مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - hitab - 2013-04-18

دوستان گرامی دالاس نشین بازرسی فرورگاه دالاس چطوره؟ خیلی گیر میدن؟ ما اولین باره از اونجا وارد میشیم .3 بار از سانفرانسیسکو و یکبار از دیترویت اومدیم که دومی وحشتناک بود.چمدونا رو زیرورو کردن .خیلی طول کشید.من دارم یه فرش کوچک میارم .لطفا از جو اونجا کمی بگید. مرسی

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2013-04-18

(2013-04-18 ساعت 20:08)hitab نوشته:  دوستان گرامی دالاس نشین بازرسی فرورگاه دالاس چطوره؟ خیلی گیر میدن؟ ما اولین باره از اونجا وارد میشیم .3 بار از سانفرانسیسکو و یکبار از دیترویت اومدیم که دومی وحشتناک بود.چمدونا رو زیرورو کردن .خیلی طول کشید.من دارم یه فرش کوچک میارم .لطفا از جو اونجا کمی بگید. مرسی

اینکه خیلی واضحه که نباید الان فرش بیارید. فرودگاه دالاس جای اسونیه اما اگر یک مورد مثه همین فرش رو پیدا کنند چون متوجه میشن که شما قوانین رو نمیدونیبنا بر قانون همه ساکتون رو میگردن. البته! استثنا هم وجود داره.
ولی اصولا سری که درد نمیکنه رو دستمال نمیپیچن!

RE: زندگی و کار در دالاس - به گل - 2013-04-20

(2013-04-17 ساعت 14:12)ash نوشته:  
(2013-04-15 ساعت 07:05)به گل نوشته:  باسلام به همه دوستان خوب خودم در دالاس
عزیزان بحث این لهجه که م گفتم فکر کنم که کمی باعث ابهام شد حرفای همه دوستان رو خواندم ولی خواهش می کنم که این مسئله ای که من عنوان کردم با خودتان مقایسه نکنید دوستان این مشکل من بود شاید شما عزیزان با این مشکل برخورد نکنید اخه من نمی دونم مسئله لهجه چطوری ممکنه بر روی تصمیم 4 نفر از دوستان اینقدر تاثیر گذار باشه که نخواهند بیایند دالاس عزیزان خواهش می کنم در مورد ایالتهایی که می خواهید تشریف بیاورید بیشتر تحقیق کنید اگر واقعا این عزیزان به خاطر لهجه ایالت عوض می کنن شاید فردا به خاطر مدل موهای مردم ان ایالت هم باید کوچ کنن و به جای دیگر بروند
در سرزمین بزرگ آمریکا در هر نقطه ای بخواهید شروع داشته باشید شما با یک سری مسائل روتین برخورد خواهید کرد شاید شاید یکش مثل من مسئله لهجه باشه که گفتم بعد از گذشتن چند ماه برطرف می شه
دوست دیگه ما در مورد رفت وآمد با دوچرخه پرسیده بود دوست عزیزم هوای صبح دالاس منظورم 7 صبح است با دمای 26 درجه شروع می شه و البته رطوبت هم بهش اضافه کنید البته من خودم هنوز این گرما و هوا رو تجربه نکردم ولی بایک حساب منطقی میشد فهمید که در این هوا 26 درجه و رطوبت بالا نمی شه رکاب زد و البته شما می دانید که رکاب زدن هم تعرق بدن رو بالا می بره گرمای اطراف شما هم هست پس فکر کنم که دچرخه سواری برای سرکار رفتن خیلی وسلیه خوبی نیست ولی برای کم کردن وزن اضافه بسیار روش مفیدی است خیلی رک و ساده ببخشید به کسی برنخوره من خودم این کاررو می کنم که بتونم لاغر بشم
موفق باشید
دوست عزیز سلام
ممنون بابت اطلاعات خوبت.
ما هم خدا بخواد اخر می میایم دالاس. از اونجا که یک ماه بیشتر وقت نداریم و داریم اماده میشیم ممنون میشم موارد زیر رو اگه میتونید کمک کنید:
1- با توجه به اینکه ما یک خانواده 3 نفره هستیم(1 بچه) الزاما باید خونه 2 خوابه بگیریم ؟!! یا نه؟
2- اگر بخوایم دو هفته اول رو در یک هتل/متل بگذرونیم این مدت کافیه برای اینکه خونه بگیریم و یه سری وسایل اولیه؟
3- چون میخوام ترجیحا هتل/متل رو در منطقه ای که قصد دارم خونه بگیریم بگذرونم و ترجیحا شمال دالای (Plano-far noth dallas- carrollton-coppell) جای خاصی رو میتونی پیشنهاد بدی؟
4- چون شما هم خانواده هستید میخواستم بدونم احیانا از وسایل اشپزخونه چیزی با خودمون بیاریم یا نه همون جا بگیریم بهتره.
ممنون
سلام دوست عزیز
در خصوص سوال اول بعضی از مجتمع ها الزام بر این دارند که شما بچه بالای 2 سال رو باید حتما خانه دوخوابه بگیرید بعضی از مجتمع ها اینگونه نیست البته این موضوع بستگی به قدرت چانه زنی شما داره اگر ازخانه ای را پسند کردید و این قانون 2 خوابه رو داشت بتونید با صحبت کردن برطرفش کنید مسئاله خیلی سختی نیست نگران نباشید در بیشتر موارد حل شدنی است
در خصوص سوال دوم و سوم من آدرس چندجای مختلف رو برای شما ارسال میکنم این مکان ها همه در منطقه ای است که شما هم به پیلنو دسترسی دارید و هم به نورت دالاس از سان سویت که شبی 35 دلار که یک آشپزخانه کوچک دارد با کمی ظرف برای غذا درست کردن محیط خوبی داره اتاقهای تمیزی هم دارد از نظر دست رسی به وسایل نقلیه هم خوبه هتل دیگر شبی 70 دلار است که خیلی شیک است و همه وسایل راحتی در آن هست
جای دیگر متل 6 است که آشپز خانه ندارد ولی محیط خوبی دارد و اتاقهای تمیز
از بابت انجام کارهای شما نگران نباشید من درخدمت شما هستم انشاالله سریع خانه پیدا می کنیم
در خصوص وسایل مورد نیاز :
قابلمه ان طور که مورد نیاز شما است از کوچک تا بزرگ بستگی به شما دارد چون قیمت بالای دارد و اصلا هم کیفیت خوبی ندارد زود پز اگر استفاده داری
آبکش - رنده - چاقو - سینی - ظروف پلاستیکی که اینجا خیلی گران است
قاشق چنگال غداخوری - کفگیر ملاقه - کارد و چنگال میوه خوری - لیوان - کتری و قوری حتما حتما خیلی مهمه - قند (باور کنید که خیلی کم پیدا می شه ) زرشک - زعفران - نعنا خشک - شوید خشک - کشک خشک اگر اهل آش هستید - رشته پلویی اگر دوست دارید-
اگر پول به اندازه کافی می آورید که اینجا تخت و تشک می خرید ولی اگر بخواهید می توانید تشک و پتو بیاورید وکیوم کنید که حجمش کم شود ملافه در هرصورت بیاورید که اینجا گران است لباس خیلی نیاورید که اینجا لباس ارزان است مگر درحدی که دوست دارید کت و شلوار مردانه حتما حتما بیاورید هوا رو به گرم شدن است لباس تابستانی بیاورید به فکر لباس زمستانی نباشید اینجا لباس رو خیلی خوب می تونید تهیه کنید
وسایل بچه رو هرچی دوست دارید بیاورید که اینجا لباس بچه و کلا وسایل مربوط به بچه گران است اگر شیر خشک می خورد حتما شیر خشک بیاورید
یک نکته خیلی مهم گوشی موبایل رو باخودتون بیاورید که اینجا کار می کنه خیلی به صرفه است و کلی کمک می کنه
گواهینامه رانندگی رو بین المللی کنید بیاورید یک سال اعتبار دارد
دندان پزشکی اگر لازم دارید حتما بروید
اگر داروی خاصی استفاده می کنید حتما با نسخه بیاورید
اگر عینک طبی استفاده می کنید که حتما دوتا بیاورید که اگر خدای نکرده شکست داشته باشید هزینه تعمیر و تعویض کنید روی 400 تا 600 دلار است
داروی سرما خوردگی کمی - داروی مسکن - انتی بیوتیک - قرص اسهال و استفراغ- قرص های ضد الرژی مثل سیتریزین -
خلاصه ببخشید دوست عزیز خیلی زیاد برات نوشتم همه این موارد رو گفتم ولی اگر پول خوبی داری باخودت می آوری که همه اینهایی که نوشتم نصفش کن ولی اگر پول زیادی نداری مثل خود ما بهتر است که همه این موارد رو با خودت بیاورید باز اگر موردی بود برات می نویسم
شاید اگر برآورد کنم همه این موارد با سه هزار دلار می شه خرید ولی اگر دلار 3500 خریده باشی شاید به صرفه برات نباشه
باز اگر موردی بود بفرمائید من در خدمت شما هستم موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - narcies1366 - 2013-04-20

سلام دوستان ما سه هفته است اومدیم دالاس و تو منطقه پلانو نزدیک والمارت خونه گرفتیم خونه یه خوابه است کمی گرون در اومد ولی خوشبختانه تمیز و امن !!
دوستان یه چند تا سوال داشتم اگر راهنماییم کنیم ممنون میشم
من اینجا که اومدم دندون درد بدی سراغم اومده می خواستم ببینم با این وضعیتی که ما هنوز کاری نداریم وبیمه نداریم نمیشه اینجا یه جوری مشکلمو حل کنم که خیلی هم به خرج نیوفتیم
یکی دیگه اینکه ما هر چی گشتیم نتونستیم موبایلای خودمونو اینجا فعال کنیم هر چی دیدیم کانترکت بود اگر شما کمپانی و میشناسین معرفی کنید ممنون میشیم
وسایل خونه اعم از مبل و تشک و اینا تنها جایی که پیدا کردیم ایکیا ایا جایی با قیمت های مناسب تر میشه پیدا کرد

RE: زندگی و کار در دالاس - mea694 - 2013-04-20

سلام بر و بچه های محاجر سرای عزیز
اولا لازمه از مهدیس خانم و شوهرشون آقا مصطفی که این چند وقت بسیار واسه ما زحمت کشیدن تشکر کنم در خصوص لهجه اصلا نگران نباشین هرچی میتونین از ایران بیارین که اینجا باید برای چیزای جزیی ذلار بدین ما که 8 تا ساک مکه ای داشتیم تا آخرش ملزومات آوردیم.اینجا ماست و پنیر گرونه واسه همین چون بچه داریم خودم آستین زدم بالا چون شیر از ایران ارزونتره.توی فرودگاه ما خورشت سبزی کنسرو شده داشتیم ازمون گرفت گفت به خاطر گوشت گوسفنده اما کنسرو مرغ را کاری ندارن.بدون ماشین اینجا آدم هیچ کاری دوباره میگم هیچ کاری نمیتونه بکنه.پس مثل من که با 5000 تا اومدم نیاین که واویلا.البته فقط و فقط توکلتون به خدا باشه و کمر همت محکم ببندین که سختی مهاجرت زیاد نیست اگه به خاطر هدفی بزرگتر به اینجا اومده باشین
به امید موفقیت تک تک دوستان گلم زنده باد ایران و ایرانی

RE: زندگی و کار در دالاس - golesang - 2013-04-20

دوستان عزیزی که به دالاس میان و میخوان هتل بگیرن یه هتلی هست که ما الان اونجا هستیم به نام budget
suites
اینجا هفته ای حدودا 250 دلاره و اگر طولانی مدت برای یکماه بگیرید هفته ای 200 دلار میشه تو منطقه ادیسون هستش جاییکه منطقه کرولتون شروع میشه از نظر امنیت و کلا منطقه خیلیییی بهتر از منطقه ای هستش که سان سویت هست ولی از نظر قیمت حتی کمتر از سان سویت هستش اما مزیتهاش اینه که اولا یک اتاق نشیمن داره و یک اتاق خواب جدا و آشپزخونه هم که داره کلی رستوران و فست فود دقیقا در کنار این هتل هست البته هتلش بیشتر شبیه مجمتع های آپارتمانی هستش یه ایستگاه اتوبوس دقیقا جلوی هتل و یه ایستگاه اتوبوس هم پشت هتل هست که با یک مسیر ده دقیقه ای میتونید به وال مارت و 99 سنتی و آلدی برسید با یک مسیر حالا یه مقداری طولانی تر میتونید به فروشگاه عربی سارا بکری برسید که همه وسایل ایرانی و عربی رو داره با دو مسیر اتوبوس میتونید به دفتر اداره مهاجرت و هم اداره سوشیال برسید و روبروی این هتل هم فروشگاههای تارگت و کروگر و دالر تری ( یک دلاری ) و سون الون هستش و بانک ولز فارگو هم تو محوطه کنار هتله اگر از دوستان کسی خواست من میتونم آدرس این شعبه اش رو که ما هستیم رو براش بفرستم چون ظاهرا شعبه های دیگه ای هم داره

RE: زندگی و کار در دالاس - ash - 2013-04-20

(2013-04-20 ساعت 10:15)golesang نوشته:  دوستان عزیزی که به دالاس میان و میخوان هتل بگیرن یه هتلی هست که ما الان اونجا هستیم به نام budget
suites
اینجا هفته ای حدودا 250 دلاره و اگر طولانی مدت برای یکماه بگیرید هفته ای 200 دلار میشه تو منطقه ادیسون هستش جاییکه منطقه کرولتون شروع میشه از نظر امنیت و کلا منطقه خیلیییی بهتر از منطقه ای هستش که سان سویت هست ولی از نظر قیمت حتی کمتر از سان سویت هستش اما مزیتهاش اینه که اولا یک اتاق نشیمن داره و یک اتاق خواب جدا و آشپزخونه هم که داره کلی رستوران و فست فود دقیقا در کنار این هتل هست البته هتلش بیشتر شبیه مجمتع های آپارتمانی هستش یه ایستگاه اتوبوس دقیقا جلوی هتل و یه ایستگاه اتوبوس هم پشت هتل هست که با یک مسیر ده دقیقه ای میتونید به وال مارت و 99 سنتی و آلدی برسید با یک مسیر حالا یه مقداری طولانی تر میتونید به فروشگاه عربی سارا بکری برسید که همه وسایل ایرانی و عربی رو داره با دو مسیر اتوبوس میتونید به دفتر اداره مهاجرت و هم اداره سوشیال برسید و روبروی این هتل هم فروشگاههای تارگت و کروگر و دالر تری ( یک دلاری ) و سون الون هستش و بانک ولز فارگو هم تو محوطه کنار هتله اگر از دوستان کسی خواست من میتونم آدرس این شعبه اش رو که ما هستیم رو براش بفرستم چون ظاهرا شعبه های دیگه ای هم داره
بسیار بسیار ممنون دوست عزیز. میتونید بگید که ایا از ایران رزرو کردید یا از همونجا؟

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2013-04-20

(2013-04-20 ساعت 14:49)ash نوشته:  
(2013-04-20 ساعت 10:15)golesang نوشته:  دوستان عزیزی که به دالاس میان و میخوان هتل بگیرن یه هتلی هست که ما الان اونجا هستیم به نام budget
suites
بسیار بسیار ممنون دوست عزیز. میتونید بگید که ایا از ایران رزرو کردید یا از همونجا؟

دوست عزیز احتیاج به رزرو نیست

RE: زندگی و کار در دالاس - samansaba - 2013-04-21

با سلام خدمت دوستان
یه سوال؟
از نظر هزینه و پیدا کردن کار و خانه و اب و هوا کدوم بهتره؟
1.دالاس
2.آستین

RE: زندگی و کار در دالاس - A.R.R - 2013-04-21

آقاي صادقي عزيز و تمامي دوستان سلام؛. اگر ممكنه يه توضيحي بابت قيمت و هزينه اي كه بايد بابت خريد ماشين بپردازيم يك توضيحي بديد حداقل با چه مقدار ميشه يه ماشين سالم خريد و چه هزينه هايي داره؟ با تشكر فراوان

RE: زندگی و کار در دالاس - sadeghi897 - 2013-04-21

(2013-04-21 ساعت 15:07)..... نوشته:  با سلام خدمت دوستان
یه سوال؟
از نظر هزینه و پیدا کردن کار و خانه و اب و هوا کدوم بهتره؟
1.دالاس
2.آستین
دالاس از نظر کار خیلی بهتر است هزینه ها هم تقریبا برابر است
اب و هوا هم اگر اشتباه نکنم قسمتهایی از استین بهتر است.
(2013-04-21 ساعت 20:01)A.R.R نوشته:  آقاي صادقي عزيز و تمامي دوستان سلام؛. اگر ممكنه يه توضيحي بابت قيمت و هزينه اي كه بايد بابت خريد ماشين بپردازيم يك توضيحي بديد حداقل با چه مقدار ميشه يه ماشين سالم خريد و چه هزينه هايي داره؟ با تشكر فراوان
ماشین تا اونجایی که من می دونم از 3000 دلار به بالا ، عموما می گن ماشین خوب 5000 تا باید داد حداقل بازم بستگی به گشتن ادم داره
درمورد هزینه های تعمیر کلا خیلی بالاس
بنزین هم بستگی به میزان استفاده داره

RE: زندگی و کار در دالاس - mohajer13 - 2013-04-21

(2013-04-20 ساعت 04:51)به گل نوشته:  در خصوص وسایل مورد نیاز :
قابلمه ان طور که مورد نیاز شما است از کوچک تا بزرگ بستگی به شما دارد چون قیمت بالای دارد و اصلا هم کیفیت خوبی ندارد زود پز اگر استفاده داری
آبکش - رنده - چاقو - سینی - ظروف پلاستیکی که اینجا خیلی گران است
قاشق چنگال غداخوری - کفگیر ملاقه - کارد و چنگال میوه خوری - لیوان - کتری و قوری حتما حتما خیلی مهمه - قند (باور کنید که خیلی کم پیدا می شه ) زرشک - زعفران - نعنا خشک - شوید خشک - کشک خشک اگر اهل آش هستید - رشته پلویی اگر دوست دارید-
باز اگر موردی بود بفرمائید من در خدمت شما هستم موفق باشید[/b]

برای خرید لوازم پلاستیکی و رنده و سینی و ... ما از فروشگاههای 99 سنتی و dollar tree خرید کردیم که ارزون هستند. ولی بعضی از لوازم مثل ظروف
تفلون گرون هستند که اگه تو چمدونهاتون جا دارید با خودتون بیارید.

RE: زندگی و کار در دالاس - narcies1366 - 2013-04-22

(2013-04-21 ساعت 20:01)A.R.R نوشته:  آقاي صادقي عزيز و تمامي دوستان سلام؛. اگر ممكنه يه توضيحي بابت قيمت و هزينه اي كه بايد بابت خريد ماشين بپردازيم يك توضيحي بديد حداقل با چه مقدار ميشه يه ماشين سالم خريد و چه هزينه هايي داره؟ با تشكر فراوان
ما اینجا تونستیم یه نیسان ورسا 2006خیلی تمیز پیدا کنیم که با 7000 تا هزینه اولیه خریدیمش البته چونه زدیم تازه تونستیم این قیمت بگیریم!! اینجا هر چی میخری یک سری هزینه اضافی هم روش میاد اعم از مالیات واینا که برای ما رسید حدود 8000تا !!!

RE: زندگی و کار در دالاس - Us1346 - 2013-04-22

(2013-04-18 ساعت 20:08)hitab نوشته:  دوستان گرامی دالاس نشین بازرسی فرورگاه دالاس چطوره؟ خیلی گیر میدن؟ ما اولین باره از اونجا وارد میشیم .3 بار از سانفرانسیسکو و یکبار از دیترویت اومدیم که دومی وحشتناک بود.چمدونا رو زیرورو کردن .خیلی طول کشید.من دارم یه فرش کوچک میارم .لطفا از جو اونجا کمی بگید. مرسی

ما که دو بار وارد شدیم خیلی خوب بود . تازه بار دوم 2 تا فرش هم آوردیم.
نگران نباش.

RE: زندگی و کار در دالاس - hitab - 2013-04-22

من هم دقیقا اینو میخواستم بگم. در مورد فرش قانون روشنی وجود نداره . شما هر فرودگاهی برید آوردن تخمه ممنوعه ولی در مورد فرش اینطور نیست .من نوشته خیلی از دوستان مهاجرسرا رو خوندم که فرش آوردن و به مشکلی برنخوردند. شاید سوالاتی ازشون پرسیده شده که مثلا آیا برای فروشه یا نه ؟