مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2013-05-10

سلام به همه دوستان
دوستان عزیزی که جدید به جمع بچه های دالاس میپیوندید لطفا برای رفع سوالاتتون سعی کنید صفحات رو مطالعه کنید و بعد اگه جوابتون رو پیدا نکردید سوال کنید که من فکر نمیکنم با این 107 صفحه دیگه سوالی مونده بوده ، و اینجا همچین تورمی هم نداره که بخواد قیمتها زیاد بالا پایین باشه .... این کار فقط بیخود باعث زیاد شدن پیج های این تاپیک میشه که شاید برای خیلی دوستان مفید نباشه پس لطفا سعی کنید صفحات اول که معمولا اطلاعات مفید در آن هست رو مطالعه کنید که امیدوارم بهتون کمک کنه و بعد اگه سوالی تکراری نبود بفرمایید ... اینجا ماشالله دوستانی که در صف نوبت نشسته باشند جهت کمک ( به لطف خدا ) زیاد هستن که امیدوارم همه شون اونطور که شایسته ش هستن در زندگیشون و در این دیار غربت جوابش رو بگیرند Smile

همگی موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - A.R.R - 2013-05-10

(2013-05-10 ساعت 00:01)mehdiii نوشته:  
(2013-05-09 ساعت 12:53)A.R.R نوشته:  دوستان عزیز سلام؛
یک سوال؛
با توجه به تجربیاتتون مقدار حداقل پولی که باید همراه یک فرد مجرد باشه تا در ابتدای مهاجرت به دالاس دچار مشکل خاصی نشه چقدره؟
سپاس فراوان

سلام
یعنی کافی بود 2 صفحه قبل رو میخوندی که دید نسبی پیدا کنی:
اینجا و اینجا و ارسالهای بعد از اون.

من تمام اونها رو خوندم ولی اونها هزینه ماهانه هست و هزینه هایی مثل هزینه ماشین و خیلی از خرج هایی که د ابتدا لازم هست رو که قبلا هم سوال کرده بودم پیدا نکردم؛
به هر حال از تمام راهنمایی های دوستان متشکر ولی فکر میکنم نوشتن یک عدد خیلی راحت تر بود از نوشتن این همه جواب و کذاشتن لینک صفحات...

RE: زندگی و کار در دالاس - mehdiii - 2013-05-10

(2013-05-10 ساعت 08:47)A.R.R نوشته:  
یک سوال؛
با توجه به تجربیاتتون مقدار حداقل پولی که باید همراه یک فرد مجرد باشه تا در ابتدای مهاجرت به دالاس دچار مشکل خاصی نشه چقدره؟
سپاس فراوان
سلام
من تمام اونها رو خوندم ولی اونها هزینه ماهانه هست و هزینه هایی مثل هزینه ماشین و خیلی از خرج هایی که د ابتدا لازم هست رو که قبلا هم سوال کرده بودم پیدا نکردم؛
به هر حال از تمام راهنمایی های دوستان متشکر ولی فکر میکنم نوشتن یک عدد خیلی راحت تر بود از نوشتن این همه جواب و کذاشتن لینک صفحات...
شما بسته به جایی که خونه میگیری و نوع خرج کردنت فرق میکنه. این همون چیزی بود که دوستان نوشته بودن و براحتی مشد نتیجه گرفت.
حداقل 1000 تا در ماه خرج داری (کرایه خونه + خورد و خوراک + یوتیلتی + ... )
طبیعتاً با این مبلغ جای زیاد مناسبی برای زندگی نمیتونی خونه بگیری و بقیه موارد. با توجه به اینکه سیستم حمل و نقل عمومی آنچنانی در دالاس نیست به ماشین هم احتمالاً نیاز پیدا میکنی که توی سایتهای مختلف از 2 تا 3 هزار دلار میتونی پیدا کنی که طبیعتاً ریسک بالایی هم داره چون هزینه تعمیرات ماشیت (maintenance) بالاست. ولی فکر کنم برای تهیه ماشین حداقل 5 هزارتا باید در نظر بگیری که کمی مطمئن تر.

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2013-05-10

دوستانی که قصد رفتن به ابران دارند من بلیط لوفتانزا 770 دلاری رفت و برگشت البته از هیوستون پیدا کردم به نظرم خیلی می ارزه.

RE: زندگی و کار در دالاس - salam100 - 2013-05-10

یک سوال؛
سپاس فراوان

سلام

ببین اگر roomate داشته باشی ماهی 1000-1200 و دز ضمن صرفه جو باشی اگر roomate نداشته باشی ماهی 1400-1600

RE: زندگی و کار در دالاس - A.R.R - 2013-05-10

(2013-05-10 ساعت 09:31)mehdiii نوشته:  
یک سوال؛
سپاس فراوان
سلام
شما بسته به جایی که خونه میگیری و نوع خرج کردنت فرق میکنه. این همون چیزی بود که دوستان نوشته بودن و براحتی مشد نتیجه گرفت.
طبیعتاً با این مبلغ جای زیاد مناسبی برای زندگی نمیتونی خونه بگیری و بقیه موارد. با توجه به اینکه سیستم حمل و نقل عمومی آنچنانی در دالاس نیست به ماشین هم احتمالاً نیاز پیدا میکنی که توی سایتهای مختلف از 2 تا 3 هزار دلار میتونی پیدا کنی که طبیعتاً ریسک بالایی هم داره چون هزینه تعمیرات ماشیت (maintenance) بالاست. ولی فکر کنم برای تهیه ماشین حداقل 5 هزارتا باید در نظر بگیری که کمی مطمئن تر.

تشکر از پاسخ کاملتون ولی سوال من این بود که مثلا با چقدر پول باید شروع کرد دوستی گفته بود 50000 دوست دیگری گفته بود من با 5000 اومدم خیلی اذیت شدم ولی ندیدم کسی گفته باشه مثلا یا nمقدار بیای برای شروع خوبه؛
سوال من این حداقل مبلغ کلی برای شروع هست که باید همراهمون باشه در ابتدای سفر تا به مشکلی مثل اون دوستان برنخوریم!

RE: زندگی و کار در دالاس - drpegah4 - 2013-05-11

سلام به دوستان عزیز دالاسی. برای کسایی که جدید تشریف میارن اگر لوازم اشپزخانه لازم دارین لطفا به من خبر بدین. وسایل اولیه در حد نو هست ( ست قابلمه و ست ظروف با کمی خورده ریز دیگه) که رایگان میدم خدمتتون. یه تشک کینگ هم هست که 1/3 قیمت اورجیناله. خبرم کنین لطفا. ممنون.

دوستان
لطفا دیگه مسیج نزنین که وسایل یه خونه جدید پیدا کردن. برای mattress ولی هنوز هستیم در خدمنتتون.

RE: زندگی و کار در دالاس - فرامرز مسیبیان - 2013-05-11

سلام
من تجربه18سال کار در بانک در ایران را دارم و بعد از کمی تاخیر در حال انتقال به امریکا ودالاس هستم درانجا چند خانواده فامیل دارم که یا کلنیک دارند یاشرکت و... که هیچکدام از ان عزیزان اطلاعاتی در خصوص کار در بانکهای انجا ندارن میخواهم بدانم کسی از دوستان در بانکهای انجا شاغل هست و کسی از نحوه استخدام و ورود به بانکهای انجا اطلاع داره یکی از فامیلهایم که در لس انجلسه راهنمایی کرد که باید اول در کالج زبان و بعد درکالج رشته بانک که 6 ماهه است بروم اما میخواستم بدانم قوانین وشرایط ورود به بانکهای دالاس هم مانند لس انجلسه یا تفاوت داره لطفا توضیح دهید ممنونم

RE: زندگی و کار در دالاس - golesang - 2013-05-11

(2013-05-10 ساعت 23:09)A.R.R نوشته:  
(2013-05-10 ساعت 09:31)mehdiii نوشته:  
یک سوال؛
سپاس فراوان
سلام

تشکر از پاسخ کاملتون ولی سوال من این بود که مثلا با چقدر پول باید شروع کرد دوستی گفته بود 50000 دوست دیگری گفته بود من با 5000 اومدم خیلی اذیت شدم ولی ندیدم کسی گفته باشه مثلا یا nمقدار بیای برای شروع خوبه؛
سوال من این حداقل مبلغ کلی برای شروع هست که باید همراهمون باشه در ابتدای سفر تا به مشکلی مثل اون دوستان برنخوریم!

دوست عزیز به نظر من اگه با کمتر از 15000 دلار برید خیلی اذیت میشید و همیشه دلهره خواهید داشت

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2013-05-11

(2013-05-11 ساعت 10:50)فرامرز مسیبیان نوشته:  سلام
من تجربه18سال کار در بانک در ایران را دارم و بعد از کمی تاخیر در حال انتقال به آمریکا ودالاس هستم درانجا چند خانواده فامیل دارم که یا کلنیک دارند یاشرکت و... که هیچکدام از ان عزیزان اطلاعاتی در خصوص کار در بانکهای انجا ندارن میخواهم بدانم کسی از دوستان در بانکهای انجا شاغل هست و کسی از نحوه استخدام و ورود به بانکهای انجا اطلاع داره یکی از فامیلهایم که در لس انجلسه راهنمایی کرد که باید اول در کالج زبان و بعد درکالج رشته بانک که 6 ماهه است بروم اما میخواستم بدانم قوانین وشرایط ورود به بانکهای دالاس هم مانند لس انجلسه یا تفاوت داره لطفا توضیح دهید ممنونم
دوره کالج بغیر از مدتی که برای زبان میگذارید کمتر از 2 سال نیست و من ندیدم که برای حسابداری یا بانک دوره وورک فورس یا کوتاه مدت جایی ارائه بشه البته باید تحقیق کنید شاید هم بود. در ضمن برای تلری بانک تا جایی که میدونم مقداری سابقه کار (در امریکا) نیاز هست و البته تسلط کامل به زبان چون این از دسته کارهای کاستمر سرویس هست.

RE: زندگی و کار در دالاس - tabim4 - 2013-05-11

(2013-05-11 ساعت 18:01)آنی نوشته:  من یه سری اطلاعات در مورد ویرجینیا و اینکه کجا مناسبه برای یه خانواده ی 4 نفره دوتا پسر 9 و 7 ساله...لطفن راهنماییم کنید....مدارسش خیلی برام مهمه و امنیتش..مرسی
جناب آنی من هم شرایطم مثل شماست چهار نفریم تا حالا این دو جا تو ویرجینیا به نظرم ایده آل باید باشه:
Arlington-East Falls, Arlington, VA در فاصله 4.5 کیلومتری واشنگتن
Highland Park-Overlee Knolls, Arlington, VA در فاصله 3.2 کیلومتری واشنگتن
علت: هر کدام از این مناطق دارای چهار امتیاز +A از سایت معتبر www.areavibes.com میباشند.
تحقیق بیشتر در مورد این دو مکان مناسب برای زندگی را به خودتان واگذار میکنم.
تصمیم ما به احتمال قوی یکی از این دو جا خواهد بود به لحاظ امنیت زیاد هزینه های متوسط و امکان کاریابی و امکانات زندگی خوب و انسانهای به نسبت با فرهنگ تر در مقایسه با اهالی تگزاس. البته تجربه و توصیه های ابر مهاجر این انجمن یعنی افشین خان که هم اکنون ساکن ویرجینیاست را نباید نادیده بگیریم . با یک احترام به سبک سامورایی در مقابل مقام محترم قبیله DV-2013 از قوم مهاجرسرا یعنی افشین عزیز

RE: زندگی و کار در دالاس - ferown - 2013-05-12

من تجربه18سال کار در بانک در ایران را دارم و بعد از کمی تاخیر در حال انتقال به آمریکا ودالاس هستم درانجا چند خانواده فامیل دارم که یا کلنیک دارند یاشرکت و... که هیچکدام از ان عزیزان اطلاعاتی در خصوص کار در بانکهای انجا ندارن میخواهم بدانم کسی از دوستان در بانکهای انجا شاغل هست و کسی از نحوه استخدام و ورود به بانکهای انجا اطلاع داره یکی از فامیلهایم که در لس انجلسه راهنمایی کرد که باید اول در کالج زبان و بعد درکالج رشته بانک که 6 ماهه است بروم اما میخواستم بدانم قوانین وشرایط ورود به بانکهای دالاس هم مانند لس انجلسه یا تفاوت داره لطفا توضیح دهید ممنونم

با درود
من بيشتر درباره Bank of America و شغل متصدى باجه ميدونم
سابقه ايران قبوله
زبان بسيار مهمه چون شما رو فروشنده خدمات بانك ميدونن
مدتى طول ميكشه كه جاى نزديك باز بشه
حتى از همه مراحل بگذرين ولى مدير شعبه بانك تشخيص بده كه جاى دورى نسبت به شعبه اش زندگى كنين رد ميكنه
--------------
اول كه از سايت كاريابى آنلاين بانك، شعبه هاى درخواست كننده نيرو رو پيدا ميكنين
بعد براى يك شعبه كه دوست دارين اقدام ميكنين و پروفايل درست ميكنين و مشخصات و رزومه ميذارين كه ميشه مشخصات دايمى شما براى انتخابهاى بعدى كه البته قابل تغيير هستن
بعد يك امتحان اينترنتى سه مرحله ايى نفس گير آنلاين داره كه يكبار براى هميشه ميدين و يكسال اعتبار داره
بعد از قبولى در امتحان آنلاين شما در واقع اعتبار براى استخدام پيدا ميكنين
بعد براى چند شعبه درخواست ميذارين
بعد براى يكى از اون انتخابها اگر واجد شرايط بدونن از اداره كل بانك تماس ميگيرن و دعوت به مصاحبه گروهى ميكنن
شما در جلسه گروهى ميرين و بايد از خودتون در جمع صحبت كنين و نقاط قوت و علاقه و سوابقون رو بگين
اونجا تصميم اول براى ادامه مراحل گرفته ميشه
اگر قبولتون كردن بهتون ميگن كه به شعبه مورد درخواستتون برين
در شعبه با مدير و معاونش مصاحبه دارين
اگر قبول بشين شروع به كار ميكنين
اوووووووووف اينهمه مرحله!!!! متاسفانه بله
-----------
براى شروع ٢٠ - ٢٥ ساعت كار ميدن
ساعتى ١١/٥ دلار حقوق متصدى باجه (تِلِر) هستش
حدود يكسال طول ميكشه كه از نيمه وقت به تمام وقت برسين
در ادامه اگر خوب كار بكنين ميتونين راهنماى حسابها (پِرسونل بَنكِر) بشين
اگر مدرك تحصيلى مرتبط دارين ميتونين به جز متصدى باجه براى شغلهاى بالاتر اقدام كنين
كسى بوده كه بعد از سه سال كار عالى و از متصدى باجه، بعد از گرفتن ليسانس مدير بانك شده
شنبه ها بانك نيرو ميخواد و چرخشى هست
براى مهدكودك ماهى ٣٠٠ دلار كمك ميدن
بيمه و ازكارافتادگى و پس انداز و بازنشستگى خوبى داره
----------
بانك Regional هم امتحان آنلاين داره و اگر قبول نشين شش ماه بعد ميتونين اقدام مجدد كنين
بانكهاى زير امتحان نداشتن: Wells Fargo - Citi
درباره Chase اطلاعات ندارم

RE: زندگی و کار در دالاس - mirman - 2013-05-12

(2013-05-10 ساعت 06:44)mahdis نوشته:  سلام به همه دوستان
دوستان عزیزی که جدید به جمع بچه های دالاس میپیوندید لطفا برای رفع سوالاتتون سعی کنید صفحات رو مطالعه کنید و بعد اگه جوابتون رو پیدا نکردید سوال کنید که من فکر نمیکنم با این 107 صفحه دیگه سوالی مونده بوده ، و اینجا همچین تورمی هم نداره که بخواد قیمتها زیاد بالا پایین باشه .... این کار فقط بیخود باعث زیاد شدن پیج های این تاپیک میشه که شاید برای خیلی دوستان مفید نباشه پس لطفا سعی کنید صفحات اول که معمولا اطلاعات مفید در آن هست رو مطالعه کنید که امیدوارم بهتون کمک کنه و بعد اگه سوالی تکراری نبود بفرمایید ... اینجا ماشالله دوستانی که در صف نوبت نشسته باشند جهت کمک ( به لطف خدا ) زیاد هستن که امیدوارم همه شون اونطور که شایسته ش هستن در زندگیشون و در این دیار غربت جوابش رو بگیرند Smile

همگی موفق باشید

از مهدیس خانم عزیز بابت زحماتی که میکشند صمیمانه تشکر میکنم ما هم اگه خدا بخواد شهر دالاس را برا زندگی جدید اتنخاب کردیم و تا چند ماه دیگه راهی هستیم.به قول لری خودمون "ایمو هم ها میاییم دالاس"

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2013-05-13

(2013-05-12 ساعت 23:19)mirman نوشته:  
(2013-05-10 ساعت 06:44)mahdis نوشته:  سلام به همه دوستان

همگی موفق باشید

از مهدیس خانم عزیز بابت زحماتی که میکشند صمیمانه تشکر میکنم ما هم اگه خدا بخواد شهر دالاس را برا زندگی جدید اتنخاب کردیم و تا چند ماه دیگه راهی هستیم.به قول لری خودمون "ایمو هم ها میاییم دالاس"

قسمت آخرو خوب اومدید "ایمو هم ها میاییم دالاس" ، خب منم اصالتا لُرم Big Grin
موفق باشید دوست عزیز

RE: زندگی و کار در دالاس - فرامرز مسیبیان - 2013-05-13

(2013-05-12 ساعت 22:42)ferown نوشته:  

با درود
من بيشتر درباره Bank of America و شغل متصدى باجه ميدونم
سابقه ايران قبوله
زبان بسيار مهمه چون شما رو فروشنده خدمات بانك ميدونن
مدتى طول ميكشه كه جاى نزديك باز بشه
حتى از همه مراحل بگذرين ولى مدير شعبه بانك تشخيص بده كه جاى دورى نسبت به شعبه اش زندگى كنين رد ميكنه
--------------
اول كه از سايت كاريابى آنلاين بانك، شعبه هاى درخواست كننده نيرو رو پيدا ميكنين
بعد براى يك شعبه كه دوست دارين اقدام ميكنين و پروفايل درست ميكنين و مشخصات و رزومه ميذارين كه ميشه مشخصات دايمى شما براى انتخابهاى بعدى كه البته قابل تغيير هستن
بعد يك امتحان اينترنتى سه مرحله ايى نفس گير آنلاين داره كه يكبار براى هميشه ميدين و يكسال اعتبار داره
بعد از قبولى در امتحان آنلاين شما در واقع اعتبار براى استخدام پيدا ميكنين
بعد براى چند شعبه درخواست ميذارين
بعد براى يكى از اون انتخابها اگر واجد شرايط بدونن از اداره كل بانك تماس ميگيرن و دعوت به مصاحبه گروهى ميكنن
شما در جلسه گروهى ميرين و بايد از خودتون در جمع صحبت كنين و نقاط قوت و علاقه و سوابقون رو بگين
اونجا تصميم اول براى ادامه مراحل گرفته ميشه
اگر قبولتون كردن بهتون ميگن كه به شعبه مورد درخواستتون برين
در شعبه با مدير و معاونش مصاحبه دارين
اگر قبول بشين شروع به كار ميكنين
اوووووووووف اينهمه مرحله!!!! متاسفانه بله
-----------
براى شروع ٢٠ - ٢٥ ساعت كار ميدن
ساعتى ١١/٥ دلار حقوق متصدى باجه (تِلِر) هستش
حدود يكسال طول ميكشه كه از نيمه وقت به تمام وقت برسين
در ادامه اگر خوب كار بكنين ميتونين راهنماى حسابها (پِرسونل بَنكِر) بشين
اگر مدرك تحصيلى مرتبط دارين ميتونين به جز متصدى باجه براى شغلهاى بالاتر اقدام كنين
كسى بوده كه بعد از سه سال كار عالى و از متصدى باجه، بعد از گرفتن ليسانس مدير بانك شده
شنبه ها بانك نيرو ميخواد و چرخشى هست
براى مهدكودك ماهى ٣٠٠ دلار كمك ميدن
بيمه و ازكارافتادگى و پس انداز و بازنشستگى خوبى داره
----------
بانك Regional هم امتحان آنلاين داره و اگر قبول نشين شش ماه بعد ميتونين اقدام مجدد كنين
بانكهاى زير امتحان نداشتن: Wells Fargo - Citi
درباره Chase اطلاعات ندارم
درود برمهاجر سراییهای عزیز
بخصوص شما feroven عزیز که بطور کامل و با حوصله و دقت جواب دادید
جوابتون کامل ودلگرم کننده و بود چندبار با دقت خوندم خیلی امیدوارکننده است که ببینی این طور به درخواستت عکس العمل مثبت نشون میدن و با نظر یاری همراهیت میکنند جا داره از موئسسین مهاجرسرا که سنگ بنای این حرکت خادمانه و خلاقانه را گذاشتند تشکر و قدردانی کنم ممنونم
در مورد ازمونهای بانک نگران نیستم این کار رابلدم البته روش کار بانک در ایران با امریکا متفاوته ولی در نفس کار خدمات بانکی یکیست البته زبان میخواهد که تا حدودی انرا در ترکیه زمانی که منتظر انجام مراحل پرونده ام بودم نزد سایر هموطنانم که انها هم مثل ما بودند تمرین کردم که اگر انرا + اموزش در جامعه انجا و + رفتن به کالج زبان در انجا کنیم + تلاش و تمرین و پیگیری مداوم اموزش زبان = نتیجه میدهد
باز هم از راهنماییتان ممنون