مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2013-06-15

اگر چه برای خرید خانه به صورت نقد محدودیت ندارید البته برای افراد گرین کارتی و سیتیزن!

RE: زندگی و کار در دالاس - Beowulf II - 2013-06-16

سلام دوستان،
من برنده 2014 هستم.

من قبولی 2014 هستم و دالاس رو مد نظر دارم. تازه اردواج کردم. Rolleyesمی خواستم یک سری اطلاعات بهم بدین:
1- برای ساکن شدن چقدر سرمایه لازم دارم؟
2- بهتره اول خودم بیام و بعد همسرم رو بیارم یا همون اول باهم بیاییم؟(هردومون قصد و توانایی کار رو داریم)
3- شرایط بازار کاری اونجا چطوره؟ (تو ایران 5 سال هست که زبان تدریس می کنم)
4- و در نهایت چطوری می تونم کار پیدا کنم؟

اطلاعات بیشتر:
خودم تازه داماد، لیسانس ادبیات انگیسی، 27 سالهCool
خانومم تازه عروس، لیسانس علوم اجتماعی، 28 ساله

خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین.

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2013-06-16

من نمی دونم واقعا ما خودمون کار شق القمری کردیم یا دوستان از حوصله خارج شدند. دوستان عزیز وقتی در این تاپیک ورود میکنید یعنی همه اطلاعاتی درباره این شهر موجود هست. نمیگم تمام صفحات اگر فقط 50 صفحه اخر رو مطالعه کنید تمام اطلاعات ریز و درشت دالاس رو خواهید یافت. به خدا به ما هم حق بدید که خسته شده باشیم هر کسی از تازه واردان یا می خواهند زنگ بزنند و یا می خواهند دوستان از اول برایشان توضیح بدهند. بالاخره ما هم معلم کلاس پنجم نیستیم که هر روز یک درس تکراری بدهیم. اگر میبینید اینجا مرتب حضور پیدا میکنیم برای کمک به تازه واردین برای پاسخگویی به سوالات جزیی که بعد از مطالعه جوابی برایش پیدا نکرده اند . بعضی دوستان پیام خصوصی میدهند که : " تنها نگرانی بنده بعد از ورود به آمریکا مشکلات پیداکردن کار و شغل و چیزهای دیگه با قیمت های مناسب و مهم تر از همه پیدا کردن بهترین شهر از همه نظر قیمت امنیت و چیز های دیگه هستش " . الحق شما جواب این بنده خدا رو چی میدید؟ اینها همه کل نگرانی های مهاجرت هست و برای همه . من از اول قصه بنشینم و توضیح بدهم که این " تنها و تنها نگرانی ها شما " چی هست؟ . به خدا فسم ما هر کدام درگیر تر از حتی شمایی که ایران نشسته اید هستیم ان شالله که بعد از حضور در امریکا می فهمید که درگیری یعنی چه؟!
ضمنا دوستانی که با کمک دیگران سرپا شده اند روز اولی که ما را میبینند هزار ایه و قسم که توروخدا برایتان جبران کنیم و جواب من یکی لااقل این بوده که من نیازی به جبران ندارم فقط همین کاری که ما برایتان میکنیم ره شما هم برای یک تازه وارد دیگر بکنید. اما بعد از روز دوم دیگر خود ما را هم فراموش میکنند و انچنان خود شیفته می شوند که گویی امریکن برن هستند. لطفا کمی دست کمک به هم دهیم تا میهن خود کنیم اباد. هم دوستان قدیمی که دیگه خیال بازنشستگی دارند رو دریابید و کمی بیشتر به خود زحمت بدهید و مطالعه کنید و هم دوستان جدیدی که جایگیر شدند کمر همت ببندند و کمی به کمک بقیه بشتابند.

بنده شخصا از تلفن های مکرر از ایران وقت و بی وقت خسته شدم و باید حداقل 2 ساعت برای هر کس برای چیزی وقت بگذارم که خودم فقط با مطالعه در مهاجر سرا یافتم. من بعد لطفا تقاضای شماره تماس نفرمایید و وفقط در صورتی که سوال مشخص و معینی دارید در تاپیک بفرمایئد.
با ارزوی موفقیت برای همه دوستان

RE: زندگی و کار در دالاس - A.R.R - 2013-06-17

با سلام خدمت همگي دوستان؛
با توجه به نوشته آخري دوستمون boshra خواستم عرض كنم واقعا بايد از كمكي كه شما ميكنيد و وقتي كه با وجود تمام گرفتاري هاتون بدون چشم داشت ميگذلريد تشكر كردحالا اگر مواقعي به برخي دلايل اتفاقي ميفته كه باعث ناراحتي شما ميشه ايشالا كه باعث سرد شدن و بي ميل شدن شما در ادامه كمك به ديگر دوستان نشه.
در اينجا جا داره يه تشكر ويژه هم از جناب ferown و soheilbadami و... كه خيلي با حوصله جواب ديگران رو ميدن داشته باشم.
جداً كه ميشه اينجا رو به يك كلاس درس تشبيه كرد البته در سطح دانشگاه نه دبستان با وجود اساتيد دلسوز و درجه يكي مثل شما و دانشجوياني مثل من كه از راهنمايي هاي شما در جهت ياد گيري و موفقيت بايد استفاده كنيم.
اين رو بدونيد كه خيلي افراد هستند كه از كمك ها و راهنماييهاي شما استفاده ميكنند و براي شما آرزوي موفقيت دارند.
سر بلند باشيد.

RE: زندگی و کار در دالاس - alibaha - 2013-06-17

(2013-06-09 ساعت 19:36)ash نوشته:  
(2013-06-09 ساعت 13:43)KIMIA2005 نوشته:  دوستان عزیز سلام
درمورد شهر آرلینگتن (دالاس) اطلاعات جامع و کاملی میخواستم
ممنون میشم راهنماییم کنید و یا اگر لینکی در این مورد هست لطف کنید
باتشکر

دوست عزیز سلام. از این سایت میتونید استفاده کنید.www.city-data..com

با سلام
من در شهر آرلینگتون زندگی می کنم. شهری با جمعیت 365 هزار سکنه، در کاونتیِ (شهرستان) تارانت Tarrant: سومین شهر بزرگ بعد از دالاس، فورت ورث در کلانشهر DFW (دالاس فورت ورث). شهری است که دو دریاچه دارد: لِیک آرلینگتون و جو پول لِیک. آب و هوا مانند بقیه جاهای دالاس فورت ورث: الان گرم و مرطوب که گرمای تابستان داره شروع میشه و زمستان ملایم. در یک کلام آب و هوای تگزاس کِرِیزی (دیوانه !) هست. شاهد اینکه از باران در هوای آفتابی بگیر تا تاندِراِستورم (رعد و برق های پدر مادر دارِ 3 صبح) تا تورنِیدو (تورنادو) های خانمان برانداز همه و همه بدون انتظار به وقوع می پیوندند. این شهر داون تاون (مرکز اداری تجاری یا مرکز شهر) نداره و در حال ساختش هستند. شهری است که جمعیت عرب ها در آن به نسبه قابل توجه است. ایرانی ها هم اینجا جمعیت زیادی ندارند اما از فورت ورث بیشتر هستند و از دالاس و نورث دالاس مثل پلینو، مک کینی، فریسکو و ... کمتر و تقریبا همه همدیگر را می شناسند. اینجا مرکزی به نام پارس آکادمی داریم که محل تجمع ایرانیان هست. تقریبا 30 الی 40 خانواده ایرانی
و نیمه ایرانی به مناسبت های مختلف دور هم جمع می شوند. جمع گرم و صمیمانه ای است. به هم در حد توان کمک می کنند. این شهر خصوصیت برجسته ای دارد: بزرگترین شهر آمریکاست که هیچ نوع امکانات حمل و نقل عمومی ندارد لذا داشتن وسیله نقلیه از اوجب واجبات است. فروشگاه های ارزان مانند: والمارت، اَلدی در این شهر وجود دارد. دو فروشگاه مربوط به اعراب در این شهر وجود دارد: International Foodland و Import food ( اولی خیابان ساوت کوپر به سمت شمال بعد از اینوود و دومی تقاطع پایونیر و کالینز ) که اکثر مواد غذایی ما ایرانی ها، منجمله نان تافتون عرافی و نان شبه بربری و سبزیجات و گوشت گوسفند حلال هم در آن موجود است. اینجا یک استادیوم فوتبال آمریکایی متعلق به تیم دالاس کابویز و استادیوم بیس بال متعلق به تیم تکسس رینجرز و شهربازی سیکس فلگ (شش پرچم) وجود دارد که اخیراً بزرگترین چرخ و فلک برج مانند آن افتتاح شده. این شهر موزه ندارد، جای تاریخی قابل بازدید ندارد. دارای یکی از بهترین آب های آشامیدنی است. هر چی ما گشتیم آخر هفته (ویکِند) کجا بریم دیدیم جای جدیدی ندارد. کلا این شهر ، شهر کار است. البته یک جورایی همه آمریکا کار، کار، کار است اما بعضی شهر در نورث تگزاس مثل : فورت ورث و دالاس جاهای بیشتری برای دیدن دارند البته اگر اهل موزه و تاریخ و گاوبازی و غور و تفحص در گاوچرانی باشید Smile . رستوران هم الی ماشاالله تو این مملکت هم وجود دارد از انواع اطعمه و اشربه از ملل مختلف و مردم هم ماشاالله خوش اشتها. اصلا یکی از سرگرمی های این خلق الله، حضور در رستوران ها و امتحان اغذیه آنهاست.
اقتصاد تگزاس که بیشتر مبتنی بر نعمت خدادای نفت و گاز و کامپیوتر هست از اقتصادهای اول آمریکاست که رو به رشد هم هست ماشا الله. از همین رو فرصت های شغلی برای این دو رشته بیشتر است. هیوستون هم شهر نفتی آمریکاست و مرکز و بورس بسیاری از شرکتهای بزرگ نفتی آمریکا مانند : اِگزِن موبیل من از بقیه رشته ها بی خبرم می توانید سرچ کنید. البته بخش خدمات هم فرصتهای خاص خود را دارد که در اکثر آمریکا وجود دارند مانند: ریتِیل سِیل (خرده فروشی)، فروش بیمه، موبایل، رستوران داری و وابسته هایش، فست فود، فروش خودرو، خدمات مشتری، خشکشویی و ...
مسکن در تگزاس (خرید و اجاره) ارزان، خوراک ارزان، مالیات فروش: 8 تا 8.25 درصد، مالیات ایالتی صفر ( که خودش کلی خوشحالی میاره)، فروشگاه های پوشاک ارزان (آوت لِت دیلاردز) : لباسهای تابستونی رو زمستون برید مفت بخرید و بالعکس: زمستانی در تابستان مفت. زیاد فست فود و غذاهای چرب و نمکین ینگه دنیا رو نخورید که وزنتون توی چشم به هم زدن میره بالا.
دو مال (پاساژ ها و مراکز خرید بزرگ) و یک مرکز خرید در این شهر داریم : پارک مال و سیکس فلگ مال و مرکز خریدِ های لند پارک که جذابیت خاص خودش رو برای بانوان محترم داره.
نکته آخر که بحث رو جمع بندی کنم: سلامت هست که عزیزان بدونید این مملکت هزینه های پزشکی، دندان پزشکی اش: اُه مای گاد هست. یعنی داره میره که سقف فلک رو بشکافه. از همین رو در بدو ورود که بیمه سلامت ندارید تا انشاالله کاری پیدا کنید تا بیمه داشته باشد( البته بیمه خودتان هم می توانید تهیه کنید اما به مراتب گران تر) ، همه امراض خود را در ایران درمان کنید، مخصوصا دندان ها. این یه توصیه از یه دوست و یه هموطنه. گوش کنید، پشت گوش نیاندازید چون هر چه باشد اوایل زندگی در اینجا آدم با نون و پنیر هم زنده می مونه اما اگر خدای ناکرده خدای ناکرده مساله مرتبط با سلامت پیش بیاد دیگه با بدن نمیشه شوخی کرد و خرجش خیلی خیلی بالا میشه. به طور مثال ارزون ترین ویزیت دکتر عمومی 120 دلار هست اگر دکتر ایرانی هم پیدا کنید که به هموطن هاش تخفیف بده ، ارزان تر = 60 دلار ، مگر اینکه با خودتون مقدار معتنا بهی دلار بیارید که نگران آن نباشید. آن هم با این دلار 3500 تومانی....
دانشگاه این شهر UTA یا Universtiy of Texas at Arlington هست که از لحاظ سطح علمی فکر کنم در تگزاس دهم باشه. رشته های مهندسی برق عمران مکانیک معماری برنامه ریزی شهری، کامپیوتر ، فیزیک ، بیو مکانیک و .... رو داره که در وبسایتش مفصل توضیح داده شده. اساتید ایرانی هم هستند در این دانشگاه . شعبه ای از کالج TCC یا Tarrant County College در این شهر وجود داره که دوره های دوساله برگزار می کنه و فوق دیپلم میده . کالج هزینه هاش در مقایسه با دانشگاه کمتره و قابل تهیه تر. آموزش هم کلا در آمریکا گرون هست جوری که مردم در اینجا از کودکی شروع به پس انداز برای دانشگاه فرزندشون می کنند ولی می تونید وام بگیرید و پس از اتمام درس و یافتن کار شروع به پس دادن وام کنید.
خلاصه اطلاعاتی که دادم امیدوارم مفیدِ فایده بوده باشد. برای همه عزیزان آرزوی موفقیت دارم.

RE: زندگی و کار در دالاس - ferown - 2013-06-17

(2013-06-16 ساعت 17:14)Beowulf II نوشته:  سلام دوستان،
من برنده 2014 هستم.

من قبولی 2014 هستم و دالاس رو مد نظر دارم. تازه اردواج کردم. Rolleyesمی خواستم یک سری اطلاعات بهم بدین:
1- برای ساکن شدن چقدر سرمایه لازم دارم؟
2- بهتره اول خودم بیام و بعد همسرم رو بیارم یا همون اول باهم بیاییم؟(هردومون قصد و توانایی کار رو داریم)
3- شرایط بازار کاری اونجا چطوره؟ (تو ایران 5 سال هست که زبان تدریس می کنم)
4- و در نهایت چطوری می تونم کار پیدا کنم؟

اطلاعات بیشتر:
خودم تازه داماد، لیسانس ادبیات انگیسی، 27 سالهCool
خانومم تازه عروس، لیسانس علوم اجتماعی، 28 ساله

خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین.
با درود
دوست عزيز، تبريك براى ازدواجتون و اميدوارم كه زندگى خوبى رو دركنار هم شروع كنين و هميشه خوشى و كاميابى براتون باشه.
من به همه ميگم كه كل مهاجرسرا رو از سال ٢٠٠٩ بخونن و حالا با ارفاق چون تازه مزدوجى، لطفا حداقل اين مبحث دالاس رو از اول بخون و مطمئن هستم كه بيشتر از اين سئولاتت اطلاعات مفيد بدست ميارى. من همين چند وقت پيش به يك استاد زبان و درباره سرمايه اوليه راهنمايى كردم (تقريبا مطمئنم ولى اميدوارم در پيام خصوصى نبوده باشه). سؤالهات تكراريه خدايى.
درباره باهمديگه اومدنتون نظر من، حتما و مثبته. اينجا بايد شرايط رو با هم سنجيد و زندگى رو با هم ساخت و ناخوشيها رو شناخت و برنامه ريخت و تحمل كرد. مطمئنم ديدگاه يكنفرتون با اون يكى متفاوت ميشه. اگر تو اينجا رو خوب ببينى و بعد همسرت نبينه يا برعكس، براى ادامه زندگى در اينجا به مشكل مالى و معنوى برميخورين. اول زندگيتونه و از هم كامل شناخت ندارين و بهتره كه با هم در شرايط اينجا قرار بگيرين و مشورت كنين. خيلى موارد رو نميشه و صلاح نيست بيان كنم ولى آمار و تجربه نشون ميده كه زندگى مشترك در خارج و بخصوص براى تازه مهاجرها در خيلى موارد سخت تره و زودتر از هم ميپاشه، شما كه هم تازه مزدوجين و هم سن كمى دارين. سفت همديگه رو بچسبين و پشت هم و با هم شروع كنين.
يكى از دوستام قبل از عروسى و فقط در عقدشون برنده شدن و عروسى نگرفته با هم اومدن و الانم خدا رو شكر زندگيشون محشره. هميشه ميگه چقدر خوب شد كه تنهايى نيومدم.
اگر كسى رو در امريكا دارين برين واسه يكماه مهمونى و شروع كنين به شناخت. ديدن زندگيها در اينجا خودش يك دوره اموزشيه. ببينين كه واسه همديگه وقت ندارن، واسه تفريح وقت ندارن. خرج كردم با برنامه كامله. بعد از كار كردن روزانه توان كار اضافه نيست. تعطيليها شايد كار كنن. حوصله ندارن. اينها در حرف مشكلى نيست ولى در زندگى و بخصوص اولش و توقعات هردوتاتون اثر گذاره به خدا. زندگى رو دوش هر دوتا ميگرده. گذشت و بردبارى بيشترى لازمه. همكارى بيشترى ميخواد. شايد تنها اومدى و افسرده و دلتنگ ايران شدى، دليل نميشه با همسرت هم بياى همونجور بشى و اونوقت قضاوتت و برداشت اوليه ات كه در تمام سالهاى غربت باهاته نادرست بوده و هميشه از اينجا ناراضى ميمونى.
براى شروع نگران سخت گذشتن به تازه همسرت نباش. مردم با دوتا بچه كوچيك ميان و سريع جاگير ميشن. تو از چى نگرانى، بگو تا بهت بهتر راهنمايى كنيم. من اصلا نميدونم اون به چه اطمينانى ميخواد تو رو راهى بلاد كفر و فسق و فجور كنه ؛-d
سؤالات ديگه ات رو در صفحات قبلى جوابشونو پيدا كن و مطمئنم كه وقتى اونها رو بخونى، دفعه بعد سئوالهات فرق ميكنه.
بدرود

RE: زندگی و کار در دالاس - Beowulf II - 2013-06-17

فرون جان ممنون از جوابت،
من نه اینکه همه پست ها رو، ولی خیلیاشو خوندم. ولی چشم، دوباره می خونم. شما هم یه لطفی بکن اگه پستتو یافتی بهم مسیج کنی ممنونت میشم.
نکته قابل توجه اینکه من و همسرم 4 سال دوست بودیم و حالا آره. :p ولی خانومم احساسیه. از این میترسم که کم بیاره و خودشو ببازه.
واسه این اون سوال هارو پرسیدم دوستم. Smile

(2013-04-21 ساعت 20:01)A.R.R نوشته:  آقاي صادقي عزيز و تمامي دوستان سلام؛. اگر ممكنه يه توضيحي بابت قيمت و هزينه اي كه بايد بابت خريد ماشين بپردازيم يك توضيحي بديد حداقل با چه مقدار ميشه يه ماشين سالم خريد و چه هزينه هايي داره؟ با تشكر فراوان

برای خرید ماشین یه سر یه سایت زیر بزنید.
www.carsforsale.com

دوستان عزیز،

ممکن یه مبلغ پیشنهادی اولیه رو برای یک زوج جوون تازه مزدوج آینده نگر صرفه جو که باید با خودشون بیارن بدید؟Rolleyes

توقع زندگی رو حد اقل ممکن حساب کنید. دانشجویی، تخم مرغ، سیب رمینی، تو همین مایه ها...Tongue

(والاااااااااا! تعارفی نیستیم ولی تصمیم هردومون جدیه. پس لطف کنید بدون هیچ ملاحظه ای راهنمایی کنید. دلار 3500 تومن، بیکاری، و بدون پشتوانه شوخی بردار نیست.)
(بحث یه عمر زندگیه، میفهمی؟ یه عمر زندگی. پس به خوش بختی یک زوج کمک کن!)Cool

RE: زندگی و کار در دالاس - tabim4 - 2013-06-17

(2013-06-17 ساعت 13:44)Beowulf II نوشته:  دوستان عزیز،

ممکن یه مبلغ پیشنهادی اولیه رو برای یک زوج جوون تازه مزدوج آینده نگر صرفه جو که باید با خودشون بیارن بدید؟Shy

توقع زندگی رو حد اقل ممکن حساب کنید. دانشجویی، تخم مرغ، سیب رمینی، تو همین مایه ها...Tongue

(والاااااااااا! تعارفی نیستیم ولی تصمیم هردومون جدیه. پس لطف کنید بدون هیچ ملاحظه ای راهنمایی کنید. دلار 3500 تومن، بیکاری، و بدون پشتوانه شوخی بردار نیست.)
شما به گمانم از برندگان 2014 هستید پس برای رفتن و ورود به خاک آنجا هیچ عجله ای نکنید بنا را بزارید به نیمه دوم سال 2014 در حال حاضر طبق اظهار نظر دوستان وضعیت بازار کار و سطح دستمزد ها اصلاً رضایتبخش نیست دست خودتونه میتونید با عقب انداختن تاریخ مصاحبه تاریخ سفر را برای ششماهه دوم 2014 تنظیم کنید حسن این برنامه ریزی اینه که میتونید دلتون را خوش کنید به امیدواریهای زیر:
- تا اون موقع از کجا معلوم بلکه بحران اقتصادی آنجا فروکش کنه و وضع از این بهتر بشه
- ایشالله تا اون موقع تکلیف دلار هم معلوم بشه و شما با دلار ارزونتر تشریف فرما بشین

RE: زندگی و کار در دالاس - ferown - 2013-06-17

ممکن یه مبلغ پیشنهادی اولیه رو برای یک زوج جوون تازه مزدوج آینده نگر صرفه جو که باید با خودشون بیارن بدید؟Shy

با درود
متاسفم اگر نوشته من باعث دلسرديت شده و فكر كردى كه نميخوام كمك كنم.
خانواده ها الان با ١٠-١٥ هزار دلار هم ميان و شروع ميكنن.
منطقى اينه كه براى خرج هفته هاى اوليه قبل از خونه گرفتن حدود ١٠٠٠ دلار بذارى، براى يك ماشين كه اذيتت نكنه حدود ٥ هزار دلار، خريد لوازم و وديعه ها حدود ١٠٠٠ دلار، خوردن از جيب تا نهايت ٣ ماه حدود ماهى 1800 تا چون اجاره خونه ها ديگه روى ٩٠٠ تا واسه يكخواب ميگرده و بنزين و خوراك هم هست.
براى كار در رشته تدريس زياد حساب نكن، مگر دوره اموزش برى ببينى و شايد يك مدرسه استخدام بشى. ميتونى برى ارتش و خيلى هم خوب حقوق و مزايا دارى ولى ممكنه كه يكسال از سه سال خدمتت رو برى خارج از امريكا. كار گرفتن الان به شانس و اشنا هستش. شايد بتونى معلم خصوصى براى زبان ايرانى يا حتى انگليسى هم بشى. يا حتى برى در كالجها و اموزشيار بشى. درمورد همسرت نميدونم چكار ميتونه بكنه

قربون مرام همه دوستان که همش آدمو به فکر وا میدارن.
دوستای گلم، ممکن یه رقم بگین که من تکلیفم بهتر مشخص شه؟
لطفا هزینه ماشین رو حساب نکنین.
واسه اقامت و از جیب خوردن واسه 6 ماه چقدر پول لازمه؟
(لطفا، حد اقل دانشجویی رو در نظر بگیرید. و اگه ممکنه، هزینه رو لیست کنین.)

ممنون.Cool

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2013-06-17

(2013-06-17 ساعت 18:59)ferown نوشته:  

با درود
متاسفم اگر نوشته من باعث دلسرديت شده و فكر كردى كه نميخوام كمك كنم.
خانواده ها الان با ١٠-١٥ هزار دلار هم ميان و شروع ميكنن.
منطقى اينه كه براى خرج هفته هاى اوليه قبل از خونه گرفتن حدود ١٠٠٠ دلار بذارى، براى يك ماشين كه اذيتت نكنه حدود ٥ هزار دلار، خريد لوازم و وديعه ها حدود ١٠٠٠ دلار، خوردن از جيب تا نهايت ٣ ماه حدود ماهى 1800 تا چون اجاره خونه ها ديگه روى ٩٠٠ تا واسه يكخواب ميگرده و بنزين و خوراك هم هست.
براى كار در رشته تدريس زياد حساب نكن، مگر دوره اموزش برى ببينى و شايد يك مدرسه استخدام بشى. ميتونى برى ارتش و خيلى هم خوب حقوق و مزايا دارى ولى ممكنه كه يكسال از سه سال خدمتت رو برى خارج از امريكا. كار گرفتن الان به شانس و اشنا هستش. شايد بتونى معلم خصوصى براى زبان ايرانى يا حتى انگليسى هم بشى. يا حتى برى در كالجها و اموزشيار بشى. درمورد همسرت نميدونم چكار ميتونه بكنه

البته الان دوستان خانه دو خوابه خوب در شرق پلینو custer and 15 به ملغ 850 گرفتند و یک خوابه هم حدود 750

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2013-06-18

من آپارتمان در شمال دالاس (tollway and 635) سراغ دارم با قیمت پایین.
مدتی که اونجا بودم در امنیت کامل به سر بردیم. ظاهر و باطنش هم خوب بود و هیچ مورد بدی ندیدیم بجز سوسکهاش که با سمپاشی خودمون رفع شد. کلا آپارتمان های اینجا این بدی رو دارن و به خاطر عمر بالای ۳۵ سالشون این جونور رو دارن. آپارتمان های تازه ساخت هم با قیمت زیر ۱۰۰۰ پیدا نمیشن.

استودیو از ۵۵۰ ماهیانه که قبض آب هم روش حساب شده!
شاید ماه اول هم تخفیف ویژه بخورید. البته تخفیف رو به معرفتون میدن که اگه از طرف من باشه من بهتون سر ماه پسش خواهم داد.(کرایه یک ماه یا بخشی از کرایه ی یک ماه رو به معرف تخفیف میدن)
متاسفانه امکان همراهیتون رو برای دیدن واحد و ... ندارم چون ساعت کارم با ساعات کار پرسنل آپارتمان تداخل کامل داره.
اینجایی که من میگم نزدیگ مال بزرگ گالریا است و یکی از مزیتهاش اینه که میتونید از فرصت های شغلی اونجا استفاده کنید. و همیشه ناهار رو ببرید خونه :-) اونم پای پیاده.
شرق به غرب و شمال به جنوب رفتنتون هم هرجای دالاس که باشه، به لطف اتوبان ها خیلی سریع خواهدبود.
یه مورد رو هم اضافه کنم که شاید برای دانشجو های آینده مهم باشه. اینکه اگه میخواید کالج خوب و ارزون برید در دالاس بهترین انتخاب DCCCD یا همون Dallas county community collage district است که در هفت کالج جدا از هم در اختیارتون خواهد بود. تخفیف و ارزونی کالج رو وقتی خواهید داشت که ساکن همین County باشید. وقتی یک سال در دالاس کانتی زندگی یا کار کردید و اسناد کافی برای اثباتش داشتید، برای هر credit course حدود ۵۰ دلار خواهید پرداخت این در حالیه که اگه ساکن پلینو باشید و بخواید DCCCD درس بخونید باید دو برابر برای هر کردیت کورس بپردازید.
از این رو من دنتون کانتی رو با وجود شرایط بهتر برای آپارتماناش انتخاب نکردم. هرچند سال آینده میتونم با داشتن یک سال سابقه ی کار در دالاس کانتی، به اونجا نقل مکان کنم.
برای جزئیات بیشتر در مورد تخفیف های شهروندی به کالج یا دانشگاهی که مورد پسندتونه مراجعه کنید.
امیدوارم همه خیلی زود کار با درآمد مناسب پیدا کنن و اینقدر در پیچ جزئیات اینچنینی نیوفتند. ولی تا اونموقع با هزینه ها و دستمزدهای ۱۲۰۰ دلاری در ماه اگه بخوایید زمان رو از دست ندید و زودتر مدرک تحصیلی اینجارو برای کار بهتر بگیرید باید درست و به صرفه هر کاری رو انجام بدید.
اگر در همین محدوده که بالا اشاره کردم آپارتمانی پیدا کنید، به کالج Brookhaven که یکی از کالجهای هفت گانه‌ی DCCCD است هم خیلی نزدیک خواهید بود.
تجمع محل کارو زندگی و کالج یعنی رانندگی کمتر و صرفه جویی حداقل ۱۰۰ دلاری ماهیانه. اگه دو نفرید که دو برابر همین عدد.

RE: زندگی و کار در دالاس - Beowulf II - 2013-06-18

(2013-06-18 ساعت 01:10)pefa نوشته:  من آپارتمان در شمال دالاس (tollway and 635) سراغ دارم با قیمت پایین.
مدتی که اونجا بودم در امنیت کامل به سر بردیم. ظاهر و باطنش هم خوب بود و هیچ مورد بدی ندیدیم بجز سوسکهاش که با سمپاشی خودمون رفع شد. کلا آپارتمان های اینجا این بدی رو دارن و به خاطر عمر بالای ۳۵ سالشون این جونور رو دارن. آپارتمان های تازه ساخت هم با قیمت زیر ۱۰۰۰ پیدا نمیشن.

استودیو از ۵۵۰ ماهیانه که قبض آب هم روش حساب شده!
شاید ماه اول هم تخفیف ویژه بخورید. البته تخفیف رو به معرفتون میدن که اگه از طرف من باشه من بهتون سر ماه پسش خواهم داد.(کرایه یک ماه یا بخشی از کرایه ی یک ماه رو به معرف تخفیف میدن)
متاسفانه امکان همراهیتون رو برای دیدن واحد و ... ندارم چون ساعت کارم با ساعات کار پرسنل آپارتمان تداخل کامل داره.
اینجایی که من میگم نزدیگ مال بزرگ گالریا است و یکی از مزیتهاش اینه که میتونید از فرصت های شغلی اونجا استفاده کنید. و همیشه ناهار رو ببرید خونه :-) اونم پای پیاده.
شرق به غرب و شمال به جنوب رفتنتون هم هرجای دالاس که باشه، به لطف اتوبان ها خیلی سریع خواهدبود.
یه مورد رو هم اضافه کنم که شاید برای دانشجو های آینده مهم باشه. اینکه اگه میخواید کالج خوب و ارزون برید در دالاس بهترین انتخاب DCCCD یا همون Dallas county community collage district است که در هفت کالج جدا از هم در اختیارتون خواهد بود. تخفیف و ارزونی کالج رو وقتی خواهید داشت که ساکن همین County باشید. وقتی یک سال در دالاس کانتی زندگی یا کار کردید و اسناد کافی برای اثباتش داشتید، برای هر credit course حدود ۵۰ دلار خواهید پرداخت این در حالیه که اگه ساکن پلینو باشید و بخواید DCCCD درس بخونید باید دو برابر برای هر کردیت کورس بپردازید.
از این رو من دنتون کانتی رو با وجود شرایط بهتر برای آپارتماناش انتخاب نکردم. هرچند سال آینده میتونم با داشتن یک سال سابقه ی کار در دالاس کانتی، به اونجا نقل مکان کنم.
برای جزئیات بیشتر در مورد تخفیف های شهروندی به کالج یا دانشگاهی که مورد پسندتونه مراجعه کنید.
امیدوارم همه خیلی زود کار با درآمد مناسب پیدا کنن و اینقدر در پیچ جزئیات اینچنینی نیوفتند. ولی تا اونموقع با هزینه ها و دستمزدهای ۱۲۰۰ دلاری در ماه اگه بخوایید زمان رو از دست ندید و زودتر مدرک تحصیلی اینجارو برای کار بهتر بگیرید باید درست و به صرفه هر کاری رو انجام بدید.
اگر در همین محدوده که بالا اشاره کردم آپارتمانی پیدا کنید، به کالج Brookhaven که یکی از کالجهای هفت گانه‌ی DCCCD است هم خیلی نزدیک خواهید بود.
تجمع محل کارو زندگی و کالج یعنی رانندگی کمتر و صرفه جویی حداقل ۱۰۰ دلاری ماهیانه. اگه دو نفرید که دو برابر همین عدد.

ممنونم دوستان که در پی جواب به سوالهای من هستید.
ولی من هنوز هم متوچه نشدم. آیا با 5000 دلار دو نفر با حداقل هزینه ها (در حد زندگی دانشجویی، تخم مرغ،...) میتونن 6 ماه دووم بیارن یا خیر؟Tongue