مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - PARY1366 - 2013-05-13

با سلام خدمت تمام دوستان بخصوص همشهریهای دالاسی!!! ( حیلی پررو هستم من هنوز ایرانم )
از دوستان درخواستی داشتم که در صورت امکان لیستی از مراکز مهم دولتی و غیر دولتی که یه تازه مهاجر به نظرتون نیاز داره رو برای من وسایر تازه واردین بزارین... اگر هم موجود هست این چنین مطلبی در مورد دالاس ممنون میشم ارجاع بدین من که نتونستم پیدا کنم.

RE: زندگی و کار در دالاس - آنی - 2013-05-13

آیا کسی در مورد پیتسبورگ ایالت پنسیلوانیا اطلاعاتی داره؟
کسی اونجا زندگی میکنه؟

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2013-05-13

(2013-05-13 ساعت 11:02)فرامرز مسیبیان نوشته:  
(2013-05-12 ساعت 22:42)ferown نوشته:  
(2013-05-11 ساعت 10:50)فرامرز مسیبیان نوشته:  سلام
من تجربه18سال کار در بانک در ایران را دارم و بعد از کمی تاخیر در حال انتقال به آمریکا ودالاس هستم درانجا چند خانواده فامیل دارم که یا کلنیک دارند یاشرکت و... که هیچکدام از ان عزیزان اطلاعاتی در خصوص کار در بانکهای انجا ندارن میخواهم بدانم کسی از دوستان در بانکهای انجا شاغل هست و کسی از نحوه استخدام و ورود به بانکهای انجا اطلاع داره یکی از فامیلهایم که در لس انجلسه راهنمایی کرد که باید اول در کالج زبان و بعد درکالج رشته بانک که 6 ماهه است بروم اما میخواستم بدانم قوانین وشرایط ورود به بانکهای دالاس هم مانند لس انجلسه یا تفاوت داره لطفا توضیح دهید ممنونم

با درود
من بيشتر درباره Bank of America و شغل متصدى باجه ميدونم
سابقه ايران قبوله
زبان بسيار مهمه چون شما رو فروشنده خدمات بانك ميدونن
مدتى طول ميكشه كه جاى نزديك باز بشه
حتى از همه مراحل بگذرين ولى مدير شعبه بانك تشخيص بده كه جاى دورى نسبت به شعبه اش زندگى كنين رد ميكنه
--------------
اول كه از سايت كاريابى آنلاين بانك، شعبه هاى درخواست كننده نيرو رو پيدا ميكنين
بعد براى يك شعبه كه دوست دارين اقدام ميكنين و پروفايل درست ميكنين و مشخصات و رزومه ميذارين كه ميشه مشخصات دايمى شما براى انتخابهاى بعدى كه البته قابل تغيير هستن
بعد يك امتحان اينترنتى سه مرحله ايى نفس گير آنلاين داره كه يكبار براى هميشه ميدين و يكسال اعتبار داره
بعد از قبولى در امتحان آنلاين شما در واقع اعتبار براى استخدام پيدا ميكنين
بعد براى چند شعبه درخواست ميذارين
بعد براى يكى از اون انتخابها اگر واجد شرايط بدونن از اداره كل بانك تماس ميگيرن و دعوت به مصاحبه گروهى ميكنن
شما در جلسه گروهى ميرين و بايد از خودتون در جمع صحبت كنين و نقاط قوت و علاقه و سوابقون رو بگين
اونجا تصميم اول براى ادامه مراحل گرفته ميشه
اگر قبولتون كردن بهتون ميگن كه به شعبه مورد درخواستتون برين
در شعبه با مدير و معاونش مصاحبه دارين
اگر قبول بشين شروع به كار ميكنين
اوووووووووف اينهمه مرحله!!!! متاسفانه بله
-----------
براى شروع ٢٠ - ٢٥ ساعت كار ميدن
ساعتى ١١/٥ دلار حقوق متصدى باجه (تِلِر) هستش
حدود يكسال طول ميكشه كه از نيمه وقت به تمام وقت برسين
در ادامه اگر خوب كار بكنين ميتونين راهنماى حسابها (پِرسونل بَنكِر) بشين
اگر مدرك تحصيلى مرتبط دارين ميتونين به جز متصدى باجه براى شغلهاى بالاتر اقدام كنين
كسى بوده كه بعد از سه سال كار عالى و از متصدى باجه، بعد از گرفتن ليسانس مدير بانك شده
شنبه ها بانك نيرو ميخواد و چرخشى هست
براى مهدكودك ماهى ٣٠٠ دلار كمك ميدن
بيمه و ازكارافتادگى و پس انداز و بازنشستگى خوبى داره
----------
بانك Regional هم امتحان آنلاين داره و اگر قبول نشين شش ماه بعد ميتونين اقدام مجدد كنين
بانكهاى زير امتحان نداشتن: Wells Fargo - Citi
درباره Chase اطلاعات ندارم
درود برمهاجر سراییهای عزیز
بخصوص شما feroven عزیز که بطور کامل و با حوصله و دقت جواب دادید
جوابتون کامل ودلگرم کننده و بود چندبار با دقت خوندم خیلی امیدوارکننده است که ببینی این طور به درخواستت عکس العمل مثبت نشون میدن و با نظر یاری همراهیت میکنند جا داره از موئسسین مهاجرسرا که سنگ بنای این حرکت خادمانه و خلاقانه را گذاشتند تشکر و قدردانی کنم ممنونم
در مورد ازمونهای بانک نگران نیستم این کار رابلدم البته روش کار بانک در ایران با آمریکا متفاوته ولی در نفس کار خدمات بانکی یکیست البته زبان میخواهد که تا حدودی انرا در ترکیه زمانی که منتظر انجام مراحل پرونده ام بودم نزد سایر هموطنانم که انها هم مثل ما بودند تمرین کردم که اگر انرا + اموزش در جامعه انجا و + رفتن به کالج زبان در انجا کنیم + تلاش و تمرین و پیگیری مداوم اموزش زبان = نتیجه میدهد
باز هم از راهنماییتان ممنون

سلام بر شما جناب مسیبیان ,وعزیزان دیگر
با تاکید و تایید فرمایشات شما و 100% تشکر از عزیزی که اطلاعات مرتبط را ارائه دادند....
من 11 سال در سیستم بانکی کشور بعناوین مختلف و سمت های گوناگون کار کرده ام و در بربر شما شاگردیم البته ... فقط چیزی که برای خودم پیش اومده و امیدوارم منفی جلوه نکنه رو خدمتتون عرض می کنم تا من و شما و اون عزیز در پی مشاکت اطلاعاتی خودمون در زمینه ای مشترک (بانکی) راه حل خوبی که راهگشا سایرین هم باشه رو به مهاجرسراییان ارایه بدیم.
الغرض... من در بانک چیس و ولس فارگو و کاپیتال وان و همچنین بانک او آمریکا تقاضای کار دادم و خواهم داد و همشون هم با لحاظ اینکه می پذیرند رزومه پیشین بانکی رو و دوزبانه بودن افراد رو اما تو امتحانات آنلاین که همه شون رو به نظر خودم(تاکید دارم به نظر خودم) خوب هم پاس کردم بعدش تماس نگرفتند و این مود طی حداقل 18 ماه گذشته اتفاق افتاده.... من و شما حداقل نصف سابقه کاریمون از مشتری مداری و جذب منابع شنیدم و راه و روشش رو بارها و بارها توو جلسات سبک و سنگین کردیم ولی به ضئم خودم حتی در سطح تحویل داری با تمام ریزه گیری ها موجود و ظرافت هایی که همیشه در ایران قائل بودم برای مشتری حس می کنم بانکهای اینجا تفاوتهای اساسی و کلان دارند و گاها" وقتی سوال مطرح شده در آزمون آنلاین رو از کسی تو شعبه پرسیدم که خیلی جوابش هم ساده بوده ایشون نفی کردند و گفتند نه جواب درست این هست که ما در بانکهای ایران( نه اینکه کار پیچیده یا خلافی کرده باشیم نه!!!) برامون جای اشکال بسیار یا مسئله خاصی نداشته.
مثلا" سوال شده بود " اگر مشتری شماره حساب را در خانه های مشخص شده در فیش درست ننوشته شما چه می کنید(یا پس و پیش نوشته-مثلا" 10 جای خالی هست و شماره حساب 8 رقم از چپ به راست. )؟
1- از مشتری می خواهیم اصلاحش کند.
2- خودمان اصلاحش می کنیم و اطلاع می دهیم.
3- مفهوم چنانچه داشته باشد و معتبر باشد عمل می کنیم.
4- فیش را عوض کرده می خواهیم دوباره پر کند.

همه گزینه ها به یک هدف می رسد و در سیستم بانکی کشور ایران موضوع حادی نیست ولی بارها به این سوال و نظایرهم برخورد کرده ام.
باید نگاه و شیوه پاسخ دهی مان رو هم پیش از ورود به این سیستم بانکی که با نمونه خاورمیانه ای آن کاملا" متفاوت است عوض کنیم.من همچنان به دنبال ورود به بانک در آینجا هستم و مطمئنم پس از سالها تجربه مشترکاتی هم هست ولی مبانی در عین سادگی پیچیده به نظر می آیند.

انشاله که روزی بتوانیم در انجمنی جداگانه به تک تک سوالات بانکی از این دست از انسانهای شریفی چون شما و Foroven عزیز و تشریک مساعی در آنها جواب داده و کسب تجارب جدید کنیم

RE: زندگی و کار در دالاس - KIMIA2005 - 2013-05-13

دوستان عزیز سلام

میخواستم بدونم حداقل پولی راکه باید برا شروع کاربرا یک خانواده 3 نفره به همراه داشته باشیم تا در شروع مهاجرت به دالاس دچار مشکل نشیم چقدرباید باشه ؟
اخه دوستان عزیز و گلم تصورش هم برام خیلی وحشتناک هستش که کسی رو نداشته باشی و با زن و بچه بیای توی شهر غریب اونور دنیا فکر میکنم اون لحظه سخت ترین لحظات زندگیم میتونه باشه ... البته با بودن شما عزیزان در دالاس خودش بزرگترین دلگرمی هستش برا امثال ما تازه واردها به هرصورت امیدوارم شما عزیزان همیشه موفق و سلامت باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - lotery2013 - 2013-05-14

(2013-05-13 ساعت 23:01)KIMIA2005 نوشته:  دوستان عزیز سلام

میخواستم بدونم حداقل پولی راکه باید برا شروع کاربرا یک خانواده 3 نفره به همراه داشته باشیم تا در شروع مهاجرت به دالاس دچار مشکل نشیم چقدرباید باشه ؟
اخه دوستان عزیز و گلم تصورش هم برام خیلی وحشتناک هستش که کسی رو نداشته باشی و با زن و بچه بیای توی شهر غریب اونور دنیا فکر میکنم اون لحظه سخت ترین لحظات زندگیم میتونه باشه ... البته با بودن شما عزیزان در دالاس خودش بزرگترین دلگرمی هستش برا امثال ما تازه واردها به هرصورت امیدوارم شما عزیزان همیشه موفق و سلامت باشید

اینمسئله کاملا نسبی است و بسته به سطح توقعاتتون دارد ولی برای یک زندگی متوسط در شروع کار با فرض اینکه تا 2، 3 ماه بیکار باشین اگر 15 تا 20 هزار تا داشته باشین با 3 نفر هیچ مشکلی انشا ا... نخواهید داشت...
البته این نسبی است و بسته به سطح توقعاتتون داره

RE: زندگی و کار در دالاس - sahels70 - 2013-05-14

سلام دوست عزیز
من در فرمها برای اومدن گرین کارت چیزی ننوشتم و به زودی به سفارت می رم و آدرس کسی رو اونجا ندارم بنویسم شما می تونین کمکم کنی فعلا آدرس بنویسم وقتی کارم شد ورفتم آدرس رو تغییر بدم. ببخشین

RE: زندگی و کار در دالاس - shimoda - 2013-05-14

(2013-05-14 ساعت 10:15)sahels70 نوشته:  سلام دوست عزیز
من در فرمها برای اومدن گرین کارت چیزی ننوشتم و به زودی به سفارت می رم و آدرس کسی رو اونجا ندارم بنویسم شما می تونین کمکم کنی فعلا آدرس بنویسم وقتی کارم شد ورفتم آدرس رو تغییر بدم. ببخشین

می تونید از ایمیگرنجل کمک بگیرید

RE: زندگی و کار در دالاس - ferown - 2013-05-14

(2013-05-13 ساعت 18:44)maxsupermax نوشته:  
(2013-05-13 ساعت 11:02)فرامرز مسیبیان نوشته:  
(2013-05-12 ساعت 22:42)ferown نوشته:  
(2013-05-11 ساعت 10:50)فرامرز مسیبیان نوشته:  سلام
من تجربه18سال کار در بانک در ایران را دارم و بعد از کمی تاخیر در حال انتقال به آمریکا ودالاس هستم درانجا چند خانواده فامیل دارم که یا کلنیک دارند یاشرکت و...

با درود
من بيشتر درباره Bank of America و شغل متصدى باجه ميدونم
سابقه ايران قبوله......
درود برمهاجر سراییهای عزیز
بخصوص شما feroven عزیز که بطور کامل و با حوصله و دقت جواب دادید
جوابتون کامل ودلگرم کننده ......

سلام بر شما جناب مسیبیان ,وعزیزان دیگر
با تاکید و تایید فرمایشات شما و 100% تشکر از عزیزی که اطلاعات مرتبط را ارائه دادند....
من 11 سال در سیستم بانکی کشور بعناوین مختلف و سمت های گوناگون کار کرده ام و در بربر شما شاگردیم البته ...

با درود بر دوستان
اول بگم که خیلی خوشحالم که بعد از مدتها دارم بازم میام و توی صفحات اینجا مینویسم. خیلیها رو از یاد بردم و خیلیها منو از یاد بردن. همسرم که دوسالی شدید فعال بود و منم در این چهار سال به سئوالها در پیام خصوصی جواب میدام و اصلا توی صفحات نمینوشتم، چون حال سر و کله زدن درمورد اینکه من درست میگم و تو درست نمیگی نداشتم. البته الان کلی ذوق کردم که برای یک موضوع عمومی به جای پیام خصوصی دادن بازم دارم توی صفحه اصلی مینویسم.

من خودم اصلا سابقه بانکی در ایران نداشتم و الان هم در بانک شاغل نیستم. البته من متولد 1354 هستم و ما قبلا ها چیزی به اسم "طرح کاد" داشتیم که با یک شغلی وقت کشی میکردیم و منم توی بانکی که عمه ام رییسش بود میرفتم و فقط همون رو در رزومه ام نوشتم. چهار سال هم هست که دالاس هستم. وقتی اومدم آمریکا به خودم گفتم که به من که توی بانک کار نمیدن و نرفتم سراغش. زبانم هم خوب بود ولی ترسیدم.
الان مدتیه بخاطر عمل دیسک کمرم که بخاطر سانحه در محل کار اتفاق افتاد، فعلا سه ماهی هست که تو خونه هستم. در این مدت خواستم یکبار هم که شده شغل بانک رو امتحان کنم و همون مراحلی که گفتم رو رفتم. بعد از حدود سه هفته درخواست گذاشتن در بانکهایی که نزدیکم بودن ( هفته ایی یکبار برای اونجاهایی که میخواستم، درخواست میذاشتم)، بهم زنگ زدن و برای مصاحبه گروهی رفتم و قبول شدم و بعدش هم برای مصاحبه در شعبه رفتم و اونم قبول شدم. ولی چون اجازه کار کردن از جرّاحم نداشتم (وگرنه ادامه معالجاتم به مشکل میخورد)، بهانه آوردم و گفتم که بعدا برای یک شعبه دیگه اقدام میکنم و اون خانم متصدی استخدام هم لطف کرده و جای من رو برای انتخاب در آینده باز گذاشته. البته من باهاش کلی گفتم و خندیدم و احترامش رو هم داشتم (سنش هم زیاد بود؛ فردا خانومم اینو میخونه و دِ بیا). تازه من سه بار برای سه شعبه مختلف Bank of America دعوت به مصاحبه شدم!!!
امتحان آنلاین سخت بانک آف آمریکا رو قبول شدم ولی مال "رجینال" رو افتادم؟؟؟؟!!!!!
برای بانک citi و Wells Fargo هم اقدام کردم و برای مصاحبه دعوت شدم که اینبار هم خودم خجالت کشیدم برم و بعد بگم نمیخوام و هم وقت تلف کردن بود و هم علاقه ایی به اون بانکها نداشتم.
درمورد سئوالهای امتحان آنلاین، اگر زیاد رفته باشین بانک و کمی هم به قول دوست عزیزمون روشها و خطاهای کاری در ایران رو کنار بذارین، میتونین با یک منطق به جواب درست برسین و قبول بشین.
بیشتر سئوالهای بخش انیمیشن درباره نحوه برخورد با مشتری هستش.
خودم تو فکر اینم که بعد از بهبودیم برم سراغ شغل متصدی باجه و از مزایای بانک استفاده کنم. اینجا باید دو شغل داشت یکی تمام وقت و یکی نیمه وقت. اگر یکی از دست رفت، دوّمی رو داشته باشی تا لنگ نمونی. ولی با دانشجوی تمام وقت بودن و درس خوندن و "تکلیفها و مشقها" نمیشه دو شغله بود که مشکل من همینه. همسرم هم کار نمیکنه. برگشتنم به شغل قبلی هم بخاطر عمل کمرم با وجود درآمد مناسبش صلاح نیست. اینها رو نوشتم که بدونین وضعم هم خیلی روبراه و توپ نیست که دست رد به سینه بانک زدم. شرایطم برای شروع مهیا نبود. ولی ممکنه و شدنیه.
دوست خوب و قدیمی و پرسابقه Maxsupermax ؛ متاسفم که هنوز بعد از این مدت جواب نگرفتی و میدونم که برای همه و در هر کاری که میخوان، این شانسها نیست. برای خودم هم توی کاری که میخوام مثل شما تا الان نشده. همیشه دنیا بازیش میگیره. میدونم که اگر تصمیمم و شرایطم برای کار کردن در بانک جدی بود، مثل شما اصلا بهم زنگ هم نمیزدن!! من پیشنهاد میکنم که در رزومه خودت یک تجدید نظر داشته باشی و از تواناییهات زیاد ننویسی. همونی که میخوان، همون باش و همون مشخصات رو برای اون شغل بهشون بگو؛ نه کمتر و نه بیشتر. دیدم که بیشتر دنبال جوونهای کالج برو یا تازه فارغ التحصیل شده هستن تا به قول خودشون اونها رو برای مدت طولانی داشته باشن. یعنی هزینه و زمان آموزش دادنشون براشون بیارزه. امیدوارم که زودتر به خواسته ات برسی و وقتی برای مصاحبه رفتی خیلی با اطمینان ولی خلاصه و اثرگذار از خودت بگو. من در سه چهار دقیقه مهلتم، جوری با علاقه از اون مدت کارآموزیم در بانک گفتم که انگار مدیر بانک بودم و سالها کارم بوده. از سابقه خدمات به مشتری هم بگو چونکه اینها براشون مهمه که سابقه "خدمات به مشتری" داشته باشی و بتونی مشتری رو جذب کنی. بگو که چقدر برای اینکار کشته و هلاکی و این شغل رویاییت بوده و شغل تمام عمرت میشه. بگو که اون بانک برات مهمه و بهش علاقه داری.
اگر کسی هم ریش و سبیل و موهاش سفید شده، برای روز مصاحبه رنگشون کنه ؛ جدی میگم!!!! اینو از همون خانومه با شوخی از زیر زبونش کشیدم که قیافه هم براشون مهمه. من از همه شرکت کننده ها هم پیرتر بودم و هم زشت تر. حالا اینکه منو در روز مصاحبه گروهی چرا قبول کردن نمیدونم خداییش؟؟؟!!!
بازم در خدمتم

RE: زندگی و کار در دالاس - کامبیز مصدق - 2013-05-14

(2010-02-28 ساعت 12:03)tehranipoor نوشته:  اینم یه مدلشه دیگه اشکان خان، آدمو هل می دی وسطو دست دست، فلانی باید برقصه ... باشه چشم. سعی می کنم به تدریج یه چیزایی اینجا برای شما و بقیه دوستان پست کنم.

اول اینکه دالاس در اصل شهر نیست. اینا به ترتیب اول ایالت دارن، بعد کانتی، و بعد شهر. دالاس کانتی (Dallas County) یکی از کانتی های ایالت تگزاسه که خودش از تعدادی شهر تشکیل شده. اینجا در واقع کلانشهر دالاس فورت ورث (Dallas – Fort Worth Metroplex) یا به اختصار دی اف دبلیو (DFW) است که از دوازده کانتی تشکیل شده.

[عکس: attachment.php?aid=919]

خود این کلانشهر به دو بخش تقسیم می شه. بخش شرقی که دالاس - پلینو - ایروینگه (Dallas–Plano–Irving) و بخش غربی که فورت ورث - آرلینگتونه (Fort Worth–Arlington). این کلانشهر بیش از شش میلیون و دویست هزار نفر جمعیت داره که چهارمین کلانشهر آمریکا محسوب میشه و از نظر سرعت رشد جمعیت در آمریکا مقام دوم رو در حال حاضر داره.

[عکس: attachment.php?aid=920]

فرودگاه اصلی اینجا فرودگاه دی اف دبلیو است که بین دالاس و فورت ورثه و از نظر ترافیک هواپیما سومین فرودگاه بزرگ دنیاست. البته بینشون خالی نیست و در واقع به هم وصل شدن.

[عکس: attachment.php?aid=921]

کانتی های دیگه ای هم هستن مثلاً کالین کانتی (Collin County) در شمال دالاس که در واقع شهری که ما توش هستیم یعنی پلینو (Plano) و برای معرفیش می گیم تو دالاسه، در واقع در کالین کانتی قرار داره ولی همه حتی همین جا هم می گن شمال دالاس. این شهرها جدا از هم نیستن در واقع الان همه به هم وصلن و شما متوجه فاصله ای بین اونا نمی شید ولی از نظر شهرداری و تقسیمات کاری به صورت رسمی مثل مناطق شهرداری تهران میشه فرضشون کرد.

بخش های شمالی دالاس از نظر محلیت بهتر از جاهای دیگه هستن و خب ایرانیها هم بیشتر همین جاها یعنی بیش از همه پلینو و بعد هم ریچاردسون و فریسکو و شهرهای همین حوالی هستن.

راستی یه جایی بود که عکس آپلود می کردیم بعد می ذاشتیم تو سایت، ادرسشو قبلاً دوستان داده بودن، اگه یکی دوباره بگه ممنون میشم چون فکر کنم به زودی این یه مگ جیرة ما تموم میشه.

خواستم اصلاح کوچکی به چیزی که این دوست نوشته است بکنم. خیر شهر دالاس یک شهر است و مرکز کانتی دالاس است. من مطالب دیگر ایشان را نخواندم. فقط خواستم بگویم دالاس یک شهر آمریکایی است و زیاد باب طب ایرانی ها نیست. یعنی جامعه ایرانی های چندانی مثل کالیفرنیا ندارد و اکثر ایرانی هایش مثل آمریکایی ها هستند.

RE: زندگی و کار در دالاس - کامبیز مصدق - 2013-05-14

(2010-05-06 ساعت 22:22)nefarioos نوشته:  يه سوال Big Grin نخندينا جديه
ميخوام بدونم تو دالاس كلاس تكواندو هست؟
من ميخوام برم دالاس از طرفي اصلا نميخوام ورزشم ام كنار بزارم كسي خبري داره؟

در همه دهاتهای آمریکا همهچیز هست. دالاس یک شهر بزرگومدرن می باشد

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2013-05-14

(2013-05-14 ساعت 17:41)کامبیز مصدق نوشته:  
(2010-02-28 ساعت 12:03)tehranipoor نوشته:  راستی یه جایی بود که عکس آپلود می کردیم بعد می ذاشتیم تو سایت، ادرسشو قبلاً دوستان داده بودن، اگه یکی دوباره بگه ممنون میشم چون فکر کنم به زودی این یه مگ جیرة ما تموم میشه.

خواستم اصلاح کوچکی به چیزی که این دوست نوشته است بکنم. خیر شهر دالاس یک شهر است و مرکز کانتی دالاس است. من مطالب دیگر ایشان را نخواندم. فقط خواستم بگویم دالاس یک شهر آمریکایی است و زیاد باب طب ایرانی ها نیست. یعنی جامعه ایرانی های چندانی مثل کالیفرنیا ندارد و اکثر ایرانی هایش مثل آمریکایی ها هستند.

دالاس مقام دوم در تعداد شهروندان ایرانی رو در امریکا دارد.

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2013-05-15

یک تجربه ای راجع امتحانات انلاین هست که شاید به درد دوستان بخوره چون بحثش اینجا شده بود. اوایل ورود ما در 2010 همسر من دنبال کارهای ساعتی و نیمه وقت بود و جاهای مختلفی اپلای میکرد و همینطور که شما هم ممکنه بدونید هر فروشگاه و مرکزی اینجا برای خودش سایت استخدام داره و هر کدوم هم برای شروع یک امتحان انلاین برگزار میکنن اینکه این سیستم استخدام چه نقایصی داره و اصلا برای کم کردن افراد زیاد متقاضی هست بحث جدایی داره که واردش نمیشم اما نکته اینکه ما بعدا فهمیدیم که اگر شما جوابها رو نداشته باشید بالای نود درصد قبول نمیشید چون سوالات جواب منطقی ندارن و غیره که بگذریم. القصه برخی از این امتحانات جوابهاش روی سایتها هستن و مجانی مثل فروشگاه کروگر . برخی دیگه بیشتر کلاس دارن مثل پتسمارت که سوال و جوابها رو شما میرید و روی یک سایت مرتبط پیدا میکنید و باید بخرید (این فکر کنم 9-10 دلار بود و ایشان خریدند و درست هم بود) یا مثلا برای هتل مریوت حدود 16 دلار بود و بگذریم که ایشون بدلایلی هیچکدوم از کارها رو نرفت ولی دعوت شد برای مصاحبه برای شغل سطح اول.
به هر حال این هم یک ناندانی برای برخی شرکتها هست حالا موضوع پشت پرده شان چیست من بیخبرم ولی قبل از هر امتحانی سعی کنین که جوابها رو بدست بیارید البته مطمئن نیستم که برای همه مشاغل چنین چیزی باشه اما گشتنش ضرری نداره.

RE: زندگی و کار در دالاس - mechanicalengineer - 2013-05-15

(2010-05-07 ساعت 01:46)mahdis نوشته:  سلام دوست عزیز
در خصوص کلاس دقیق نمیدونم ولی اینجا ( دالاس ) هستن باشگهایی که ۲۴ ساعته هستن ولی براتون سوال میکنم
در ضمن دوستان هر کسی قصد اومدن به دالاس رو داشته باشه ما هر کمکی از دستمون بر بیاد براتون انجام میدیم از گرفتن خونه تا اومدن از فرودگاه و ...
زمانی که امدیم خیلی اذیت نشدیم چون خونه رو کسی از طرف ما دیده بود و ما هم حساسیت نشون ندادیم و اولین خونه رو قرارداد بستیم در کل سختی نکشیدیم و دوست داریم دوستانی که قصد مهاجرت دارن کمکشون کنیم تا از سفرشون لذت ببرن
به هر حال ما ( من و همسرم ) در خدمت دوستان هستیم

همگی موفق باشید
سلام و تشکر
میخواستم بدونم امکان همخونه شدن با دانشجویان ایرانی یا آمریکایی اونجا هست؟ چقدر هزینه ها رو کاهش میده ؟ برای کار چطور باید اقدام کرد و اصلا امکانش هست از ایران از طریق سایت یا جایی اونجا هماهنگ کرئ ؟
من تا چند ماه دیگه میخوام بیام مهندسی مکانیک خوندم و شنیدم دالاس بر رشتمون خوبه ولی واقعیتش چون شناخت زیادی ندارم و برام مهمه که بتونم زود کار پیدا کنم ( بخاطر هزینها هاش ) اگه کسی اطلاعاتی بده ممنون میشم - گفتید حتما باید ماشن داشته باشی، هزینه رنتش چقدره و کلا در دالاس هزینه ماهیانه برای همه چی زندگی در چه رنجی است؟

RE: زندگی و کار در دالاس - zzarin - 2013-05-15

سلام من رشته تحصیلی ام دبیری ریاضی هستش و علاوه بر اون مدت 12 ساله تو انتشارات مدیر فروش هستم به نظر شما توی دالاس مدرسه ایرانی هستش و آیا می تونم کاری پیدا کنم که مرتبت باشه

RE: زندگی و کار در دالاس - lotery2013 - 2013-05-16

(2013-05-10 ساعت 05:16)lotery2013 نوشته:  با سلام بر دوستان دالاس نشین
یک سری. وسایل کامپیوتری در حد نو به شرح زیر با قیمت بسیار عالی به فروش می رسد. اگر تمایل به خرید دارین پیام خصوصی بدین

-Dell 1320c color printer
-Dell Power Edge 840 server
-2 Dell Optiplex 330
-3 Keyboards
-1 wireless keyboard
-Dell Power Switch