مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - javidk - 2013-04-22

دوستان عزیز در دالاس،
اگه کسی میتونه شماره تماسی به من بده، که من بتونم اطلاعات جامع تری نسبت به تکزاس بگیرم ممنون میشم.

RE: زندگی و کار در دالاس - mea694 - 2013-04-22

بچه های عزیز اینجا اینقدر ایرانیهای خوب داره که آدم دل نمیاد بیاد مهاجر سرا و تعریف نکنه.مثلا حسین آقا و خانمشون تو این مدت خیلی به ما راهنمایی و کمک کردند که آدم شرمنده میشه.خدا ان شاالله یه جای دیگه 1000 برابر کمکشون کنه.هرکی نیاد دالاس به نظر من اشتباه بزرگی کرده

RE: زندگی و کار در دالاس - Us1346 - 2013-04-22

سلام دوستان خوب:
من فکر میکنم اینجا همه باید فعال باشیم و به نفع همه است.در مقایسه با سایتها و انجمنهای مشابه خارجی(هندی-پاکستانی و......) ماها خیلی غیر فعال هستیم و شاید موردی و اونم گاهی به داد هم برسیم.البته این ریشه در عادات ما ایرانیها دارد که در کارهای گروهی ضعیف هستیم و کمتر با هم سازگاریم و خیلی وقتها متاسفانه از همدیگه فرار میکنیم و اگه کاری هم از دستمان بر بیاد شاید انجام ندیم(البته جسارت به بعضی دوستان خوب و فعال نشودو اینمورد آخر در مورد ایرانیهایی است که سالهاست مهاجرت کرده اند).من این تجربه تلخ را در دوران زندگی در کانادا تجربه کرده ام. مثلا در همین دالاس 30 هزار ایرانی زندگی میکنند و یا از همین بچه های مهاجر سرا خیلی ها اومدند دالاس ولی بجز تعدادی انگشت شمار که بدون هیچگونه چشمداشتی به بقیه کمک میکنند .بقیمون دیگه کاری به مهاجر سرا و دیگران نداریم و به اصطلاح خرمان که از پل گذشت دیگه یادمون میره که ......................

در هر صورت امیدوارم روزی ما ایرانیها مثل بقیه اقلیتهای ساکن آمریکا (چینی-پاکستانی و......) دارای یک کامیونیتی قوی و منسجم شویم و بیشتر به داد همدیگه برسیم.

RE: زندگی و کار در دالاس - yalda91 - 2013-04-22

سلام دوستان .من هنوز نیومدم دالاس ولی دوست داشتم یه کمکی به بچه هایی که دارن می رن بکنم از همسرم پرسیدم واونم بهم یکی از دوستانشو معرفی کرد که تو کار خرید وفروش ماشینه وبه بچه های ایرانی کمک می کنه وخیلی منصفه.براتون شمارشو می ذارم اگه دوست داشتید قرار بذارید برید ببینید.به قول دوستمون امیدوارم بتونیم یه گروه خوبی تشکیل بدیم که بر خلاف خصلت ایرانی ها که همدیگر را دفع می کنند ما بتونیم به هم کمک کنیم وپشت هم باشیم .به امید اون روز واینم شماره امیدوارم که به دوستان مهاجر سرا کمک کنه:6428662-972

RE: زندگی و کار در دالاس - ali234 - 2013-04-22

(2013-04-22 ساعت 14:52)mea694 نوشته:  بچه های عزیز اینجا اینقدر ایرانیهای خوب داره که آدم دل نمیاد بیاد مهاجر سرا و تعریف نکنه.مثلا حسین آقا و خانمشون تو این مدت خیلی به ما راهنمایی و کمک کردند که آدم شرمنده میشه.خدا ان شاالله یه جای دیگه 1000 برابر کمکشون کنه.هرکی نیاد دالاس به نظر من اشتباه بزرگی کرده

مهدی جان موفق باشی. ما هم لس انجلس هستیم و توی این مدت اینقدر خوبی دیدیم از ایرانیهای اینجا که نمی دونم چطور تشکر کنم . فقط می تونم بگم به هموطنان خوبم افتخار می کنم Shy

RE: زندگی و کار در دالاس - A.R.R - 2013-04-23

دوستان عزیز سلام؛
کسی هست اطلاع داشته باشه چه مدت باید داخل یک ایالت اقامت داشته باشیم تا این استیت بشیم؟ و اینکه چه مدرکی لازم هست که نشون بده چه مدت در ایالت ساکن بودی؟
با تشکر فراوان از راهنماییهای دوستان.

RE: زندگی و کار در دالاس - mrr777 - 2013-04-23

(2013-04-23 ساعت 00:20)A.R.R نوشته:  دوستان عزیز سلام؛
کسی هست اطلاع داشته باشه چه مدت باید داخل یک ایالت اقامت داشته باشیم تا این استیت بشیم؟ و اینکه چه مدرکی لازم هست که نشون بده چه مدت در ایالت ساکن بودی؟

سلام دوست عزیز.
برا ی این استیت شدن باید یک سال رو در یک ایالت گذرونده باشید و برای اثباتش از مدارکی مثل سند اجاره خونه، مدارک پرداخت مالیات و غیره می تونید استفاده کنید.

RE: زندگی و کار در دالاس - arisa-mohammad - 2013-04-23

با سلام
شرایط in state شدن به تفصیل در این تالار بحث شده
http://mohajersara.com/thread-5244.html?highlight=in+state
با تشکر

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2013-04-23

با سلام خدمت دوستان و مخصوصا نو مهاجران عزیز
مطلبی که دوستان اشاره میکنن راجع کامیونیتی ایرانیها و درصد مشارکت در کمک به همدیگر و غیره خوب واقعیتی هست و اینکه نسبت به سایر ملل و اقوام این بستگیها واقعا ضعیفه. البته اینجا چند مرکز وجود داره اما فعالیتشون چیزی نیست که به درد تازه مهاجرین و کمک به جا افتادن اونها در محیط بکنه و این برمیگرده به یکسری قوانین دست و پا گیری که اینجاست و هر کس یا شرکتی میتونه با کوچکترین اشتباهی مورد شکایت افراد قرار بگیره هر چند که نیتش خیر بوده باشه و خلاصه این پروسه کمک به دیگران کار چندان ساده ای نیست از طرفی هم اکثریت افراد غرق در گرفتاریهای متعدد زندگی امریکا میشن و واقعا وقت چندانی و حوصله ای براشون نمیمونه به هر حال من به شخصه دنبال تشکیل چنین کامیونیتی هستم و یکسری کارهای ابتدایی انجام دادم و اینده با لطف شما دوستان شاید بتونیم خیلی تکمیلش کنیم البته اگر بتونم که برخی مجوز ها رو بدون دردسر بگیریم و اینکه هیچ شائبه سی 30 ازش استنباط نشه یا بحث انتفاع یا کسب/کار رو نداشته باشه و غیره.
ولی در وضع موجود فکر کنم همینطور که بعضی دوستان تازه وارد بیان کردن هستند دوستان زیادی که حاضر به کمک و همیاری باشند همونطور که قبلا هم بودن و این ارزشمند هست. چون تک تک ما میدونیم که وارد شدن به محیط جدید و ناشناخته و انجام همون کارهای اولیه که الان ساده به نظر میرسن چقدر سخت و استرس زا هستش با این وضع ارز و دلائل مختلف دیگر و واقعا راه دوری نمیره اگر کسانی که واقعا در توانشون هست به افراد تازه وارد یاری بدن.
من بنوبه خودم بازم میگم که هر کسی از دوستان اینجا نیاز به کمک برای کارهای اولیه داشتن از فرودگاه تا گرفتن منزل-مدرسه بیمه و غیره تا حد توانایی در خدمتشون هستم و ارزوی توفیق دارم.

RE: زندگی و کار در دالاس - Us1346 - 2013-04-23

دوستان خوب:
همینکه اینجا فعال باشیم و جواب همدیگه رو بدیم و حتی بتونیم بعضی آخر هفته ها یک جائی . مثل رستوران و یا پارک قرار بذاریم و با هم آشنا بشیم.و یا اگه جائی مثلا فروشگاهی آفر خوبی داشت به هم اطلاع بدیم و یا اگر موقعیت شغلی خوبی بود که خودمان نیازی نداشتیم اعلام کنیم .میدونید چقدر سختی مهاجرت را کم میکنه!!!
البته به شرطی که همه چیز صادقانه و بدور از سودجوئی و نفع شخصی باشه.آنوقت عالی میشه.
به امید آن روز

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2013-04-23

(2013-04-23 ساعت 00:52)mrr777 نوشته:  

سلام دوست عزیز.
برا ی این استیت شدن باید یک سال رو در یک ایالت گذرونده باشید و برای اثباتش از مدارکی مثل سند اجاره خونه، مدارک پرداخت مالیات و غیره می تونید استفاده کنید.

(2013-04-23 ساعت 00:55)arisa-mohammad نوشته:  با سلام
شرایط in state شدن به تفصیل در این تالار بحث شده
http://mohajersara.com/thread-5244.html?highlight=in+state
با تشکر

دوستان به این نکته توجه داشته باشند که با توجه به قانون ایالتی ( یک سال زندگی . پرداخت قبض و اجاره خانه) دانشگاههای مختلف و حتی دانشگاه های ایالتی در یک شهر هم قوانین خاص خودشان را دارند. UT سیستم باید یک قانون داشته باشد اما متاسفانه دانشگاه UT دالاس علاوه بر زندگی باید یک سال هم کار کرده باشید. مشکلی که من بسیار درگیرش بودم!

RE: زندگی و کار در دالاس - marjani - 2013-04-23

دوستان عزیز ساکن دالاس
من دنبال مدرسه ی خوب در دالاس یا هیوستون هستم ،یه بچه ی دبیرستانی و یک بچه ی دبستانی دارم،
از لطفی که می کنین پیشاپیش ممنونم

RE: زندگی و کار در دالاس - Us1346 - 2013-04-23

سلام دوستان :
home stead به این آدرس نیرو استخدام میکند.
12121 Coit Rd.
Dallas, TX 75251 |

RE: زندگی و کار در دالاس - A.R.R - 2013-04-23

دوستان عزیز واقعا متشکرم از راهنماتون؛
ای کاش با چنین جمع دوستانه ای زودتر آشنا شده بودم ولی حالا هم دیر نیست...
امیدوارم همگی موفق و سلامت سلامت باشید.

RE: زندگی و کار در دالاس - n.us - 2013-04-24

سلام دوستان می‌خوام به دالاس بیام خانومی هست که من باهاش هم خونه بشم؟