مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - ash - 2013-06-09

(2013-06-09 ساعت 13:43)KIMIA2005 نوشته:  دوستان عزیز سلام
درمورد شهر آرلینگتن (دالاس) اطلاعات جامع و کاملی میخواستم
ممنون میشم راهنماییم کنید و یا اگر لینکی در این مورد هست لطف کنید
باتشکر

دوست عزیز سلام. از این سایت میتونید استفاده کنید.www.city-data..com

RE: زندگی و کار در دالاس - hushmandco - 2013-06-09

(2013-06-09 ساعت 18:54)مسافر تنها نوشته:  با سلام
1- من الان در ايران در توليد مواد غذايي فعاليت مي كنم ( يعني كارخانه مواد غذايي دارم ) من ميخوام از اقدامي كه دارم ميكنم براي مهاجرت و از وضعيت سرمايه گزاري در اونجا مطمئن بشم چون مسير من لاتاري گرين كارت نيست و از طريق سرمايه گزاري ميام آمريكا و از آنجاكه ضريب ريسك مهاجرت من بالاتره يعني ممكنه اگه خوب مطالعه نكنم زمين بخورم بنابراين يه مدتي هست كه بدجوري نگران شده ام و نگراني من هم اينه كه اينجا همه چي رو بفروشم و بيام اونجا و خداي ناكرده كل سرمايه و زندگي خوبي كه اينجا دارم رو از دست بدم و يا احيانا فضاي آمريكا مثل ايران براي كسب و كار من راحت نباشه
مي خواستم بدونم وضعيت توليد و ادامه فعاليت من در اونجا به چه صورت خواهد بود آيا اونجا ( يعني تگزاس و بويژه دالاس صنعتي هست يا بيشتر خدمات اونجا متمركز شده ) و آيا مي تونم همون شغلم رو ادامه بدم (يعني سرمايه گزاري در بخش توليد مواد غذايي ) و اميدي به پيشرفت داشته باشم يا سخته تو اين زمينه كار كردن؟
2- همسر من هم در زمينه طراحي و توليد لباس زنانه فعاليت دارند و مي خواستم از بيزنس توليد پوشاك در اونجا و وضعيت اين نوع كسب و كار هم اگه ممكنه يه سري اطلاعات بگيرم
با سپاس
دوست من، بنده هنوز در ایران هستم و منتظر ویزا. ولی با توجه به اینکه در زمینه تولید از دور دستی بر آتش دارم و مطالعاتی که انجام دادم ( پدر همسرم 3 سال قبل تصمیم مشابهی داشت) و پاسخهایی که دوستان با سابقه به سوالاتی مشابه سوال حضرتعالی دادند اینطور فهمیدم که در آمریکا صنایع تولیدی کوچک امکان رشد ندارند یا اینکه بسیار مشکل میشه سرپا نگهشون داشت. چون تولید به صورت زنجیره ای و در سطح کلان انجام میشه و شرکتهای کوچک خیلی زود از پا در میان. مگر شرکتی که طرح و ایده منحصر بفرد و نویی ارائه کنه و ضمن اینکه راهها و امکانات و بودجه تولید ضرب العجل (rapid production) رو برای قبضه کردن بازار، پیش از دست به کار شدن رقبا داشته باشه و یا اینکه بودجه چندین ده میلیونی برای شروع داشته باشه و با قدرت وارد بشه.
اقتصاد آزاد آمریکا به اونها این اجازه رو میده که رقبا رو به راحتی با قیمت کمتر یا تیراژ بیشتر ضربه فنی کنن و مثل ایران نیست که بعضی چیزها رو انحصاری کنن تا رقیبی سر بلند نکنه.
مثلا اگر شما تولید مواد لبنی بخواهین راه بندازین، رقبای شما شرکتهای بسیار بزرگی هستند که نبض تولید لبنیات رو در دست دارند و مجموعه دامداری هاشون کاملا از تولید به مصرف هستند و در هیچ قسمتی نیازمند احدی نیستند. یعنی زمینهای زراعی برای کاشت علوفه دام، کارخانجات عمل آوری این علوفه، سیستمهای توزیع این علوفه بین دامداری هاشون، سیستم جمع آوری و فراوری محصول ، شرکتهایی برای توزیع محصولاتشون ، همه به صورت یک مدیریت یکپارچه اداره میشه. از اون طرف قسمتهای تحقیق و توسعه برای پرورش نژادهای بهتر گاو و گوسفند رو هم باز به طریقی در ید خودشون دارند. نه مثل اینجا که شرکت فقط عمل جمع آوری شیر و فرآوری رو انجام میده. حالا شما قیمت تمام شده و کیفیت رو مقایسه کن بین این دو شکل از کار.
به عقیده من روی سوژه کاریتون کمی بیشتر مطالعه کنین مثلا به جای تولید در آمریکا به فکر یک نمایندگی در آمریکا باشین. یعنی سوژه های بیزنسی و تجاری راحت تر قابل سرپا نگه داشتن هستن تا تولید. چون در فعالیت تجاری مثل نمایندگی یک محصول، یک کمپانی مادر پشتیبان شما میشه و شما به پشتوانه اون کارتون رو انجام میدین.
در تاپیک "نظرات آرش در مورد آمریکا" یه قسمتهایی در مورد نظام کلان تولید و سرمایه گذاری در آمریکا یه جملاتی گفته که خوندنش خالی از لطف نیست. فایل پی دی اف اش رو میتونین از امضاء من دانلود کنین و بخونین.
ولی در مورد همسرتون به نظر اوضاع بهتر میاد چون صنعت مد در آمریکا تشنه طرحهای جدیده و اگر همسرتون بتونن به عنوان یک طراح ظاهر بشن شاید واقعا یک آینده رویایی برای کارشون بشه متصور شد.

البته اینها فقط نظرات شخصی بنده هست و شما حتما با دانش و تخصصی که در کار خودتون در ایران دارید بهتر میتونید برآوردکنین که اونجا اوضاع چطور ممکنه بشه .

RE: زندگی و کار در دالاس - reza_top60 - 2013-06-10

(2013-06-08 ساعت 01:19)ferown نوشته:  
(2013-06-06 ساعت 12:20)mirman نوشته:  دوستان ما می خواییم برای سفر دوم و همیشگی تا چند ماه دیگه عازم شیم و قصد داریم که برای یک ماه اول اسکان موقت داشته باشیم.
سوال من اینه که اگر ما بخواییم استودیو 6 بگیریم با توجه به اینکه نیاز به آدرس دایم برای اخذ گواهینامه رانندگی هست چکار باید بکنیم.و آیا با توجه به اینکه بعد از اومدن باید کار پیدا کنم اول اولویت را به پیدا کردن کار بدم .که از محل اسکانم دور نباشه؟دوستان عزیز چه پیشنهادی دارن برای نزدیکی مسافت کار آینده که از بدو ورود احتمالا یک شغل غیر مرتبطه با محل اقامت؟
با درود
بين همه studio 6 ها، من فقط يكى كه در تقاطع اتوبان ٧٥ و ٦٣٥ هست رو ميپسندم كه بازسازى شده، باقيشون همه قديمى و بدرد نخوره. مشكل اون studio 6 اينه كه در نزديكيش هيچ محل كاربردى به درد بخور نداره. همون home stead كه خانوم مهديس گفته و در تقاطع اتوبان دالاس و خيابان فرانكفورت هست فعلا براى تازه واردهايى كه كسى رو ندارن گزينه خوبيه؛ چون سه تا بانك مهم، سوپر ماركت آلبرتسون، موبايل metro pcs و داروخانه cvs در فاصله ٢٠٠ مترى ازش قرار دارن.
شما قبل از هر كارى بايد كارهاى اوليه مثل سوشيال، حساب بانكى و موبايل رو انجام بدى. بعدش گواهينامه بگيرى. براى ادرس محل سكونت نميتونى ادرس هتل رو بدى، ولى ميتونى ادرس هر كى كه وقت داره باهات بياد رو بدى. اون فرد بايد باهات بياد دفتر گواهينامه و فرم مربوط به اينكه تصديق ميكنه شما اونجا هستين رو امضا كنه و دوتا مدرك اينكه خودش اونجا ساكنه رو هم نشون بده. اگر نه كه بايد تا سى روز بعد از ورودت صبر كنى تا بتونى درخواست گواهينامه بدى.
بايد در اين مدت كه ايرانى حتما تمام افرادى كه ميخوان رانندگى كنن ايين نامه رو بخونن. خودش يك پروژه هستش. نخونين و بياين دردسرش و زحمتش چند برابر ميشه. چون نه وقت و نه ازادى فكرى براش دارين. گواهينامه ان رو كه گرفتى، برو دنبال ماشين. ماشين رو در عرض يك يا نهايتا دو روز ميتونى بخرى. همه اينكارها براى چهار روزه. بعد دنبال خونه با توجه به مدرسه بچه ها باشين. البته امتحان شهرى رانندگى روًديگه همون روز نميگيرن و براش بايد حداقل يك هفته نوبت بگيرى.
حالا اول كار يا خونه يا ماشين؟!؟!
اول ماشين تا بتونى بگردى خونه ببينى، لوازمش رو بخرى، مدرسه بچه ها سر بزنى و ثبت نام كنى، براى مصاحبه ها و سر زدن به جاهايى كه رزومه و درخواست گذاشتى برى و خلاصه بدون ماشين نميشه. تاكسى گرون در مياد و اتوبوس وقت خيلى زياد ميبره.
اگر زبانتون خوب نيست، ميتونين امتحان يين نامه رو آنلاين بدين. ٦٥ تا ٧٥ دلار ( بعضى وقتها در شركتى هم تخفيف ميخوره و ميشه ٤٥ دلار) به شركت برگزار كننده ميدين. حدود ١٠-١٢ ساعت وقت ميبره چون نميشه مطالب رو زودتر از يك زمان مشخص رد كرد و رفت جلوتر. كسانى هستن كه بجاى شما امتحان رو ميدن و پول ميگيرن.
براى اجاره خونه به اين راحتى نيست. از شما كه تازه واردى ممكنه هم ضامن هم وديعه هم پيش پرداخت بخوان. يا دوتا اينها (يا شايدم هيچكدوم كه بعيده). براى همين احتياج به گشتن و چونه زدن براى قبول كردنت دارى. با تاكسى كه خدا دلار اب ميخوره. تازه محدوديت پذيرش اونها بعلاوه پسنديدن شما بعلاوه بودجه بعلاوه ناحيه در مدرسه خوب از محدوده انتخابهات كم ميكنه.
بعد از اجاره خونه بدو دنبال كار. البته اگر انرژى دارى اوقات بيكاريت در سايتها و روزنامه ها نيم نگاهى به كار داشته باش.
بيشتر مردم خونشون رو اول بر اساس مدرسه خوب و بعد محل خوب و بعد بودجه و بعد نزديكى محل كار انتخاب ميكنن.
بدرود

دوست عزیز من شنیدم که اگر گواهینامه خودمون در ایران رو بین المللی کنیم از بدو ورود تا 6 ماه میشه با اون رانندگی کرد. درضمن فرمودید توی ایران آیین نامه رو بخونیم فایل PDF کتاب آیین نامه آمریکا رو از کجا میتونم بدست بیارم؟

(2013-06-06 ساعت 20:09)mahdis نوشته:  
(2013-06-06 ساعت 12:20)mirman نوشته:  دوستان ما می خواییم برای سفر دوم و همیشگی تا چند ماه دیگه عازم شیم و قصد داریم که برای یک ماه اول اسکان موقت داشته باشیم.
سوال من اینه که اگر ما بخواییم استودیو 6 بگیریم با توجه به اینکه نیاز به آدرس دایم برای اخذ گواهینامه رانندگی هست چکار باید بکنیم.و آیا با توجه به اینکه بعد از اومدن باید کار پیدا کنم اول اولویت را به پیدا کردن کار بدم .که از محل اسکانم دور نباشه؟دوستان عزیز چه پیشنهادی دارن برای نزدیکی مسافت کار آینده که از بدو ورود احتمالا یک شغل غیر مرتبطه با محل اقامت؟

دوست عزیز به نظرمن اول شما تصمیم بگیرید که کدوم منطقه میخواید باشید و بعد از گرفتن آپارتمان و جابجایی به دنبال کار باشید کاری مناسب نزدیک محل زندگیتون
و اگه تصمیمتون به پلینو هست بهترین گزینه برای چند روز اول همون هوم استید هست که بچه ها لینکش رو گذاشتن چون اطرافش آپارتمان زیاد هست و میتونید حتی پیاده هم به دنبال آپارتمان بگردید و همچنین به پلینو خیلی نزدیک میتونید پلینو رو هم سرچ کنید
موفق باشید

مهدیس خانوم من امسال برنده شدم و دوستم 2013 میخواییم تگزاس بیاییم چون رشته جفتمون لیسانس برق قدرت هست اما بین دالاس و هوستون موندیم.میشه ما رو راهنمایی کنید کدوم رو انتخاب کنیم.
در ضمن من یه فامیل دور توی FRISCO دارم خیلی از فریسکو تعریف میکنه و میگه آپارتمان 60 متری رو با 800 دلار میشه اجاره کرد.خودش وضعش خوبه و خونه اش کدپستی 75035 هست.نظرتون راجع به فریسکو چیه ؟

RE: زندگی و کار در دالاس - مجید ملیح - 2013-06-13

سلام به همگی
ما می خوایم از وسایل برقی ، سشوار، اتو، ریش تراش و پلوپز رو با خودمون بیاریم آمریکا. "مبدل دو شاخه گرد به تخت" رو تو مشهد خریدیم 7000 تومان. مبدل 110 ولت به 220 ولت رو یه جا می گفت 170000 تومان و یه جا می گفت با 50000 تومان خودش برامون درست می کنه. تازه اون گرونه 7 کیلو بود. ولی این ارزونه 2.5 کیلو در می اومد. بقیه دوستان که قیمت گرفتن، چطوری بوده؟ همین طوری بهشون گفتن. بخریم؟ حتما کار می کنه؟ ارزشش رو داره؟

RE: زندگی و کار در دالاس - ferown - 2013-06-13

(2013-06-13 ساعت 11:13)مجید ملیح نوشته:  سلام به همگی
ما می خوایم از وسایل برقی ، سشوار، اتو، ریش تراش و پلوپز رو با خودمون بیاریم آمریکا. "مبدل دو شاخه گرد به تخت" رو تو مشهد خریدیم 7000 تومان. مبدل 110 ولت به 220 ولت رو یه جا می گفت 170000 تومان و یه جا می گفت با 50000 تومان خودش برامون درست می کنه. تازه اون گرونه 7 کیلو بود. ولی این ارزونه 2.5 کیلو در می اومد. بقیه دوستان که قیمت گرفتن، چطوری بوده؟ همین طوری بهشون گفتن. بخریم؟ حتما کار می کنه؟ ارزشش رو داره؟
با درود
من وحشت كردم از قيمت تبديل دوشاخه!!!! من مطمئنم كه هر كدوم رو زير ٥٠٠ تومان خريده بودم و اوردم
بعد از يك مدت كه از جابجا كردن اون ترانس خسته شدى و يا وقتى دو تا چيز برقى رو همزمان در دوجا نتونستى كار بزنى، به خودت ميگى كه كاشكى نمياوردمشون
پارس خزر كه خودش با برق ١١٠ پلوپز زده
اتوهاى اينجا ارزون و خوبه
فقط براى سشوار و ريش تراش خوبه كه بيارى.
سشوار خوب تقريبا گرونه و تا اونجا كه يادمه حدود ١٠٠ دلار
درباره قيمت ريش تراش نميدونم و حتما يك نگاهى ميكنم بعدا، آخه من ريشهام رو به روش نامسلمونى با تيغ ميزنم وتيغ ژيلت گرونه.
ولى ميدونم كه دستگاههاى موزر براى مو ارزونه و خودم دارم و سه سال قبل فيليپس خريدم ٤٠ دلار و عين تراكتور داره كار ميكنه
اميدوارم نوشته ام مفيد بوده باشه
من جاى شما بودم نمياوردم و اينجا سشوار و ريشتراش تهيه ميكردم
هر چند كه هيچى با دلار ٣٥٠٠ تومان براى تازه مهاجرها ارزون نيست
بدرود

RE: زندگی و کار در دالاس - gitialyari - 2013-06-13

www.areavibes.com
برای مقایسه شهر ها از هر نظر

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2013-06-13

(2013-06-13 ساعت 11:38)ferown نوشته:  
(2013-06-13 ساعت 11:13)مجید ملیح نوشته:  سلام به همگی
با درود
من وحشت كردم از قيمت تبديل دوشاخه!!!! من مطمئنم كه هر كدوم رو زير ٥٠٠ تومان خريده بودم و اوردم
بعد از يك مدت كه از جابجا كردن اون ترانس خسته شدى و يا وقتى دو تا چيز برقى رو همزمان در دوجا نتونستى كار بزنى، به خودت ميگى كه كاشكى نمياوردمشون
پارس خزر كه خودش با برق ١١٠ پلوپز زده
اتوهاى اينجا ارزون و خوبه
فقط براى سشوار و ريش تراش خوبه كه بيارى.
سشوار خوب تقريبا گرونه و تا اونجا كه يادمه حدود ١٠٠ دلار
درباره قيمت ريش تراش نميدونم و حتما يك نگاهى ميكنم بعدا، آخه من ريشهام رو به روش نامسلمونى با تيغ ميزنم وتيغ ژيلت گرونه.
ولى ميدونم كه دستگاههاى موزر براى مو ارزونه و خودم دارم و سه سال قبل فيليپس خريدم ٤٠ دلار و عين تراكتور داره كار ميكنه
اميدوارم نوشته ام مفيد بوده باشه
من جاى شما بودم نمياوردم و اينجا سشوار و ريشتراش تهيه ميكردم
هر چند كه هيچى با دلار ٣٥٠٠ تومان براى تازه مهاجرها ارزون نيست
بدرود

دوست عزیز من نمیدونم شما از کجا سشوار گرفتی اما خیلی از برندهای خوب رو با 20 دلار تازه برای سشوار پرفدرت سالنی میتونین تهیه کنین. اگر چه من هم از ایران بار اول ااورده بودم اما وقتی با تیدیل استفاده کردم اون قدرتی که قبلا داشت رو دیگه نداشت.
costco برند معروفی رو 20 دلار میده.
اتو هم که چی بگم من برای خودم گرونترین اتوی ایران رو خریده بوده اما اینجا با 18 دلار انجنان این اتو بعد از 2 سال داره کار میکنه که نمیتوین تصور کنین.
پلوپز هم که با 30 دلار یه چیز عالی میگیرید.

RE: زندگی و کار در دالاس - ferown - 2013-06-13

با درود
من از همه براى اشتباه در قيمت سشوار در دو پست قبل پوزش ميخوام
با حالت دهنده يا صاف كننده مو (بابليس) كه براى همسرم از Ulta خريدم اشتباه كردم
boshra عزيز درست گفته و قيمت سشوار زياد نيست

RE: زندگی و کار در دالاس - gitialyari - 2013-06-13

arevibes.com
حتما امتحااااااااااااااااااااااااااان کنین

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2013-06-14

به به
چه تاپیک پر بازدیدی شده.
فکر کنم همینجور پیش بره جمعیت ایرانیهای دالاس نشین از کالیفورنیا پیشی بگیره
من پارسال تو شرکت CVE کار تعمیر موبایل میکردم، اونموقع ایرانی اونجا فقط سه نفر بودیم، حالا برو ببین داریم میشیم اکثریت! البته امیدوارم همه از اونجا در بیان و کار بهتر پیدا کنن.
یکی از بچه ها صحبت گرانی برق رو پیش کشیده بود، برای اشتراک برق میتونید اینجا که آدرس میدم ارزونترین شرکت ها توضیع کننده رو پیدا کنید. من و همسرم مصرف برقمون ماهانه حدود ۴۵ دلاره ولی همین مصرف رو با شرکت های دیگه اگه بگیریم ممکنه بالای ۱۰۰ دلار در ماه شارژ بشیم.
http://www.powertochoose.org/_content/_compare/compare.aspx

خرج های روتین اینجا بالاست ولی اگه کمی تحقیق بکنید میتونید خیلی هاشو نصب کنین.
مثلا به جای بیمه ۸۰ دلاری در ماه برای ماشین از شرکتی مثل پراگرسیو، از بیمه های حداقلی دیگه استفاده کنید که ماهی ۳۵ دلاره.
یا برای شمایی که درآمدتون پایینه از تخفیف برق تابستانی استفاده کنید که مصرف برق تابستان رو مثل ماه های دیگه ی سال میکنه.
http://powertochoose.org/_content/_resources/low_income.asp

یا به جای هزینه ی ۳۰۰ دلاری شرکتهایی که مالیات رو براتون پر میکنن و میفرستن این کارو خودتون و با استفاده از سایت turbotax به صفر کاهش بدین.
به جای هزینه ی ترمی ۸۰۰ تا ۱۶۰۰ دلاری کالج، از ففسا کمک هزینه ی تحصیلی بگیرید که هر ترم چیزی ازش هم برای سایر هزینه ی کالج میمونه.
حتما حساب بانکیتون رو چک کنید و مطمان بشید بانک شما رو ماهیانه شارژ نمیکنه. اگه میکنه، برید و باهاشون صحبت کنید و بگید حسابتون رو عوض کنن طوری هیچ شارژ ماهیانه ای نپردازید.

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2013-06-14

اگه میخوایید وسیله ی برقی از ایران با خودتون بیارید اینجا، حتما چک کنید که با برق ۱۱۰ ولت کار بکنه. تقریبا همه ی شارژر های باتری، چه گوشی و کامپیوتر و چه ریشتراش و ... با برق ۱۱۰ و ۲۲۰ کار میکنن. در این حالت، چیزی که باید براش تهیه کنید، مبدل برق نیست، یه دوشاخه ی دو سه دلاریه که کاری میکنه که بتونید دستگاهتون رو به پریز های برق اینجا بزنید.

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2013-06-14

فریسکو 85% منطقه ورفه و نوساز dfw هست و خب جای خوبی برای زندگی اما به شرط اینکه کار خوب داشته باشید و بهتون نزدیک باشه چون با مرکز شهر که جاب های معمولی دارند مقداری فاصله داره.
دوست عزیز این چیزا گفتنی نیست شرایظ هر کسی فرق داره و باید خودت بعد از اومدن به اینجا تصمیم بگیری!

RE: زندگی و کار در دالاس - sentinel - 2013-06-14

درود به همه دوستان گل
من هم قراره بیام دالاس ولی چند سوال دارم که به شرح زیر به عرض میرسانم و امیدوارم دوستان عزیز قبول زحمت کنند و پاسخ بدهند
سقف مجاز حمل پول برای ورود به آمریکا بصورت نقدی و به قول معروف پول کش چقدره ؟ آیا مثل کانادا محدودیت داره ؟
اگر کسی سگ داشته باشه میتونه تو آپارتمان اونو نگه داره ؟
کسانی که تازه وارد آمریکا میشن میتونن با استفاده از تسهیلات خانه بخرند ؟ یا باید دست به دامن دوستان و اقوام بشن ؟
برای خرید خانه چقدر باید پیش بدیم ؟
هزینه ثبت شرکت در دالاس به چه میزان است و چه مزایا و معایبی داره ؟
دوستان بی نهایت ممنون میشم که در موارد فوق تجربیات خود را در اختیار من بگذارید

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2013-06-15

(2013-06-14 ساعت 16:10)sentinel نوشته:  درود به همه دوستان گل
من هم قراره بیام دالاس ولی چند سوال دارم که به شرح زیر به عرض میرسانم و امیدوارم دوستان عزیز قبول زحمت کنند و پاسخ بدهند
سقف مجاز حمل پول برای ورود به آمریکا بصورت نقدی و به قول معروف پول کش چقدره ؟ آیا مثل کانادا محدودیت داره ؟
کسانی که تازه وارد آمریکا میشن میتونن با استفاده از تسهیلات خانه بخرند ؟ یا باید دست به دامن دوستان و اقوام بشن ؟
پول محدودیتی نداره الا اعلام و ثبت اون در بدو ورود
بله سگ میتونین (گربه خیلی جاها نه ) و از 10 تا 50 دلار در ماه بسته به منطقه ازتون اضافه بها میگیرن
شرط گرفتن وام مسکن : اسکور کردیت خوب + سابقه کافی کردیت و اینکه میزان حقوق شما 3 برابر قسط ماهانه منزل باشه و این حقوق رو در 12 ماه اخیر مداوم گرفته باشید. پیش پرداخت از 0 تا 40 درصد بسته به خیلی موارد. البته اینها کلی و اورج است و الا جزئیات در مورد هر وام دهنده فرق خواهد کرد.
ثبت شرکت بخود ی خود هزینه و درد سر زیادی ندارد (در تکزاس) اما اینکه چه کاری بخواید انجام بدید و چه لایسنهایی نیاز هست بحث دیگری میشه.

RE: زندگی و کار در دالاس - ferown - 2013-06-15

(2013-06-14 ساعت 16:10)sentinel نوشته:  درود به همه دوستان گل
با درود
ما كه هر مقدار كه ميخواستيم تو چندين مرحله از مسافرتها و ورودهامون با خودمون اورديم و فكر نميكنم كه قانون عوض شده باشه
سگ را در ههمه مجتمعها مجاز هستين نگه دارين، بعضي ها درمورد نوع و نژاد سگها محدوديت دارند. مثلا دوبرمن و سگهاى بزرگ رو ممنوع ميكنن. بابت هر حيوان خانگى از شما وديعه ميگيرن كه نوعا قابل برگشت نيستن.
مقدار و بهره تسهيلات خريد خانه به دو چيز وابسه هست: سابقه كرديت يا اعتبار و درامد. طبعا در اول ورود نه كرديت ساختين و نه درامد دارين. من اوائل حتى خواستم پيش پرداخت زياد بذارم ولى چون سابقه نداشتم هم بهره بالا ميرفت و هم زمان بازپرداخت كم ميشد. تا محل و شهر رو هم نشناسى كه نميتونى خونه بخرى دوست عزيز.
هر قدر دلت ميخواد پيش براى خونه بدى ميتونى ولى حداقلش الان چيزى حدود ٢٠ درصد قيمت خونه است (بانك اف امريكا)
ثبت شركت بسيار راحته و با ٢٥ دلار انجام شدنيه. البته تنوع نوع شركت اينجا زيادتره. مسئوليت، گستردگى شروع و اينده، سرمايه اوليه و ماليات متعلقه به نوع خدمات؛ در انتخاب نوع شركتها مهمه و فرق داره. با كمى مطالعه دقيق ميتونى شركتت رو راحت ثبت كنى. ميتونى بعضي از هزينه هات رو هم به حساب شركت بزنى و از ماليات دادن زياد خلاص بشى. البته ورشكسته شدن هم بسيار روى كرديتت و سابقه ات اثر ميذاره و براى شروع اينده ات هم محدوديت ميذارن. خيلى وقت قبل اينها رو خونده بودم و الان زياد و به جزييات در ذهنم نيست.
يك جايى تو همين سايت درباره شروع كار و شركت و تجارت بحث ميكردن كه ممكنه مفيد باشه اگر پيداش كنى و بخونيش.