مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - ash - 2013-05-26

(2013-05-26 ساعت 02:27)yalda91 نوشته:  
(2013-05-25 ساعت 18:54)ash نوشته:  
(2013-05-23 ساعت 21:32)yalda91 نوشته:  سلام دوستان .میشه بپرسم کسی تازگی به دالاس اومده که با خودش فرش آورده باشه؟اگه بله از کدوم فرودگاه چه طوری ؟میشه بگیم واسه تعمیر همسرم اورده ؟فاکتو 2 ساله پیشو نشون بدم؟(البته می دونم مربوط به اینجا نیست اما تو تاپیک چه چیزهایی می تونا با خود برد کسی نمی دونست .ممنون از راهنمایی تون .

سلام والا ما دیروز اومدیم فرش نداشتیم ولی یه قالیچه کوچیک گبه مانند داشتیم که اصلا موضوعیتی پیدا نکرد. نمیدونم کمک کرد یا نه ولی اگر ناواضخ بود افرمایید تا کامل توضیح بدم

یعنی باز نکردن ؟یا دیدن وایراد نگرفتم ؟میشه بگید با چه پروازی رفتید واز کدوم فرودگاه وارد شدید؟
نه اصلا باز نکردن. با امارات رفتیم به DFW

RE: زندگی و کار در دالاس - فرامرز مسیبیان - 2013-05-26

سلام برهمگی
دوستان میشه راهنمایی بفرمائید که
1 _ اداره DMI برای کل کانتی دالاس یکی است یا برای هر شهرداری از مناطق 12 گانه دالاس _ جداگانه _ یک اداره DMI وجود دارد ؟
2 _ تا آنجا که از شما عزیزان یاد گرفتم برای ثبت نام بجز شرط سنی SSN میخواهد . آیا مدارک دیگری نیاز است ؟
3 _ مرحله اول آزمون آئین نامه سئوالات کتبی است یا شفاهی یا الکترونیکی و انلاین / گروهی است یا فردی / تعداد سئوالات چندتاست / وسئوال اصلیم اینه که سئوالات در صورت درخواست میتواند مثل کالیفورنیا فارسی باشد ؟
4 _ من و همسرم گواهینامه هایمان بین المللی نیست قبلا در همین تایپیک به چشمم خورد که با همان گواهینامه ها میشود تا 90 روز رانندگی کرد آیا شما عزیزان از این مطلب اطلاع دارید و آن صحت دارد ؟
ممنونم

RE: زندگی و کار در دالاس - فرامرز مسیبیان - 2013-05-26

(2013-05-26 ساعت 07:05)ash نوشته:  
(2013-05-26 ساعت 02:27)yalda91 نوشته:  
(2013-05-25 ساعت 18:54)ash نوشته:  
(2013-05-23 ساعت 21:32)yalda91 نوشته:  سلام دوستان .میشه بپرسم کسی تازگی به دالاس اومده که با خودش فرش آورده باشه؟اگه بله از کدوم فرودگاه چه طوری ؟میشه بگیم واسه تعمیر همسرم اورده ؟فاکتو 2 ساله پیشو نشون بدم؟(البته می دونم مربوط به اینجا نیست اما تو تاپیک چه چیزهایی می تونا با خود برد کسی نمی دونست .ممنون از راهنمایی تون .

سلام والا ما دیروز اومدیم فرش نداشتیم ولی یه قالیچه کوچیک گبه مانند داشتیم که اصلا موضوعیتی پیدا نکرد. نمیدونم کمک کرد یا نه ولی اگر ناواضخ بود افرمایید تا کامل توضیح بدم

یعنی باز نکردن ؟یا دیدن وایراد نگرفتم ؟میشه بگید با چه پروازی رفتید واز کدوم فرودگاه وارد شدید؟
نه اصلا باز نکردن. با امارات رفتیم به DFW
سلام
ما داریم با خودمون تابلوفرش داریم میاریم از استامبول و با پرواز ترکیش درمورد نحوه برخوردشون بعد از ورود بعد از 12 جون براتون مینویسم

RE: زندگی و کار در دالاس - PARY1366 - 2013-05-27

با سلام به دالاس نشینان و همشهریان آینده
دوستان من اگه عمری باقی ماند قدوم خود را به تاریخ 3 جولای به فرودگاه دالاس فورت ورث خواهم گذاشت... فعلا با توجه به نداشتن دوست، فامیل و آشنا احتمالا برای یه مدتی به یک هتل یا هتل آپارتمان برم .. اگر از دوستان خودشوان یا شخصی از آشنایانشان در دالاس و یا به هر نحوی کسی را می شناختند که دنبال هم خونه ( و نه اتاق) بگرده ( البته من مشکلی برای هم اتاق شدن ندارما فقط چون خر و پف می کنم گفتم ) بسیار ممنون میشم به بنده اطلاع بدهید.
فرقی هم نمیکنه ایرانی ، آمریکایی ، آسیایی... من پسری تنها 26 ساله و مجرد ( هیشکی هم منو دوست نداره!!! ) هستم. لطفا اگر خبری داشتین بهم ایمیل یا پیغام خصوصی بزنین.
با تشکر.

RE: زندگی و کار در دالاس - ali039 - 2013-05-27

[quote='فرامرز مسیبیان' pid='346471' dateline='1369585620']
سلام برهمگی
1 _ اداره DMI برای کل کانتی دالاس یکی است یا برای هر شهرداری از مناطق 12 گانه دالاس _ جداگانه _ یک اداره DMI وجود دارد ؟
2 _ تا آنجا که از شما عزیزان یاد گرفتم برای ثبت نام بجز شرط سنی SSN میخواهد . آیا مدارک دیگری نیاز است ؟
3 _ مرحله اول آزمون آئین نامه سئوالات کتبی است یا شفاهی یا الکترونیکی و انلاین / گروهی است یا فردی / تعداد سئوالات چندتاست / وسئوال اصلیم اینه که سئوالات در صورت درخواست میتواند مثل کالیفورنیا فارسی باشد ؟
4 _ من و همسرم گواهینامه هایمان بین المللی نیست قبلا در همین تایپیک به چشمم خورد که با همان گواهینامه ها میشود تا 90 روز رانندگی کرد آیا شما عزیزان از این مطلب اطلاع دارید و آن صحت دارد ؟
1 - DMI چندین شعبه در دالاس دارد. از سایت مربوط به آن می توان آدرس شعبات را پیدا کرد.
2 - برای گرفتن کارت شناسایی یا گواهینامه دو مدرک می خواهد که آدرس شما را در دالاس تایید کند. شخصا هنگام مراجعه به یکی از شعبات آن فقط کارت SSN را داشتم که یک طرف آن آدرس داشت ولی پذیرش گفت یک مدرک دیگه باید برای آدرس نشان بدهی ، خیلی با مسئول پذیرش بحث کردم ولی فایده نداشت و ایشون یک برگه نشون داد که توش نوشته بود دو مدرک لازم است بعد که دید من ناراحت شدم خودش گفت حساب بانکی داری گفتم بله- گفت برو بانک یک گزارش حساب بگیر که توش آدرس باشه منم رفتم بانک و قضیه را گفتم اونها هم دقیقا همون چیزی که میخواستم را صادر کردند و مشکل حل شد
مورد 4 هم من سوال کردم گفت با گواهینامه ایالات دیگه یا کشور های دیگه می تونید 90 روز رانندگی کنید.

RE: زندگی و کار در دالاس - فرامرز مسیبیان - 2013-05-28

(2013-05-27 ساعت 22:30)ali039 نوشته:  [quote='فرامرز مسیبیان' pid='346471' dateline='1369585620']
سلام برهمگی
1 - DMI چندین شعبه در دالاس دارد. از سایت مربوط به آن می توان آدرس شعبات را پیدا کرد.
2 - برای گرفتن کارت شناسایی یا گواهینامه دو مدرک می خواهد که آدرس شما را در دالاس تایید کند. شخصا هنگام مراجعه به یکی از شعبات آن فقط کارت SSN را داشتم که یک طرف آن آدرس داشت ولی پذیرش گفت یک مدرک دیگه باید برای آدرس نشان بدهی ، خیلی با مسئول پذیرش بحث کردم ولی فایده نداشت و ایشون یک برگه نشون داد که توش نوشته بود دو مدرک لازم است بعد که دید من ناراحت شدم خودش گفت حساب بانکی داری گفتم بله- گفت برو بانک یک گزارش حساب بگیر که توش آدرس باشه منم رفتم بانک و قضیه را گفتم اونها هم دقیقا همون چیزی که میخواستم را صادر کردند و مشکل حل شد
مورد 4 هم من سوال کردم گفت با گواهینامه ایالات دیگه یا کشور های دیگه می تونید 90 روز رانندگی کنید.

سلام
از پاسخ و راهنمایی شما ali039 کمال تشکر را دارم ممنونم که وقت گذاشتید و حتی قسمتی از انرا برایم سئوال نمودید
اما خواستم ازشما و سایر دوستان مهاجر سرایی برای سئوال 3 خصوصا امکان درخواست سئوالات به شکل فارسی توضیح بیشتر درخواست کنم
ممنونم

RE: زندگی و کار در دالاس - mechanicalengineer - 2013-05-29

(2013-05-28 ساعت 07:45)فرامرز مسیبیان نوشته:  
(2013-05-27 ساعت 22:30)ali039 نوشته:  [quote='فرامرز مسیبیان' pid='346471' dateline='1369585620']
سلام برهمگی

سلام
از پاسخ و راهنمایی شما ali039 کمال تشکر را دارم ممنونم که وقت گذاشتید و حتی قسمتی از انرا برایم سئوال نمودید
اما خواستم ازشما و سایر دوستان مهاجر سرایی برای سئوال 3 خصوصا امکان درخواست سئوالات به شکل فارسی توضیح بیشتر درخواست کنم
ممنونم
یه سوال بعد اینکه SSn گرفتی چطور باید حساب بانکب باز کنی و چقدر طول میکشه ؟

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2013-05-29

(2013-05-28 ساعت 07:45)فرامرز مسیبیان نوشته:  [quote='ali039' pid='347283' dateline='1369677612']
[quote='فرامرز مسیبیان' pid='346471' dateline='1369585620']
سلام برهمگی
.... امکان درخواست سئوالات به شکل فارسی توضیح بیشتر درخواست کنم
ممنونم
در تکزاس به 2 زبان انگلیسی و اسپنیش امتحان گرفته میشه و فارسی فکر کنم فقط در کلیفرنیا و مریلند باشه.

RE: زندگی و کار در دالاس - hamid_r555 - 2013-05-29

سلام دوستان من سوالی در مورد بیمه رایگان برای افراد زیر 18 سال دارم آیا در دالاس چنین امکانی همانند امکانی که در لس آنجلس بنام مدی کل به افراد زیر 18 سال میدن وجود داره؟

RE: زندگی و کار در دالاس - sara79 - 2013-05-30

(2013-05-29 ساعت 19:25)hamid_r555 نوشته:  سلام دوستان من سوالی در مورد بیمه رایگان برای افراد زیر 18 سال دارم آیا در دالاس چنین امکانی همانند امکانی که در لس آنجلس بنام مدی کل به افراد زیر 18 سال میدن وجود داره؟

با سلام ، در دالاس هم اين امكان هست و افراد زير ١٨ سال بيمه مي شوند

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2013-05-30

(2013-05-29 ساعت 19:25)hamid_r555 نوشته:  سلام دوستان من سوالی در مورد بیمه رایگان برای افراد زیر 18 سال دارم آیا در دالاس چنین امکانی همانند امکانی که در لس آنجلس بنام مدی کل به افراد زیر 18 سال میدن وجود داره؟

www.chipmedicaid.org

RE: زندگی و کار در دالاس - ali039 - 2013-05-30

(2013-05-29 ساعت 09:46)mechanicalengineer نوشته:  
(2013-05-28 ساعت 07:45)فرامرز مسیبیان نوشته:  
سلام برهمگی

سلام
ممنونم
یه سوال بعد اینکه SSn گرفتی چطور باید حساب بانکب باز کنی و چقدر طول میکشه ؟

بعد از گرفتن SSN رفتم بانک BOA و درخواست افتتاح حساب کردم. فقط کارت SSN رو داشتم و برگ خرید خط تلفن همراه. دومی ادرس دقیقی نداشت و قبول نکرد. بعد مسئول افتتاح حساب گفت باید با مدیرم صحبت کنم و رفت پیش رئیس و اومد گفت مشکلی نیست من کنجکاو شدم پرسیدم مدیر چه نظری داشت ایشون گفت چون قسمت دوم کارت SSN که روش ادرس نوشته شده ، جدا نشده و هنوز به قسمت کارت وصل می باشد، مدیر همین یه مدرک را قبول کرد. ولی دوستان باید بدانند در هنگام ورود باید مدرکی جور کنند که ادرس امریکاشون را داشته باشه مثل قبض خرید خط تلفن و یا گزارش بانک و یا مدارک دیگر.

RE: زندگی و کار در دالاس - فرامرز مسیبیان - 2013-05-31

سلام بر همه
دوستان میشه راهنمایی بفرمایید اوردن ظروف کریستال در کیف دستی همراه داخل هواپیما مجازه یا خیر ؟
شاید براتون این سئوال کمی عجیب باشه برای روشن شدن موضوع = ما 7 چمدان داریم که بارها در مورد اشیاع درون آنها تجدید نظر کردیم ولی بازمهم محدودیت جا داریم ! از توجهتان ممنونم .

RE: زندگی و کار در دالاس - hushmandco - 2013-05-31

(2013-05-31 ساعت 20:00)فرامرز مسیبیان نوشته:  سلام بر همه
دوستان میشه راهنمایی بفرمایید اوردن ظروف کریستال در کیف دستی همراه داخل هواپیما مجازه یا خیر ؟
شاید براتون این سئوال کمی عجیب باشه برای روشن شدن موضوع = ما 7 چمدان داریم که بارها در مورد اشیاع درون آنها تجدید نظر کردیم ولی بازمهم محدودیت جا داریم ! از توجهتان ممنونم .

خیر عزیزم. هر چیز شیشه ای که قابلیت تبدیل به شی برنده داشته باشه داخل هواپیما ممنوعه.
ضمن اینکه فکر میکنم ظرف کریستال بردنش جز حمل بار سنگین چیز دیگه ای نصیب آدم نکنه مگر اینکه بار معنوی داشته باشه و بیارزه به بردنش.

RE: زندگی و کار در دالاس - مسافر تنها - 2013-06-01

با سلام من خيلي علاقمند شده بودم به سرمايه گذاري در دالاس ولي چند وقتيه اخبار بدي از تورنادوهاي وحشتناك تو تگزاس و حتي نزديك منطقه دالاس را شنيدم و مطلب هم خوندم
همون طور كه مي دونيد تورنادوها محل تشكيل و ضربه زدنشون مناطق مياني آمريكا از تگزاس تا ايالت الينوي هست كه شامل ايالتهاي تگزاس ، اوكلاهوما، ميسوري، كانزاس نبرسكا و آيووا ميشوند كه بيشترين آمار تورنادو را دارن
اخيرا در جنوب و جنوب غربي دالاس يه تورنادو با شش كشته هم داشتيم كه تاريخش May 16 بود كه از بيخ گوش منطقه دالاس گذشت
از دوستان ساكن دالاس خواهش مي كنم در اين خصوص و مسئله طوفان و تورنادو در منطقه دالاس توضيح بدن
اگه مشاهده عيني هم دارين لطفا دريغ نفرمائيد
اين مشكل تورنادو و بلاخيز بودن تگزاس از نظر طوفانهاي دريايي يا اصطلاحاً Hurricane و همچنين تورنادو به شدت منو تو يه دو راهي قرار داده
با سپاس