مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - yalda91 - 2013-05-23

سلام دوستان .میشه بپرسم کسی تازگی به دالاس اومده که با خودش فرش آورده باشه؟اگه بله از کدوم فرودگاه چه طوری ؟میشه بگیم واسه تعمیر همسرم اورده ؟فاکتو 2 ساله پیشو نشون بدم؟(البته می دونم مربوط به اینجا نیست اما تو تاپیک چه چیزهایی می تونا با خود برد کسی نمی دونست .ممنون از راهنمایی تون .

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2013-05-24

(2013-05-23 ساعت 09:23)فرامرز مسیبیان نوشته:  سلام بر همه
من تمام این 109 صفحه ( زندگی و کار در دالاس ) را خواندم و درست مثل یک کلاس کالچر بسیار بسیار کامل و پر بار بود البته اگه بخوام پا روی حق نذارم خیلی خیلی کامل تراز کلاس کالچری بود که در استامبول موئسسه IOM برای ما گذاشت درهرصورت مراتب تشکر وقدر دانی خود را از شما مهاجرسراییهای عزیز وموئسسان این سایت و گردانندگان آن را دارم و میخواهم این مطلب را که چقدر مطالب و عملکرد صحیح شما در مهاجرسرا درتکمیل دانسته هایم و اطمینان وا عتماد به نفسم در بدو ورود به آمریکا موثر و حیاتی هست باشما عزیزان در میان بگذارم ممنونم

دوست عزیز
امیدوارم شما هم بتونید یکی از اون دوستانی باشید که با راهنماییهاتون در آینده باعث خوشحالی هموطنانمون بشید Wink
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2013-05-24

*****پست موقت

RE: زندگی و کار در دالاس - ferown - 2013-05-24

(2013-05-24 ساعت 05:34)soheilbadami نوشته:  دوستان اگر احیانا کسی برای 2 ماه از 15 جون بخواد خونه 2 خوابه- 2 حمام اجاره کنه به من اطلاع بده. ما باید نقل مکان کنیم و چند ماه از قرار داد باقی هست البته دور نمیریم ! خونه برامون کمی کوچیکه باید عوضش کنیم.
البته بیشتر به درد دوستانی میخوره که بچه مدرسه رو دارن که بخوان بعدا هم تمدید کنن . اجاره این محل (حدود مرز فریسکو با پلینو) حدود هزار است. به هر حال.
*پست موقت
با درود
من كسى رو ميشناسم كه الان دنبال خانه هست. اگر ممكنه براى من در پيام خصوصى اسم و ادرس مجتمع و تلفن خودتون رو بذارين تا براى ديدن خونه حدود ١٢ تا ٣ ظهر فردا هماهنگ كنيم. در ضمن اگر آپارتمان در مجتمع هست، آيا مديريت اجازه انتقال ميده؟ مدرسه ابتدايي مربوط به آن رتبه چند داره؟ متراژ؟ ديپازيت، كوساينر، فيش حقوقى يا چى ازشون ميخواد؟ طبقه چندم از چند طبقه؟
بدرود

RE: زندگی و کار در دالاس - mirman - 2013-05-24

سلام دوستان عزیز و تشکر از همه زحماتتون من تقریبا همه صفحات را مطالعه کردم و کلی برا تصمیم گیری آموزنده بود و راه را برای انتخاب شهر آینده من برای زندگی هموار کرد.من یه سوال از خدمتتون داشتم چون جایی تو کامنتها پیدا نکردم.
در مورد کار و حرفه دامپزشکی تو دالاس برای کسی که دانش آموخته ایران است چقدر شانس هست.و آیا قبل از اینکه امتحانهای مربوطه را داد میشه یه کار مرتبط پیدا کرد یا نه؟و آیا دانشگاههای دالاس رشته دکتری دامپزشکی دارن یا نه؟من و خانمم و دختر یک و نیم ساله ام هم میخوایم تا جند ماه دیگه برا شروع زندگی جدید بیاییم دالاس.

(2013-05-24 ساعت 08:18)mirman نوشته:  در مورد کار و حرفه دامپزشکی تو دالاس برای کسی که دانش آموخته ایران است چقدر شانس هست.و آیا قبل از اینکه امتحانهای مربوطه را داد میشه یه کار مرتبط پیدا کرد یا نه؟و آیا دانشگاههای دالاس رشته دکتری دامپزشکی دارن یا نه؟من و خانمم و دختر یک و نیم ساله ام هم میخوایم تا جند ماه دیگه برا شروع زندگی جدید بیاییم دالاس.
با درود
طبق روال بايد بگم زبان، زبان، زبان و زبان
با اطلاعات من شما با مدركت حتما ميتونى در animal hospital ها كار پيدا كنى و مشغول بشى
چون خانمى رو ميشناختم كه ديپلمه ايران بود و پنج سال قبل رفت توى يك كلنيك دامپزشكى و مدتى داوطلبانه كار كرد و اموزش ديد. زبانش هم خوب نبود و حتى نميدونست معنى whats up چى ميشد. بعد از مدتى بهش تميز كردن دندانهاى سگ و گربه رو ياد دادن. الان هنوز بدون هيچ مدركى و فقط تجربى به جايى رسيده كه براش سر و دست ميشكنن. پس ممكنه كه بدون مدرك هم اينكار رو كرد. شما كه مدرك هم دارى. خودم تحقيق نكردم واى شنيدم از همدانشكده اى هام كه دوستاشون در دالاس رشته دامپزشكى ميخونن. بهت توصيه ميكنم وقتى اومدى مدتى در جايى كار كنى و خم و چم كار و بيزينسش دستت بياد و حتما دنبال كلنيك دامپزشكى زدن باشى، كه اگر كار خوب ارائه بدى
و كمى هم خلاقيت و نواورى در ارائه سرويسها، بدون شك تا سه سال بعدش خودت رو بستى. اينو ديدم كه ميگم. يك عزيزى اينجا درسش رو خوند و همينكار رو كرد و الان ديگه با ما نميپره!!! البته بيزينس هر كارى مجوز و بيمه و جزييات خودشو داره كه تيز باشى توى سه ماه همش رو ميقاپى. چون از خارج از امريكا هم مياى، ايده هايى كه جديد و كاربردى باشن هم در ذهنت ميان. يعنى به جوّ محيطى و محاط نشدى. پيروز باشى. بدرود

(2013-05-23 ساعت 21:32)yalda91 نوشته:  سلام دوستان .میشه بپرسم کسی تازگی به دالاس اومده که با خودش فرش آورده باشه؟اگه بله از کدوم فرودگاه چه طوری ؟میشه بگیم واسه تعمیر همسرم اورده ؟فاکتو 2 ساله پیشو نشون بدم؟(البته می دونم مربوط به اینجا نیست اما تو تاپیک چه چیزهایی می تونا با خود برد کسی نمی دونست .ممنون از راهنمایی تون .
با درود
دوست عزيز، فــــــــــــــــــــــــــــــــــــرش يا فرش؟ منظورم بزرگه يا كوچولو!؟
ميتونى چون قصد اقامت دارى با خودت و خانوادت يك يا دو قاليچه حتى ابريشمى بيارى ولى خداييش نديدم كسى فرش بياره.
من با اينكه چهارساله اينجام ولى سال قبل از ايران يك قاليچه اوردم. حتى پدر و مادر همسرم هم كه براى كمك به دوره باردارى و زايمان همسرم اومدن - يكسال و نيم قبل- اومدن هم يك قاليچه كادويى ابريشمى برامون آوردن.
اميدوارم قانون عوض نشده باشه

RE: زندگی و کار در دالاس - yalda91 - 2013-05-24

(2013-05-24 ساعت 09:18)ferown نوشته:  
(2013-05-23 ساعت 21:32)yalda91 نوشته:  سلام دوستان .میشه بپرسم کسی تازگی به دالاس اومده که با خودش فرش آورده باشه؟اگه بله از کدوم فرودگاه چه طوری ؟میشه بگیم واسه تعمیر همسرم اورده ؟فاکتو 2 ساله پیشو نشون بدم؟(البته می دونم مربوط به اینجا نیست اما تو تاپیک چه چیزهایی می تونا با خود برد کسی نمی دونست .ممنون از راهنمایی تون .
با درود
دوست عزيز، فــــــــــــــــــــــــــــــــــــرش يا فرش؟ منظورم بزرگه يا كوچولو!؟
ميتونى چون قصد اقامت دارى با خودت و خانوادت يك يا دو قاليچه حتى ابريشمى بيارى ولى خداييش نديدم كسى فرش بياره.
من با اينكه چهارساله اينجام ولى سال قبل از ايران يك قاليچه اوردم. حتى پدر و مادر همسرم هم كه براى كمك به دوره باردارى و زايمان همسرم اومدن - يكسال و نيم قبل- اومدن هم يك قاليچه كادويى ابريشمى برامون آوردن.
اميدوارم قانون عوض نشده باشه

دوست عزیز منظورم از فرش قالیچه هست .1.5*1.5 من همسرم 4 ماه پیش برده ومشکلی پیش نیومد ولی می گن الان سخت می گیرن به خاطر همین می خوام از دوستایی که به تازگی تجربه دارن کمک بگیرم.ممنون.

RE: زندگی و کار در دالاس - فرامرز مسیبیان - 2013-05-24

(2013-05-24 ساعت 00:29)mahdis نوشته:  
من تمام این 109 صفحه ( زندگی و کار در دالاس ) را خواندم و درست مثل یک کلاس کالچر بسیار بسیار کامل و پر بار بود البته اگه بخوام پا روی حق نذارم خیلی خیلی کامل تراز کلاس کالچری بود که در استامبول موئسسه IOM برای ما گذاشت درهرصورت مراتب تشکر وقدر دانی خود را از شما مهاجرسراییهای عزیز وموئسسان این سایت و گردانندگان آن را دارم و میخواهم این مطلب را که چقدر مطالب و عملکرد صحیح شما در مهاجرسرا درتکمیل دانسته هایم و اطمینان وا عتماد به نفسم در بدو ورود به آمریکا موثر و حیاتی هست باشما عزیزان در میان بگذارم ممنونم

دوست عزیز
امیدوارم شما هم بتونید یکی از اون دوستانی باشید که با راهنماییهاتون در آینده باعث خوشحالی هموطنانمون بشید Wink
موفق باشید

سلام بر بانوی محترم دالاس
وهمین طور مهاجرسرایی های عزیز
به امیدخدا من و همسرم و دخترم برای 12 جون از استامبول بلیط داریم و خودم را اماده کردم تا همه جزئیات مفید را ثبت کنم و در اولین فرصت بحضور عزیزان ارائه دهم بازهم _برای بار دوم _ظرف 2 سال اخیر در حال تدارک سفر به نقطه مجهول را داریم و دلهوره و دلتنگی ما را گرفته ذوق امدن نداریم انگار که نه ما نبودیم که انجام مراحل اداریمان را روزشمار میکردیم و منتظر بودیم .
با دلی پر و با بهت به گذشته و اینده نگاه میکنیم دلمون برای خاک مقدس ایران برای مردممان برای عزیزانمان تنگ شده و برای بار دوم در حال دل کندن هستیم 1 بار در ایران و این بار در ترکیه اینجا هم دوستان بسیار گلی پیدا کردیم که برای ما جدا شدن از اونها هم سخته ولی به انچه که در دلمان است اعتماد و اعتقاد داریم و ازخدا نیرو میگیریم
به ما هم برای هر نفر اجازه اوردن 2 چمدان 23 کیلویی 1کیف یا کوله 8کیلویی ویک کاور کت وشلوار را دادن و یکی از همسفران ما که یک جوان مجرد خوزستانی است یک چمدان دارد وباسخاوت سهمیه چمدان دومش و باقی را به ما داد ( خالد جان ممنونیم )با این حساب ما 7 چمدان 23 کیلویی و 4 کوله و 4 کاور کت شلوار داریم باین حال بازم کلی جا نیاز دارم اینها را گفتم که جای چیزای بزرگو ندارم ولی اگه کسی از دوستان مدرک و یا چیز کوچک مهم وضروری داره ومیخواهد از ترکیه به دالاس بفرسته در خدمتم برام پیغام خصوصی بزاره
اسپانسر ما دختر دایی خانوم هست دکتر زانانه و در دالاس مطب داره اون وشوهرش هر دو مهربان و مهمان نوازن قراره بیان فرودگاه استقبالمون البته فامیلهای دیگرهم که انجا هستن همه مهربان وگرمند که مشتاق دیدن انها هم هستیم
دوبار وچندباره از شما عزیزان مهاجر سرایی بابت به اشتراک گذاشتن اطلاعات مفیدتان که ما را برای سفر بهتر وبرنامه ریزی دقیقتر یاری کردید ممنونم

RE: زندگی و کار در دالاس - ash - 2013-05-25

سلام دوستان عزیز مخصوصا دوستان مقیم دالاس. بالاخره ما هم اومدیم. از دوستانی که دوست دارن راه و چاه رو به تازه واردین نشون بدن تقاضا میشود پیام بگذارید. با اینکه در مورد ارتباط برقرار کردن خوشبختانه اصلا مشکلی نداشتم تا الان ولی بازم نظردوستان عزیز قطعا کمک بزرگی هستش.
انصافا این تاپیک جزو بهترین تاپیکها بوده و امیدوارم من هنم بتونم به دوستای بعد از خودم کمک کنم.

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2013-05-25

(2013-05-24 ساعت 23:23)فرامرز مسیبیان نوشته:  
(2013-05-24 ساعت 00:29)mahdis نوشته:  

دوست عزیز
موفق باشید

سلام بر بانوی محترم دالاس
وهمین طور مهاجرسرایی های عزیز
به امیدخدا من و همسرم و دخترم برای 12 جون از استامبول بلیط داریم و خودم را اماده کردم تا همه جزئیات مفید را ثبت کنم و در اولین فرصت بحضور عزیزان ارائه دهم بازهم _برای بار دوم _ظرف 2 سال اخیر در حال تدارک سفر به نقطه مجهول را داریم و دلهوره و دلتنگی ما را گرفته ذوق امدن نداریم انگار که نه ما نبودیم که انجام مراحل اداریمان را روزشمار میکردیم و منتظر بودیم .
با دلی پر و با بهت به گذشته و اینده نگاه میکنیم دلمون برای خاک مقدس ایران برای مردممان برای عزیزانمان تنگ شده و برای بار دوم در حال دل کندن هستیم 1 بار در ایران و این بار در ترکیه اینجا هم دوستان بسیار گلی پیدا کردیم که برای ما جدا شدن از اونها هم سخته ولی به انچه که در دلمان است اعتماد و اعتقاد داریم و ازخدا نیرو میگیریم
به ما هم برای هر نفر اجازه اوردن 2 چمدان 23 کیلویی 1کیف یا کوله 8کیلویی ویک کاور کت وشلوار را دادن و یکی از همسفران ما که یک جوان مجرد خوزستانی است یک چمدان دارد وباسخاوت سهمیه چمدان دومش و باقی را به ما داد ( خالد جان ممنونیم )با این حساب ما 7 چمدان 23 کیلویی و 4 کوله و 4 کاور کت شلوار داریم باین حال بازم کلی جا نیاز دارم اینها را گفتم که جای چیزای بزرگو ندارم ولی اگه کسی از دوستان مدرک و یا چیز کوچک مهم وضروری داره ومیخواهد از ترکیه به دالاس بفرسته در خدمتم برام پیغام خصوصی بزاره
اسپانسر ما دختر دایی خانوم هست دکتر زانانه و در دالاس مطب داره اون وشوهرش هر دو مهربان و مهمان نوازن قراره بیان فرودگاه استقبالمون البته فامیلهای دیگرهم که انجا هستن همه مهربان وگرمند که مشتاق دیدن انها هم هستیم
دوبار وچندباره از شما عزیزان مهاجر سرایی بابت به اشتراک گذاشتن اطلاعات مفیدتان که ما را برای سفر بهتر وبرنامه ریزی دقیقتر یاری کردید ممنونم

امیدوارم هر جا هستید موفق باشید
و در اینجا اگه فکر کردید بنده میتونم کمکی بهتون بکنم در خدمتتون هستم
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - mohajer13 - 2013-05-25

دوستان برای روز یکشنبه 26 می برنامه یک پیک نیک بهمراه مسابقه های مختلف و گروههای موسیقی و... برای کلیه ایرانیان دالاس فورت ورث توسط سازمان فرهنگی و هنری پرستو تدارک دیده شده. ورودیه رایگانه و هر کس غذای خودش رو میاره، از ساعت 11 صبح تا 5 بعد از ظهره. برنامه های هنری از ساعت 2 بعد از ظهر شروع میشه.

اینم آدرس محل برگزاری:
North Pavilion (near the lake
2601San Gabrial Dr
Plano, TX
75074

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2013-05-25

حذف******

RE: زندگی و کار در دالاس - ash - 2013-05-25

سلام والا ما دیروز اومدیم فرش نداشتیم ولی یه قالیچه کوچیک گبه مانند داشتیم که اصلا موضوعیتی پیدا نکرد. نمیدونم کمک کرد یا نه ولی اگر ناواضخ بود افرمایید تا کامل توضیح بدم

RE: زندگی و کار در دالاس - yalda91 - 2013-05-26

(2013-05-25 ساعت 18:54)ash نوشته:  

سلام والا ما دیروز اومدیم فرش نداشتیم ولی یه قالیچه کوچیک گبه مانند داشتیم که اصلا موضوعیتی پیدا نکرد. نمیدونم کمک کرد یا نه ولی اگر ناواضخ بود افرمایید تا کامل توضیح بدم

یعنی باز نکردن ؟یا دیدن وایراد نگرفتم ؟میشه بگید با چه پروازی رفتید واز کدوم فرودگاه وارد شدید؟