مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - به گل - 2013-05-01

(2013-05-01 ساعت 03:11)salam100 نوشته:  دوستان توجه کنید فقط به فکر سال اول تباشید شما باید به ابن فکر باشید که اگر اتفاقی براتون افتاد پشتوانه مالی خوبی داشته باشید وگرنه باید بلیط برگشت رو بگیرید شما باید زیر 3 ماه کار پیدا کنی حالا شده هر کاری کار پیدا کردن در رشته به شانس زبان رشته عرضه پارتی سابقه کار بستگی داره وگرنه حالا حالا کار تو رشته گیر نمی یاد
[b][color=#FF1493][size=large]سلام دوست عزیز اگر شما مشکلی در زبان نداشته باشید و بتونید از پس مصاحبه های شغلی اینجا بر بیائید بهترین فرصت های شغلی در هر ایالتی که باشید می توانید بدست بیاورید به شرطی که شما در حد عالی بتونید صحبت کنید بخونید و بنویسید
از نظر هزینه های زندگی نمی توان بصورت قطعی نظر داد من در چند صفحه قبل هزینه های زندگی خودم رو نوشتم امیدوارم که کمک کند ولی در کل دوستانی دارم که بچه هم دارند که به گفته خودشان خرج سه نفر نیست چهار نفر است مخصوصا اگر زیر 7 سال باشه ولی بچه های بزرگتر شاید دردسر وهزینه های کمتری داشته باشه. ولی درکل همه چیز بستگی به سبک زندگی شما دارد در ضمن فراموش نکنید که شما در کشور خودتان نیستید و تحمل سختی برای یک مدت خیلی عذاب آور نیست انشاالله که برای همه ماها زودگذر خواهد بود موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2013-05-01

(2013-04-30 ساعت 23:44)hushmandco نوشته:  ممنونم مهدیس خانوم.
تقریبا یه دید کلی نسبت به دالاس پیدا کردم. یکی از بستگان نزدیکم که الان به ایران برگشته ساکن فیلی بوده و تقریبا ریز هزینه های اونجا رو بهم گفته بوده که حدودا ماهی 1800 در میومده.
با این اوصاف که فرمودین سال اول با 18 -20 هزار تا میتونم گلیم خودم و همسر و پسرم رو حتی اگه کار پیدا نکنم از آب بیرون بکشم درسته؟
بعدش یه سوال دیگه، شنیدم واسه مهندسای مکانیک تو دالاس کار زیاده. چیزی در این رابطه میدونین؟ یا حقوق و دستمزدشون؟

فکر میکنم همینطوری باشه دوست عزیز ولی اصلا فرض رو بر این نزارید که نمیتونید کار پیدا کنید انشالله میتونید
معمولا همه جا تجربه کاری ازتون میخوان ولی نمیخوام نامیدتون کنم بودن دوستانی که تونستن در زمینه رشته های خودشون کار پیدا کنن شما هم باید یکسره پیگیری کنید ولی ضرر نداره هر تجربه کاری داری با خودتون بیارید به همراه رزومه تون
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2013-05-01

ضمن سلام خیلی از دوستان هستن که میخوان اطلاعاتی راجع دالاس و حومه داشته باشن و مستقیم و غیر مستقیم سوال مطرح میکنند و یا با پیام و ایمیل . میخواستم خواهش کنم که اگر واقعا اطلاعات برای تصمیم گیریشون مهم هست حد اقل باید لطف کنند و همین 5 تا 10 صفحه اخر این تاپیک رو هم که شده ظرف کمتر از 1 ساعت مطالعه کنند و اطلاعات خوب و جزئی درش هست که شاید بارها هم تکرار شده و دوستان ساکن اینجا زحمت کشیدن و نوشتن و مسلما زحمت خواندن اونها از دوباره نویسی کمتر هست.
چون اکثر سوالها راجع مخارج زندگی و پیدا شدن کار تخصصی هست من هم برداشت و ماحصل تجربه شخصی ام رو با چند سال زندگی عرض میکنم تا شاید کمک کوچکی باشه.
از نظر مخارج این چند دوستی که برای زندگی خانواده با یک فرزند مطرح کردند از نظر من عددی بین 1700 تا 2200 دلار در ماه باید در نظر گرفت بسته به منطقه زندگی شما و میزان مدیریتی که در هزینه ها میکنید. مدیریت هزینه بخصوص هزینه های پنهان در امریکا کار ساده ای نیست و به تمرین و تجربه نیاز دارد.
در مورد کار تخصصی که سوال بسیاری هست برداشت کلی من این هست (این نظر شخصی هست) که راه کار در رشته های فنی و مهندسی از میان 2 چیز میگذرد 1تحصیل در امریکا 2 رفرنس کاری (رشته های برق الکترونیک و کامپیوتر به علت تقاضای زیاد ممکن است در خیلی مواقع مستثنی باشد در شرایط برابر) شما در خلال تحصیل به زبان و محیط ان کار اشنا شده و در کارورزی شرکتهای مطرح شرکت میکنید و الی اخر
دسته بعدی کارها کارهایی هستن که با دستمزد ساعتی بالاتر از 10 دلار معمولا وجود دارند که طی این فرایند شما اکثرا نیاز هست که کالا یا خدماتی رو به مشتری ارائه بدید و یا بفروشید این کارها علاوه بر سابقه مختصر کاری به زبان در حد خیلی خوب و عالی نیاز دارد. در این بین کارهایی که حالت مشاوره یا تدریس بخود میگیرد دانش زبان با کمی اغراق در حد زبان مادری نیاز دارد (این سوال هم زیاد پرسیده شده است)
عوامل متعدد دیگری هم در گرفتن هر شغلی وجود دارد که خوب همه مطلع هستن و شاید ارتباطی به بودن در ایران یا امریکا و غیره ندارد مثل وضع کلی اقتصاد و فصول کاری و شانس و اقبال و غیره.
برای همه دوستان ارزوی توفیق دارم.

RE: زندگی و کار در دالاس - Almond - 2013-05-01

دوستان با عرض معذرت از اینکه این موضوع رو در تاپیکی مطرح میکنم که اصلا به سوال بهم من ربطی ندارد. اگر از شما عزیزان پستی یا تا پیکی رو دیده اید که به این موضوع پرداخته راهنمایی بفرمایید.
دوستان در مورد ایالت کلورادو و شهر دنور و مناطق شمالی دنور کسی اطلاعی داره؟ امنیتش، کیفیت زندگی، هزینه ها و غیره؟ آیا ایرانی در دنور و حومه اش هست، یا مغازه های ایرانی؟ و آیا برخورد مردمشون چگونه است؟

RE: زندگی و کار در دالاس - A.R.R - 2013-05-02

(2013-05-01 ساعت 10:43)soheilbadami نوشته:  ضمن سلام خیلی از دوستان هستن که میخوان اطلاعاتی راجع دالاس و حومه داشته باشن و مستقیم و غیر مستقیم سوال مطرح میکنند و یا با پیام و ایمیل . میخواستم خواهش کنم که اگر واقعا اطلاعات برای تصمیم گیریشون مهم هست حد اقل باید لطف کنند و همین 5 تا 10 صفحه اخر این تاپیک رو هم که شده ظرف کمتر از 1 ساعت مطالعه کنند و اطلاعات خوب و جزئی درش هست که شاید بارها هم تکرار شده و دوستان ساکن اینجا زحمت کشیدن و نوشتن و مسلما زحمت خواندن اونها از دوباره نویسی کمتر هست.
چون اکثر سوالها راجع مخارج زندگی و پیدا شدن کار تخصصی هست من هم برداشت و ماحصل تجربه شخصی ام رو با چند سال زندگی عرض میکنم تا شاید کمک کوچکی باشه.
از نظر مخارج این چند دوستی که برای زندگی خانواده با یک فرزند مطرح کردند از نظر من عددی بین 1700 تا 2200 دلار در ماه باید در نظر گرفت بسته به منطقه زندگی شما و میزان مدیریتی که در هزینه ها میکنید. مدیریت هزینه بخصوص هزینه های پنهان در آمریکا کار ساده ای نیست و به تمرین و تجربه نیاز دارد.
در مورد کار تخصصی که سوال بسیاری هست برداشت کلی من این هست (این نظر شخصی هست) که راه کار در رشته های فنی و مهندسی از میان 2 چیز میگذرد 1تحصیل در آمریکا 2 رفرنس کاری (رشته های برق الکترونیک و کامپیوتر به علت تقاضای زیاد ممکن است در خیلی مواقع مستثنی باشد در شرایط برابر) شما در خلال تحصیل به زبان و محیط ان کار اشنا شده و در کارورزی شرکتهای مطرح شرکت میکنید و الی اخر
دسته بعدی کارها کارهایی هستن که با دستمزد ساعتی بالاتر از 10 دلار معمولا وجود دارند که طی این فرایند شما اکثرا نیاز هست که کالا یا خدماتی رو به مشتری ارائه بدید و یا بفروشید این کارها علاوه بر سابقه مختصر کاری به زبان در حد خیلی خوب و عالی نیاز دارد. در این بین کارهایی که حالت مشاوره یا تدریس بخود میگیرد دانش زبان در حد زبان مادری نیاز دارد (این سوال هم زیاد پرسیده شده است)
عوامل متعدد دیگری هم در گرفتن هر شغلی وجود دارد که خوب همه مطلع هستن و شاید ارتباطی به بودن در ایران یا آمریکا و غیره ندارد مثل وضع کلی اقتصاد و فصول کاری و شانس و اقبال و غیره.
برای همه دوستان ارزوی توفیق دارم.

دوست عزیز ضمن عرض سلام و تشکر از راهنماییتون خواستم سوال کنم برای یه شخص مجرد حدود متوسط هزینه چقدر میتونه باشه و اینکه به نظر شما در ابتدا مهاجرت مجرد باشیم بهتره یا به همراه خانواده باشیم؟
با تشکر فراوان

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2013-05-03

(2013-05-02 ساعت 12:45)A.R.R نوشته:  [quote='soheilbadami' pid='323678' dateline='1367388810']

دوست عزیز ضمن عرض سلام و تشکر از راهنماییتون خواستم سوال کنم برای یه شخص مجرد حدود متوسط هزینه چقدر میتونه باشه و اینکه به نظر شما در ابتدا مهاجرت مجرد باشیم بهتره یا به همراه خانواده باشیم؟
با تشکر فراوان
مجرد یا متاهل هر کدوم مزایا و معایب خودش رو داره و بسته به خصوصیات و شرایط زندگی فعلی شماست که من ازون بیخبرم. در مورد هزینه هم باید دوستان مجرد بگن ولی شاید بشه عددی بین 1300 تا 1500 رو در نظر گرفت.
هزینه کردن خیلی بستگی به فرد هم داره و اینکه این مخارج شامل بقول ما برج نیستن یعنی خلاصه شامل هزینه کفش و کلاه و رستوران و بار و تفریحات در کل نمیشن.

RE: زندگی و کار در دالاس - hushmandco - 2013-05-04

(2013-05-01 ساعت 08:21)به گل نوشته:  
(2013-05-01 ساعت 03:11)salam100 نوشته:  دوستان توجه کنید فقط به فکر سال اول تباشید شما باید به ابن فکر باشید که اگر اتفاقی براتون افتاد پشتوانه مالی خوبی داشته باشید وگرنه باید بلیط برگشت رو بگیرید شما باید زیر 3 ماه کار پیدا کنی حالا شده هر کاری کار پیدا کردن در رشته به شانس زبان رشته عرضه پارتی سابقه کار بستگی داره وگرنه حالا حالا کار تو رشته گیر نمی یاد
[b][color=#FF1493][size=large]سلام دوست عزیز اگر شما مشکلی در زبان نداشته باشید و بتونید از پس مصاحبه های شغلی اینجا بر بیائید بهترین فرصت های شغلی در هر ایالتی که باشید می توانید بدست بیاورید به شرطی که شما در حد عالی بتونید صحبت کنید بخونید و بنویسید
از نظر هزینه های زندگی نمی توان بصورت قطعی نظر داد من در چند صفحه قبل هزینه های زندگی خودم رو نوشتم امیدوارم که کمک کند ولی در کل دوستانی دارم که بچه هم دارند که به گفته خودشان خرج سه نفر نیست چهار نفر است مخصوصا اگر زیر 7 سال باشه ولی بچه های بزرگتر شاید دردسر وهزینه های کمتری داشته باشه. ولی درکل همه چیز بستگی به سبک زندگی شما دارد در ضمن فراموش نکنید که شما در کشور خودتان نیستید و تحمل سختی برای یک مدت خیلی عذاب آور نیست انشاالله که برای همه ماها زودگذر خواهد بود موفق باشید
سپاسگزارم از راهنمایی ای که فرمودین. در مورد کار تلاش میکنم که هرکاری پیش آمد خوش آمد اصلا عار ندارم که چه کاری نصیبم بشه. هرچه مرتبط تر بهتر. زبان رو که فرمودین آیلتس جنرال 6.5 دارم نمیدونم این مدرک توی زندگی واقعی که دوروبریا با لهجه به خصوص اون منطقه صحبت میکنن یعنی چی.
توکل به خدا. میایم با نگاه مثبت.

RE: زندگی و کار در دالاس - مجید ملیح - 2013-05-04

(2013-04-28 ساعت 22:03)shimoda نوشته:  
(2013-04-28 ساعت 21:56)مجید ملیح نوشته:  سلام
یک نفر لطف می کنه بگه دالاس چقدر Bed bugs داره؟ تو اکثر خونه ها هست یا نیست؟ تو خونه هایی که هست خیلی زیاده و اذیت می کنه یا اون قدر حضورش احساس نمیشه که یک اذیت حساب بشه؟ من از حشرات می ترسم!

اینجا رو ببینید

همشو دقیق خوندم شیمودا جان ولی بازم ممنونم
تازه خلاصه برداری هم کردم! فقط می خواستم تجربه شخصی دوستان رو از خونه هایی که اجاره کرده اند، بدونم

RE: زندگی و کار در دالاس - siakhatar666 - 2013-05-04

ببخشید یه سوالی داشتم از دوستان دالاسی اینکه دالاس و هیوستون چه برتری هایی نسبت به همدیگه دارن ؟ از نظر حومه شهر و خود شهر چتورن؟ از نظر میانگین درامد در امریکا چندم هستن؟

RE: زندگی و کار در دالاس - A.R.R - 2013-05-05

دوستان عزیز سلام؛

واقعا متشکرم از اینکه وقت و تجربه گران بهاتون رو برای جواب دادن به سوالات ما میگذارید؛
خواستم از دوستان باتجربه عزیز سوال کنم که اگر فردی سیتیزن باشه ولی سابقه کار نداشته باشه برای کار پیدا کردن فرقی با دیگران (در کل مهاجرها) داره یا نه؟

باز هم متشکرم

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2013-05-05

(2013-05-04 ساعت 13:20)siakhatar666 نوشته:  ببخشید یه سوالی داشتم از دوستان دالاسی اینکه دالاس و هیوستون چه برتری هایی نسبت به همدیگه دارن ؟ از نظر حومه شهر و خود شهر چتورن؟ از نظر میانگین درامد در آمریکا چندم هستن؟

لطفا ده-دوازده صفحه قبل رو مطالعه کنید......!!!!!!!!!!Cool

RE: زندگی و کار در دالاس - hasti_banoo - 2013-05-05

(2013-05-05 ساعت 01:22)A.R.R نوشته:  دوستان عزیز سلام؛

واقعا متشکرم از اینکه وقت و تجربه گران بهاتون رو برای جواب دادن به سوالات ما میگذارید؛
خواستم از دوستان باتجربه عزیز سوال کنم که اگر فردی سیتیزن باشه ولی سابقه کار نداشته باشه برای کار پیدا کردن فرقی با دیگران (در کل مهاجرها) داره یا نه؟

باز هم متشکرم

سیستم کاری آمریکا برای استخدام بر پایه سه مورد هست: 1- اجازه اقامت و کار ، 2- مدرک تحصیلی و 3- سابقه کار. اینکه زبان رو وارد نکردم ، چون از بدیهیات هست و بسته به نوع کارتون باید تسلط به زبان داشته باشید.

وقتی برای کاری اپلای می کنید، اولین چیزی که موقع مصاحبه اول ( معمولا تلفنی ) ازتون سوال می کنند اینه که اجازه کار و اقامت دارید؟ برای کارفرما فرقی نمی کنه شما گرین کارت دارید یا سیتیزن هستید. همونقدر که حضورتون قانونی باشه کافیست.

اما مهمترین مساله تجربه کاری است که اگر از ایران هم تجربه داشته باشید اشکالی نداره و فقط باید به نوعی بهشون ثابت کنید. معمولا در مصاحبه های تخصصی تجربه شما رو می سنجند.

مدرک تحصیلی هم در بسیاری از رشته ها از جمله رشته های فنی ، شرط هست . اگر مدرکتون از آمریکا باشه خیلی بهتر، اگر هم نباشه عملا تاثیر زیادی نداره چون اینجا واقعا شایسته سالاری حرف دوم رو می زنه . نمی گم اول ، چون اگر دو نفر شایسته برای شغلی پیدا بشه، مسلما کارفرما اونی رو که به نوعی از طریق یک کارمند دیگر شرکت ، آشنا و رفیق و .. می شناسه ترجیح میده. البته تاکید می کنم به این معنی نیست که یک فرد بی سواد آشنا رو ترجیح بدن.

کارفرمای آمریکایی براش خیلی مهمه که شما فردی کاری باشید . یعنی وقتی به رزومه شما نگاه می کنند، می شمرند که فلان سالها بیکار بودید و می پرسند برای چی ؟ تو سیستم آمریکایی که بچه از سن کالج میره کار می کنه، خیلی غریب هست که کسی با سن بالاتر بیکار باشه. مهم نیست اونقدر که واقعا همه کارهاتون مرتبط با رشته مورد تقاضاتون باشه. مهم اینه که بدونند اهل کار هستید. حتی شده به صورت خدمات داوطلبانه ، یا کارآموزی باشه.

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2013-05-05

(2013-05-04 ساعت 11:50)مجید ملیح نوشته:  [quote='shimoda' pid='320135' dateline='1367170405']
[quote='مجید ملیح' pid='320126' dateline='1367170019'

تازه خلاصه برداری هم کردم! فقط می خواستم تجربه شخصی دوستان رو از خونه هایی که اجاره کرده اند، بدونم

به دلتون بد راه ندین Smile تکزاس از لحاظ اماری منطقه بد باگ خیز نیست و دوم اینکه بد باگ اکثرا مربوطه به هتلها و جایی که احتمال جابجایی هر روزه نفرات هست زیاده و منازل امار کمتری رو دارند و معمولا افراد در مسافرتها اون رو با وسائل به خونشون میارن. ملاحظه بعدی عدم خرید تشک و مبل و لوازم خواب دست دوم هست.

باز هم متشکرم
بله . در گرفتن مشاغل انتری لول (بدو ورود) مربوط به سیتی- کانتی- استیت- و ادارات فدرال که دسته بزرگی از مشاغل دولتی هستن و شرط اصلی اون سیتیزنی هست.

RE: زندگی و کار در دالاس - A.R.R - 2013-05-05

(2013-05-05 ساعت 10:37)soheilbadami نوشته:  
(2013-05-04 ساعت 11:50)مجید ملیح نوشته:  [quote='shimoda' pid='320135' dateline='1367170405']

به دلتون بد راه ندین Smile تکزاس از لحاظ اماری منطقه بد باگ خیز نیست و دوم اینکه بد باگ اکثرا مربوطه به هتلها و جایی که احتمال جابجایی هر روزه نفرات هست زیاده و منازل امار کمتری رو دارند و معمولا افراد در مسافرتها اون رو با وسائل به خونشون میارن. ملاحظه بعدی عدم خرید تشک و مبل و لوازم خواب دست دوم هست.

باز هم متشکرم
بله . در گرفتن مشاغل انتری لول (بدو ورود) مربوط به سیتی- کانتی- استیت- و ادارات فدرال که دسته بزرگی از مشاغل دولتی هستن و شرط اصلی اون سیتیزنی هست.

دوست عزیز متشکرم از راهنماییتون؛
یعنی مثلا کسی که متولد آمریکا بوده ولی 20 سال خارج از آمریکا بوده امکانش هست زمانیکه میاد به راحتی براش کار (هرچند سطح پایین) پیدا بشه؟
و اینکه چنین فردی براش بهتره از یه شهر با جمعیت کم شروع کنه یا با یه شهر بزرگ مثل دالاس؟

با سپاس

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2013-05-06

(2013-05-05 ساعت 17:41)A.R.R نوشته:  [quote='soheilbadami' pid='328945' dateline='1367734055']
[quote='مجید ملیح' pid='328004' dateline='1367652027']
[quote='shimoda' pid='320135' dateline='1367170405']
دوست عزیز متشکرم از راهنماییتون؛
یعنی مثلا کسی که متولد آمریکا بوده ولی 20 سال خارج از آمریکا بوده امکانش هست زمانیکه میاد به راحتی براش کار (هرچند سطح پایین) پیدا بشه؟
و اینکه چنین فردی براش بهتره از یه شهر با جمعیت کم شروع کنه یا با یه شهر بزرگ مثل دالاس؟
با سپاس

منظور مطلب من این بود که شخص سیتیزن میتونه کار دولتی بگیره و این ارجحیتش هست نسبت به یک مقیم و روال اینه که افراد فاقد تجربه که مثلا تازه از کالج اومدن یا مثلا شمایی که بیرون از کشور درس خوندید (بعد از ارزیابی مدرک در صورت لزوم) میتونید برای مشاغل سطح اول اعلام شده اپلای کنین بعد معمولا در امتحان ورودی شرکت میکنین یا در صورت لزوم همچنین در امتحان لایسنس استیت مربوطه بعد از اون مصاحبه و پذیرش و کلیر و غیره و وارد دوره ازمایشی/اموزشی اون شغل و الی اخر. ولی اینکه این پروسه راحت باشه اینطور نیست و رقابت برای شغل دولتی خیلی بالا هست یکی بعلت اینکه این اوپننیگها یا موقعیتهای شغلی واقعی هستن (بر خلاف مشاغلی که شما روی وبسایتها میبینید که معمولا 20 درصدشون حقیقی اند) و دوم اینکه شغل دولتی تنها شغل تضمین شده در امریکا هست. حالا اگر شما سالها هم دور از امریکا بوده باشید به فرض عدم اشنایی با محیط و زبان شانس بالایی نخواهد بود.