويي محسوب شه. مثلا يك آپارتمان كوچيك كه ما ميگيم سوئيت و اونا ميگن استوديو، حدود 500 دلار در ماه هست. قيمت آپارتمان يك خوابه هم در اين حدوده. براي دو نفر، يك آپارتمان دو خوابه لازمه كه قيمتش حدود 700 تا 800 دلاره. يعني نفري 350 تا 400 تا در ماه.
بنابراين يك نفر ميتونه ماهي 100 تا 150 دلار صرفه جويي كنه. با توجه به اينكه بيشتر افرادي شبيه ما در مرحله اول قصد دارن 3 يا 6 ماه بمونن، حد اكثر 1000 دلار پس انداز ميشه. حالا با هزينه هاي آب و برق و ... شايد 1200 تا يا همين حدود.
به نظر من براي 6 ماه كه 10000 تا حداقل هزينه يك نفر هست، 1000 دلار قيمتي نيست كه به خاطرش آزادي هاي فردي يك نفر محدود بشه. البته اميدوارم بچه هايي كه هم خونه ميشن با هم سازگار باشن و مشكلي پيش نياد، اما من قبلا هم خونه داشتم و با اينكه از نظر اخلاقي و احترام متقابل و دوستي مشكلي نداشتيم، اما باز هم اختلاف سبك زندگي، مشكلي بود كه دردسر ايجاد ميكرد.
البته اين نظر شخصي منه و نسخه اي نيست كه براي ديگران بپيچم Smile

RE: زندگی و کار در دالاس - pouya.pouya - 2010-08-29

سلام دوستان
من برق خوندم و 3 سال هم برق_قدرت کار کردم و میخوام محلی رو برای زندگی انتخاب کنم که بتونم کار مرتبط با رشته ی تحصیلیم داشته باشم( عجله ی شدید هم ندارم...1 سال دوره های لازم رو میرم و خودم رو با نیازهای اونجا تطابق میدم).
در واقع میخوام جایی رو انتخاب کنم که صنعت و در نتیجه موقعیت شغلی بیشتری داشته باشه و جوری که تحقیق کردم کالیفرنیا و تگزاس از قوی ترین قطبهای اقتصادی آمریکا هستند.
حالا سوال من از شما دوستانی که داخل آمریکا هستید اینه که به نظر شما برای کسی که تازه میخواد وارد آمریکا بشه کالیفرنیا بهتر کار پیدا میشه یا تگزاس؟
مثلا اگر کسی بخواد بیاد ایران و از من بپرسه کجای ایران بهتره من بهش میگم تهران، اصفهان، تبریز،مشهد چون هم شهرهای خوبی هستن هم صنعت بیشتر و کار بیشتری دارن. حالا معادل این شهرها توی آمریکا کجاهاشه؟
ممنونم

RE: زندگی و کار در دالاس - fairwall - 2010-08-30

تگزاسجلس-تهرانجلس

RE: زندگی و کار در دالاس - farzad101 - 2010-08-31

سلام
دوستان پلینو آیا اهل یک گردهمایی هستید یا نه ؟
من تا 8 سپتامبر هستم بعد برمیگردم

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2010-09-02

با عرض سلام خدمت دوستان
بنده هم ساکن دالاس شده ام در محله فریسکو و چند هفته ای هست اینجام
متاسفانه من از وجود این تاپیک اطلاع نداشتم و حیف شد که زودتر نتونستم از اطلاعات با ارزش اینجا سود ببرم و با دوستان واقعا با محبت اینجا اشنا بشم ولی به هر حال هیچوقت دیر نیس.
ادب حکم میکنه که قبل از اطلاعات گرفتن یه مقدار اطلاعات داد که البته مطالب ما دیگه با توجه به حضور دوستان با سابقه دست چندم میشه.
برای من به شخصه این مراحلی که طی کردم تا اینجا اسون نبود چون با خانواده و بچه کارها یک جورایی سخت تر هست . تازه ما از کمک اقوام زیاد استفاده کردیم در گرفتن خانه و ثبت نام مدرسه و غیره.
همنجا بگم برای دوستانی که به امریکا میان اشنا خیلی خوبه ولی اشناهایی که مدتها اینجا بودن دیگه مثل ما ها فکر نمیکنن و با سیستم اینجا اخت شدن که شاید درستش هم همین باشه ولی توی مراحل اول کمک گرفتن از دوستانی که شرایط مشابه هم دارن مثل همین مهاجر سرا واقعا متفاوته و با ارزش.
درست مثل همون زمان مصاحبه و سفر و غیره.
بر داشتم از امریکا و این ایالتی که هستم رو تو چند جمله خلاصه میکنم شاید به درد کسی بخوره. ( البته در حد چند هفته تجربه ! )
دالاس و حومه هاش 1 کلانشهر پهناوره که پیدا کردن شمال و جنوب در اون کار سختی هست ! چون هیچ پستی و بلندی نداره . اب و هواش رو من دوست دارم ولی به نظر خیلیها گرمه. مردم خوش برخورد و ریلکسی داره.
از لحاظ سطح هزینه میگن کمتر از برخی جاهای دیگه امریکاس ولی انتظار من این بود که ارزونتر باشه !
در کل با برداشتی که من کردم ایجا سطح قیمتها با توجه به میانگین همه مایحتاج
بین 20 تا 40 درصد بالاتر از تهران هست و بسته به میزان اشنایی شما با محل زندگی و خرید وغیره .
اصولا در امریکا 2 جور هزینه هست که برای ما غریبه و اول توی ذوق ادم میزنه
یکی چیزهایی که ما سوبسیدی یا رایگان استفاده میکردیم مثل برق و بنزین و نان و عوارض و تلویزیون و غیره که چند ین برابر اند
و دومی هزینه های پنهان مثل مالیات فروش و نحوه فروش همه چیز که جدا جدا هست مثلا تخت خواب میخرید 300 دلار بعد میفهمی که قسمت زیر و روش جداست ! یعنی فقط فریم رو به شما فروختن ! و موارد دیگه از این قبیل بسیار هست که حواس جمع و زبان خوب میخاد.
راستی زبان رو تا میتونید تقویت کنید. من خودم با ایلتس نمره 7 اینجا گیر میکنم .
1 بار به خودم گفتم خوب ما تو ترکیه انگلیسی میگفتیم کسی متوجه نمیشد حالا اینا انگلیسی میگن ما متوجه نمیشیم !!
مثل اینکه روده درازی شد. به هر حال در خدمتیم و ارزوی موفقیت برای همه دارم.

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2010-09-06

سلام
ما هم دیروز رسیدیم دالاس.
چون برای دو ماه اومدیم، اقامت در متل رو ترجیح دادیم. به اندازه 2 روز تجربه زندگی در اینجا رو دارم. اکه سوالی بود به اندازه تجربه خودم در خدمت هستم.

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2010-09-06

راستی دوستانی که قصد اومدن دارن خیالشون راحت باشه که همه کارمندهای فرودگاه و اداره مهاجرت و افسرهای مهاجرت و پلیس و ... برای شما و در خدمت شما هستند. اصلا نگران هیچ چیز نباشید. اینجا همه سعی می کنن کارها شون رو درست انجام بدن. هیچ مشگلی هم با دیگران ندارن. بنابراین همه آماده کمک و انجام وظیفه هستند.

RE: زندگی و کار در دالاس - free_free - 2010-09-06

(2010-09-06 ساعت 08:08)parviz نوشته:  سلام
ما هم دیروز رسیدیم دالاس.
چون برای دو ماه اومدیم، اقامت در متل رو ترجیح دادیم. به اندازه 2 روز تجربه زندگی در اینجا رو دارم. اکه سوالی بود به اندازه تجربه خودم در خدمت هستم.

خوب اولین سوالی که میتونید براحتی جواب بدید اینکه متل رو چطوری و به چه قیمتی گرفتید و امکاناتش چیه؟

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2010-09-07

اتاق ما یک سوئیت است که در آن موارد زیر وجود دارد:تخت خواب، یخچال، اجاق گاز،مایکروفر، یک مبل دونفره، میز ناهارخوری با دو صندلی، تلویزیون، کمد دیواری، چند پتوی اضافی، مقدار کمی ظرف شامل قابلمه و ماهیتابه و چند بشقاب و لیوان و قاشق و چنگال ، اتو و میز اتو، قهوه جوش ، دراور و سرویس توالت و حمام و ... همین دیگه!
نرخ این سوئیت: روزانه: 46 تا 60 دلار، هفتگی: حدود 400 دلار، ماهانه: 1200 دلار
اگر از اول اعلام کنید که یک ماه کامل اقامت می کنید با نرخ ماهانه که بسیار به صرفه هست، برایتان حساب می کنند. برای اقامت یک هفته و چند روز مالیات هم به مبالغ فوق اضافه می شود ولی برای اقامت ماهانه مالیات هم ندارد.
راستی اسم این متل هست: متل 6

RE: زندگی و کار در دالاس - farzad101 - 2010-09-07

سلام
یکی از بهترین کارهایی که در بدو ورود باید کرد خرید یک دستگاه GPS هستش .
حدود از 80 تا 120 دلار هستش.
ما طی سه هفته که در دالاس ( پلینو) هستیم همه جا رفتیم و با گواهینامه بین المللی و با این دستگاه براحتی رانندگی کردم
در مو رد اجاره کردن و یا کمک در اولین سفر هم اگر دوستان خواستند تلفن شخص ایرانی که این کارارو می تونین باهاش هماهنگ کنین رو اگر خواستین می تونین با پیام خصوصی از من بگیرین

RE: زندگی و کار در دالاس - alphabeta - 2010-09-08

من قصد دارم 5 ماه در دالاس بمونم. به نظرتون چند روز بعد از ورود ميتونم يه جاي خوب اجاره كنم؟
اين سوال من از اين بابت هست كه ميخوام بدونم در ابتدا چند روز بايد هتل بگيرم؟
راستش اصلا نميدونم كدوم هتل و در كدوم منطقه رزرو كنم.

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2010-09-08

ضمن سلام 2 تا سایت هست که ما استفاده کردیم و بد نیست
جهت اطلاع رسانی

1. لینک برای gps
http://www.bestbuy.com/site/Insignia%26%23153%3B+-+GPS/9351603.p?skuId=9351603&id=1218090589458#tabbed-customerreviews
2. لوازم چوبی برای منزل
http://www.dfwfurnituredirect.com/