مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

زندگی و کار در دالاس - امیر حسن - 2010-09-12

سلام به همه.میخواستم از دوستانی که تو دالاس زندگی میکنن بپرسم وضعیت کار تو دالاس چطوریه؟اگه مامان بابام تو لاتاری برنده بشن ما به احتمال زیاد یا میریم واشنگتن دی سی یا دالاس.میخوام ببینم من که 18 سالمه برام کاری پیدا میشه؟از همین کارای معمولی.حقوقشو اگه میتونید حتما بگید چون خیلی واسم مهمه.اگه میشه همین جا بگید.بی زحمت نگید برو این سایتو یا این پستو اون پستو بخون.آقای تهرانی پور و همه دوستان خوبه مهاجر سرا لطفا منو راهنمایی کنید که بدجور گیج شدم.لطفا بگید بعد از وقت از اومدنمون میتونیم کار پیدا کنم؟

RE: زندگی و کار در دالاس - tehranipoor - 2010-09-13

(2010-09-12 ساعت 13:42)امیر حسن نوشته:  سلام به همه.میخواستم از دوستانی که تو دالاس زندگی میکنن بپرسم وضعیت کار تو دالاس چطوریه؟اگه مامان بابام تو لاتاری برنده بشن ما به احتمال زیاد یا میریم واشنگتن دی سی یا دالاس.میخوام ببینم من که 18 سالمه برام کاری پیدا میشه؟از همین کارای معمولی.حقوقشو اگه میتونید حتما بگید چون خیلی واسم مهمه.اگه میشه همین جا بگید.بی زحمت نگید برو این سایتو یا این پستو اون پستو بخون.آقای تهرانی پور و همه دوستان خوبه مهاجر سرا لطفا منو راهنمایی کنید که بدجور گیج شدم.لطفا بگید بعد از وقت از اومدنمون میتونیم کار پیدا کنم؟

سلام امیر حسن
ببخشید من متوجه نشدم درست. "اگه مامان بابام تو لاتاری برنده بشن ..." یعنی منظورت اینه که هنوز نشدن؟ خب اگه نشدن برای چی دیگه بدجور گیج شدی؟ وقتی برنده نشدن که قرار نیست کاری بکنی که گیج شده باشی؟

RE: زندگی و کار در دالاس - امیر حسن - 2010-09-13

سلام آقای تهرانی پور.من در اصل میخواستم برای تحصیل برم که یاد قرعه کشی لاتاری افتادم.حالا هم میخوام مامان و بابام رو ثبت نام کنم که اگه شد همه با هم بریم.چون من سنم طوری نیست که بتونم خودمو ثبت نام کنم.اگر هم تو لاتاری برنده نشدیم بازم تصمیمم برای ادامه تحصیل در آمریکا پا بر جا هست.حالا هم اگه راضی شدید جوابمو بدید.ممنون.در ضمن اگه میشه جواب این سوالم رو هم در آخر بدین بی زحمت.تو پلینو استودیو برای خوانندگی هست؟اگه زحمتی نیست جواب سوالام رو کامل توضیح بدین.خیلی ازتون ممنونم.

RE: زندگی و کار در دالاس - nefarioos - 2010-09-13

(2010-09-13 ساعت 12:21)امیر حسن نوشته:  سلام آقای تهرانی پور.من در اصل میخواستم برای تحصیل برم که یاد قرعه کشی لاتاری افتادم.حالا هم میخوام مامان و بابام رو ثبت نام کنم که اگه شد همه با هم بریم.چون من سنم طوری نیست که بتونم خودمو ثبت نام کنم.اگر هم تو لاتاری برنده نشدیم بازم تصمیمم برای ادامه تحصیل در آمریکا پا بر جا هست.حالا هم اگه راضی شدید جوابمو بدید.ممنون.در ضمن اگه میشه جواب این سوالم رو هم در آخر بدین بی زحمت.تو پلینو استودیو برای خوانندگی هست؟اگه زحمتی نیست جواب سوالام رو کامل توضیح بدین.خیلی ازتون ممنونم.

دوست عزیزم

من یه نصیحت بهت می‌کنم

اینجا فضاش با همه سایت‌های دیگه فرق داره

اینجا همه مثل خونواده هستند

من پستاتو دنبال می‌کنم

یه کم پرخاش گری میکنی‌ و این درست نیست

سعی‌ کن یه کم متین تر باشی‌

ممنون
Smile

RE: زندگی و کار در دالاس - امیر حسن - 2010-09-13

(2010-09-13 ساعت 19:19)nefarioos نوشته:  
(2010-09-13 ساعت 12:21)امیر حسن نوشته:  سلام آقای تهرانی پور.من در اصل میخواستم برای تحصیل برم که یاد قرعه کشی لاتاری افتادم.حالا هم میخوام مامان و بابام رو ثبت نام کنم که اگه شد همه با هم بریم.چون من سنم طوری نیست که بتونم خودمو ثبت نام کنم.اگر هم تو لاتاری برنده نشدیم بازم تصمیمم برای ادامه تحصیل در آمریکا پا بر جا هست.حالا هم اگه راضی شدید جوابمو بدید.ممنون.در ضمن اگه میشه جواب این سوالم رو هم در آخر بدین بی زحمت.تو پلینو استودیو برای خوانندگی هست؟اگه زحمتی نیست جواب سوالام رو کامل توضیح بدین.خیلی ازتون ممنونم.

دوست عزیزم

من یه نصیحت بهت می‌کنم

اینجا فضاش با همه سایت‌های دیگه فرق داره

اینجا همه مثل خونواده هستند

من پستاتو دنبال می‌کنم

یه کم پرخاش گری میکنی‌ و این درست نیست

سعی‌ کن یه کم متین تر باشی‌

ممنون
Smile

والا من از تنها چیزی که بدم میاد پر خاشگریه.اگه شما نظرتون اینه به روی چشم.من سعی میکنم بهتر باشم.ولی اگه یکی پیدا بشه جوابه منو بده ممنون میشم.

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2010-09-14

ما که بیخواب شدیم شدید
لا اقل چند کلام برا دوستمون بنویسیم که خیلی جوان و عجول است که طبیعی است
اما دوست عزیز اول چاله رو بکن بعد منار رو بدزد ! (ضربالمثل بود ها !)
من دقیق جواب سوال شما رو نمیدونم ولی ایشالا اگه اومدی میبینی که وسعت اینجا دریاست وکار هم فراوونه بسته به علاقه و تخصص شما
اما 1 چیز رو بدون اگر زبان ندونی گرفتن پایین ترین کارا هم مشکل میشه گرچه من تقریبا تا حالا که اینجام (البته مدت کمی هست) ندیدم و نشنیدم که ایرانیا کارهای خیلی پایین داشته باشن (اشتباه نشه من تعصبی ندارم)
ولی سعی کن زبان و همون موسیقی مورد علاقت رو علمی یاد بگیری و محال است بیکار بمونی ادامه تحصیل که جای خود تافل میخواد.

RE: زندگی و کار در دالاس - امیر حسن - 2010-09-14

(2010-09-14 ساعت 12:54)soheilbadami نوشته:  ما که بیخواب شدیم شدید
لا اقل چند کلام برا دوستمون بنویسیم که خیلی جوان و عجول است که طبیعی است
اما دوست عزیز اول چاله رو بکن بعد منار رو بدزد ! (ضربالمثل بود ها !)
من دقیق جواب سوال شما رو نمیدونم ولی ایشالا اگه اومدی میبینی که وسعت اینجا دریاست وکار هم فراوونه بسته به علاقه و تخصص شما
اما 1 چیز رو بدون اگر زبان ندونی گرفتن پایین ترین کارا هم مشکل میشه گرچه من تقریبا تا حالا که اینجام (البته مدت کمی هست) ندیدم و نشنیدم که ایرانیا کارهای خیلی پایین داشته باشن (اشتباه نشه من تعصبی ندارم)
ولی سعی کن زبان و همون موسیقی مورد علاقت رو علمی یاد بگیری و محال است بیکار بمونی ادامه تحصیل که جای خود تافل میخواد.

من واقعا ازتون تشکر میکنم که این موضوع مهمه زبان رو گفتید.واقعا کسی که اونجا زبان بلد نباشه یه جورایی فلج هست.فکر میکنن تا برسن اونجا بهشون کار میدن و پول از زمینو آسمون میریزه رو سرشون.همه این چیزا هم به خاطره اسم و رویای آمریکا هست.ازتون ممنونم که منو راهنمایی کردین.بازم ممنون میشم اگه کسی راجع به سوالاتم اطلاع داره بگه شاید بعضیا هم این سوال های منو داشته باشن.

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2010-09-15

دوستان سلام
من برای مدتی کوتاه ایران هستم ، فعلا" نمیتونم جوابگو باشم ولی همسرم هستن و اگه کاری باشه میتونن جوابگو دوستان باشن
همگی التماس دعا
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - Colonel - 2010-09-16

سلام به دوستان
قبل از هر چیز باید بهتون خسته نباشید بگم بابت این ترد که به خوبی ساختین
خوب من تا حدودی تحقیقاتم در مورد دالاس تکمیل بود تا به اینجا رسیدم و تجربه ی شخصی افراد رو هم دیدم
من تا ماه آینده به دالاس میام راستش قصدم نیویورک هست ولی بنا به مسائلی اول باید بیام دالاس
قصد دارم یه چند ماهی اونجا باشم یکی از دوستانم در mccallum BLVD هست منم ترجیح میدم اون سمت ها باشم
میخواستم ازتون سوال کنم این محله چجوری هست ایا شناختی دارین از اینجا؟به قولی بالاشهر هست یا مرکز؟نسبت به down town مزیتی داره یا معایبی؟
من میخوام دوستم رو غافلگیر کنم واسه همین از خودش سوالی نمیپرسم
تا اونجا که میدونم میشه خونه واسه 6 ماه قرارداد بست حدود قیمتی اون منطقه رو هم از سایت هایی دیدم ولی اگه شما هم نظر شخصی تون رو بگین ممنون میشم
و در نهایت امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشین

RE: زندگی و کار در دالاس - ندا شریف - 2010-09-16

(2010-02-28 ساعت 07:15)ashkan58 نوشته:  با سلام خدمت تهرانی پور و هدا خانم و سایر عزیزانی که در شهر دالاس زندگی می کنند

من هم قصد دارم تا سال دیگر به دالاس بیایم لطفا در مورد شهر دالاس بیشتر بنوسید وبیشتر وارد جزییات شوید خیلی ها از ایران این شهر را انتخاب می کنند

با تشکر فراوان از شما

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2010-09-17

(2010-09-16 ساعت 16:31)Colonel نوشته:  سلام به دوستان
خوب من تا حدودی تحقیقاتم در مورد دالاس تکمیل بود تا به اینجا رسیدم و تجربه ی شخصی افراد رو هم دیدم
من تا ماه آینده به دالاس میام راستش قصدم نیویورک هست ولی بنا به مسائلی اول باید بیام دالاس
قصد دارم یه چند ماهی اونجا باشم یکی از دوستانم در mccallum BLVD هست منم ترجیح میدم اون سمت ها باشم
میخواستم ازتون سوال کنم این محله چجوری هست ایا شناختی دارین از اینجا؟به قولی بالاشهر هست یا مرکز؟نسبت به down town مزیتی داره یا معایبی؟
تا اونجا که میدونم میشه خونه واسه 6 ماه قرارداد بست حدود قیمتی اون منطقه رو هم از سایت هایی دیدم ولی اگه شما هم نظر شخصی تون رو بگین ممنون میشم

شما باید ادرس دقیق تری داشته باشی چون این خیابان طولانی است و از محلهای مختلفی رد میشه ولی مرکز اون نزدیک ادیسون هست که از حومه هاست ولی به مرکز نزدیکه البته به غرب پلینو هم نزدیکه
اینا حومه ها خیلی بالا پایین نداره اکثرا بالان.
راجع اجاره من نتونستم بدون co-signer که کردیت داشت خونه اجاره کنم !
حتی برق هم به من ندادن
البته خوب شاید راهایی داره ولی ما فعلا بلد نیسیم ! اونهایی هم که ساکن اینجان اصلا فکر این چیزا نیسن .

RE: زندگی و کار در دالاس - afsoun - 2010-09-17

دالاس شهری است در ایالت تگزاس از کشور ایالات متحده آمریکا.

این شهر نهمین شهر بزرگ آمریکا از لحاظ جمعیت می‌باشد. اما با احتساب مناطق حومه‌ای، کلان-شهر دالاس-فورت وورث با بیش از شش میلیون نفر جمعیت بزرگ‌ترین کلان شهر ایالت تگزاس و چهارمین کلان شهر بزرگ ایالات متحده آمریکا است.
مراکز علمی
مرکز پزشکی دانشگاه تکزاس شعبه جنوب‌غربی نیز امروزه از معتبرترین مراکز علوم پزشکی جهان محسوب می‌شود بطوریکه چهار برنده جایزه نوبل پزشکی در این مرکز مشغول به کار می‌باشند.

دو دانشگاه بزرگ دیگر در این شهر دانشگاه متودیست جنوبی و دانشگاه تگزاس در آرلینگتون هستند. دانشگاه شمال تگزاس نیز در دنتون، در شمال دالاس قرار دارد.

کتاب‌خانه عمومی دالاس ۳٬۸۰۰٬۰۰۰ نسخه کتاب دارد. کتابخانه ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش نیز در این شهر در حال تاسیس است.

انجمن قلب آمریکا نیز در دالاس مرکزیت دارد.

ایرانیان اهل دالاس
کلانشهر دالاس-فورت ورث و حومه‌های آن همانند ایروینگ، پلانو، ریچاردسون، و آرلینگتون حاوی جمعیت قابل توجهی ایرانی تبار می‌باشند. انوشه انصاری را از این دسته ساکنین می‌توان نام برد.

اقتصاد
دالاس مرکز شرکت ای‌تی‌اندتی AT&T (بزرگ ترین شرکت مخابراتی آمریکاو نیز اکسان موبیل، دکتر پپر، پرودیا سیستمز، تگزاس اینسترومنتز، هواپیمایی ساوث وست، نیمان مارکوس، گروه بک، اربن دیزاین گروپ، اچ کی اس، بل هلیکاپتر، گایکو، بلاکباستر، آمنی هتلز، و جی‌سی‌پنی می‌باشد. ۷-ایلون نیز در این شهر کار خود را آغاز کرد.

فرودگاه بین‌المللی دالاس-فورت ورث از بزرگ‌ترین فرودگاه‌های ایالات متحده محسوب می‌شود. بانک فدرال رزرو دالاس نیز در اینجا قرار دارد. بانک آو آمریکا پلازا، بلندترین برج این شهر، متعلورزش
تیم بسکتبال دالاس ماوریکس نیز در چند سال اخیر شهرت فراوانی در لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا کسب نموده.

تیم فوتبال آمریکایی پر آوازه دالاس کاوبویز نیز در این شهر قرار دارد.

در ورزش فوتبال معمولی، تیم اف سی دالاس از این شهر است.
ق به شعبه بانک آو آمریکا در این شهر است.
مراکز فرهنگی
میدان شکرگزاری
مرکز سمفونی مورتون میرسون
برج ریونیون شهرهای زیر رسما شهر خواهر دالاس هستند

تایپه، تایوان
برنو، جمهوری چک
دیجون، فرانسه
جیزه، مصر
مونته ری، مکزیک
ریگا، لاتویا
کاردیف، پادشاهی متحد
کرکوک، عراق
ساراتوف، روسیه
فردریکشاون، دانمارک
سندایی، ژاپن
نیمخن، هلند
تیانجین، جمهوری خلق چین
حیدرآباد، هند
کلکته، هند
با آرزوی موفقیت برای شما
بای Smile

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2010-09-17

سلام به همه دوستانی که قصد دارند به دالاس بیان
اطلاعاتی که در مورد متل توی این 10 روز اقامتم در دالاس پیدا کردم، برای ادای دین به همه دوستان مهاجرسرا می نویسم.

یکی از گزینه های اقامت در دالاس، اقامت در متل هست. متل برای حالت های زیر مناسب است:
1- برای کسانی که می خواهند مدت کوتاهی مثلا یکی دو ماه اینجا باشند و برای اجاره خونه مشکل دارند، اقامت در متل می تونه گزینه مناسبی باشه.
2- در روزهای ابتدای سفر به دالاس، افرادی که می خوان خونه اجاره کنند هم شاید مایل باشن مدتی در هتل اقامت کنند که در این حالت هم ممکنه نرخ و شرایط متل براشون مناسبتر از هتل باشه.

تا اونجا که من اطلاع دارم در دالاس یک سری متل (در واقع سوئیت) وجود دارد که از متل معمولی مجهزتر و کمی هم نرخ بالاتری دارد. سوئیت ها معمولا آشپزخانه مجهزتری دارند و در آنها ظرف و ظروف کامل تری هم وجود دارد. همچنین برخی امکانات هم هست که مجانی است مثل تلویزیون کابلی با بیش از 20 کانال، سالن ورزشی (جیم) و ...
من در دالاس یک متل زنجیره ای پیدا کرده ام که البته ظاهرا همه جای آمریکا شعبه داره و در دالاس هم چندین شعبه از آن موجود است. اسمش هست: متل 6
البته آنها که سوئیت هستند روی تابلو می نویسد : استودیو 6 و در آنها فقط سوئیت وجود دارد.

نرخ این متل بسته به زمان اقامت می تواند شرایط زیر را داشته باشد:
- قرارداد روزانه (از یک روز تا یک هفته): گرانترین نرخ
- قرارداد هفتگی -کمی ارزانتر است
قرارداد ماهانه: خیلی نرخ کمتری محاسبه می شود.

ضمنا به طور کلی نرخ استودیو6 (برای سوئیت) به خاطر امکانات بیشتری که دارد از نرخ متل 6 مقداری بیشتر است.

من امروز نرخ سوئیت را از یک (استودیو 6) پرسیدم.
قرارداد روزانه: از حدود 40 دلار تا 75 دلار (بسته به نوع اتاق)
قرارداد ماهانه: برای یک سوئیت کوچک با یک تخت دونفره (بدون کاناپه جهت تماشای تلویزیون): 900 دلار
قرارداد ماهانه: برای یک سوئیت دولوکس با یک تخت دونفره (حدود 40 متر- دارای کاناپه و فضای بیشتر): 1200 دلار
قرارداد ماهانه: برای یک سوئیت کوچک با دو تخت دونفره!: 1300 دلار
قرارداد ماهانه: برای یک سوئیت دولوکس با دو تخت دونفره‍! (دارای کاناپه و فضای بیشتر): 1450 دلار

نرخ های فوق نرخ سوئیت6 بود. بنابراین نرخ اتاق در متل6 کمتر از این مقادیر است. مثلا حدود 10 تا 15 درصد کمتر باید باشد.

راستی متل 6 و استودیو 6 در چندین جای دالاس و شهرهای اطراف مثل پلینو و ریچاردسون و ... پراکنده هستند. برای پیدا کردن یک متل6 در محدوده ای که مایل به اقامت هستید می توانید در گوگل اسم متل6 یا استودیو6 را همراه با اسم دالاس سرچ کنید (برای دالاس یا هر جای دیگر که مد نظر داشتید)

فکر می کنم تمام مطالب مهم را نوشته باشم. امیدوارم که مورد استفاده باشد.

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2010-09-17

یک مطلب در مورد حمل و نقل شهری در دالاس

در دالاس اتوبوس و قطار وجود دارد که جمعا تحت یک نام (Dart) فعالیت می کنند. سرویس های آنها بسیار دقیق و مرتب هستند و تقریبا تمام مسیرهای مهم شهر را پوشش می دهند.
قطار خیلی سریع تر است و دارای سه خط است و نقشه آن در همه ایستگاه ها وجود دارد. فاصله بین آمدن قطار در هر ایستگاه، گاهی وقت ها در حد پنج دقیقه و کاهی تا 15 دقیقه است.
اتوبوس تعداد بسیار کمی فعال است. خط های اتوبوس در سطح شهر پراکنده است و باید حتما از برنامه حرکت آنها اطلاع داشته باشید وگرنه ممکن است به یک ایستگاه بروید و تا یکساعت هم منتظر شوید و اتوبوس نیاید. در یک ایستگاه در برخی ساعات روز فاصله آمدن اتوبوس ها 15 دقیقه و در برخی ساعت ها، تا یک ساعت است. برنامه حرکت و همچنین مسیر آنها در بروشورهای کوچکی در داخل اتوبوس موجود است.
بنابراین مسیرهایی که در اطراف محل اقامت شما هست باید شناسایی کنید و بروشور اتوبوس ها را بردارید و از مسیر دقیق اتوبوس و ساعت دقیق حضور آن در هر ایستگاه مطلع شوید.
اتوبوس طبق برنامه و در ساعت تعیین شده به ایستگاه می آید اما مثل اروپا تعداد زیاد اتوبوس وجود ندارد و به خاطر فاصله زمانی زیاد بین دو اتوبوس ممکن است زیاد نتوان از آن استفاده کرد.

ترمینال قطار معمولا ایستگاه اصلی خط های زیادی از اتوبوس هم هستند. پس اگر نزدیکترین ترمینال قطار را بشناسید، در آنجا به چندین خط اتوبوس دسترسی خواهید داشت. ضمنا در این ترمینال ها روی پایه تابلوی ایستگاه اتوبوس هم ساعت های ورود و حرکت اتوبوس ها درج شده است.

راستی هر جای جدیدی که بخواهید بروید، بهتر است ابتدا روی گوگل جای آن را شناسایی کنید. سپس حرکت کنید. اگر مبدا حرکت خودتان و مقصد تان را در گوگل مپ وارد کنید، بهترین مسیر و نام خط اتوبوس و ترمینال قطار و حتی نام ایستگاه ها و زمان رسیدن به آنجا را هم به شما خواهد گفت!!!

امیدوارم تا زمانی که ماشین می خرید این اطلاعات به دردتان بخورد.

RE: زندگی و کار در دالاس - Colonel - 2010-09-17

(2010-09-17 ساعت 01:10)soheilbadami نوشته:  
(2010-09-16 ساعت 16:31)Colonel نوشته:  سلام به دوستان

شما باید ادرس دقیق تری داشته باشی چون این خیابان طولانی است و از محلهای مختلفی رد میشه ولی مرکز اون نزدیک ادیسون هست که از حومه هاست ولی به مرکز نزدیکه البته به غرب پلینو هم نزدیکه
اینا حومه ها خیلی بالا پایین نداره اکثرا بالان.
راجع اجاره من نتونستم بدون co-signer که کردیت داشت خونه اجاره کنم !
حتی برق هم به من ندادن
البته خوب شاید راهایی داره ولی ما فعلا بلد نیسیم ! اونهایی هم که ساکن اینجان اصلا فکر این چیزا نیسن .

خیلی ممنون
درسته جنوب غربی پلانو هست توی نقشه که میبینم فکر کنم محله ی ریچاردسون باشه اگه اشتباه نکنم
در هر حال چطور منطقه ای هست به نظر شما؟
اگه سایر دوستان هم نظری دارن بگن ممنون میشم